Setari Cookie-uri

barbatii sagetatori

Nu-i apartina nimic...doar a gasit in horoscop si nu a facut altceva decat sa dea capy paste.Nu inteleg ce te-ai bagat tu...care e meritul ei?
ramona_elisa
Postat pe 12 August 2008 21:39
Am scris cumva ca este opinia mea?????? Pur si simplu am vrut sa ofer mai multe amanunte despre barbatul din aceasta zodia iar descrierea mi s-a parut ok. Are de toate...Asa ca ramona_elisa sau cum te numesti nu doresc sa demonstrez ca stiu sa dau copy si paste ci m-am gandit ca poate unele persoane chiar ar dori sa citeasca mai multe despre barbatul din aceasta zodie.In general pe net nu prea gasesti astfel de descrieri...nu e nevoie sa sari ca arsa...sunt sigura ca unele persoane care doresc sa afle mai multe informatii despre barbatul din aceasta zodie sunt multumite de informatiile postate de mine...si repet ceea ce am postat nu reprezinta opinia mea...
CrisJ
Postat pe 12 August 2008 23:13
Bravo CrisJ. Pe mine sincer m-ai ajutat sa inteleg mai bine aceasta zodie si iti multumesc pt ceea ce ai postat aici. Ramona Elisa, aici pe forum nu venim ca sa ne luam la hartza, asa ca daca ai chef de certuri incearca in alta parte.
myruna22
Postat pe 13 August 2008 16:47
eu sunt leu prietenul meu e pesti, e adevarat ca semnul de foc si apa nu o sa se inteleaga niciodata, sau e doar un mit, suntem de doi ani impreuna si nu ne-am certat pana acum.

Postat pe 14 August 2008 09:43
cred ca ti-ai raspuns singura la intrebare ;)
loretta
Postat pe 14 August 2008 16:50
am citit pe aici de curiozitate ...
ce gandire superficiala au unii(unele),care reduc totul la influenta zodiilor...asta daca poate fi vorba de gandire...
Iar daca tot vreti sa discutam despre zodii,toate au calitati si defecte...cat egoism in gandirea unora...de ce sa pui totul pe seama partenerului,care era sagetator?oare zodia voastra nu are nici un defect(daca m-apuc eu acum sa vb despre femeile scorpion pe care le-am intalnit cred ca unele reprezentante ar fi in stare sa ma ia la bataie!)
Poate nu exista compatibilitate si atat...nu v-ati gandit ca sagetatorul ala pe care-l denigrati atat poate are o parere la fel de proasta,sau mai proasta despre voi???De ce priviti si analizati pe toti prin propriile lentile?
..de ex sagetatorii nu se inteleg sau se inteleg mai greu cu zodiile de apa si de pamant...de ce sa dam neaparat vina pe ei intr-o astfel de relatie?
In orice caz,nu stiu ce fel de barbat cautati voi,dar eu spre exemplu nici nu as da atentie vreunei fete daca as afla ca gandeste in halul acesta,facand astfel de generalizari grosolane...
Dupa voi,femeile din toate zodiile sunt PERFECTE...iar TOTI barbatii din sagetator sunt niste porci...uau!ce descoperire! si cand v-ati trezit era dimineata,nu-i asa? :d

Postat pe 14 August 2008 17:32
ps:si oare de ce ati pus horoscopul "rautacios" numai la sagetator?Pe ala pentru zodia voastra l-ati citit???
Eu nu stiu de unde atata inversunare ptr aceasta zodie...din cate citesc in majoritatea analizelor astrologice aceasta zodie e prezentata drept una dintre cele mai bune...e adevarat,se admite uneori ca exista 2 tipuri de sagetatori,asa cum centaurul e jumatate om,jumatate animal...poate or fi unii buni,altii rai,nu stiu...poate unii tintesc spre idealuri inalte,altii sunt ramasi la stadiul de animal...iar poate voi v-ati intalnit doar cu cei din ultima categorie...
sincer,eu sunt sagetator cu ascendent tot in sagetator,si am intalnit repreznetati ai acestei zodii pe care nu mi-as fi dorit niciodata sa-i intalnesc...eu cred ca nu e bine sa reducem totul la zodii...in primul rand ca exista multe alte influente,iar pe de alta parte,chiar astrologia ne spune ca nu poti analzia o persoana doar cunoscand pozitia soarelui in astrograma...de ex eu am intalnit sagetatori cu ascendent sau luna in scorpion,fata de care nu am simtit,sincer,nici o afinitate...erau total diferiti,dar deasemenea am intalnit si sagetatori cu care ma intelegeam atat de bine incat aproape ca ne citeam gandurile din priviri...

