Setari Cookie-uri

Fecioarele,pisaloage si egoiste?

"Salcie - cuvantul care te defineste este melancolia. Nu te
descurci bine
in situatii de stres, iti place viata in sanul familie. Esti o
fire
visatoare si esti plina de speranta. Esti empatica, admiri
frumosul, iti
place sa calatoresti. Uneori esti capricioasa. Te caracterizeaza
onestitatea si esti usor influentabila. Ceri foarte mult din
partea
celor din jur. Ai o intuitie buna si ai tendinta de a suferi
in dragoste
pana iti intalnesti alesul. Iti place sa ii faci pe ceilalti sa
zambeasca." in principui se potriveste...mai am cv de obiectat dar 80% mi se potriveste....ms..
butterly
Postat pe 12 Noiembrie 2008 21:46
Pin - cuvantul care te defineste este pacea. Iti doresti pace
si armonie
in toate aspectele vietii. Iti place sa ii ajuti pe ceilalti,
nu esti
pasionata de moda, ci preferi sa iti creezi propriul stil.
Esti prietena
tuturor. Esti plina de compasiune. Iubesti din tot sufletul,
faci orice
pentru dragoste, dar inchei relatia imediat ce afli ca
sentimentele
ti-au fost tradate. Ai nevoie de afectiune si de sprijin
moral, pentru
ca nu stai bine al capitolul incredere in sine.
------------------------------------------------------------------
treaba cu afectiunea, sprijinul din cauza lipsa increderii de sine, nu se potriveste
de cand ma stiu am mers cu tupeu si incredere inainte si pentru mine si pentru altii mai neajutorati.....iar chestia cu pacea... da mi-a placut... in tinerete faceam pace cu pumnul de cate ori era nevoie si nici acum nu m-as da in laturi, daca nu ar costa cam mult dentistul
schmarc
Postat pe 13 Noiembrie 2008 09:50
De la: SimplePlan, la data 2008-08-14 19:13:03
De la: iepurasu26, la data 2008-08-14 14:26:42parerea mea este ca fecioarele sunt cele mai false si cele mai egoiste femei.am cunoscut aceste femei.si sunt celemai nesuferite femei


falsE?nu stiu ce fel si tip de fecioare ai intalnit tu,dar caracteristica asta chiar nu se aseaza langa aceasta zodie poate iti da impresia de falsitate doar ca sunt nehotarate..cam foarte,si isi schimba imediat parerea..in rest falsitate..nu prea..mai ales cu persoanele kre merita nu ai sa vezi falsitate din partea unei fecioare
Si egoiste,suntem mai ales cu noi,si repet,egoiste in sensul econom,nu in viata personala...si da,poate si in viata personala cu persoanele kre nu merita nici 2 lei

Acum depinde si de caracterul fiecaruia..dar e una dintre cele mai proaste afirmatii falsi sunt toti la o adica
falsitateeeeee uhu cat duce trenu mincinoase pana la dumnezeu calca pe orice pentru ca le pasa doar de binele lor sunt unice in horoscop multi paraziti cunosc sub aceasta zodie ,asteapta sa faca alti pentru ei nerecunoscatori se folosesc de persoane weckkk ceea mai nasoala zodie sper din suflet atunci cand voi avea copii ca nu ii voi avea in acceasta zodie.fara suparare ne-ai cerut parerea nu?
xandra79
Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:53
Eu sunt in zodia fecioarei si consider ca nu are rost sa ne ghidam in viata dupa caracteristicile unei zodii. Este drept ca unele generalitati se potrivesc oamenilor, dar este absurd sa spui ca nu vrei sa ai un copil in zodia Fecioara, pentru ca acel copil va fi rau sau bun! Il ai dupa cum il educi! Asta e clar! Nu toate fecioarele sunt nesimtite sau egoiste, depinde de caracterul si educatia primita. Spre ex: eu sunt "acuzata" de prietenii mei ca ma pun tot timpul pe locul al doilea in fata altor persoane, deci cred ca aici nu poate fi vorba de egoism sau nesimtire.
