Setari Cookie-uri

a face sau a nu face un copil...

AUZITI MAI FETELOR...EU M-AM CAM SATURAT DE CIRCUL ASTA...PANA LA URMA ACEST FORUM NU ESTE PT A VA TESTA VOI ABILITATEA DE A INJURA, DE A JIGNI SI DE A ARATA CARE E MAI "TARE".POSTAM PE FORUM CA SA NE DAM CU PAREREA DESPRE ACEST SUBIECT, SA NE SFATUIM, NU SA NE JIGNIM SI SA NE DAM "COCOSI" PE AICI...ASA CA...ZIC EU ..CARE VA MAI TREZITI CA VORBITI ASA AIUREA`N TRAMVAI, MAI BINE VORBITI PT VOI INSIVA ...MACAR SA NU MAI CITEASCA O LUME INTREAGA ABERATIILE VOASTRE....SI APROPO..NU AM SCRIS SA JUDEC SAU SA CRITIC, PUR SI SIMPLU ASA MI SE PARE NORMAL. BAFTA TUTUROR!
elenya83
Postat pe 5 Martie 2009 17:05
e normal sa ai un copil de aia esti femeia dar daca tu nu vrei ce sa faci... poate pese ceva vreme ti-l vei dori
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:01
Cred cã unii oameni nu sunt fãcuþi pentru a fi pãrinþi. Pur ºi simplu. Altora li se pare cã acesta e scopul vieþii... Nu poþi uniformiza oamenii, sã spui cã obligatoriu trebuie sã faci un copil cã dacã nu...vezi, doamne, trãieºti degeaba. Persoanele care au fost traumatizate în copilãrie, de exemplu, cred cã nu ar trebui sã facã copii.

Postat pe 5 Martie 2009 22:09
De la: e_mary15, la data 2009-03-05 17:05:20AUZITI MAI FETELOR...EU M-AM CAM SATURAT DE CIRCUL ASTA...PANA LA URMA ACEST FORUM NU ESTE PT A VA TESTA VOI ABILITATEA DE A INJURA, DE A JIGNI SI DE A ARATA CARE E MAI "TARE".POSTAM PE FORUM CA SA NE DAM CU PAREREA DESPRE ACEST SUBIECT, SA NE SFATUIM, NU SA NE JIGNIM SI SA NE DAM "COCOSI" PE AICI...ASA CA...ZIC EU ..CARE VA MAI TREZITI CA VORBITI ASA AIUREA`N TRAMVAI, MAI BINE VORBITI PT VOI INSIVA ...MACAR SA NU MAI CITEASCA O LUME INTREAGA ABERATIILE VOASTRE....SI APROPO..NU AM SCRIS SA JUDEC SAU SA CRITIC, PUR SI SIMPLU ASA MI SE PARE NORMAL. BAFTA TUTUROR!


ai totala dreptate.sper sa te inteleaga si power of love.eu te am inteles.
elisa_me
Postat pe 5 Martie 2009 23:55
darksukkubus69
Postat pe 6 Martie 2009 18:11
De la: medeea01, la data 2009-03-05 23:55:57
De la: e_mary15, la data 2009-03-05 17:05:20AUZITI MAI FETELOR...EU M-AM CAM SATURAT DE CIRCUL ASTA...PANA LA URMA ACEST FORUM NU ESTE PT A VA TESTA VOI ABILITATEA DE A INJURA, DE A JIGNI SI DE A ARATA CARE E MAI "TARE".POSTAM PE FORUM CA SA NE DAM CU PAREREA DESPRE ACEST SUBIECT, SA NE SFATUIM, NU SA NE JIGNIM SI SA NE DAM "COCOSI" PE AICI...ASA CA...ZIC EU ..CARE VA MAI TREZITI CA VORBITI ASA AIUREA`N TRAMVAI, MAI BINE VORBITI PT VOI INSIVA ...MACAR SA NU MAI CITEASCA O LUME INTREAGA ABERATIILE VOASTRE....SI APROPO..NU AM SCRIS SA JUDEC SAU SA CRITIC, PUR SI SIMPLU ASA MI SE PARE NORMAL. BAFTA TUTUROR!


ai totala dreptate.sper sa te inteleaga si power of love.eu te am inteles.



MAI fato ........tu ai inteles c-am tirziu ...............sigur ca aceasta pers are dreptate...........
TU si cu celelalte ati inceput cu prostiile voastre de ami intoarce mie vorba,mai ales ca aveti pareri si conceptii f f f gresite .........de la orice prostie v-ati luat .........

