Setari Cookie-uri

il vreau sau nu?

tipa nu arata bine, nu e frumoasa si asta il face sa creada ca nu se va duce cu altii.ea nu are pic de personalitate, face doar ce vrea el, pe cand eu faceam si ce vroiam eu, luam decizii in numele meu. ea considera ca ce spune el e sfant. tipa nu e din bucuresti, este din cluj, isi lasa familia acolo sa vina la el. s-au vazut doar de 2 ori si nu inteleg cum poate sa faca asta
ella_alina03
Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:22
crezi ca el face doar ce vrei tu? pai insemna ca iti face o favoare intalnindu-se cu ea... iti face tie pe plac sau lui? mai fato... daca tu l-ai iubi numai pe el, te-ai deschide in fata altcuiva doar pt o situatie materiala mai buna? sau ai prefera sa ramai cu cel pe care-l iubesti in defavoarea unei sume de bani? deci tu crezi ca te iubeste nebuneste, insa sta cu aia pt bani. no?

Postat pe 7 Ianuarie 2009 10:47
gandeste-te ca tu vei sta cu el nu cu parintii lui.
Uite eu nu prea ma inteleg cu viitoarea soacra dar asta nu imi umbreste rel mea cu el; iar el nu se intelege cu ai mei, noi nu vb despre asta nu traim cu ei sau pt a ne certa din cauza lor.
Daca esti destul de inteligenta ai sa stii sa eviti discutiile neplacute si adu-ti amninte ca tu nu stai cu socrul ci cu viitorul sot
risezi
Postat pe 8 Ianuarie 2009 09:03
gandeste-te ca tu vei sta cu el nu cu parintii lui.
Uite eu nu prea ma inteleg cu viitoarea soacra dar asta nu imi umbreste rel mea cu el; iar el nu se intelege cu ai mei, noi nu vb despre asta nu traim cu ei sau pt a ne certa din cauza lor.
Daca esti destul de inteligenta ai sa stii sa eviti discutiile neplacute si adu-ti amninte ca tu nu stai cu socrul ci cu viitorul sot
risezi
Postat pe 8 Ianuarie 2009 09:04
La multi ani! eu am postat acest topic pt a-mi lamuri mie mai multe probleme si pentru a afla parerea altor persoane despre aceasta problema. Si m-am lamurit total. In acasta vacanta am fost si la tatal lui, s-a imbatat a facut scandal si asemenea. Mi-am dat seama ce caracter are, mie nu mi-a zis nimic dar cum s-a purtat cu ceilalti m-a facut sa am o parere mai proasta decat aveam inainte despre el. Aveti dreptate cand spuneti ca traiesc in casa cu prietenul nu cu taica-su. Apoi pt prietenul meu rezist cat il vad de cateva ori pe an sa ma port frumos cu el. Pentru faptul ca m-ati mai temperat va multumesc.
Am citit mai sus ceea ce a scris ella_alina03 si mi-am dat seama ca exista cazuri mult mai triste decat al meu. Ella, analizeaza situatia din exterior. Tu ce vezi? Eu de ex vad un barbat care isi bate joc fara scrupule de 2 femei. Tu de ce accepti sa te injosesti? Eu recunosc ca ma deranjeaza atitudinea ce am descris-o in subiect , dar sa iasa prietenul meu in acelasi timp cu mine si cu altcineva nu s-a pus problema vreodata. Adica unde este demnitatea ta ? Incearca sa gasesti forta de a te indeparta de el. Asta este sfatul meu
talida22
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:56
De la: talida22, la data 2008-08-08 12:13:13buna. am si eu o intrebare: ce faci in situatia in care nu iti place familia lui?.... dar sa incep cu inceputul: locuim impreuna de vreo 2 ani juma. relatia dureaza de 3 ani juma. ne intelegem, nu zic nu.doar ca atunci cand vorbim despre familiile noastre ne certam intotdeauna. nu stiu daca e rautate din partea mea, dar nu ii suport tatal. absolut deloc. e un egoist si un rautacios. nu intru in detalii. intrebarea mea este: il vreau sau nu de sot pe prietenul meu?
ai nevoie de un sfat sau nu ai cu cine sa vorbesti desprea asta?ce nu suporti familia lui sau faptul ca el,prietenul tau s/ar putea mai tarziu sa devina la fel ca ai lui?daca iubesti pe cineva si mai ales vrei(dar tu ai dubii)sa te casatoresti cu el trebuie sa ii accepti si familia( nu sa traiesti cu ea)chiar de ar fi si cersetorii,daca nu iti place alege/ti din firugrile tale sau crezi ca cineva din anturajul familiei tale nu te/ar suporta,ideea este ca daca iti respectii prietenul in primul rand respectai familia ,el este din acelasi aluat iar daca tuu ii critici familia mai devrema sau mai tarziu relatia se va duce da rapa si el va fi cel care te va parasi,ai sa te uimesti in ce poate sa se transforme iubitul tau nu il forta sa isi caute atceva
dorina73
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:08
daca nu aveam nevoie de un sfat nu scriam. iar daca tu esti dispusa la ironii, draga dorina te rog sa o faci in alta parte, sau cu altcineva. normal ca sunt ingrijorata, normal ca imi este teama cand vad cum este tatal lui. normal ca imi pun intrebarea: oare si el va ajunge asa? daca esti dispusa sa dai un sfat pertinent, ok, daca nu....nu am zis ca nu ii accept familia, am zis ca nu imi place, ca nu suport betivii. acum din cate spui tu ar trebui sa imi fie teama ca ma va parasi daca eu cer o parere despre ce e de facut.
talida22
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 0 De la: 16 Septembrie 2010 09:56
A divortat pentru mine dar oare e al meu? 43 De la: kudika_958855 2 Septembrie 2014 18:26
cautam fini 2 De la: Dany_Danny_Jr__1 23 Octombrie 2016 22:26
''Scrisoare pentru fostul sot'' 36 De la: 13 August 2012 17:45
Rog sfaturi pertinente 79 De la: allexxe 28 Iunie 2009 18:44