Setari Cookie-uri

femeia gemeni

gemenii sunt compatibili den toate pct.de vedere cu balantele si varsatorii pt.ca formeaza triunghiul celor 3 zodii de aer.eu sunt gemeni sotul meu capricorn suntem de 8ani impruna si ne e bine.ne mai certam uneori dar din cauza ca amandoi suntem foarte incapatanati.se spune ca gemeni sunt parsivi.egoisti ,nestatornici dar eu cred ca depinde de fiecare.se ma spune ca sunt gelosi eu personal sunt ce e al meu e numai al meu.am prieteni putini dar prieteni adevarati.sunt buna si dau tot pana ma calci pe coada dupa poti sa uiti de mine.cand vor ceva obtin acel ceva CU UN GEAMAN NU TE PLICTISASTI NICIODATA.se mai spune ca sunt cei mai buni amanti si sunt parinti excelenti.un pe un geaman nu-l poti tine mult intr-un loc se plictiseste,si ii place comunicarea vorbeste mult.numai bine fetelor si nu va feriti de gemeni sunt buni sau rai?( la urma urmei depinde de om nu de zodie) dar sunt prieteni adevarati si sunt in stare de orice pt.prietenii lor.
alinadiana0680
Postat pe 3 Martie 2009 09:45
Buna, sunt nascuta in zodia gemeni.Ce va pot spunce despre zodie in privinta mea?Imi place. Cand esti intre20-30 ani acele defecte pe care le vede lumea si le baga in seama devin dupa 30 ani calitati.De ce ? Se maturizeaza lumea din jurul nostru. Ajungem sa stam de vorba cu persoane care au mai multa intelegere si sunt dispuse sa vada si un alt punct de vedere ..Ex: Suntem schimbatori.Ok Intre 20-30 ani pare un defect deoarece fiind asa si ceillati si fiind egoisti din fire ei vor sa se schimbe sa evolueze si ar vrea ca noi sa raminem stabili.Dupa 30 ani acest defect devine calitate deoarece se schimba mediul in care evoluezi si atunci evoluam toti si daca nu te adaptezi la viata risti sa pierzi foarte multe.Noi nu suntem schimbatori in lucrurile esentiale familie, cinste, corectitudine ci in cele in care nu merita sa demonstrezi ca ai dreptate. Deci noi vedem inaintea tuturor schimbarile dar celelalte persoane nu sunt dispuse la momentul respectiv sa le vada si atunci parem dificili.As vrea pentru cei din zodia gemeni sa le spun ca nu merita sa sufere din cauza parerilor celorlalti deoarece a avea un geaman acasa inseamna a avea o masina de lux cu toate dotarile care te fac fericit.Asa ca nu toti isi permit o masina luxoasa si merita sa astepti pe cel care e dispus sa faca investia in tine. Pe restul lasa-i sa jinduiasca la o masina luxoasa si lasa-i sa isi gasesc motive ca nu si-o pot permite: sunt scumpe farurile,revizia e scumpa etc. Nu renuntati voi,nu puneti pe masina cauciucuri de proasta calitate doar pentru a va putea vinde mai usor. Deci pentru zodia gemeni
Shelly11
Postat pe 3 Martie 2009 15:16
Gemenii sunt compatibili cu orice alta zodie care are persoane dispuse sa faca lucrurile intr-un mod in care nu e obligatoriu sa le faci dupa cum asteapta si dicteaza gura lumii ci dupa inima si ratiune stiind doar ca ceea ce faci e bine si corect.Atat .Ce trebuie sa intelegem e ca nu zodiile se potrivesc ci oamenii intre ei .Si aici e deja alta discutie care nu face obiectul forumului cu zodii.Sa fiti iubiti toti indiferent de zodie.
Shelly11
Postat pe 3 Martie 2009 15:44
eu sunt gemenii si uite ca ma inteleg cu scorpionul.... si chiar formam si o relatie de 2 ani.... asa ca zodiacul nu ma intereseaza.... daca m-as lua dupa el.....
_dulcik_
Postat pe 3 Martie 2009 21:26
salutare fetelor!
si eu sunt gemeni si pot sa spun k nu suntem asa rele cum ne caracteriza o tipa mai devreme.in ceea . ce priveste compatibilitate gemenilor eu nu pot sa va spun decat atat,eu sunt casatorita de aproape un an cu un varsator avem si o fetita de 8 luni si ne merge minunat
kudika000899
Postat pe 4 Martie 2009 09:37
Eu sunt in Gemeni, iar sotul meu e Varsator. E minunat, sa stiti. Ne completam, ne iubim mult si avem o imaginatie debordanta.
