Setari Cookie-uri

CUM SLABESC?

De la: muzelak, la data 2008-09-16 12:56:02te rog spune-mi cum se iau aceste pastile (reductil)?
eu am auzit si de alta capsula de slabit care chiar asa se numeste forte cautata in farmacii, dar cu un efect surprinzator.1 kg la 2-3 zile + efort fizic moderat. stiti ceva despre asta? nu sunt adepta pastilelor dar poate k merita incercat.
eu fac fitness de 1 an si nu am reusit sa slabesc deloc, nu tin regim strict ci doar fara grasimi si prajeli, fara paine si fara mancat seara.am 26 de ani, si am avut 58 kg si acum am 63 kg la 1.70m si pot spune ca ma chinui sa dau jos cele 3-4 kg depuse.

CAPSULA DE SLABIT E SUPER BUN,,,cunosc 2 pers care au luat si au slabit cam 5 kg in 2 sapt...uimitor
si am inteles k se fac doar prin comanda in farmacii
liliana_galati
Postat pe 19 Septembrie 2008 18:25
tu fetelor...vreau sa va impartasesc provocarea mea pana pe 18 octombrie 2008...trebuie sa slabesc 20 de kg...si vreau sa fac asta kt mai natural posibil...fara pastile sau alte"ajutoare". as avea nevoie de niste sfaturi si ambitie si sigur o sa reusesc:D
so girls...help me
monicutzi_pussycat
Postat pe 21 Septembrie 2008 18:20
pana la 18 octombrie 2008?
20 kg?
cam greu
in mai putin de o luna?
fluffy
Postat pe 21 Septembrie 2008 23:36
Mi se pare imposibil sa dai atatea kg intr-un timp atat de scurt.Eu am dat 11 kg jos in 6 luni ,am facut doar o luna de aerobic si in rest doar cura.Din partea mea multa bafta si multa sanatate.
danutzavas
Postat pe 23 Septembrie 2008 07:55
si eu sunt la cura...tb sa dau si eu mult jos...imi pare rau sa te dezamagesc dar e prea scurta perioada in care vrei sa dai jos
eu beau 2 l apa plata cu lamaie zilnic,1-2 fructe zilnic,mananc dimineata un fruct sau cereale sau doar o cafea,mai mananc la pranz si inainte de 6 mananc un fruct,de obicei mar.nu mananc paine,dulciuri,chips-uri,sucuri,paste fainoase si mai merg cam de 2-3 ori pe sapt 3-4 km pe jos.mananc carne pe gratar sau fiarta dar nu de porc,ficat de porc la gratar,salate,lactate slabe si beau ceai verde.bafta multa!
fluffy
Postat pe 23 Septembrie 2008 09:13
dar ceva efecte adverse?
emma26
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:33
FLUFFY ITI DAU UN SFAT;NU MAI MANCA FRUCTE SEARA PT CA NU SUNT BUNE PT STOMAC NI DIGERA BINE SI S-AR PUTEA SA AI PROBLEME.
danutzavas
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:45
Cam scurt acest timp sa slabesti nu stiu daca te-ar ajuta multe ore de sport un regim mega strict pt ca cu cat slabesti mai repede cu atat se pun si kg pe tine rpd

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:57
Draga lori75,nu stiu ce fel de program ai luat de la herbalife,sau cine ti-a facut programul dar nu este chiar asa cum spui tu.Intamplator a ajuns si la mine un reprezentant de la herbalife si vreau sa mantionez ca urmand diferite programe am avut rezultate pozitive toti membrii familiei mele si eu.Eu nu am tinut un program strict de slabire,insa am avut rezultate deosebite in alergie,hemoroism,ulcer.
Depinde cum ai tinut programul.Probabil ai luat un program de slabire intensiv.
Toate programele sunt hidrice,trebuie consumat 400 ml de apa cand iei pilulele si cel putin 2l de apa pe zi la 50 kg masa corporala.Si daca ai avut reactiile pe care le-ai spus,ai vb cu consultantul tau de sanatate?
Si daca citesti ce contin pilulele si seicul,iti dai seama ca nu sunt otrava ci niste plante medicinale inofensive.
Eu am fost f multumita si chiar ma gandesc sa mai fac comanda de niste suplimente nutritive pentru ca imilipsesc.
claudea69
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:32
Si daca vreti sa slabiti mancati sanatos si renuntati la carbohidratii rai(paste,cartofi,orezul alb,zahar rafinat,paine alba).Chiar daca slabiti mai greu se vede si va mentineti usor si in plus va da o stare benefica extraordinara,eu pur si simplu simt ca am energie pt 3 persoane.Bafta!
claudea69
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:37
hei fetele....cva idei pentru o crema anticelulita?as vrea sa dau cva bani pe ea...dar macar sa stiu ca a fost incercata si kiar e folositoare
monicutzi_pussycat
Postat pe 13 Octombrie 2008 13:50
sal fetelor!!!!sportul e cea mai buna cale de a slabi dar trebuie sa aveti rabdare.Ma trezeam la 7 si ma duceam in park ca sa alerg si seara la fel...chiar ajuta....am slabit in 4 luni 10 kg,de la 70 la 60....si inca mai vreau sa slabesc...si apropo mananc orice si sunt inebunita dupa dulce dar nu mananc dupa ora 18:00...SUCCES

