Setari Cookie-uri

Ce zodie sunteti?

asa e! taurii sunt foarte incapatanati, au destula rabdare dar cand ii calci pe coada pot devenii mari batai de cap..eu una asa sunt...sunt genu de persoana romantica, cuminte si devreme acasa, dar daca nu sti sa ma apreciezi, s-ar putea sa nu-ti mai placa de mine..si sa vrei sa renunti...dar nu scapi asa usor :D :D :D
am avut parte de destule esecuri in relatii dar..inca optimista si cu capul sus...niciodata nu sti de unde te loveste..adevarat..nu sunt nici foarte inaintata in vasta..adik..praktic, copil..la doar 17 ani dar..cred ca inca ma mentin pe linia de plutire...si..gandesc putintel mai matur decat "varsta mea"
incerc sa fac totul bine de fiecare data si urasc sa dezamagesc, am un singur defect foarte mare, increderea! am incredere in aproape oricine, ceea ce nu e f bn pt mine, de destule ori am fost tradata de asa zisi "prieteni"..insa..dupa cum am mai zis...optimismul meu nu are limite... imi place sa fac lumea din jurul meu sa se simta bine si de fiecare data cand am ocazia sa fac ceav mai bun pt "omenire"...why not? :)
sunt de parere k viata nu e doar roz, mai exista si culori monotone precum gri-ul, dar trece repede si ala...inca o calitate, mereu sunt sincera..si...nu insel....nuj cata lume mai apreciaza asta in ziua de azi...poate prea putini...(din cate am cunoscut eu)
ar fii destule de spus despre tauri..suntem persoane f sociabile...eu una sunt:D...
app....aa nu fac curatenie decat cand am nervi..singurul lucru care imi vine in minte sa ma calme atunci cand sunt foarte agitata e sa stertg praful si sa fac curatemie..in rest, la mine in camera arata ca dupa razboi :):):)):):):


legat de curatenie depinde de la persoana la persoana,pt k de ex mie imi place ff mult sa fak curat dar nu prea am timp.In putinul timp liber pe care il am fak curat luna asa k fiecare cu obiceiurile ei.Este perfect adevarat ce ai scris despre taurii in regasesc perfect in descrierea ta
mirela_zaky
Postat pe 18 August 2008 08:07
ms frumos ankaangel
mirela_zaky
Postat pe 18 August 2008 08:08
Eu sunt sagetatoare... Aventuriera? Nu prea! Imi plac calatoriile? Da, dar nu in exces... Instabila, ba chiar infidela? NU, asta chiar nu!!! Sunt foarte multe chestii care nu mi se potrivesc din caracterizarile generale ale femeii-sagetator! Pentru d-na Befana: cum pot sa fac si eu rost de o astrograma??? Chiar sunt curioasa...
amelia05
Postat pe 18 August 2008 09:15
asta venea de la un capricorn ;) deci.. ;) ei sunt ceva mai duri.. mie asa mi se pare.. voi ce ziceti..?
ayo
Postat pe 18 August 2008 11:27
As putea adauga niste caracteristici ale sagetatorilor : au un umor fantastic sunt extrem de copilarosi,entuziasti, idealisti iar daca plac pe cinevaa isi dau si haina de pe ei....ca defecte as pune pe lista : incapatanarea, egoismul, lipsa de rabdare ...lista poate continua...atept sa mai adugati voi
cryss_tina83
Postat pe 18 August 2008 13:05
As putea adauga niste caracteristici ale sagetatorilor : au un umor fantastic sunt extrem de copilarosi,entuziasti, idealisti iar daca plac pe cinevaa isi dau si haina de pe ei....ca defecte as pune pe lista : incapatanarea, egoismul, lipsa de rabdare ...lista poate continua...atept sa mai adugati voi
cryss_tina83
Postat pe 18 August 2008 13:06
As putea adauga niste caracteristici ale sagetatorilor : au un umor fantastic sunt extrem de copilarosi,entuziasti, idealisti iar daca plac pe cinevaa isi dau si haina de pe ei....ca defecte as pune pe lista : incapatanarea, egoismul, lipsa de rabdare ...lista poate continua...atept sa mai adugati voi
cryss_tina83
Postat pe 18 August 2008 13:06


