Setari Cookie-uri

Care este varsta ideala pentru a te casatori?

de la 24 de ani in sus, daca relatia are o oarecare vechime. nu la modul "relatie la distanta", dar macar un an de convietuire. adica locuit impreuna.
greierash_is_back
Postat pe 19 Noiembrie 2009 11:57
De la: tequila_cu_varza, la data 2009-11-19 11:35:16Si eu zic ca varsta ideala este aceea la care, dupa cativa ani de relatie, decideti sa mergeti pe acelasi drum, cu maturitate...

http://verze.ro Site-ul verzelor, fff. simpatic!




... vise ... maturitatea inseamna doar o anumita virsta dar nu garanteaza ca la odata cu prima fufa care ridica coada nu se duce naibii si anii (prostesti de ''relatie'') si bruma de casatorie ... problema cea mai mare este lipsa unor valori morale, etice, umane ... femeile dau din gura doar si accepta orice compromis ca sa para ''serioase'' ... sint gramezi de femei care accepta constient sa fie a zecea spita la caruta si care se razbuna practicind acelasi ''sport'' ca si barbati-su ... sa fim seriosi, fara o ''revolutie'' morala aici se va discuta doar UTOPII si BASME ...
marco918
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:26
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-19 11:57:24de la 24 de ani in sus, daca relatia are o oarecare vechime. nu la modul "relatie la distanta", dar macar un an de convietuire. adica locuit impreuna.




... CE PROSTIE ... poti argumenta, social, moral, practic ? ... sau asa ai citit in reviste ... CONVIETUIREA E CEA MAI MARE TEAPA PE CARE FEMEILE SI-O DAU SINGURE ... orice barbat cind e vorba de SEX GRATIS ''accepta'' orice convietuire ... dupa ce se satura si apare ceva mai apetisant nimic nu il impiedica sa plece ... nimic nu ii impiedica sa inventeze defecte majore ale partenerei ... majoritatea barbatilor prefera sa ''lupte'', le face placere inconstient, le place sa arate ceva daca li se cere ... as vrea sa vad cite norocoase ma pot contrazice ... ... povestile cu groaznica ''incompatibilitatea'' sexuala (care e o teapa cit casa) sau alte tipuri de incompatibilitati inventate sint doar exemple excelente ale unor ''relatii'' pe care partenerii le incep chiar daca nu sint suficient de responsabili si ADAPTABILI ... si atunci de ce sa mai investesti sentimente, reputatie, TIMP ... mai ales timp ... timpul e foarte important, il poti folosi pentru lucruri reale, practice si revii la tatonat cind te consideri suficient de matur/a sa accepti si unele ''defecte'' ale partenerului care sa fie in balans cu cele proprii ... ca doar nu crede nimeni ca EL/EA este perfectiunea intruchipata ... ar fi chiar extrema prostiei ...
marco918
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:39
De la: marco918, la data 2009-11-19 16:39:48
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-19 11:57:24de la 24 de ani in sus, daca relatia are o oarecare vechime. nu la modul "relatie la distanta", dar macar un an de convietuire. adica locuit impreuna.




... CE PROSTIE ... poti argumenta, social, moral, practic ? ... sau asa ai citit in reviste ... CONVIETUIREA E CEA MAI MARE TEAPA PE CARE FEMEILE SI-O DAU SINGURE ... orice barbat cind e vorba de SEX GRATIS ''accepta'' orice convietuire ... dupa ce se satura si apare ceva mai apetisant nimic nu il impiedica sa plece ... nimic nu ii impiedica sa inventeze defecte majore ale partenerei ... majoritatea barbatilor prefera sa ''lupte'', le face placere inconstient, le place sa arate ceva daca li se cere ... as vrea sa vad cite norocoase ma pot contrazice ... ... povestile cu groaznica ''incompatibilitatea'' sexuala (care e o teapa cit casa) sau alte tipuri de incompatibilitati inventate sint doar exemple excelente ale unor ''relatii'' pe care partenerii le incep chiar daca nu sint suficient de responsabili si ADAPTABILI ... si atunci de ce sa mai investesti sentimente, reputatie, TIMP ... mai ales timp ... timpul e foarte important, il poti folosi pentru lucruri reale, practice si revii la tatonat cind te consideri suficient de matur/a sa accepti si unele ''defecte'' ale partenerului care sa fie in balans cu cele proprii ... ca doar nu crede nimeni ca EL/EA este perfectiunea intruchipata ... ar fi chiar extrema prostiei ...


