Setari Cookie-uri

cat tine dragostea?

Ce complicata e dragostea asta, iubesc din toata inima mea, depun toate eforturile sa mearga bine relatia noastra.Chiar si cand sunt trista incerc sa zambesc si totusi el e departe de mine dar in acelasi timp langa mine. Imi este dor de acele mangaieri, de sarutarile lui dulci dar acum toate aceste atingeri sunt precum un sloi de gheata, ma inspaimanta si simt ca nu mai e mult. Incerc sa vorbesc cu el ,nu neaparat prin cuvinte ci ma multumesc si cu gesturi care sa desluseasca ce se intampla intre noi, dar nimic lui i se pare ca totul e perfect. Nu mi se pare ca nu e bine chiar s-a indepartat, nu ma mai cauta din priviri asa cum facea. Nu il sufoc cu iubirea mea dar nici nu il ignor, si ii ofer tot ce vrea. Spuneti voi ce pot sa mai. Exista un citat frumos care am crezut ca mi se potriveste "Povestile de iubire adevarate nu au sfarsit fericit, pentru ca povestile de iubire adevarate nu au sfarsit… " si eu chiar cred ca am in suflet iubire adevarata pentru el...
whitemagnolia09
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:52
De la: whitemagnolia09, la data 2009-04-27 19:52:38Ce complicata e dragostea asta, iubesc din toata inima mea, depun toate eforturile sa mearga bine relatia noastra.Chiar si cand sunt trista incerc sa zambesc si totusi el e departe de mine dar in acelasi timp langa mine. Imi este dor de acele mangaieri, de sarutarile lui dulci dar acum toate aceste atingeri sunt precum un sloi de gheata, ma inspaimanta si simt ca nu mai e mult. Incerc sa vorbesc cu el ,nu neaparat prin cuvinte ci ma multumesc si cu gesturi care sa desluseasca ce se intampla intre noi, dar nimic lui i se pare ca totul e perfect. Nu mi se pare ca nu e bine chiar s-a indepartat, nu ma mai cauta din priviri asa cum facea. Nu il sufoc cu iubirea mea dar nici nu il ignor, si ii ofer tot ce vrea. Spuneti voi ce pot sa mai. Exista un citat frumos care am crezut ca mi se potriveste "Povestile de iubire adevarate nu au sfarsit fericit, pentru ca povestile de iubire adevarate nu au sfarsit… " si eu chiar cred ca am in suflet iubire adevarata pentru el...


Ai înfãþiºat foarte frumos ºi limpede iubirea ta pentru el... cãci despre asta e vorba... din pãcate nu se (mai) poate vorbi de o poveste de dragoste... dacã te-a iubit, din ce povesteºti, nu te mai iubeºte. Din descrierea ta reiese cã ai un suflet frumos, bogat, capabil de iubire ºi sentimente nobile. Nu te amãgi, nu te crampona de un om care nu te meritã, care nu te apreciazã; nici sã suferi, nu meritã, doar sã iei din aceastã experienþã ceea ce a fost frumos. Aºa cum ºtii cã soarele va rãsãri mâine dimineaþã, la fel de sigurã sã fii cã vei întâlni pe cel pe care-l meriþi. Îþi doresc sã cunoºti fericirea pe care þi-o dã iubirea împãrtãºitã!
kudika002139
Postat pe 28 Aprilie 2009 20:45
cred ca asteptarile sunt prea mari!
"nu-ti face iluzii ca sa n-ai deziluzii" - nu stiu ce destept a zis asta, dar a zis-o bine...
wella
Postat pe 29 Aprilie 2009 00:12
desi am doar 21 de ani(peste 9 zile)eu cred ca exista dragoste adevarata....chiar daca am trecut prin cateva relatii,au avut parti forumoase si mai putin frumoase,momente grele si extraordinare eu is de parere ca nu trebuie neaparat sa faci mari eforturi ca sa iubesti sau sa fi iubit....iubirea vine de la sine,e un sentiment care te inunda si nu mai ai ce face...nu trebuie sa faci compromisuri ..trebuie sa poti sa fi tu insuti cu persoana de langa tine in toate ipostazele chiar si cele penibile sau frumoase...sa o lashi sa te cunoasca si invers....eu momentan sunt foarte indragostita de el si el de mine si shtiu asta pt k nu ne e jena sau frica sa ne aratam unul la altul...fara planuri de viitor sau ganduri negre,totul trebuie facut pe moment si fara regreturi...cel putin atata timp cat respecti pers de langa tine si nu minti nu are c sa fie greu....aaa si neaparat comunicarea trebuie sa nu lipseasca,e esentiala intr-o rel.....pana sa-l intalnesc p el nu credeam ca exista dragoste adevarata pt ca in ziua de azi alte lucruri conteaza mai mult(bani,faima,putere) si uitam sa ne traim viatza si in sensul adevarat dar greu de realizat!...
twins_21
Postat pe 12 Iunie 2009 13:59
viata si dragostea . sunt lucruri care nu tin de chimie. cum spune biblia ,incurcate sunt cararile domnului. daca gandesti cum va fi relatia ta peste doi anii cum va fi? nu iubesti adevarat e o chestie de moment crezi ca esti indragostita. un om nu reusesti sa-l cunosti nici in doua vietii. dar in doi anii. sfatul meu este sa traiesti acum ce e frumos si lasa sa decida timpul daca o sa ramai la fel desi ai face bine sa lasi viitorul. prezentul este unic .
kudika028393
Postat pe 13 Iunie 2009 13:17
Dragostea tine 3 luni.
In rest, e obisnuinta.
lonely_soul
Postat pe 13 Iunie 2009 14:02
De la: lonely_soul, la data 2009-06-13 14:02:23Dragostea tine 3 luni.
In rest, e obisnuinta.