Postat pe 14 August 2008 17:37
bcq, ai dreptate, nu s-a spus ca sagetatorul ar fi o zodie rea, chiar mi-as fi dorit sa fiu sagetatoare, caci ar fi totul mai simplu ,,,,,aici incercam sa ii intelegm pe sagetatori, cu toate ca nu depinde numai de zodie
mai sunt subiecte de discutie si despre alte zodii, si daca le citesti o sa vezi ca e cam acelasi lucru, fiecare isi da cu parerea si cam atat
myruna22
Postat pe 15 August 2008 01:49
eu sunt sagetator si sunt la fel ca baietii sagetatori. NU sunt combatibila cu racii , dar sunt cu taurii si varsatorii.
sweet_crystal
Postat pe 15 August 2008 09:37
Sãgetãtor? Bun la pat? Se pare cã sunt singura care a gãsit unul care fãcea excepþie de la aceastã regulã!Dar nu ºi de la celelalte: nestatotrnic, posesv, afemeiat etc. Oricum, feriþi-vã ca Aghiuþã de tãmâie!Dacã mai puteþi....
loobety
Postat pe 15 August 2008 10:44
Sunt intr-o mare dilema...Am o relatie de putin timp cu un Sagetator iar eu sunt in zodia Gemeni. Incep sa cred ca aceasta este cea mai instabila combinatie! El e divortat de curand dar nu pare genul infidelului. Ciudat este ca fratele meu este Sagetator si chiar nu e tentat sa isi insele prietena! Astept sugestii si marturii ale alor fete Gemeni care au fost cu Sagetatori!

