Setari Cookie-uri

CUM SLABESC?

bine, bine, da' nu are efecte adverse? de ex, sa pui la loc kg "pierdute" dupa ce renunti la el? ( de reductil vb)
GiorgianaD
Postat pe 14 Septembrie 2008 18:49
Buna fetelor. Dupa zeci de diete si exercitii fizice fara rezultat, am fost si eu la farmacie sa-mi iau...reductil. Farmacista mi-a spus k nu mi-l recomanda deoarece are spectaculoasa proprietate de efect yo-yo (pui inapoi mult mai mult decat ai dat jos)... si efectul nu se manifesta imediat dupa ce intrerupi tratamentul. I-am multumit frumos si am incercat la alte 2 farmacii pt k eu vroiam medicamentul minune... Mi s-a spus acelasi lucru si la celelalte farmacii... asa k eu una am renuntat la ideea de a incerca cu reductil. Am zis sa stiti si voi ce mi s-a spus mie. Multa bafta la slabit si va pup. Apropo, eu am reusit pana la urma sa mai dau jos prin masaj anticelulitic. La mine a functionat.
ingerash80
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:00
la mine nu si-a facut efectul reductilba kiar m-am ingrasat in cinstea grasimii
liliana_galati
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:10
incearca macar sa bei apa,consuma si fructe.,..si daca tot mananci,macar mananca ziua,nu inainte de culcare!!!si...obligatoriu,,,mergi la sala!
megeo
Postat pe 14 Septembrie 2008 20:32
A sosit timpul sa dam atentie felului in care ne alimentam.
Nutritia corecta la orice varsta este cheia catre o stare fizica excelenta.
Doriti sa slabiti eficient si sanatos?
Nu este o ALTA cura de slabire ci o slabire fara senzatia de foame, cu multa energie si pofta de viata.
SLABITI cu produsele Herbalife 100% naturale. Se regleaza metabolismul si invatati cum sa va alimentati sanatos pentru a va putea mentine la greutatea optima toata viata. 0723650607 www.slabiti.ro
ioana-niculescu
Postat pe 14 Septembrie 2008 22:55
faza cu fructele dupa ora 19 nu este bine deloc.fructele se mananca dimineata sau inainte de ora 18 pt daca le mananci dupa ora 18 se digera mult mai greu deci un sfat nu mai mancati fructe dupa ora 18.daca nu credeti intrebati un nutritionist ca asa este.si cerealele la fel daca aveti pofta de ele nu le combinati cu iaurt ca va balonati foarte tare.
danutzavas
Postat pe 15 Septembrie 2008 07:51
De multe ori tinem un regim iar dupa o vreme cand numai tinem regimul imediat si kg revin!!Pana la urma ce rost are sa ne chinuim atat si sa ne infometam degeaba?Daca rudele noastre au fost grase e normal ca si noi sa avem aceiasi structura chiar daca slabim odata si odata tot vom ajunge la greutatea pe care au avut-o rudele noastre!