pisi turmentat...scuteste-ma! nu ai nicio baza in ce debitezi. si daca tu crezi ca un act ii face pe barbati mai responsabili.....inseamna ca ai vorbit in somn!
varsta pe care eu am propus-o chiar se refera la social,moral,practic. daca nu-ti dai seama de ce, mai scremete de 3 ori si poate realizezi. daca nu...somn usor in continuare!
greierash_is_back
Postat pe 19 Noiembrie 2009 17:08
De la: marco918, la data 2009-11-19 16:39:48
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-19 11:57:24de la 24 de ani in sus, daca relatia are o oarecare vechime. nu la modul "relatie la distanta", dar macar un an de convietuire. adica locuit impreuna.




... CE PROSTIE ... poti argumenta, social, moral, practic ? ... sau asa ai citit in reviste ... CONVIETUIREA E CEA MAI MARE TEAPA PE CARE FEMEILE SI-O DAU SINGURE ... orice barbat cind e vorba de SEX GRATIS ''accepta'' orice convietuire ... dupa ce se satura si apare ceva mai apetisant nimic nu il impiedica sa plece ... nimic nu ii impiedica sa inventeze defecte majore ale partenerei ... majoritatea barbatilor prefera sa ''lupte'', le face placere inconstient, le place sa arate ceva daca li se cere ... as vrea sa vad cite norocoase ma pot contrazice ... ... povestile cu groaznica ''incompatibilitatea'' sexuala (care e o teapa cit casa) sau alte tipuri de incompatibilitati inventate sint doar exemple excelente ale unor ''relatii'' pe care partenerii le incep chiar daca nu sint suficient de responsabili si ADAPTABILI ... si atunci de ce sa mai investesti sentimente, reputatie, TIMP ... mai ales timp ... timpul e foarte important, il poti folosi pentru lucruri reale, practice si revii la tatonat cind te consideri suficient de matur/a sa accepti si unele ''defecte'' ale partenerului care sa fie in balans cu cele proprii ... ca doar nu crede nimeni ca EL/EA este perfectiunea intruchipata ... ar fi chiar extrema prostiei ...


...ooops, cineva e foooarte suparat pe-aici
tequila_cu_varza
Postat pe 19 Noiembrie 2009 18:59
- E bine sa te casatoresti? a fost intrebat un filozof..
- Si daca te casatoresti, si daca nu te casatoresti, candva tot o sa-tzi para rau,
kudika054546
Postat pe 21 Noiembrie 2009 08:52
De la: tequila_cu_varza, la data 2009-11-19 18:59:26
De la: marco918, la data 2009-11-19 16:39:48
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-19 11:57:24de la 24 de ani in sus, daca relatia are o oarecare vechime. nu la modul "relatie la distanta", dar macar un an de convietuire. adica locuit impreuna.