Nu vreau sa spun ca femeile sau barbatii din zodia Fecioara sunt cei mai tari sau cei mai interesanti; nu vreau sa va conving nici ca sunt ultimele persoane din lumea asta care trebuie luate in seama, pur si simplu cred ca un om poate avea anumite caracteristici generale care depind de zodie si ascendent, dar cu siguranta acestea nu definesc un om!
FastSoul
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:32
De la: dragu_adriana, la data 2008-08-20 17:19:15buna fetelor!
eu nu sunt fecioara ,sunt o berbecuta,dar am o relatie cu o fecioara.la prima vedere ai spune ca aceasta relatie nu va functiona,la fel am crezut si eu,dar el este atat de atent la nevoile mele,stie cum sa tempereze impulsivitatea caracteristica mie(si a tuturor berbecilor),ma completeaza,avem ce invata unul de la celelalt.
este adevarat ca este putin mai mult obsedat de curatenie(comparativ cu alti barbati)dar asta nu ma deranjeaza,din contra ,ma ajuta si imi face placere sa ma ajute.
ideea este ca fecioara este (poate)cea mai compatibila zodie cu un berbec cu toate ca pe unde am citit despre compatibilitatea berbec-fecioara nu ni se dadea nici o sansa.
denisa38
Postat pe 12 Decembrie 2008 09:31
sunt fecioara,nici pe departe nu ma caracterizeaza cele spuse de voi,nu sunt nici pisaloaga si nici egoista,...si sotul ar putea confirma.....depinde de persoana,as vrea sa fiu cea mai buna fiinta din lume,inerc,nu stiu daca reusesc ...dar ceea ce mie nu-mi place nu as face nici altuia......
denisa38
Postat pe 12 Decembrie 2008 09:33
Buna. Am remarcat si eu tot felul de topicuri in care fecioarele erau considerate mai ales parteneri oribili (barbatii fecioara , in spetza). Trebuie sa recunosc ca intr-adevar fecioarele sunt mai retrase, mai interiorizate, si uneori nu stiu sa se distreze (fiind introvertite, au prieteni, dar nu au neaparat un anturaj, un grup cu care sa iasa in mod regulat), cum s-a scris. Ingrijorarea e una din caracteristicile lor, ce vine din spiritul analitic (prevad tot felul de situatii negative posibile, si incearca sa le evite).Dar de asemenea, e semnul cel mai putin orgolios din tot zodiacul, subalternul perfect. Pe ele le caracterizeaza munca, asha cum pe tauri ,de exemplu, ii caracterizeaza banii. Munca le motiveaza, si tot munca le trage in jos, atunci cand lucrurile merg prost. Fiind perfectioniste, le place sa isi planuiasca totul, toate etapele actiunii, si de aceea prefera sa lucreze singure, sau ceilalti sa faca treburile asha cum si-au spus ele, dar asta e mai ales valabil in lucruri marunte, si sunt intr-adevar organizatori f buni, manageri f priceputi, nu neapaerat sefi buni, pentru ca nu se impun ei ca o figura autoritara - precum leii sau berbecii , de exemplu- si nici nu stiu cat de interesati sunt. Da, sunt minutioase si obsedate de detalii, asta e, poate fi un lucru bun, daca e pus in aplicare in domeniul potrivit- invatza de obicei foarte usor orice tine de logica- matematica, fizica, chimie etc, si e drept ca uneori le lipseste imaginatia, fiind foarte ancorate in realitate- o fecioara intr-o situatie stresanta nu vede altceva decat acel lucru- nu isi poate minti temerile cu ganduri ca totul se va rezolva de la sine, sau sa isi imagineze ca maine vor castiga la loto , si sa doarma noaptea linistite. Sunt, din pacate pt ele, unidimensionale (a nu se intelege limitate) dar in timp ca vad un anumit lucru extrem de detaliat, uita de celelalte, , nu vad padurea din cauza copacilor. cand sunt fericite, sunt extrem de fericite, cand sunt indragostite, sunt extrem de indragostite, iar cand sunt triste, sunt extrem de triste-de altfel e semnul zodiacal cel mai predispus la depresii de lunga durata- din cauza ca sunt unidimensionale, nu foarte creative- (nu isi creeaza in mintea lor o imagine a unui viitor frumos, cand lucrurile merg rau, ci analizeaza noroiul in care se zbat-pana o iau razna, mai mult sau mai putinn) cu toate ca apreciaza frumosul - ele insele rar ajung mari artisti si nu stiu sa isi exprime sentimentele uneori, dar asta nu inseamna ca nu le au.
