Setari Cookie-uri

Fecioarele,pisaloage si egoiste?

De la: vio280276, la data 2008-10-04 17:37:18Da, parerea mea este ca in general femeile din fecioara sunt extrem de rautacioase, egoiste si invidioase. Si nu spun acest lucru doar ca sa ma aflu in treaba, ci ca urmare a experientei pe care am avut-o in relatiile cu persoane din aceasta zodie. De subliniat ar fi si faptul ca aceste persoane sunt periculoase, joaca teatru si fac rau oamenilor, sunt ipocrite si chiar malefice.Si cand te gandesti ca pe unii chiar reuseste sa ii pacaleasca, jucand un rol si pozand in pesoane de treaba...
deci chiar ma simt jignita.....daca perc cunoscute de dumneavoastra sunt asa si mai sunt si fecioare..asta nu inseamna ca suntem toate la fel......si cu chestia ca jucam teatru si ca pacalim....hey.....eu nu stiu in ce zodie va aflati da nu am de gande sa va jignesc....chiar daa din zodia respectiva nu am cunoscut pers tocmai bune...
butterly
Postat pe 12 Octombrie 2008 14:10
vio...dar numai defecte ai gasit...shi inca c defecte=))...daca u ai abut mai multe expierente esuate...atunci...poate...la tine e problema....cat cu teatrul ....no way!!!fecioarele mereu spun verde in fata tot...poate asta e un mare defect pe o parte;)!!!
HannaH_RaluK
Postat pe 13 Octombrie 2008 16:36
Intradevar fecioarelor le iese pe gura adevarul chiar si cand nu doresc acest lucru si de cele mai multe ori au de pierdut .
iulia75
Postat pe 13 Octombrie 2008 20:23
eu is fecioara ..dar malefica? falsa?
sunt ironica, acida = rautate si da toti suntem ..unii cu succes (poate ca fecioarele) altii doar imitatii
fac ordine cand sunt nervoasa dar si cand doar tre sa strang mizeria ce am facut-o
critica ..mmm...nu judec situatii in care eu n-am fost pusa si daca am fost pusa iau in calcul ca oamenii sunt atat de diferiti si reactioneaza la fel de diferit

aaahhh scuze :daca nu judec pe altii decat raportat la mine sau doar ma judec pe mine = egoista??

perfectionista ? daca eu vreau sa fac un lucru cat mai bine sau vreau lucruri cat mai bune ptr mine = ceilalti sunt asa de superficiali de nu-ti vine sa crezi??

ca spun tot ce gandesc si asta nu pica bine? de mult mi-am dat seama ca a spune exact ce gandesti te scuteste de multe lucruri, situatii nedorite ...si daca ceilalti nu spun tot ce gandesc inseamna ca mint de ingheata apele sau sunt niste prefacuti??

ca nu-mi place sa ies in evidenta prin chestii "evidente" si daca sunt o persoana la locul meu inseamna ca nu am prieteni, adica cei care ies in evidenta sunt ce? circari??

cicalitoare ??? cand esti critica , perfectionista , obsedata de curatenie si lasi sa-ti iasa pe gura orice adevar ...cicaleala vine de la sine, nu?

in fine ..sunt un om ca toti altii ..mai ales ca si sotul meu ..tot fecioara .. si semanam in multe dar ne constrazicem in la fel de multe
si suntem la 8 zile distanta

in fine ..nu-mi bat capul prea mult dar e aiurea cand cineva strain te judeca ptr ca nu esti superficial si prefacut , tu nejudecand pe nimeni

si stiti ce avem noi , si am observat ca intr-adevar fecioarele au : ele se pot judeca pe ele ..isi dau seama unde au gresit se pun in pielea altora ..introspectie ..

Postat pe 18 Octombrie 2008 08:52
tot ceea ce spuneti voi ca ar fi rau la fecioare va acuza pe voi cei din alte zodii
un cerc vicios , nu?


Postat pe 18 Octombrie 2008 08:55
si eu sunt in zodia fecioara si toata lumea imi zice ca sunt o persoana super, ca reusesc sa ma fac placuta de toti; nu consider ca sunt rea sau pisaloaga; da, imi place sa fie ordine asa ca imi curat si am grija sa fie ordine in locul unde locuiesc;nu am nicio treaba cu viata altora; sunt studenta si impart apartamentul cu o colega. nu am nicio treaba cu dezordinea ei in ceea ce priveste patul si biroul ei, dar cand vine vorba de vasele de la bucatarie sau baie normal ca ii zic sa pastreze ordinea! cui i-ar conveni sa stranga dupa altul sau sa ajunga sa stea in mizerie doar pt ca celuilalt ii e lene sa stranga dupa el.
pentru cei care se grabesc sa judece o zodie in general doar dupa ce vad un exemplu negativ eu zic sa se abtina! toti oamenii sunt diferiti asa ca nu poti generaliza!
scumpi_k
Postat pe 19 Octombrie 2008 17:09
Asa cum fecioarele au parti rele fiecare zodie de altfel are parti rele asa k dak intotdeauna stam sa observam partea rea a fiecaruia nu rezolvam nimic. Trebuie sa vezi ce e bun intr-o persoana si dak vezi doar ce e bun nu te vor mai deranja defectele. DECE SA NU PRIVIM INTOTDEAUNA PARTEA PLINA A PAHARULUI ?
iubytzica_lov3
Postat pe 31 Octombrie 2008 09:44
Strict din experienta personala, femeia din fecioara e exagerat de sensibila, parca sufera de paranoia are senzatia ca toti trebuie sa tina cont de sentimentele ei...