Exact cum spune si aceeasta pers . eu mi-am spus parerea mea personala,. . care este mult mai inteleapta ca a voastra .........chiar daca , sint pers cu pareri diferite,...asta nu inseamna ca acea alegere a lor este buna..........NU AM VRUT DECIT SA TREZESC LA REALITATE CE ESTE DEFAPT CORECT PTR SUFLETUL FIECARUIA.........trebuie sa respectam niste reguli a lui D-ZEU , PTR A NE FIE NOUA BINE ..........asta am si spus ...........DAR sau gasit niste mitipoance cu coarne , ca sa intoarca acest subiect pe dos .......intr-o cearta fara folos........
powere_of_love9
Postat pe 7 Martie 2009 11:59
poate cu timpul va veni si la tine dorintza...
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:43
Nici eu nu ma simteam pregatita. Aveam 29 de ani si s-a intamplat sa raman insarcinata pentru a patra oara. Mi-a fost teama sa mai fac inca un avort, si-atunci am hotarat sa-l las. De cand l-am nascut si pana acum, nu am regretat nicio clipa pentru ca-l am. Dimpotriva, sunt foarte fericita, si-mi pare rau ca nu l-am facut mai devreme.
hairpin
Postat pe 10 Aprilie 2009 14:05
Sunt multe interbari si raspunsuri la care trebuie sa iti raspunzi,,,??si sa fii foarte responsabila,poate te iubesti numai pe tine,-nu stiu???dar va veni momentul regretelor si va fi prea tarziu---GANDESTE
kudika003047
Postat pe 11 Aprilie 2009 13:32
Am 25 de ani, si un iubit langa mine de 27 ani. De aproape 3 luni, locuim impreuna. De cateva zile ne-am mutat singuri, si ne e f bine. Desii nu suntem inca casatoriti, ne dorim un copil. El se pare k mai mult k mine ...mereu imi zice k abea asteapta sa-mi creasca burtica. Eu vreau sa ne casatorim mai intai, si el vrea, dar parca nu mai are rabdare...abea in vara putem merge in tara, atunci are concediul, si apoi, nu stiu daca avem suficient timp la dispozitie anul asta sa facem nunta. Daca nu reusim anul asta, sper ca cel tarziu anul urmator...si daca e posibil, sa avem si un bebe...Imi plac copii la nebunie, imi doresc cel putin 2, si daca se poate 4.Visam cu iubitul meu sa avem copii inca de acum 10 ani, cand ne-am cunoscut...
Aproape toate fostele colege de scoala sunt casatorite, si majoritatea au copii, unii colegi au chiar cate 2 copii...deja maricei...de varsta prescolara. Mi se pare ca numai eu am ramas...de carutza..:)
anaraoul
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:50
Nu exista aici "de carutza"... Daca ai hotarat ca vrei, atunci fa-l si gata!
darksukkubus69
Postat pe 23 Aprilie 2009 19:30
fiecare femeie isi doreste la un moment dat sa aiba un copil...pana la urma un copil este rodul iubirii...chiar nu inteleg dc nu iti doresti....fiecare femeie se naste cu instinc matern ...
_dulcik_
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:02
daca ai conditiile necesare, ar fi pacat sa nu, dar atata timp cat nu iti doresti.....cine stie poate iti vei dori mai tarziu
priest
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:04
De la: anaraoul, la data 2009-04-23 15:50:13 Am 25 de ani, si un iubit langa mine de 27 ani. De aproape 3 luni, locuim impreuna. De cateva zile ne-am mutat singuri, si ne e f bine. Desii nu suntem inca casatoriti, ne dorim un copil. El se pare k mai mult k mine ...mereu imi zice k abea asteapta sa-mi creasca burtica. Eu vreau sa ne casatorim mai intai, si el vrea, dar parca nu mai are rabdare...abea in vara putem merge in tara, atunci are concediul, si apoi, nu stiu daca avem suficient timp la dispozitie anul asta sa facem nunta. Daca nu reusim anul asta, sper ca cel tarziu anul urmator...si daca e posibil, sa avem si un bebe...Imi plac copii la nebunie, imi doresc cel putin 2, si daca se poate 4.Visam cu iubitul meu sa avem copii inca de acum 10 ani, cand ne-am cunoscut...
Aproape toate fostele colege de scoala sunt casatorite, si majoritatea au copii, unii colegi au chiar cate 2 copii...deja maricei...de varsta prescolara. Mi se pare ca numai eu am ramas...de carutza..:)
da cred ca e mai bine sa te casatoresti prima oara si pe urma copilul...........
erikahd2008
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:06
MAI fato ........tu ai inteles c-am tirziu ...............sigur ca aceasta pers are dreptate...........
TU si cu celelalte ati inceput cu prostiile voastre de ami intoarce mie vorba,mai ales ca aveti pareri si conceptii f f f gresite .........de la orice prostie v-ati luat .........

