Setari Cookie-uri

a face sau a nu face un copil...

pentru power of love9, special

Îþi rãspund nu pentru cã ceea ce ai scris meritã vreo atenþie, ci de dragul discuþiei. Eu spun aºa: din respect pentru tine, nu mai vorbi aici, dragã! Fanatismul acesta e penibilllllll! Iar ce debitezi tu e extrem de amuzant. Cum adicã, mã contrazic? Dacã nu sunt de acord cu tine, mã contrazic? De unde logica asta? De ce cãrþi "duhovniceºi" mai ai nevoie dacã ai Biblia? Sau te-au îndoctrinat preoþii într-un aºa hal încât crezi ºi tu cã e "pãcat" sã te atingi de Biblie?


Postat pe 5 Februarie 2009 09:47
.....buna tuturor ...a avea sau a nu avea un copil??
de obicei majoritatea cuplurilor isi doresc un copil!..multe din temerile care impiedica indeplinirea acestei dorinte au cauze psihologice importante.....un exemplu concret intalnit de mine:...Copilul apare ca un produs al ideatiei unei persoane in care se realizeaza un proiect oarecare. S-ar putea spune ca seamana cu procesul de mobilare a unei case. ...in fine tot ce vreau sa spun e ca mereu gasim N si N motive..first of all:PREFER SA MA DEDIC CARIEREI...hmmm,sau fizic,maternitatea ma dezgusta (cum am auzit pe aici intr-un post) .....sau:SOTUL MEU ESTE TOT CE CONTEAZA...(ei bine asta nu se schimba daca ai un copil... )...sau,dorinta de libertateee(pe la 50 de ani cand te trezesti singur cu libertatea ta???)Poate ca uneori v-ati intrebat despre istoria care vine din trecut. Ca urmare, va lansez o intrebare: oare cum au crescut, simtit, trait bunicii si strabunicii vostri? Prin ce sunt ei prezenti in familia voastra?
Second of all....instinctul matern....eu cred ca toate femeile il au ,mai devreme sau mai tarziu...eu la 28 simt ca a venit momentul ...
....and go on girls...before is too late

Postat pe 5 Februarie 2009 11:08
De la: corneille, la data 2009-02-05 09:47:37pentru power of love9, special

Îþi rãspund nu pentru cã ceea ce ai scris meritã vreo atenþie, ci de dragul discuþiei. Eu spun aºa: din respect pentru tine, nu mai vorbi aici, dragã! Fanatismul acesta e penibilllllll! Iar ce debitezi tu e extrem de amuzant. Cum adicã, mã contrazic? Dacã nu sunt de acord cu tine, mã contrazic? De unde logica asta? De ce cãrþi "duhovniceºi" mai ai nevoie dacã ai Biblia? Sau te-au îndoctrinat preoþii într-un aºa hal încât crezi ºi tu cã e "pãcat" sã te atingi de Biblie?



HA HA....VB NUMAI CE-TI CONVINE NORMAL...........nu am zis sa nu citesti biblia sau ca nu e buna .....
m-am referit sa mai citesti si alte carti duhovnicesti care te vor ajuta sa gindesti altfel........la referirea contrazisului, mai gindestete ........citeste ce am scris eu si ce ai scris tu...........totul e sa citesti cu atentie
powere_of_love9
Postat pe 5 Februarie 2009 21:46
cartile duhovnicesti,popii si bisericile sunt niste tampenii menite sa stoarca bani de la prosti.si sunt destui.eu am fost multi ani indoctrinata cu forta de maica mea asa ca urasc tot ce tine de asa ceva si asta pentru ca mi am dat singura seama ca numai oamenii slabi cred in asa ceva.oamenii puternici cred in ei.si da.exista dumnezeu cu siguranta dar sigur el nu este cel facut de religii......TOATE RELIGIILE.
numai minciuni si bazaconii menite sa sperie pe cei slabi de inger.
hai astept sa curga sange.....ca stiu ca va mananca mana pe unele dintre voi.
elisa_me
Postat pe 7 Februarie 2009 03:28
Ha ha,ha! Cu siguranta ca va curge sange! Sunt de acord cu Medeea! Si nu numai mana le mananca pe unele, se pare! Ha, ha, ha!
darksukkubus69
Postat pe 7 Februarie 2009 11:13
De la: medeea01, la data 2009-02-07 03:28:02cartile duhovnicesti,popii si bisericile sunt niste tampenii menite sa stoarca bani de la prosti.si sunt destui.eu am fost multi ani indoctrinata cu forta de maica mea asa ca urasc tot ce tine de asa ceva si asta pentru ca mi am dat singura seama ca numai oamenii slabi cred in asa ceva.oamenii puternici cred in ei.si da.exista dumnezeu cu siguranta dar sigur el nu este cel facut de religii......TOATE RELIGIILE.
numai minciuni si bazaconii menite sa sperie pe cei slabi de inger.
hai astept sa curga sange.....ca stiu ca va mananca mana pe unele dintre voi.