Postat pe 26 Octombrie 2008 10:14
Fetele eu cumnata mea lom pastile pe nume capsule de slabit de trei luni ls recomandarea unei farmaciste care a slabit de 24 de kg in 6 luni eu am dat jos in 2 luni 15 kg cumnata mea in 2 luni 10 kg si nu are nici un fel de reactie adversa mananci normal mai iti faci poftele din cand in cand nu zilnic sprt nu prea facem asa ca fetelor va recomands
bnc_adina
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:30
Fetele eu cumnata mea lom pastile pe nume capsule de slabit de trei luni ls recomandarea unei farmaciste care a slabit de 24 de kg in 6 luni eu am dat jos in 2 luni 15 kg cumnata mea in 2 luni 10 kg si nu are nici un fel de reactie adversa mananci normal mai iti faci poftele din cand in cand nu zilnic sprt nu prea facem asa ca fetelor va recomands
bnc_adina
Postat pe 5 Noiembrie 2008 13:30
Draga Anda,nu cred ca viata asta e facuta sa te abti de la tot ce-i bun si de la chiar tot ce-ti face placere sau pofta.Te rog,insa un lucru,evident referitor la pofta ta de mancare - incearca sa gusti cate putin din toate,sa nu te saturi niciodata la nici o masa-( ideea e sa te ridici de la masa inainte de a simti enzatia de satietate).Cat mai muilte fructe si legume (de preferat autohtone)si miscare,de preferat mersul pe jos si ...macar - 30de minute de gimnastica/zi.Ar fi de preferat si dimineata si seara.O sa vezi efectele benefice imediat.Dupa 1 saptamana.Incepe cu exercitii fizice usoare,de mobilitate si apoi treci la ceva mai complex de forta,rezistenta etc...mult succes.
magda_65
Postat pe 7 Noiembrie 2008 21:57
De la: magda_65, la data 2008-11-07 21:57:35Draga Anda,nu cred ca viata asta e facuta sa te abti de la tot ce-i bun si de la chiar tot ce-ti face placere sau pofta.Te rog,insa un lucru,evident referitor la pofta ta de mancare - incearca sa gusti cate putin din toate,sa nu te saturi niciodata la nici o masa-( ideea e sa te ridici de la masa inainte de a simti enzatia de satietate).Cat mai muilte fructe si legume (de preferat autohtone)si miscare,de preferat mersul pe jos si ...macar - 30de minute de gimnastica/zi.Ar fi de preferat si dimineata si seara.O sa vezi efectele benefice imediat.Dupa 1 saptamana.Incepe cu exercitii fizice usoare,de mobilitate si apoi treci la ceva mai complex de forta,rezistenta etc...mult succes.
magda_65
Postat pe 7 Noiembrie 2008 21:58



Pastila de slabit!este un produs revoluþionar de scãdere rapidã a greutãþii. Este fabricat din plante naturale dupã o reþetã modernã, ce îmbinã medicina tradiþionalã chinezeascã cu tehnologia modernã de bioinginerie.

Pastilele conþin ierburi sãlbatice ce cresc pe teritoriul Chinei, cum sunt: esenþa de ceai verde, panaxul sãlbatic, cafeaua neagrã, extractul de gherghin ºi altele.

Principala funcþie este de a regla sistemul endocrin, echilibrând metabolismul corpului, descompunând ºi transformând grãsimea corporalã în energie. Totodatã are rolul de a elimina reziduurile în afara organismului, fiind un detoxifiant remarcabil. Ceaiul verde este un antioxidant natural, încetinind îmbãtrânirea celulelor.