Apropo, avem si o fiica minunata, a luat tot ce a fost mai bun de la amandoi.
Suntem impreuna de 21 ani si nu ne-am plictisit unul de celalalt. E combinatia perfecta.
Artemise
Postat pe 4 Martie 2009 11:45
intr-o relatie zodiacul conteaza cel mai putin.... femeia gemeni e compatibila cu persoana pe care o iubeste... cand iubesti o persoana nu te uiti la zodie
_dulcik_
Postat pe 4 Martie 2009 21:01
Nu pun mare pret pe aceste caracteristici zodiacale insa din greseala m-am lovit de acest topic si nu m-am putut abtine sa nu subscriu o parere fie ea si subiectiva.Am intalnit acum 1 luna o femeie din gemeni cu totul deosebita sau cel putin asa am avut impresia dupa 4 intalniri de vis.Mentionez ca sunt barbat balanta.Am trait momente unice prin intensitatea sentimentelor pe care ni le-am impartasit in foarte scurt timp.In pat,cuvantul "demential" il gaseai deseori pe buzele amandurora.De fapt asta ma si interesat de la bun inceput,eu fiind plecat departe de tara si deci cautam o femeie care sa-mi impartaseasca doleantele.E...in foarte scurt timp (daia au fost si doar 4 intalniri) vorbele frumoase sau schimbat in reprosuri legate de faptul ca incerc sa o manipulez,ca sunt prea indiferent prin faptul ca nu ma deranjeaza ca ea se mai intalneste si cu prietenul ei...ca uneori scriu prea rar...ca cerul ie innorat...ca nu mai are tequilla la magazin ...si asa mai departe.Nu vreau sa fiu inteles gresit insa sinceritatea mea sa materializat de la inceput intr-o destainurie legata de faptul ca sunt aproape casatorit.Pentru ca nu am mai suportat ca ceva asa frumos sa se transforme intr-un stress am scos-o din lista de mess cu ignore si binenteles cu devieri apel pe telefon.Prima prietena din acest semn zodiacal pe care am avut-o am aflat dupa 3 luni ca de fapt avea prieten si eu eram post de vibrator..lucru care normal nu ma deranjat foarte tare ba chiar mi-a largit orizontul orgoliului.Concluzionand,ash putea scpune ca sunteti femei deosebite tocmai datorita faptului ca puteti fii 4 persoane in 4 secunde si deci plictiseala alaturi de voi este inexistenta insa pentru cineva care cauta armonie acest lucru este si va fii intotdeauna un shut un fund.Va doresc sa fiti iubite si nu in ultimul rand intelese,lucru greu de crezut in conditiile in care faptele bazate pe ratiune si nu pe instinct,la voi sunt visare de vant. :)
VisareInVant
Postat pe 10 Martie 2009 15:31
De la: VisareInVant, la data 2009-03-10 15:31:34Nu pun mare pret pe aceste caracteristici zodiacale insa din greseala m-am lovit de acest topic si nu m-am putut abtine sa nu subscriu o parere fie ea si subiectiva.Am intalnit acum 1 luna o femeie din gemeni cu totul deosebita sau cel putin asa am avut impresia dupa 4 intalniri de vis.Mentionez ca sunt barbat balanta.Am trait momente unice prin intensitatea sentimentelor pe care ni le-am impartasit in foarte scurt timp.In pat,cuvantul "demential" il gaseai deseori pe buzele amandurora.De fapt asta ma si interesat de la bun inceput,eu fiind plecat departe de tara si deci cautam o femeie care sa-mi impartaseasca doleantele.E...in foarte scurt timp (daia au fost si doar 4 intalniri) vorbele frumoase sau schimbat in reprosuri legate de faptul ca incerc sa o manipulez,ca sunt prea indiferent prin faptul ca nu ma deranjeaza ca ea se mai intalneste si cu prietenul ei...ca uneori scriu prea rar...ca cerul ie innorat...ca nu mai are tequilla la magazin ...si asa mai departe.Nu vreau sa fiu inteles gresit insa sinceritatea mea sa materializat de la inceput intr-o destainurie legata de faptul ca sunt aproape casatorit.Pentru ca nu am mai suportat ca ceva asa frumos sa se transforme intr-un stress am scos-o din lista de mess cu ignore si binenteles cu devieri apel pe telefon.Prima prietena din acest semn zodiacal pe care am avut-o am aflat dupa 3 luni ca de fapt avea prieten si eu eram post de vibrator..lucru care normal nu ma deranjat foarte tare ba chiar mi-a largit orizontul orgoliului.Concluzionand,ash putea scpune ca sunteti femei deosebite tocmai datorita faptului ca puteti fii 4 persoane in 4 secunde si deci plictiseala alaturi de voi este inexistenta insa pentru cineva care cauta armonie acest lucru este si va fii intotdeauna un shut un fund.Va doresc sa fiti iubite si nu in ultimul rand intelese,lucru greu de crezut in conditiile in care faptele bazate pe ratiune si nu pe instinct,la voi sunt visare de vant. :)





nu clasifica toate femeile gemeni dupa doar 2 eu sunt o geamana casatorita de 8 ani si nici prin gang nu-mi trece sau nu mi-a trecut vreodata sa-mi insel sotul.gemeni au schimbari de comportament acum sunt bine rad se simt bine si in urmatoarea secunda se pot schimba radical si tuna si fulgera.dar la fel cum a inceput totul asa se si sfarseste brusc.