Exact cum spune si aceeasta pers . eu mi-am spus parerea mea personala,. . care este mult mai inteleapta ca a voastra .........chiar daca , sint pers cu pareri diferite,...asta nu inseamna ca acea alegere a lor este buna..........NU AM VRUT DECIT SA TREZESC LA REALITATE CE ESTE DEFAPT CORECT PTR SUFLETUL FIECARUIA.........trebuie sa respectam niste reguli a lui D-ZEU , PTR A NE FIE NOUA BINE ..........asta am si spus ...........DAR sau gasit niste mitipoance cu coarne , ca sa intoarca acest subiect pe dos .......intr-o cearta fara folos........


pentru power of love - sa gandesti ca parerea ta personala e mai inteleapta este vanitate si este pacat. nu ai ce sa trezesti la realitate pentru ca dumnezeu ne-a facut diferiti si ne iubeste asa cum suntem. asta ca homework pentru tine, daca te dai asa credincioasa.
on topic: eu am facut baiatu' cand eram in ultimul an de facultate si nu mi-a fost deloc usor pentru ca am dat licenta la 3 luni dupa ce am nascut baiatul. sincera sa fiu nu ma gandeam sa am copii atunci, ma gandeam la dezvoltarea profesionala si apoi tot tacamul, dar acum vreau sa va spun ca sunt o femeie realizata profesional si cu baiat la 5 ani. si tin sa adaug k nu-mi placeau copii si nu aveam in nici un fel rabdare cu ei. maternitatea m-a schimbat. nu mi-a fost usor sa-l cresc, din punct de vedere material, dar credeti-ma se poate si va vorbesc asa pentru k mi-a fost mai greu, eu stand intr-un ortas mic si totul e bazat pe nepotism, cand vine vba de angajat. e, eu nu am avut nevoie de asa ceva cu toate ca neamul meu e k.
cristi_nne
Postat pe 24 Aprilie 2009 10:46
hi
Cassey
Postat pe 19 Mai 2009 10:39
Depinde si ce varsta ai. Insa asa in mare stiu ca o sa sune urat dar e ceva in neregula cu tine.Cum sa nu vrei un copil?? Cand o sa-l ai sa vezi in ce mod frumos iti va schimba viata.Norma ca ezista si mici incoveniente dar toata lumea le are...
Raluca_SA
Postat pe 17 Octombrie 2009 13:24
De la: maitreya, la data 2008-07-12 16:24:10Desi sunt casatorita de ceva timp, nu simt nicio dorinta de a avea un copil. Pur si simplu nu vreau. Urasc pana si ideeea... Oare e ceva in neregula cu mine? Ce credeþi, se meritã sã faci copii in lumea nebuna in care traim? Sincer as vrea sa cred ca da, dar, din nefericire, nu cred asta. De ce nu pot simti altfel? Voi ce credeþi, doamnelor?


eu cred ca pur si simplu exista oameni care "merita" sa fie parinti si care nu! din fericire unii si simt asta: ca nu in cazul tau, ca da in cazul meu! da' asta nu inseamna ca esti anormala! poate doar egoista si ai gasit un alt sens, rost vietii! so.....chip ap za gud uorc!
greierash_is_back
Postat pe 17 Octombrie 2009 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand fostul te urmareste...:| 3 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 18:33
Momente in viata care te-au lasat fara respiratie 40 De la: _dulcik_ 1 Aprilie 2009 20:52
multumesc de acum 1 De la: luciana_d 28 Aprilie 2010 02:13
am nevoie de ajutor,nu stiu ce sa fac 44 De la: Ellena_Elle 15 Ianuarie 2011 12:31
Cum sa inteleaga ca si el greseste? 47 De la: franziska_eu 3 Februarie 2012 11:56