Conþinut: punga conține 0,2 g x 120 capsule

Mod de administrare:
• Se administreazã oral de 3 ori pe zi câte 3-6 capsule de fiecare datã.
• Pentru a slabi între 5 ºi 10 kg se recomandã a se lua 4 capsule de 3 ori pe zi înainte cu o orã de fiecare masã.

Recomandãri:
• Nu luaþi mai multe pastile decât se recomandã;
• Pentru o maximizare a efectului, este indicat un consum mai mare de lichide ºi fructe pe toatã durata tratamentului;
• Nu sãriþi peste mese ºi reduceþi pe cât posibil consumul de sare;
• Nu consumaþi alcool pe toata durata tratamentului. Poate neutraliza efectul de slãbire;
• Cãnd se ajunge la greutatea optimã, începeþi treptat sã reduceþi doza (de la 4 capsule la 3, pe urmã la 2 º.a.m.d.) la interval de o sãptãmânã.

Contraindicaþii:
• Nu este recomandat a se folosi de cãtre femeile însãrcinate, copii sub 18 ani, persoanele care suferã de boli cronice ºi acute.
• Nu poate înlocui medicamentele, fiind considerat un supliment alimentar.
• Persoanele ce suferã de boli cronice trebuie sã cearã sfatul medicului înainte de a lua aceste capsule.
Slãbeºte rapid, uºor ºi sãnãtos ! Date de contact: Dana 0720725135
Livrare oriunde in tara Pretul este de 65 ron /120 capsule
claud1982
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:44



Pastila de slabit!este un produs revoluþionar de scãdere rapidã a greutãþii. Este fabricat din plante naturale dupã o reþetã modernã, ce îmbinã medicina tradiþionalã chinezeascã cu tehnologia modernã de bioinginerie.

Pastilele conþin ierburi sãlbatice ce cresc pe teritoriul Chinei, cum sunt: esenþa de ceai verde, panaxul sãlbatic, cafeaua neagrã, extractul de gherghin ºi altele.

Principala funcþie este de a regla sistemul endocrin, echilibrând metabolismul corpului, descompunând ºi transformând grãsimea corporalã în energie. Totodatã are rolul de a elimina reziduurile în afara organismului, fiind un detoxifiant remarcabil. Ceaiul verde este un antioxidant natural, încetinind îmbãtrânirea celulelor.

Conþinut: punga conține 0,2 g x 120 capsule

Mod de administrare:
• Se administreazã oral de 3 ori pe zi câte 3-6 capsule de fiecare datã.
• Pentru a slabi între 5 ºi 10 kg se recomandã a se lua 4 capsule de 3 ori pe zi înainte cu o orã de fiecare masã.

Recomandãri:
• Nu luaþi mai multe pastile decât se recomandã;
• Pentru o maximizare a efectului, este indicat un consum mai mare de lichide ºi fructe pe toatã durata tratamentului;
• Nu sãriþi peste mese ºi reduceþi pe cât posibil consumul de sare;
• Nu consumaþi alcool pe toata durata tratamentului. Poate neutraliza efectul de slãbire;
• Cãnd se ajunge la greutatea optimã, începeþi treptat sã reduceþi doza (de la 4 capsule la 3, pe urmã la 2 º.a.m.d.) la interval de o sãptãmânã.

Contraindicaþii:
• Nu este recomandat a se folosi de cãtre femeile însãrcinate, copii sub 18 ani, persoanele care suferã de boli cronice ºi acute.
• Nu poate înlocui medicamentele, fiind considerat un supliment alimentar.
• Persoanele ce suferã de boli cronice trebuie sã cearã sfatul medicului înainte de a lua aceste capsule.
Slãbeºte rapid, uºor ºi sãnãtos ! Date de contact: Dana 0720725135
Livrare oriunde in tara Pretul este de 65 ron /120 capsule
claud1982
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:48



Pastila de slabit!este un produs revoluþionar de scãdere rapidã a greutãþii. Este fabricat din plante naturale dupã o reþetã modernã, ce îmbinã medicina tradiþionalã chinezeascã cu tehnologia modernã de bioinginerie.

Pastilele conþin ierburi sãlbatice ce cresc pe teritoriul Chinei, cum sunt: esenþa de ceai verde, panaxul sãlbatic, cafeaua neagrã, extractul de gherghin ºi altele.

