Setari Cookie-uri

Ce ziceti de barbatii gemeni?

De la: NICOLLE66, la data 2008-11-04 16:46:56cei care au avut de suferit din cauza gemenilor inseamna ori ca ei au fost cei care a gresit primii....si atunci un geaman va sti sa-l faca sa ii para rau...sau pur si simplu nu s-au ridicat la nivelul asteptarilor ptr ca gemenii sunt f exigenti ,vor tot ce e mai bun si nu se multumesc cu jumatati de masura .plus ca ne place sa fim stapani pe orice situatie..
tot cea mai tare zodie e daca sti sa pretuiesti un geaman.




din tot ce am citit pana aici...parerile sant impartite...
dar...fiind si eu...tot un geaman...stiu mai bine decat oricine cum sunt si de ce ar trebui sa se teama...atunci cand e cazul...cineva care desconsidera un geaman fara un motiv bine intemeieat!!
si...vad ca si tu...ai deja aprecieri de bun simt fara sa semene a lauda sau simpatie exagerata...
frumos si...suficient de matur exprimat punctul de vedere...
felicitari!!!...inseamna ca stii ce spui!!!
ovidiu_42
Postat pe 7 Noiembrie 2008 02:19
De la: ovidiu_42, la data 2008-11-07 02:19:33
De la: NICOLLE66, la data 2008-11-04 16:46:56cei care au avut de suferit din cauza gemenilor inseamna ori ca ei au fost cei care a gresit primii....si atunci un geaman va sti sa-l faca sa ii para rau...sau pur si simplu nu s-au ridicat la nivelul asteptarilor ptr ca gemenii sunt f exigenti ,vor tot ce e mai bun si nu se multumesc cu jumatati de masura .plus ca ne place sa fim stapani pe orice situatie..
tot cea mai tare zodie e daca sti sa pretuiesti un geaman.




din tot ce am citit pana aici...parerile sant impartite...
dar...fiind si eu...tot un geaman...stiu mai bine decat oricine cum sunt si de ce ar trebui sa se teama...atunci cand e cazul...cineva care desconsidera un geaman fara un motiv bine intemeieat!!
si...vad ca si tu...ai deja aprecieri de bun simt fara sa semene a lauda sau simpatie exagerata...
frumos si...suficient de matur exprimat punctul de vedere...
felicitari!!!...inseamna ca stii ce spui!!!

nu prea ma bazez eu pe horoscop si nici nu cred prea mult in zodii dar exista si caracteristici general valabile.
eu sunt in zodia gemeni si iubitul meu la fel....si ma mandresc cu asta..::))
mersi de comentariu.
NICOLLE66
Postat pe 7 Noiembrie 2008 14:32
Nu prea cred in zodii si compatibilitati,insa avand in vedere ca jumatate din persoanele care ma inconjoara sunt gemeni mi-am format o parere despre ei:sunt delasatori si nehotarati si foarte greu isi ating obiectivele propuse,vorbesc foarte mult si de cele mai multe ori fara sa gandeaasca,in schimb sunt foarte sociabili si plini de optimism.Scuze pt cei care sunt gemeni dar asta e parerea mea.
annk48
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:56
De la: NICOLLE66, la data 2008-11-07 14:32:43
De la: ovidiu_42, la data 2008-11-07 02:19:33
De la: NICOLLE66, la data 2008-11-04 16:46:56cei care au avut de suferit din cauza gemenilor inseamna ori ca ei au fost cei care a gresit primii....si atunci un geaman va sti sa-l faca sa ii para rau...sau pur si simplu nu s-au ridicat la nivelul asteptarilor ptr ca gemenii sunt f exigenti ,vor tot ce e mai bun si nu se multumesc cu jumatati de masura .plus ca ne place sa fim stapani pe orice situatie..
tot cea mai tare zodie e daca sti sa pretuiesti un geaman.




din tot ce am citit pana aici...parerile sant impartite...
dar...fiind si eu...tot un geaman...stiu mai bine decat oricine cum sunt si de ce ar trebui sa se teama...atunci cand e cazul...cineva care desconsidera un geaman fara un motiv bine intemeieat!!
si...vad ca si tu...ai deja aprecieri de bun simt fara sa semene a lauda sau simpatie exagerata...
frumos si...suficient de matur exprimat punctul de vedere...
felicitari!!!...inseamna ca stii ce spui!!!