Va urez o zi cat mai frumoasa!!!
little_fitz
Postat pe 15 August 2008 11:06

Buna tuturor! Va citesc zilnic propunerile si comentariile si mi se par foarte interesante. Este pt prima oara cand ma alatur voua tocmai datorita ''sagetii''. Sunt o balanta de 21 de ani, proaspat licentiata si mi-e drag un sagetator de 24 de ani. Il ravnesc de aproape 8ani dar numa de 5 ani suntem impreuna. Pot confirma multe din cele spuse de voi precum si multe le pot infirma. Cert este ca desi initial nu dadeam relatiei mai mult de 2 ani date fiind certurile, lipsa pasiunilor comune, eu eram la liceu pe atunci cu ganduri de fac , el muncea, parintii erau reticenti si-mi ingradeau libertatea,spunandu-mi k merit mai mult decat un simplu muncitor necalificat, netinand cont k dragostea nu cunoaste ierarhie sociala, acum sunt mai increzatoare ca niciodata asupra noastra. Dincolo de comoditatea ce o are, de aparenta insensibilitate, de calmul iesit din comun, poate joviala imaturitate, mi-a dat dovada ca nu, ochii care nu se vad nu se uita si ca da merita sa lupti pt o iubiresi sa-i fii fidel. In prezent isi ia permisul,este student in 1 an si simt k ma iubeste mai mult ca oricand, in ciuda disputelor uneori duse la extreme. Iar in pat, este cel care a stiut sa aiba rabdare cu mine, eu fiind prea pudica, este tandru, atent si iubitor, deci . Ar mai fi multe de zis, dar ma opresc aici. Cu speranta ca nu v-am plictisit, va doresc numai bine si o jumatate care sa va respecte si sa va iubeasca cu adevarat, indiferent de zodie, varsta, culoarea pielii etc. Va multumesc pt timpul acordat, acum realizez cat am scris... Cu drag, Andra si Silviu.
Andra_Razvan
Postat pe 15 August 2008 11:21
draga mea ,si eu sunt in aceeasi situatie ca tine.sunt fecioara si am un sagetator langa mine de 7 ani.la inceput ne intelegeam noi cumva dar acum ne certam din cele mai banale lucruri dar la fel ne si impacam.era un betiv, drogat, golan cand l-am cunoscut si acum e mai cuminte decat mine.sincer.nu trebuie sa te iei dupa zodii.eu il iubesc chiar daca stim sa ne iubim numai prin cearta , e un mod mai ciudat de a iubi dar functioneaza.nu ma pot lasa de el si el de mine nici atat.
mihaelachichirita
Postat pe 15 August 2008 12:05
mda.. sagetator. Amantul perfect si barbatul vietii mele desi nu am ramas cu el si nu vom putea fi nicioadata impreuna
b_vioara
Postat pe 15 August 2008 13:03
Da ma fetelor am inteles eu ce vreti voi sa spuneti...eu am crezut ca fiecare vorbeste din propia experienta si nu postam ce gasim pe net despre zodii.Atata tot.De aceea am sarit ca "arsa".Nu caut sa ma cert cu nimeni.Sper ca nu mi-ai luat-o in nume de rau dar mi-ar fi placut dc vorbeai din propia experienta ca ce scrie in zodii si ce se intampla defapt in realitate nu se compara.Atata tot.Scuzele de rigoare si mult succes la copy paste:P!
ramona_elisa
Postat pe 15 August 2008 14:54
si eu am langa mine un sot sagetator... eu sunt scorpion... deci va dati seama... eeei nu e chiar asa... si eu l-am schimbat fata de cum era el inainte, ne mai certam ca in orice cuplu, nu pune pret pe bani, noroc ca sunt eu mai zgarcita din fire; atunci cand ne certam incearca sa se razvrateasca, in special abordand practici de pe vremea cand inca nu il schimabsem dupa chipul si asemanarea mea : de e.g mai trage cate o tzigara, o suna pe maica-sa si palavrageste cu ea...cica ma pedepseste e de fapt un copil...
e un lenes, chiar si atunci cand trebuie sa ia decizii...
in schimb e omul care stie sa ma faca sa ma simt iubita,a stiut asta de la inceput si mai stie si acum dupa 7 ani de cand ne cunoastem
aaaa, si inca o calitate a sagetatorului meu: o data ce e al tau, e la tine si la bine si la rau; e un adevarat sprijin si un adevarat prieten...
oana_adrya
Postat pe 15 August 2008 15:45
Eu sunt în zodia Gemeni ºi cred ai dreptate, e cea mai instabilã combinaþie. Nici un Sãgetator nu pare a fi infidel, se pricep de minune la disimulare. Nimeni nu va ºti niciodatã ce e în casa lor. Sunt actori înnãscuþi. ªtiu sã abureascã pe toatã lumea din exterior dar vai de cei apropiaþi pe care îi rãnesc cu sadism la fiecare miºcare deºi declarã sus ºi tare cã se topesc de dragul lor. De fapt nu se iubesc decât pe ei înºiºi ºi poate nici pe ei nu prea tare. Oricum, din nou vã sfãtuiec ca în emisiunea respectivã: "Feriþi-vã de mãgãruº!"
loobety
Postat pe 15 August 2008 16:18
Multumesc pentru avertizari...
little_fitz
Postat pe 15 August 2008 16:26
EU SUNT RAC SI SUNT CASATORITA CU UN SAGETATOR.ACEEASI PARERE O AM SI EU CA LA PAT SUNT BUNI DAR........IN REST?SUNT IPOCRITI,MISOGINI SI AFEMEIATI.DACA VREI SA AI O VIATA LINISTITA ATUNCI TREBUIE SA-I DAI INSTABILITATE.SA NU STIE DACA TE ARE SAU TE PIERDE.ASTA LE TREBUIE SA AIBA TIMPUL OCUPAT.SA TE LASI VANATA PERMANENT.EVENTUAL O DUALITATE IN CUPLU CA SA NU-TI MAI PESE DE CE FACE EL.
anghelescuadriana
Postat pe 15 August 2008 16:31
mda?si atunci unde ramane ideea de cuplu?daca nu-ti pasa ce face..
loretta
Postat pe 15 August 2008 17:50
n-o sa stau la povesti cu calitati si defecte o sa va dau fapte concrete! eu sunt sagetatoare, cea mai bna prietena a mea e sagetatoare, tata e sagetator(maikmea e berbec- divortati de 17ani, a distrus-o psihic la modul concret, sta pe antidepresive de atunci) 2fosti iubiti sagetatori dintre care unu mi-a mancat zilele la propriu. sagetator-sagetator e o poveste de vis fara nici cea mai mica exagerare nu e comparabila cu nimic!!! daca barbatul nu ar fi atat de egoist, orgolios, sadic .oameni care sa se autocompatiseasca mai mult ca barbatii sagetator nu am vazut si slava DOMNULUI ca am vazut destule la viata mea. cauta numai lor s le fie bine si gandesc pe timp lung cum sa faca ”sa le iasa potul norocos” ei pur si simplu stand degeaba. se pricep la teatre ieftine de urlat in mijlocul strazii ca femeia de la bratul lor e aleasa si ca o iubesc si alte penibilitati asemanatoare(in mod normal le-as considera adorabile, dar in cazul lor sunt ieftine) iar peste o luna, PENTRU CA LI S-A PARUT CEVA NELALAOCUL LUI sau fara vreun motiv anume te considera cel mai mare dusman si se razbuna ca ultimul animal. sunt total inconstanti!!!
asa ca doamnelor...aveti grija pe ce terenuri calcati si sariti peste gropile din asfalt!! se rupe bara de directie sa nu mai vorbim de galmele din cauciuc si jantele indoite!!!

