Setari Cookie-uri

barbatii sagetatori

Am cateva observatii de facut:
1)in ceea ce priveste plictiseala,totul e ca noua,sagetatorilor,ca si celorlalte zodii de foc nu ne place monotonia,cautam mereu ceva nou,sa progresam,sa evoluam pe toate planurile,la asta ma refer...
Iar in ceea ce priveste relatiile,intr-adevar,cand ne dam seama ca totul a fost o iluzie si ca de fapt nu avem prea multe in comun cu persoana de langa noi,niciodata nu vom sta sa ne plagem de mila si sa incercam sa resuscitam fortat relatia,ci pur si simplu ii punem punct...
2)ca nu suntem constanti...asta nu stiu...si nu inteleg de ce ar trebui sa ramanem tot timpul la fel,mai ales ca noi,sagetatorii,suntem semn "mutabil"...
3)mi se pare josnica atitudinea tuturor celor care au comentat negativ la adresa sagetatorilor in aceste 3 pagini...in primul rand ptr ca sunt convins ca toate zodiile au calitati si defecte(si nu cred eu acum ca tocmai sagetatorii s-au procposit cu cele mai multe defecte...) si ptr ca unele dintre ele nici macar nu si-au declarat zodia...poate pur si simplu e problema de compatibilitate...
asa si eu,de exemplu,nu ma inteleg cu femeile din zodii de apa sau pamant(decat f rar),ba chiar m-au exasperat de multe ori femeile scorpion...insa asta nu inseamna ca trebuie sa geenralizez,sa privesc cu suspiciune pe oricine as afla ca e in zodia scorpion...mi s-ar parea ceva profund gresit...pur si simplu realizez ca scorpionii privesc lucrurile prin cu totul alte lentile ,nu ne potrivim si atat...asta nu inseamna ca ei au cele mai multe defecte de pe lumea asta...
4)eu,ca sagetator,cel mai bine m-am inteles intotdeauna,indiferent de tipul relatiei,cu persoane din zodii de foc sau de aer...asta ptr ca,mai ales cu cele din zodii de foc,avem foarte multe in comun...cum sa ma inteleg eu cu scorpionul,cand ne contrazicem absolut in fiecare aspect??si cum sa nu ma inteleg cu leul,pe care il simt atat de apropiat de modul meu de a fi?

Postat pe 20 August 2008 21:01
am vrut sa scriu INCONSTANT! ma gandeam la mai multe lucruri deodata si erau ca viteza in defavoarea scrisului.

sunt sagatatoare dupa cum ti-am scris si mai sus si DIN NOU n-ai avut rabdare sa citesti. si da imi stiu defectele dar nu se aseamna cu ale voastre(barbatii sagatat). eu, fiind constienta de ele ma chinui sa mi le repar si pana acum mi-a iesit. ft mare asemanare la impulsivitate si optimism si instinct= ”mirosirea” oamenilor ft usor. la restul...lasa de dorit.

mey nu stiu, eu mi-am expus parerea si xperienta de viata in scopul de a ajuta pe cineva , pe oricine cat de putin. macar altii sa invete sa nu treaca prin ce am trecut eu.

nu sunt aici nici sa ma contrazik , nici sa imi impun o gandire.

sunt o simpla xperienta de viata care poate intr-o zi v ajuta pe altcineva in luarea unor decizii.

libetatea de exprimare si dreptul la opinie al fiecaruia. cat de simplu! :)

Postat pe 20 August 2008 21:10
imi cer scuze ca scriu atatea mesaje unul dupa altul...
am dat din intamplare peste un topic asemanantor de pe un alt site:
http://forum.desprecopii.com/FORUM/topics/59957.htm si din cate se pare pe acolo predomina pareri pozitive...
A,si pentru autoarea mesajului anterior:chiar nu am nevoie de incurajari ptr "a ma schimba"/"a-mi elimina defectele"...chiar nu ma consider un paria doar ptr ca m-am nascut intr-o anumita zi din decembrie,doamne' fereste,ba dimpotriva,chiar imi place zodia in care sunt...
Iar defecte are oricine,iar cele care au postat pe aici au dat dovada de un egoism ingrozitor acuzand de esecul relatiilor lor doar pe parteneri,care,vezi doamne,erau sagetatori,de care trebuie fugit...ba eu cred ca au avut si ele partea lor de vina...si chiar serioasa,cred,pentru ca,fara sa par lipsit de modestie,la cum ma stiu,si la cum stiu ca sunt alti sagetatori,barbatul din aceasta zodie chiar poate ierta si trece cu vederea multe unei partenere,daca chiar tine la ea...ba e considerat uneori drept naiv din punctul asta de vedere......si ca sa ma repet,zodiile au calitati si defecte,iar asta se reflecta si la nivelul reprezentantilor :pot exista persoane la care predomina calitatile precum si persoane la care predomina defectele,depinde mult de educatia primita,de mediul in care a trait,de experientele prin care a trecut,etc...
In orice caz,ideea in sine de a descalifica din start reprezentantii unor zodii tragand concluzii absolut pripite ,mi se pare ingrozitoare,si in ce ma priveste,as fugi de o persoana de sex feminin care gandeste in acest mod,indiferent de zodia in discutie...asta inseamna pura discriminare,si eu nu accept asa ceva,indiferent de criteriul pe care se face discriminarea...