Nu inteleg de unde ideea ca toate egoiste. Fiecare zodie are anumite trasaturi, caracteriztici, care in functie de cum ti le dezvolti devin calitati sau defecte. Eu sunt fecioara, si am intalnit la randul meu fecioare si bune si mai nebune,
Aladiah
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:42
ca sa te intelegi cu o fecioara, trebuie sa o lasi sa faca lucrurile cum vrea ea, atat la munca cat si in familie. Nu o deranjeaza sa i se ceara un anumit lucru, dar s-ar putea sa ia foc daca ii impui si cum sa il faca (puteti da un sfat despre cum se bate covorul, dar nu insistati ca acesta sa fie batut asha cum stiti dumneavoastra _oricum, in final, in stilul ei, fecioara va face treba buna). Nu insistati pe chestii sentimentale, mai ales cu un barbat fecioara- e mult mai usor sa faci un barbat fecioara sa te duca la Paris, decat sa il pui sa scrie un eseu depre ce simte pentru tine (numai sa ii spui din timp dornitza asta- sa aiba cand sa organizeze detaliile , nu sunt genul care sa faca surprize neasteptate, si nici ei insisi nu le iubesc prea mult- o petrecere surpriza nu e o idee prea buna pt o fecioara),
Aladiah
Postat pe 12 Decembrie 2008 11:56
lecabel...foarte adevarat..ma regasesc in totalitate in descriere...
butterly
Postat pe 12 Decembrie 2008 17:33
attn.:xandra79/iepurasu26...dupa cum ganditi inseamna ca ati avut ocazia sa cunoasteti firea multor fecioare in viata voastra...felicitari pentru sinceritate...nu va doresc sa lucrati pentru un/o manager/a fecioara...atunci sa vedeti falsitate...dar mai stii ce iti rezerva ziua de maine..poate chiar o mare idila cu o fecioara..:)
mariannecosette
Postat pe 13 Decembrie 2008 20:08
Buna! Sunt si eu o fecioara.
Am ramas socata dupa ce am citit unele pareri de aici...
Rautacioase,egoiste,razbunatoare,ZGIRCITE!! Doamne fereste! Unde ait vazut fecioare zgircite? Poate unii vad zgircenie in faptul ca fecioara ishi pretuieste lucrul.Fecioara mereu se ingrijoreaza,mie personal,imi aduce o placere inexplicabila sa ajut pe cineva cu ceva,mi-i mila de acei ce sunt neajutorati.
E adevarat ca nu iubim sa recunoastem ca am greshit,dar atentie "nu ne place sa recunoastem " dar totushi o facem.
Il contrazic pe acela care nu are dreptate,nu iubesc cind pe mine ma jigneshte cineva saum ainvinuieshte in lucruri pe care nu le-am facut.
Razbunatoare?? Eu inchid ochi des la greshelile altora,mai ales al celor apropiati mie,pentru ca mi-e frica sa-i jignesc!
Desigur ca nimeni nu e perfect,dar totushi nu e corect cind zice cineva "Feriti-va d fecioare"!
Omul pe care il iubesc e in zodia leului,shi precum shti-ti iubeshte sa fie rege,iubeshte atentie,nu-i plce critica,shi totushi ma pretuieshte anume pentru faptul ca shtiu sa-i arat unde nu a a avut dreptate,il sustin in toate,sunt fidela doar lui.
