Setari Cookie-uri

barbatii sagetatori

De la: anita_ro2007, la data 2008-11-06 21:25:55
De la: twins_21, la data 2008-09-05 22:56:42ok....am scris aqm vreo luna despre barbatul din sagetator p kre lam qnosqt.....si aqm am fost "nevoita"sai stau p kp 2 saptamani...in cluj!probleme de servicii sa zic asa...deshi aveam unde sa stau si cunosteam cva lume p acolo....ma"cazat"l el din proprie initziativa....chiar q mici promisiuni de distractie p cinste!!si asa a si fost...2 saptamani de zile totul a fost prea frumos,distractiv,..si am ajuns sal cunosc destul de bine inkt chiar el mia zis k am ajuns sal shtiu mai mult k prietenii lui...deshii eu is o mik pushtoaik de 20 de ani...si el de 30:D!prima mea impresie a fost k vrea sa se joace q mine,sa se distreze q o pitzipoank de faqltate...dar nu shtia q c sa ales p kp:)):))...sa zicem k iam demonstrat k o fata de 20 de ani se poate maturiza muuuult mai repede dak viatza nu a fost asa roz q ea...chiar deloc....deshi is tot tmp optimista si energik!!!aqm....dupa 2 sapt de stat q el zi si noapte....am revenit aks l tm...sapt viitoare vrea deja sa vina intrun mic concediu de 3-4 zile prin banat....k iam pove eu k e fain p aici:))!deshi are 30 de ani nu a fo ksatorit niciodata...dar a avut doar relatzii de lunga durata....dar km zbuciumate,pt k mia zis k ishi inshela prietenele fast...si nu reqnoshtea niciodata!...mare ia fos surprinderea knd aflat k si eu is l fel ..pt ei libertatea e iubirea lor...si pt mine l fel...deci dak e sal iubesc vreodata sper sa fiu libera!!k el o sa fie din partea mea....dar knd gresheshte nul iert... !!!
baaaaaaaaaaaaiiiiiiiii m-ai disperat cu scrisul asta al tau ”trendi”!!god...

Respect! Macar ai avut rabdare sa citesti
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:31
bai dute hai ca esti experta rau nu asa
antony120
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:03
Eu sunt berbeaca,el sagetator.Am avut o casatorie vreo 4 ani cu un sagetator si credeti-ma ca e cea mai afurisita zodie.Sagetatorii in schimp sunt opusii lor.Al meu e pe 5 dec.si da are din calitatile care sau mentionat si mai stiu un lucru ca ma iubeste foarte mult.E mai mic ca mine cu 4 ani,el nu a fost casatorit niciodata.Are si el cateva iesiri dar imediat al calmez atunci cand ma rastesc la el pt.ca eu sunt putin maiconducatoare.El stie asta si de multe ori lasa de la el.Ai place frumosul.se imbraca numai la moda,da pret pe ce e mai bun se pricepe cu copii pt. ca eu am o fetita din prima casatorie. AL iubesc foarte mult si sper sa nu se schimbe pt. ca nu cred ca as suporta infidelitatile lui.Eu zics a aveti incredere in ei chiar daca mai au unlele defecte sunt intelegatori si poti face ceva in viata cu ei
casteliana
Postat pe 18 Noiembrie 2008 09:43
De la: seicaru_alice, la data 2008-07-11 22:49:33Dar despre sagetatori nu vorbeste nimeni?Eu sunt balanta si sunt cu un sagetator de 8 luni.Sincer dak privesti in mare nu ne potrivim pentru ca ne certam mereu, dar ne iubim si nu vrem sa ne despartim(sau poate e doar obisnuinta :| )...voi ce parere aveti?se potrivesc zodiile sau nu?ms