nu prea ma bazez eu pe horoscop si nici nu cred prea mult in zodii dar exista si caracteristici general valabile.
eu sunt in zodia gemeni si iubitul meu la fel....si ma mandresc cu asta..::))
mersi de comentariu.



cu multa placere !!!
nu postam pt ...era off. topic dar...am vazut o opinie de bun simt si exprimata destul de matur.
ma bucur cand citesc asemenea opinii pentru ca asta denota ca din toata nebunia asta de pe ...net...sant si opinii ale unor oameni care gandesc si stiu ce spun!!!
frumos!!!...felicitari inca odata si...sa ai o viata asa cum iti doresti!!! pt ca ...chiar meriti...
ovidiu_42
Postat pe 8 Noiembrie 2008 00:33
lollita

Gresesti k generalizezi cu gemenii.Cei 7 ani de acasa,educatia si autoeducatia poate compensa,completa si chiar contracara influienta zodiacului.Daca studiezi mai mult despre zodiace o sa afli ca acestea influienteaza direct pe oamenii needucati si influientabili,fara autocontrol si cei inconstienti,si ca totul se poate regla chiar de la ei insisi...cu conditia sa se cunoasca bine pe personal si prin multa practica..
lynx
Postat pe 3 Decembrie 2008 15:57
annk48

Chestia cu defecte intalnite la gemeni ca delasatori si nehotarati si cu greu isi ating scopul propus este reala insa depinde foarte mult de maturitatea persoanei si autocontrolul asupra propriei persoane,sau cu alte cuvinte de cat de evoluat esti ca individ(inteligenta,gandire,etc).Faptul ca este una dintre cele mai ambitioase zodii(daca nu cea mai)nu ai spus-o despre gemeni.Insa si aceasta calitate este intalnita in mod diferit la gemeni pt ca depinde de persoana(de cat de constienta este de influientele zodiacului si de controlul asupra defecteleor,dezvoltarea lor si minimalizarea defectelor sau chiar eliminarea lor..)
lynx
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:05
Eu sunt SCORPION si nu am cum sa ma inteleg cu gemeni.E impotriva naturii.Am cunoscut 2 gemeni fata si baiat. Nu am avut nici o traba cu ei.Eu nu ma apropii de persoanele care nu-mi plac.Nu exista padure fara uscaturi.Pupici si un an bun tuturor inclusiv gemenilor si nu va suparati pt comentariu.
kudika1303
Postat pe 1 Ianuarie 2009 18:23
De la: little_fitz, la data 2008-08-15 11:51:49Pentru inceput trebuie sa mentionez ca sunt in zodia Gemeni. Suntem foarte speciali !In mod special persoanele nascute in ultimele zile ale lunii mai si prima saptamana a lunii iunie. Nu stim ce inseamna fidelitatea, stabilitatea, planurile pe termen lung si ne neste foarte greu sa avem incredere in ceilalti. Incep sa cred ca singura combinatie ar fi cu un alt Geaman pentru ca ar sti/simti cand ceva se strica in relatie si ar veni cu o solutie! Sunt foarte multe de spus despre Gemeni dar si greu de inteles


Mama mea este Geaman.
Va spun ca NU am mai intalnit persoana mai buna, mai darnica si mai intelegatoare ca dansa!!! Tot ceea ce face pentru altii face din pura dorinta de a ajuta, fara nici cea mai mica speranta sau dorinta de a se revansa careva pentru ceea ce dansa a facut.

Este o persoana de o rabdare si o diplomatie iesite din comun - dar numai cu persoanele straine. ''Cei in gusa-i si-n capusa!'', cum se spune!? Adica ce are de spus, celorlalti - cei din familie, ni le spune fara nici un fel de ocolisuri. Si de aicea ies scantei!!!

Este o persoana lipsita de orice urma de rautate, painea lui Dumnezeu.
Dar, un lucru este clar: fata de straini, GEMENII se vor purta TOTDEAUNA ''cu manusi''!!!

Asa ca NU pune NICIODATA baza in ce va va spune un geaman, caci nu-i decat DIPLOMATIE (minciuna NEVINOVATA!)