Postat pe 31 Octombrie 2008 21:54

hai noroc! fetelor, chiar asa mult conteaza un semn zodiacal?
da, ok, sunt in zodia fecioara,si sincer, mi se pare irelevant acest aspect...
....am intalnit egoisti & pisalogi in tot zodiacul. ....e mai mult o chestie de caracter, nu de zodiac, cel putin eu asa vad lucrurile

si...mi se pare superficial ca cineva care nu ma cunoaste sa ma catalogheze intr-un fel sau altul in functie de...data nasterii, ca practic asta determina semnul zodiacal
GiorgianaD
Postat pe 1 Noiembrie 2008 15:49
De la: GiorgianaD, la data 2008-11-01 15:49:49
hai noroc! fetelor, chiar asa mult conteaza un semn zodiacal?
da, ok, sunt in zodia fecioara,si sincer, mi se pare irelevant acest aspect...
....am intalnit egoisti & pisalogi in tot zodiacul. ....e mai mult o chestie de caracter, nu de zodiac, cel putin eu asa vad lucrurile

si...mi se pare superficial ca cineva care nu ma cunoaste sa ma catalogheze intr-un fel sau altul in functie de...data nasterii, ca practic asta determina semnul zodiacal

Bv Georgiana, adevar graiesti
ralukiss
Postat pe 1 Noiembrie 2008 16:47
aveti dreptate....nici eu nu ma iau dupa semne zodiacale...nu cred in horoscop&co....insa sunt anumite pers care ne juda din prisma asta..a zodiei..am intalnit astfel de pers..si nu imi pica bn...nu stiu dc dar nu ma simt bn...
butterly
Postat pe 1 Noiembrie 2008 20:07
pe mine ma incanta un astfel de topic din simplul motiv ca pe mine ma caracterizeaza zodia.sunt incapatanata,dar asta si pentru ca in 90 % din cazuri am dreptate,asta ca sa fiu indulgenta :).foarte romantica si loiala...m-ar interesa parerile despre barbatii fecioara sau daca mai este cineva in cazul meu:el fecioara-ea fecioara.va pup si va doresc o zi frumoasa!
icegirl04
Postat pe 2 Noiembrie 2008 11:02
Da, nu cred ca la mine ar fi problema,deoarece cu celelalte persoane din alte zodii ma inteleg bine si nici nu obserb atata rautate si ipocrizie ca la aceasta zodie.S-ar putea sa fie vorba de incompatibilitate intre zodii, desi ma indoiesc de acest lucru, avand in vedere ca foarte multe persoane sunt deceptionate de atitudinea fecioarelor.Sau poate am intalnit eu doar fecioare cu caracter urat...Cine stie...O fi fost o intamplare...
Iar in ceea ce priveste zodia mea, nu afirm ca e cea mai buna, dar macar in aceasta zodie nu cred ca a-ti intalnit oameni asa rai...
Cel mai mare dezavantaj al pestilor este ca sunt foarte sensibili...

