Setari Cookie-uri

RELATII extraconjugale

De la: senc_vio, la data 2008-08-01 11:39:53ai dreptate.nici o femeie nu-si inseala sotul fara motiv.barbatii inseala de cate ori au ocazia.sunt lucruri pe care nu le poti judeca pentru ca nimeni nu stie dedesubturile unei casnicii.nu mi-ar place sa fiu inselata,dar cine stie ,poate chiar in momentul asta sunt.e mai bine sa nu te gandesti.parerea mea e ca poti iubi doi barbati in acelasi timp,dar iubesti in mod diferit pe fiecare dintre ei.
sa fiti fericite


daca ai nevoie de motiv ... ti-l faci
si am auzit povestea cu : credeam ca tu ai pe altcineva, asa ca mi-am dat drumu si eu,
sau
simteam ca nu ma mai iubesti ... ma mai iubesti ?
samd
alltheway
Postat pe 6 August 2008 13:59
Bravo SENC VIO ,esti fata desteapta! E FOARTE USOR SA JUDECI PE ALTII!Fiecare la rindul sau a crezut idealul casniciei si in dragoste fara sfirsit dar niciodata nu stii ce iti rezerva viata si toate convingerile temeiurile tale ti se dau peste cap.Revin la proverbul:nu zi hop pana nu sari;asa ca nu mai judecati femeia ,ca nici ea nu-i bucuroasa.
agadana2
Postat pe 6 August 2008 15:18
o alta abordare,
poti sa discuti cu sotul tau despre a 3a persoana deschis, asa cum faceti pe toate subiectele ?

daca DA, rasp e clar, nu conteaza daca poti iubi 2 pers, iubeste-le,
iar daca NU si iti iubesti sotu', gandeste-te inainte sa il ranesti
alltheway
Postat pe 7 August 2008 16:32
Nota 10 pt Senc Vio.Chiar imi place cum gandesti ,dar dupa cele citite imi dau seama ca si tu ai suferit f. mult in viata.Iti doresc o duminica placuta si mai mult noroc in viata!
agadana2
Postat pe 10 August 2008 11:56
nu se pot iubi doua persoane in acelas timp pt ca iubire inseamna respect trebui sa intelegi tu ceea ce vrei si ceea ce simti
ionutznico1
Postat pe 3 Septembrie 2008 20:01
nu stiu daca se poate iubi la dublu:D cred ca poti simti cate ceva asa... in moduri cu totul diferite. pentru unul e clar ca pasiune!!! pentru celalalt...afectiune...altfel de dragoste...poate ca acelasi tip de dragoste pe care ai sa ajungi sa o simti pt amant la un moment dat, peste cativa ani.aaaa...si nu ai vrea sa pierzi nici capra nici varza.... unde mai gasesti tu pasiune mistuitoare daca nu la amant? si cine iti ofera tie stabilitate emotionala si siguranta...daca nu sotul?
yrenne25
Postat pe 18 Octombrie 2008 14:41
buna...aveti dreptate toate...dar singurul lucru pe care nu il poti controla sunt sentimentele...daca nu ajungi sa te cunosti foarte bine pe tine e greu sa iti dai seama ce simti...nu sunt matura sunt inca prea necoapta...am 21 de ani...am planuit o nunta si m-am trezit intr-o zi ca m-am indragostit de un coleg de munca..nu stiu daca pt ca rel cu iubitul meu era umbrita de certuri sau pt ca nu sunt eu sigura de ce simt..oricum,e tare aiurea sa fii intr-o situatie asemanatoare..e greu sa te imparti..acum nu pot multumi pe nimeni...i-am zis iubitului meu ce simt si ca am nevoie de timp sa imi dau seama ce e cu mine,iar cu celalalt am inceput o relatie in care suntem sinceri unu cu celalalt,pt ca stie situatie si stie ca nu poate primi nimic de la mine...e tare confuz totu..poate m-am grabit...ce ziceti????
luminitzzza
Postat pe 19 Octombrie 2008 22:32
cata sinceritate pe thread -ul asta,
pacat ca e de o prostie lucie

nu poti sa iubesti doua persoane, nu poti sa iti faci planuri de viata cu o persoana si sa apara alta si ... ai nevoie de timp de gandire ?
ii vorba de viata ta, nu e un job si sa il alegi pe cel care liciteaza mai mult,
daca ai ajuns in impasul asta nu esti decat un ... nimic

un prieten a aflat luni ca sotia il inseala, pe joi au divortat, ea e iubareata, confunda sentimentele cu gazele de fermentatie de la taratzele ce-i tin loc de creier

