Setari Cookie-uri

RELATII extraconjugale

De la: stem_29, la data 2010-08-20 15:49:03
De la: protopa, la data 2008-07-19 21:03:58Nu e nimic adevarat dici ce spinetivoi, nu s-a racit relatia, si nu m-am gandit vreodata sa divortez.Nu cred ca as fi mai fericita .O sa-l vad cand se poate si gata restul ..... multumim celui cea inventat mobilele, si nu mai faceti o tragedie din asta, parca ati fi de pe alta lume. INTREBAREA MEA ERA ALTA :"POTI IUBI 2 BARBATI IN ACELASI TIMP?" si voi ati inceput cu dramatisme.CE ERA ASA DE GREU DE INTELES, LA URMA URMEI E TREABA MEA .


Mai femeie, tu esti cu doi si intrebi pe fetele astea daca poti?!
Pai zi-ne TU, poti?!
Se pare ca da, noi nu dramatizam, ti plange tu-n pumni curand.
Iar referitor la sentimente....doamna, d'aia ne deosebim de animale, (ca altfel ne-am trege-o si noi pe la colturi ca ele) ca putem discerne, orice poti control atata timp cat judeci cu capul si nu cu dosul!
Mie sa nu-mi zici ca iti iubesti si sotul si amantul, ca nu te cred!
Aste-as povest scrise, nu traite...iubirea e aia ce-o poti impartasi la orice ora.ceea ce faci tu este "umplutura"
Asa ca nu mai sari la femeile astea care-si vad de ale lor, ca n-ai de ce, esti cu un pas mai jos decat ele.
Doamna, aia-i femeie care-si stie tine chilotii pe ea in orice situatie, intelegi dumneata?!
Asa toate ne putem pune poalele-n cap oricand....si sa sarim cu gura pe altii.
Tzatisme madam, si minciuni, aia traiesti.......

Sa te gandesti la mine ( stem aia de pe kudika) cand te-o rade nevasta aluia, ca umbli cu poalele in cap si ea-i o doamna......sicand o sa alfel barbatul de langa tine ca l-ai umilit....si l-ai facut sa-si poarte capul in jos pt. ce tine la casa.
In rest....." succese' doamna, la pus poale in cap, inca-i clad si poti!

P.S.poate ai un baiat si cam ce ai zice dumneata daca nor'ta ar umbla ca tine si ti-ar umili copilul?!
Doamna, cand umbli cu rochia in cap, nu te gandi doar la tine.


Ca bine le mai zici din taste, Stem

Poate in lunile urmatoare o vedem p-aici pe sotia amantului, expunand pe profil poze cu initiatoarea topicului, in ipostaze mai "indecente"...cum a facut alta kudika pe forum...

Daca sotul tau te-ar insela, si tu ai afla ...oare cum ti-ar pica tie?

Thuamneeee .... unii fac umbra pamantului degeaba...mai consuma si oxigenul aiurea
cristina_xxx2006
Postat pe 20 August 2010 16:22
da, poti iubi doi barbati in acelasi timp...nici eu nu am crezut...pana nu mi s-a intamplat.....never say never...m-am impotrivit la inceput sentimentelor, am luptat cu mine insami.....apoi am renuntat si mi-am zis ,,de ce nu?''
stiu ca intr-o buna zi se va sfarsi...dar deocamdata ma bucur de fiecare moment...si eu m-am intrebat ce-mi lipseste, de ce am nevoie de altcineva....cred ca lipsa de comunicare dintre noi, dupa cativa ani de casnicie, stresul, rutina, curiozitatea de a cunoaste un alt barbat d.p.d.v. sexual....m-au facut sa-mi doresc o relatie....
si ca o scuza, cineva spunea ,,sunt om si nimic din ceea ce-i omenesc nu-mi este strain''- bineinteles ca inca ma mustra constiinta, dar simteam ca nu mai pot suporta casnicia....fiecare zi e la fel....munca, munca, munca....aveam nevoie de o ,,gura de oxigen'', sa-mi spuna si mie cineva ,,mi-e dor de tine'', ,,ce ai mai facut'', ,,cum te simti'', sa simt ca sunt o fiinta, cu trup si suflet, nu menajera din casa, colega de serviciu si din cand in cand iubita din pat.....careia nu i-a mai spus ,,te iubesc'' din vremuri imemoriale-probabil pt ca nu mai simte asta....acum ma simt mai bine, nu mai simt ,,singuratatea in doi''alaturi de sotul meu, pt ca stiu ca exista EL, atent si tandru......
va doriti sa fiti iubiti, sa iubiti, sa va faceti viata frumoasa, pentru ca e atat de scurta si putine sunt momentele de fericire care ne sunt date....
kudika317000
Postat pe 26 August 2010 14:19
De la: cristina_xxx2006, la data 2010-08-20 16:22:28
De la: stem_29, la data 2010-08-20 15:49:03
De la: protopa, la data 2008-07-19 21:03:58Nu e nimic adevarat dici ce spinetivoi, nu s-a racit relatia, si nu m-am gandit vreodata sa divortez.Nu cred ca as fi mai fericita .O sa-l vad cand se poate si gata restul ..... multumim celui cea inventat mobilele, si nu mai faceti o tragedie din asta, parca ati fi de pe alta lume. INTREBAREA MEA ERA ALTA :"POTI IUBI 2 BARBATI IN ACELASI TIMP?" si voi ati inceput cu dramatisme.CE ERA ASA DE GREU DE INTELES, LA URMA URMEI E TREABA MEA .


Mai femeie, tu esti cu doi si intrebi pe fetele astea daca poti?!
Pai zi-ne TU, poti?!
Se pare ca da, noi nu dramatizam, ti plange tu-n pumni curand.
Iar referitor la sentimente....doamna, d'aia ne deosebim de animale, (ca altfel ne-am trege-o si noi pe la colturi ca ele) ca putem discerne, orice poti control atata timp cat judeci cu capul si nu cu dosul!
Mie sa nu-mi zici ca iti iubesti si sotul si amantul, ca nu te cred!
Aste-as povest scrise, nu traite...iubirea e aia ce-o poti impartasi la orice ora.ceea ce faci tu este "umplutura"
Asa ca nu mai sari la femeile astea care-si vad de ale lor, ca n-ai de ce, esti cu un pas mai jos decat ele.
Doamna, aia-i femeie care-si stie tine chilotii pe ea in orice situatie, intelegi dumneata?!
Asa toate ne putem pune poalele-n cap oricand....si sa sarim cu gura pe altii.
Tzatisme madam, si minciuni, aia traiesti.......