imi place mult aceasta zodie.barbatii sunt de treaba si poti vorbi orice cu ei.sunt prieteni foarte buni.
mkdisk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:51
De la: pisicutza20, la data 2008-07-27 15:19:51buna...eu sunt cu un sagetator de 2 ani jumate si pot s zic k e f dificil...uneori nu-l inteleg deloc.acum kteva zile am fost despartiti 2 sapt...si spre surprinderea mea a vrut s ne impakm..m-a mirat mult pt k e f orgolios..uneori intrece masura cu orgoliul sau,dar il iubesc si poate k din cauza asta trec multe cu vederea,uneori as vrea s fiu mai aspra cu el dar nu pot.azi mi-a facut o faza super nasoala..si acum nici nu stiu cum s rez problema cu el,mai bine zis cum sa-l iau ..nu vreau s ne certam dar nici nu pot trece cu vederea ce mi-a facut...
georgiana_1983
Postat pe 22 Noiembrie 2008 02:49
Eu sunt varsator el sagetator, suntem impreuna de 5 ani si am rezistat impreuna pentru ca ne iubim, dar daca ar fi sa o iau de la capat cu altcineva m-as feri de sagetatori.
melimela
Postat pe 23 Noiembrie 2008 14:00
IUBIREA MAI PRESUS DE TOATE ZODIILE
yumy
Postat pe 23 Noiembrie 2008 14:10
si eu am fost cu doi sagetatori pana acuma,de primul m-am desparit perntru ca se incadreaza in categoria nu poate trai fara mai multe femei desi ne-a,m iubit nebuneste cat a fost,actualul e diferit de primul doar prin caracter,stiu ca nu m-ar putea insela niciodata si relatia dureaza de 3 ani,si intradevar sagetatorii sunt amantii perefecti
mariaionescu89
Postat pe 6 Decembrie 2008 12:21
De la: CrisJ, la data 2008-08-12 23:13:23Am scris cumva ca este opinia mea?????? Pur si simplu am vrut sa ofer mai multe amanunte despre barbatul din aceasta zodia iar descrierea mi s-a parut ok. Are de toate...Asa ca ramona_elisa sau cum te numesti nu doresc sa demonstrez ca stiu sa dau copy si paste ci m-am gandit ca poate unele persoane chiar ar dori sa citeasca mai multe despre barbatul din aceasta zodie.In general pe net nu prea gasesti astfel de descrieri...nu e nevoie sa sari ca arsa...sunt sigura ca unele persoane care doresc sa afle mai multe informatii despre barbatul din aceasta zodie sunt multumite de informatiile postate de mine...si repet ceea ce am postat nu reprezinta opinia mea...

eu sunt incantata..............il simt ca e asa cum spui.............si pe mine nu ma deranjeaza............ca si eu sunt berbec.cel mai mult apreciez sinceritatea.nu sunt secretosi.e..........mai tacut decat mine.........care pot fi foarte limbutarestul..........defectelor........cred ca le am si eu......
hellen_checiu
Postat pe 6 Decembrie 2008 22:07
De la: susurica, la data 2008-08-19 15:24:00CUNOSC BINE UN SAGETATOR CARE MI-E PARTENER DE VIATA DE MULTI ANI.85%IL REGASESC IN VB TALE.DECI SUNT DE PARTEA TA

si eu
hellen_checiu
Postat pe 6 Decembrie 2008 22:27
Buni baieti....sagetatorii astia ....sunt o sagetatoare intre un tata sagetator ...si un fiu sagetator.Ne distram de minune ...radem , glumim, ne tachinam.Important este ...in relatia cu sagetatorii in general ( indifernt de sex)sa nu tropaiti in viata lor cu bocancii ....nu intrati in spatiul nostru personal ...neinvitati.Referitor la remarcile anterioare ...privind "raceala"....hhhmmmmmm......nu suntem reci ....doar ...ne este teama sa nu fim raniti ....sa nu fim vulnerabili ....si apoi la cat suntem de " mutabili" nu prea apucam sa iubim......insa suntem al naibii de indragostiti ....Chiar nu stiu daca e cazul ...sa ne ocoliti ...dar chiar imi place cum suntem ...si nu as schimba asta ...pt nimic in lume.
ninushk
Postat pe 7 Decembrie 2008 00:47
sagetatorii?????


Cogli la mia rosa d'amore
cogli la mia rosa d'amore
regala il suo profumo alla gente
cogli la mia rosa di niente

Cogli il suo figlio in Germania
la miniera il carbone a Natale verrà
Cogli i muri bianchi di calce
la festa del Santo il giorno del pianto
Cogli la mia sera d'Aprile
scrivevo parole faceva all'amore
Lasciale almeno i ricordi
le loro mani nel chiedere e amore nel dare.