an_mari
Postat pe 18 August 2008 14:36


an_mari
Postat pe 18 August 2008 14:36


an_mari
Postat pe 18 August 2008 14:36
Berbec-un berbec ciudat aspectat de anul oii deci rac, cu ascendent intre varsator si pesti.Nici nu ma recunos-toata apa aruncata peste fok.
Artista pana in ultima celula,uneori impulsiva,nechibzuita,visatoare,romantica.Risc enorm, pierd cel mai adesea.Traiesc cu sufletul in flacari si trupul in gheata.Cand ma aprind ard ca o lumanare si apoi renasc ca o pasare pheonix.Astept ca un sarpe si lupt ca un dragon. Nu cunosc decat o singura teama-teama de mine.Cred ca un sfant si pacatuiesc ca o ticaloasa.Nu vreau nimic pt ca intodeauna cineva mi-a luat ce am avut si uneori mi s-a dat totul.
liliana04
Postat pe 18 August 2008 14:42
DACA ATI INCEPUT SA CARACTERIZATI PE TOTI DIN HOROSCOP ATUNCI AM SA FAC SI EU O DESCRIERE MAI SCURTA DESPRE FIECARE:
-BERBEC-SENSIBIL DAR LUPTATOR,ESTE IN STARE SA SE INTOARCA SI DIN MORTI ATIT DE MULT AI PLACE VIATA;ESTE RESPONSABIL ADOARE COPII SAI ,INSA DE CELE MAI MULTE ORI NU SE OPRESTE LA PRIMUL MARIAJ EI ELE DE OBEICEI NU PREA AU NOROC IN DRAGOSTE;UNEORI SUNT CHIAR INFLUENTATI DE CATRE CEI DIN JUR:

-TAUR-UN MUNCITOR;NU CUNOASTE OBOSEALA DESI D EMULTE ORI LUCREAZA DINCOLO D EORICE EFORT UMAN;TRAIESTE PENTRU FAMILIA LUI,DESI APARENT ESTE PUTERNIC IN ADINCUL SUFLETULUI E SENSIBIL;DAR PENTRU CEL IUBITA IUBITA ADUCE SI STELELE D EPE CER;MEREU DA CADOURI SI AL FACE FERICIT ATUNCI CIND VEDE PE CHIPUL ALTORA BUCURIA CARE A PUTUT PRICINUI:ESTE UN GLUMETI TE AMUZ CU EL;;UN SUFLETIST FOARTE BUN LA INIMA


-GEMENI-DESI UNII CREDE CA E UN VISATOR,NU ESTE ,MAI DEGRABA ESTE EL SAU EA INSUSI UN NARATOR CARE MEREU SE FRAMINTE SI SE GANDESTE ASUPRA PROBLEMELOR,DE CELE MAI MULTE ORI VREA SA AJUTE CHIAR O LUME INTREAGA CREZIND CA O POATE SALVA;tE POTI BAZA PE EI;sUNT CREDINCIOSI SI SUFLETISTI;dESI UNII CRED CA SUNT NAIVI ,EI BINE GEAMANUL NU ESTE NAIV CI ARE UN SUFLET MARE O INIMA MARE .MEREU DADIND INCA O SANSA CELUILALT::UN ARTIST INASCUT CAM PREA VORBARETI DAR CINSTITI

-RAC-ARE MARI INCLINATII LA DEPRESIE;APARENT ESTE FINUTI DAR DEFAPT FITI PREGATITI CA ATUNCI SE RAZBUNE CIND ASTEPTI MAI PUTIN;ESTE RABDATOR;TRAIESTE PE DEPLIN VIATA;DAR DACA A DECIS SA SE SCASATOREASCA DEVINE FOARTE FIDEL...TE POTI BAZA PE EL IN ORICE MOMENT;AI PLACE FRUMOSUL SI ELEGANTA LUCRURI SCUMPE;DECI BARBATUL CARE VREA SA O CUCEREASCA ARE NEVOIE DE UN VENIT BUN CA SA O POATE INTRETINE...DESI PLACE CASA LUI NU ESTE O GOSPODINA SAU GOSPODAR DE EXCEPTIE;INSA ARE GUSTURI RAFINATE DE A O ARANJA ACESTA

-LEU-DOMINANT;MEREU VREA SA DOMINA PE TOATE PLANURIILE;MEREU ESTE IN CENTRUL ATENTIEI DEOARECE VORBESTE SI RIDE SI ESTE FOARTE ACTIVA;MUNCITOARE SAU MUNCITOR;DAR PLACE SA DOARME ,VAI SI AMAR CELUI CARE NU LASA SA DOARME;ESTE FOARTE BUNA GOSPODINA;DAR E O GURALIVA CA TE MANINCA DE VIU D ENU FACI CE POFTESTE EA::ESTE FOARTE PEDANTA CURATA;HARNICA-ADOARE COPII IN EXTREMITATE;DIN PACATE ESTE IN STARE SA DOMINE VIATA ACESTORA CHIAR DE ACESTIA SA FIE DEJA ADULTI DE 40 DE ANI:::DECI UN TEMPERAMENT MAI DIFICIL,ITI DA INIMA DACA CERI INSA ITI REPROSEAZA MEREU DACA TI-A DAT CEVA