Sa te gandesti la mine ( stem aia de pe kudika) cand te-o rade nevasta aluia, ca umbli cu poalele in cap si ea-i o doamna......sicand o sa alfel barbatul de langa tine ca l-ai umilit....si l-ai facut sa-si poarte capul in jos pt. ce tine la casa.
In rest....." succese' doamna, la pus poale in cap, inca-i clad si poti!

P.S.poate ai un baiat si cam ce ai zice dumneata daca nor'ta ar umbla ca tine si ti-ar umili copilul?!
Doamna, cand umbli cu rochia in cap, nu te gandi doar la tine.


Ca bine le mai zici din taste, Stem

Poate in lunile urmatoare o vedem p-aici pe sotia amantului, expunand pe profil poze cu initiatoarea topicului, in ipostaze mai "indecente"...cum a facut alta kudika pe forum...

Daca sotul tau te-ar insela, si tu ai afla ...oare cum ti-ar pica tie?

Thuamneeee .... unii fac umbra pamantului degeaba...mai consuma si oxigenul aiurea


bai fetiliii... eu zic asa .. suntem desuete...daca ai un singur partener de viata/ sex/relatie ..etc.. esti un fel de dinozaur .. asa ca va rog frumos alinierea .. ne mutam la Antipa..
acuma "nevestele" cu miros de ceapa prajita in par si leustean in deste .. au devenit foarte "umane".. e normal sotu sa se duca dupa una de 16 ani .. e normal, si ei ii place ca prietenul de familie "al lor" "vrea" sa fie cu ea, e normal sa iubeasca si doi si trei si cati or mai incape .. ca au un suflet mare si iertator .. si ce e mai frumos decat un suflet "plimbaret" prin alte trupuri .. generoasa doamna ce pot sa zic ..
auzi doamna.. tu a trebuit sa te mariti ca sa afli ce capacitate ai? sau asta a venit dupa? nu de alta da sa stiu si eu .. sa nu fac vreo greseala...
dulcineeaXXX
Postat pe 26 August 2010 14:37
De la: kudika317000, la data 2010-08-26 14:19:50da, poti iubi doi barbati in acelasi timp...nici eu nu am crezut...pana nu mi s-a intamplat.....never say never...m-am impotrivit la inceput sentimentelor, am luptat cu mine insami.....apoi am renuntat si mi-am zis ,,de ce nu?''
stiu ca intr-o buna zi se va sfarsi...dar deocamdata ma bucur de fiecare moment...si eu m-am intrebat ce-mi lipseste, de ce am nevoie de altcineva....cred ca lipsa de comunicare dintre noi, dupa cativa ani de casnicie, stresul, rutina, curiozitatea de a cunoaste un alt barbat d.p.d.v. sexual....m-au facut sa-mi doresc o relatie....
si ca o scuza, cineva spunea ,,sunt om si nimic din ceea ce-i omenesc nu-mi este strain''- bineinteles ca inca ma mustra constiinta, dar simteam ca nu mai pot suporta casnicia....fiecare zi e la fel....munca, munca, munca....aveam nevoie de o ,,gura de oxigen'', sa-mi spuna si mie cineva ,,mi-e dor de tine'', ,,ce ai mai facut'', ,,cum te simti'', sa simt ca sunt o fiinta, cu trup si suflet, nu menajera din casa, colega de serviciu si din cand in cand iubita din pat.....careia nu i-a mai spus ,,te iubesc'' din vremuri imemoriale-probabil pt ca nu mai simte asta....acum ma simt mai bine, nu mai simt ,,singuratatea in doi''alaturi de sotul meu, pt ca stiu ca exista EL, atent si tandru......
va doriti sa fiti iubiti, sa iubiti, sa va faceti viata frumoasa, pentru ca e atat de scurta si putine sunt momentele de fericire care ne sunt date....


Se va sfarsi?!
CUM?!
Realizazi ca poate tu cu mintea ta de femeie matura strici doua familii?!
Asa, si nu ti-ar fi mai simplu sa discuti asta cu sotul tau, pt. ca e clar ca in fiecare familie se instaleaza monotonia, sa zic asa....pt ca alergam dupa bani, sa crestem copii.....decat sa chiar crezi ca unul dinafara te iubeste?!
Sa-i zic, hai mai barbate, facem si noi un sf. de saptamana la munte, la o pensiune de DOUA margarete doamna, asa ca-n tinerete, cand nu ne trebuia mult comfort sa ne iubim ...daca ai copil mare, il poti lasa singur acasa, daca e mic, poti sa il lasi la mama, la soacra.....e mare lucru?!
Preferi sa risti sa strici doua familii pt. ca unul te minte zicandu-ti ca te iubeste?
Uite, eu sunt casatorita de 19 ani, si DA, am avut propuneri de dinastea, si am zis NU, nu am zis " de ce nu, hai sa condimentez".....cand am vazut ca ne plictisim si sa ne uitam la Tv impreuna, am iesit, am plecat la munte, ne-am plimbat seara pe strazi....cu cheltuieli mici, pt. ca nu totdeauna sunt bani multi de iesiri mari sa zic asa, si oricum avand servicii nu ne permiteam sa plecam cu saptamanile la relaxare.
Eu totdeauna am zis in felul urmator: jumatati de masura?! NEVER!
Totul sau nimic!
cand ai un sot sau o sotie/ sotie, care-i normal/a la cap, poti comunica, poti sa-i zici ca te plictisesti! daca chiar el/ea nu observa....nu curvasaritul e solutia, ci comunicarea, pt. ca NICIUNUL dintre cei care au ales sa se casatoreasca, fie un el, sau o ea, nu au ales-o pt. ca in 2-3 ani sa se desparta, din diferite motiva..plictiseala...etc.
E cea mai mare tampenie ( dupa mine) pe care pot sa o aud, cand 2 divorteaza pt. ca s-au plictisit!
DA, divortezi si cauti pe altcineva cand chiar dai ca femeie de un betivan si un nenorocit!
Atunci da, nu te complaci!
In fine, ideea eera de fapt alta doamna, sa nu cumva pana sa va dezmeticiti sa fiti divortata, barbatii sunt orgoliosi, nu iarta!
Femeile-s mai credule, ele mai trec cu vederea...s-ar putea ca dumneata sa divortezi si pe " iubitul" dumitale, sa-l ierte nevasta........apoi sa vezi boceli!
De te prinde sotul tau, fac pariu ca in secunda doi esti cu bagajele la usa, de-l prinde pe " iubitul" tau nevasta'sa, o sa-l ierte, si o sa vina spasit la tine si o sa-ti zica " iubito, ne-a prins, nu ne mai putem vedea:))))))" si o sa te trezesti singura, CUC!....o sa ma pomenesti daca nu pui punct pana nu-i prea tarziu.