NU VETI STI NICI O DATA CE CREDE CU ADEVARAT UN GEAMAN! Si nici nu va doresc! Caci decat SCANTEI si CERTURI permanente, mai bine STRAINI !!!

agoldfish
Postat pe 1 Ianuarie 2009 20:25
Si apoi asta este valabil pentru un Geaman NORMAL. Pentru cei cu probleme ... treburile se schimba in si mai rau!

Adevarul trebuie sa fie urmatorul - dupa parerea mea:
GEMENII se obisnuiesc asa de mult cu ''regulile diplomatiei'' (cu zambete si minciuni-de fatada) incat devin SURZI

Ei au o parere atat de buna despre sine, incat nu-si dau nici macar osteneala de a juca teatru prefacandu-se ca te asculta cand vorbesti - ORICE AI SPUNE (tu VORBESTI LA PERETI) EI TOT PE A LOR O TIN!!!
Si asta o stiu de cativa ani alaturi si de o alta amica, tot Geaman.

Sustin SUS SI TARE ca ei sunt cei mai ''deschisi'' oameni, dar NU stiu decat sa fie niste placuti oameni ''de salon''. Stiu sa fie sociabili, au o multitudine de subiecte de discutat, dar citind din multe domenii si neaprofundind nici unul, si NICI MACAR SA TE ASCULTE si pe tine, toate-s o spoiala, cu exceptia a catorva calitati cu care s-au nascut.

Gemenii sunt SURZI, oameni buni
Cel putin asta-i parerea mea despre acesti oameni!

Ei bine, eu cel putin fiind in Zodia Pestilor, tot timpul nu fac decat sa incerc sa ma pun si in pielea celuilalt. Ori ORICAT as fi incercat eu sa discut cu vre-un Geaman, aceasta este singura mea concluzie CLARA vis-a-vis de acestia, sunt opaci si surzi la orice vine din partea celuilalt; ori RABDARE EU UNA AM ''cu carul'', deh!
agoldfish
Postat pe 1 Ianuarie 2009 21:23
Eu una am RENUNTAT sa mai incerc a COMUNICA cu Gemenii.

Ii las pe ei sa vorbeasca si le zambesc si eu la randul meu, exact aceeasi diplomatie ca a lor o aplic - asta este - nici o alta sansa!

La Multi Ani Tot Mai Buni incapand cu 2009!
agoldfish
Postat pe 1 Ianuarie 2009 21:28
barbatii gemeni duali, de neinteles, dificili, aerieni, nu te poti baza pe ei in situatia in care ai nevoie de sprijin din partea lor, dar au simtul umorului bine dezvoltat, nu te plictisesti langa ei dar nici nu stii la ce sa te astepti din partea lor,diplomati(in special femeile),sunt in functie de fata pe care si-o arata, ei avand doua fete
cristal253
Postat pe 1 Ianuarie 2009 22:54
De la: nadia melente, la data 2009-01-01 18:23:20Eu sunt SCORPION si nu am cum sa ma inteleg cu gemeni.E impotriva naturii.Am cunoscut 2 gemeni fata si baiat. Nu am avut nici o traba cu ei.Eu nu ma apropii de persoanele care nu-mi plac.Nu exista padure fara uscaturi.Pupici si un an bun tuturor inclusiv gemenilor si nu va suparati pt comentariu.



ce siguri pot fi copiii astia...dupa ce citesc...reviste de...horoscop...
dar...nici ei nu stiu ce simt...ce-si doresc...ce vor in viata!!
ionpopescu_ro
Postat pe 2 Ianuarie 2009 17:22
De la: ionpopescu_ro, la data 2009-01-02 17:22:54
De la: nadia melente, la data 2009-01-01 18:23:20Eu sunt SCORPION si nu am cum sa ma inteleg cu gemeni.E impotriva naturii.Am cunoscut 2 gemeni fata si baiat. Nu am avut nici o traba cu ei.Eu nu ma apropii de persoanele care nu-mi plac.Nu exista padure fara uscaturi.Pupici si un an bun tuturor inclusiv gemenilor si nu va suparati pt comentariu.



ce siguri pot fi copiii astia...dupa ce citesc...reviste de...horoscop...
dar...nici ei nu stiu ce simt...ce-si doresc...ce vor in viata!!