Postat pe 15 Septembrie 2008 08:36
si eu am tinut cura de slabire..si mancam dimineata cat cuprinde adik,kat puteam,la pranz mai putin si seara dak se poate nimik sau salata,ceva usor fara grasimi....si inainte de culcare faceam exercitii ptr abdomen ,coapse,fese....si am slabit intr-o luna vreo 2kg jumate...nu stiu dak o sa va ajute cu ceva...dar cine stie...poop si nu va mai ingrijorati atat ptr greutate ptr k atunci knd te place cineva te place km esti parerea mea....:)
ElenaElle
Postat pe 15 Septembrie 2008 09:13
buna fetelor.citesc si eu ce se tot scrie despre diete si regimuri de slabit.imi regasesc si eu stilul de adoptare al dietelor la fiecare din voi.asa faceam si eu in urma cu cativa ani pt a da jos kg in plus,astfel am tinut tot felul de diete si unele chiar f stricte,am dat jos am pus la loc si tot asa....pana mi-am dat sanatatea peste cap.am inceput sa am probleme cu stomacul,ficatul,incepusem sa obosesc,nu ma mai interesa nimic decat cum sa mai slabesc si ce dieta sa mai adopt.era groaznic.constientizam k nu era bine faptul k ajunsesm intr-o asa situatie.vroiam sa fac sa fie bine,dar era f greu.mi se parea k nimic nu are efect,nimic nu ma mai stimula.a trecut o perioda in care am tot incercat sa am un stil de viata sanatos,si am hotarat sa imi recapat sanatatea in primul rand.multumesc Domnului,si azi, ziua in care am hotarat sa imi fac testul cu biorezonanta.asa am aflat multe chestii care ma afectau fara sa stiu,si am inceput lupta pt sanatate si frumusete,cu ajutorul suplimentelor naturale.asa am reusit sa slabesc,sa imi reabilitez sanatatea si sa am mai multa energie.va sfatuiesc p toate sa faceti un astfel de test.nu aveti nimic de pierdut.si costa relativ putin in jur de 50ron.pt orice fel de detalii ma gasiti p mess petra22hincescu va pup pe toate
petra22hincescu
Postat pe 15 Septembrie 2008 14:43
Buna fetelor am tot citit ce ati scris voi pe aici si m-ar interesa si pe mine un nutritionist bun care sa imi recomande totul ca la carte ce am vie ce nu.Si eu am cateva probleme cu greutatea am 1.65 si 59kg si as vrea sa dau jos vreo 10 kg.Plzz daca ma poate ajuta cv cu un nr de tel de la un nutritionist bun,o adresa de mail cv,id si daca imi puteti spune cam cat costa o consultatie.Nu am mai tinut niki o dieta pana akum dar am tinut cat de cat cont de sfaturile celor din jur,ma refer k nu am mai mancat paine cred k am 1 an,poate se intampla foarte rar asa k pastele fainoase nu ar fi greu sa renuntla ele,dulciuri manank rar da si atunci pap foarte multe,grasimea nu e problea pt k nu prea o agreez.Ms frumos si astept un rasp plzzz

Scz pt greseli
mirela_zaky
Postat pe 15 Septembrie 2008 15:44
un regim cu care o prietena a dat jos 6 kg


Luni
Micul dejun: Un pahar de suc de portocale si 4 biscuiti din faina integrala.
Pranz: 50 g pate de soia, 100 g sunca de Praga, doua rosii, 4 felii de paine graham, doua felii de ananas.
Cina: Doua felii de jambon (100 g), salata de rosii cu o lingura de ulei, un mar.

Marti
Micul dejun: 200 ml de iaurt, un bol de cereale fara zahar peste care se pune o lingura de miere.
Pranz: 100 g cascaval (preferabil din lapte de vaca), doua felii de paine graham, doi morcovi, doua banane.
Cina: 200 g peste fript, 100 g branza, 100 g salata de vinete.

Miercuri
Micul dejun: 50 g de nuci, o lingura de miere, doua felii de paine graham.
Pranz: Salata de laptuci cu o lingura de ulei de masline si doua rosii, trei felii de paine graham, 100 g piept de pui.
Cina: 3 cartofi fierti cu 100 g branza rasa deasupra si o lingura de ulei de masline; doua mere.

Joi
Micul dejun: Un pahar cu suc de portocale, 4 biscuiti din faina integrala.
Pranz: Salata de laptuci si spanac cu o lingura de ulei si lamaie, doua felii de paine graham, 100 g de jambon.
Cina: 200 g de friptura din carne de vitel, doi cartofi fierti, o banana.

Vineri
Micul dejun: 50 g de nuci, doua felii de paine graham, un pahar cu suc de portocale.
Pranz: 100 g de jambon, 50 g de branza, doua felii de paine si un mar.
Cina: O farfurie de paste cu sos de rosii si 50 g de branza.

Sambata
Micul dejun: Un bol de cereale fara zahar, un pahar cu suc de portocale.
Pranz: sandvis cu ton si porumb, doua mere.
Cina: Cereale cu 100 ml de lapte

Duminica
Micul dejun: 50 g de nuci, doua felii de paine graham, un mar.
Pranz: 100 g branza, 100 g porumb fiert, 3 felii de paine graham.
Cina: Spaghete cu sos de rosii si ton fiert in apa, 200 g salata de fructe.