ce ti-s oameni astia ...
alltheway
Postat pe 20 Octombrie 2008 16:24
daca ajungi sa iti faci un "prieten"atunci cand esti casatorita,atunci clar ceva lipseste din relatia de cuplu...nu e corect gandeste-te ca poate are o sotie acasa si sufera tot din aceleasi lipsuri pt care tu ai dat "frau liber"unei prietenii amoroase..
..in cele mai multe cazuri patul e problema!..femei care nu se simt femei in pat, care au fantezii sau doar pur si simplu vor mai mult...
...sau lipsa comunicarii cu partenerul care e foarte ocupat cu job-ul, cu prietenii lui, unde EA este inlaturata din viata lui ca un obiect..toate acestea duc clar la acceptarea in viata noastra a unei alte persoane,pt a umple golul...
.....nu e recomandat,dar asa cum spuneti si voi e sanatos!

important e ce vrei TU de la viata! numai sa nu stai cu unul din ei din mila...
liliana_b2007
Postat pe 20 Octombrie 2008 19:07
nici nu am zis ca sunt ceva...oricum nu merit ce mi se inapla pt ca unul ma iubeste si vad asta si mi se sfasie sufletul cand il vad ca sufera iar celalatl....nus...chiar nu trebuia implicat... ai dreptate..tarate in loc de creier si gheata in loc de inima...eu sunt prima care dau cu piatra in mine...dar sunt singura care stie ce varza sunt cu adevarat. cand te urasc cei din jur e...nu e ok ...da poti trece peste..dar cand te uerasti tu...e cel mai aiurea....si daca nu ma iubesc eu pt cum sunt...cum sa iubesc pe altu,daramite 2....
luminitzzza
Postat pe 21 Octombrie 2008 20:51
trebuie sa recunosc ca nu ma asteptam la raspunsul asta,
cred ca am fost un pic cam dur :-(


alltheway
Postat pe 22 Octombrie 2008 15:54
De la: alltheway, la data 2008-10-22 15:54:24trebuie sa recunosc ca nu ma asteptam la raspunsul asta,
cred ca am fost un pic cam dur :-(



da-mi si mie un sfat...pt ca la fel ca toti ceilalti..cred...nu am cui sa ii pov astea...si mie cam greu...vreau sa ma intorc la ce am iubit o data dar numai sa fiu convinsa cu adevarat...nu din mila si nu de dragul vremurilor trecute...cu celalalt ma simt eu ...dar cu iubitul meu ma simt inchisa...tot timpul am facut numai ce a vrut..am renuntat la multe pt el si cu toate astea pe el nu-l vad sa faca vreun sacrificiu...e incapatanat..orgolios...sucit...dar il iubesc. Poate am cautat in alta parte ca sa ma razbun cumva...nus...am plecat cu gandul ca nu ne potrivim...dar apoi m-am gandit ca e cam greu sa fii suflet pereche cu cineva si apoi sa zici ca nu mai esti...azi avem 3 ani de cat suntem impreuna si un an de cand m-a cerut de sotie...au fost tipuri foarte frumoase..am trecut prin multe impreuna..am trecut si peste ce era mai greu...dar ne-am inpotmolit aici....
p.s. nu poti sa fii prea dur in sit de astea..poti fi doar sincer...
luminitzzza
Postat pe 23 Octombrie 2008 08:17
toata lumea spune ca iubeste ..oare stie cineva ce inseamna iubire ?ma gindeam pt o clipa ......la relatia mea si eu intr-un timp spuneam ca sotul meu face asa ca eu ii aduc micul dejun la pat ca il sarut de noapte buna .....si ma rog el uita de ziua mea ...sau mai stiu eu de cite lucruri ma mai vaitam .uneori imi invidiam prietena pt relatia ei .dar odata m-am oprit si am zis ..oare dac il iubesc pe sotul meu atit de mult nu trebuie sa il si accept asa cum e si sa nu il mai cicalesc si sa incerc sa il schimb ?el e o persoana ca si mine si daca a ales sa fikm impreune fara sa stim ce ne va rezerva viitorul oare nu ma iubeste si el pe mine?am luat o hotarire si mi-am propus sa fiu iubitoare tandra supusa calma romantica ..........samd .am reusit sa ii demonstrez sotului meu [tineti cont ca nu a fost un proces scurt si nici usor]ca el e totul pt mine si este o persoana ffffffff importanta in viata .am obtinu in acest fel si un barbat romantic si atent pt ca a vazut in mine femeia care il sustine si il iubeste!nu stiu daca va functiona dar incercati .ca atunci cind iubiti saa si demonstrati.........iar femeile au aceasta calitate ...stiu atunci CIND VOR SA IUBEASCA SI ALES POT SA SI DEMONSTREZE ASTA!VA PUP FETELOR !SI CREDETI-MA SI FEMEIA SI BARBATUL ARE NEVOIE DE MULTA DRAGOSTE .....DEMONSTRATA!
ramona_balanescu
Postat pe 23 Octombrie 2008 14:29
PERFECT ADEVARAT RAMONA.trebuie ca atunci cand iubesti persoana de langa tine sa nu uiti ca deìin cand in cand sa ii si demonstrezi... stii ca eu uitasem, mi-ai adus aminte
si mai e una atunci :cand oferi, primesti...sau invers.cel care nu primeste cauta in alta parte si de aici relatiile extraconjugale..
ASA ca sa nu uitam sa oferim, sa demonstram dragostea pe care o purtam artenerilor nostri
cristal253
Postat pe 24 Octombrie 2008 19:03
PAREREA MEA ESTE CA NU POTI IUBI DOI BARBATI IN ACELASI TIMP , AI SENTIMENTE PT SOTUL TAU DAR NU DE IUBIRE , PUTEM VORBI DE OBISNUINTA , PRIETENIE SAU CE VREI TU ALTCEVA . IN CAZUL TAU NU CRED CA IUBESTI PE CINEVA , AMANTUL IL ACCEPTI PT CA ITI PLACE CE-TI SPUNE LA TELEFON DAR PE DEPARTE SA VORBIM DE IUBIRE , IUBIREA INSEAMNA ALTCEVA . CE SA MAI VORBIM PAREREA MEA ESTE CA TU TII LA AMANDOI , NU IUBESTI PE NICIUNUL
marionn
Postat pe 2 Noiembrie 2008 11:35
fa ce iti dicteaza inima,cu toate ca primesti atatea''sfaturi''tu esti cea care stie cel mai bn ce trebuie facut.
ETE_EU
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:31
bravo Cristal.Asa este ce nu gasesti"acasa"cauti in alta parte.Poate uneori gasesti si atunci ce faci?M-ar interesa o femeie care nu -si gaseste acasa ceea ce-si doreste.