Postat pe 17 August 2008 10:01
a! uitasem de ”bara lor de directie in viata”: principiile si moralitatea!! :)))))))

nu au! sau le au dar pe termen scurt! pe femeia pe care in urma cu 1an ti-a barfit-o constant ca fiind tarfa(daaaa judeca aspru nu se incurca) ulterior o considera cea mai buna prietena si ce sa vvezi ca tarfa s-a transf in femeie cu principii:))

bun perioadele de timp sunt oferite ca exemple. eu dau exemple concrete si simple pe care voi puteti sa le conectati la alte probleme reale in cuplu , probleme cu care orice femeie ratioanala cu reteaua neuronala pusa la pnct ar fi constienta ca nu se poate trai in viata.

si da! tine si de ascendent dar cei 6barbati sagataori din viata mea cu vraste intre 20-53 ani au avut discutii sincere cu mine in urma carora am tras concluziile anterior exprimate.

:)) da voi puteti sa incercati atata tot sa nu-mi dati dreptate dupa ce ati facut un copil. bafta!!

Postat pe 17 August 2008 10:32
De la: modjo_dune, la data 2008-08-17 10:32:51a! uitasem de ”bara lor de directie in viata”: principiile si moralitatea!! :)))))))

nu au! sau le au dar pe termen scurt! pe femeia pe care in urma cu 1an ti-a barfit-o constant ca fiind tarfa(daaaa judeca aspru nu se incurca) ulterior o considera cea mai buna prietena si ce sa vvezi ca tarfa s-a transf in femeie cu principii:))

bun perioadele de timp sunt oferite ca exemple. eu dau exemple concrete si simple pe care voi puteti sa le conectati la alte probleme reale in cuplu , probleme cu care orice femeie ratioanala cu reteaua neuronala pusa la pnct ar fi constienta ca nu se poate trai in viata.

si da! tine si de ascendent dar cei 6barbati sagataori din viata mea cu vraste intre 20-53 ani au avut discutii sincere cu mine in urma carora am tras concluziile anterior exprimate.