-FECIOARA-MAI BLEG UN PIC;APARENT TIMID SI IUBARETI ESTE SUPER SENSIBIL CEL MAI SENSIBIL CU INCLINATIE PRE SUICID;ESTE TALENTAT SI PLACE CALATORIILE LUNGI;ESTE UN RABDATOR ;UNEORI RABDE PREA MULT SI LASA DUPA CELALALT PREA MULT;NU PREA AU NOROC IN DRAGOSTE;DE ACEEA ACESTIA SE CASATORESC DE OBICEI DE MAI MULTE ORI IN VIATA LOR..NU LE PLACE SINGURATATEA;IN A SE HRANII SUNT MEREU DIFICIL;ALEG MANCARURI MAI CIUDATE MAI EXTREME;MEREU SUNT CURIOSI;JUCAUSI DAR FOARTE -FOARTE BUN LA SUFLET-INIMIOSI

-BALANTA-NICIODATA NU STIE CE VREA-IN ACEST MOMENT SPUNE CA A DECIS UN LUCRU;IAR IN CELALAT A SI SCHIMBAT...SI ATATA SE LAMENTEAZA INTRE A FACE SAU A NU FACE INCAT MEREU ALEGE CEL RAU...SI ASTFEL PIERDE..ESTE SERIOS;PUTERNIC FOARTE REZISTENT CHIAR SI IN CELE MAI RELE MOMENTE ALE VIETII;INSA NU SUNT PREA FIDELI,DE MULTE ORI SCHIMBI PARTENERII LOR SI TOATE ACESTEA DOAR PENTRU CA MEREU VOR SA-SI DOVEDEASCA PENTRU EI INSUSI CAT D EBUN SUNT EI SAU ELE:::ADOARE FAMILIA LUI-CU COPII SAI ESTE FOARTE SEVER UNEORI CHIAR RECE DAR ISI CUMPARA TOT CE ELE NICI MACAR NU VISEAZA:::


-SCORPION-ORGOLIOS,ESTE CU CAPUL IN NORI -MEREU CU CEL PUTIN 100 DE METRII IN SUS DEASUPRA PAMINTULUI SI DE ACOLO PRIVESTE PE CEILALTI,FOARTE INCREZUT SI PUTERNIC,iNSA APARENT ;MEREU CADE SI SE LOVESTE SI GREU SE RIDICA,DAR DACA RECAPATA PUTERE REDEVINE CEA CE A FOST.MULTA INCLINATIE ARE SPRE EZOTERISM :MAGII SI LUCRURI DIABOLICE;POT SPUNE ESTE CHIAR UN ADORAT AL SATANEI,DECI EL SAU EA IN VIATA LUI VA TREBUI SA SE BATE MEREU CU ACEST FAPT;ORI DEPINDE MULTORA DINTRE EI CHIAR PLACE ACESTA:DE OBICEI DOAR GURA ESTE DE EI;MULTE FAPTE NU SUNT::SEXUL ESTE VIATA LOR ASTA IS CONDUCE PE ELE DE CELE MAI MULTE ORI DE ACEEA AU TENDINTA D E ASE IMBOLNAVII CEL MAI REPEDE DE BOLI VENERICE::

-SEGETATOR-CARACTER DIFICIL,IUBITOR,DAR GELOS,INCREZUT;DAR AU UN SUFLET TANDRU SI SUNT FOARTE INTALEGATORI..AI PLACE SA FIE INCONJURAT D EPRIETENI SI ESTE GENUL D EOM D ELA CARE POTI CERE ORICE DACA TE VREA TE AJUTA ::DECI DACA TE VREA;CA DESI ESTE BUN UNEORI DEVINE IRASCIBIL SI SE ENERVEAZA DIN NIMICURI,FACE CIRC SI SCANDAL DIN NIMICURI,BARBATUL SAGETATOR ESTE CHIAR PERICULOS DE GELOS CARE REPEDE TE SI LOVESTE;SUNT NERABDATORI SI INCAPATINATI

-CAPRICORN-FRUMOS DE OBICEI FOARTE FRUMOS,TANDRU INTELIGENT GLUMETI;UN ADEVARAT PRIETEN SAU DUSMAN.DESI RAREORI FACE DUSMAN DEOARECE EL SAU EA STRADUIESTE SA O GASEASCA O CALE DE IMPACARE;DESI RESPONSABIL IN DRAGOPSTE AI PLACE SA SE JOACE CU SEXUL OPUS,PUNIND LA INCERCARE MEREU FIDELITATEA CELUILALT;ESTE DE MULTE ORI UN CARCATER DIFICIL DIN CAUZA IRONIEI SI CRITICII PE CARE FACE MEREU FATA DE ALTI.INSA CEL CARE O CUNOASTE STIE CA ARE DE A FACE CU CEL MAI FIDEL OM DIN LUMEA,CEL MAI DULCE SI INIMIOS;CU GURA SPARTA UNEORI DAR UN ADEVARAT TATA SAU MAMA COPIILOR SAI;SI UN ADEVARAT PARTENER DE VIATA PE CARE TU TREBUIE SA CONDUCI IN PAT