Chestiile astea doamna le gandesti de la cap la coada, cu " avantaje" si ' dezavantaje" ..nu asa.....cum zici " de ce nu"
Apropo, cand te-ai maritat, stiai ca urmeaza sa faci mancare si curat, nu?:)))
si banuiesc ca stiai ca-i pentru o viata?:))
Ei, mai pune-l si pe domnul tau, macar sa stearga praful, spune-i LUI ca te-ai plictisit, nu te plange strainilor, ca si asa nu te inteleg, doar se fac ca te inteleg.
stem_29
Postat pe 26 August 2010 14:48
ma regasesc foarte bine in ceea ce spui tu....de scurt timp (o luna) am un amant...iubitor, intelegator, care ma asculta si ma rasfata...si ma intreb cu teama: care va fi viata mea de acum inainte?
inca nu-mi vine sa cred ca mi se intampla mie toate astea....nu am crezut vreodata ca as fi in stare de asa ceva.......inainte de asta le condamnam pe amante, le consideram niste fiinte inferioare, care merita numai dispret...si uite-ma si pe mine in situatia asta....de a insela, minti, fura barbatul altei femei...
e al doilea barbat din viata mea...vreo doua luni am crezut ca am innebunit....ca m-a lovit ceva in cap....exploziile solare, probabil.....e prima data cand intru pe internet sa caut asemenea subiecte, nu m-au interesat niciodata, eram o persoana la locul ei, cu familie, copil.......
sufletul/mintea omeneasca are multe necunoscute....cat m-am schimbat......imi doresc altceva de la viata...in fiecare zi mai mult......
VA DORESC SA AVETI O VIATA MAI USOARA DECAT AM EU..SI CU MULTA DRAGOSTE....
kudika317000
Postat pe 26 August 2010 15:07
De la: dulcineeaXXX, la data 2010-08-26 14:37:07
De la: cristina_xxx2006, la data 2010-08-20 16:22:28
De la: stem_29, la data 2010-08-20 15:49:03
De la: protopa, la data 2008-07-19 21:03:58Nu e nimic adevarat dici ce spinetivoi, nu s-a racit relatia, si nu m-am gandit vreodata sa divortez.Nu cred ca as fi mai fericita .O sa-l vad cand se poate si gata restul ..... multumim celui cea inventat mobilele, si nu mai faceti o tragedie din asta, parca ati fi de pe alta lume. INTREBAREA MEA ERA ALTA :"POTI IUBI 2 BARBATI IN ACELASI TIMP?" si voi ati inceput cu dramatisme.CE ERA ASA DE GREU DE INTELES, LA URMA URMEI E TREABA MEA .


Mai femeie, tu esti cu doi si intrebi pe fetele astea daca poti?!
Pai zi-ne TU, poti?!
Se pare ca da, noi nu dramatizam, ti plange tu-n pumni curand.
Iar referitor la sentimente....doamna, d'aia ne deosebim de animale, (ca altfel ne-am trege-o si noi pe la colturi ca ele) ca putem discerne, orice poti control atata timp cat judeci cu capul si nu cu dosul!
Mie sa nu-mi zici ca iti iubesti si sotul si amantul, ca nu te cred!
Aste-as povest scrise, nu traite...iubirea e aia ce-o poti impartasi la orice ora.ceea ce faci tu este "umplutura"
Asa ca nu mai sari la femeile astea care-si vad de ale lor, ca n-ai de ce, esti cu un pas mai jos decat ele.
Doamna, aia-i femeie care-si stie tine chilotii pe ea in orice situatie, intelegi dumneata?!
Asa toate ne putem pune poalele-n cap oricand....si sa sarim cu gura pe altii.
Tzatisme madam, si minciuni, aia traiesti.......

Sa te gandesti la mine ( stem aia de pe kudika) cand te-o rade nevasta aluia, ca umbli cu poalele in cap si ea-i o doamna......sicand o sa alfel barbatul de langa tine ca l-ai umilit....si l-ai facut sa-si poarte capul in jos pt. ce tine la casa.
In rest....." succese' doamna, la pus poale in cap, inca-i clad si poti!

P.S.poate ai un baiat si cam ce ai zice dumneata daca nor'ta ar umbla ca tine si ti-ar umili copilul?!
Doamna, cand umbli cu rochia in cap, nu te gandi doar la tine.


Ca bine le mai zici din taste, Stem

Poate in lunile urmatoare o vedem p-aici pe sotia amantului, expunand pe profil poze cu initiatoarea topicului, in ipostaze mai "indecente"...cum a facut alta kudika pe forum...

Daca sotul tau te-ar insela, si tu ai afla ...oare cum ti-ar pica tie?

Thuamneeee .... unii fac umbra pamantului degeaba...mai consuma si oxigenul aiurea


bai fetiliii... eu zic asa .. suntem desuete...daca ai un singur partener de viata/ sex/relatie ..etc.. esti un fel de dinozaur .. asa ca va rog frumos alinierea .. ne mutam la Antipa..
acuma "nevestele" cu miros de ceapa prajita in par si leustean in deste .. au devenit foarte "umane".. e normal sotu sa se duca dupa una de 16 ani .. e normal, si ei ii place ca prietenul de familie "al lor" "vrea" sa fie cu ea, e normal sa iubeasca si doi si trei si cati or mai incape .. ca au un suflet mare si iertator .. si ce e mai frumos decat un suflet "plimbaret" prin alte trupuri .. generoasa doamna ce pot sa zic ..
auzi doamna.. tu a trebuit sa te mariti ca sa afli ce capacitate ai? sau asta a venit dupa? nu de alta da sa stiu si eu .. sa nu fac vreo greseala...



