Setari Cookie-uri

Marimea conteaza ?

parerea mea:conteaza marimea doar atunci cand vrei sa batiu un cu deasupra usii si nu ajungi...in rest daca e jucaus si vesel e totu ok....orgasme multiple cu si despre cocosei mununati...poop
mickyyo_parintele
Postat pe 28 Octombrie 2008 01:41
De la: oktober, la data 2008-10-27 22:14:30stai un pic draguta, deci trebuie sa ma si gandesc la ceva in timp ce...aaa, e prea mult pt mine....
Geooo, Adry vorbeste prooosssttiii...


viseaza si ea! are dreptu'!

Postat pe 28 Octombrie 2008 08:17
aha deci cu dreptu' se face...atata timp cat nu e dreptu' tau Geo, s-au aveti vreo marturisire de facut? Va omooor!
uite cum ma faceti sa vb prostii de dimineata, nici cafeaua nu mi-am baut-o inca

Postat pe 28 Octombrie 2008 09:08
De la: geo32, la data 2008-10-28 08:17:29
De la: oktober, la data 2008-10-27 22:14:30stai un pic draguta, deci trebuie sa ma si gandesc la ceva in timp ce...aaa, e prea mult pt mine....
Geooo, Adry vorbeste prooosssttiii...


viseaza si ea! are dreptu'!


merci geo, ce dragutz eshti
adry22
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:48
raspunsul meu la acest topic este urmatorul: CONTEAZA!!! Dar nu marimea, in sensul in care, sigur, se gandeste Geo, ci in sensul de dimensiune. Sa ma explic: daca e rau ca e prea mica, la fel de rau poate fi si ca e prea mare. Prin urmare, marimea (sau micimea) conteaza. Asa se explica compatibilitatea, uneori, irationala si diferentele de tot felul intre cupluri, de stare sociala, de varsta,etc. Se potrivesc...
Deci, nu e vorba de tehnica masculului, de preludiu, ca e repezit sau nu, sau de nepriceperea femeii, ci de potriveala, care nu se explica nicicum, ci e data... cine stie de cine..
nefer
Postat pe 28 Octombrie 2008 13:45
da' io nu inteleg de unde stiti doamna ca ma gandeam la dimensiune!!?
sau poate imi cititi gandurili!! ahaaaaa!

Postat pe 28 Octombrie 2008 15:50
Parerea mea este ca marimea conteaza foarte mult si v-ati da seama de asta daca a-ti avea un partener care are sub 10 cm si nu ajungeti niciodata la orgasm asa veti vedea cat de dezamagite veti fi.:)

Postat pe 3 Noiembrie 2008 17:11
Sunt 100% de acord cu tine Daniela, insa pe barbati nu-i intereseaza sa auda daca marimea conteaza(pentru ca doar un prost poate crede ca un penis mic sau mediu poate produce aceleasi senzatii ca unul mare), ci daca aceasta poate constitui un FACTOR DECISIV intr-o relatie.
OrizonturiDeschise
Postat pe 3 Noiembrie 2008 21:33
ma' alecsutzule, io ca purtator al unui ciucurel de dimensiuni medii spre mici ( ce sa-i faci, natura te inzestreaza intro parte si-ti ia din alta!), tin cu ardoarea unui producator de orgasme, sa te contrazic!

Postat pe 3 Noiembrie 2008 21:57
daca e prea mare taiat-o....daca e prea mik lungiti-o..daca e medie..maseaz-o

Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:22
si daca o masez, se bucura!!?

Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:23
da ca e potrivita......fericituleee

Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:24
cum stii tu sa ma fericesti!!

Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:27
off...daca nu as fi eu..fericit ai ramane......
o seara faina......cu dulcegarii......si comentarii umoristice.....

Postat pe 3 Noiembrie 2008 22:30
Poate trageti un ochi si pe link-ul asta ...

http://www.kudika.ro/articol/relatii/4660/Adevarul-despre-cat-de-mult-conteaza-marimea/pagina-3.html

N-as putea iubi un barbat cu penis mic

Virgina fiind sustineam cat ma tinea gura de tare ca marimea nu conteaza. Voiam sa ma marit neprihanita, sa nu am termen de comparatie fiind ferm convinsa ca dragostea va compensa un penis oricat de mic. Si apoi, citisem cateva aberatii prin reviste care mai de care mai experte in probleme sexuale conform carora un penis de vreo 3 cm ar fi de ajuns sa te satisfaca. Ha! 3 cm?! Ha-ha!