... CE PROSTIE ... poti argumenta, social, moral, practic ? ... sau asa ai citit in reviste ... CONVIETUIREA E CEA MAI MARE TEAPA PE CARE FEMEILE SI-O DAU SINGURE ... orice barbat cind e vorba de SEX GRATIS ''accepta'' orice convietuire ... dupa ce se satura si apare ceva mai apetisant nimic nu il impiedica sa plece ... nimic nu ii impiedica sa inventeze defecte majore ale partenerei ... majoritatea barbatilor prefera sa ''lupte'', le face placere inconstient, le place sa arate ceva daca li se cere ... as vrea sa vad cite norocoase ma pot contrazice ... ... povestile cu groaznica ''incompatibilitatea'' sexuala (care e o teapa cit casa) sau alte tipuri de incompatibilitati inventate sint doar exemple excelente ale unor ''relatii'' pe care partenerii le incep chiar daca nu sint suficient de responsabili si ADAPTABILI ... si atunci de ce sa mai investesti sentimente, reputatie, TIMP ... mai ales timp ... timpul e foarte important, il poti folosi pentru lucruri reale, practice si revii la tatonat cind te consideri suficient de matur/a sa accepti si unele ''defecte'' ale partenerului care sa fie in balans cu cele proprii ... ca doar nu crede nimeni ca EL/EA este perfectiunea intruchipata ... ar fi chiar extrema prostiei ...


...ooops, cineva e foooarte suparat pe-aici






... suparat ??? ... sa fim seriosi ... dar ineptiile nu le servesc nici cu garnitura nici fara ... niste gainushe de 30 de ani (sau mai putin), nemaritate, e greu de crezut ca au habar despre ce vorbesc ... dar si a multor altora mai in virsta care si-au tirit printre frustrari, compromisuri, egoisme si adultere, casniciile chinuite ... pentru ca visau la povestile cu fat frumos si ileana cosinzeana ... am gasit intimplator niste sfaturi mult mai realiste ale unor persoane (chiar daca nu sint din romania, nu pentru ca nu ar fi astfel de cupluri) mult mai realiste ...

.......................................
Married for 50 Years: Love Ever After

Love Ever After In search of what makes love last, photographer Lauren Fleishman sought out couples who know a thing or two on the subject: all them have been married for fifty
Lauren Fleishman

Theauther and Annie Love
Theauther: "We met in my hometown in Georgia. I had this car, a '56 Ford. And I was kinda wild at that time too. I used to come to her house and it was like a sandy row and I used to just swing around in her yard. Just make circles out in her yard. And she'd come out and sometimes get in the car and we'd talk. "Sometimes we think we love when we don't love. A lot of people say they are in love but really we were young and we really didn't know what love was all about. But afterward we found out what love was! Love is sharing with one another. Don't care what you have you share what you have. And be willing to give. Another thing I tell people now is that you have to be able to bend a little bit. Yes, love is a powerful thing. If you know what it means."

..............................................

... sper ca se observa diferenta de GINDIRE ... imensa ... probabil ca si rezultatele sint mai usor de inteles ... sex (disimulat in convietuire) comparat cu respectul si atentia reciproca ... de asta ma distreaza niste prostii ...
marco918
Postat pe 21 Noiembrie 2009 19:49
De la: marco918, la data 2009-11-19 16:39:48
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-19 11:57:24de la 24 de ani in sus, daca relatia are o oarecare vechime. nu la modul "relatie la distanta", dar macar un an de convietuire. adica locuit impreuna.




... CE PROSTIE ... poti argumenta, social, moral, practic ? ... sau asa ai citit in reviste ... CONVIETUIREA E CEA MAI MARE TEAPA PE CARE FEMEILE SI-O DAU SINGURE ... orice barbat cind e vorba de SEX GRATIS ''accepta'' orice convietuire ... dupa ce se satura si apare ceva mai apetisant nimic nu il impiedica sa plece ... nimic nu ii impiedica sa inventeze defecte majore ale partenerei ... majoritatea barbatilor prefera sa ''lupte'', le face placere inconstient, le place sa arate ceva daca li se cere ... as vrea sa vad cite norocoase ma pot contrazice ... ... povestile cu groaznica ''incompatibilitatea'' sexuala (care e o teapa cit casa) sau alte tipuri de incompatibilitati inventate sint doar exemple excelente ale unor ''relatii'' pe care partenerii le incep chiar daca nu sint suficient de responsabili si ADAPTABILI ... si atunci de ce sa mai investesti sentimente, reputatie, TIMP ... mai ales timp ... timpul e foarte important, il poti folosi pentru lucruri reale, practice si revii la tatonat cind te consideri suficient de matur/a sa accepti si unele ''defecte'' ale partenerului care sa fie in balans cu cele proprii ... ca doar nu crede nimeni ca EL/EA este perfectiunea intruchipata ... ar fi chiar extrema prostiei ...