Da chiar, nu stiu cine a scos-o p'asta cu mirosurile de ceapa si altele:)))
Cum naiba sa crezi ca o femeie pedanta, dupa ce se marita schimba parfumul cu ceapa:))))
Eu zic ca acelea care nu-s maritate pedante, nu au fost niciodata:))..ma refer ca nu au fost nici cand erau fete, pedante.....sau naiba stie.
Eu recunosc ca si de ma apuca 2 noaptea, nu ma las ' prada" mirosurilor din bucatarie
trec la " cremuit":))))
stem_29
Postat pe 26 August 2010 15:08
De la: kudika317000, la data 2010-08-26 15:07:11ma regasesc foarte bine in ceea ce spui tu....de scurt timp (o luna) am un amant...iubitor, intelegator, care ma asculta si ma rasfata...si ma intreb cu teama: care va fi viata mea de acum inainte?
inca nu-mi vine sa cred ca mi se intampla mie toate astea....nu am crezut vreodata ca as fi in stare de asa ceva.......inainte de asta le condamnam pe amante, le consideram niste fiinte inferioare, care merita numai dispret...si uite-ma si pe mine in situatia asta....de a insela, minti, fura barbatul altei femei...
e al doilea barbat din viata mea...vreo doua luni am crezut ca am innebunit....ca m-a lovit ceva in cap....exploziile solare, probabil.....e prima data cand intru pe internet sa caut asemenea subiecte, nu m-au interesat niciodata, eram o persoana la locul ei, cu familie, copil.......
sufletul/mintea omeneasca are multe necunoscute....cat m-am schimbat......imi doresc altceva de la viata...in fiecare zi mai mult......
VA DORESC SA AVETI O VIATA MAI USOARA DECAT AM EU..SI CU MULTA DRAGOSTE....


Ce sa mai zic.............
Eu iti doresc sa-ti dea Dumnezeu minte sa te trezesti pana nu e prea tarziu.
Vad ca esti in transa, nici nu vezi in jur:)))
Auzi, cand ti trezi..poate citesti aici si-mi raspunzi la o intrebare.
La inceputul relatie cu sotul tau, el nu te rasfata, nu te mangaia?
stem_29
Postat pe 26 August 2010 15:16
De la: stem_29, la data 2010-08-26 15:16:18
De la: kudika317000, la data 2010-08-26 15:07:11ma regasesc foarte bine in ceea ce spui tu....de scurt timp (o luna) am un amant...iubitor, intelegator, care ma asculta si ma rasfata...si ma intreb cu teama: care va fi viata mea de acum inainte?
inca nu-mi vine sa cred ca mi se intampla mie toate astea....nu am crezut vreodata ca as fi in stare de asa ceva.......inainte de asta le condamnam pe amante, le consideram niste fiinte inferioare, care merita numai dispret...si uite-ma si pe mine in situatia asta....de a insela, minti, fura barbatul altei femei...
e al doilea barbat din viata mea...vreo doua luni am crezut ca am innebunit....ca m-a lovit ceva in cap....exploziile solare, probabil.....e prima data cand intru pe internet sa caut asemenea subiecte, nu m-au interesat niciodata, eram o persoana la locul ei, cu familie, copil.......
sufletul/mintea omeneasca are multe necunoscute....cat m-am schimbat......imi doresc altceva de la viata...in fiecare zi mai mult......
VA DORESC SA AVETI O VIATA MAI USOARA DECAT AM EU..SI CU MULTA DRAGOSTE....


Ce sa mai zic.............
Eu iti doresc sa-ti dea Dumnezeu minte sa te trezesti pana nu e prea tarziu.
Vad ca esti in transa, nici nu vezi in jur:)))
Auzi, cand ti trezi..poate citesti aici si-mi raspunzi la o intrebare.
La inceputul relatie cu sotul tau, el nu te rasfata, nu te mangaia?


bai stem.. am pus "nevestele" si le-am asociat cu mirosuri .. pentru ca eu fac asa.. o diferenta intre neveste si sotii ..primele o data ce s-au maritat si au devenit "a cuiva" considera ca nu mai e cazul sa fie cochete..sa se ingrijeasca sa se cremuiasca.. ca ele-s luate ca si cum au garantie pe viata.. nimic mai gresit .. ca dovada ca ne intalnim aici .. vorbind cu o tanti pe care a lasat-o animalu cu trei copii.. cu alta care intelege pedofilu si da un exemplu de iertare crestineasca.. ori .. s-au maritat asa ca sa aiba un statut fara sa realizeze ca n au nimic in comun cu omu respectiv .. si vine "gigalaul" .. ii face un bum sonic ..se trezeste doamna over the rainbow .. intr-o explozie solara... azi am descoperit orgasmul cerebral datorita voua .. doamnelor.. nevestelor...

pentru cele care stiu sa fie sotii si mame ..tot respectul. cu alea n-am nici o probleme si da. cred ca sunt in masura sa dea sfaturi .


dulcineeaXXX
Postat pe 26 August 2010 15:54
De la: dulcineeaXXX, la data 2010-08-26 15:54:12
De la: stem_29, la data 2010-08-26 15:16:18
De la: kudika317000, la data 2010-08-26 15:07:11ma regasesc foarte bine in ceea ce spui tu....de scurt timp (o luna) am un amant...iubitor, intelegator, care ma asculta si ma rasfata...si ma intreb cu teama: care va fi viata mea de acum inainte?
inca nu-mi vine sa cred ca mi se intampla mie toate astea....nu am crezut vreodata ca as fi in stare de asa ceva.......inainte de asta le condamnam pe amante, le consideram niste fiinte inferioare, care merita numai dispret...si uite-ma si pe mine in situatia asta....de a insela, minti, fura barbatul altei femei...
e al doilea barbat din viata mea...vreo doua luni am crezut ca am innebunit....ca m-a lovit ceva in cap....exploziile solare, probabil.....e prima data cand intru pe internet sa caut asemenea subiecte, nu m-au interesat niciodata, eram o persoana la locul ei, cu familie, copil.......
sufletul/mintea omeneasca are multe necunoscute....cat m-am schimbat......imi doresc altceva de la viata...in fiecare zi mai mult......
VA DORESC SA AVETI O VIATA MAI USOARA DECAT AM EU..SI CU MULTA DRAGOSTE....