Cogli la mia rosa d'amore
cogli la mia rosa d'amore
regala il suo profumo alla gente
cogli la mia rosa di niente

Cogli il suo giorno di festa
quando l'estate promette di tutto
e quando chi mantiene un sorriso
cogli questo suo paradiso....

StrangerInAStrangeLand
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:37
De la: StrangerInAStrangeLand, la data 2008-12-07 17:37:15sagetatorii?????


Cogli la mia rosa d'amore
cogli la mia rosa d'amore
regala il suo profumo alla gente
cogli la mia rosa di niente

Cogli il suo figlio in Germania
la miniera il carbone a Natale verrà
Cogli i muri bianchi di calce
la festa del Santo il giorno del pianto
Cogli la mia sera d'Aprile
scrivevo parole faceva all'amore
Lasciale almeno i ricordi
le loro mani nel chiedere e amore nel dare.

Cogli la mia rosa d'amore
cogli la mia rosa d'amore
regala il suo profumo alla gente
cogli la mia rosa di niente

Cogli il suo giorno di festa
quando l'estate promette di tutto
e quando chi mantiene un sorriso
cogli questo suo paradiso....



dumnezeule ....si traducerea????
ninushk
Postat pe 8 Decembrie 2008 18:52
nu am o parere prea buna despre barbatii sagetatori.nu intru in detalii ca sa nu jignesc pe nimeni.
elisa_me
Postat pe 10 Decembrie 2008 06:32
De la: medeea01, la data 2008-12-10 06:32:00nu am o parere prea buna despre barbatii sagetatori.nu intru in detalii ca sa nu jignesc pe nimeni.





hai ....nu fi reaaaaaaaaaa......ca sunt draguti ...daca poti vedea dincolo de aparente
ninushk
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:00
hm.....care aparente......stie ce vb medeea, dar conteaza f.mult bagajul cu care te nasti.
_iluzie_
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:38
Eu am crezut ca Sagetatorii sunt cei mai dragutzi barbati,atenti.
Ei bine cu al meu,nu stiu ce s-a intamplat,doar ca de 2 luni,de cand m-am mutat la el,am venit in alta tara pentru a fi impreuna,nici macar prin cap nu ii trece sa se culce cu mine.
Am incercat sa vb cu el,dar am primit diferite scuze,pe care nu le-am crezut.
Stau si ma intreb,oare ma inseala?Sa ii convina aceasta situatie ca eu stau cu el si il asteapta cina pe masa si in rest ma ocup de casa,iar 'pentru sex merge la altele?Vi s-a mai intamplat asa ceva?
Succes oricum celor care au relatie cu un Sagetator.
alina_20012
Postat pe 12 Decembrie 2008 12:30
De la: alina_20012, la data 2008-12-12 12:30:17 Eu am crezut ca Sagetatorii sunt cei mai dragutzi barbati,atenti.
Ei bine cu al meu,nu stiu ce s-a intamplat,doar ca de 2 luni,de cand m-am mutat la el,am venit in alta tara pentru a fi impreuna,nici macar prin cap nu ii trece sa se culce cu mine.
Am incercat sa vb cu el,dar am primit diferite scuze,pe care nu le-am crezut.
Stau si ma intreb,oare ma inseala?Sa ii convina aceasta situatie ca eu stau cu el si il asteapta cina pe masa si in rest ma ocup de casa,iar 'pentru sex merge la altele?Vi s-a mai intamplat asa ceva?
Succes oricum celor care au relatie cu un Sagetator.