Crezi tu.Nu am spus inca ca fata care era in gemeni a furat bani de la cineva.E un subiect ce nu ma privestesi nu vreau sa-l dezvolt si barbatul dadea anunt pe internet pt femei neglijate de sot.Nu toti sunt la fel dar eu am intalnit 2 exemplare din cele rele.Sa stii ca mi-ar place sa fiu copil dar nu se mai poatesau macar sa gandesc ca un copil si sa nu fiu mereu in alerta,dar nu se poate asta intr-o lume asa rea.
kudika1303
Postat pe 2 Ianuarie 2009 19:07
lollitta ....ai atata dreptate !!....eu am fost cu un geaman 16 ani...de chin. Ca ironie a sortii, dupa divort am avut o prietenie cu un alt geaman, la inceput am crezut ca e mai bun si diferit de primul, dar cu rabdare a trecut 1 an si am zis...gata !! cumva sunt o martira ?? Eu sunt capricorn si de obicei sunt rezervata si rabdatoare si ma inteleg foarte bine cu femeile geaman.Nu vreau sa mai am de-a face cu barbati din zodia geaman. Depinde de educatia fiecaruia, de acord, dar la baza ramane zodia duplicitara si ...etc.
january
Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:29
Asa am zis si eu la inceput ca gresesc daca generalizez, dar viata mi-a aratat mi-a demonstrat ca nu.
Presupun ca esti geaman si sunt deacord ca sunteti persoane vesele si mereu in actiune, dar foarte mult aerieni ......si marea greseala este ca, mai intai actioneaza si apoi gandesc la consecinte !!
january
Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:35
Raspuns pentru lynx !!

Eu sunt capricorn !!
january
Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:36
cu mult respect asa este , felicitari !

Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:40
De la: cristal253, la data 2009-01-01 22:54:55 barbatii gemeni duali, de neinteles, dificili, aerieni, nu te poti baza pe ei in situatia in care ai nevoie de sprijin din partea lor, dar au simtul umorului bine dezvoltat, nu te plictisesti langa ei dar nici nu stii la ce sa te astepti din partea lor,diplomati(in special femeile),sunt in functie de fata pe care si-o arata, ei avand doua fete

perfecta dreptate!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 17 Ianuarie 2009 09:48
Este clar ca fiecare persoana difera de la una la alta insa ,parerea mea personala despre un barbat geaman o descriu asa:sufletist ,egoist ,dragastos ,rece ,harnic ,lenes ,bun la pat ,mai putin bun la pat ,are doua personalitati cu siguranta.Uuneori nu-l suport alteori simt ca nu as putea trai fara el ,cam asa decurge relatia noastra el geaman eu balanta .

Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:34
Ce tot aveti cu gemenii? Nu exista zodie perfecta! Barbatul "gemeni" este tandru, loial, deschis, vesel. Este capabil de sacrificiu pentru persoana iubita. Poate ca este usor superficial si usor instabil, dar odata indragostit, nu mai cauta altceva! Barbatul "gemeni" stie sa pretuiasca femeia. Este in acelasi timp, un bun prieten, un bun iubit, un amant desavarsit!
Poate o fi "geamanul" meu exceptia care confirma regula ?!
Etta_me
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:57
Eu sunt GEAMANA.Cu toate ca nu ma iau dupa zodie sincera sa fiu am avut si balante si raci si tauri si.....in general esti asa cum tea dat dumezeu.Daca un taur(ex.)iti facea zile amare ziceati de tauri cas sau berbec sau altii.
Sincera sa fiu nici nu stiu ce zodie e sotul meu(stiu ca e nascut in decembrie)si mia facut si zile amare si zile frumoase si asta pina am inteles caracterul fiecaruia.
Si in general ma inteleg bine cu fam si prieteni.Eu una cred ca asa cum tea dat Dumnezeu asa esti.El tea creat si nu tea creat uitinduse la stele.
Conteaza si in ce mediu ai crescut
ballerrina
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:54
cum sa zic? ma abtin! nu?
asta pt a evita o discutie in contradictoriu cu mai multe si pt a nu ma denigra pe mine insumi.
io geaman nascut in prima saptaman a lunii iunie
cinealtcineva
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:15
pai..in toate comentariile postate am descoperit o groaza de defecte pe care le-am intalnit si eu la gemeni...mincinosi, superficiali uneori, repeziti, in sensul k mai intai actioneaza si doar apoi gandeasc, si lista poate continua...dar trecand peste toate astea, sunt niste persoane deosebite, dak le ajungi la inima iti vor ramane alaturi multa vreme, atat k prieteni, cat si k iubiti...asta dak nu ii vei rani tu in vreun fel...
este f greu sa rezisti alaturi de ei, dar pana acum am reusit, si ii ador...au ceva aparte..