imi pare rau ca trebuie sa-ti spun .......dar tu esti un suflet parasit care te-ai lasat prada diavolului, de asta gindesti asa...........e crunt ce spui acolo ..............oricum nu te va baga nimeni in seama...........tu il ai in tine pe necuratul...................vb niste prosti f mari , nici n u sti ce vb..........HAI ASTEPT SA CURGA SINGE? ..........CE VB E ASTA ? ...........ducase pe pustiu ....esti terminata...............
powere_of_love9
Postat pe 12 Februarie 2009 12:20
De la: dana_mv, la data 2009-02-05 01:36:40
De la: darksukkubus69, la data 2008-10-09 19:45:44Ma tot gandesc cum as putea sa-mi transmit mai departe materialul genetic, fara sa trec prin sarcini si nasteri, gandul asta ma scarbeste profund. Da, asta intr-adevar m-ar interesa...
la ce bun sa faci asa un copil?daca tu asa gandesti e clar ca nu esti in stare sa iubesti un copil.si atunci de ce sa-l faci?ca sa-l chinui?mai bine renunta.nu aduce pe lume un suflet nevinovat pe care sa-l condamni la suferinta.


Dar de ce crezi ca ar suferi copilul respectiv- mai mult decat alti copii ? sau nu ar putea iubi o "mama" un astfel de copil ? barbatii nu nasc si-si iubesc copii....pana la urma e copilul tau...indiferent cum a aparut pe lume... sau te gandesti ca e infiat...adica nu l-ai nascut tu (cu ajantajul ca-ti seamana)...
ocs
Postat pe 12 Februarie 2009 17:36
De la: ocgiogi, la data 2009-02-12 17:36:59
De la: dana_mv, la data 2009-02-05 01:36:40
De la: darksukkubus69, la data 2008-10-09 19:45:44Ma tot gandesc cum as putea sa-mi transmit mai departe materialul genetic, fara sa trec prin sarcini si nasteri, gandul asta ma scarbeste profund. Da, asta intr-adevar m-ar interesa...
la ce bun sa faci asa un copil?daca tu asa gandesti e clar ca nu esti in stare sa iubesti un copil.si atunci de ce sa-l faci?ca sa-l chinui?mai bine renunta.nu aduce pe lume un suflet nevinovat pe care sa-l condamni la suferinta.


Dar de ce crezi ca ar suferi copilul respectiv- mai mult decat alti copii ? sau nu ar putea iubi o "mama" un astfel de copil ? barbatii nu nasc si-si iubesc copii....pana la urma e copilul tau...indiferent cum a aparut pe lume... sau te gandesti ca e infiat...adica nu l-ai nascut tu (cu ajantajul ca-ti seamana)...

avantajul...
ocs
Postat pe 12 Februarie 2009 17:37
Powere of love9, mai degraba tu esti un suflet parasit......de catre ratiune! Ha ha ha!
darksukkubus69
Postat pe 13 Februarie 2009 01:34
Am cam sarit din raspunsuri ( vre-o 2 pagini ) , dar ai ridicat un pct. pe care nimeni nu l-a abordat .

AI zis ca nu vrei sa repeti greselile parintilor tai . Dar nu vei singura care il va creste pe acel pui de suflet . Vei fi alaturi de partenerul tau !
Si da , sunt statistici care arata ca de obicei devenim parintii nostri . Dar nu vei fi singura . Puteti sa va corectati unul pe celalalt daca e cazut !