-VARSATOR-MEREU TE TESTEAZA,DACA TE IUBESTE ITI ADUCE SI CERUL PE PAMINT DAR IN ACELASI TIMP POATE SA FIE SI FOARTE ZGARCIT,GELOS RAU CHIAR DACA NU ARATA SI ESTE CEL MAI INFIDEL DINTRE TOTI DIN ZODIILE;RAREORI EXISTA INTRE EI ELE FIDELI::SUNT MUNCITORI;LUCREAZA CIT 10 DAR MEREU ISI FACA SOCOTEALA PE CE DA BANI::FEMEIA DIN ZODIE ESTE FOARTE ELEGANTA SI ASI CUMPARA CELE MAI FRUMOASE PANTOFI DIN LUME SI ROCHII SI BIJUTERII;INSA SUNT CAM RAI LA GURA;CAM CICALITORI PE CIND BARBATIILOR LE PLACE MINCIUNIILE;SI RAR OBSERVA CA PARTENERA DE LINGA EA A INSELATO CU CEL PUTIN JUMATATE DIN SAT::SUNT VICLENE SI BATAUSI BARBATII ACESTEI ZODII SUNT FOARTE NERVOSI SI AGRESIVI

-PESTI-CELE MAI PERVERSE DIN LUME;CU O INIMA BUNA SI SUNT DESTEPTI DE CELE MAI MULTE ORI NOROCOSI; IN CARIERA IN MOD SIGUR,MAI PUTIN IN DRAGOSTE ELE SUFERE CEL MAI MUL DINTRE TOATE ZODIILE...SUNT CURATI MANIACI;MEREU INGRIJORATI D EFELUL LOR CUM ARAT SI MEREU CEI MAI ISTETI VOR SA PARE VIS-A VI DE ALTII.. O FIRE CAM DIFICILA,GREU DE INTELES ESTE FOARTE INDEPENDENT ,BARBATII SUNT CAM MINCINOSI DAR SI INSALA NAIBA DE RAU..FEMEIILE BUNE GOSPODINE;CASNICE..



IATA DRAGII MEI AM SCRIS SI EU NISTE AFIRMATII SCURTE DESPRE FIECARE DINTRE ZODII;SPER CA NU AM JIGNIT PE NIMENI SI DACA TOTUSI SE SIMT JIGNITE VA ROG SA MA IERTATI-VA SALUT CU DRAG ENIKO MIHAILESCU
raziela
Postat pe 18 August 2008 18:22
De la: oanna81, la data 2008-08-17 17:42:18ce zodie esti dyanaa? taur cumva?

sunt sagetatoare
dydy88
Postat pe 18 August 2008 19:01
De la: mafia_nr1, la data 2008-08-17 19:23:39
De la: dyanaa_88, la data 2008-08-17 13:52:08iar pt mafia nr1 ii raspund eu
este la fel ca si sagetatorul un semn de foc cat despre femeia leu:

De talie mijlocie, bine proportionatã si robustã, femeia leu exercitã o mare atractie, stârnind din aceastã cauzã multe gelozii si invidii feminine. Este orgolioasã, sigurã pe sine si doreste întotdeauna sã aibã ultimul cuvânt, chiar când nu are dreptate. Viseazã la o dragoste profundã, dar mândria îi tempereazã sentimentele si, desi adeseori e naivã, nu va putea sã fie tinutã captivã multã vreme, în caz cã s-a reusit o perioadã acest lucru (ceea ce e destul de îndoielnic). E în general dominatoare, dar mai existã si tipul de femeie mai retrasã si mai putin egocentricã. Îi plac cadourile si detestã vorbirea “coloratã” si vulgaritatea, evidentã si mai puternicã, si nu acceptã un om slab lângã sine. Atunci când se îndrãgosteste cu adevãrat devine foarte tandrã, caldã si îsi sprijinã partenerul (sotul) în tot ceea ce întreprinde. Este sotia idealã pentru un bãrbat ambitios. Îsi iubeste copiii (desi nu va avea multi) si are tendinta sã-i rãsfete prin prea multã libertate, lux si afectiune revãrsatã asupra lor. Cum însã e o fire independentã, nu îsi va consacra tot timpul educãrii lor. Este bine dotatã intelectual si poate face fatã cu succes multor profesii.



ptiuuuu..mai dyanaa ca o nimerisi tu cu zodia mea... oare stii sa-mi dai si in cafea

mersi mult de raspuns....