Ce sa mai zic.............
Eu iti doresc sa-ti dea Dumnezeu minte sa te trezesti pana nu e prea tarziu.
Vad ca esti in transa, nici nu vezi in jur:)))
Auzi, cand ti trezi..poate citesti aici si-mi raspunzi la o intrebare.
La inceputul relatie cu sotul tau, el nu te rasfata, nu te mangaia?


bai stem.. am pus "nevestele" si le-am asociat cu mirosuri .. pentru ca eu fac asa.. o diferenta intre neveste si sotii ..primele o data ce s-au maritat si au devenit "a cuiva" considera ca nu mai e cazul sa fie cochete..sa se ingrijeasca sa se cremuiasca.. ca ele-s luate ca si cum au garantie pe viata.. nimic mai gresit .. ca dovada ca ne intalnim aici .. vorbind cu o tanti pe care a lasat-o animalu cu trei copii.. cu alta care intelege pedofilu si da un exemplu de iertare crestineasca.. ori .. s-au maritat asa ca sa aiba un statut fara sa realizeze ca n au nimic in comun cu omu respectiv .. si vine "gigalaul" .. ii face un bum sonic ..se trezeste doamna over the rainbow .. intr-o explozie solara... azi am descoperit orgasmul cerebral datorita voua .. doamnelor.. nevestelor...

pentru cele care stiu sa fie sotii si mame ..tot respectul. cu alea n-am nici o probleme si da. cred ca sunt in masura sa dea sfaturi .




Am inteles.
La cate foi A4 am scrie pe aici, crezi ca mai pot, doar is si eu " oama"
( glumesc)....oricum eu nu ma mai " zbat" sa scriu femeilor mature pe aici, treaba lor, faca cum or vrea.....mie mi-e cert, ele nu cer sfaturi, simt doar ca trebuie sa-si expuna " fericirea"...
Mai bine sfatuiesc o copila:))
stem_29
Postat pe 26 August 2010 16:03
Greselile femeilor?
1.tunsoare cu ciobu si aranjata cu prosopul
2.hainele aruncate la nimereala pe ele
3.grasimea care se depune...si se depune...si se depune
4.manechiura?pedichiura?epilat sau pensat?.....ce sunt alea

Si eterna exprimare "m-a luat pentru toata viata,ce mai conteaza cum arat?"
Barbie30
Postat pe 26 August 2010 16:11
De la: Barbie30, la data 2010-08-26 16:11:31Greselile femeilor?
1.tunsoare cu ciobu si aranjata cu prosopul
2.hainele aruncate la nimereala pe ele
3.grasimea care se depune...si se depune...si se depune
4.manechiura?pedichiura?epilat sau pensat?.....ce sunt alea

Si eterna exprimare "m-a luat pentru toata viata,ce mai conteaza cum arat?"



Pai si asa ies intre colege, in lume?!
Ca doar ma aranjez prima data pt. mine, sa ma simt bine, si dupa...pt. el ( asta daca nu are el vreo preferinta la depilat) o inima..ceva:)))))))))
stem_29
Postat pe 26 August 2010 16:15
De la: kudika317000, la data 2010-08-26 15:07:11ma regasesc foarte bine in ceea ce spui tu....de scurt timp (o luna) am un amant...iubitor, intelegator, care ma asculta si ma rasfata...si ma intreb cu teama: care va fi viata mea de acum inainte?
inca nu-mi vine sa cred ca mi se intampla mie toate astea....nu am crezut vreodata ca as fi in stare de asa ceva.......inainte de asta le condamnam pe amante, le consideram niste fiinte inferioare, care merita numai dispret...si uite-ma si pe mine in situatia asta....de a insela, minti, fura barbatul altei femei...
e al doilea barbat din viata mea...vreo doua luni am crezut ca am innebunit....ca m-a lovit ceva in cap....exploziile solare, probabil.....e prima data cand intru pe internet sa caut asemenea subiecte, nu m-au interesat niciodata, eram o persoana la locul ei, cu familie, copil.......
sufletul/mintea omeneasca are multe necunoscute....cat m-am schimbat......imi doresc altceva de la viata...in fiecare zi mai mult......
VA DORESC SA AVETI O VIATA MAI USOARA DECAT AM EU..SI CU MULTA DRAGOSTE....


off..offf ..offf
amantele sunt si ele femei.. poate sunt femei singure ... poate sunt divortate .. inferioare? de condamnat? de ce? ca au avut puterea la un moment dat sa spuna stop? ca au putut sa faca ceva ce tu nu poti face acum? helloou ... asta cu furatu barbatului nu inteleg eu cum e.. de parca el ar fi un obiect in forma fixa .. lipsit de vointa si de aparare .. si il ia orice doamna doritoare, il baga il scoate .. ezita asa cu el de mai multe ori ..il foloseste saracu .. el nu poa sa zica nu ca "aia" e ca raia frate ...
hei !!! trezirea !!! nu e un vis! e realitatea si e cam asa: esti ipocrita... vezi tu ce femeie de treaba ai fost la inceput si cum ziceai tu ... "alea" "curvele" "stricatoarele de case" si nu ma pot abtine sa nu rad ...de condamnat .. inferioare .. ca apoi, sa propavaduiesti amorul liber .
lasa-l fata pe primul si du-te cu amantul.. ce te opreste? constiinta? acuma, ca l-ai cunoscut pe DOI .. nu ti se pare ca nu prea l-ai iubit pe primu? eu asa cred ... lol

da, esti misto, totusi. stii de ce? pen ca m-ai ajutat sa fac asa un clasament al femeilor care merita tot respectul:1. sotiile (nu te bucura ..tu esti doar "nevasta lu primu" - nu te incadrezi), 2. amantele (si ma refer exclusiv la femeile singure ) si 3. prostituatele (pentru corectitudine).. apoi urmezi tu si alea de la masaj erotic.. alea ma enerveaza ca de la uleiul ala ..situatia e alunecoasa si cu finalizare.. da nu se chema curvasareala se chema masaj.. pac pac
dulcineeaXXX
Postat pe 26 August 2010 16:21
De la: stem_29, la data 2010-08-26 16:15:27
De la: Barbie30, la data 2010-08-26 16:11:31Greselile femeilor?
1.tunsoare cu ciobu si aranjata cu prosopul
2.hainele aruncate la nimereala pe ele
3.grasimea care se depune...si se depune...si se depune
4.manechiura?pedichiura?epilat sau pensat?.....ce sunt alea

Si eterna exprimare "m-a luat pentru toata viata,ce mai conteaza cum arat?"