Postat pe 20 August 2008 21:19

asta chiar a fost buna,deci si tu esti tot sagetatoare...hmmm...acum imi este absolut clar totul,m-am luminat!!
Pai uite cum stau lucrurile:crezi tu ca nu ai,dar de fapt ai absolut aceleasi defecte ca si barbatii din sagetator...mai putin probabil pe cele care tin strict de diferenta de gen...dar alea,crede-ma,le poti gasi la orice barbat(infidelitate,etc)...
Pai bine ca te plangi de impulsivitate si inconstanta,pai ,daca esti reprezentanta a zodiei,ar tb si tu sa le ai din plin...ba chiar am impresia ca incerci sa negi ca ai avea aceste defecte,si sa le proiectezi doar asupra sexului opus...
A,si relatiile sagetator-sagetator,ca si de altfel intre orice 2 reprezentatnit ai aceleasi zodii,in general nu merg...asta ptr ca devine enervant la un monment dat sa te privesti in oglinda...precum si din cauza faptului ca cei 2 au aceleasi defecte...crede-ma ca stiu ce spun,vb din experienta...intre 2 sagetatori poate fi si fericire,dar si scantei...

Postat pe 20 August 2008 21:27
oooooooooooo DOAMNE!!!! CAT DE CAPOS SA MAI FII?!?! iti doresti evolutie in orice domaniu dar NU VREI SA ASCULTI PARERILE CELOR DIN JUR! ultimul meu mesaj a fost unul de un minim ajutor la adresa ta, la adresa unui om pe care nu-l cunosc, in scopul de a-i fi bine si lui si celor din jur pe viitor! se numeste EVOLUTIE ,MATURIZARE PREMATURA sau ia-o cum vrei!

toata lumea are defecte!! arta e in a le combate si mai bine ai multumi celor care iti atrag atentia asupra ele...aia iti vor binele! dar TREBUIE S INVETI SA ASCULTI OMUL SI SA ITI PERMITI SA INTELEGI CA NU TOT TIMPUL AI DREPTATE(desi asta ti-ai dovedit in multe cazuri).

sigur si EVIDENT omul mai degraba tine de mediul in care a trait , educatia de pe parcurs si gradul de inteligenta nativa si dobandita insa s-a dovedit stiintific o catalogare a defectelor si calitatilor unor persoane apartinand fiecarei partitii astrale(zodii).

nu te ocoleste nimeni&nici catalogheaza dupa zodie din start! orice femeie o sa-ti ofere creditul unui inceput. insa daca ai avut NOROCUL sa dai peste un forum de femei si sa vezi k impresiile lor in privinta defectelor coincid DE CE NU ESTI MI DESTEPT sa incerci sa TI LE AUTOCONTROLEZI sau sa nu ti le dezvolti?!?!

demonstreaza tu ca poti mai mult. si asta inseamna EVOLUTIE SI SEMN MUTABIL!

sunt destul de multi oameni intelepti in jurul tau. da-le o sansa de exprimare si incearca sa percutezi l ceea ce-ti transmit!

si acestei discutii i-am pus punct!



Postat pe 20 August 2008 21:38
usurel,usurel,ca vad ca deja te-ai aprins,eu inca sunt calm...deci cum e cu diferenta la defecte????
Am dat mai sus un link spre o alta discutie de pe un alt forum,in
care se exprima pareri pozitive la adresa sagetatorilor(strict in cadrul casatoriei)...deci eu cu cine votez?

