Setari Cookie-uri

Religia sau sexul?

De la: Roco, la data 2009-01-27 17:25:39Purpule, ti-ai ales o porecla pe cinste !
Ce semnificatie are?




semnifica multe si nimic in acelasi timp:) multi tind sa creada ca are o tenta sexuala iar altii ca e o greseala din limba engleza si ca "purpule"=purple ...nu e chiar asa;)) e doar o culoare care pare mov dar e de fapt albastru spre mov;)) si mie imi place cum suna:))
purpule_paranoia
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:16
!

Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:12
De la: purpule_paranoia, la data 2009-01-28 16:16:14
De la: Roco, la data 2009-01-27 17:25:39Purpule, ti-ai ales o porecla pe cinste !
Ce semnificatie are?




semnifica multe si nimic in acelasi timp:) multi tind sa creada ca are o tenta sexuala iar altii ca e o greseala din limba engleza si ca "purpule"=purple ...nu e chiar asa;)) e doar o culoare care pare mov dar e de fapt albastru spre mov;)) si mie imi place cum suna:))

Mie imi place cum suna in franceza. Tii buzele tuguiate atat de placut, ca intr-un cantec la flaut !
Tii ca m-am emotionat !

Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:15
De la: Roco, la data 2009-01-30 10:15:43
De la: purpule_paranoia, la data 2009-01-28 16:16:14
De la: Roco, la data 2009-01-27 17:25:39Purpule, ti-ai ales o porecla pe cinste !
Ce semnificatie are?




semnifica multe si nimic in acelasi timp:) multi tind sa creada ca are o tenta sexuala iar altii ca e o greseala din limba engleza si ca "purpule"=purple ...nu e chiar asa;)) e doar o culoare care pare mov dar e de fapt albastru spre mov;)) si mie imi place cum suna:))

Mie imi place cum suna in franceza. Tii buzele tuguiate atat de placut, ca intr-un cantec la flaut !
Tii ca m-am emotionat !



ai o pasiune pentru limba franceza?:)) in orice caz mie imi place limba franceza:)dar nu cu buzele tzuguiate:)))...
purpule_paranoia
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:37
De la: purpule_paranoia, la data 2009-01-30 22:37:13 in orice caz mie imi place limba franceza:)dar nu cu buzele tzuguiate:)))...
Dar cum?

Postat pe 1 Februarie 2009 02:39
De la: Roco, la data 2009-02-01 02:39:13
De la: purpule_paranoia, la data 2009-01-30 22:37:13 in orice caz mie imi place limba franceza:)dar nu cu buzele tzuguiate:)))...
Dar cum?


mie-mi vine in mite expresia "french kiss"
ma apropii????

dandanaua_reloaded
Postat pe 1 Februarie 2009 03:33

sunt unele religii ca de ex Hindu, care incurajeaza sexul. Cand a aparut religia iudeo- crestina acum n mii de ani in urma, rolul principal al femeii era sa se casatoreasca si sa faca cat mai multi copii din care unii supravetuiau si altii nu, iar cel al barbatului era sa-si nintretina familia. deci neexistand mijloace de contraceptie, o femeie care avea sex inainte de casatorie, risca sa nasca un copil pe care nu avea cum sa-l intretina. Deci religia, nu D-zeu, a impus anumite reguli de conduita morala care sa previna anumite situatii neplacute ca de exemplu copii nedoriti. Pe vremea romanilor de exemplu, care erau mai libertini, copii nedoriti erau aruncati la gunoi sau in afara orasului.
fevronia
Postat pe 1 Februarie 2009 04:41
Vai ce intrebare aberanta ai pus! Poate acum iti dai si tu seama ca ai vrut sa intrebi cu totul altceva. Evident ca sufletul este primul si singurul care exista, trupul ti-e doar o haina pe care o utilizeaza sufletul. Tu de fapt ai vrut sa intrebi ce este pe primul loc? Sufletul tau? Sau Prostia raspandita pe pamant de catre diversii lideri tampitzi ale diverselor culte "religioase"? Raspunsul meu este: TU , tu esti pe primul loc... sufletul tau este intr-o calatorie infinita, experimenteaza tot ce vrei si nu te inchina nimanui . Dumnezeu nu are nevoie de dobitoci care stau in genunchi la cersit. Porunca lui este: Traieste Iubeste Creeaza Experimenteaza Bucurate ramai libera precum si d-zeu liber este, nu te lasa ingenunchiata si incatusata de ideiile mortzilor...
denis_3d25
Postat pe 1 Februarie 2009 05:12
De la: Roco, la data 2009-02-01 02:39:13
De la: purpule_paranoia, la data 2009-01-30 22:37:13 in orice caz mie imi place limba franceza:)dar nu cu buzele tzuguiate:)))...
Dar cum?[/quo
nu stiu :)))ma mai gandesc:)
purpule_paranoia
Postat pe 1 Februarie 2009 17:09
Hi in primu rand as vrea sa spun k nu sunt de acord cu ceia ce ai spus adica k dc Dumnezeu ne-a mai inzestrat dak e pacat???/?helllo D-zeu ne-a dat si puterea de a gandi si de a ne abtine parerea mea.
Si acuma sa revin la mesajul tau un ai kum sa alegi Religie sau Sex deoarece dak le faci a sa kum trebuie nu va trebi sa alegi facanduler ce ratiune totul va fii bn.Din cate am inteles eu prietena ta e ra un pik ami mult bisericoasa si eu nu a avut d eales intre biserica si sex doar ca in religie exista unele conditi care trebuie respectate si cred k ea deak era bisericoasa trebuia sa stie cred eu
Dupa parerea mea nu trebuie sa alegi intre cele doua doar c atrebuie s ale faci ku cap si ratiune fara a jigni biserica si pe noi insine parerea mea
e_l_l_a
Postat pe 1 Februarie 2009 17:19
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-01 03:33:13
De la: Roco, la data 2009-02-01 02:39:13
De la: purpule_paranoia, la data 2009-01-30 22:37:13 in orice caz mie imi place limba franceza:)dar nu cu buzele tzuguiate:)))...
Dar cum?