aku am vazut k ti-am zis pt femeia leu,scuze nu a fost cu intentie...ci cu directia sagetii mele :sml-
Principalele calitati ale zodiei Leu: calitati de conducator, siguranta de sine, generozitate, creativitate
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Leu: sa straluceasca, sa fie în prim plan
Bãrbatul leu: Are un aspect atletic adeseori si este de regulã foarte robust. Îi place sã fie admirat, flatat si sã-si subordoneze cunoscutii si familia. Uneori poate pãcãtui prin îngâmfare si autoritarism. Cu familia sa este grijului si merge pânã în pânzele albe pentru a-i asigura cele necesare existentei. E tandru, afectuos si protector, dar relatiile cu cei foarte apropiati trebuie sã se întemeieze, în opinia lui, pe respectarea strictã a libertãtii fiecãruia - si deci nu va fi foarte posesiv. Aceasta nu înseamnã însã cã tolereazã infidelitatea, dimpotrivã, nu întelege nicicum asa ceva si nu o admite sub nici o formã. Este personajul nr.1 între ai sãi si nimeni altcineva nu va avea rolul conducãtor atât timp cât va domni el; ori el stãpâneste tot timpul. Sigur pe sine, mândru, este foarte atrãgãtor si el stie asta. Poate fi usor mãgulit si se pot obtine astfel multe avantaje din partea sa. Îsi alege sotia dupã criterii proprii, în special sã fie frumoasã sau drãgutã, plinã de decentã si sã-i lase lui rolul central. Adesea îi place s-o expunã încãrcatã de bijuterii si sã se laude excesiv cu copiii sãi; poate cã impresia de a se simti de multe ori tratati ca niste obiecte nu e chiar gresitã. Nu admite replicã atunci când pune piciorul în prag si devine foarte impulsiv si mânios când i se opune rezistentã

akum imi poti multumi,iar daca vrei si compatibilitati iti spun cu ce-a mai mare placere
tongue0023:
dydy88
Postat pe 18 August 2008 19:07
yo_butterfly
Postat pe 18 August 2008 21:03
De la: mic_negru_si_urat, la data 2008-08-17 19:09:21
De la: dyanaa_88, la data 2008-08-17 13:48:24hmmm,yo sunt sagetatoare...si sunt mandra de asta,dinamica,extrovertita,comunicativa,prietenoasa...si ceea ce e cel mai important pt mine: a nu mi se incalca libertatea si spiritul de independenta pt k atunci devin f combativa.
Sunt o persoana generoasa,de un optimism exagerat uneori..iar ca si scorpionii de asemenea...ne place sexul
ar fi multe de spus dar mai degraba va arat ceva,k sa mai radem putin
Zodiacul Practic

De câti reprezentanti ai aceleiasi zodii este nevoie pentru a schimba un bec?

Berbeci: Nu te mai intreba, deja l-au schimbat!

Tauri: Taurii folosesc becuri care nu trebuie schimbate.

Gemeni: Cel putin doi care sa scoata din functiune vechiul bec, doi care sa cumpere unul nou, doi care sa scrie o carte despre asta si inca doi care sa discute intr-un show despre bec.

Raci: Mama lor il va schimba pentru ei. Iar daca ea nu este prin preajma atunci vor aprinde o lumanare.

Lei: De nici unul. Echipa de profesionisti pe care o au mereu in preajma il va schimba pentru ei.

Fecioare: De obicei una este de ajuns. Oricum, va curata priza in prealabil, va citi informatiile destinate utilizatorului si garantiile becului.

Balante: Pai cel putin doua pentru a cumpara becul si alte cateva pentru a cumpara accesoriile necesare pentru schimbarea becului si poate alte cateva pentru a duce becul inapoi daca este defect.

Scorpioni: Pentru Scorpioni becul nu se schimba. Se transforma. Doar apasa pe un buton si activezi alt bec. Dar de ce intrebi? Esti de la o agentie de asigurari?

Sãgetãtori: Sagetatorii nu schimba becuri, dar te pot invata pe tine cum sa faci acest lucru.

Capricorni: Secretara va va raspunde mai tarziu.

Vãrsãtori: Varsatorii nu trebuie sa schimbe becuri. Pot inventa unele mai bune.

Pesti: O Doamne, nu stiu. Dar becul se va schimba singur, daca asta este dorinta Domnului
Zodiac Spiritual
Berbec: Doamne Dumnezeule, te rog sã îmi dai si mie rãbdare... si poti sã faci asta chiar acum?

Taur: Doamne Dumnezeule, ajutã-mã sã accept schimbarea, dar nu prea repede...

Gemeni: Doamne Dumnezeule! Cine este Dumnezeu? Unde este Dumnezeu? De ce este Dumnezeu?

Rac: Doamne Dumnezeuleee !!!

Leu: Ce-i, mãi?