alinadiana0680
Postat pe 10 Martie 2009 17:46
si eu femeie gemeni.Am citit topicul si am aflat cu stupoare ca suntem catalogate ca fiin d niste persoane egoiste, carora ne place sa manipulam, ca nu putem tine aproape prieteniii.Nu stiu cum e la altii, dar la mine nu e asa.prietena mea cea mai buna e in zodia balanta, si suntem prietene de cand aveam 4 ani.Doamne, nici prin gand nu mi/ar trece sa profit de pe ea cu ceva.gemenilor, acum vb din punctul meu de vedre, le place sa fie inconjurati de oamenii, sa aiba prieteni, sa dea petreceri, sa rada, sa glumeasca.Intr/adevar, unul din defectele mele, este ca daca mi se pune pata ca cineva nu imi place, apoi poate sa stea in cap si in coada, ca nu imi place si gata.Cu cine ne intelegem noi din zodiac?cu fiecare zodie.cu cine suntem compatibili?cu balantele, varsatorii, sagetatorii, desi eu sunt foarte compatibila, cu sotul meu, care este rac Sunt mandra ca sunt in zodia gemeni, atat de mandra incat am vrut ca si copilul meu sa fie in aceasta zodie, din pacate insa nu am avut norocul acesta pt ca nu am ramas insarcinata cand am vrut eu
mirelamuresan
Postat pe 10 Martie 2009 18:03
eu nu tin cont de zodiac intr-o relatie...
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 18:08
ce legatura are zodia intr-o relatie????cred ca sigur exagerati
escobar
Postat pe 10 Martie 2009 18:10
De la: myruna22, la data 2008-08-07 12:50:05si eu sunt tot o geamana,prima zi din zodie, cu influente foarte mari din taur si unde sa mai pun ca am ascendent in sagetator? complexa zodie, gandim mult, prea mult as zice, ne maturizam devreme, suntem prietenosi, stim sa ascultam, suntem comici, ne merge mintea struna, insa la capitolul love stam cam prost... cel putin cazul meu... de multe ori punem ochii pe oameni nepotriviti, si suntem atat de ambitiosi incat nu ne dam seama decat prea tarziu ca trebuie sa mergem mai departe. va pup gemenelor (aaa.. si sa nu uitam ca suntem guvernate de cuvantul DUALITATE )


ah:))
:">
miruna mai putem discuta despre asta:)))
chiar e interesant
:))
as mai putea adauga si eu cate ceva la ceea ce ai zis tu:))
LostInTraffic
Postat pe 14 Mai 2009 10:34
e foarte adevarat caci femeia gemeni este perfect compatibila cu barbatul berbec si balanta.sint zodiile care si-au pus amprenta cu adevarat pe viata mea.daca as intra in amanunt despre viata mea ,relatiile mele ,mi-ati da perfecta dreptate.in plus,am avut ocazia sa citesc un zodiac foarte vechi si complex,unde scria acelasi lucru,regat de compatibiliteatea cu berbecul si balanta
daca voi reusi sa intru din nou in posesia cartii respective am sa va enumar multe chesti importante.
byancabogdan
Postat pe 16 Mai 2009 03:02
...asa este...:)
Sandrina25
Postat pe 16 Iunie 2009 09:41
De la: ralukiss, la data 2008-08-04 12:57:29eu sunt fecioara, insa sunt inconjurata de gemene. Sora mea e geamana, inca din generala am stat in banca cu o geamana, la scoala am vreo 5-6 gemeni in clasa, majoritatea prietenelor mele sunt gemene, etc.
concluzia? gemenii au impanzit lumea! :)
Nu ca ar fi ceva (foarte) rau in asta.