Principala funcþie este de a regla sistemul endocrin, echilibrând metabolismul corpului, descompunând ºi transformând grãsimea corporalã în energie. Totodatã are rolul de a elimina reziduurile în afara organismului, fiind un detoxifiant remarcabil. Ceaiul verde este un antioxidant natural, încetinind îmbãtrânirea celulelor.

Conþinut: punga conține 0,2 g x 120 capsule

Mod de administrare:
• Se administreazã oral de 3 ori pe zi câte 3-6 capsule de fiecare datã.
• Pentru a slabi între 5 ºi 10 kg se recomandã a se lua 4 capsule de 3 ori pe zi înainte cu o orã de fiecare masã.

Recomandãri:
• Nu luaþi mai multe pastile decât se recomandã;
• Pentru o maximizare a efectului, este indicat un consum mai mare de lichide ºi fructe pe toatã durata tratamentului;
• Nu sãriþi peste mese ºi reduceþi pe cât posibil consumul de sare;
• Nu consumaþi alcool pe toata durata tratamentului. Poate neutraliza efectul de slãbire;
• Cãnd se ajunge la greutatea optimã, începeþi treptat sã reduceþi doza (de la 4 capsule la 3, pe urmã la 2 º.a.m.d.) la interval de o sãptãmânã.

Contraindicaþii:
• Nu este recomandat a se folosi de cãtre femeile însãrcinate, copii sub 18 ani, persoanele care suferã de boli cronice ºi acute.
• Nu poate înlocui medicamentele, fiind considerat un supliment alimentar.
• Persoanele ce suferã de boli cronice trebuie sã cearã sfatul medicului înainte de a lua aceste capsule.
Slãbeºte rapid, uºor ºi sãnãtos ! Date de contact: Dana 0720725135
Livrare oriunde in tara Pretul este de 65 ron /120 capsule
claud1982
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:51



Pastila de slabit!este un produs revoluþionar de scãdere rapidã a greutãþii. Este fabricat din plante naturale dupã o reþetã modernã, ce îmbinã medicina tradiþionalã chinezeascã cu tehnologia modernã de bioinginerie.

Pastilele conþin ierburi sãlbatice ce cresc pe teritoriul Chinei, cum sunt: esenþa de ceai verde, panaxul sãlbatic, cafeaua neagrã, extractul de gherghin ºi altele.

Principala funcþie este de a regla sistemul endocrin, echilibrând metabolismul corpului, descompunând ºi transformând grãsimea corporalã în energie. Totodatã are rolul de a elimina reziduurile în afara organismului, fiind un detoxifiant remarcabil. Ceaiul verde este un antioxidant natural, încetinind îmbãtrânirea celulelor.

Conþinut: punga conține 0,2 g x 120 capsule

Mod de administrare:
• Se administreazã oral de 3 ori pe zi câte 3-6 capsule de fiecare datã.
• Pentru a slabi între 5 ºi 10 kg se recomandã a se lua 4 capsule de 3 ori pe zi înainte cu o orã de fiecare masã.

Recomandãri:
• Nu luaþi mai multe pastile decât se recomandã;
• Pentru o maximizare a efectului, este indicat un consum mai mare de lichide ºi fructe pe toatã durata tratamentului;
• Nu sãriþi peste mese ºi reduceþi pe cât posibil consumul de sare;
• Nu consumaþi alcool pe toata durata tratamentului. Poate neutraliza efectul de slãbire;
• Cãnd se ajunge la greutatea optimã, începeþi treptat sã reduceþi doza (de la 4 capsule la 3, pe urmã la 2 º.a.m.d.) la interval de o sãptãmânã.