Cati ani ai ?
Summer_
Postat pe 21 Noiembrie 2009 20:33
De la: Summer_, la data 2009-11-21 20:33:55
De la: marco918, la data 2009-11-19 16:39:48
De la: greierash_is_back, la data 2009-11-19 11:57:24de la 24 de ani in sus, daca relatia are o oarecare vechime. nu la modul "relatie la distanta", dar macar un an de convietuire. adica locuit impreuna.




... CE PROSTIE ... poti argumenta, social, moral, practic ? ... sau asa ai citit in reviste ... CONVIETUIREA E CEA MAI MARE TEAPA PE CARE FEMEILE SI-O DAU SINGURE ... orice barbat cind e vorba de SEX GRATIS ''accepta'' orice convietuire ... dupa ce se satura si apare ceva mai apetisant nimic nu il impiedica sa plece ... nimic nu ii impiedica sa inventeze defecte majore ale partenerei ... majoritatea barbatilor prefera sa ''lupte'', le face placere inconstient, le place sa arate ceva daca li se cere ... as vrea sa vad cite norocoase ma pot contrazice ... ... povestile cu groaznica ''incompatibilitatea'' sexuala (care e o teapa cit casa) sau alte tipuri de incompatibilitati inventate sint doar exemple excelente ale unor ''relatii'' pe care partenerii le incep chiar daca nu sint suficient de responsabili si ADAPTABILI ... si atunci de ce sa mai investesti sentimente, reputatie, TIMP ... mai ales timp ... timpul e foarte important, il poti folosi pentru lucruri reale, practice si revii la tatonat cind te consideri suficient de matur/a sa accepti si unele ''defecte'' ale partenerului care sa fie in balans cu cele proprii ... ca doar nu crede nimeni ca EL/EA este perfectiunea intruchipata ... ar fi chiar extrema prostiei ...


Cati ani ai ?




... citi vrei tu ... ... descarca-te ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:07
De la: marco918, la data 2009-11-19 16:26:49maturitatea inseamna doar o anumita virsta



NEWS FLASH!!!! pentru dl marco din secolu' trecut: maturitatea nu tine de varsta
kitty_krieger
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:13
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 01:13:18
De la: marco918, la data 2009-11-19 16:26:49maturitatea inseamna doar o anumita virsta



NEWS FLASH!!!! pentru dl marco din secolu' trecut: maturitatea nu tine de varsta




... ce sa spun ... ... citeaza tot contextul, mami ... si adauga ce lipseste, macar din bun simt, daca tot faci ''rezumate'' ... iar esti cam dusa cu pluta ... stiam dar tii sa confirmi continuu ...
... am gresit in alta parte, dar tu nici intr-o mie de ani nu o sa observi ... asa ca dai bataie cu news flash-urile ... daca vrei vreun autograf sa imi spui ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 01:37
take your time...cand te simti pregatita .tre sa-ti asumi niste responsabilitati,totusi...nu e floare la ureche....
kudika085265
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:46
De la: marco918, la data 2009-11-22 01:37:37
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 01:13:18
De la: marco918, la data 2009-11-19 16:26:49maturitatea inseamna doar o anumita virsta