as fi rea daca ti-as spune adevarul ..gol golut.....insa ...iti dau indicii....
sagetatorilor ( indiferent de sex)...le place sa faca sex....insa ...se plictisesc repede....si mai au o problema ...nu vor face sex cu o persoana care nu ii atrage
ninushk
Postat pe 14 Decembrie 2008 00:00
eu sagetatoare,el sagetator.la inceputul relatiei,in urma cu 2 ani,o prietena mi-a zis k e imposibil sa evolueze relatia noastra,pt ca usntem aceeasi zodie si e f. greu sa rezisti.este adevarat ca in prima zi cand ne-am vazut,ne-am si placut,si mai ales ca ceva imi spunea ca e barbatul ideal,si nu mi-am schimbta nici acum parerea.pe la 6 luni de impreuna convietuire au fost multe discutii,(mai mult din partea mea,eram si eu geloasa,mi-era frica sa nu-l pierd),simteam ca numai langa el viata e frumoasa desi ne certam.acum realizez ca,poate din cauza asta ne si certam,e prea frumoasa impacarea...e adevarat ca uneori am vrea sa spunem STOP,dar clipele pe care le-am petrecut impreuna la bine si la rau,si toate sentimentele care din "imi place" s-au transformat in "te iubesc" sunt dureros de dulci.uneori mi-e frica sa nu-l pierd,stiu ca cineva acolo sus are grija de dragostea noastra.fiind aceeasi zodie,e mai usor sa-ti dai seama ce-si doreste celalalt,sau ce are chef,pentru ca de cele mai multe ori simtim amandoi la fel.
Vickyutza
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:50
De la: ninushk, la data 2008-12-10 22:00:19
De la: medeea01, la data 2008-12-10 06:32:00nu am o parere prea buna despre barbatii sagetatori.nu intru in detalii ca sa nu jignesc pe nimeni.





hai ....nu fi reaaaaaaaaaa......ca sunt draguti ...daca poti vedea dincolo de aparente


ce aparente?normal ca sunt oameni si oameni.eu am dat de 2 sagetatori.incredere in ei pana la dumnezeu si inapoi,vorba multa....fapte putine,manipulatori,instigatori,dornici de a ti fura prietenii si familia ca sa te poata manipula mai bine...si nu in ultimul rand afemeiati.le ublau ochii mama mama.
asta e experienta mea cu sagetatori daca va foloseste cumva.sunt de acord ca e posibil ca printre ei sa existe foarte multi care nu au aceste "calitati" deosebite.eu asta am vazut si asta spun.daca ar fi sa mi vina un sagetator...i as spune sa se tina departe de mine....departe de tot....1 km...2...:)
elisa_me
Postat pe 15 Decembrie 2008 02:05
De la: ninushk, la data 2008-12-14 00:00:26
De la: alina_20012, la data 2008-12-12 12:30:17 Eu am crezut ca Sagetatorii sunt cei mai dragutzi barbati,atenti.
Ei bine cu al meu,nu stiu ce s-a intamplat,doar ca de 2 luni,de cand m-am mutat la el,am venit in alta tara pentru a fi impreuna,nici macar prin cap nu ii trece sa se culce cu mine.
Am incercat sa vb cu el,dar am primit diferite scuze,pe care nu le-am crezut.
Stau si ma intreb,oare ma inseala?Sa ii convina aceasta situatie ca eu stau cu el si il asteapta cina pe masa si in rest ma ocup de casa,iar 'pentru sex merge la altele?Vi s-a mai intamplat asa ceva?
Succes oricum celor care au relatie cu un Sagetator.




as fi rea daca ti-as spune adevarul ..gol golut.....insa ...iti dau indicii....
sagetatorilor ( indiferent de sex)...le place sa faca sex....insa ...se plictisesc repede....si mai au o problema ...nu vor face sex cu o persoana care nu ii atrage