Pai si asa ies intre colege, in lume?!
Ca doar ma aranjez prima data pt. mine, sa ma simt bine, si dupa...pt. el ( asta daca nu are el vreo preferinta la depilat) o inima..ceva:)))))))))


Asa se iese fata in lume! Ele sunt femei de "casa" ,nu le mai arde lor de prostii,de aranjat,de coafat....eheeee cine sa le mai ia acum daca un prost deja a facut-o?
Barbie30
Postat pe 26 August 2010 16:22
De la: Barbie30, la data 2010-08-26 16:22:22
De la: stem_29, la data 2010-08-26 16:15:27
De la: Barbie30, la data 2010-08-26 16:11:31Greselile femeilor?
1.tunsoare cu ciobu si aranjata cu prosopul
2.hainele aruncate la nimereala pe ele
3.grasimea care se depune...si se depune...si se depune
4.manechiura?pedichiura?epilat sau pensat?.....ce sunt alea

Si eterna exprimare "m-a luat pentru toata viata,ce mai conteaza cum arat?"



Pai si asa ies intre colege, in lume?!
Ca doar ma aranjez prima data pt. mine, sa ma simt bine, si dupa...pt. el ( asta daca nu are el vreo preferinta la depilat) o inima..ceva:)))))))))


Asa se iese fata in lume! Ele sunt femei de "casa" ,nu le mai arde lor de prostii,de aranjat,de coafat....eheeee cine sa le mai ia acum daca un prost deja a facut-o?


da, am intalnit si eu asa specimene, care in tampenia lor mai si intrebau:" dar pt. cine te aranjezi":))))
Parca tre' sa te aranjezi pt. cineva anume.
stem_29
Postat pe 26 August 2010 16:25
Dupa vin aici si intreaba:oare de ce m-a parasit?oare de ce are o amanta?oare de ce nu ma mai baga in seama?
Barbie30
Postat pe 26 August 2010 16:30
De la: stem_29, la data 2010-08-26 16:03:55
De la: dulcineeaXXX, la data 2010-08-26 15:54:12
De la: stem_29, la data 2010-08-26 15:16:18
De la: kudika317000, la data 2010-08-26 15:07:11ma regasesc foarte bine in ceea ce spui tu....de scurt timp (o luna) am un amant...iubitor, intelegator, care ma asculta si ma rasfata...si ma intreb cu teama: care va fi viata mea de acum inainte?
inca nu-mi vine sa cred ca mi se intampla mie toate astea....nu am crezut vreodata ca as fi in stare de asa ceva.......inainte de asta le condamnam pe amante, le consideram niste fiinte inferioare, care merita numai dispret...si uite-ma si pe mine in situatia asta....de a insela, minti, fura barbatul altei femei...
e al doilea barbat din viata mea...vreo doua luni am crezut ca am innebunit....ca m-a lovit ceva in cap....exploziile solare, probabil.....e prima data cand intru pe internet sa caut asemenea subiecte, nu m-au interesat niciodata, eram o persoana la locul ei, cu familie, copil.......
sufletul/mintea omeneasca are multe necunoscute....cat m-am schimbat......imi doresc altceva de la viata...in fiecare zi mai mult......
VA DORESC SA AVETI O VIATA MAI USOARA DECAT AM EU..SI CU MULTA DRAGOSTE....


Ce sa mai zic.............
Eu iti doresc sa-ti dea Dumnezeu minte sa te trezesti pana nu e prea tarziu.
Vad ca esti in transa, nici nu vezi in jur:)))
Auzi, cand ti trezi..poate citesti aici si-mi raspunzi la o intrebare.
La inceputul relatie cu sotul tau, el nu te rasfata, nu te mangaia?


bai stem.. am pus "nevestele" si le-am asociat cu mirosuri .. pentru ca eu fac asa.. o diferenta intre neveste si sotii ..primele o data ce s-au maritat si au devenit "a cuiva" considera ca nu mai e cazul sa fie cochete..sa se ingrijeasca sa se cremuiasca.. ca ele-s luate ca si cum au garantie pe viata.. nimic mai gresit .. ca dovada ca ne intalnim aici .. vorbind cu o tanti pe care a lasat-o animalu cu trei copii.. cu alta care intelege pedofilu si da un exemplu de iertare crestineasca.. ori .. s-au maritat asa ca sa aiba un statut fara sa realizeze ca n au nimic in comun cu omu respectiv .. si vine "gigalaul" .. ii face un bum sonic ..se trezeste doamna over the rainbow .. intr-o explozie solara... azi am descoperit orgasmul cerebral datorita voua .. doamnelor.. nevestelor...

pentru cele care stiu sa fie sotii si mame ..tot respectul. cu alea n-am nici o probleme si da. cred ca sunt in masura sa dea sfaturi .




Am inteles.
La cate foi A4 am scrie pe aici, crezi ca mai pot, doar is si eu " oama"
( glumesc)....oricum eu nu ma mai " zbat" sa scriu femeilor mature pe aici, treaba lor, faca cum or vrea.....mie mi-e cert, ele nu cer sfaturi, simt doar ca trebuie sa-si expuna " fericirea"...
Mai bine sfatuiesc o copila:))


asa e! si cum naiba sa intelegi? mame cu amanti ... si imi aduc aminte o replica de-a lui de Niro .. dintr-un film.. "cum naiba sa faca nevestele sex oral.. ele pupa copii pe obraz".. acuma bai, de Niro ... la noi se poate .
... eu chiar ma simt un dinozaur.. si o sa plec in jurassicul meu acasa .. in patratul meu rosu .. sa-mi alimentez furia oarba .. i'll be back.. prefer viata usoara cu mai putina dragoste ... sunt genu light
dulcineeaXXX
Postat pe 26 August 2010 16:37
De la: Barbie30, la data 2010-08-26 16:30:52Dupa vin aici si intreaba:oare de ce m-a parasit?oare de ce are o amanta?oare de ce nu ma mai baga in seama?

de ce nu? am obosit eu ... dar barbatul ala .."saracu" ..
dulcineeaXXX
Postat pe 26 August 2010 16:43
De la: dulcineeaXXX, la data 2010-08-26 16:43:27
De la: Barbie30, la data 2010-08-26 16:30:52Dupa vin aici si intreaba:oare de ce m-a parasit?oare de ce are o amanta?oare de ce nu ma mai baga in seama?

de ce nu? am obosit eu ... dar barbatul ala .."saracu" ..