NEWS FLASH!!!! pentru dl marco din secolu' trecut: maturitatea nu tine de varsta




... ce sa spun ... ... citeaza tot contextul, mami ... si adauga ce lipseste, macar din bun simt, daca tot faci ''rezumate'' ... iar esti cam dusa cu pluta ... stiam dar tii sa confirmi continuu ...
... am gresit in alta parte, dar tu nici intr-o mie de ani nu o sa observi ... asa ca dai bataie cu news flash-urile ... daca vrei vreun autograf sa imi spui ...


ce-mi mai place cand te contrazici singur si aiurezi ca un schizofrenic in plina criza
kitty_krieger
Postat pe 22 Noiembrie 2009 10:48
De la: __LL__, la data 2009-04-07 18:21:28
De la: sarutama, la data 2009-04-07 18:19:33
De la: __LL__, la data 2009-04-07 18:18:35cand te-ai saturat de trai bun

adica pe la 80


asa-i ca zic bine?


Corect! subscriu !:)
kudika052198
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:28
ce tampenie ! ..................cand sa te casatoresti?.........hmmmmmmmmmma te casatorii nu-i ceva comercial sau matematic de asta sunt asa multe despartiri ,si tradari .offffsa te casatoresti atunci cand simti ca nici macar o zi nu poti trai fara de cel pe care-l iubesti indiferent de cum te-ncearca viata
concordia
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:02
De la: concordia, la data 2009-11-22 13:02:32ce tampenie ! ..................cand sa te casatoresti?.........hmmmmmmmmmma te casatorii nu-i ceva comercial sau matematic de asta sunt asa multe despartiri ,si tradari .offffsa te casatoresti atunci cand simti ca nici macar o zi nu poti trai fara de cel pe care-l iubesti indiferent de cum te-ncearca viata


ba poate fi uneori o afacere
mitura
Postat pe 22 Noiembrie 2009 13:04
dar cu ce va schimba un act relatia?
cand simtiti amandoi ca vreti si ca e timpul, atunci o faceti
dupa parerea mea, un act nu schimba nimic....o faceti daca vreti si cand simtiti si gata
iulia12
Postat pe 22 Noiembrie 2009 15:52
De la 36 de ani in sus
Aphrodite
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:00
De la: Aphrodite, la data 2009-11-22 19:00:29De la 36 de ani in sus





... ... la 36 de ani inca copilaresc ... as puncta ca 80 e virsta minunata ... se poate folosi fertilizarea in vitro ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:08
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 10:48:12
De la: marco918, la data 2009-11-22 01:37:37
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-11-22 01:13:18
De la: marco918, la data 2009-11-19 16:26:49maturitatea inseamna doar o anumita virsta



NEWS FLASH!!!! pentru dl marco din secolu' trecut: maturitatea nu tine de varsta




... ce sa spun ... ... citeaza tot contextul, mami ... si adauga ce lipseste, macar din bun simt, daca tot faci ''rezumate'' ... iar esti cam dusa cu pluta ... stiam dar tii sa confirmi continuu ...
... am gresit in alta parte, dar tu nici intr-o mie de ani nu o sa observi ... asa ca dai bataie cu news flash-urile ... daca vrei vreun autograf sa imi spui ...


ce-mi mai place cand te contrazici singur si aiurezi ca un schizofrenic in plina criza




... ti s-a terminat prozacul, draga ? ... incepi iarasi sa iti prezinti budigaii rupti in c_r ...
marco918
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:09
De la: marco918, la data 2009-11-22 19:08:04
De la: Aphrodite, la data 2009-11-22 19:00:29De la 36 de ani in sus





... ... la 36 de ani inca copilaresc ... as puncta ca 80 e virsta minunata ... se poate folosi fertilizarea in vitro ...