Puteti face o lista , cu ce vrei si nu vreti sa deveniti/faceti , si sa o revedeti pe parculsul vietii o data pe sapt sau pe luna . E mai usor sa te corectezi daca vei stii unde vrei gresi ;)
un1_simplu_baiat
Postat pe 13 Februarie 2009 09:10
De la: darksukkubus69, la data 2009-02-13 01:34:45Powere of love9, mai degraba tu esti un suflet parasit......de catre ratiune! Ha ha ha!



STIU ca de doare , dar asta e .........suporta............vb de astea ca sa te scutesti , sint destule ........tinele ptr tine..............nu dobori pe nimeni.

MERGI singura pe calea ta , lasai pe alti.
powere_of_love9
Postat pe 13 Februarie 2009 22:09
Ce sa ma doara, iubito?! Pe cine sa dobor? Draga mea, esti incoerenta de-a dreptul! Pai eu chiar merg pe calea mea si deloc singura! Ha ha ha! Cat despre Dumnezeu....tu il cauti in asa zisele tale "carti duhovnicesti", cauta-L mult si bine, eu il am cu mine, iar daca vreau sa-L gasesc privesc in oglinda! Mai bine te-ai ruga sa inveti sa scrii.
darksukkubus69
Postat pe 14 Februarie 2009 00:22
De la: darksukkubus69, la data 2009-02-14 00:22:22Ce sa ma doara, iubito?! Pe cine sa dobor? Draga mea, esti incoerenta de-a dreptul! Pai eu chiar merg pe calea mea si deloc singura! Ha ha ha! Cat despre Dumnezeu....tu il cauti in asa zisele tale "carti duhovnicesti", cauta-L mult si bine, eu il am cu mine, iar daca vreau sa-L gasesc privesc in oglinda! Mai bine te-ai ruga sa inveti sa scrii.



Pai intocmai .am observat ca nu il al cu tine pe D-zeu esti SEACA................ai multe de citit ....
Mai bine invata tu sa nu vb prosti.........ca o sa te doara tatre...cind nu te astepti ......
Hai gata cu comentariile , ca nu au rost prostiile tale ........
CEL MAI GRAV e ca nu sti tu sa citesti ca sa intelegi nu ca nu stiu eu sa scriu......
powere_of_love9
Postat pe 15 Februarie 2009 07:46
De la: darksukkubus69, la data 2008-11-02 23:04:11Da, ai dreptate, cuvantul "egoism" ma reprezinta. Si care este problema ta?! Nu am facut copii pt ca nu am vrut, nu pt ca nu am putut. Imi face o deosebita placere sa ma bucur de propria viata, spre deosebire de altii, nu am nevoie de un motiv anume ca sa traiesc, eu insami sunt motivul! Da, imi doresc sa-mi pot tranmite mai departe materialul genetic pt ca este super bun (medical vorbind).


Vai de cele care gindesc ca tine........
Religios vorbind..........nici nu sti ce te asteapta............ai sa te caiesti intr-o zi ptr vb tale.........
Banuiesc ca nu esti atit de matura , ca sa sti ca spuisi ce gindesti...........

D_ zeu sa te lumineze .........ca o sa fie vai de tine..........nu mai raspunde obraznic la comentarii , ca nu sti cu cine vb-ti si o sa-ti musti limba rau.........
powere_of_love9
Postat pe 15 Februarie 2009 07:51
Ai probleme psihice, fetito! Dar ma distreaza prostiile tale! Crezi ca Dumnezeu iubeste oamenii ca tine?! Nuuuu, nici vorba, Dumnezeu e satul de voi si de modul cum ii manjiti numele cu asa zisa voastra credinta!
darksukkubus69
Postat pe 15 Februarie 2009 12:27
altii care se folosesc de imaginea de credinciosi ca sa se arate superiori
Aladiah
Postat pe 15 Februarie 2009 12:29
De la: corneille, la data 2009-02-05 09:47:37pentru power of love9, special