mie-mi vine in mite expresia "french kiss"
ma apropii????


Clar, te-ai apropiat! Insa nu te opri!

Postat pe 1 Februarie 2009 20:37
pacatul e pacat !
nu poti spune unu fructi mar ca este para s invers !
eu unu cred k este Dumnezeu si mai cred ca si relatile sexuale ar trebui incepute cu sotul repsectiv sotia !

"Nu starniti dragostea pana nu vine ea "
jarked
Postat pe 1 Februarie 2009 21:57
M-am saturat de tampenia asta,SEX-ul si RELIGIA nu au nici o legatura,nu se intersecteaza,nu-l mai amestecati pe Dumnezeu in aceste discutii.Nu mai ascultati ce spun popii(asa zisii oameni ai Domnului),stim cu totii ca ei sunt cei mai pacatosi(pedofili,cer bani pt inmormantari,vand terenurile bisericii,vand la negru locuri de veci,etc,etc,etc).Dumnezeu inseamna iubire pt aproape,natura,animale.Fa ce vrei,atata timp cat nu ranesti pe nimeni,fa bine,ajuta,iubeste si inseamna ca faci lucru Domnului.Credeti ca pe Dumnezeu il intereseaza ca voi faceti sex inainte de casatorie(chiar daca iubiti pers. respectiva),sau ca pur si simplu faceti sex,la cate nenorociri se intamla in lume? .Apropo,biserica ar trebui sa-si focalizeze atentia asupra acestor aspecte,nu asupra sexului,sau sa ajute tinerii sa se informeze corect asupra sexului protejat AS VREA SA O VAD SI P-ASTA.
klarra
Postat pe 1 Februarie 2009 23:46
De la: purpule_paranoia, la data 2009-01-28 16:16:14
De la: Roco, la data 2009-01-27 17:25:39Purpule, ti-ai ales o porecla pe cinste !
Ce semnificatie are?




semnifica multe si nimic in acelasi timp:) multi tind sa creada ca are o tenta sexuala iar altii ca e o greseala din limba engleza si ca "purpule"=purple ...nu e chiar asa;)) e doar o culoare care pare mov dar e de fapt albastru spre mov;)) si mie imi place cum suna:))


poate ne spui si in ce limba exista cuvantul, nu de alta, da' ma roade curiozitatea !
googoodoll
Postat pe 2 Februarie 2009 00:03
Vezi,tocmai acesta e atuul lor de a te face sa li te alaturi faptul ca sunt mai primitori,spui ca la biserica la ortodocsi oamenii merg doar pentru ca asa trebuie,eu consider ca tu esti prea preocupata de cei din jurul tau si nu mai simti placerea de a merge la biserica,vrei ceva nou,tu daca intra-adevar ai fi credincioasa ai merge la biserica fara sa-ti pese ce se vorbeste langa tine,ai asculta slujba si atat.Crezi ca bisericile lor se compara cu ale noaste?au ei manastiri si traditii? daca oamenii la ei zici ca respecta mai mult traditia si la noi mai calca pe langa,nu inteleg cu ce influenteaza asta credinta ta? tu ai grija sa respecti tu credinta si sa nu pacatuiesti pe cat posibil si nu te mai uita la ceilalti.Gandeste-te bine
ankh87
Postat pe 2 Februarie 2009 01:53
raspuns pt amy,am uitat sa precizez
ankh87
Postat pe 2 Februarie 2009 02:02
nu vad de ce trebuie sa amestecam religia cu sexul.nu au legatura una cu alta.
dana_mv
Postat pe 2 Februarie 2009 10:25
De la: Roco, la data 2009-01-30 10:12:57!