Gemenii sunt copilarosi, norocosi, comunicativi, nebuni, visatori, vorbareti, dar cand se supara...ai face bine sa nu fi in preajma lor...primele 10-15 minute, ca dupa si uita de ce s-au suparat! Cel mai important e sa stii sa ii respecti, daca vrei sa fi respectat, chiar daca uneori au niste glume in program...nu te supara pe un geaman ca dupa o sa te bata la cap pana iti trece toata supararea :)

Ai dreptate si eu sunt geamana ,ma regasesc in cuvintele tale......ce trebuie sa faca cei din jurul meu?doar sa ma iubeasca.....iar eu sunt in stare ''sa rastorn muntii''
gabriela67
Postat pe 16 Iunie 2009 09:54
femeile gemenii nu sunt egoieste ba chiar ar face orice pentru a-si ajuta prietenii
le place sa fie iubite si nu incerca sa le enervezi pentru ca vor face tot posibilul pentru a se apara dar dupa ce cearta s-a incheiat ar putea spune ca nici macar nu a existat
chocolateG
Postat pe 12 Iulie 2009 18:07
De la: LadyDeea, la data 2008-09-24 17:06:32hmmm eu sunt scorpion :)... intradevar nu sunt compatibil cu zodia gemeni de nici o culoare... nu vreau sa o critic prea mult dar ca si restul zodiilor de aer ..varsator si balantza mi se par foarte sterse ... caractere slabe care imita si preiau obiceiurile, gesturile si ..poate si principiile altora. si ceea ce a zis anna lili mai sus nu consider deloc adevarat ba chiar mi se pare ca nu sunt in stare sa manipuleze pe nimeni si nimic, mor de curiozitate nu din cauza setei de cunoastere ":-J" doar ca nu suporta ca cineva sa stie mai mult sau sa ii ascunda ceva ... femeia gemeni nu e in stare sa fie fidela, e profitoare, nerecunoscatoare si egoista ..un singur lucru apreciez ca nu prea isi face multe griji in privinta la orice si da din ras in plans si invers, poti sa juri ca e nebuna uneori, din cauza ca semnul este mutabil banuiesc, atractive ? nu prea mi se par femeile din aceasta zodie ... in comparatie cu leoaicele, fecioarele sau balantzele, e bine totusi ca aveti o parere buna despre voi si nu vreti sa scoateti capul din pamant :) va urez bafta in continuare
dimi74
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:52
De la: _dulcik_, la data 2009-03-03 21:26:36eu sunt gemenii si uite ca ma inteleg cu scorpionul.... si chiar formam si o relatie de 2 ani.... asa ca zodiacul nu ma intereseaza.... daca m-as lua dupa el.....
dimi74
Postat pe 28 Octombrie 2009 17:54
si eu sant geamana si sant casatorita cu un scorpion foarte dulce si intelegator,ne completam unul pe celalalt si totul e foarte frumos.....cat despre compatibilitati chear nu ma intereseaza,sant ffff fericita cu ce am langa mine......iar pt cele ce judeca aceasta zodie nu mi se pare corect findca nu toate santem la fel.
dimi74
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:13
buna. sunt raluca si sunt, bineinteles, o geamana
am dat din intamplare peste forum, cautam pe google mai mult info despre zodie...
mi se potrivesc mult caracteristici, dar cred ca fiecare persoana este unica si nu putem generaliza o anumita trasatura unei intregi zodii
nu stiu cat de rele suntem, eu sunt chiar prostuta si las lumea sa profite de mine. nu stiu sa cer ce vreau, sunt duala (oh, da!) si uneori chiar cred ca sunt nebuna
acum cu compatibilitatea asta: ma inteleg bine cu sagetatorii, iar varsatorii ma fascineaza de-a dreptul. au ei ceva acolo, ceva special :)
cam atat.
raluca_mizerie
Postat pe 7 Decembrie 2009 01:12
Gemenii au personalitati , firi puternice, sa fac remarcati oriunde, fie in mod pozitiv, fie in mod negativ. cu precizarea insa ca in majoritatea cazurilor cand se fac remarcati in mod negativ se afla in fata unor firi slabe care se simt amenintate de nonsalanta, naturaletea si de constienta de sine a nativilor gemeni. Da, sunt o geamana si ma bucur ca sunt, pt ca am calitatile pe care le apreciez si la altii, iar defectele imi priesc: superficialitatea ma ajuta sa nu pun la suflet si sa trec peste orice repede, mentinandu-mi sufletul tanar si fara griji, iar narcisismul ma face sa am incredere in mine.