Îþi rãspund nu pentru cã ceea ce ai scris meritã vreo atenþie, ci de dragul discuþiei. Eu spun aºa: din respect pentru tine, nu mai vorbi aici, dragã! Fanatismul acesta e penibilllllll! Iar ce debitezi tu e extrem de amuzant. Cum adicã, mã contrazic? Dacã nu sunt de acord cu tine, mã contrazic? De unde logica asta? De ce cãrþi "duhovniceºi" mai ai nevoie dacã ai Biblia? Sau te-au îndoctrinat preoþii într-un aºa hal încât crezi ºi tu cã e "pãcat" sã te atingi de Biblie? ...............total de acord cu tine..............

erikahd2008
Postat pe 15 Februarie 2009 12:46
De la: medeea01, la data 2009-02-07 03:28:02cartile duhovnicesti,popii si bisericile sunt niste tampenii menite sa stoarca bani de la prosti.si sunt destui.eu am fost multi ani indoctrinata cu forta de maica mea asa ca urasc tot ce tine de asa ceva si asta pentru ca mi am dat singura seama ca numai oamenii slabi cred in asa ceva.oamenii puternici cred in ei.si da.exista dumnezeu cu siguranta dar sigur el nu este cel facut de religii......TOATE RELIGIILE.
numai minciuni si bazaconii menite sa sperie pe cei slabi de inger.
hai astept sa curga sange.....ca stiu ca va mananca mana pe unele dintre voi.
.......................nu.....cred ca ai spus tot ce trebuia..........
erikahd2008
Postat pe 15 Februarie 2009 12:48
De la: powere_of_love9, la data 2009-02-12 12:20:07
De la: medeea01, la data 2009-02-07 03:28:02cartile duhovnicesti,popii si bisericile sunt niste tampenii menite sa stoarca bani de la prosti.si sunt destui.eu am fost multi ani indoctrinata cu forta de maica mea asa ca urasc tot ce tine de asa ceva si asta pentru ca mi am dat singura seama ca numai oamenii slabi cred in asa ceva.oamenii puternici cred in ei.si da.exista dumnezeu cu siguranta dar sigur el nu este cel facut de religii......TOATE RELIGIILE.
numai minciuni si bazaconii menite sa sperie pe cei slabi de inger.
hai astept sa curga sange.....ca stiu ca va mananca mana pe unele dintre voi.



imi pare rau ca trebuie sa-ti spun .......dar tu esti un suflet parasit care te-ai lasat prada diavolului, de asta gindesti asa...........e crunt ce spui acolo ..............oricum nu te va baga nimeni in seama...........tu il ai in tine pe necuratul...................vb niste prosti f mari , nici n u sti ce vb..........HAI ASTEPT SA CURGA SINGE? ..........CE VB E ASTA ? ...........ducase pe pustiu ....esti terminata...............
......................fiecare om are ceva din DUMNEZEU...mai putin preotii care fac compromisuri...cum striga IOAN an pustie....PUI DE NAPARCI ..de ce fugiti de mania viitoare ...cred ca le spunea preotilor si fariseilor ..cei care lau rastignit pe ISUS...
erikahd2008
Postat pe 15 Februarie 2009 12:54
De la: erikahd2008, la data 2009-02-15 12:54:55
De la: powere_of_love9, la data 2009-02-12 12:20:07
De la: medeea01, la data 2009-02-07 03:28:02cartile duhovnicesti,popii si bisericile sunt niste tampenii menite sa stoarca bani de la prosti.si sunt destui.eu am fost multi ani indoctrinata cu forta de maica mea asa ca urasc tot ce tine de asa ceva si asta pentru ca mi am dat singura seama ca numai oamenii slabi cred in asa ceva.oamenii puternici cred in ei.si da.exista dumnezeu cu siguranta dar sigur el nu este cel facut de religii......TOATE RELIGIILE.
numai minciuni si bazaconii menite sa sperie pe cei slabi de inger.
hai astept sa curga sange.....ca stiu ca va mananca mana pe unele dintre voi.