[url]http://forum.desprecopii.com/FORUM/topics/59957.htm[/url]
Am ascultat,am citit cele 3 pagini si nu prea m-am regasit pe acolo,de aceea am intervenit...nu e normal sa nu fiu de acord??Eu cred ca imi cunosc destul de bine calitatile si defectele,nu trebuie sa intru pe un forum de femei ca sa le aflu...de altfel am dat intamplator pe aici...
Si vezi ca si tu ai de fapt o atitudine de atotstiutoare si nu asculti pe celalalt...mai ales cum te sustragi brusc "acestei discutii i-am pus punct"...adica nu te mai intereseaza decat sa-ti exprimi tu punctul de vedere...deja se observa ca nu ne putem intelege deoarece avem cam aceleasi defecte care se bat cap in cap...
Citeste si tu acolo:
http://forum.desprecopii.com/FORUM/topics/59957.htm

si vezi ca 90% dintre femeile de acolo,casatorite cu barbati sagetator,au o parere relativ buna despre acestia...deci???

Postat pe 20 August 2008 21:45
a zis cineva ca nu au si femeile orgoliu? :) isi apara ce-i al lor nu inseamna insa ca spun in totalitate adevarul. asta ca s nu zici k m sustrag si nu am rabdare.

dar acum am terminat pt k psihic am obosit.

hai ai grija de tine! si btw: mi-a placut! mai treceti p la noi :)))

Postat pe 20 August 2008 22:30
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=59957

Postat pe 20 August 2008 23:04
Sunt barbat sagetator ca zodie cel mai bine ma potrivesc cu gemenii dupa cum spun zodiacele.sincer eu nu cred asa ceva

Postat pe 22 August 2008 12:39
pentru aicel:
Nu ºtiu unde spun zodiacele cã te potriveºti cu gemenii! Chiar n-am pomenit ceva mai nepotrivit, ºi vorbesc din proprie experienþã.

Lasã-i pe bieþii gemeni în pace, fii bun, nu le distruge vieþile, cã e mare pãcat!
loobety
Postat pe 23 August 2008 17:06
sagetator+gemeni...un exemplu ar fi Brad Pitt&Angelina Jolie
in rest...vad ca se continua cu aceeasi atitudine,cum ca sagetatorii barbati sunt cea mai rea zodie.Si urgent ar trebui sa le lase in pace pe bietele reprezentante ale tuturor celorlalte zodii,despre care,desigur,se poate vorbi numai de bine...un punct de vedere cam ingust!
Ce poti sa cunosti despre o persoana daca-i stii zodia?Nimic! in afara poate doar de perioada in care s-a nascut...Iar daca te apuci sa imparti lumea in categorii dupa zodii,deja cred ca ceva e total in neregula...Si la urma urmei poate avea loc si o profetie autoimplinita:daca chiar crezi in incompatibilitatile intre zodii,subconstientul tau va lucra in aceasta directie si poate chiar nu te vei putea intelege cu persoana respectiva...
Eu la concluzia asta am ajuns:ca eun mare fas cu zodiile astea...cred ca,daca luam o particularitate a unei zodii anume,se pot gasi persoane din toate celelalte 11 zodii care sa o manifeste...
Oamenii au multe calitati,multe defecte...faptul ca o parte dintre ele se potrivesc cu descrierea zodiei poate tine doar de pura intamplare...De exemplu se zice ca barbatii sagetatori sunt fustangii...bineinteles ca unii sunt,dar cred ca barbati fustangii poti gasi absolut in fiecare zodie...de asemenea poti gasi sagetatori care sa nu fie asa...si atunci ce valoare mai poate avea zodiacul??

Zodiacul asta tine mai mult de divertisemnt,cred eu...
De altfel cel european vine in contradictie cu cel chinezesc...In ala chinezesc se zice de ex ca sobolanul e compatibil cu maimuta 100%...dar daca avem un sobolan care in zodiacul european e pesti,iar o maimuta care e leu...ce zice celalt horoscop?Ca relatia nu merge deloc!Cum vine asta??
De altfel vedem in jurul nostru multe exemple de cupluri care se inteleg desi la horoscop scrie "fugiti ",si invers,nu se pot intelege de nici un fel,desi la zodiac spune ca vor trai fericiti pana la adanci batraneti...

Postat pe 23 August 2008 19:17
De la: loobety, la data 2008-08-23 17:06:40pentru aicel:
Nu ºtiu unde spun zodiacele cã te potriveºti cu gemenii! Chiar n-am pomenit ceva mai nepotrivit, ºi vorbesc din proprie experienþã.