Fecioarã: Doamne Dumnezeule, te rog sã ne faci perfecti, dar sã nu o dai în barã asa cum ai fãcut ultima oarã...

Balantã: Doamne Dumnezeule, te rog ajutã-mã sã pot lua decizii, dar pe de altã parte, tu ce crezi ca ar fi mai bine?

Scorpion: Doamne Dumnezeule, iartã-ne datoriile asa cum si noi iertãm datornicilor nostri, chiar dacã nu prea o meritã!

Sãgetãtor: Doamne Dumnezeule, ti-am spus o datã, ti-am spus de un milion de ori, ajutã-mã sã nu mai exagerez atât!

Capricorn: Doamne Dumnezeule, as vrea sã te rog sã mã ajuti, chiar dacã am învãtat de mult sã nu ma bazez pe nimeni altcineva!

Vãrsãtor: Doamne Dumnezeule, stiu cã îmi place schimbarea, dar haosul ãsta e ridicol!

Pesti: Doamne Dumnezeule, dacã tot o sã beau toatã sticla asta de Scotch disearã, te rog sã folosesti aceastã îmbãrbãtare pentru a prinde curaj sã te cinstesc!

tauru face curat cel mai bine

daca tot faci curat cel mai bine,ia zii vii sa ma ajuti?k la mine zice k prefer sa tund iarba..(bine in unele cazuri e adevarat.) dar yo as zice k prefer sa gatesc ceva
dydy88
Postat pe 18 August 2008 22:08
De la: dyanaa_88, la data 2008-08-18 19:07:40
De la: mafia_nr1, la data 2008-08-17 19:23:39
De la: dyanaa_88, la data 2008-08-17 13:52:08iar pt mafia nr1 ii raspund eu
este la fel ca si sagetatorul un semn de foc cat despre femeia leu:

De talie mijlocie, bine proportionatã si robustã, femeia leu exercitã o mare atractie, stârnind din aceastã cauzã multe gelozii si invidii feminine. Este orgolioasã, sigurã pe sine si doreste întotdeauna sã aibã ultimul cuvânt, chiar când nu are dreptate. Viseazã la o dragoste profundã, dar mândria îi tempereazã sentimentele si, desi adeseori e naivã, nu va putea sã fie tinutã captivã multã vreme, în caz cã s-a reusit o perioadã acest lucru (ceea ce e destul de îndoielnic). E în general dominatoare, dar mai existã si tipul de femeie mai retrasã si mai putin egocentricã. Îi plac cadourile si detestã vorbirea “coloratã” si vulgaritatea, evidentã si mai puternicã, si nu acceptã un om slab lângã sine. Atunci când se îndrãgosteste cu adevãrat devine foarte tandrã, caldã si îsi sprijinã partenerul (sotul) în tot ceea ce întreprinde. Este sotia idealã pentru un bãrbat ambitios. Îsi iubeste copiii (desi nu va avea multi) si are tendinta sã-i rãsfete prin prea multã libertate, lux si afectiune revãrsatã asupra lor. Cum însã e o fire independentã, nu îsi va consacra tot timpul educãrii lor. Este bine dotatã intelectual si poate face fatã cu succes multor profesii.



ptiuuuu..mai dyanaa ca o nimerisi tu cu zodia mea... oare stii sa-mi dai si in cafea

mersi mult de raspuns....




aku am vazut k ti-am zis pt femeia leu,scuze nu a fost cu intentie...ci cu directia sagetii mele :sml-
Principalele calitati ale zodiei Leu: calitati de conducator, siguranta de sine, generozitate, creativitate
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Leu: sa straluceasca, sa fie în prim plan
Bãrbatul leu: Are un aspect atletic adeseori si este de regulã foarte robust. Îi place sã fie admirat, flatat si sã-si subordoneze cunoscutii si familia. Uneori poate pãcãtui prin îngâmfare si autoritarism. Cu familia sa este grijului si merge pânã în pânzele albe pentru a-i asigura cele necesare existentei. E tandru, afectuos si protector, dar relatiile cu cei foarte apropiati trebuie sã se întemeieze, în opinia lui, pe respectarea strictã a libertãtii fiecãruia - si deci nu va fi foarte posesiv. Aceasta nu înseamnã însã cã tolereazã infidelitatea, dimpotrivã, nu întelege nicicum asa ceva si nu o admite sub nici o formã. Este personajul nr.1 între ai sãi si nimeni altcineva nu va avea rolul conducãtor atât timp cât va domni el; ori el stãpâneste tot timpul. Sigur pe sine, mândru, este foarte atrãgãtor si el stie asta. Poate fi usor mãgulit si se pot obtine astfel multe avantaje din partea sa. Îsi alege sotia dupã criterii proprii, în special sã fie frumoasã sau drãgutã, plinã de decentã si sã-i lase lui rolul central. Adesea îi place s-o expunã încãrcatã de bijuterii si sã se laude excesiv cu copiii sãi; poate cã impresia de a se simti de multe ori tratati ca niste obiecte nu e chiar gresitã. Nu admite replicã atunci când pune piciorul în prag si devine foarte impulsiv si mânios când i se opune rezistentã

akum imi poti multumi,iar daca vrei si compatibilitati iti spun cu ce-a mai mare placere
tongue0023:



dyanaa multm fine....bravo...bine le zici si la femei si la barbati....