Cat priveste prietenia, spun cu obiectivtate ca sunt o prietena adevarata si am remarcat spiritul prieteniei si chiar al sacrificiului de sine pentru aceasta la toti gemenii. Nu suntem perfizi, pt ca nu avem rabdarea necesara pt a fi. Noua ne trece instantaneu si iertam tot la fel de repede.
IuliaF7
Postat pe 7 Decembrie 2009 11:12
AI DREPTATE
gabriela67
Postat pe 7 Decembrie 2009 16:10
Aio dreptate,cam multa klume este invidioasa pe acceasta zodie,nu intelg de ce.Problema lor.
kudika091198
Postat pe 8 Decembrie 2009 21:54
“Eu sunt ceea ce sunt si sunt multumit si plin de bucurie sa fiu asa. Si tu esti ceea ce esti si chiar daca esti diferit de ceea ce sunt eu, este de asemenea bine.”
o geamana
kudika050666
Postat pe 29 Decembrie 2009 13:09
Nu sunt in zodia gemeni, dar o apreciez e o zodie superba, femeia stie sa asculte si sa faca barbatul sa se simta puternic, nu e cicalitoare, e dulce si apreciaza atat duritatea barbatului cat si moliciunea lui, vrea totul de la el si bun si rau si daca o iubesti te va iubi toata viata....tot respectul pentru gemeni :)
maxidanny
Postat pe 29 Decembrie 2009 13:17
ioana_radulescu1986
Postat pe 29 Decembrie 2009 17:18
pt Twins_21 k asupra msg ei m-am oprit si pt toti ceilalti Luciferi de pe aici k duamni cata modestie: pana dati de cineva mai puternic ca voi...atunci va intoarceti cu spatele si o lua-ti la sanatoasa! barbatii intradevar, sunt in limba dupa voi, dar exista si unii barbati care mai au creier si nu gandesc doar cu....adik stiu sa faca diferenta dintre ce e bun si ce e rau....in fin, nu e oregula general valabila...eu una nu vreau sa am de-a face cu pers cu"dubla personalitae si o dezvolta pe a treia"(parazitii:D:D:)) ) fara suparare...nu vreau sa necajesc pe nimeni...:*
Leyah
Postat pe 29 Decembrie 2009 21:09
Si eu sunt in zodia gemeni si mi-am dorit si am si avut iubiti din zodii compatibile ( balanta, varsator, gemeni si care-or mai fi:)), dar n-am avut parte de niciunul. Mi-am gasit jumatatea acum un an si ceva, cu care am o relatie foarte frumoasa, iar barbatul despre care vorbesc este in zodia pesti...asa ca... prea putin conteaza ce spun astrele... Si da, e adevarat tot ce se spune despre femeia gemeni, atat despre partile bune, cat si despre cele mai putin bune...la fel cum e adevarat ca fiecare persoana este diferita, iar partile bune si cele rele pot veni si din educatie, mediu social si familial etc.
ride_it
Postat pe 29 Decembrie 2009 22:08
De la: alb_bastru, la data 2008-07-29 16:10:19din pacate eu personal am avut in cercul meu de amici persoane din zodia gemeni si sincer am ramas cu un gust amar.Am observat de-a lungul timpului ca cei din zodia gemeni sunt egoisti si profitori din toate punctele de vedere!De aceea am decis sa nu mai tin legatura cu astfel de "amici"binevoitori cu ganduri ascunse!


wooow .. si tu ce esti?? sagetator???
kitu_athena
Postat pe 30 Decembrie 2009 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum este relatia dintre ...ea berbec si el taur 5 De la: scorpio67 14 August 2009 12:37
Ce zodie sunt??? 29 De la: boggdi19 14 August 2013 18:58
scurgeri maronii 10 De la: kokomic 29 Septembrie 2011 08:59
Eu leu,el taur...:-?? 18 De la: DiavolytaTa 28 Aprilie 2009 19:35
dar barbatul LEU ? 127 De la: mainedimineata 28 August 2012 14:35