vio280276
Postat pe 2 Noiembrie 2008 11:06
De la: butterly, la data 2008-10-12 14:10:36
De la: vio280276, la data 2008-10-04 17:37:18Da, parerea mea este ca in general femeile din fecioara sunt extrem de rautacioase, egoiste si invidioase. Si nu spun acest lucru doar ca sa ma aflu in treaba, ci ca urmare a experientei pe care am avut-o in relatiile cu persoane din aceasta zodie. De subliniat ar fi si faptul ca aceste persoane sunt periculoase, joaca teatru si fac rau oamenilor, sunt ipocrite si chiar malefice.Si cand te gandesti ca pe unii chiar reuseste sa ii pacaleasca, jucand un rol si pozand in pesoane de treaba...
deci chiar ma simt jignita.....daca perc cunoscute de dumneavoastra sunt asa si mai sunt si fecioare..asta nu inseamna ca suntem toate la fel......si cu chestia ca jucam teatru si ca pacalim....hey.....eu nu stiu in ce zodie va aflati da nu am de gande sa va jignesc....chiar daa din zodia respectiva nu am cunoscut pers tocmai bune...
vio280276
Postat pe 2 Noiembrie 2008 11:07
Stati asa:cam ajunge cu atatea defecte .Eu nu sunt fecioara,dar m avut parte sa cunosc fete din zodia fecioara care nu sunt deloc egoiste sau cite si mai cite enumarati voi pe aici.Le cunosc de mult timp,eu n-as putea spune asa ceva de ele.Eu sunt foarte exigenta in alegerea prietenelor ,foarte analitica si critica,dar sa stiti ca sunt si fecioare cu un caracter foarte pozitiv.Acum in general poate voi aveti dreptate ,voi stiti cu cine ati avut de a face.Dar zic eu,nu merita sa le punem pe toate in aceeasi oala.Dar acum scuza-ti ca trec asa de la una la alta,e din cauza lipsei de timp,mi-am amintit si recunosc ca aveti si voi mare dreptate:mi-am amintit de o fecioara ,valeleu,n-am stiut cum sa scap de ea.Egoista,falsa,misterioasa si se credea cea mai tare,vroia tare sa-mi «smulga» prietenul.Era f invidioasa si indiscreta,intreba toata intimitatea mea fara nerusinare.Era nascuta in 3 sept.Foarte oferita barbatilor ,scirboasa rau de tot.Deci am ajuns si sa va dau dreptate.

Postat pe 4 Noiembrie 2008 13:10
Stim cu totii ca in fiecare zodie sunt sunt unii nativi care au pronuntate trasaturile negative si altii pe cele pozitive, de asemenea ascendentul influenteaza zodia, si cred ca cel mai important factor tine de gene si educatie.
Eu sunt fecioara, si am cunoscut niste scarbe in zodia asta, ca mi se face rusine, si ce e mai naspa, am intalnit persoane care, aflau in ce zodie sunt, ma etichetau, si fara sa ma cunoasca se purtau urat cu mine, ca dupa aceea, in timp, sa-si dea seama ce tipa Ok sunt.
Dar am cunoscut scarbe din toate zodiile, si daca e sa o iau si eu ca voi, femeile capricorn pe care le-am cunoscut, sunt mai rele decat fecioarele cunoscute.
Ca sa inchei, oameni rai sunt peste tot, judecand oamenii dupa zodie, doar va arati slabiciunea, si incapacitatea de a va descurca cu oamenii din anumite ,, zodii,,
Eu personal cred ca daca am incerca sa-i intelegem pe cei din jur, ce-i determina sa fie intr-un fel sau altul, si daca am inceta sa afirmam ,, eu in locul lui cutare as face sau nu as face,, relatiile ar decurge mai normal.
Cred ca acest final va convins ca sunt in zodia fecioarei nu-i asa ?
schmarc
Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:09
Fetele din zodia fecioarei sunt dificile, sunt greu abordabile, greu de multumit, cad greu la pat, sunt greu digerabile ca sa zic asa. Tin ca alesul lor sa fie si frumos si bogat si manierat si docil s.a.m.d.. Daca le gresesti cu ceva care nu are proportii ele transforma incidentul intr-o catastrofa si-ti scot ochii la tot pasul si te ameninta ca te lasa daca mai faci si cate si mai cate. Sunt zgarcite si egoiste cum bine s-a zis pe forum. Par serioase dar multe au backround contradictoriu. Sunt materialiste si lasa impresia ca cedeaza unuia cu bani si look chiar si pentru durata scurta. Tintesc sus si nu se multumesc cu putin. Nu se dau in vant dupa copii si ii considera o povara nu o fericire. Sunt foarte carcotase, se leaga de tot felul de maruntisuri pana-ti vine sa te urci pe pereti. Nu le place sa gateasca decat strictul necesar. Nu mai imi vine nimic in minte momentan. O sa revin.

Postat pe 7 Noiembrie 2008 11:19
lol...nu se dau in vant dupa copii:))doamne da ce caracteristici ai gasit....daca asha zici u c rost are s te contrazic totushi gasesti vreo ceva bun la zodia asta?
HannaH_RaluK
Postat pe 8 Noiembrie 2008 09:33
Temperament si Caracter Zodia Fecioarei
Descriere: Acest semn corespunde în natura perioadei recoltelor si de aceea actiunile pe care le simbolizeaza sunt cele de a strange, de a aduna meticulos, de a economisi. Nativul este deci un tip calculat, chibzuit si care ajunge sa aiba succes în viata doar prin forte proprii. Îsi controleaza foarte bine emotiile si nu actioneaza decat extrem de rar din impuls, toate activitatile sale fiind prelucrate prin excelentul filtru al stapanirii de sine.