Postat pe 18 August 2008 22:12
De la: befana, la data 2008-08-17 23:00:39ffff.buna caracterizarea...as mai adauga o calitate/defect, depinde de imprejurare,curiozitatea si pasionate de ocultism/astrologie..eu de ex. ghicesc in carti/cafea, fac astrograme..mi'a placut ultimul paragraf(aici semanam un pic cu scorpionii)..eu de ex. uit dar nu iert...si asp.pina mor ,chiar si dupa moarte sa ma razbun pe cel/cea care mi'a facut un/o rau/nedreptate...dar, vb.ta "dusmanii"'ti sint cei mai buni fani ...uite ca am uitat de prietena mea capricoarna....deh,semn de aer,traiesc cu capul in nori ...s'o zice de noi ca sintem aeriene,dar fara mine casa s'ar duce de rapa...muncesc(atat la servici cit si acasa),am o groaza de hobbyuri(pictez,imi fac singura bijuteriile,eu platesc toate facturile(sotul/fiul meu habar n'au unde se plateste lumina/tf/intretinerea),am grija de parintii mei(tata paralizat,mama probleme cu inima),fac voluntariat..hai ca m'am laudat destul ...si ador oamenii cu simtul umorului,asa m'a cucerit sotul meu, ma face sa rad ...cit despre zodia in care te'ai nascut, nu poti lua tot ce scrie in carte litera de lege,pe astrograma noastra vom gasi planete in alte zodii...va pup, multa sanatate tuturor indiferent de zodie, sa fiti iubite fetelor...traiti clipa!


te admir...si eu fac volunatriat de la 14 ani..iar akum sunt voluntara intr-o uniune pt studenti(na k sa ne laudam impreuna sa nu ziki k esti singura )ce ziceai de astrograme? ma pasinoneaza strologia dar din pacate am un program f incarcat ca m-as duce cu placere la un curs...dar ma poti ajuta tu?multumesc si te pooop!
dydy88
Postat pe 18 August 2008 22:17
libra.
anderson
Postat pe 18 August 2008 22:19
raziela,tu ce zodie esti?chiar este adevarat ce ai zis cam de fiecare zodie.eu sunt taur si prietenul meu e fecioara,el este atat de dragastos si de sensibil consider ca orice zodie are si calitati si baubauri
va pup fetelor!
mieluzza
Postat pe 18 August 2008 22:49
Buna fetelor!Eu sunt sagetatoare...Ce pot spune pe scurt...sunt prietenoasa,mereu cu zambetul pe buze(chiar daca in sufletul meu sunt trista,chiar daca seara acasa ud perna de lacrimi,in fata tuturor sunt vesela);sunt glumeatza,imi place foarte mult sa calatoresc;iar fericirea celor din jur e si fericirea mea.Ce as considera eu un defect este faptul ca sunt prea visatoare,visez cu ochi deschisi(pot spune).

Postat pe 22 August 2008 18:01
Eu sunt taur, si intr-adevar incapatanarea este cel mai mare defect al meu, cum spune si zodiacul, uneori trebuie sa lupt cu mine ca sa accept anumite adevaruri, nu prea imi aleg prieteni potriviti din pacate, dar lucrez la asta, sunt foarte loiala si de incredere ca prietena, dar si ca dusman cand descopar ca am fost tradata nu am limite nu pun mare pret pe impresiile celor din jur, lenea nu ma caracterizeaza deloc, asa cum spune zodiacul ca ar trebuii, chiar din contra cateodata exagerez cu curatenia, sunt suficient de realista, sau cel putin asa cred, materialismul ma caracterizeaza dar niciodata nu pun partea materiala pe primul loc, nu sunt zgarcita, dar nici nu fac cheltuieli fara rost, imi pun intotdeauna familia pe primul loc, si can astea ar fi de spus din punctul de vedere al zodiacului...

Postat pe 23 August 2008 16:44
eu sunt balantza shi oscilez mereu!!! m-am obishnuit ft prost! cantaresc prea mult lucruile si pana la urma nu ajung la nicio conluzie, sau in cazul in care ajung la aceasta este ft sigur sa o schimb dupa cateva ore! cateodata gandesc prea mult inainte sa iau o decizie, iar cateodata...cam deloc (spre rushinea mea). batalie constanta intre logica shi instinct...
ankutzikaa
Postat pe 23 August 2008 17:01
io,me,me pick me please,me me..sunt pestisor ..