Postat pe 15 Septembrie 2008 19:55
eu am deja 3 luni de cand nu mai iau reductil...tin sa mentionez k am luat aproap3 luni reductil...si nu m'am ingrasat deloc inapoi..am continuat cu un mod de alimentatie mai sanatos si chiar continui sa slabesc...ce'i drept mai greu, dar nu pun nimic inpoi..si nici nu am pus de cand am incetat sa iau...acum stim cu toate k nu la toate organismele reactioneaza la fel..si nici nu am avut efectul yo-yo...am facut si putina miscare...cat mi'a permis timpul...si lenea:P..
aadelinnne
Postat pe 15 Septembrie 2008 20:57
incercati ceai antiadipose cu ginseng.DA,,,da rezultate pe bune,nu va mint...cam doua cani pe zi cu un plic este suficient
MickyAngel
Postat pe 15 Septembrie 2008 23:05
te rog spune-mi cum se iau aceste pastile (reductil)?
eu am auzit si de alta capsula de slabit care chiar asa se numeste forte cautata in farmacii, dar cu un efect surprinzator.1 kg la 2-3 zile + efort fizic moderat. stiti ceva despre asta? nu sunt adepta pastilelor dar poate k merita incercat.
eu fac fitness de 1 an si nu am reusit sa slabesc deloc, nu tin regim strict ci doar fara grasimi si prajeli, fara paine si fara mancat seara.am 26 de ani, si am avut 58 kg si acum am 63 kg la 1.70m si pot spune ca ma chinui sa dau jos cele 3-4 kg depuse.
emma26
Postat pe 16 Septembrie 2008 12:56
ms dulcik ubita pt regim;)) o sa incerc si eu curand:D si vroiam sa va intreb dak stie cineva ceva desore regimurile cu shakuri si pastile? efecte yo-yo cva?
monicutzi_pussycat
Postat pe 16 Septembrie 2008 18:13
Intredevar asta este problema multor femei ca noi si eu am avut-o probleme de genul acesta si inainte si dupa ce am nascut.devenisem pupraponderala ceea ce toata ziua sotul meu imi atragea atentia ca e cazul sa iau masuri.Am incercat tot felul de diete si chestii dar anul acesta de ziua mea am primit o cutie de plante naturise pt a slai tin sa te anunt ca am slabit 10 kg in 2 luni fara nici un efort am prietene care au slabit mai mult pt ca sa tinut de ele eu in schimb le mai sarem pt ca le uitam.Un prieten a mers cu ele la laborator in TM si le-a verfificat sa vada daca sint sintetice si a primit rsp pozitiv100%naturale asa ca nu au ce rau sa iti faca.Chiar sa nimerit ca in perioada ce le luam sa fac analizele alea ratuite nu mia iesit ca adsi avea ceva din cauza lor.Daca vrei mai multe detalii si esti interesat astept un msg si it voi da detalii mai amanuntite despre ele
oana04
Postat pe 16 Septembrie 2008 19:54
salut oana, vreu eu, de unde le ai si cat costa si multe alte detalii..te rog mult, astept
just28
Postat pe 16 Septembrie 2008 20:18
salut!
zi-mi te rog cum se numesc, si de unde pot face rost de ele.
merci!
GiorgianaD
Postat pe 16 Septembrie 2008 20:32
eu nu jtiu ce varste aveti voi....dar parerea me ae k nu tre sa luati niciun fel de pastila si niciun fel de ceai......in primul rand pastilele ti le prescrie medicul si nu se i aaiurea.....eu am patit asa.....ku ceaiuri...si am facut ulcer de l aceaiuri ptr slabit....dak una din voi be aceai sau ia pastile si ii prieste..asta nu inseamna k ptr toate sunt bune si k va suporta organismul...aveti grija sa nu dati in alte "alea" mai grave....yo am patit-o....akm faceti ce vreti...:)eu v-am zis parerea mea:) pooop...
ElenaElle
Postat pe 16 Septembrie 2008 23:07