Nu pun pina in foc pentru toate fecioarele,ca..ma rog...nu le cunosc pe toate :) dar totushi nu e corect sa ginditi rau despre o femeie dac ae fecioara! "Oofff!! Fugiti de linga ea ca e fecioara-MONSTRU! ":(
Imi este un pic obijduitor :(

Postat pe 14 Decembrie 2008 12:33
da, am cunoscut si eu fecioare, si barbati si femei...
Au probleme cu nervii, nu isi pot controla nervii, isi innebunesc parterenul/prietenii cu spiritul critic, cu "eu stiu totul", doar eu am dreptate.
Cand se indragostesc nu stiu sa tina relatia, pentru ca abuzeaza de partener, fiind posesive. Secrete nu stiu sa tina si daca gresesc nu ar recunoaste pentru nimic in lume! Cerebrale? Nu, niciodata! Poate o doza de nebunie, asta da!
Le place critica si barfesc non-stop!
Sunt bune in domeniul lor, dar nu prea fac bani sau daca fac is cheltuitoare. Le plac bibelourile si tot ce straluceste si cumpara exact lucruri de care nu au nevoie sau foarte multe lucruri. Le place sa se imbrace si isi cumpara multe haine. Vorbesc destul de urat, injura si vorbesc mult, non-stop. Cand se despart de un partener, nu accepta acest lucru si il vorbesc de urat la toti cunoscutii si li se pare ca au fost perfecte in relatie si au fost nedreptatite de partener. Fac o obsesie pentru partener si nu accepta sa il vada cu alta, chiar daca s-au despartit.
Sunt foarte schimbatoare. Acum te lauda , ca in 5 minute sa te faca in tot felul! Nu au caracter si sunt o pacoste la casa omului! Le place fastul, stalucirea, dar adesea sunt singure, pentru ca nu reusesc sa tina o relatie!
Acestea sunt concluziile mele , nu spun ca e ceva general, dar eu cunosc vreo 7-8 fecioare si aceste lucruri le-am constatat la ele.

Postat pe 21 Decembrie 2008 18:29
Mama mea este din zodia fecioarei si nu pot spune decat ca o poti caracteriza cum doresti, dar in mod sigur pisaloaga si egoista nu este.
Sirius
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:04
In general cine crede ca fecioarele sunt pisaloage se inseala. Insa caracterul unei fecioare poate sa difere in functie de nativul zodiei in care se afla..
strunfy
Postat pe 21 Decembrie 2008 20:06
lol...besthappy nu ti se pare k super exagerezi???adik da o incolo de treaba inseamna k daca toti nativii in fecioara is asha...vine sfasitul lumii:))...ai gasit niste caracteristici care... ...chiar nu au nici o legatura...:-j...mai ales chestia cu bibelorurile...cica fecioarellor le plac lucrurilw care stralucesccccc.. ....prea exagerat!!!
HannaH_RaluK
Postat pe 22 Decembrie 2008 20:02
eu nu pot sa cred k voi vorbiti serios. Inteleg k exista unele caracteristici pe general, dar nu o luati asa personal. Voi catalogati oamenii dupa zodie??? oameni egoisti sau obsedati de curatenie veti intalni in fiecare zodie...si asta nu pt ca is fecioare sau tauri... Vorbiti de fecioare de parca ar fi alta "rasa", lol. Aaaa cunosc si eu o fecioara(de fapt mai multe..vreo 20) si....isi tranteste hainele pe unde-apuca fara sa ii pese dak le mai gaseste sau nu, ca deh! se simte in mediul lui doar in dezordine...
moneycaprice
Postat pe 25 Decembrie 2008 11:36
In cupa de cristal a Craciunului adaug o picatura de bunatate si liniste astfel incat magia Sfantului Craciun sa te plimbe pe voalul credintei si a bucuriei ca s-a nascut pentru noi Iisus Cristos,,,,,,,craciun fericit
sarutama
Postat pe 25 Decembrie 2008 11:39
De la: besthappy, la data 2008-12-21 18:29:38da, am cunoscut si eu fecioare, si barbati si femei...