De la: cristal253, la data 2008-10-24 19:03:16PERFECT ADEVARAT RAMONA.trebuie ca atunci cand iubesti persoana de langa tine sa nu uiti ca deìin cand in cand sa ii si demonstrezi... stii ca eu uitasem, mi-ai adus aminte
si mai e una atunci :cand oferi, primesti...sau invers.cel care nu primeste cauta in alta parte si de aici relatiile extraconjugale..
ASA ca sa nu uitam sa oferim, sa demonstram dragostea pe care o purtam artenerilor nostri
numai
Postat pe 6 Noiembrie 2008 21:56
eu n-am nici o treaba cu sotia lui... da, stiu, sunt egoista, sunt rea... sau cum mai vreti voi... dar asta e1 daca nu as fi eu, ar fi alta, iar nevasta-sa tot inselata ar fi... si-apoi...daca imi palce atat de mult persoana, de ce sa nu fiu eu aceea???
Anissia27
Postat pe 6 Noiembrie 2008 22:10
sunt deacord cu tine, bine ca-ti poti pastra vitalitatea , din pers cu multe prejudecati am ajuns sa cred ca e mai bine sa completezi decat sa face sa sufere pe cineva ca nu esti multumita
bazgodia
Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:45
da, de la afectiune se ajunge la pasiune cand iti pierzi capul
bazgodia
Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:48
De la: elenatot, la data 2008-07-15 13:58:52Buna , credeti ca poti iubi 2 barbati in acelasi timp? Casatorita de 22 de ani, o relatie extraconjugala de 3 ani. Nu pot sa parasesc pe nici unul. Cu cea extraconjugala am incercat sa-i pun capat dar nu mi s-a arat. Ne vedem rar si vb mult la telefon nu putem sa nu ne auzim macar o zi .Nu e vorba de sex ne vedemm in sensul asta cred ca la 2 luni.Nu sunt moarta dupa asa ceva , cred ca am o problema , si cand sotul ma solicita ma apasa groaza. Simt ca e ceva de suflet, de prietenie ,nu stiu...astept pareri



Din experienta iti spun ca tu te-ai indragostit de amant ptr ca in sotul tau nu ai gasit sau nu mai gasesti ce aveai la inceput.
Mai concret: amantul este mai diplomat si stie sa vorbeasca cu tine.
Sau probabil sotul tau nu mai vorbester cu tine ca inainte.
Probabil ca si sotul tau dar dupa 22 de ani intervine monotonia copii etc.
Cred ca tu nu-l mai iubesti pe sotul tau din aceiasi cauza :monotonia.
Eu zic sa te hotarsati mai repede ca viata e scurta si trebuie traita.
Nu mai sta legata de sot numai ptr casa sau copii dute unde crezi ca esti fericita.
Fericirea estre cel mai sublim sentiment care iti da putere sa faci de toate inclusiv sa o iei de la zero.