Corect!
Barbie30
Postat pe 26 August 2010 16:57
multumesc pentru locul 4 in ,,top''; dar tu ce frustrari ai? pentru ca nu ai intra pe acest forum dka ai fi implinit (a) in viata ta personala; si tie iti lipseste ,,ceva'' in viata de familie; sau esti necasatorit(a) si intri in categoria a 2-a, deci poti practica ,,amorul liber'' fara mustrari de constiinta si sa fii condamnat de cei din jur?
e usor sa dai sfaturi altora.....si sa critici....nu ca as merita laude pentru ce fac....dar nici sa fiu pusa la zid......e greu sa descrii o casnicie.........sunt mii de mici evenimente care te apropie sau indeparteaza de celalalt....multe momente in care ai vrea sa-l ai langa tine si nu e acolo.....momente in care il iubesti si urasti in acelasi timp....momente cand simti ca o particica din sufletul tau a murit o data cu un lucru pe care l-a facut sau nu l-a facut in relatia voastra...poate i-am cerut eu prea mult si am oferit prea putin in schimb...sau mi-am imaginat casnicia numai lapte si miere...ca va fi tot timpul ca la inceput, cand eram cu capu-n nori....ca dragostea va tine o vesnicie...
kudika317000
Postat pe 27 August 2010 09:17
De la: kudika317000, la data 2010-08-27 09:17:31multumesc pentru locul 4 in ,,top''; dar tu ce frustrari ai? pentru ca nu ai intra pe acest forum dka ai fi implinit (a) in viata ta personala; si tie iti lipseste ,,ceva'' in viata de familie; sau esti necasatorit(a) si intri in categoria a 2-a, deci poti practica ,,amorul liber'' fara mustrari de constiinta si sa fii condamnat de cei din jur?
e usor sa dai sfaturi altora.....si sa critici....nu ca as merita laude pentru ce fac....dar nici sa fiu pusa la zid......e greu sa descrii o casnicie.........sunt mii de mici evenimente care te apropie sau indeparteaza de celalalt....multe momente in care ai vrea sa-l ai langa tine si nu e acolo.....momente in care il iubesti si urasti in acelasi timp....momente cand simti ca o particica din sufletul tau a murit o data cu un lucru pe care l-a facut sau nu l-a facut in relatia voastra...poate i-am cerut eu prea mult si am oferit prea putin in schimb...sau mi-am imaginat casnicia numai lapte si miere...ca va fi tot timpul ca la inceput, cand eram cu capu-n nori....ca dragostea va tine o vesnicie...


Lasa doamna, nu-ti bate capul, tine-o tot asa.
Tu sa fii sanatoasa, restul in jurul tau pot crapa.
Roaga-te la Dumnezeu sa nu distrugi asteptarile oamenilor din jurul tau. Daca ai un copil, roagate sa nu-l faci sa sufere, sa nu-i distrugi dezvoltarea morala, psihica...asta in cazul in care sotul tau o sa descopere minunatia care o faci...
Noi nu te-au judecat, o sa te judece, si sa ne judece bunul Dumnezeu pt. faptele noastre.
Noi doar incercam sa te facem sa intelegi ca ceea ce faci, ar putea afecta multi oameni din jurul tau, atat tot.
Daca asta nu-ti pasa.....fa-o pana dai cu capul, pt. ca mai devreme sau mai tarziu la asta se va ajunge, fii pe pace.
Avem atatea exemple in jur:)))
Am intrebat mai sus daca sotul tau la inceputul relatie voastre nu te alinta, nu mi-ai raspuns, consider ca si tacerea e un raspuns:)....
E clar ca te alinta, exact ca amantul.
Probabil si de acest amant te vei plictisi, ( cel mai probabil el de tine) evident cand s-o plictisi si asta de alintat, dar nicio problema, inceputul a fost greu, gasesti altul:) ( asta in " fericitul" caz in care nu esti in strada pana atunci....si daca ii fii, nicio problema, si mai simplu de schimbat barbatii:)..)
Referitor la " ce cauti pe net daca ai familie fericita" sa inteleg ca tu mai cauti unul, ai real doi si d'aia esti aici ca mai vrei?:)))
Eu zic sa nu-ti bati capul de problemele altora decat atunci cand te vor intreba, deocamdata tu ti-ai postat " fericirea" aici, ele / noi doar citim si ne minunam de cum isi complica unii viata.....asa, din plictiseala.
Poate daca intrai si tu mai devreme pe aici si mai citeai ca patesc unii altii, nu te " avantai" in relatii extraconjugale.
Iar daca fetele incearca sa te lumineze in ceea ce ti se poate intampla, nu sta tot cu coada sus, ca nu ai dreptate deloc, mai bine ai citi si te-ai gandi ca nu-ti vor raul.
stem_29
Postat pe 27 August 2010 09:52
multumesc pt sfaturi...o sa ma gandesc....dar cand analizezi o problema pleci de la cauze ca sa ajungi la efect...si nu e vorba de plictiseala.....oricum cauzele nu ai de unde sa le cunosti...
kudika317000
Postat pe 28 August 2010 08:52
Doamne , da' "potente"mai sunt unele ! Si sot si amant , alt sot , apoi alt amant !
Vai saracele de voi , cum oare mai puteti sa duceti! Mare nefericire pe capul vostru !



Complicat trebuie sa mai fie sa fiti asa nemernice , egoiste si mincinoase ! Mi-e sila !

Postat pe 1 Septembrie 2010 20:55
De la: kudika317000, la data 2010-08-27 09:17:31multumesc pentru locul 4 in ,,top''; dar tu ce frustrari ai? pentru ca nu ai intra pe acest forum dka ai fi implinit (a) in viata ta personala; si tie iti lipseste ,,ceva'' in viata de familie; sau esti necasatorit(a) si intri in categoria a 2-a, deci poti practica ,,amorul liber'' fara mustrari de constiinta si sa fii condamnat de cei din jur?
e usor sa dai sfaturi altora.....si sa critici....nu ca as merita laude pentru ce fac....dar nici sa fiu pusa la zid......e greu sa descrii o casnicie.........sunt mii de mici evenimente care te apropie sau indeparteaza de celalalt....multe momente in care ai vrea sa-l ai langa tine si nu e acolo.....momente in care il iubesti si urasti in acelasi timp....momente cand simti ca o particica din sufletul tau a murit o data cu un lucru pe care l-a facut sau nu l-a facut in relatia voastra...poate i-am cerut eu prea mult si am oferit prea putin in schimb...sau mi-am imaginat casnicia numai lapte si miere...ca va fi tot timpul ca la inceput, cand eram cu capu-n nori....ca dragostea va tine o vesnicie...