Lasã-i pe bieþii gemeni în pace, fii bun, nu le distruge vieþile, cã e mare pãcat!



Raspunde-mi te rog la o intrebare.
Dar cat se poate de sincer...fara ipocrizie si cavalerism.
Esti in urmatoarea situatie:
cu fosta iubita ai un copil copil pe care nu ti l-ai dorit nici macar un moment exprimandu-ti clar dorinta in acest sens din prima luna de sarcina
Cu toate acestea doamana cu picina pastreaz sarcina, reprosandu-ti ca nu ai oficializat casatoria .
Ce ai face??
Cea ai face cu copilul...ce ai face cu fosta iubita...si ce ai face cu actuala iubita??
Iti recunosc ca eu sunt actuala...am aflat insa de sarcina exei...tarziu cand eram ffff implicata....si acum nu stiu ce sa ma mai fac...mai ales ca m-a cerut in casatorie...
Te intreb pt ca vreau sa vad cum se gandeste din perspectiva altuia...independent de situatie...
PS...copilul se va naste cam in 2-3 saptamani...

zvb81
Postat pe 24 August 2008 18:41
Aicel ...imi poti raspunde la intrebare??
zvb81
Postat pe 24 August 2008 18:43
De la: zvb81, la data 2008-08-24 18:41:51
De la: loobety, la data 2008-08-23 17:06:40pentru aicel:
Nu ºtiu unde spun zodiacele cã te potriveºti cu gemenii! Chiar n-am pomenit ceva mai nepotrivit, ºi vorbesc din proprie experienþã.

Lasã-i pe bieþii gemeni în pace, fii bun, nu le distruge vieþile, cã e mare pãcat!



Raspunde-mi te rog la o intrebare.
Dar cat se poate de sincer...fara ipocrizie si cavalerism.
Esti in urmatoarea situatie:
cu fosta iubita ai un copil copil pe care nu ti l-ai dorit nici macar un moment exprimandu-ti clar dorinta in acest sens din prima luna de sarcina
Cu toate acestea doamana cu picina pastreaz sarcina, reprosandu-ti ca nu ai oficializat casatoria .
Ce ai face??
Cea ai face cu copilul...ce ai face cu fosta iubita...si ce ai face cu actuala iubita??
Iti recunosc ca eu sunt actuala...am aflat insa de sarcina exei...tarziu cand eram ffff implicata....si acum nu stiu ce sa ma mai fac...mai ales ca m-a cerut in casatorie...
Te intreb pt ca vreau sa vad cum se gandeste din perspectiva altuia...independent de situatie...
PS...copilul se va naste cam in 2-3 saptamani...

loobety
Postat pe 25 August 2008 13:01
ptr. zvb81

dacã mie mi te adresai, cã nu prea ma înþeles, aflã cã nu pot fi vinovatã de toate cele câte mã acuzi, sau mã întrebi. Sunt o geamãnã ºi nu cred cã am o fostã sau o actualã; nu sunt ...invers, adicã lesbi....deci ai cam greºit cu presupunerile.
loobety
Postat pe 25 August 2008 13:06

ce spune unul si ce intelege altul
apropo de gemeni,e doar o parere,insa sunt printre cele mai perverse persoane din cate am intalnit...au mai multe fete...2 cred ca e putin spus...in fine,mai multe nu comentez,insa am sa tin cont de sfatul tau in ceea ce priveste gemenii,da,trebuie lasati in pace!