Postat pe 2 Februarie 2009 13:27
Nu un sunt fanatic religios dar ,din tot ce am învãþat ,am tras o concluzie logicã,ºi anume ,omul are voinþã liberã ,Dumnezeu nu îngrãdeºte pe nimeni cu nimic , nu te ispiteºte dacã nu Îl cauþi ,ne-a dat viaþã dar ,sã nu ne îmbãtãm cu apã rece ,existã o conºtiinþã moralã care mai devreme îºi va face simþitã prezenþa în viaþa fiecãrui-a ,ºi la finalul acestei vieþi vom da socotealã pentru demnitatea de care am dat dovadã în viaþa trãitã.Unii nu vor sã audã de Dumnezeu ,nu vor sã fie constranºi ,îºi trãiesc viaþa la limitã.Sã nu uitãm Cel care dã viaþa ,oricand poate sã o ºi i-a ºi vrei nu vrei tot te vei intalni cu Cel pe care l-ai ignorat !
karanfy
Postat pe 2 Februarie 2009 19:11
De la: karanfy, la data 2009-02-02 19:11:34Nu un sunt fanatic religios

Ar trebui sa reconsideri aceasta afirmatie.
Unde vorbeai despre sex, ca despre religie am inteles?

Postat pe 2 Februarie 2009 20:30
ei mai omeni buni SUFLETU apoi TRUPU !!
soimualb
Postat pe 3 Februarie 2009 02:35
Mai zburatorule, baga macar un verb acolo sa inteleg ce vrei sa exprimi. Fal-fal!

Postat pe 3 Februarie 2009 12:41
adik iti cureti sufltul cu apa si apoi trupul............
portitza_Maria
Postat pe 3 Februarie 2009 12:43
Tu nu esti dusa la biserica....!

Eu sufletul pe care-l curat il scufund exclusiv in vin, mai fac si exceptii din cauza de sezon si o trec pe bere.
Iar trupul il curat exlusiv prin ardere, adica il parlesc.

Sa fiti primite... si amin voua pacatoaselor !

Postat pe 3 Februarie 2009 21:11
Transport marfa in Bucuresti si imprejurimi .Pentru mai multe informatii ma puteti contacta la adresa de mail ned_diana@yahoo.com
dianaxdianaxdiana
Postat pe 9 Februarie 2009 12:49
nu stau prin bucuresti sau imprejurimi, dar as dori sa mi-l transporti pe roco de la bucuresti pana la ponton? cat m-ar costa?
googoodoll
Postat pe 9 Februarie 2009 12:53
Sa nu zici ca vrei sa ma botezi!

Postat pe 9 Februarie 2009 18:33
ashhhh :D
ce-s popa?
googoodoll
Postat pe 9 Februarie 2009 23:04
Credeam ca esti rezident in Anglia...oricum figura te ajuta!

Postat pe 10 Februarie 2009 07:25
De la: Roco, la data 2009-02-10 07:25:25Credeam ca esti rezident in Anglia...oricum figura te ajuta!

Roco, eu cu tine nu mai vorbesc... stii tu de ce ( )
Da' nu pot sa nu ma bag si eu, totusi.
Io zic sa facem si topice genul: baba sau mitraliera? Su la sau prefectura? Branza sau coboratul la prima? Rama sau caramida? Vaca sau fanfara? Ete asa!
Dor_a
Postat pe 10 Februarie 2009 08:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fun 4 De la: roz5blue6lila7 12 Aprilie 2010 13:31
la toti barbatii,,,, 45 De la: kudika226297 14 Septembrie 2010 09:40
mai sunt sau nu virgina? 32 De la: andra_05 3 August 2009 17:53
Stiti de ce avortul se face intr-un nr. asa de mare??? 42 De la: ana18 13 Septembrie 2009 21:37
Cariera sau familie 6 De la: nadyuta 24 Septembrie 2009 15:29