adevarul tau gol golut e tare adevrat si tare golutz:Psunt de acord 100%.sunt tare atenti si barbatii perfecti la inceput...dupa cateva partide de sex...se duce dracu iubirea aia mare si arzatoare....
elisa_me
Postat pe 15 Decembrie 2008 02:07
barbatul sagetator - intr-adevar bun ca amant; nu stiu ca sot, ca nu e al meu. e doar ca amant-iubitor, atent, pasional, sincer, uneori dureros de sincer, greu de cap... plimbaret, aventurier, curios... are startul mai greu, dar si cand a plecat de pe loc... daca nu te poti tine dupa el, mai bine il lasi ca te va durea inima.... nu cred ca te poti baza pe el din punct de vedere al fidelitatii... copilaros, glumet... ii plac femeile vesele, cu acelasi spirit aventurier ca si al lui... nu te astepta sa te remerce daca esti vesnic trista si botoasa... bun ascultator si sfatuitor; rational; cu picioarele bine lipite pe pamant... nu prea are imaginatie.. ii plac surprizele frumoase si sa nu il lasi sa doarma pe el.. ideal este sa il poti tine in priza tot timpul, sa il surprinzi mereu... daca intra in monotonie, l-ai pierdut. nu-i place sa se plictiseasca, dar dca tu esti plictisita nu cred ca va face prea multe sa te scoata din casa daca n-ai chef.. va pleca fara tine la petrecere... daca il vrei numai al tau pregateste-te sa traiesti numai pentru el... cu toate astea, e un f bun prieten...
mult curaj si energie!
tickle
Postat pe 15 Decembrie 2008 14:03
E cu dus si-ntors….
Sagetatorii cea mai sincera zodie?!?!?!? :))))))))))))))))))))) Hai pe bune? Nu serios? Ma faci sa rad… astia sunt genul care si cand ii prinzi cu matza in sac nu-ti recunosc si vor s-o dea ca si cum ar fi vina ta sau a altuia… Stiti bancul ala cu sotia care il prinde pe sot cu amanta in pat si el ii zice: “Pai, crezi ce-ti spun eu sau ceea ce vezi???” E scris de un sagetator…
Sunt egoisti… cu sentimentele, dar nu si cu banii. Cu sentimentele pentru ca sunt mai valoroase pentru el (in sinea lui e un romantic incurabil care asteapta femeia pe care s-o divinizeze pe ascuns – eventual sa semene leit cu maica-sa), cu banii nu, pentru ca i se par ceva de genul… “Banii nu ma fac,ii fac, nu-i iubesc, Atunci cand se duc, se duc c-un simplu gest” (aka Parazitii) dar in general se duc pe propriul f**d. Nu zic nu, chiar nu e zgarcit deloc. Chiar in clipa asta port un ceas, un inel si sosete de la el…
Daca nu arata bine, nu se simte bine! Scurt. Trebuie sa fie cel mai bine imbracat, parfumat, dichisit de oriunde se duce… de ce??? Ha ha ha… ca sa agatze… oare de ce? Doh! El oriunde se duce face ravagii… indiferent ca intra undeva sa-si ia un pachet de tigari si intalneste o tipa la magazin in timp ce tu il astepti cuminte in afara… Indiferent ca se duce la politie sa-si scoata cazierul pentru examenul de conducere si politista e super-dragutza… si fac schimb de numere de telefon… si nu mai vina sa te vada de ziua ta… hi hi hi… (true story – mi s-a intamplat! ) sau la locul de munca, fie ca e colega sau de la concurenta… sau de oriunde…
In general uraste singuratatea, adica prefera sa aibe o prietena stabila si inca vreo 5-6 pe deasupra, asa ca sa nu se plictiseasca.
angel_demon10
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:02
Tot in general nu-i plac femeile care vin cu initiativa, e cel mai mare vanator din tot zodiacul (il intrece chiar si pe Leu) si prefera sa le vaneze el... sa le vada ca sunt amorezate pana peste cap de el si ca e divinizat... pana cand fetele se lasa seduse de finetea si farmecul lui irezistibil.... care dispare fulgerator (ca si el) dupa maxim o saptamana, o luna, 2-3 luni (cel muuuult)... si majoritatea se trezesc seduse si abandonate fara mila. Eventual cu o replica de genul: „Fa-ma sa-mi fie dor de tine!”
Daca ajunge sa tina la tine (asta se intampla numai dupa ce-l suporti minim un an de zile, sa vada el ca te tin picioarele sa stai pe loc atunci cand te loveste fix in plex si ca ii esti in continuare fidela si ca il iubesti indiferent pe cate mai f**e pe langa tine si indiferent de cat e de mitocan) ei daca se intampla si minunea asta.... fii pe faza ca nu dureaza mult.... tot te va lasa cand va gasi una mai interesanta (nu conteaza din ce punct de vedere) Iar cel mai rau este ca nu te lasaaaaa.... nici mort... pana nu vrea el... :D Adica o sa ajungi sa incerci sa te desparti de el si sa nu poti... de ce? Nici tu nu stii... Dar el stie...
angel_demon10
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:02
De la: angel_demon10, la data 2008-12-15 18:02:38E cu dus si-ntors….
Sagetatorii cea mai sincera zodie?!?!?!? :))))))))))))))))))))) Hai pe bune? Nu serios? Ma faci sa rad… astia sunt genul care si cand ii prinzi cu matza in sac nu-ti recunosc si vor s-o dea ca si cum ar fi vina ta sau a altuia… Stiti bancul ala cu sotia care il prinde pe sot cu amanta in pat si el ii zice: “Pai, crezi ce-ti spun eu sau ceea ce vezi???” E scris de un sagetator…
Sunt egoisti… cu sentimentele, dar nu si cu banii. Cu sentimentele pentru ca sunt mai valoroase pentru el (in sinea lui e un romantic incurabil care asteapta femeia pe care s-o divinizeze pe ascuns – eventual sa semene leit cu maica-sa), cu banii nu, pentru ca i se par ceva de genul… “Banii nu ma fac,ii fac, nu-i iubesc, Atunci cand se duc, se duc c-un simplu gest” (aka Parazitii) dar in general se duc pe propriul f**d. Nu zic nu, chiar nu e zgarcit deloc. Chiar in clipa asta port un ceas, un inel si sosete de la el…
Daca nu arata bine, nu se simte bine! Scurt. Trebuie sa fie cel mai bine imbracat, parfumat, dichisit de oriunde se duce… de ce??? Ha ha ha… ca sa agatze… oare de ce? Doh! El oriunde se duce face ravagii… indiferent ca intra undeva sa-si ia un pachet de tigari si intalneste o tipa la magazin in timp ce tu il astepti cuminte in afara… Indiferent ca se duce la politie sa-si scoata cazierul pentru examenul de conducere si politista e super-dragutza… si fac schimb de numere de telefon… si nu mai vina sa te vada de ziua ta… hi hi hi… (true story – mi s-a intamplat! ) sau la locul de munca, fie ca e colega sau de la concurenta… sau de oriunde…
In general uraste singuratatea, adica prefera sa aibe o prietena stabila si inca vreo 5-6 pe deasupra, asa ca sa nu se plictiseasca.