:)) da voi puteti sa incercati atata tot sa nu-mi dati dreptate dupa ce ati facut un copil. bafta!!



vai,vai,vai...6 barbati doar intr-o singura zodie,cu varste intre 20 si 53 ani??? :))))))))) cred ca asta spune foarte multe despre "principiile" dupa care iti conduci viata,pe care vad ca le pretinzi la altii...
in ceea ce priveste "tarfa" transformata in femeie cu principii,iti pot confirma ca sagetatorii se supara repede si se pot comporta urat atunci cand ii calci pe nervi(dar oare cate "zodii" nu fac asta),insa nu poarta ranchiuna si le trece foarte repede...eu nu as vedea asta ca pe un defect... mai rau este sa tii suparare chiar si zeci de ani,asa cum fac scorpionii(daca imi permiteti o mica "rautate")...
cu alte cuvinte in momentul asta daca cineva ma supara,ii pot vorbi foarte foarte urat,insa dupa 5 minute imi trece supararea si il iert...ba chiar imi pare rau ca m-am suparat pe el...sunt curios cate zodii se comporta la fel!

Si acum sa o luam in ordine...avand in vedere faptul ca toate zodiile au calitati si defecte:
-se spune despre sagetatori ca sunt risipitori...intr-adevar,am auzit si eu ca ar fi atrasi de cazinouri,jocuri de noroc,etc...de acord ca asta poate fi un defect,insa,am un sagetator in familie care e din cale-afara de "strangator" cand vine vorba de bani...intotdeauna cauta sa faca totul cat mai ieftin...in ce ma priveste,nu-s nici cheltuitor,nici rispitor,insa ma intriga unii oameni cu zgarcenia si avaritia lor... in nici un caz nu m-as hazarda sa fac datorii pe la banci...insa nu ma incalzeste ideea de a strange bani pur si simplu,daca nu am un obiectiv clar ptr a face acest lucru
-sunt incapatanati?Or fi,recunosc,insa asta e un defect al mai multor zodii(ca de exemplu taur)
-Nu au ambitie?Cred ca e cea mai mare prostie pe care am auzit-o!Cand imi fixez un obiectiv,nu ma pot lasa pana nu-l indeplinesc...
-Sagetatorii sunt imaturi???Acum depinde ce inseamna maturitate ptr unii...eu nu cred ca suntem imaturi,ci doar avem o conceptie mai lejera despre viata...privim totul cu mai multa relaxare...asta ptr ca suntem niste eterni optimisti...ne ghidam dupa principiul "astazi lucrurile merg bine iar maine vor merge si mai bine"...vad ca unii vazandu-ne asa ne catalogheaza drept "usuratici","superficiali","inconstienti"...De acord ca nu e bine sa exageram cu optimismul insa cred ca e de 1000 de ori mai bine sa fim asa decat sa stam toata ziua incruntati,framantand tot felul de nemultumiri,frustrari si obsesii cum fac alte zodii...
...nu degaba suntem numiti "zodia firilor fericite",asta ptr usurinta cu care ne putem detasa de toate problemele si ptr optimismul cu care privim totul...din cate se vede unii inteleg din asta cu totul alte lucruri...
Asta nu inseamna ca suntem delasatori sau evitam problemele,dimpotriva,cand avem de infruntat o dificultate facem tot posibilul ptr a o depasi,insa nu stam sa ne plangem de mila cu saptamanile daca lucrurile nu au mers asa cum ne asteptam...
Vad ca pe unii ii deranjeaza simtul umorului pe care-l au sagetatorii,probabil sunt oameni din aceia mereu pesimisti,incruntati,nervosi,pusi pe harta...
Am mai auzit o parere cum ca "nu ne place sa discutam lucruri serioase"?Pe bune?Care ar fi acele lucruri serioase?Chiar sunt curios...Pot confirma insa un singur lucru:nu ne plac discutiile cu incarcatura negativa,pesimista,indiferent despre ce ar fi vorba...si de asemenea,nu ne place ca altii sa ne dea sfaturi in probleme care ne privesc...si sa se astepte sa le si urmam intocmai...
Sagetatorii,mincinosi???Aiurea...aia nu-s sagetatori 100%...probabil au ceva influente serioase de scorpion...pot garanta ca imi este greu sa spun minciuni si ma dau de gol imediat...sagetatorii sunt cea mai sincera zodie...ptr afirmatia asta garantez!
Sagetatorii,egoisti??Gresit...pot fi exemplare,insa in nici un caz nu ne deosebim de altii prin asta...sunt concluzii pripite...
Sagetatorii,instabili??Hmmm...greu de crezut...
A,in dragoste,ca vad ca asta e problema principala pusa aici...de altfel vad ca aceste concluzii pripite au fost trase in urma esecului unor relatii...Hmmm,aici trebuie sa recunosc ca avem un mare defect:ne plictisim relativ rapid de orice,si ne trebuie ceva nou(asta e valabil in orice,nu doar in dragoste,si credeti-ma ca e un lucru greu de suportat,si pentru motivul asta as da orice sa nu fi fost in aceasta zodie... )...daca partenerul nu ne mai ofera nimic(nu ma refer la partea fizica),ne pierdem interesul...
In principiu 2 lucruri ne deranjeaza intr-o relatie:
1.atitudinea mereu pesimista
2.tendinta partenerului catre critica excesiva
A,si inca un lucru:se spune ca sagetatorii umbla din floare-n floare,si sunt niste "curvari"...nu ma regasesc absolut deloc in descrierea asta...eu am o cu totul alta conceptie despre dragoste,in care partea fizica conteaza mai putin...ma intereseaza in primul rand frumusetea sufleteasca,nu cea fizica...cand cunosc o persoana ma intereseaza sa vad daca am ceva in comun,daca avem aceleasi principii,sisteme de valori,nu cum sa ajung mai repede in pat...chiar imi e imposibil sa "iubesc" pe cineva inainte sa trec prin etapa de simpla prietenie...nu stiu daca asta caracterizeaza zodia,dar eu asa sunt...
Si cam atat...va asigur ca am fost sincer 100% si chiar sunt dispus sa va raspund la intrebari...dupa cum am zis,sunt in zodia sagetator cu ascendent tot in sagetator...si poate va pot ajuta sa intelegeti mai bine aceasta zodie...pe care o blamati cu atata ardoare pe aici...