imi pare rau ca trebuie sa-ti spun .......dar tu esti un suflet parasit care te-ai lasat prada diavolului, de asta gindesti asa...........e crunt ce spui acolo ..............oricum nu te va baga nimeni in seama...........tu il ai in tine pe necuratul...................vb niste prosti f mari , nici n u sti ce vb..........HAI ASTEPT SA CURGA SINGE? ..........CE VB E ASTA ? ...........ducase pe pustiu ....esti terminata...............
......................fiecare om are ceva din DUMNEZEU...mai putin preotii care fac compromisuri...cum striga IOAN an pustie....PUI DE NAPARCI ..de ce fugiti de mania viitoare ...cred ca le spunea preotilor si fariseilor ..cei care lau rastignit pe ISUS...


de acord
Aladiah
Postat pe 15 Februarie 2009 13:17
Uraaaa! Au mai aparut pe aici si oameni sanatosi la minte!
darksukkubus69
Postat pe 15 Februarie 2009 15:46
De la: darksukkubus69, la data 2009-02-15 15:46:55Uraaaa! Au mai aparut pe aici si oameni sanatosi la minte!


esti proasta , sauuuuuuuuuute faci?!!!! asta esti tu
powere_of_love9
Postat pe 16 Februarie 2009 08:11
Draga mea, cea mai mare prostie a facut-o mamica ta: pe tine! Ce ma distrezi!
darksukkubus69
Postat pe 16 Februarie 2009 08:58
darksukkubus69
Postat pe 16 Februarie 2009 08:59
Nici eu nu imi doresc copii, pur si simplu nu ii suport. Poate o sa ma considerati nebuna sau rea dar prefer sa-mi traiesc viata la maxim pana mor decat sa am tot timpul dupa mine niste plozi afurisiti. E doar parerea mea nu-i condamn pe cei care-si doresc eu pur si simplu nu vreau.
mirelamarta1989
Postat pe 16 Februarie 2009 14:51
De la: darksukkubus69, la data 2009-02-16 08:58:37Draga mea, cea mai mare prostie a facut-o mamica ta: pe tine! Ce ma distrezi!


ACUM chiar ai demonstrat ca esti proasta........esti pe primul loc in top....mie mila de tine...ca gindesti asa........MIELUL RATACIT.......asa te reprezinti............of......DE ce nu primesti mai fato un sfat bun..?!

LASA nu mai raspunde ..........mergi pe calea ta.........poate te intorci singura......cint ai sa te lovesti tareeee.........


Sa deschis acest subiect ptr comentarii, parerile fiecaruia, nu ????? DAR vad multa distrugere pe sine, multa incapatinare, prostie si comentarii obraznice.

CIRTIREA:.....se datoreaza ticalosiei omului si este alungata cu doxologie. Cirtirea naste cirtire, iar doxologia naste doxlogie.Cind cineva nu cirteste ptr o greutate pe care o intimpina, ci slaveste pe D-zeu, atunci diavolul pleznestesi se duce la altul care cirteste, ptr a-i incurca aceluia si mai mult lucrurile.PTR CA, cu cit cirteste mai mult , cu atit se distruge pe sine.AGHIUTA ne fura uneori , si ne face sa nu ne multumeasca nimic, in timp ce te poti bucura de toate duhovnicestecu doxologie, primind binecuvintarea lui D-zeu., ptr ca nu au facut famili la timp

Femeile care nu vor sa dobindeasca copii actioneaza legile duhovnicesti.
Unele femei , nu pot face copii, ptr ca in anii tineretii lor au trait o viata destrabalata..celelalte sint pe mina lui D-zeu........Poti iubii pe altii.

Infruntati greutatile vietii........nu le ocoliti ........ptr ca va distrugeti singuri.

O adevarata femeie ,......va face copii.....si se va bucura de ei si de viata , mai mult decit sa traiasca in singuratate si sa guste din ispitele vietii care te distrug.CELELALTE nu se numesc femei............aici nu mai zic mai multe ca o sa va doara .....stiu ca va e greu sa acceptati adevarul........
powere_of_love9
Postat pe 16 Februarie 2009 17:44
Sa deschis acest subiect ptr comentarii, parerile fiecaruia, nu ????? DAR vad multa distrugere pe sine, multa incapatinare, prostie si comentarii obraznice.