Au probleme cu nervii, nu isi pot controla nervii, isi innebunesc parterenul/prietenii cu spiritul critic, cu "eu stiu totul", doar eu am dreptate.
Cand se indragostesc nu stiu sa tina relatia, pentru ca abuzeaza de partener, fiind posesive. Secrete nu stiu sa tina si daca gresesc nu ar recunoaste pentru nimic in lume! Cerebrale? Nu, niciodata! Poate o doza de nebunie, asta da!
Le place critica si barfesc non-stop!
Sunt bune in domeniul lor, dar nu prea fac bani sau daca fac is cheltuitoare. Le plac bibelourile si tot ce straluceste si cumpara exact lucruri de care nu au nevoie sau foarte multe lucruri. Le place sa se imbrace si isi cumpara multe haine. Vorbesc destul de urat, injura si vorbesc mult, non-stop. Cand se despart de un partener, nu accepta acest lucru si il vorbesc de urat la toti cunoscutii si li se pare ca au fost perfecte in relatie si au fost nedreptatite de partener. Fac o obsesie pentru partener si nu accepta sa il vada cu alta, chiar daca s-au despartit.
Sunt foarte schimbatoare. Acum te lauda , ca in 5 minute sa te faca in tot felul! Nu au caracter si sunt o pacoste la casa omului! Le place fastul, stalucirea, dar adesea sunt singure, pentru ca nu reusesc sa tina o relatie!
Acestea sunt concluziile mele , nu spun ca e ceva general, dar eu cunosc vreo 7-8 fecioare si aceste lucruri le-am constatat la ele.





sa ai draga un pic de rusine,ma uit ca iubeshti sa demostrezi mintea agera,vorbeshti asha de parca ai cunoaste toate fecioarele de pe lume,rushine sa-ti fie!! Vorbeshti ffara sa shtii,imi pare rau ca ai intilnit fecioare egoiste sau nushtiu cum mai erau acolo,dar nu ai nici un drept acum pe toate fecioarele sa le pui pe un cintar shi sa zici ce crezi. Sunt fecioara,din gura mea nu iesi nici o injuratura!Urasc oamenii care isi exprima emotiile prin cuvinte urite! "te lauda shi pe urma te fac in tot felul" offf... chiar asta a fost de tot! in primul rind eu ,personal,nu laud pe nimeni mai ales inca shi sa fac pe cineva in tot felul,desigur ca nu pun minain foc pentru toate fecioarele,oameni sunt diferiti nu le imparti pe toti numai conform zodiei,depinde shi de educatie,nu trebuie sa exclami ahsa de ferm ca toate fecioarele is timpite shi needucate shi egoiste
Misleo
Postat pe 4 Ianuarie 2009 16:35
Desi nu e bine sa generalizezi vreau sa spun ca din cate fecioare am intalnit ,femei si barbati , o singura persoana nu m-a surprins neplacut.In rest caracteristici generale ar fi perversitate si ciudatenie.Primeaza interesul propriu mai presus de orice si mai ales oricine.besthappy spune bine :) din pacate toate aceste lucruri le-am observat si eu.Nu cred cu toata ardoarea in zodii dar cand aud de fecioare fugg:)
M1dnight
Postat pe 4 Februarie 2009 09:02
De la: Adora_me, la data 2009-02-04 09:02:58Desi nu e bine sa generalizezi vreau sa spun ca din cate fecioare am intalnit ,femei si barbati , o singura persoana nu m-a surprins neplacut.In rest caracteristici generale ar fi perversitate si ciudatenie.Primeaza interesul propriu mai presus de orice si mai ales oricine.besthappy spune bine :) din pacate toate aceste lucruri le-am observat si eu.Nu cred cu toata ardoarea in zodii dar cand aud de fecioare fugg:)


Eu cred ca ai intalnit tu oameni aiurea. Eu la fel gandeam despre gemeni. Toti gemenii (mai bine zis toate gemenele) s-au dovedit prietene false, la distractie e ok, dar cand ai o nevoie (nu ma refer materiala) afla toata lumea cu ce te confrunti si nici nu te ajuta. Asa ca atunci cand intalnesc o femeie geaman ma limitez la discutii superficiale, despre filme, carti, nimic personal sau prea intim, iesiri la cumparaturi si atat. Nu spun niciodata lucruri care ma framanta, ca nu e bine.