ce gluma buna
greierash_is_back
Postat pe 22 Noiembrie 2009 19:28
18, 20, 24, 30 ... odata cu decizia si cu un eventual copil cred ca vine si schimbarea si o maturizare accelerata. Eu ii felicit pe cei care au luat decizia si nu au regretat-o. Ce-i drept nici prea tarziu nu e bine, sa mai ai timp sa te si formezi reciproc atata cat mai e posibil. Odata crescut, omul se schimba mai greu si implicit isi gaseste mai greu jumatatea cu care sa coexiste in armonie.
m_user
Postat pe 23 Noiembrie 2009 13:20
http://pytzypoanka.blogspot.com/
blue_angel1986
Postat pe 23 Noiembrie 2009 14:42
De la: kudika026936, la data 2009-05-17 14:59:09Yo am numai 19 ani....am un prieten de aproape 4 ani, ne intelegem foarte bine, si ne-am si hotarat k dupa ce termin cu bac-ul sa ne mutam in anglia, el sa munceask si yo o sa pot sa imi continui studiile mai departe...poate sunt si prea mik k am doar 19 ani insa ne intelegem foarte bine....parintii sunt de accord sa ne casatorim peste 2 ani.....iti doresc mult succes pe mai departe...:-*
maruscka08
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:17
eu iti vb din propria exterienta,m-am casatorit la 23 ani,virgina fiind si am dat gres ,am divortat dupa un an,eu acum mi-am propus sa nu ma mai casatoresc decat atunci dupa ce convietuiesc cu el in casa un an-doi,pt ca asa te cunosti mai bine,zici tu cu certurile ca trec nu este asa trec mai greu in casatorie si mai ales sa stai cu el in casa,pt ca tu acum stai la parinti si uiti repede dar cand stai cu el in casa e mult mai greu.eu una nu as mai face gresala asta niciodata sa ma casatoresc fara sa nu convietuiesc cu el in casa,si te rog si pe tine sa nu afci asta.Sa nu-ti pese ce zice lumea tu trebuie sa hotarasti,EU acum am 27 ani si nu mai m-as marita deloc dar vreau sa am un copil ca imi plac mult de tot,am prieten dar totus vreau sa stam in aceeasi casa inainte de casatorie,bafta multa si nu te grabi
maruscka08
Postat pe 24 Noiembrie 2009 09:24
De la: maruscka08, la data 2009-11-24 09:24:48eu iti vb din propria exterienta,m-am casatorit la 23 ani,virgina fiind si am dat gres ,am divortat dupa un an,eu acum mi-am propus sa nu ma mai casatoresc decat atunci dupa ce convietuiesc cu el in casa un an-doi,pt ca asa te cunosti mai bine,zici tu cu certurile ca trec nu este asa trec mai greu in casatorie si mai ales sa stai cu el in casa,pt ca tu acum stai la parinti si uiti repede dar cand stai cu el in casa e mult mai greu.eu una nu as mai face gresala asta niciodata sa ma casatoresc fara sa nu convietuiesc cu el in casa,si te rog si pe tine sa nu afci asta.Sa nu-ti pese ce zice lumea tu trebuie sa hotarasti,EU acum am 27 ani si nu mai m-as marita deloc dar vreau sa am un copil ca imi plac mult de tot,am prieten dar totus vreau sa stam in aceeasi casa inainte de casatorie,bafta multa si nu te grabi