sweety13
Postat pe 5 Martie 2009 11:22
Vorbiti cumva de gemeni???? Gemeni?? as putea iubi orice pe lumea asta numai gemenii nu. nu s genul care spun k ei nu pot sa minta, si cand de fapt modifica adevarul intr-o directie gresita ( deci tot minciuna) si care vor sa aiba toate femeile si se simt ei cei mai "best"? si viseaza ft multe....spun ft multe si nu fac nimic, absolut nimic. Barbatii gemeni parerea mea( si zic in general k mai exista si exceptii sigur) sunt barbatii care inseala si apoi spun: stii.....k eram beat k nu mai tin minte nimic..nu o sa se mai intample. un barbat geaman ar merita sa fie sedus ( k intra in joc usor ) si apoi in momentul culminant sa rada si sa l lase balta. sa se invete minte!
anit_
Postat pe 5 Martie 2009 11:27
eu pesti el gemeni...mmmm.........o bunatate de om...jumatatea mea perfecta....fata mea gemenii sunt sinceri si sufletisti....mereu te bazezi p ei...bafta
mikela_my
Postat pe 5 Martie 2009 14:47
ASA ESTE !

GEMENII au cel putin 3 mari calitati pe care putine zodii le au:
-rabdatori
-linistiti-echilibrati
-diplomati dar si directi-depinde cu cine sta la discutie
-sufletisti si sinceri-iarasi depinde fata de cine e sincer caci dupa opinia geamanului nu toti merita sinceritate..
lynx
Postat pe 8 Martie 2009 23:02
Draga "geaamanule" esti DUAL ,dar trebuie sa recunosc ca poti fascina.Seductia o stapinesti la perfectie,cuceresti usor,stirnesti invidii,iti place sa fii in centrul atentiei ,tii discursuri dai sfaturi rizi si antrenezi la viata pe cei din jur,ai o stralucire pe care altii nu o au...Nu cred ca esti ciudat .dar geamanul care dupa o partida de sex cauta telecomanda si apoi telefonul pare mai degraba un "neastimparat",care gindeste;"acum rebuie sa fac altceva...si altceva ca altfel ma plictisesc.Esti sensibil diplomat smecher.Puterea ta de empatie te poate clasa ca fiind un om inteligent ,ambitios care se poate cultiva in COMUNICARE.De la aceasta "comunicare" exista un geaman mai mult decit altii..
kudika002015
Postat pe 4 August 2009 18:50
gemenii ...........un dezastru
bazgodia
Postat pe 5 Octombrie 2009 10:19
nu vreau sa generalizez dar majoritatea gemenilor au un caracter murdar , am avut un geaman care m a adus la disperare , cand era el fericit nu mai vedea nimik in jur, daca se enerva putin ii dadea naibii pr toti ,,,plus ca se afisa ca fiind perfectiunea intruchipata si cand imi era lumea m draga , hop imi "dadea" una in cap, intr un final a recunoscut ca asa e el ,,,intr o zi e super fericit si in alta nu se mai recunoaste si ca nu poate controla starea asta , si nu accepta sa i faci vreo figura ca gata iti da cu flit , dar el are voie sa faca cate vrea .....mai am 3 colege care au iubiti in zodia asta ...si au luat o razna cu nervii.....eu am scapat
bella28
Postat pe 5 Octombrie 2009 10:38
numai tampenii!!!!nu poti caracteriza un om dupa zodie,nu toti sunt la fel.nu cred in zodii,respectiv, in compatibilitatea dintre zodii. ...au dat unii un search pe net si au copiat caracteristicile zodiei si au postat...ce trist!!!
KyTheRa
Postat pe 5 Octombrie 2009 13:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna seara ! 2 De la: Ruxandra1997 15 Aprilie 2015 07:10
am si eu nevoie de un sfat 16 De la: just_me_ella 13 Aprilie 2010 14:08
Baiat gemeni Fata balanta ? 16 De la: Broscaru 13 Ianuarie 2012 18:30
Propuneri indecente..din partea sotului 18 De la: alexandra_n 29 Mai 2009 12:42
musulmani 3 De la: kudika500918 13 Martie 2012 18:07