Aladiah
Postat pe 4 Februarie 2009 11:33
Din experientsa proprie spun... Cunosc cateva persoane in zodia fecioara si va pot spune ca sunt extrem de egoiste, posesive, perfectioniste. Nu accepta greseli, si daca doamne fereste se intampla sa faci vreo greseala..e vai si amar! Foarte greu iarta!
Sunt extrem de geloase chiar daca nu au motive... Tind sa cred ca gelozia nativilor din fecioara intrece cu mult gelozia scorpionilor. Eu sunt scorpion.. si desi zodia scorpion pare a fi renumita prin gelozie pot spune ca... Gelozia nativilor fecioara e si mai si
Asta nu e valabil pentru toti nativii fecioara... La mine asa s`a intamplat..ca toate persoanele din zodia fecioara pe care le cunosc sa se incadreze in tiparul asta de persoane dificile
Poate alti nativi sunt altfel... Cine stie

Ma rog.. Asa cum sunt...tre sa`i acceptam pe toti/toate , atata timp cat si ei/ele ne accepta la randul lor


calypsso
Postat pe 4 Februarie 2009 16:33
Din intamplare am cunoscut si eu destule specimene ale zodiei gemeni, si nici una duala sau superficiala .Din prudenta ratiunea actioneaza in locul sentimentelor,daca castigi loialitatea unui geaman este forever:) eu am f. f. f multe amice sau cunostinte cu care ma limitez la a socializa.Eu am o vorba:.prietenii adevarati se selecteaza singuri , asa a si fost , am 3 prietene adevarate si prietenia tine cam de 9 ani ,as face orice pentru fiecare din ele pt ca stiu ca reciproca e valabila:)
Se pare ca se transforma de o competitie de care pe care, asemanarile dintre reprezentantii unei zodii sunt multe dar diferentele sunt mult mai importante si da capatai:)
Mi-am exprimat parerea pe baza experientei mele personale si am zis ca nu generalizez ,ci vorbesc in cazul meu.
M1dnight
Postat pe 5 Februarie 2009 09:23
De la: lecabel, la data 2009-02-04 11:33:28
De la: Adora_me, la data 2009-02-04 09:02:58Desi nu e bine sa generalizezi vreau sa spun ca din cate fecioare am intalnit ,femei si barbati , o singura persoana nu m-a surprins neplacut.In rest caracteristici generale ar fi perversitate si ciudatenie.Primeaza interesul propriu mai presus de orice si mai ales oricine.besthappy spune bine :) din pacate toate aceste lucruri le-am observat si eu.Nu cred cu toata ardoarea in zodii dar cand aud de fecioare fugg:)


Eu cred ca ai intalnit tu oameni aiurea. Eu la fel gandeam despre gemeni. Toti gemenii (mai bine zis toate gemenele) s-au dovedit prietene false, la distractie e ok, dar cand ai o nevoie (nu ma refer materiala) afla toata lumea cu ce te confrunti si nici nu te ajuta. Asa ca atunci cand intalnesc o femeie geaman ma limitez la discutii superficiale, despre filme, carti, nimic personal sau prea intim, iesiri la cumparaturi si atat. Nu spun niciodata lucruri care ma framanta, ca nu e bine.