Postat pe 25 August 2008 15:32
Ce e rau in a iti place diversitatea?Gemenilor asta le place...NOUL!Ganditi pozitiv, si actorii sunt persoane cu mai multe fete pe scena!Gemenii experimeneaza si in viata de zi cu zi fara nici un fel de diploma, sunt naturali !
little_fitz
Postat pe 25 August 2008 19:27
si eu sunt geamana... defectele nu vin de la zodie.. ar fi aiurea sa spunem ca cei din zodia gemeni sunt perversi doar pt ca zodia e duala... si pestii sunt doi deci si ei sunt duali? sau sa spunem despre sagetatori ca ce? ca tintesc prea sus, prea tare sau cine stie ce mai putem abera? si pot continua: balanta? ce mai inventam? ca sunt niste dezechilibrati? rac? ca merge numai cu spatele? leu? ca rupe tot in jurul lui? fecioara? ca persoana in cauza e virgina? scorpion? ca sunt niste scorpii? si pot continua.... NU desenul asta din zodiac ne influenteaza pe noi, oamenii, ci viata, educatia, ca poti fi parsiv chiar daca esti in zodia taurului de exemplu.... Daca gandim asa o sa se ajunga la faza in care doi oameni cand isi fac cunostinta nu o sa se intrebe: Buna, cum te numesti? ci Buna, ce zodie esti?
myruna22
Postat pe 25 August 2008 23:50
si eu sunt geamana... defectele nu vin de la zodie.. ar fi aiurea sa spunem ca cei din zodia gemeni sunt perversi doar pt ca zodia e duala... si pestii sunt doi deci si ei sunt duali? sau sa spunem despre sagetatori ca ce? ca tintesc prea sus, prea tare sau cine stie ce mai putem abera? si pot continua: balanta? ce mai inventam? ca sunt niste dezechilibrati? rac? ca merge numai cu spatele? leu? ca rupe tot in jurul lui? fecioara? ca persoana in cauza e virgina? scorpion? ca sunt niste scorpii? si pot continua.... NU desenul asta din zodiac ne influenteaza pe noi, oamenii, ci viata, educatia, ca poti fi parsiv chiar daca esti in zodia taurului de exemplu.... Daca gandim asa o sa se ajunga la faza in care doi oameni cand isi fac cunostinta nu o sa se intrebe: Buna, cum te numesti? ci Buna, ce zodie esti?
myruna22
Postat pe 25 August 2008 23:51
si eu sunt geamana... defectele nu vin de la zodie.. ar fi aiurea sa spunem ca cei din zodia gemeni sunt perversi doar pt ca zodia e duala... si pestii sunt doi deci si ei sunt duali? sau sa spunem despre sagetatori ca ce? ca tintesc prea sus, prea tare sau cine stie ce mai putem abera? si pot continua: balanta? ce mai inventam? ca sunt niste dezechilibrati? rac? ca merge numai cu spatele? leu? ca rupe tot in jurul lui? fecioara? ca persoana in cauza e virgina? scorpion? ca sunt niste scorpii? si pot continua.... NU desenul asta din zodiac ne influenteaza pe noi, oamenii, ci viata, educatia, ca poti fi parsiv chiar daca esti in zodia taurului de exemplu.... Daca gandim asa o sa se ajunga la faza in care doi oameni cand isi fac cunostinta nu o sa se intrebe: Buna, cum te numesti? ci Buna, ce zodie esti?
myruna22
Postat pe 25 August 2008 23:51
am postat decat o data mesajul, insa probabil Kudika e de acord cu mine si vrea sa repete ce am scris
myruna22
Postat pe 25 August 2008 23:53

nu-i nimic ca s-a repetat,e foarte bine punctat!

Postat pe 25 August 2008 23:55
si bcq... sa stii ca m-am inteles perfect cu toti sagetatorii pe care i-am cunoscut pana acum. cel mai bun prieten al meu e sagetator si ma intelege mai bine decat orice prietena de a mea.
myruna22
Postat pe 25 August 2008 23:57
da,si mie imi sunt simpatici gemenii,cel putin aceia care sunt apropiati de varsta mea...probleme am avut cu unii mai in varsta,dar s-au rezolvat si alea.

Postat pe 26 August 2008 00:00
ma bucur ca am gasit in sfarsit o persoana de acord cu mine
myruna22
Postat pe 26 August 2008 01:39
si eu