Contraindicaþii:
• Nu este recomandat a se folosi de cãtre femeile însãrcinate, copii sub 18 ani, persoanele care suferã de boli cronice ºi acute.
• Nu poate înlocui medicamentele, fiind considerat un supliment alimentar.
• Persoanele ce suferã de boli cronice trebuie sã cearã sfatul medicului înainte de a lua aceste capsule.
Slãbeºte rapid, uºor ºi sãnãtos ! Date de contact: Dana 0720725135
Livrare oriunde in tara Pretul este de 65 ron /120 capsule
claud1982
Postat pe 9 Noiembrie 2008 12:51
fetelor, va sfatuiesc sa le lasati naibii de pastile, sa nu va stricati sanatatea pentru toata viata. Va garantez (asa cum am facut si eu) ca sportul in timp va aduce mari schimbari corpului in bine, eu sunt f multumita unde am ajuns.Eram grasa (in ochii mei)si dizgratioasa fizic, nu imi placea ce vedeam in oglinda, celulita cat incapea, pana am zis stop la toate. Sa nu credeti k am inceput sa ma infoemtez cum ar face multe fete. Am mancat tot ce mi-am dorit, dar nu oricat si oricand, asta conteaza mult. Sunt adepta pizzei si a dulciurilor, dar consumate moderat si nu seara aveau chiar un efect benefic de energizare.Si acum mananc la fel caci stiu ca daca merg la sala voi munci si voi arde ce am mancat. Nu e greu!!! Am prietene care au facut o data greseala de a lua pastile de slabit si s-au chinuit cativa ani buni pt a da jos kg care s-au acumulat f repede dupa, si asta cu f mari eforturi, deci nu se merita. De ce nu cautati un remediu in timp care sa fie si placut pe de alta parte. La sala nu numai ca muncesti dar iti faci si prietenii care te pot chiar ajuta sa depasesti momentele grele. Plus ca starea psihica se schimba fantastic, nu mai esti obsedata de dat jos si atunci organismul chiar lucreza, nu se mai gandeste la infometare sau mai stiu eu ce alte metode, deci apucati-va de sport cu seriozitate, chiar e spre binele vostru.
emma26
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:19
e f bun ceaiul asta, si eu il recomand, si se slabeste chiar repede, dar atentie, se recomanda consumarea lui seara, cu 2 ore inainte de culcare, caci peste zi produce crampe abdominale si stari de disconfort.sa il beti neindulcit sau cu o lingura de miere.
emma26
Postat pe 10 Noiembrie 2008 13:26
buna.postari noi pe www.hainutecool.blogspot.com.have a look
_madalina_alexandra_
Postat pe 20 Noiembrie 2008 23:52
capsula de slabit este fantastica! am slabit in 3 luni 15 kg. aveam 68kg si acum am 53kg.este super dca nu pui la socoteala faptul ca trebuie sa-ti schimbi toata garderoba! eu stiu ce vorbesc! pe cuvant
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:28
Am slabit 12 kg in 8 saptmani cu o dieta super.ideea ca daca ai nevoie de dulciuri sau zahar nu ai voie sa tii aceasta dieta ptr ca e total interzis
nor_pufos
Postat pe 3 Decembrie 2008 00:55
Am slabit cam 5-6 kg luand capsula de slabit. Este buna pana la un punct. Te face sa te simti ametit, fara pofta de viata, ai insomnii. Nu ai voie sa o folosesti daca ai probleme cu inima si mai ales sa o iei pe o perioada lunga. Eu am luat'o timp de vreo 3 luni. Dar dupa 1 luna jumate nu si-a mai facut efectul. Apoi am citit seara pe net ca defapt se ia doar o luna, se face pauza , si apoi se ia din nou.Tot mai sanatos e sa slabesti abtinandu-te de la mancaruri grase, sucuri , ciocolata, snaksuri , paine si sa facem miscare.
Villeesbill
Postat pe 4 Decembrie 2008 09:47
Ciaoo,ce faceti fetelor?Cine are o dieta buna?Dar sa slabesti garantat?
Morena2009
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:07
De la: MORENA2007, la data 2008-12-11 10:07:39Buna fetelor,puteti incerca sa slabiti cu supa de pui...eu am tinut regim 2 saptamani mancand la micul dejun cereale simple cu lapte degresat jumatate de bol,dupa care tot restul zilei poti manca supa de pui....si trebuie sa bei 2 litri de apa plata sau apa plata cu lamaie si slabesti garantat:)
Morena2009
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:10
MONIK_MARIA
Postat pe 11 Decembrie 2008 23:26
sall am 13 ani si am cam 65 de kg am inebunit , vreau sa slabesc , dar nu ma pot abtine de la mancaruri grase , dulciuri etc ............... ce s afac am tinut mai multe diete dar nu dau rezultate :D ce sa fac?
nico_2009
Postat pe 22 Decembrie 2008 00:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru toate doamnele si domnisoarele.. 7 De la: Dontyyy 28 Aprilie 2010 10:52
Urgent!! 9 De la: Bianca_Andreea_Dutoiu_1 30 Septembrie 2012 10:52
Reteta americana de succes 2 De la: kudika408752 18 Iunie 2011 15:34
Vreau o parere de la iubitorii de animale 15 De la: koph 11 Noiembrie 2009 23:33
? 4 De la: cidutza 16 Iunie 2009 18:04