Din intamplare am cunoscut si eu destule specimene ale zodiei gemeni, si nici una duala sau superficiala .Din prudenta ratiunea actioneaza in locul sentimentelor,daca castigi loialitatea unui geaman este forever:) eu am f. f. f multe amice sau cunostinte cu care ma limitez la a socializa.Eu am o vorba:.prietenii adevarati se selecteaza singuri , asa a si fost , am 3 prietene adevarate si prietenia tine cam de 9 ani ,as face orice pentru fiecare din ele pt ca stiu ca reciproca e valabila:)
Se pare ca se transforma de o competitie de care pe care, asemanarile dintre reprezentantii unei zodii sunt multe dar diferentele sunt mult mai importante si da capatai:)
Mi-am exprimat parerea pe baza experientei mele personale si am zis ca nu generalizez ,ci vorbesc in cazul meu.
M1dnight
Postat pe 5 Februarie 2009 09:25
Cred ca fecioarele sunt pisaloage dar nici pe departe ca racii sau pestii si sunt egoiste dar nu intrec capricornul sau leul...asa ca...
In ce priveste "ciudatenia" fecioarelor mie - fecioara fiind, mi se pare normala...e normal sa-ti pui intrebari ca doar de aia ai creier....fecioarele sunt foarte curioase, atat...dar despre perversitate si fatarnicie nu e cazul fecioarelor(am intalnit niste gemeni si niste pesti, care insa s-ar incadra la fix); fecioarele arunca verde in fata ce au sa-ti spuna in cei mai critici termeni posibili....
Daca e ceva ce nu poti reprosa fecioarei e ca e mincinoasa la modul nasol...fatarnicia atunci cand este, e de fapt numai de "politete" iar de multe ori nu exista pentru ca fecioarele chiar spun ce gandesc, si mai au si o intuitie extraordinara pentru ca de multe ori se intampla exact asa cum spune o fecioara - in cazul meu, iar cei din jur au uneori impresia ca vai de mine ce secrete din marea conspiratie stiu, oare de unde stiu eu lucruri atat de importante...- pentru ca ascult...pentru ca gandesc...pentru ca fac conexiuni...si pentru ca tine de bun simt sa-ti dai seama ca ceva se va intampla exact asa...
In ce priveste relatiile da, sunt geloase si posesive dar nu cred ca intrec taurii, am avut relatii cu tauri ...si m-au sufocat.
Vulgaritati iarasi nu cred ca scoate o fecioara decat poate daca ajunge la capatul rabdarii...in general sunt foarte manierate si se cam inrosesc cand se vehiculeaza cuvinte urate in jur.
Ca sunt perfectioniste...de cand e asta un defect ???!! daca si-ar face toata lumea treaba asa cum si-o face fecioara am trai intr-o lume mai buna ! nu se fofileaza cand e vorba de responsabilitate, sau de munca, fac totul cu precizie, fara greseli si nu e nevoie sa stea nimeni in coada lor ca sa iasa totul perfect !
Nu cred ca, cu exceptia capricornului mai egaleaza cineva angajarea, responsabilitatea si rigoarea fecioarei. Si, in 95% din cazuri daca o fecioara iti spune ca ai gresit fii sigur ca asa s-a intamplat ....ca nu recunosti e alta treaba...
ocs
Postat pe 5 Februarie 2009 09:57
Cred ca fecioarele sunt pisaloage dar nici pe departe ca racii sau pestii si sunt egoiste dar nu intrec capricornul sau leul...asa ca...
In ce priveste "ciudatenia" fecioarelor mie - fecioara fiind, mi se pare normala...e normal sa-ti pui intrebari ca doar de aia ai creier....fecioarele sunt foarte curioase, atat...dar despre perversitate si fatarnicie nu e cazul fecioarelor(am intalnit niste gemeni si niste pesti, care insa s-ar incadra la fix); fecioarele arunca verde in fata ce au sa-ti spuna in cei mai critici termeni posibili....