Postat pe 19 August 2008 15:20
CUNOSC BINE UN SAGETATOR CARE MI-E PARTENER DE VIATA DE MULTI ANI.85%IL REGASESC IN VB TALE.DECI SUNT DE PARTEA TA

Postat pe 19 August 2008 15:24
Observatie:mi-am permis si eu sa generalizez particularitatile mele la intreaga zodie...nu situ daca este bine sau nu,insa peste tot pe aici am vazut povestioare de genul
"am fost * ani cu un sagetator,era asa si pe dincolo[...]fugiti de specia asta de oameni"...mi se pare o generalizare prea usoara...

Postat pe 19 August 2008 15:26
PROBABIL CA PE TOPICUL ASTA SCRIU DOAR CEI CE AU AVUT EXPERIENTE NEPLACUTE CU SAGETATORII DECI E NORMAL SA SE GENERALIZEZE...ASTEPT SA SCRIE CEI CE AU AVUT,CA MINE,EXPERIENTE POZITIVE...APOI,PUNEM IN BALANTA...

Postat pe 19 August 2008 15:30
Daca intr-adevar generalitatile/generalizarile mentionate de tine sunt general valabile (sau pentru cea mai mare parte a nativilor) atunci va multumesc ca existati si o sa iau in calcul si aspectele mentionate de tine atunci cand privesc un sagetator
little_fitz
Postat pe 20 August 2008 16:22
pt bcq


scuza-mi intarzierea abia acum am vazut postul tau. cred caificari ai nevoie de niste clarificari pe care ti le voi oferi cu mare drag avand in vedere ca nu ai avut rabdarea necesara de a intelge ce exact vroiam sa spun.

bun
1. cei 6 barbati din viata mea sunt: fostul prieten de 22 ani, alt fost fost(cand aveam 16 ani el avea 21) TATA 52ani , UN PRIETEN BUN DE-AL TATALUI MEU 50ani si o ruda de familie 55ani(deci intre 21-55ani scuza-mi imprecizia). asta pt a intelege si tu care-i reportul de relatii si pt a te face sa te simti prost ca arunci cu vorbe ft usor in conditiile in care nu stii adevarul. UPS! INCA UN DEFECT: LIPSA DE RABDARE SI TRAGEREA DE CONCLUZII PRIPITE FARA O BAZA CONCRETA