Fecioara este o fire deosebit de analitica ce trece prin raze X toate posibilele solutii ale unei probleme si care se opreste de regula la cele mai practice si mai realiste. Gandirea sa este clara, precisa, rece si nu se simte bine atunci cand în împrejurari mai speciale îsi pierde uneori aceste atributele.

Totul la ea este prevazut dinainte, dupa ce în prealabil a fost sortat, clasat, aranjat la locul si în contextul lui; ceea ce este spontan, imprevizibil si neasteptat o sperie si o dezechilibreaza.

Îi plac regulile clare si exacte si nu prea debordeaza de fantezie, caci asa ceva e de natura sa-i strice ordinea deja stabilita. Nu agreeaza de asemenea nici incertitudinea ori extravaganta si în general tot ceea ce iese din tiparele consacrate.

Daca vreti sa fiti sigur ca va întelegi cu ea, luati un creion si o coala de hartie si faceti-i o schema clara a lucrului asupra caruia are nelamuriri. Se va lumina numaidecat si va va explica atat de bine ceea ce ati vrut sa spuneti încat nu veti mai sti pana la urma a cui idee a fost.

Dealtfel, fecioara are un simt înnascut pentru tot ceea ce înseamna realism pragmatic (afaceri sigure, munci de analiza si de organizare etc.) si pentru lucrurile ce tin de mecanica, de tehnica în general. Este foarte meticuloasa si va fi în stare sa va priveasca motorul masinii ore întregi, urmarind fiecare circuit si fiecare piesa, dar în final puteti fi multumit de rezultat, care în mod sigur se bazeaza pe o munca temeinica.

Nativul acestui semn are un caracter profund moral, e onest si poate uneori impune celorlalti prin tinuta sa, ori îi poate directiona, bland sau sever, catre respectarea acelorasi principii si norme de conduita pe care le urmeaza si el. Este foarte curat, atat în ceea ce priveste propria-i persoana, cat si în privinta casei si a lucrurilor ce-i apartin.

Poate deveni un maniac în a-si sterge de cateva ori pe zi masina ori mobila. Omul care toata ziua si-a spalat autoturismul si care acum îi verifica pentru a mia oara anvelopele, motorul si franele are mari sanse de a fi o “fecioara”.

Exista o puritate si o franchete în atitudinea lui ce impresioneaza, daca nu la prima vedere (caci e de multe ori retras), în mod sigur atunci cand ajungeti sa-l cunoasteti mai bine.

Sunt însa, ca în orice zodie, si tipuri negative care se caracterizeaza prin: meschinarie, zgarcenie, egoism, birocratie, curiozitate excesiva, raceala sufleteasca, slugarnicie, minciuna si adeseori lene (desi în general fecioara e o fire muncitoare).

Nu este tipul care sa îsi ia riscuri si îsi cunoaste, în mod corect (sau poate exagerat de defetist) limitele, granite ce crede ca le corespund tuturor celorlalti si de aceea se asteapta de la ei sa actioneze în consecinta. În caz contrar îi va privi ori cu indignare naiva, ori dimpotriva, ca la niste magicieni ale caror fapte nu au explicatie logica. Este cu toate acestea inteligent, dar si foarte încapatanat si puritan.

Una dintre trasaturile sale cele mai pregnante este spiritul critic pe care-l aplica cu consecventa asupra activitatilor sale si a persoanelor cunoscute. Este un perfectionist, niciodata multumit de sine sau de ceilalti si care poate deveni adeseori nesuferit si insuportabil prin limba sa prea ascutita si barfitoare.

Nu prea-l auzi des sa laude pe cineva si nici nu-si arata în general afectiunea fata de persoanele la care tine - decat în mica masura. E plin de tact, calm în aparenta, retras si stie sa joace teatru, atunci cand anumite situatii i-o cer.

Boli: Au o sanatate destul de buna, dar sunt putin ipohodri. Ceea ce îi poate afecta mai rau e o afectiune intestinala sau/ si digestiva (fecioara fiind raspunzatoare de intestinele Marelui Om).

Au frecvent depresii nervoase de mai mica sau mai mare amploare, carora le fac însa fata în cele din urma. În copilarie vor trece prin toate bolile infantile si prin accidente lipsite de gravitate. Cum sunt foarte curati, nu vor avea afectiuni de natura infectioasa. Uneori pot fi si usor anemici.

Personalitati: J.W. Goethe, H.G. Wells, Hegel, Sean Connery, Richard Gere, Ingrid Bergman, Sophia Loren, Greta Garbo, Larry Hagman, Linda Gray, Anna Karina, Ana Szeles, Maurice Chevalier, Charles Boyer, Michael Jackson, cardinalul Richelieu, M. Kogalniceanu, Franz Beckenbauer.