Daca e ceva ce nu poti reprosa fecioarei e ca e mincinoasa la modul nasol...fatarnicia atunci cand este, e de fapt numai de "politete" iar de multe ori nu exista pentru ca fecioarele chiar spun ce gandesc, si mai au si o intuitie extraordinara pentru ca de multe ori se intampla exact asa cum spune o fecioara - in cazul meu, iar cei din jur au uneori impresia ca vai de mine ce secrete din marea conspiratie stiu, oare de unde stiu eu lucruri atat de importante...- pentru ca ascult...pentru ca gandesc...pentru ca fac conexiuni...si pentru ca tine de bun simt sa-ti dai seama ca ceva se va intampla exact asa...
In ce priveste relatiile da, sunt geloase si posesive dar nu cred ca intrec taurii, am avut relatii cu tauri ...si m-au sufocat.
Vulgaritati iarasi nu cred ca scoate o fecioara decat poate daca ajunge la capatul rabdarii...in general sunt foarte manierate si se cam inrosesc cand se vehiculeaza cuvinte urate in jur.
Ca sunt perfectioniste...de cand e asta un defect ???!! daca si-ar face toata lumea treaba asa cum si-o face fecioara am trai intr-o lume mai buna ! nu se fofileaza cand e vorba de responsabilitate, sau de munca, fac totul cu precizie, fara greseli si nu e nevoie sa stea nimeni in coada lor ca sa iasa totul perfect !
Nu cred ca, cu exceptia capricornului mai egaleaza cineva angajarea, responsabilitatea si rigoarea fecioarei. Si, in 95% din cazuri daca o fecioara iti spune ca ai gresit fii sigur ca asa s-a intamplat ....ca nu recunosti e alta treaba...
ocs
Postat pe 5 Februarie 2009 09:58
Oare de ce s-a postat de doua ori... ce site...urma o replica critica...
ocs
Postat pe 5 Februarie 2009 09:59
FECIOARELE CELE MAI TARI FEMEI>>>>chiar si asa pisaloage si critice....!!!! le iubesc....acum pe bune,au foarte multe calitati....in primul rand cel mai bun nr 2...foarte buni executanti
silviu_m74
Postat pe 11 Februarie 2009 15:22
...da dumneata ce zodie esti, daca nu-ti e cu suparare! Doar asa ca vedem ce calitati stelare detineti. Hai, o zi nostima si pa!
anca_v
Postat pe 11 Februarie 2009 16:21
De la: vio280276, la data 2008-10-04 17:37:18Da, parerea mea este ca in general femeile din fecioara sunt extrem de rautacioase, egoiste si invidioase. Si nu spun acest lucru doar ca sa ma aflu in treaba, ci ca urmare a experientei pe care am avut-o in relatiile cu persoane din aceasta zodie. De subliniat ar fi si faptul ca aceste persoane sunt periculoase, joaca teatru si fac rau oamenilor, sunt ipocrite si chiar malefice.Si cand te gandesti ca pe unii chiar reuseste sa ii pacaleasca, jucand un rol si pozand in pesoane de treaba...




...da dumneata ce zodie esti, daca nu-ti e cu suparare! Doar asa ca vedem ce calitati stelare detineti. Hai, o zi nostima si pa!
anca_v
Postat pe 11 Februarie 2009 16:23
eu cred ca vio280276 are intr`un fel dreptate :)..
ma rog..cu precizarea ca doar unele native fecioara sunt asa cum le`a descris vio280276..
poate sunt si native fecioara mai la locu` lor..da` nu le`am intalnit noi pana acu`


calypsso
Postat pe 12 Februarie 2009 16:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Previziuni astrologice 15 De la: kudika076987 26 Octombrie 2009 09:58
as dori un sfat va rog:X 62 De la: MillaXo 12 Martie 2011 20:31
relatii 3 De la: oana84onutza 24 Februarie 2010 17:41
Eu berbec si el pesti 6 De la: andreea_21_nice 30 Noiembrie 2009 04:06
leu vs. pesti 44 De la: Linusha 5 Septembrie 2009 19:53