Norocul prostului a facut sa intalnesc din prima un barbat grozav de bine inzestrat. Ori poate ar trebui sa reformulez: nu era foarte, ci normal. Insa in comparatie cu eunucii pe care i-am intalnit ulterior, parea scos din povestile cu Feti-Frumosi. Am avut noroc sa incep cu el si spun noroc fiindca daca as fi intalnit un altul prima oara probabil ca parerea mea despre sex ar fi fost dezastruoasa.

Ma culc cu un barbat de la primele intalniri. Pentru ca stiu ca daca e “mic”, indiferent cat de minunata ii este personalitatea, nu voi putea niciodata sa-l iubesc in ciuda acestui defect. Sexul este un element foarte important, vital intr-o relatie. Cum sa renunti la aceasta parte?

Le compatimesc pe cele pentru care marimea nu conteaza. Inseamna ca au fost groaznic de ghinioniste si au dedus ca niciun barbat nu le poarte satisface complet, prin urmare nu conteaza cat de dotat este. Aflati ca are o importanta foarte mare si daca nu l-ati gasit pe cel cu care sa va simtiti perfect, trebuie sa mai cautati si nu sa va resemnati. Marimea conteaza!


De aici se trage topicul defapt
iris_4_ever
Postat pe 4 Noiembrie 2008 01:04
*Ce poate spune o femeie unui barbat gol:
- Am `fumat` trabuce mai groase ca asta! Uaaa ce dragalash este!!! Aaaa. Hai mai bine sa stam imbratisati. Sa stii ca se poate corecta prin chirurgie estetica. Hopaaa, si eu care m-am luat dupa marimea picioarelor! Lasa ca gasim noi o pozitie. Pot sa fiu cinstita cu tine? Ahh, acum imi dau seama de ce ti-ai luat un Porsche. Daca il udam poate mai creste. Oare de ce ma pedepseste Dumnezeu? Tot e bine, scapam mai repede. Nu am mai vazut asa ceva pana acum. Aha. Dar e totusi functionala, nu? Pare cam nefolosita. Poate ca la lumina naturala arata mai bine. Ce ar fi sa trecem direct la `tigarea de dupa`?

Postat pe 4 Noiembrie 2008 10:50
De la: Iris4ever, la data 2008-07-31 16:21:57Ma asteptam la mai multa activitate aici dar se pare ca m-am inselat.
Am deschis topicul in urma unui comentariu facut de un barbat cum ca marimea ar conta .....
Ca si Rachel eu spun ca nu conteaza dar sunt alte persoane care nu gandesc la fel , ar fi interesat de aflat de ce....


eu sunt curioasa, mai esti cu tipul care o are de 8 cm???????
dhoria
Postat pe 30 Noiembrie 2008 20:34
De la: dhoria, la data 2008-11-30 20:34:26
De la: Iris4ever, la data 2008-07-31 16:21:57Ma asteptam la mai multa activitate aici dar se pare ca m-am inselat.
Am deschis topicul in urma unui comentariu facut de un barbat cum ca marimea ar conta .....
Ca si Rachel eu spun ca nu conteaza dar sunt alte persoane care nu gandesc la fel , ar fi interesat de aflat de ce....


eu sunt curioasa, mai esti cu tipul care o are de 8 cm???????


Si io-s curioasa ai retiunut partea cu 8 cm dar nu ai obs ca ma refeream la trecut cand vorbeam de el ?
iris_4_ever
Postat pe 1 Decembrie 2008 00:05
Parerea mea e k marimea are si ea importanta ei atata timp kat e in limitele normaluiui,insa knd la mijloc sunt sentimente numai incape vorba de asa ceva,pt k ele sunt cele care te fac sa atingi pragurile cele mai inalte ale placerii..Si o spun din proprie experienta k iubirea castiga in fata marimii. Primul la mine a avut-o destul de mare (aprox.20 avea),am stat cu el 2 ani si stiu ce inseamna l-am iubit dar nu m-a facut sa simt niciodata senzatiile pe care le traiesc cu cel din prezent care nu este atat de ”dotat” k primul, insa ceea ce traiesc cu actualul iubit sunt trairi ce nu pot fi descrise prin cuvinte.Imi doresc lucruri cu el pe care nu le-am mai facut niciodata cu primul.
Deci, in concluzie, marimea nu conteaza atata timp cat langa tine ai persoana pe care o iubesti.