Am citit multe descrieri,dar in acesta m-am regasit cel mai mult.
Eu ma simt bine in pielea mea si sunt multi care prefera o fecioara.
Alexandra09
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:43
De la: rfbercaru, la data 2008-11-07 11:19:58Fetele din zodia fecioarei sunt dificile, sunt greu abordabile, greu de multumit, cad greu la pat, sunt greu digerabile ca sa zic asa. Tin ca alesul lor sa fie si frumos si bogat si manierat si docil s.a.m.d.. Daca le gresesti cu ceva care nu are proportii ele transforma incidentul intr-o catastrofa si-ti scot ochii la tot pasul si te ameninta ca te lasa daca mai faci si cate si mai cate. Sunt zgarcite si egoiste cum bine s-a zis pe forum. Par serioase dar multe au backround contradictoriu. Sunt materialiste si lasa impresia ca cedeaza unuia cu bani si look chiar si pentru durata scurta. Tintesc sus si nu se multumesc cu putin. Nu se dau in vant dupa copii si ii considera o povara nu o fericire. Sunt foarte carcotase, se leaga de tot felul de maruntisuri pana-ti vine sa te urci pe pereti. Nu le place sa gateasca decat strictul necesar. Nu mai imi vine nimic in minte momentan. O sa revin.





''Fetele din zodia fecioarei sunt dificile, sunt greu abordabile, greu de multumit, cad greu la pat, sunt greu digerabile ca sa zic asa. Tin ca alesul lor sa fie si frumos si bogat si manierat si docil s.a.m.d.. Daca le gresesti cu ceva care nu are proportii ele transforma incidentul intr-o catastrofa si-ti scot ochii la tot pasul si te ameninta ca te lasa daca mai faci si cate si mai cate. Sunt zgarcite si egoiste '' ce este ru in asta?

si...



''Par serioase dar multe au backround contradictoriu. Sunt materialiste si lasa impresia ca cedeaza unuia cu bani si look chiar si pentru durata scurta. Tintesc sus si nu se multumesc cu putin. Nu se dau in vant dupa copii si ii considera o povara nu o fericire. Sunt foarte carcotase, se leaga de tot felul de maruntisuri pana-ti vine sa te urci pe pereti. Nu le place sa gateasca decat strictul necesar. Nu mai imi vine nimic in minte momentan. O sa revin.''

daca in viata ta a fost una asa,nu inseamna ca sunt toate.
Nu iubesc copii?! Gresit,cunosc fecioare care pe langa copii lor au mai infiat si alti

Alexandra09
Postat pe 8 Noiembrie 2008 21:48
Pai eu as putea s spun foarte bine ca femeile Leu sunt cele mai statornice femei! Tin cu casa, iubesc familia mai presus de orice, fac orice pentru casa si familie! au calitati deosebite pentru organizare, sunt strangatoare, iubitoare foarte pasionale, putin posesive, dar nu sunt egoiste deloc nu sunt, poate putin arogante! eu sunt leu si soacra mea! prietenul meu e fecioara si ne intelegem extraordinar! dar nu pot sa l numesc econom mai economa sunt eu!
puffulete
Postat pe 9 Noiembrie 2008 11:42
Poate deveni un maniac în a-si sterge de cateva ori pe zi masina ori mobila. Omul care toata ziua si-a spalat autoturismul si care acum îi verifica pentru a mia oara anvelopele, motorul si franele are mari sanse de a fi o “fecioara”...cunosc o pers care face asa,...dar e varsator.. ..si eu m-am regasit in descrierea ta(alexandra)...chiar aproape,aproape 100%
butterly
Postat pe 9 Noiembrie 2008 17:34
In ceea ce priveste faptul ca am fi materialiste ,eu una o mai mare stupiditate nu am auzit sincer.Sunt fecioara si am ajutat material diverse persoane:iubiti,prieteni,amici s.a.m.d.In urma ajutorului acordat de cele mai multe ori m-am ales cu un picior in dos si fara bani chiar forte multi deci?????
iulia75
Postat pe 9 Noiembrie 2008 18:19
De la: puffulete, la data 2008-11-09 11:42:56Pai eu as putea s spun foarte bine ca femeile Leu sunt cele mai statornice femei! Tin cu casa, iubesc familia mai presus de orice, fac orice pentru casa si familie! au calitati deosebite pentru organizare, sunt strangatoare, iubitoare foarte pasionale, putin posesive, dar nu sunt egoiste deloc nu sunt, poate putin arogante! eu sunt leu si soacra mea! prietenul meu e fecioara si ne intelegem extraordinar! dar nu pot sa l numesc econom mai economa sunt eu!