Buna oana04 poti sa ne dai mai ult detalii despre ceaiul despre care ne-ai vb.Cam cat costa,unde il gasim si cum e la gust
Ms papa o zi bun
mirela_zaky
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:19
Buna..si eu ca orice femeie vreau sa slabesc mereu. Pentru ca sunt o persoana foarte pofticioasa nu prea pot sa tin o anume dieta cu toate ca am tot incercat. Pana acum vreo 6 luni cand am zis sa incerc "minunatele" produse Herbalife.
Fetelor sa nu incercati..este cea mai mare greseala. Nu vroiam sa slabesc mult, vroaiam vreo 5-6 kg si mi s-a spus sa tin aceasta cura 2 luni si 2 luni intretinere si voi slabi 10 kg. Am zis wauuuu super.
Dar nu a fost asa, intr-adevar am slabit in centimetri ceva nu mult si in prima luna un kg dupa care nimik. Nu s-a mai vazut nici un rezultat in conditiile in care tineam cu sfiintenie aceasta cura. Dar problema nu se opreste aici, inainte nu aveam probleme de sanatate de nici un fel aveam permanent tensiunea 11-12 cat treb sa aibe un om normal, dar pe perioada acestei diete am reusit sa ajung la tensiune 7,5 ceea ce nu e normal deloc, a incput sa imi fie rau sa imi fie mereu greata, nu mi-a fost bine deloc, asa ca am renuntat .
Sincer nu va sfatuiesc sa luati Herbalife, mai ales ca sunt extraordinar de scumpe. Dieta pe o luna este cel putin 6 milioane ceea ce nu e o suma mica, dar nici macar nu are rezultate si te mai si imbolnavesti.
Asta e taxa pe prostie. nu incercati nu merita sa va riscati sanatatea.
mai bine incepem sa mancam sanatos de 3 ori pe zi si cu inca 2 gustari.
Bafta multa
lori75
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:29
Offff Doamne... Toate vrem sa slabim dar ar trebuii ca din cand in cand sa mai fie cineva langa noi sa ne aduca cu picioarele pe pamant cand ne loveste criza prea tare. In liceu am inceput sa lucrez si eu cu contract de colaborare cu Herbalife (eu si sora mea am facut echipa). Am platit taxa de inscriere si am primit kit-ul cu produsele ce intrau in banii de inscriere. Am inceput sa fac tot tacamul...in fine...tot ce se cerea... distribuire fluturasi, insigne, etc. Dar ne trebuiau si dovezi pentru potentialii clienti, cineva care sa arate efectele miraculoase ale acestor pastile si shake-uri si ceaiuri si tot ce era intr-un kit. Cum sora mea era deja destul de slaba si eu mai plinuta, eu am fost mielul sacrificat. Am inceput sa beau shake, sa iau pastile si sa umblu cu sticla cu ceai dupa mine. DUPA NUMAI 2 ZILE AM INCEPUT SA MA SIMT SUPER RAU, IAR IN A 3-A ZI AM AJUNS LA SPITAL. Eram foarte deshidratata (si fetelor eu beau foarte multa apa ca toti imi ziceau ca o sa fac broaste in burta de la cata apa beau), vomam intr-una si ma scotea afara intr-un ritm infernal. La un moment dat nu mai aveam ce sa mai scot pentru ca nu puteam sa bag nimic in gura sa ma fac rezerve in stomac. Vomam si cand vroiam sa beau apa. A fost un cosmar. Tremuram din toate incheieturile si nu puteam sa stau singura in picioare. Mi-a trebuit mai mult de o luna sa-mi revin. Sa nu mai am stari de voma. Nu faceti prostia pe care am facut-o eu. Dupa toata chestia asta am renuntat la Herbalife-ul masii si nu mi-a mai trebuit nici macar sa-mi recuperez banii. Cum puteam eu sa ma duc la o persoana si s-o conving sa incerce asa ceva cand stiam prin ce am trecut eu.

