Setari Cookie-uri

Ce zodie sunteti?

De la: Aquarium, la data 2008-08-06 01:58:42cui ii pasa de tine copac amarat si rablagit? namaste. pestii sunt cei mai tari
..................................
erikahd2008
Postat pe 21 Februarie 2009 01:25
12 motive pentru care te aflii in zodia FECIOARA
1. Expert in folosirea cuvintelor.
2. Motto-ul tau: Realizarea cea mai mare a unei persoane cu adevarat ambitioase poate fi simpla amabilitate.
3. Faci cele mai pertinente recenzii critice.
4. Atat de elegant si curat.
5. Mentii standardele altora la cote inalte.
6. Potrivit pentru a fi un mare comediant.
7. Esti foarte bun in a-ti ascunde emotiile.
8. Model de constrangere excesiva.
9. Sincer si real.
10. Complet concentrat asupra obiectivelor.
11. Detaliile sunt viata ta.
12. Open mind: Nu intotdeauna calea cea mai grea este si cea mai buna.

Cred ca se potriveste...
Aladiah
Postat pe 21 Februarie 2009 01:30
scorpion
Asynia
Postat pe 21 Februarie 2009 06:54
befana am citit ca tu calculezi astrograme...ar fii prea mult daca te-as ruga sa o calculezi si pe a mea?
ariadna_106
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:00
Eu sunt Pesti.
Narcisa_Ana
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:18
De la: Narcisa_Ana, la data 2009-04-07 13:18:30Eu sunt Pesti.

Nu cred in horoscop.
Narcisa_Ana
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:19
oaie
Diavolyta_
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:22
gemini
__LL__
Postat pe 7 Aprilie 2009 13:23
NU AM VAZUT NICI UN SCORPION PE ACOLO:)?? ,,,,ASA-I.......motto-ul acestui semn zodiacal este:D Ma deschid schimbarii si transform in mine ceea ce trebuie sa existe pentru a descoperi adevarul fiintei mele interioare. Venerez sexualitatea Nativul Scorpion arata tuturor o imagine de om sigur pe sine, increzator, puternic, controlat si calm, desi in interiorul sau se da o lupta acerba. Scorpionul este sensibil si emotional, dar emotiile sunt puternic tinute sub control, incat nu ar putea fi observate nici de catre cei foarte apropiati. In ciuda aparentelor de persoana dura, emotiile sunt totusi latura sa forte si reuseste sa si-o controleze cu mare grija.
Toate sentimentele pot fi mult mai intense la Scorpion: si dragostea si ura, si gelozia si loialitatea. Totusi cand emotiile nativului Scorpion explodeaza, ele pot fi periculoase, adeseori negative, precum razbunarea sau sarcasmul.
Nativul Scorpion este obsedat de munca. Poate fi un bun organizator si lider, pentru ca ii place sa inceapa noi proiecte, are o viziune de perspectiva asupra planurilor de viitor si poate ajuta la orientarea tuturor spre atingerea scopurilor finale. Rabdarea, toleranta si intelegerea sunt cheile ascensiunii lui, daca este capabil sa le invete
Nativul Scorpion este sceptic, secretos, greu de inteles si de patruns. Pe fata lui adeseori nu poate fi zarita nici o reactie care sa ii tradeze sentimentele. VA MAI SPUN
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:33
namaste am o intrebare la tine ..numele tau ales aici...=salut/buna in hindy():P
truelife
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:45
mie mi se potriveste asta