puffulete,eu sunt fecioara si prietenul meu tot feciara:).mai zii-mi despre prietenul tau ca poate putem compara...te pup
icegirl04
Postat pe 10 Noiembrie 2008 07:00
ioi sa nu imi imaginez...si eu ma incadrez in acest aspect, amandoi suntem niste feciorasi sensibili si incapatanati! e o relatie atipica in toata puterea cuvantului...e drept ca in intimitate devenim amanti desavarsiti!
cubica08
Postat pe 10 Noiembrie 2008 07:25
De la: cubica08, la data 2008-11-10 07:25:56 ioi sa nu imi imaginez...si eu ma incadrez in acest aspect, amandoi suntem niste feciorasi sensibili si incapatanati! e o relatie atipica in toata puterea cuvantului...e drept ca in intimitate devenim amanti desavarsiti!


ai toata dreptatea din lume :).ma regasesc total...si incapatanarea...bat-o vina.desi as zice ca eu sunt totusi mai maleabila.
icegirl04
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:34
De la: icegirl04, la data 2008-11-10 07:00:52
De la: puffulete, la data 2008-11-09 11:42:56Pai eu as putea s spun foarte bine ca femeile Leu sunt cele mai statornice femei! Tin cu casa, iubesc familia mai presus de orice, fac orice pentru casa si familie! au calitati deosebite pentru organizare, sunt strangatoare, iubitoare foarte pasionale, putin posesive, dar nu sunt egoiste deloc nu sunt, poate putin arogante! eu sunt leu si soacra mea! prietenul meu e fecioara si ne intelegem extraordinar! dar nu pot sa l numesc econom mai economa sunt eu!


puffulete,eu sunt fecioara si prietenul meu tot feciara:).mai zii-mi despre prietenul tau ca poate putem compara...te pup


al meu e gelos, bine nu in sensul cel rau dus la extrem dar cam gelos cateodata, este foarte arogant si mandru, se tine tare cand ne certam dar pana la urma lasa de la el si vine la mine s ne impacam! Este familist convins, familia si nevasta pe primul loc, restu pe plan secund! e darnic nu e deloc zgarcit nici cu mine nici in general, este intelegator poate cam nepasator cateodata dar foarte sensibil in general!
puffulete
Postat pe 10 Noiembrie 2008 16:59
In orice zodie cred ca exista si exemple imbucuratoare, nu ma-ndoiesc de asta. Insa exista un ansamblu de tendinte care formeaza un model cel putin teoretic urmat de reprezentantele zodiei fecioarei.

Postat pe 11 Noiembrie 2008 02:56
buna anca ma numesc nicoleta si eu sunt in zodia fecioara si sincer tot ce ai spus este adevarat sti u cum este pacat k nu stiu sa ne aaprecieze cei pe care ii iubim si pers din jurul nostru
nikoyubitzika
Postat pe 11 Noiembrie 2008 14:51
Am mai gasit astazi ceva,voi ce spuneti,se potriveste?



Ce copac ti se potriveste in functie de data nasterii?
Care este personalitatea ta in functie de acest copac?

23 decembrie- 1 ianuarie - Mar

2 ianuarie - 11 ianuarie - Brad

12 ianuarie - 24 ianuarie - Ulm

25 ianuarie - 3 februarie - Chiparos

4 februarie - 8 februarie - Plop

9 februarie - 18 februarie - Curmal

19 februarie - 29 februarie - Pin

1 martie - 10 martie - Salcie

11 martie - 20 martie - Tei

21 martie - Stejar

22 martie - 31 martie - Alun

1 aprilie - 10 aprilie - Scorus

11 aprilie - 20 aprilie - Artar

21 aprilie - 30 aprilie - Nuc

1 mai - 14 mai - Plop

15 mai - 24 mai - Castan

25 mai - 3 iunie - Frasin

4 iunie - 13 iunie - Carpen

14 iunie - 23 iunie - Smochin

24 iunie - Mesteacan

25 iunie - 4 iulie - Mar

5 iulie - 14 iulie - Brad

15 iulie - 25 iulie - Ulm

26 iulie - 4 august - Chiparos

5 august - 13 august - Plop

14 august - 23 august - Curmal

24 august - 2 septembrie - Pin

3 septembrie - 12 septembrie - Salcie

13 septembrie - 22 septembrie - Tei

23 septembrie - Maslin

24 septembrie - 3 octombrie - Alun

4 octombrie - 13 octombrie - Scorus

14 octombrie - 23 octombrie - Artar

24 octombrie - 11 noiembrie - Nuc

12 noiembrie - 21 noiembrie - Castan

22 noiembrie - 1 decemrbie - Frasin

2 decembrie - 11 decembrie - Carpen

12 decembrie - 21 decembrie - Smochin

22 decembrie - Fag


Alun - intr-un cuvant, esti o persoana extraordinara. Esti
plina de
sarm, de umor. Stii cum sa lasi o impresie placuta. Lupti
pentru cauze
sociale sau politice. Esti un pic cam schimbatoare, dar esti
onesta,
perfectionista. Iti doresti ca si ceilalti sa fie corecti cu
tine.