... Poate pentru tine ! ... Nu generaliza !!
kudika002139
Postat pe 13 Iunie 2009 17:23
Pentru mine, da. Am uitat sa precizez.
lonely_soul
Postat pe 13 Iunie 2009 17:39
pana termin friptura gatita de ea
Tazmanian
Postat pe 13 Iunie 2009 17:45
De la: Tazmanian, la data 2009-06-13 17:45:12pana termin friptura gatita de ea

Deci e adevarat. Dragostea trece prin stomac
lonely_soul
Postat pe 13 Iunie 2009 17:56
Nu stiu cat tine ,dar am dubii daca exista!!!
o_inima_pustie
Postat pe 13 Iunie 2009 23:02
De la: o_inima_pustie, la data 2009-06-13 23:02:45Nu stiu cat tine ,dar am dubii daca exista!!!

Si asta-i adevarat.
lonely_soul
Postat pe 13 Iunie 2009 23:07
dragostea e ca si viata nu stii cand se termina e la fel de complicata ramane o taina necunoscuta oamenilor la fel ca si viata
yumy
Postat pe 14 Iunie 2009 07:34
Au trecut 4 ani si ceva de cand sunt cu iubitul meu...la inceput a fost totul frumos, ne-am iubit mult,nu puteam sa stau fara el,insa cu trecerea timpului totul a devenit obisnuinta,aproape ca nici respect nu mai este intre noi.

Postat pe 14 Iunie 2009 21:48
punct. si de la capat
no_more
Postat pe 14 Iunie 2009 21:50
da' ce e aia???
monaq
Postat pe 14 Iunie 2009 21:53
daca nu ai asteptari,n-ai deceptii
traieste clipa
kudika013265
Postat pe 15 Iunie 2009 03:41
dragostea eterna tine pana cand se termina........ce adevar dur
miss_ralucus
Postat pe 15 Iunie 2009 07:58
Dumnezeul nostru Creator... a creat si creeaza doar Iubire in noi si in jurul nostru.
Ceea ce intampinam in decursul vietii... sunt incercarile care ni le-am ales tot noi, inainte de a cobora pe Planeta Pamant...... Aceste incercari sunt alese de noi pentru EVOLUTIE, Ascensiunea Sufleteasca .....pe care prea putini Oameni o pot intelege. Foarte multi Oameni la ora actuala sunt foarte ADORMITI, au un Voal atat de puternic pe Ochi ( in corpuri ) incat mai au foarte mult de lucru pentru trezirea , retrezirea din somnul creat tot de el de Milioane de ani..., ceea ce nu-i asa de usor ...
De aceea Sufletul plange si trimete fel si fel de incercari pentru a constientiza adevarata misiune pe care o ai pe Planeta.
Dragostea.... prin dragoste sunt examenele pe care le-am ales singuri ....in colaboarare cu prietenii spirituali cei mai apropiati din astral, chiar i-am rugat sa ne provoace in acest joc al vietii pe Planeta, pentru a reusi sa indeplinim misiunea aleasa si sa mai si Ascensionam spre Infint.
Deci in concluzie...toti care NE supara...SUNT ce mai buni prieteni ai nostrii din ASTRAL...ceea ce putini constientizeaza real.
Sunt foarte multe de povestit pe aceasta tema...
Dumnezeul nostru creator sa va binecuvanteze sa va ilumineze si sa va daruiasca o infinita iubire divina si dragoste de viata pe Planeta Pamant.
Sa fiti iubiti

Postat pe 15 Iunie 2009 12:37
tine 3 zile cu aia de alaltaieri
coffeeta
Postat pe 15 Iunie 2009 13:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
musulmani 103 De la: kudika500918 11 Mai 2012 12:52
iubitul meu....un mofturos 24 De la: paulapaula 18 Septembrie 2011 14:47
"m-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis" 182 De la: rockk 7 Noiembrie 2010 10:31
Fetelor.. ce parte a corpului la barbati va place cel mai mult? De exemplu.. abdomenul la baiat este foarte important:D ca ma excita rau d tot.. ma inmoaie.. la voi cum este?:D:D 41 De la: mkdisk 8 Iulie 2009 15:05
Cate poate suporta o femeie, din dragoste? 41 De la: pinkpussy10 12 August 2009 23:28