2.nu contest ca barbatii sagetator nu au calitati DOAMNE FERESTE!!! AU MULTE! si sunt apreciabile, calitati care reusesc sa te faca sa te simti pt scurt timp CEA MAI IUBITA FEMEIE DE PE PAMANT

problema e intr-o rel de lunga durata intitulata sugestiv ”casnicie” ! pt longevitatea unei relatii oamenii trebuie sa se asigure ca IUBESC SI POT TRAI CU DEFECTELE PARTENERULUI

atentie! calitatile sunt multe si se pot dezvolta pe parcurs dar defecte precum PLICTISEALA MAJORA SI LIPSA INCONSTANTEI nu pot duce la o casatorie trainica. astea sunt defectele pe care chiar tu le-ai expus asta insemanad ca nu am facut decat sa te citez.

3.trebuie sa te contrazic si chiar mi-ar fi placut sa nu pot face asta in privinta ranchiunii: eu cu fostul meu nu vorbim de 2 ani!! ce se numeste asta?!?! orgoliu??!?! in fine nu ma mai deranjeaza demult. consider lipsa de repect fata de sine aceasta lipsa de comunicare intre 2 parteneri care au impartit acelasi pat si aceleasi gusturi peste o perioada detula de timp

4. nu voi comenta restul de calitati/ defecte expuse de tine. interesul meu nu e sa te descalific ca potential partener in fata atator fete . nici macar nu contest posibilitatea de a fi altfel decat restul

dar atentie din nou! tu NU reprezinti o majoritate! poti fii un element si atat. eu ti-am oferit date legate de varsta pt a puncta defectele care nu tin de schimbarile de maturizare ale unui om de 22 ,25 ,35 ani- ti-am oferit o plaja mai larga de varsta in scopul de a evidentia trasaturi comune care nu tin decat de felul de a fi

si in conditiile astea pt k mi-as dori s pot ”paria” pe tine si sa devii exceptia zodiacului , te-as sfatui sa tii cont de ceea ce am scris pt k am descris o REALITATE si sa incerci sa devii constient de aceste defecte si eventual sa le ocolesti...sa te autosugestionezi ca poti..si vei putea k esti baiat desteptsi ambitios! am incredere!

asta fiind zise va urez o seara buna si ganduri practice pt viitorul fiecaruia! aveti grija de voi.

Postat pe 20 August 2008 19:33
ma scuzati! am uitat de unul din cei mai buni prieteni ai mei nascuti in aceesi zi cu mine! el era al 6lea. si da sunt prietena cu toti si asta pt k au fost deosebit de sinceri si mi s-au dezvaluit cu calitati si defecte ca sa stiu ce astept de la un barbat in viata si de fapt ce exact vrea el in multe alte ipostaze.

Postat pe 20 August 2008 19:43
1.mea culpa-se pare ca am interpretat eu gresit formularea folosita...oricum mi se parea ciudat,dar in fine,mi-a fost dat sa aud si sa vad multe...imi recunosc greseala
2.ce-i aia "lipsa inconstantei"??
In ceea ce priveste o eventuala casnicie si daca as fi sau nu un bun partener intr-o astfel de relatie,nu ma pot pronunta...
In orice caz,pot spune ca nu as putea trai fericit langa o persoana plictisitoare...

3...oare intr-o relatie nu sunt implicati 2 oameni?Nu poate fi si vina ta ptr faptul ca nu mai vorbiti??
Oricum,nu e relevant...multe relatii se sfarsesc astfel,indiferent de zodii...

In orice caz,ar trebui sa stii ca acele "imense defecte" pe care le atribui sagetatorilor sunt prezente la toate zodiile "de foc"...atata la barbati,cat si la femei...
Am totusi o curiozitate:ce zodie esti???

Postat pe 20 August 2008 20:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salutare 28 De la: _oktober_ 19 Mai 2009 23:55
relatie 9 De la: bestiutza_relouded 18 Aprilie 2009 12:14
hello!! 1 De la: kudika175223 29 Aprilie 2010 16:59
BARBATUL BERBEC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 7 De la: OneLastBreath 27 Mai 2009 10:47
eu Berbec-el Rac si plus inca una Balanta ! 14 De la: kudika226541 19 Ianuarie 2011 16:58