Zone erogene: buzele, lobul urechii, pleopele

Femeia Berbec este cea interesanta tovarasa de pat dintre toate zodiile. Este patimasa, senzuala, neinfricata si impulsiva. Pentru ea, actul sexual este foarte important, iar cel care ii ajunge in pat, trebuie sa o surprinda mereu si sa vina cu ceva nou. Altfel se plictiseste si isi va cauta pe cineva capabil sa o satisfaca sexual. Ii place sa faca sex oriunde, iar ideea de a fi prinsa o excita la maxim. Prin aptitudinile sale sexuale, reuseste sa domine orice barbat cu care ajunge intre asternuturi. Nu ii plac mangaierile tandre, ci prefera atingerile hotarate si ferme. Nu este usor de rezistat langa femeia Berbec deoarece ei ii place sa isi traiasca viata din plin, iar un barbat plictisitor sau timid nu poate sta mult in preajma ei. Pentru ea, sexul este una dintre cele mai mari bucurii ale vietii si adora sa isi surprinda iubitul cu surpize erotice.
Diavolyta_
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:47
gemeniiiii
_dulcik_
Postat pe 7 Aprilie 2009 14:48
Gemenii rulezzzzz !!!
OneLastBreath
Postat pe 7 Aprilie 2009 22:10
oitzä de cand m`o "pescuit" mama
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 11:41
..cei nascuti in zodia GEMENI sunt cei mai realisti dintre zodii si cu picioarele pe pamant, dar acum depinde...nu poti spune despre toate pers. dintr-o zodie ca sunt toate la fel, depinde si de asccendent, de ziua, ora la care s-au nascut.Se poate sa fie trasaturi asemanatoare, dar personalitatea difera de la pers. la pers.Spun ASTA IN CUNOSTINTA DE CAUZA, PT. ca , in biroul meu suntem 5 femei gemene, dar f. deosebite una de cealalta;una e mai linistita si retrasa, introvertita, nu-i place sa glumeasca si nu rasp. la glumele noastre;alta e exuberanta, agitata, nebuna, glumeata, spirituala...asta sunt eu.
Avem si calitati, si defecte, ca toate zodiile...despre mine, pot spune ca sunt vesela, joviala, cu simtul umorului, sincera, dar in nici un caz naiva, judec totul la rece, nu sunt cu capul in nori, de multe ori prea rationala, feminina, si imi vad defectele-asta cred ca e o calitate., si chiar fac haz de necaz pe seama lor.Am si multe defecte, printre care unul ar fi instailitatea, nehotararea (CE BINE AR FI DACA AR LUA ALTCINEVA DECIZII IN LOCUL MEU), de multe ori am ales partenerul nepotrivit, ...dar trb. sa recunosc ca am un farmec anume, barbatii se simt atrasi de mine si cauta sa fie mereu in preajma mea...
Ca compatibilitate, cel mai bine ne potrivim cu balantele...eu sunt maritata cu un pesti si, cu toate ca se spune ca nu merge, noi ne intelegem bine.Pt. ca un barbat sa ne acapareze atentia, tr. in primul rand sa fie spiritual, cu simtul umorului, si sa aiba ce sa vb, sa nu ne plictiseasca, pt. ca trb. sa fim stimulate verbal.Suntem o zodie inteligenta, si ne plac provocarile verbale, si nu numai...Si inca ceva, ne place sa filtram...dar sa nu va lasati pacaliti, nu vom merge mai departe de asta...vrem sa vedem barbatii la picioarele noastre, si dupa ce ne-am facut damblaua si l-am facut sa creada ca o sa cedam la prima intalnire, o sa constate ca a fost pacalit...Mai sunt multe de spus, dar citizi zodiacul, se potriveste in mare ce scrie acolo
kudika010299
Postat pe 15 Mai 2009 09:34
eu sunt geamana, sa-ti spun cate ceva...vesela, joviala, cu simtul umorului, placuta la vedere, barbatii cauta compania mea, pt. ca se simt bine in preajma mea, naturala, sincera, feminina; de multe ori imi place sa filtrez, sa vad ca barbatii intorc capul dupa mine....dar totul ramane doar la stadiul de flirt, pt. ca nu merg mai departe;am multa imaginatie, am scris si poezii, sunt o fire romantica, dar nu sunt cu capul in nori, judec totul la rece; la mine, iubirea trece prin creier, niciodata nu mi-am pierdut capul dupa un barbat.; sunt pasionala atunci cand gasesc omul potrivit, sunt o sotie fidela, nu as 'calca; pe bec, chiar daca m-ar tenta cineva, din principiu, si o spun in cunostinta de cauza. Am principii pe care nu le incalc pt. nimeni.Am si multe defecte:instabila, nehotarata, pot mai mult, dar , de multe ori, imi lipseste ambitia...
kudika010299
Postat pe 15 Mai 2009 09:52
Scorpion-ambitia ,dar si dorinta de neclintit de a-mi invinge dusmanii
cattie
Postat pe 15 Mai 2009 13:55
eu sunt a-13-a zodie
bgd74
Postat pe 15 Mai 2009 14:33
Principalele calitati ale zodiei Taur: loialitate, tenacitate, stabilitate, rabdare
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Taur: bunastare materiala, confort
Defecte ale nativului din zodia Taur: încapatânare, tendinta de a deveni prea posesiv si materialist

Culorile zodiei Taur: galben, galben-portocaliu, nuante de huma
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Taur: coral, smarald
Metale caracteristice pentru zodia Taur: cupru
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Taur: vineri


Relatii între zodia Taur si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Fecioara, Capricorn
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Leu, Scorpion, Varsator
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Varsator
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Leu
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Gemeni
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Scorpion

* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Fecioara
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Berbec, Capricorn
S0phia
Postat pe 1 Iunie 2009 16:28
parerea mea referitoare la zodii este ca nu intotdeauna corespund caracteristicile unei zodii cu realiatatea.buna tuturor apropo!
eu de exemplu cunosc un barbat geaman...chiar mai multi...zodia gemeni este conform caracteristicilor sale....o zodie extrem de inteligenta.la ei problema nu este ce pot sa faca ci ceea ce vor sa faca.barbatii din pacate sunt un pic afemeiati....insa daca intalnesc dragostea adevarata nu mai se uita in alte parti...sunt insa gelosi si destul de posesivi cu persoana iubita.insa extrem de glumeti....ironici chiar.....spun toate astea pentru ca am prieteni foarte buni in aceasta zodie
vreau_sa_zbor
Postat pe 6 Iunie 2009 14:37
cam asa se-ntampla,fructul oprit e mai gustos decat in mod normal,dar nu-l poti gusta tot timpul...doar cand vrea el sa se lase gustat...
aligator_roz
Postat pe 16 Octombrie 2009 10:53
De la: Miss_Stardust, la data 2008-08-16 16:16:08Mirelacm, Doamne fereste! dci nu pot sa cred ce ai scris!? adika doar 2 luni, si atatea complicatii??> si nu a incercat nimeni sa-i bage mintile in cap ei? adika totusi..k sentimente f profunde pt el, nu cred k ar putea avea cineva, doar dupa 2 luni... la 24 ani, cred k o femeie ar trebui a gandeasca altfel, totusi..k nu mai e copil. Nu imi pot imagina de ce mai sta cu el


Nu ai invatat pana acuma ca verbul este A INGHITI.....si nicidecum a inchiti....
paula27
Postat pe 23 Noiembrie 2009 15:42
cea mai scarboasa zodie.............huoooooooooooooooo pentru perversii gemeni!
concordia
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:45
De la: concordia, la data 2009-11-23 19:45:36cea mai scarboasa zodie.............huoooooooooooooooo pentru perversii gemeni!


Incepe cel de-al treilea razboi mondial? Oau I like it!
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2009 19:51
De la: concordia, la data 2009-11-23 19:45:36cea mai scarboasa zodie.............huoooooooooooooooo pentru perversii gemeni!


hmmm, ce sa zic..ms
da tu ce zodie esti draguta de esti asa "tare in clanta"?
Calandrinon
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:06
De la: miss_darine, la data 2009-11-23 19:51:24
De la: concordia, la data 2009-11-23 19:45:36cea mai scarboasa zodie.............huoooooooooooooooo pentru perversii gemeni!


Incepe cel de-al treilea razboi mondial? Oau I like it!

tu de partea cui vrei sa fi?
Calandrinon
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:07
De la: Calandrinon, la data 2009-11-23 20:07:25
De la: miss_darine, la data 2009-11-23 19:51:24
De la: concordia, la data 2009-11-23 19:45:36cea mai scarboasa zodie.............huoooooooooooooooo pentru perversii gemeni!


Incepe cel de-al treilea razboi mondial? Oau I like it!

tu de partea cui vrei sa fi?


Eu tin cu NATO
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:08
Si ca sa raspund on topic tin cu leoaicele si cu gemenitele dulci
miss_darine
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:09
De la: concordia, la data 2009-11-23 19:45:36cea mai scarboasa zodie.............huoooooooooooooooo pentru perversii gemeni!


si inca o data ti-ai luat teapa!
traiasca gemenii mai ales aia pervesii la naiba in puii mei!
one_size
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:10
De la: one_size, la data 2009-11-23 20:10:52
De la: concordia, la data 2009-11-23 19:45:36cea mai scarboasa zodie.............huoooooooooooooooo pentru perversii gemeni!


si inca o data ti-ai luat teapa!
traiasca gemenii mai ales aia pervesii la naiba in puii mei!





subscriu...
Calandrinon
Postat pe 23 Noiembrie 2009 20:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBATUL 100% VENUSIAN(TAUR CU ASCENDENT IN BALANTA SAU INVERS) ESTE BARBATUL DORIT DE TOATE FEMEILE 39 De la: Dia_Dia 22 Aprilie 2011 23:49
Buna 27 De la: kudika_861 4 Martie 2012 09:16
ea taur-el taur? 5 De la: one_size 2 Noiembrie 2009 19:58
Fata Scorpion + Baiat Scorpion 34 De la: Lady_Shadow 5 Septembrie 2015 17:00
il urasc sau il iubesc??? 9 De la: thadoogback 22 Februarie 2011 12:52