Postat pe 1 Decembrie 2008 00:59
eu tot timpul am fost de parerea ca marimea conteaza! in primul rand sa il vad pe unu cu penisul de 10-12 cm as muri de ras,nici nu m-as gandi sa incerc macar sa fac sex cu el,acum hai sa fim seriosi ce poate face cu ea incat sa nu conteze marimea??chiar nu are ce!

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:26
din punct de vedere fiziologic( stiintific) 5cm sunt de ajuns pentru a satisface o femeie:))

madacris89
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:29
De la: madacris89, la data 2008-12-01 17:29:21din punct de vedere fiziologic( stiintific) 5cm sunt de ajuns pentru a satisface o femeie:))






si ai putea sa o faci cu unul de 5 cm?

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:31
De la: madacris89, la data 2008-12-01 17:29:21din punct de vedere fiziologic( stiintific) 5cm sunt de ajuns pentru a satisface o femeie:))



mai ... tu esti barbat ... si ai o mica problema ... mica, mica ...

Postat pe 1 Decembrie 2008 17:33
nici nu stiu de ce m-am bagat in discutie, sunt maritata si foarte multumita de sotul meu singurul barbat din viata mea care cu siguranta nu o are mica,dar am raspun asa ca fapt amintindu-mi de niste colegi de la liceu care se laudau cu marimea si de replica cu 5 cm data de cineva

madacris89
Postat pe 1 Decembrie 2008 17:43
Ceva adevar e in replica aia cu 5 cm, doar ca nu tine cont de distinctia intre orgasm vaginal si orgasm clitoridian (ca sa continuam in limbak stiintific).
Dar voi, doamnelor, tineti cont, nu-i asa ?


Postat pe 1 Decembrie 2008 17:55
De la: madacris89, la data 2008-12-01 17:29:21din punct de vedere fiziologic(stiintific) 5cm sunt de ajuns pentru a satisface o femeie:))


Sincer nu m-am gandit niciodata sa satisfac o femeie "stiintific", dar sunt gata sa incerc ceva nou daca esti dispusa sa ne impartasesti cate ceva din experieltele tale.




OrizonturiDeschise
Postat pe 2 Decembrie 2008 10:03
conteaza marimea epinde despre ce e vorba nush ce sa zic despre... dar e ok
rebecca_blonda_pissikutza
Postat pe 11 Decembrie 2008 14:19
tre sa fie mare si groasa pentru a ama satisface pe mine
rebecca_blonda_pissikutza
Postat pe 11 Decembrie 2008 14:21
De la: madacris89, la data 2008-12-01 17:43:13nici nu stiu de ce m-am bagat in discutie, sunt maritata si foarte multumita de sotul meu singurul barbat din viata mea care cu siguranta nu o are mica,dar am raspun asa ca fapt amintindu-mi de niste colegi de la liceu care se laudau cu marimea si de replica cu 5 cm data de cineva


Hai lasa ca macane! 5 cm...cam cat un dop de sticla...hai ca merge!

Normal ca conteaza, in special dimensiunile si potrivirea dintre ei.
Totusi 5 cm nu ajung nici macar sa te scarpini in dinti, si scobitoare e mai mare.


Postat pe 17 Decembrie 2008 19:06
De la: Roco, la data 2008-12-17 19:06:02
De la: madacris89, la data 2008-12-01 17:43:13nici nu stiu de ce m-am bagat in discutie, sunt maritata si foarte multumita de sotul meu singurul barbat din viata mea care cu siguranta nu o are mica,dar am raspun asa ca fapt amintindu-mi de niste colegi de la liceu care se laudau cu marimea si de replica cu 5 cm data de cineva


Hai lasa ca macane! 5 cm...cam cat un dop de sticla...hai ca merge!

Normal ca conteaza, in special dimensiunile si potrivirea dintre ei.
Totusi 5 cm nu ajung nici macar sa te scarpini in dinti, si scobitoare e mai mare.



ce bine zici
alina_luminita
Postat pe 18 Decembrie 2008 00:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata dupa inceperea vietii sexuale 30 De la: GODZILA 3 Decembrie 2011 14:38
Nuvaring 2 De la: Madallina16 1 August 2014 18:18
Ma excita sa insel 102 De la: kudika354715 18 Ianuarie 2011 18:42
va rooog e urgent 6 De la: ___LL___ 25 Mai 2009 17:47
e incredibil ! ajutati'ma cu un sfat va rog . 86 De la: dudett_ 23 Septembrie 2009 14:39