CIRTIREA:.....se datoreaza ticalosiei omului si este alungata cu doxologie. Cirtirea naste cirtire, iar doxologia naste doxlogie.Cind cineva nu cirteste ptr o greutate pe care o intimpina, ci slaveste pe D-zeu, atunci diavolul pleznestesi se duce la altul care cirteste, ptr a-i incurca aceluia si mai mult lucrurile.PTR CA, cu cit cirteste mai mult , cu atit se distruge pe sine.AGHIUTA ne fura uneori , si ne face sa nu ne multumeasca nimic, in timp ce te poti bucura de toate duhovnicestecu doxologie, primind binecuvintarea lui D-zeu., ptr ca nu au facut famili la timp

Femeile care nu vor sa dobindeasca copii actioneaza legile duhovnicesti.
Unele femei , nu pot face copii, ptr ca in anii tineretii lor au trait o viata destrabalata..celelalte sint pe mina lui D-zeu........Poti iubii pe altii.

Infruntati greutatile vietii........nu le ocoliti ........ptr ca va distrugeti singuri.

O adevarata femeie ,......va face copii.....si se va bucura de ei si de viata , mai mult decit sa traiasca in singuratate si sa guste din ispitele vietii care te distrug.CELELALTE nu se numesc femei............aici nu mai zic mai multe ca o sa va doara .....stiu ca va e greu sa acceptati adevarul........
powere_of_love9
Postat pe 16 Februarie 2009 17:45
De la: darksukkubus69, la data 2008-10-09 19:42:12Si eu am tot 30 de ani si, la fel, nu simt nici un fel de dorinta si nevoie de a avea un copil, dimpotriva simt chiar aversiune fata de aceasta idee. Intotdeauna am simtit asa, chiar s-a accentuat pe masura ce a trecut timpul. Traiesc pur si simplu pt mine, imi fac orice pofta fara sa-mi pese de altceva. Pt mine este ceva normal, pt altii este normal sa aiba copii. Oricum sunt de acord cu faptul ca faci un copil doar daca simti ca vrei asta, nu asa la intamplare.



D-zeuleeeeeeeeeeeeeee, mai ai si 30 de ani??????? RUsineeeee sa-ti fie fatoooo, chiar ca esti o DESFRINATA ........la cum gindesti( scri) ..........SI TE MAI SI LAUZI...........CHIAR MIE MILA DE TINE ........decazi de tot ..............cita indiferenta, nepasare si egoism , ai...........CINE te-a nascut diavolul!!!
powere_of_love9
Postat pe 16 Februarie 2009 17:50
De la: darksukkubus69, la data 2009-02-15 12:27:45Ai probleme psihice, fetito! Dar ma distreaza prostiile tale! Crezi ca Dumnezeu iubeste oamenii ca tine?! Nuuuu, nici vorba, Dumnezeu e satul de voi si de modul cum ii manjiti numele cu asa zisa voastra credinta!


UITE cine vb ..........pai tu il minjesti pe el.............cu gindirea ta psihopata...........
Cum poti sa spui ca e satul de noi? NUUUUUUUUUUUUU toanto , el ne iubeste ........altfel era demult potopul..........MAI cultivate esti jalnica..........AMESTECI PREA MULTE NU STI CE VB ...........MAI ESTI SI INVIDIOASA LA VORBELE CARE TI LE ZIC.......
powere_of_love9
Postat pe 16 Februarie 2009 17:55
De la: mirelamarta1989, la data 2009-02-16 14:51:57Nici eu nu imi doresc copii, pur si simplu nu ii suport. Poate o sa ma considerati nebuna sau rea dar prefer sa-mi traiesc viata la maxim pana mor decat sa am tot timpul dupa mine niste plozi afurisiti. E doar parerea mea nu-i condamn pe cei care-si doresc eu pur si simplu nu vreau.
.................fiecare are numai ce merita...............
erikahd2008
Postat pe 16 Februarie 2009 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRODUSE PROFESIONALE JOICO, TIGI BED HEAD, L`OREAL EXPERT SERIE online 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 18:02
oare se mai poate schimba ceva? 6 De la: mihablonda 4 Mai 2010 14:40
menage a trois 64 De la: kudika002139 15 Mai 2009 23:26
Gramatica!!! 20 De la: Brunette_25 20 Iunie 2011 23:43
Te iubesc 11 De la: monaram 28 Iunie 2009 14:03