Setari Cookie-uri

Ce zodie sunteti?

nu s-a descris nici o pestoaica...oare de ce? dc ma s sau ma luam dupa tot ce zice in horoscop eram moarta pana acum, imi taiam singura venele...
mirelacm
Postat pe 3 Noiembrie 2008 19:01
De la: Dellys21, la data 2008-08-05 21:00:59 Traiasca gemenii!!!

si eu...sunt tot gemeni.cred ca principalele trasaturi sunt curiozitatea, inteligenta, spiritul vivace, sociabilitatea.desi gemenii sunt de fapt introvertiti....dar sunt si foarte sociabili.
mkdisk
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:24
De la: Christine21, la data 2008-10-28 13:22:06 despre capricorn spune`ti si voi mai multe

mai mult?! ..ajunge?!!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:28
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-11-06 19:28:26
De la: Christine21, la data 2008-10-28 13:22:06 despre capricorn spune`ti si voi mai multe

mai mult?! ..ajunge?!!

ajunge ,multzam
Christine21
Postat pe 8 Noiembrie 2008 15:30
aaaa si era sa uit....sunt persoane extrem de adaptabile....cred ca e una dintre armele lor, cu care pot reusi in viata....pt ca, in general, gemenii nu sunt o zodie foarte puternica...depinde si de ascendent, de zodiacul chinezesc, de astrograma personala....
sunt oameni in general, fragili fizic, dar foarte puternici pe plan spiritual, adaptabili.......uneori cred ca mintea slabeste trupul, adica ar fi mai bine pt ei sa nu mai gandeasca atat.si este ff greu sa isi gaseasca partenerul, niciodata nu sunt pe deplin fericiti.
mkdisk
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:57
SAGETATOR cu ascendent in sagetator!!!
milka_b
Postat pe 13 Noiembrie 2008 14:18
De la: Loveliness, la data 2008-08-05 14:24:18Pot spune ca sunt o varsatoare 100%.. de multe ori ma mir si eu cat de bine ma caracterizeaza zodia mea!

.....te saluta o alta varsatoare vb ta una 100% ...
utopia
Postat pe 5 Decembrie 2008 02:41
Scorpioanca- mi se potriveste- gelozia la maxim, mama ok, dedicata familiei, ii place sa fie pusa in vitrina si admirata....( glumesc acum, dar din cind in cind tinjesc la un te iubesc si la o vorba de drag si dor ), ii place la nebunie sexul si sa iubeasca.....totusi, nu destul de hotarita si sigura pe ea asa cum ar trebui sa fiu o scorpioanca.
_iluzie_
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:47
Traiasca BALANTELE si caracterul lor.NOI nu trebuia sa ne nastem in Romania
CICI72
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:50
http://concurs.dormeo.ro/index.asp?tn=friendhome&parent=5780652&sid=55177 concurs 1000 euro :) afla mai multe despre pozitia in care dormi si ce dezvaluie ea despre tine :)super fain
mo_alexandra
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:57
capricorn: perseverenta, prudenta, organizare, singuratate, administratie, ambitie, incapatanata, familista convinsa - astea sunt calitatile dar cel mai mare defect al meu este ca "numai eu fac lucrurile cum trebuie", deci in concluzie muncesc de dimineata pana noaptea.
ella2312
Postat pe 1 Ianuarie 2009 22:16
bn ma numesc andreea ,si sunt zodia rac -sunt sensibila,curioasa,sufletista ,timida ,asa cum e un rac imi cer des prieteni sfaturi in dragoste pentru ca sunt foarte romantica ma indagostesc uror .......

Postat pe 2 Ianuarie 2009 14:18
sunt sagetatoare si sunt mandra de ce sunt
anya016
Postat pe 2 Ianuarie 2009 21:06
La fel o sagetatatoare independenta,optimista,deschisa....