Daca vreti sa slabiti si sunteti ca mine, sa nu va placa sportul, dansati in casa. E amuzant, iti ridica moralul, poti sa te prostesti cat vrei si te ajuta sa si slabesti.
Va pup si multa bafta. Nu faceti prostii doar pentru ca veti sa slabiti. Sunt o gramada de multe alte metode mai usoare, mai placute, mai ieftine si mult mai sanatoase decat pastilele.
ingerash80
Postat pe 19 Septembrie 2008 01:06
De la: ANDA25, la data 2008-07-24 00:33:51CUM FAC SA SLABESC SI EU DACA TOTUSI SUNT O FIRE POFTICIOASA?MI-E GREU SA MA ABTIN DE MULTE ORI DE LA MANCARURI CARE CONTIN GRASIMI .....



fa sex de doua ori mai mult, de trei ori mai mult, si daca tot nu slabesti, schimba partenerul. Si cand spun sex, ma refer la o partida de cel putin 3-4 ore. si stai deasupra ca sa te misti, sau cu spatele ca si cum ai sta pe scaun, e bun pentru fese....si nu fac misto de tine, pe bune eu asa fac......
schmarc
Postat pe 19 Septembrie 2008 11:13
...sa stii ca eu priveam foarte increzatoare in herbalife..apoi am auzit ca unii oameni mor din cauza asta ca isi dau sanatatea peste cap, nu credeam...mi se parea o prostie...si tipa care imi vindea aceste porcarii de produse imi zicea ca e concurenta lor ca ei fac valva ca sa castige teren. O porcarie. Fetelor nu incercati asa ceva ca sigur este cea mai rapida cale sa treci de la un om sanatos la un om bilnav, acum cu toate ca am renuntat dupa o luna jumate inca ma resimt...imi e greata mereu, ma doare stomacul imi vine sa vomit dupa ce mananc si credeti-ma ca am inceput sa manac sanatos, sa renunt la dulciuri etc.
Asa ca nu va bagati cu oameni din astia de la herbalife ca zici ca spala creieru, feriti-va de ei daca vreti sa fiti sanatosi si sa ramaneti si cu banii in buzunar.
mai bine gras si sanatos decat slab si bolnav....si acum sincer fetelor, ficare din noi vrea sa slabeasca catema kg nu foarte mult hai sa incercam sa nu abtinem un pic sa ne miscam....apropo sa facem sex des sunt de acord...buna idee...cea mai buna si cea mai sanatoasa.

lori75
Postat pe 19 Septembrie 2008 14:08
buna Oana!!! te rog mult spune mi si mie de unde se cumpara acel produs si cat costa!!!merci mult
med3ea
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:04
lindaxa 15,din farmacie!atentie ,are la fel de multe contraindicatii ca si reductilul.0729163828-eu am sunat la acest nr,va raspunde o tipa care promoveaza produsul si cu care vei discuta.pe linga lindaxa-regim drastic si sport!bafta!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:15
Lasati pastilele .nu sunt bune.au intotdeauna efecte adverse si asta nu imediat-dupa mai mult timp.Eu am tinut o cura vreo 4 luni.sport nu am facut pt ca sunt fffff lenesa.si totusi am reusit sa slabesc vreo 25kg fara mare efort
rald
Postat pe 19 Septembrie 2008 15:57

Daca va intereseaza lasati mesaj.este f eficienta iar eu recunosc ca mi-am facut si poftele din cand in cand (paste, pizza,mancare chinezeasca,praji)dar nu in fiecare zi.
rald
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:10
De la: rald, la data 2008-09-19 16:10:06
Daca va intereseaza lasati mesaj.este f eficienta iar eu recunosc ca mi-am facut si poftele din cand in cand (paste, pizza,mancare chinezeasca,praji)dar nu in fiecare zi.
cine are tendinte sa se ingrase trebuie sa tina cura toata viata!e stiuta!ca-ti mai permiti cite ceva.....asta da!si important este sa te mentii,poate mai important ca orice!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 19 Septembrie 2008 16:32
da asa este.cura asta am tinut-o acum un an si pot sa zic ca nu m-am ingrasat de atunci
rald
Postat pe 19 Septembrie 2008 17:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Toate dietele care dau rezultate 26 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:24
Fetele din Timisoara cum slabesc?? 25 De la: Ronnie_Coleman 27 Februarie 2010 17:58
Vand Reductil 2 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:25
mai tine cineva dieta disociata? 16 De la: kudika002001 15 Iulie 2009 19:23
Am slabit cu Ultra-Slim 3 De la: kudika_20579 27 Martie 2015 17:09