marianil
Postat pe 26 Noiembrie 2008 21:09
De la: alltheway, la data 2008-08-06 13:59:20
De la: senc_vio, la data 2008-08-01 11:39:53ai dreptate.nici o femeie nu-si inseala sotul fara motiv.barbatii inseala de cate ori au ocazia.sunt lucruri pe care nu le poti judeca pentru ca nimeni nu stie dedesubturile unei casnicii.nu mi-ar place sa fiu inselata,dar cine stie ,poate chiar in momentul asta sunt.e mai bine sa nu te gandesti.parerea mea e ca poti iubi doi barbati in acelasi timp,dar iubesti in mod diferit pe fiecare dintre ei.
sa fiti fericite


daca ai nevoie de motiv ... ti-l faci
si am auzit povestea cu : credeam ca tu ai pe altcineva, asa ca mi-am dat drumu si eu,
sau
simteam ca nu ma mai iubesti ... ma mai iubesti ?
samd



Nu sunt de acord cu tine ca barbatii inseala de cite ori au ocazia.
Consider ca un barbat sau o femeie care are acasa tot ce-i trebuie nu mai umbla creanga .
marianil
Postat pe 26 Noiembrie 2008 21:12
De la: numai, la data 2008-07-19 01:43:10mi-ar place sa te cunosc,sau pe "Cineva ca tine" sa vezi filmulai treisolutii:
1.daca sotul tau va sti si-ti va accepta;
2.sa renunti la relatia cu amantul
3.sa divortezi.Alege tu care este mai buna.Orice ti-am scrie noi,gandeste la maxima:"Cine-ti da sfat nu-ti da punga"Ai grija in schimb,s-ar putea ca amantul sa-ti faca in viior ce i-ai facut tu sotului,sau sa-si gaseasca el alta,parasandu-te pe tine.Si am inteles ca mai nou s-a racit relatia cu amantul...?




roata se invarte

Postat pe 4 Ianuarie 2009 16:39
De la: senc_vio, la data 2008-08-01 11:39:53ai dreptate.nici o femeie nu-si inseala sotul fara motiv.barbatii inseala de cate ori au ocazia.sunt lucruri pe care nu le poti judeca pentru ca nimeni nu stie dedesubturile unei casnicii.nu mi-ar place sa fiu inselata,dar cine stie ,poate chiar in momentul asta sunt.e mai bine sa nu te gandesti.parerea mea e ca poti iubi doi barbati in acelasi timp,dar iubesti in mod diferit pe fiecare dintre ei.
sa fiti fericite
INTERESANTA SOPINIE.NU SUNT DE ACOR CU OPINIA REFERITOARE LA BARBATI.IAR DE-A IUBI.POTI CU ADEVARAT DOAR UNUL,IN MODUL CORECT SI ADECARAT SAU O ALT FEL DE IUBIRE
numai
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:07

crede-ma,nu-mi doresc sa intalnesc un alt barbat pentru care sa-mi bata inima(decat daca as fi singura vreodata).mi-as complica viata care din pacate nu e super din foarte multe puncte de vedere.as avea motive sa insel,dar nu as fi mai fericita.nu am sustinut niciodata ca femeile trebuie sa insele,dar sunt convinsa ca majoritatea au motive sa o faca si nu avem dreptul sa le judecam.
spunea cineva ca si barbatii inseala pentru ca nu gasesc acasa ceea ce-si doresc pentru fi multumiti.poate unii,dar majoritatea inseala pentru a schimba"DECORUL" sau pentru a se simti mai barbati.
si partea cea mai elocventa e ca pe strazi nu gasesti gigolo,ci prostituate...
pe tema asta se poate discuta o vesnicie.
senc_vio
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:22
De la: agadana2, la data 2008-08-06 15:18:22Bravo SENC VIO ,esti fata desteapta! E FOARTE USOR SA JUDECI PE ALTII!Fiecare la rindul sau a crezut idealul casniciei si in dragoste fara sfirsit dar niciodata nu stii ce iti rezerva viata si toate convingerile temeiurile tale ti se dau peste cap.Revin la proverbul:nu zi hop pana nu sari;asa ca nu mai judecati femeia ,ca nici ea nu-i bucuroasa.

Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:24
da...pe fiecare altfel...sau in alt mod...sau din alte motive.de obicei unul dintre ei este sotul (care nu e neaparat primul) iar celalalt este un prieten,o cunostinta ,un amant...de ce?in casnicie indiferent cit de bine te intelegi cu partenerul dupa un timp intervine monotonia,plictisealanevoia de a fi liber,sa-ti faci programul cum vrei...(vizite ,cluburi,filme,plimbari....etc)sa nu te intrebe nimeni cind vii si de unde sau cind pleci si unde cu cine vii si de ce ,la cine pleci si de ce....si multe multe dupa care tinjesc amindoi partenerii de cuplu.fiind cuplu...sotulcere sau pretinde sa fie calcat spalat mincat (ceia ce pentru fff multe femei este un chin),curat in casa si inca multe multe altele...care pe biata femeie la un moment dat o apasa...nu zice nimic pentru ca sunt indatoririle ei de femeie.iar daca ii spune sotului el o asculta sau nu ii da dreptate sau nu...si dupa un timp observa biata ca problemele tot la fel sunt nerezolvate.bine ca si sotul are sau nu are timp...si atunci se plinge la cinevaintimplator...un prieten,o cunostinta,un necunoscutcare pare mai "intelegator"...e in momentul critic....de fiecare data "binevoitorul" ii da dreptate...si ea se simte ocrotita inteleasa...poate alintata cum nu o mai face sotul...(si acesata nu cere atitea cite cere un sot...) el este doar lapte si miere,bucuros ca are pe cineva cu care poate sa petreaca timpul fara a avea probleme cum ar fi o sotie (cicalitoare si tot timpul nemultumita...).si ambii se acepta uitind de toate necazurile din cuplu,simtinduse nemai pomenit impreuna.daca ar fi sa renunte ambii isi dau seama ca nu ar fi fericiti si atunci se accepta asa,ajungind sa fie mai apropiatiu decit in cuplu dar totusi dependenti de acesta.sunt multe de spus nu-i chiar asa de simplu....
-cit despre controlul sentimentelor....cei care spun ca le pot controla....inseamna ca nu au fost indragostiti sau nu au iubit niciodata cu adevarat in viata lor....
dragostea si iubirea ...nu au virsta...nu cunosc granite...nu au limite....nu pot fi controlate.dar atunci cind sunt adevarate. de asemenea dupa unele studii ele nu sunt eterne.
RUY_BLAS
Postat pe 9 Februarie 2009 10:27
PERFECT ADEVARAT RAMONA.trebuie ca atunci cand iubesti persoana de langa tine sa nu uiti ca deìin cand in cand sa ii si demonstrezi... stii ca eu uitasem, mi-ai adus aminte
si mai e una atunci :cand oferi, primesti...sau invers.cel care nu primeste cauta in alta parte si de aici relatiile extraconjugale..
ASA ca sa nu uitam sa oferim, sa demonstram dragostea pe care o purtam artenerilor nostri .perfect adevarat ms pt sustinere!va doresc din suflet tuturor sa realizati cit de pretioasa este iubirea si sa invatati sa sio demonstrati asta1va pop!
ramona_balanescu
Postat pe 11 Februarie 2009 22:01
buna senc,
nu cred case adevarat ce spui.,..ca nu-ti doresti pe cineva...pt care sa-=ti bata inima...e k si cum ai nega ordinea firii...toti ne dorim sa iubim...este natural si nu poti scapa de asta...> Cred ca avrei sa spui...ca ti-ai dori sa nu se intample...tocmai datorita compliktiilor de care vorbestisi asta e cu totul altceva. Si da..nu e bine sa judeci...si parerea mea e ca nici nu poti sa o faci...trerc prin asa...ceva. si stiu ce inseamna. E k si cujm ai explicaw unui om ca cerul este albastru cand el il vede rosu. Nu ai cum sa intelegi ceva...daca in lumea ta acel lucru nu exista..Si am avut okzia de a ..discuta pe o tema conreta cu cineva...care avea alta poarere despre subiect,...tocmai pt canu trecuse prin asa ceva...crede-ma e o mare dif de...vixione asupra pb...
interior
Postat pe 12 Februarie 2009 13:08
wr
interior
Postat pe 12 Februarie 2009 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
certuri 14 De la: Kudika_ELA 21 August 2009 17:02
Sa fiu inca una pe lista lui,,,,,????? 11 De la: denisebogdan 7 Mai 2009 21:56
Punctul vostru de vedere 31 De la: nefer 4 Mai 2009 14:26
S.O.S. 11 De la: Lightly 18 Iunie 2009 16:13
ghicit in cafea 7 De la: Cassey 16 Mai 2009 10:22