Postat pe 26 August 2008 08:24
Eu- gemeni, El- sagetator. Suntem impreuna de aproximativ 1 an si jumatate si parerea mea este undeva la mijloc.Fiind o tipa foarte prudenta l-am "cantarit" foarte bine inainte sa incepem o relatie, incepand prin a fi cei mai buni prieteni.Pot spune ca in primul an al relatiei m-a coplesit cu declaratiile de amor,sms-uri, scrisorele in posta, gesturi nebunesti, cadouri peste cadouri, intalniri zilnice interminabile(pana la 5-6 a.m.), discutii si planuri in care amandoi eram de acord.Toate astea au tinut pana in ianuarie cand viata mea s-a schimbat radical si am avut o mare drama in familie...intre timp tatal meu a decedat(in iunie).Pe toata perioada ianuarie-iunie mi-a fost alaturi si m-a ajutat enorm,a facut gesturi inimaginabile pentru un barbat!!!M-a ajutat enorm din toate punctele de vedere si merita o statuie pt tot ce a facut pentru mine si pentru familia mea, in special tatalui meu caruia i-a facut muuulte bucurii.Schimbarea dramatica s-a intamplat spre surpriderea mea,imediat dupa decesul tatalui meu.Nu mi-as fi imaginat niciodata ca ma va abandona asa...incet si constant.De unde il iubea pe tata ca si pe tatal lui a ajuns sa-mi reproseze ca-l pomenesc...ca port inca doliu sau ca am slabit vre-o 10 kg...De unde si-ar fi dat si viata pt tatal meu,in aproape 3 luni nu stiu daca a fost de 4 ori la mormantul lui sa-i aprinda o lumanare!Relatia dintre noi a suferit multe certuri...ceva f ciudat pt noi, imi reproseaza tot felul de chestii ciudate si chiar mi-a spus ca vrea o pauza.Acum simt ca am cea mai mare nevoie de el si de afectiunea lui.Stiu sa ii ofer libertate si nu-l stresez niciodata, stiu sa fiu diplomata si sa-i respect optiunile,gandirea si micile capricii si toate astea pt ca-l iubesc si intr-un an jumate mi-a demonstrat ca merita din plin.Un alt lucru foarte ciudat este ca inainte isi manifesta iubirea prin a-mi face tot felul de atentii, in fiecare zi flori sau maruntisuri dragute...iar acum nici de ziua mea nu mi-a luat cadou!!!Niciodata nu i-am pretins nimic, nu i-am cerut sa-mi cumpere ceva...dar nu stiu ce sa mai inteleg.In septembrie facem un an de cand m-a cerut de sotie si mi-a oferit un inel de logodna...dar planurile pe care le aveam inainte s-au dus.La inceput am banuit ca ma vedea o posibila partida pentru ca tatal meu a fost o persoana f influenta in oras si avea o functie onorabila, dar el spune ca nu asta conteaza.Recent mi-a spus ca ma iubeste lafel de mult dar simte ca lipseste "sclipirea" Sunt foarte debusolata si nu stiu ce sa mai cred...oare relatia noastra poate fi recladita sau sa ma astept la ce e mai rau? Din punctul meu de vedere , sunt genul care iubeste pentru totdeauna si nu uit niciodata cand cineva a fost minunat cu mine...Comunicam f mult dar uneori mi se pare ca fiecare intelege altceva si ma oboseste groaznic!!!Totusi n-as vrea sa-mi irosesc viata traind in trecut si-asa am suferit enorm anul asta...inca o despartire m-ar termina!
Cine se simte in stare sa-mi dea un sfat, il astept cu caldura.Va multumesc

P.S.: In prinvinta discutiilor pe care le-am citit...sunt oameni si oameni, depinde de educatie, familie, mediul in care au trait, anturaj, cat de dependenti sunt de prieteni si ca sa ne luam dupa zodii..conteaza si alte coordonate in astrograma!Eu din prima am inlaturat prietenii cei mai apropiati si ii tinem la distanta...ca sa nu apara influente negative si "sfatosi" :D

Postat pe 26 August 2008 14:54
nu-ti inteleg reactia...ma rog...oricum nu era vb de tine...Doamne Feresteee!!
zvb81
Postat pe 26 August 2008 15:28
Chiar nu cred k are sens sa va luati dupa caracteristicile zodiacale. Cunoasteti persoana si atat !

Postat pe 26 August 2008 15:52
si eu traiesc cu un sagetator de 3 ani si vreau sa zic ca e cel mai bun barbat din lume.eu sunt taur si de celemai multe ori din cauza mea ne certam.el e atat de calm si cand ne inpacam tot el isi cere scuze.barbat ideal pt mine
ana_mar
Postat pe 26 August 2008 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Stii sa iti pastrezi barbatul langa tine? 20 De la: kudika056203 4 Septembrie 2009 13:02
Nu stiu ce zodie sunt 8 De la: Arutzu28 25 Iunie 2011 20:54
femeia pesti (10.martie 1984), barbatul gemeni (19.iunie 1982) 13 De la: kudika_1034339 17 Octombrie 2018 13:06
salut sint angela 17 De la: _oktober_ 26 Decembrie 2009 10:30
Eu sagetator el scorpion 6 De la: kudika002418 5 August 2009 09:25