m a amuzat partea aia cu imbracatul.iti dau dreptate.eu am fost casatorita cu un sagetator.in fiecare zi se imbraca "deosebit",isi lua parfumul in masina...si altele.dragostea nu tine mult la ei.noi am rezistat 8 luni:P.eu fiind scoprion am fost foarte geloasa si posesiva dar si lui ii umblau ochii.ce sa zic?!ma bucur ca m am despartit de el si data viitoare nu ma mai tenteaza.
elisa_me
Postat pe 16 Decembrie 2008 13:23
Salut pentru toata lumea!!
Tot ce am citit aici despre sagetatori,ma cam sperie!! Taica meu e sagetator si a parasit-o pe mama,cand aveam 2 ani,dar problema e ca si fiica mea e tut sagetator!! E foarte incapatanata si am impresia ca intentionat 'da cu capul de perete'! Are doar 4 ani,dar parca ar fi in perioada de adolescenta! Oare ce o sa ma fac cu ea peste cativa ani?!
gaby40
Postat pe 18 Ianuarie 2009 15:30
Draga gaby40...de ce ti-e frica de aia nu scapi! Aceste noi generatii de copii sunt ft receptivi si prind ft repede ce e bine si ce e rau.Tot rolul tau este sa o inveti sa faca diferenta si sa aleaga ce e bine! Depinde ft mult de om, fata ta are doar 4 ani...pana isi formeaza ea complet personalitatea mai este.Esti contienta de toate treburile astea?Atunci nu dispera.Da-i o educatie buna...fi alaturi de ea...ca e sagetator ca nu e...e fata ta!
ramona_elisa
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:10
eu sagetator,el sagetator,impreuna de 2 ani si 2 luni.diferenta de varsta de 1 ani fara 2 saptamani.ne intelegem bine,ne iubim,si parca ne cunoastem de-o viata.Desi uneori ne certam,nu ne ia mult sa ne impacam.Ne asemanam mult la caracter,desi exista mici diferente (eu un pic mai incapatanata,el putin mai egoist),dar lasand la o parte micile defecte suntem suflete-pereche.
Vickyutza
Postat pe 18 Ianuarie 2009 20:29
De la: ramona_elisa, la data 2009-01-18 19:10:46Draga gaby40...de ce ti-e frica de aia nu scapi! Aceste noi generatii de copii sunt ft receptivi si prind ft repede ce e bine si ce e rau.Tot rolul tau este sa o inveti sa faca diferenta si sa aleaga ce e bine! Depinde ft mult de om, fata ta are doar 4 ani...pana isi formeaza ea complet personalitatea mai este.Esti contienta de toate treburile astea?Atunci nu dispera.Da-i o educatie buna...fi alaturi de ea...ca e sagetator ca nu e...e fata ta!