Postat pe 4 Ianuarie 2009 20:05
gemeni.pana nu deemult mi-a placut mult viata.acum......
dana_mv
Postat pe 5 Ianuarie 2009 00:18
hei..de LEI nu prea s-a vorbit ...ar cam fi cazul sa stiti..
Cu toate k nu ma regasesc de fiecare data in descrierile aceste zodii trebuie sa spun k suntem buni sunt mai degraba plina de contaste...sau poate asa sunt leii...
Sa auzim numai de bine!!!
Andreea87
Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:49
Io-s Leoaica... Roaaar!:D:>

Postat pe 5 Ianuarie 2009 21:53
De la: dana_mv, la data 2009-01-05 00:18:42gemeni.pana nu deemult mi-a placut mult viata.acum......

nu te mai demoraliza fata ,,,ce tot ai???????fi mai optimista



eu varsator ,,,si chiar imi place ca se potriveste tot aproape
sarutama
Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:02
Leu cu ascendent in Leu.....ROARRR

dar nu prea ma iau dupa zodii
kitty_krieger
Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:04
sunt GEMENI-Abilitatea acestei persoane de a vedea faptele si viata atat de obiectiv si analitic o ajuta sa fie satisfacuta de sine si de aceea ceilalti oameni respecta aceasta persoana. Dar totusi - in mare parte a timpului este o durere in c**. Poate pentru ca el/ea este prea critic/a iar perfectiunea este pentru el/ea realitatea. Oamenii deseori cred ca se gandeste prea mult la el/ea dar numai prietenii apropiati stiu ca de fapt este foarte de incredere, corect si se tine de cuvant, este o chestiune de onoare pentru el/ea.
Desi este foarte retinut/a, prietenii sai il/o respecta iar dusmanii sai se tem de el/ea. Daca ai un prieten de genul acesta, ar trebui sa stii ca ai cel mai bun partener de viata.
in mare parte mi-se potriveste
ETE_EU
Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:15
Berbec
G_Bogdan
Postat pe 5 Ianuarie 2009 22:27
De la: G_Bogdan, la data 2009-01-05 22:27:47Berbec

De ce roseti draguta? In sfirsit....un berbec.Dupa ce am citit...numai de gemeni aproape...
Stii si eu sint berbeaca...nu mi-e rusine de zodia mea, ar vrea unii sa aiba energia noastra si capacitatea de a ,,sparge" orice cu cornitzele.Partea proasta la noi...e ca punem prea mult suflet..in orice!
Una peste alta....nu conteaza zodia...om sa fie!Asta e o calitate pe care nu ti-o da zodia si se gaseste foarte greu in ultima vreme.
andromedada
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:21
eu sunt leu cu ascendent in scorpion probabil de aici si atitudinea "ori alba ori neagra", nu exista cale de mijloc petru mine...si nici de intoarcere.
Andreea87
Postat pe 7 Ianuarie 2009 20:56
iauitati ce spun zodiile dupa ce u facut dragoste

Berbec: OK, hai s-o facem din nou!

Taur: Mi-e foame, paseaza pizza!

Gemeni: Ai vazut pe undeva telecomanda?!?

Rac: Cind ziceai ca ne casatorim?

Leu: Zi ca n-a fost fantastic !!!

Fecioara: Na ca acum trebuie sa spal cearceafurile!

Balanta: Mi-a placut, pentru ca ti-a placut si tie.

Scorpion: Poate c-ar trebui sa te dezleg mai intii ...

Sagetator: Nu ma suna, te sun eu!

Capricorn: Ai cumva vre-o carte de vizita?!?

Varsator: Acum, hai s-o facem fara haine pe noi.