in sfarsit! bravo! Eu cred ca una din conditiile esentiale ale casatoriei este sa NU fi virgina, uraa!!! sa dam din gura in gura sa afle toata lumea.
Si cat despre locuitul impreuna, ai o foarte mare dreptate! Sa nu treci peste etapa asta!
m_user
Postat pe 24 Noiembrie 2009 20:13
ca sa inteleaga lumile pe aici a te casatoriiiiiiiiii .....nu-i ceva coercial mai degraba este o decizie de a tolera de a ti se tolera ,de a fi iubit sau iubita,protejata,sa fi apreciata..,.sa rasfeti,sa fi rasfatata fara sa alergi dupa un anumit ideal....doar simplu ,,,,,sa traiesti langa un altu ..............depinde cum percepe fiecare fericirea............iubirea sau toleranta,,,................inca un aspect plus ochelari de soare fetelor..........nu prea tre sa vezi multe..........sau sa percepi.........despre el........e cel mai bun,destept,frumos,harnic.fidelut si de neinlocuit............
concordia
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:01
De la: concordia, la data 2009-11-24 23:01:20ca sa inteleaga lumile pe aici a te casatoriiiiiiiiii .....nu-i ceva coercial mai degraba este o decizie de a tolera de a ti se tolera ,de a fi iubit sau iubita,protejata,sa fi apreciata..,.sa rasfeti,sa fi rasfatata fara sa alergi dupa un anumit ideal....doar simplu ,,,,,sa traiesti langa un altu ..............depinde cum percepe fiecare fericirea............iubirea sau toleranta,,,................inca un aspect plus ochelari de soare fetelor..........nu prea tre sa vezi multe..........sau sa percepi.........despre el........e cel mai bun,destept,frumos,harnic.fidelut si de neinlocuit............


... in sfarsit niste informatie utila, casatoria are si un aspect practic pe care il desconsideram , ea vine firesc si ar trebui sa rezulte din niste chestii faine de tot dintre doi oameni. Bine zici concordia, nu-i ceva social(comercial)
sa inteleg ca esti casatorita (si fericita)?
m_user
Postat pe 26 Noiembrie 2009 00:03
Faceti prea mult tam tam pe tema asta.ca e bine sa te casatoresti tarziu,ba ca e bine devreme ,ca sa ai nu stiu cati ani de relatie ,ca sa fie mai devreme...........Eu consider ca fiecare se decide sa faca pasul asta atunci cand simte ca e momentul si a gasit persoana potrivita..........Eu de exemplu m-am casatorit anul trecut la 22 de ani,dupa doar 6 luni de relatie.Nu ne-a trebuit nu stiu cati ani ca sa ne dam seama ca ne-am gasit unul pe celalalt ........Eu cred ca cu cat lasi timpul sa treaca cu atat e mai rau.nu face bine deloc relatiei.daca crezi ca ai gasit persoana potrivita si amandoi vreti acest lucru de ce nu?......ala e ........a sosit momentul.........iar cei care lasa timpul sa treaca de fapt sunt nesiguri pe relatia lor..........Din proprie experienta pot spune ca e un sentiment minunat sa fii casatorita(casatorit),sa simti ca ai pe cineva al tau........sa porti o verigheta pe mana ..iar eu consider ca un act chiar te leaga,nu e o simpla hartie..........este un inceput de familie.din momentul ala formezi o familie cu persoana de langa tine............este minunat..........iar atunci cand esti casatorit nu mai pleci asa usor.........te gandesti de 2 ori............sunt multe de spus...........ideea e ca faceti pasul asta cat mai repede daca simtiti lucrul acesta si credeti ca ati gasit persoana potrivita.
riada22
Postat pe 26 Noiembrie 2009 12:45
E super ciudat pentru ca spui ca regreti enorm si totusi avaturul e de la cununie Anyway ma bucur ca sfatuiesti asteptatul. Eu sincer m-am saturat sa tot aud de nunti 20-21 de ani. Nu e ok deloc.
cap_pupacios
Postat pe 26 Noiembrie 2009 13:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
care sunt indatoririle nasilor??? 3 De la: ionniks 13 Iulie 2010 16:23
prietenul meu mia propus sa locuim impreuna, insa cind merge vorba de nunta zice ca nu degraba. care poate fi motivul? 10 De la: eu_olguta 28 Martie 2012 16:08
Cu 9 luni inainte de nunta, am aflat ca logodnicul meu are un copil 10 De la: kudika_1018613 27 Septembrie 2016 07:19
ce credeti despre verigheta pierduta de barbat la un an dupa nunta?o fi un semn? 79 De la: Brifing 23 Martie 2009 09:17
TERRA,,,PLANTA ALBASTRA 27 De la: Max2 16 Noiembrie 2011 21:28