Gabi 40...tataltau a avut grija de tine ???Bun a lasat-o pe mama ta??....dar pe tine???
zvb81
Postat pe 19 Ianuarie 2009 08:54
De la: medeea01, la data 2008-12-16 13:23:00
De la: angel_demon10, la data 2008-12-15 18:02:38E cu dus si-ntors….
Sagetatorii cea mai sincera zodie?!?!?!? :))))))))))))))))))))) Hai pe bune? Nu serios? Ma faci sa rad… astia sunt genul care si cand ii prinzi cu matza in sac nu-ti recunosc si vor s-o dea ca si cum ar fi vina ta sau a altuia… Stiti bancul ala cu sotia care il prinde pe sot cu amanta in pat si el ii zice: “Pai, crezi ce-ti spun eu sau ceea ce vezi???” E scris de un sagetator…
Sunt egoisti… cu sentimentele, dar nu si cu banii. Cu sentimentele pentru ca sunt mai valoroase pentru el (in sinea lui e un romantic incurabil care asteapta femeia pe care s-o divinizeze pe ascuns – eventual sa semene leit cu maica-sa), cu banii nu, pentru ca i se par ceva de genul… “Banii nu ma fac,ii fac, nu-i iubesc, Atunci cand se duc, se duc c-un simplu gest” (aka Parazitii) dar in general se duc pe propriul f**d. Nu zic nu, chiar nu e zgarcit deloc. Chiar in clipa asta port un ceas, un inel si sosete de la el…
Daca nu arata bine, nu se simte bine! Scurt. Trebuie sa fie cel mai bine imbracat, parfumat, dichisit de oriunde se duce… de ce??? Ha ha ha… ca sa agatze… oare de ce? Doh! El oriunde se duce face ravagii… indiferent ca intra undeva sa-si ia un pachet de tigari si intalneste o tipa la magazin in timp ce tu il astepti cuminte in afara… Indiferent ca se duce la politie sa-si scoata cazierul pentru examenul de conducere si politista e super-dragutza… si fac schimb de numere de telefon… si nu mai vina sa te vada de ziua ta… hi hi hi… (true story – mi s-a intamplat! ) sau la locul de munca, fie ca e colega sau de la concurenta… sau de oriunde…
In general uraste singuratatea, adica prefera sa aibe o prietena stabila si inca vreo 5-6 pe deasupra, asa ca sa nu se plictiseasca.


m a amuzat partea aia cu imbracatul.iti dau dreptate.eu am fost casatorita cu un sagetator.in fiecare zi se imbraca "deosebit",isi lua parfumul in masina...si altele.dragostea nu tine mult la ei.noi am rezistat 8 luni:P.eu fiind scoprion am fost foarte geloasa si posesiva dar si lui ii umblau ochii.ce sa zic?!ma bucur ca m am despartit de el si data viitoare nu ma mai tenteaza.


draga mea, si eu tot scorpioanca sunt... dar incerc sa ma educ si sa vad cat rezist, pe-o parte si pe cealalta sa-i coc lovitura de gratie. nimic nu ramane nepedepsit.
angel_demon10
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
topic pt toti cei interesati de horoscop, compatibilitati si altele 3869 De la: kudika_1033725 14 August 2018 01:00
Parerea voastra! 13 De la: yneedlove 28 Septembrie 2009 18:32
virginitatea...cu cat inaintezi in varsta..cu atat renunti mai greu la ea 92 De la: marco918 7 Februarie 2011 00:22
buna ziua 4 De la: greierash_is_back 27 Decembrie 2009 15:47
relatia gemeni-berbec 17 De la: L4ura 3 Martie 2010 01:48