Postat pe 23 August 2008 19:53
yo sunt pestisor....hmm....presupun ca suntem cei mai...lunatici de pe aici..visatori...cu capul in nori.. ..somnorosi...au cate ceva din fiecare zodie...pot fi la fel de ascutiti la minte ca si varsatorii..la fel de romantici ca si racii....la fel de pasionali ca un leu...pot fi si reci...autodistructivi...atrasi mai mult de partea intunecata.... .....dar poti afla mai multe dintr-un zodiac..^_^....suntem....cidati in ochii unora...atractivi in ai altora...^_^.....PISCES RULES..^_^...
Sweet_angel_of_light
Postat pe 30 August 2008 23:06
HOROSCOP EROTIC:

Berbec: "OK, hai s-o facem din nou!"
Taur: "Mi-e foame, paseaza pizza!"
Gemeni: "Ai vazut pe undeva telecomanda?!?"
Rac: "Cind ziceai ca ne casatorim?"
Leu: "Zi ca n-a fost fantastic !!!"
Fecioara: "Na ca acum trebuie sa spal cearceafurile!"
Balanta: "Mi-a placut, pentru ca ti-a placut si tie."
Scorpion: "Poate c-ar trebui sa te dezleg mai intii ..."
Sagetator: "Nu ma suna, te sun eu!"
Capricorn: "Ai cumva vre-o carte de vizita?!?"
Varsator: "Acum, hai s-o facem fara haine pe noi."
Pesti: "Cum ziceai ca te cheama?!?"


Eu sunt varsator, iar prietenul meu scorpion, si cam asa este:)))))
green3ava
Postat pe 9 Septembrie 2008 17:07
De la: raziela, la data 2008-08-18 18:22:50DACA ATI INCEPUT SA -TAUR-UN MUNCITOR;NU CUNOASTE OBOSEALA DESI D EMULTE ORI LUCREAZA DINCOLO D EORICE EFORT UMAN;TRAIESTE PENTRU FAMILIA LUI,DESI APARENT ESTE PUTERNIC IN ADINCUL SUFLETULUI E SENSIBIL;DAR PENTRU CEL IUBITA IUBITA ADUCE SI STELELE D EPE CER;MEREU DA CADOURI SI AL FACE FERICIT ATUNCI CIND VEDE PE CHIPUL ALTORA BUCURIA CARE A PUTUT PRICINUI:ESTE UN GLUMETI TE AMUZ CU EL;;UN SUFLETIST FOARTE BUN LA INIMA

Postat pe 9 Septembrie 2008 22:51
De la: ComanDss, la data 2008-09-09 22:51:19
De la: raziela, la data 2008-08-18 18:22:50DACA ATI INCEPUT SA -TAUR-UN MUNCITOR;NU CUNOASTE OBOSEALA DESI D EMULTE ORI LUCREAZA DINCOLO D EORICE EFORT UMAN;TRAIESTE PENTRU FAMILIA LUI,DESI APARENT ESTE PUTERNIC IN ADINCUL SUFLETULUI E SENSIBIL;DAR PENTRU CEL IUBITA IUBITA ADUCE SI STELELE D EPE CER;MEREU DA CADOURI SI AL FACE FERICIT ATUNCI CIND VEDE PE CHIPUL ALTORA BUCURIA CARE A PUTUT PRICINUI:ESTE UN GLUMETI TE AMUZ CU EL;;UN SUFLETIST FOARTE BUN LA INIMA
[ /quote]cea mai buna descriere pt tauri
nancyy
Postat pe 10 Septembrie 2008 19:18
Eu sunt zodia gemenii si sunt o fire rebela, nebuna, schimbatoare si in mare parte tot ceea ce zice la horoscopul meu este adevarat!:(

Postat pe 10 Septembrie 2008 20:28
De la: dulcik_ubita, la data 2008-09-10 20:28:16Eu sunt zodia gemenii si sunt o fire rebela, nebunatica, schimbatoare si in mare parte tot ceea ce zice la horoscopul meu este adevarat!:(

Postat pe 10 Septembrie 2008 20:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cosmetice 9 De la: visan_georgiana 15 Martie 2011 16:16
relatie 9 De la: bestiutza_relouded 18 Aprilie 2009 12:14
sagetator ( ea )& fecioara ( el ) 6 De la: Ele_ely 23 Octombrie 2009 13:33
Eu Scorpion, El Rac! 5 De la: kudika404306 24 Mai 2011 11:59
el capricorn eu capricorn 7 De la: DiavolytaTa 4 Aprilie 2009 16:04