Artar - cuvantul care te defineste este independenta
spiritului. Nu esti
o persoana comuna. Esti plina de imaginatie si treci drept o
persoana
originala. Esti rezervata, dar ai incredere in tine. Iti plac
experientele noi. Ai o memorie foarte buna si inveti foarte
usor. Ai o
viata sentimentala complicata si iti doresti sa ii
impresionezi pe
ceilalti.

Brad - cuvantul care te defineste este misterul. Te descurci
foarte bine
in situatii de stres, admiri frumosul, tii foarte mult la cei
apropiati
si ai face orice pentru ei. Esti foarte sociabila si iti place sa
lenevesti dupa ce muncesti mult. Esti relativ modesta, nu esti
egoista.
Nu prea ai incredere in ceilalti, desi iti place sa ai cat mai
multi
prieteni. Uneori esti incapatanata. Esti o persoana de incredere.

Carpen - cuvantul care te defineste este bunul gust. Ai o
frumusete
rece, te preocupa aspectul exterior si vrei sa fii mereu in
forma. Iti
doresti o viata cat mai confortabila, cat mai disciplinata.
Partenerul
tau trebuie sa aiba un suflet bun si sa fie sensibil. Visezi la
parteneri neobisnuiti, dar arareori ramai alaturi de unul
nonconformist.
Nu ai incredere in oameni, esti nesigura pe tine.

Castan - cuvantul care te defineste este onestitatea. Esti o
prezenta
impunatoare. Ti-ai dori sa se faca dreptate intotdeauna. Esti un
diplomat innascut, iti place sa lucrezi mult, uneori dai
impresia de
superioritate. Esti sensibila la dorintele si nevoile
celorlalti, esti o
prezenta foarte placuta. Uneori, simti ca nu te intelege
nimeni. Tii
foarte mult la familie, esti fidela in iubire si ceri acelasi
lucru din
partea partenerului.

Chiparos - cuvintele cheie sunt credinta, loialitatea. Esti
puternica,
te adaptezi foarte usor. Profiti de viata la maxim, chiar daca
anumite
aspecte nu iti plac sau nu esti de acord cu ele. Te
straduiesti sa fii
multumita de tine. Esti optimista si este foarte important
pentru tine
sa fii independenta financiar. Iti doresti foarte mult sa fii
iubita,
urasti singuratatea, esti foarte pasionala, dar gasesti foarte
greu un
partener care sa te multumeasca. Ai tendinta de a fi
neglijenta, vrei sa
inveti cat mai multe. Ai nevoie ca persoanele din jurul tau sa
aiba
nevoie de tine.

Curmal - cuvantul care te defineste este increderea. Esti o
persoana
puternica, stii cum sa te adaptezi in orice situatie. Ai o
sanatate buna
si ai multa incredere in tine. Nu esti deloc timida si esti un
foarte
bun orator. Multi considera ca adopti un aer de superioritate.
Esti
convinsa ca nu exista decat o singura mare iubire. Esti
capabila sa iei
decizii rapid.

Fag - cuvantul care te defineste este creativitatea. Ai mult
bun gust,
te preocupa aspectul tau exterior, ai o viata foarte bine
organizata,
esti chibzuita. Esti un bun lider, nu iti asumi riscuri prea
des, esti
rationala. Iti place sa fii mereu in forma.

Frasin - cuvantul care te defineste este ambitia. Esti foarte
atractiva,
plina de viata, impulsiva. Nu pui criticile la suflet, esti
foarte
inteligenta, ambitioasa. Iti place sa te joci cu focul, dar
esti o
persoana de incredere. Ai nevoie sa fii in centrul atentiei,
motiv
pentru care uneori esti considerata egoista. Ai nevoie de
multa iubire
si sprijin emotional.

Mar - cuvantul care te defineste este iubirea. Esti linistita
si timida
uneori. In schimb, esti seducatoare, sensibila, esti fidela,
ai nevoie
sa iubesti si sa fii iubita. Ai numeroase talente, iubesti
copiii, esti
foarte generoasa si ai nevoie de un partener foarte afectuos
si tandru.

Maslin - cuvantul care te defineste este intelepciunea. Iti place
soarele, caldura. Esti rationala, echilibrata. Eviti violenta si
agresiunea de orice fel. Esti o adevarata justitiara, esti
sensibila,
empatica, nu esti geloasa. Iti place sa citesti. Cauti compania
oamenilor sofisticati.