Ete ca unele dintre noi intram pe acilea doar de curiziotate , nu din nefericiri personale , sa admiram in toata splendoarea lor podoabe ca tine.

Postat pe 1 Septembrie 2010 20:58
De la: kudika317000, la data 2010-08-28 08:52:36multumesc pt sfaturi...o sa ma gandesc....dar cand analizezi o problema pleci de la cauze ca sa ajungi la efect...si nu e vorba de plictiseala.....oricum cauzele nu ai de unde sa le cunosti...


Cu placere:)
Nu trebuie sa cunosc cauzele, imi ajunge sa ma gandesc la consecinte.
Cartile date pe fata, ar avea un impact catastrofal...si culmea ca asupra ta si ai copiilor tai....... daca-i ai.
stem_29
Postat pe 1 Septembrie 2010 21:21
dap,poti iubi 2 barbati in acelasi timp dar in moduri diferite,in functie d c iti ofera fiecare dpdv sentimental si ce ai u nevoie.problema e ca faci rau tuturor si mai ales tie.cel mai bine ar fi sa ai langa tine barbatul care iti ofera exact ceea c ai nevoie,un fel de ei 2 intr-o singura persoana.
let_me_live
Postat pe 7 Februarie 2011 15:53
mama!!!ce de-a controverse!!!si eu,care veneam sa cer un sfat,am ramas de-a dreptul socata!Sint casatorita de citiva ani si imi iubesc sotul,dar m-am convins ca nu sint indiferenta fata de fostul meu iubit pe care l-am parasit pentru actualul sot.E nasol de tot,caci noi sintem prieteni din copilarie si de fiecare data cum il vad ma apuca damblaua!Nu e vorba de sex(inka nu am facut nici un pas)dar simt ca linistea mea e alaturi de dinsul:el ma intelege,ma ajuta si atit de mult sint tentat sa ma apropii de el.Ce sa fac?Astept opinii..............si cit mai urgent pina nu am facut gafa!
lifegirl
Postat pe 2 August 2011 09:09
De la: protopa, la data 2008-07-19 21:03:58Nu e nimic adevarat dici ce spinetivoi, nu s-a racit relatia, si nu m-am gandit vreodata sa divortez.Nu cred ca as fi mai fericita .O sa-l vad cand se poate si gata restul ..... multumim celui cea inventat mobilele, si nu mai faceti o tragedie din asta, parca ati fi de pe alta lume. INTREBAREA MEA ERA ALTA :"POTI IUBI 2 BARBATI IN ACELASI TIMP?" si voi ati inceput cu dramatisme.CE ERA ASA DE GREU DE INTELES, LA URMA URMEI E TREABA MEA .


Buna ziua!

Daca nu doresti o analiza care sa explice ,tuturor,motivele care te-au determinat sa te imparti intre 2 barbati si vrei doar un raspuns scurt,iata-l:

Da,poti iubi doi barbati ,in acelasi timp si anume;cu o jumatate de inima,pe cel ce iti asigura confortul financiar si cu cealalta jumatate de inima,pe cel ce te satisface sexual.Esti multumita de raspuns?Scurt,concis si la obiect,nu?
kudika414141
Postat pe 2 August 2011 13:08
De la: lifegirl, la data 2011-08-02 09:09:24 mama!!!ce de-a controverse!!!si eu,care veneam sa cer un sfat,am ramas de-a dreptul socata!Sint casatorita de citiva ani si imi iubesc sotul,dar m-am convins ca nu sint indiferenta fata de fostul meu iubit pe care l-am parasit pentru actualul sot.E nasol de tot,caci noi sintem prieteni din copilarie si de fiecare data cum il vad ma apuca damblaua!Nu e vorba de sex(inka nu am facut nici un pas)dar simt ca linistea mea e alaturi de dinsul:el ma intelege,ma ajuta si atit de mult sint tentat sa ma apropii de el.Ce sa fac?Astept opinii..............si cit mai urgent pina nu am facut gafa!

hahaha...viatza nu te iarta, asa-i?! Ai ramas cu o situatie nerezolvata - prietenul din copilarie devenit iubit, parasit pentru alt barbat, probabil din dorinta de a avea si alte experientze... deh, experientzele au aparut, intre timp te-ai si casatorit... Pai, tot lipsa de experienta isi spune cuvantul si acum: iti iubesti sotul, dar iubirea ta de-o viata a aparut sa-ti tulbure linistea...
Solutia femeii care acum stie si ce este iubirea si ce este casatoria iti sta la indemana: poti sa-i compari (sunt sigura ca o faci oricum) si sa decizi ce vrei, ce este mai bun pentru tine - asta in varianta in care ambii barbati ar fi fericiti cu tine.- ramane sa decizi cu care din ei esti TU fericita! Vezi ce simplu e? Nu trebuie sa stai 15-20 de ani casatorita ca sa vezi ca nu sotul este cel potrivit pentru tine. Esti o norocoasa, momentul adevarului a venit mai repede...cu conditia sa nu murdaresti aceasta oportunitate, sa nu te minti cum ca ai putea sa-i ai si sa-i iubesti pe amandoi... Nu e fair fatza de nici unul dintre voi... Multumeste vietii si ...ia decizia potrivita. Nu-ti doresc peste cativa ani sa apari din nou pe vre-un forum, plina de frustrari...punand noi intrebari de viatza.
maimai_no1
Postat pe 8 August 2011 23:05
bine daca vrei sa vb de unde esti?
kudika_7628
Postat pe 16 Mai 2012 23:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prins intre capcane 5 De la: sweetviper 19 Iunie 2009 20:50
relatii 8 De la: Valy90 23 Aprilie 2011 23:42
Pare o gluma, dar in principiu, nu este 56 De la: hairlucifer0 13 Iulie 2009 23:15
Situatie jenanta 69 De la: kudika_954610 26 Februarie 2014 11:06
Ghicit 2 De la: uliu 3 Iulie 2011 22:25