Setari Cookie-uri

despartire...oare se mai poate face ceva?

nu ai gresit deloc,ai luat decizia cea mai buna.dragostea voastra a fost ca un foc de artificii.cu cat de usor se vb la anceput de nunta copii asa de usor sa rupt totul.daca tinea cu adevatat la tine nu proceda asa.mai ales ca meseria lui este sofer,oricand putea sa-si gaseasca alta an orice alt loc si sant sigura ca si-a si gasit.gandeste-te ca destinul tau poate nu era langa el,gandeste-te ca altcineva asteapta la poarta inimii tale cu nerabdare sa te cunoasca si sa te pretuiasca as cum esti tu.atunci ai sa vezi ca nu ai mai da pe acest sofer nici doi bani si tu ai fi cea care te-ai antreba"de ce am stat eu cu tipul asta?"
cristina_cintian
Postat pe 13 Octombrie 2008 16:53
deocamdata esti combinata cu telefonul, cred ca pt. el a fost o aventura, imi dau seama ca in 6 luni de cand iesi cu el nici macar nu stii prea multe despre el, familia lui,..., nu stiu cum ati ajuns voi sa vorbiti despre nunta, copii si alte lucruri atat de serioase. Oricum din atitudinea lui reiese ca nu prea e curios de relatia asta, poti sa te bucuri ca nu a fost badaran sa te trimita undeva..., si iti spune frumos ca nu e cazul s-o mai lungiti, si daca tot l-ai ranit la orgoliu te mai face si sa fierbi putin. Viata ta nu e un film cu final frumos, din pacate trebuie sa ne confruntam cu situatii nasoale pe care nu prea vrem sa le acceptam. Teama asta ca nu o sa mai gasesti pe altcineva e o mare prostie, multe persoane fac compromisuri si accepta relatii care nu sunt OK, si se intreaba mai tarziu "da de ce numai mie mi se intampla..?" de ce? pentru ca la momentul potrivit nu s-au gandit suficient de mult la ele.
manufilip
Postat pe 15 Octombrie 2008 11:02
Buna! Poate ar trebui sa vezi filmul "The secret"(are vreo 83min), insa cel care face referire la Legea atractiei.Poate te va ajuta sa vezi altfel lucrurile.La mine a functionat ;).O zi buna tuturor si sa auzim numai de bine :)
8laura9
Postat pe 15 Octombrie 2008 16:31
...mersi din suflet pt incurajaridar si pt zgaltaieli!!!mi-au prins foarte bine!
...mi-am dat seama ca tot ceea ce imi doream si inca imi doresc este de fapt un vis care DOAR cu timpul va putea deveni realitate...visam cu ochii deschisi , insa mi-am revenit dupa lungi suspinari dupa barbatul care era si este totul pt mine!
am grabit eu foarte mult lucrurile,dar consider ca m-am schimbat radical si toata despartirea mi-a dat o palma peste ceafa sa imi revin si sa pot vedea realitatea
l-am lasat in pace si nu am insistat deloc sa il mai caut,insa deja avem 2 luni si ceva de cand m-a cautat si mi-a cerut el iertare pt felul in care s-a purtat si chiar si pt greseala mea ca l-am lasat balta cand avea mai mare nevoie de mine. NE-AM IMPACAT!!!!.acum totul decurge normal,insa ne-am promis ca nu vom mai ''grabi''toata treaba cu ''familia'' chiar nu am de gand sa ''mai''fortez lucrurile!totul va veni de la sine la timpul lui
tot ce conteaza acum este ca ne-am convins ca ne iubim,ca avem nevoie unul de celalat si putem sa traim fericiti prezentul...si cea mai mare invataminte a mea este ca mi-am dat seama ce vreau,ce sunt si ce barbat am langa mine.
sa fiti iubite!
pissyk87
Postat pe 21 Ianuarie 2009 01:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Asculta-mi povestea 25 De la: bloody_queen 2 August 2010 17:03
O dilema in iubire... 5 De la: Shhh 30 Iunie 2010 10:01
Nu sunt disperata dar am nevoie de sfaturi 48 De la: kudika185400 27 Mai 2010 19:00
Diverse.... 10 De la: cristiana_cris 12 Noiembrie 2009 12:17
help me=(( 12 De la: aleexa29_yahoo_com 1 Aprilie 2009 16:28