Mesteacan - cuvantul care te defineste este inspiratia. Esti o
prezenta
eleganta, plina de viata, atractiva, prietenoasa. Nu esti
pretentioasa,
ci esti chiar modesta. Nu iti pla lucrurile in exces, iti
place viata in
natura. Ai o imaginatie bogata, dar stai prost la capitolul
ambitie.
Lasi impresia unei persoane extrem de calme.

Nuc - cuvantul care te defineste este pasiunea. Esti
nelinistita, ai o
fire formata din numeroase contraste. Uneori esti egoista. Ai
o ambitie
fantastica, dar nu esti foarte flexibila. Esti un partener
dificil. Esti
un foarte bun strateg. Esti foarte geloasa si pasionala. Nu
accepti
compromisuri.

Pin - cuvantul care te defineste este pacea. Iti doresti pace
si armonie
in toate aspectele vietii. Iti place sa ii ajuti pe ceilalti,
nu esti
pasionata de moda, ci preferi sa iti creezi propriul stil.
Esti prietena
tuturor. Esti plina de compasiune. Iubesti din tot sufletul,
faci orice
pentru dragoste, dar inchei relatia imediat ce afli ca
sentimentele
ti-au fost tradate. Ai nevoie de afectiune si de sprijin
moral, pentru
ca nu stai bine al capitolul incredere in sine.

Plop - cuvantul care te defineste este incertitudinea. Esti
foarte
talentata, dar nu ai foarte mare incredere in tine. Poti fi
extrem de
curajoasa daca este nevoie. Esti o fire singuratica, iti place
filosofia. Esti o persoana de incredere si foarte serioasa.

Salcie - cuvantul care te defineste este melancolia. Nu te
descurci bine
in situatii de stres, iti place viata in sanul familie. Esti o
fire
visatoare si esti plina de speranta. Esti empatica, admiri
frumosul, iti
place sa calatoresti. Uneori esti capricioasa. Te caracterizeaza
onestitatea si esti usor influentabila. Ceri foarte mult din
partea
celor din jur. Ai o intuitie buna si ai tendinta de a suferi
in dragoste
pana iti intalnesti alesul. Iti place sa ii faci pe ceilalti sa
zambeasca.

Scorus - cuvantul care te defineste este sensibilitatea. Esti
plina de
sarm si esti o fire vesela, altruista. Iti place sa fii in
centrul
atentiei, esti nelinistita. Esti dependenta si independenta in
acelasi
timp. Esti pasionala, ai o fire artistica si esti foarte foarte
sensibila. Nu ii ierti pe cei care ti-au gresit. Ceilalti iti
cauta
compania.

Smochin - cuvantul care te defineste este ratiunea. Esti foarte
puternica, ai multa vointa, esti onesta, loiala, independenta,
nu iti
plac polemicile. Poti sa lucrezi pana la epuizare daca iti
doresti ceva
din tot sufletul. Iti place viata si iti place sa fii
inconjurata de
prieteni. Iti plac copiii si animalele. Esti o iubita foarte
pasionala.
Ai un simt al umorului dezvoltat, ai o fire artistica si esti
foarte
inteligenta.

Stejar - cuvantul care te defineste este curajul. Esti robusta,
curajoasa, puternica, rationala. Nu iti plac schimbarile, ai
picioarele
bine infipte in pamant si esti o persoana de actiune.

Tei - cuvantul care te defineste este neincrederea. Esti
inteligenta,
iti place sa muncesti. Acccepti ce iti ofera viata, dar mai intai
incerci sa transformi problemele in ocazii favorabile. Nu te
descurci
prea bine fata stresului, iti plac vacantele departe de casa.
Uneori
pari a fi de neclintit, dar in realitate esti foarte
sensibila. Ai
sacrifica totul pentru familie si prieteni. Ai multe talente,
dar nu
prea te folosesti de ele. Poti fi un lider bun. Esti geloasa
uneori, dar
extrem de loiala.

Ulm - cuvantul care te defineste este nobletea. Te imbraci
mereu cu mult
bun gust. Nu prea ii ierti pe cei care ti-au gresit. Esti
modesta,
vesela, iti place sa conduci si urasti sa fii obedienta. Iti
place sa
iei decizii in locul altora, esti generoasa, esti inzestrata
cu simtul
umorului.
Alexandra09
Postat pe 11 Noiembrie 2008 23:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ea sagetator - el berbec 3 De la: tmihaelita 2 August 2010 15:42
Eu Pesti, iar El Fecioara 6 De la: kudika098645 24 Martie 2010 13:53
mi-a spus ca vrea sa luam pauza 196 De la: bea79 21 Aprilie 2011 22:12
Eu capricorn el Rac 3 De la: duphz 12 Noiembrie 2010 09:32
horoscop balanta ridicol 6 De la: yumy 22 Iulie 2010 17:51