Pesti: Cum ziceai ca te cheama?!?
sarutama
Postat pe 7 Ianuarie 2009 21:06
balanta and im not proud of it !
alina_luminita
Postat pe 7 Ianuarie 2009 21:17
voi chiar credeti in zodii?la mine scrie ca ma inteleg f bine cu balanta si varsatorul.cred ca de asta am eu mereu probleme.daca eu nu am cunoscut decat lei.....pai de unde sa stiu eu ca trebuie altceva. aiurea cred.
dana_mv
Postat pe 7 Ianuarie 2009 22:01
eu varsator ,,,ce imi spuneti???????????
sarutama
Postat pe 7 Ianuarie 2009 22:03
De la: sarutama, la data 2009-01-07 22:03:08eu varsator ,,,ce imi spuneti???????????
tu?e o gluma?bine macar ca nu esti leu,ca lesinam in fotoliu
dana_mv
Postat pe 7 Ianuarie 2009 22:06
Buna sunt un mic si inocent scorpion Cum suntem noi scorpioni? Suntem cam asa :
Nativul din zodia Scorpionului este voluntar, tenace, combativ si pasional. Uneori pare ca se lupta cu toata lumea. Cand isi fixeaza un scop, nativul din zodia Scorpionului va cauta sa-l atinga cu orice pret. Dispune de o foarte mare energie si o imensa putere de munca. De obicei, nu suporta discutiile lungi si prefera sa actioneze.
Cel nascut in zodia Scorpionului are perioade in viata cand trece prin mari crize interioare. In astfel de momente, este necesar sa isi stabileasca un scop si sa isi revizuiasca filosofia de viata.

Nu este niciodata linistit, ci se agita într-o directie sau alta pentru a progresa pe calea pe care si-a trasat-o ferm si pe care o are foarte clara în minte. Fata de prieteni este loial, generos si sincer, desi pastreaza o rezerva de cele mai multe ori, ce tine de stilul sau de viata, de munca si mai ales de lupta - caci el îsi circumscrie toate actiunile sub aceasta ultima notiune. Ceilalti nu trebuie sa se simta jigniti din acest motiv, caci se poate conta pe el, atunci cand exista o apropiere sufleteasca reciproca.

Nativii acestui semn (cei împacati cu sine îndeosebi) exercita un mare magnetism asupra anturajului si au în privire o putere aproape hipnotica.

Dealtfel, legat de acest aspect inconstiental comportamentului lor, sunt foarte preocupati de tot ce are legatura cu ocultismul si, mergand mai departe, de o viziune generala aupra vietii si a mortii, ai misterelor existentei umane si ale Cosmosului.

De aceea, atunci cand nu au înclinatii artisitice sau comerciale, se vor orienta în aceasta a treia directie, anume spre domeniile ce deschid un orizont extrem de amplu, ca religia ori filozofia. În toate locurile în care traieste si în toate profesiile în care activeaza, scorpionul are ca dorinta principala sa fie cel mai bun, cel mai capabil, si atunci cand îsi atinge acest scop o face în mod firesc, fara sfortari parca, avand însa în spate un mare volum de munca fizica si consum nervos.

Îi plac riscurile, tot ceea ce implica pericole si are un pronuntat gust pentru aventura. Scorpionii sunt parinti foarte buni, atenti la educatia copiilor lor, la dezvoltarea deplina a capacitatilor acestora si la insuflarea unor conceptii corecte si realiste despre lume si viata
erida
Postat pe 8 Ianuarie 2009 01:47
De la: NAMASTE, la data 2008-08-05 21:13:47Si eu sunt tot gemeni
annitadolc3
Postat pe 9 Ianuarie 2009 09:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sunt rac iar el e taur 53 De la: p37ru7za 31 Octombrie 2015 15:22
exista compatibilitate intre o balanta (el) si un taur (eu)? 48 De la: Cassey 19 Mai 2009 10:59
CEL MAI TARE ZODIAC-BALANTA 22 De la: rox81 6 Iulie 2010 16:08
Gemeni - Fecioara 24 De la: franziska_eu 20 Decembrie 2011 19:27
ea rac el pești 1 De la: kudika_943586 26 Noiembrie 2013 23:05