Setari Cookie-uri

despre barabtul fecioara

Eu sunt unul dintre barbatii fecioara! Si traiesc de 18 ani langa o FEMEIE fecioara!Sa va spun eu cum sunt!:Stabil.... imi place ordinea dusa la extrem(atunci cand am chef)Analizez tot, cand sunt direct interesat,vad tot , cand trebuie sa rezolv problemele personale.Fidelitate...?Hm?!Doar ideia ca nu sunt rudolf valentino ....ma linisteste!Loialitate?
da! total dezinteresata. e marele defect.Ca exemplu(paote de..prostie) sunt plecat de langa familie cam .....10-11 luni pe an(si asta cam de ......10 ani si inca altii:D)si ..nu mi-am inselat NICIOADATA (inca) sotia Deci....din punctul meu de vedere barbatul fecioara este un dezastru!Sun bomba atomica daca cineva imi derannjaza linistea si nu-mi respecta regulile!EGOISMUL .....este mereu inainte! loialitatea si ..sinceritatea izvorasec poate din cauza ca ...EU sunt centrul universului !Ceilalti.....cateva stelute
chiar daca fac parte din galaxii..constelatii
Evitati fecioara daca doriti sa fiti cu adevarat in centrul tuturor atentiilor!o zi buna1

Postat pe 10 Septembrie 2008 09:14
te astept cu propuneri
sahadrian
Postat pe 10 Septembrie 2008 16:33
Felicitari, Dacule, cred ca ai spus ce era mai important, ca nu ti-ai inselat (inca) sotia! Chiar ma intrebam daca o sa existe vreun feciorel care sa spuna lucru asta sus si tare, ca, doar, daa, asa par domnii feciori, perfecti, din toate punctele de vedere!
Nu ma asteptam la atatea opinii...care mai de care mai interesantate, multumesc tuturora. Sincer.
rmari
Postat pe 10 Septembrie 2008 20:15
Am si eu un iubit "feciorel".Suntem impreuna de aproape 8 ani.Pot spune k este f.f.f. sufletist,cam timid pt. un barbat ,intotdeauna face dragoste,nu sex dar intr-adevar,este cam egoist.Este un barbat care isi doreste sa fie tatic si sot.A...uitasem.Este un bun bucatar dar daca e lasat singur in bucatarie lasa o dezordine de nedescris.Pot spune ca este un barbat fidel doar pentru cine vrea.Daca crezi k nu este cumintel,crede-ma k se va schimba atunci cand va dori o relatie serioasa.Este si foarte activ sexual.Aaaaa...are si un defect cam maricel:este naiv si cade mereu in plasa "prietenilor" si daca prinde gustul unui joc de noroc nu este atat de puternic sa se lase usor de el.Ca personalitate este o persoana slaba care infiferent daca are sau nu dreptate el o tine pe a lui.Sincer...nu stiu dak e persoana ideala intr-o casnicie.Nu prea stie sa se distreze :(
dianacip1618
Postat pe 11 Septembrie 2008 01:35
prietenu meu este fecioara... off este baiat de treaba dragastos un pic zgarcit :-? si ii cam place minciuna ... can face ceva gresit incerca sa se ascunda dar nu poate :-? in rest e bun

Postat pe 12 Septembrie 2008 14:36
aa si ink ceva ii place jocurile de noroc

Postat pe 12 Septembrie 2008 14:37
Ai perfecta dreptate!
antal_bianka
Postat pe 17 Septembrie 2008 16:57
De la: dianacip1618, la data 2008-09-11 01:35:01Am si eu un iubit "feciorel".Suntem impreuna de aproape 8 ani.Pot spune k este f.f.f. sufletist,cam timid pt. un barbat ,intotdeauna face dragoste,nu sex dar intr-adevar,este cam egoist.Este un barbat care isi doreste sa fie tatic si sot.A...uitasem.Este un bun bucatar dar daca e lasat singur in bucatarie lasa o dezordine de nedescris.Pot spune ca este un barbat fidel doar pentru cine vrea.Daca crezi k nu este cumintel,crede-ma k se va schimba atunci cand va dori o relatie serioasa.Este si foarte activ sexual.Aaaaa...are si un defect cam maricel:este naiv si cade mereu in plasa "prietenilor" si daca prinde gustul unui joc de noroc nu este atat de puternic sa se lase usor de el.Ca personalitate este o persoana slaba care infiferent daca are sau nu dreptate el o tine pe a lui.Sincer...nu stiu dak e persoana ideala intr-o casnicie.Nu prea stie sa se distreze :(
pacat ca nu incrci cu mine sa te distrezi
numai
Postat pe 18 Septembrie 2008 23:30
Buna cryptolavinia! nu am mai scris de mult, am fost in concediu! Legat de fecioara de care vorbeam, sa stii ca am sunat-o dar nu a raspuns, asa ca i-am trimis un sms la care nu am primit nici un raspuns. Asta este, macar am incercat.iti doresc o zi buna!
alynap25
Postat pe 6 Octombrie 2008 15:07
Buna tuturor.
Nu ma gandeam ca voi gasi atatea opinii divergente despre barbatul din zodia fecioara ..( nu e zic ca e rau sau bine ci ca m-a uimit)

Punctul meu de vedere cu privire la "feciorel" este urm:
- o persoana atenta la detalii... observa tot si analizeaza tot chiar daca nu o arata
-ii place sa cunoasca tot ce poate despre ceea ce ii intereseaza
-e o persoana atenta si grijulie dar numai cand vrea acest lucru
-sare in ajutorul prietenilor sai
- e un iubit minunat care te surprinde de fiecare data cu ceva nou
- e cam uituc cu privire la date de nastere.. date importante pt noi femeile
- egoist nu e, ar fi in stare sa iti dea si camasa de pe el dk considera ca meriti, si mai sunt multe de scris

Eu iubesc de 3 ani un "feciorel" si pot spune ca pana acum nu m-a dezamagit si nici nu m-a facut sa ma indoiesc de el.A fost pentru mine un real ajutor in diferite momente din viata mea pe care nu i le-as dori nimanui.
Noi suntem si acum de nedespartiti, ca acele jucarii care sunt legate cu un snur si stau botic in botic ,clipa de clipa, zi de zi, luna de luna , an de an.(si asta nu am zis-o eu ci parintii mei)
Eu una sper sa il tina naravul si sa ma bucur in continuare de el si el de mine.

Poate suna ideal,utopic chiar , dar asa e barbatelul meu. Nu zic ca toti sunt asa ,dar daca exista intelegere, comunicare si iubire se pot intampla minuni.

flururas
Postat pe 8 Octombrie 2008 00:02
De la: flururas, la data 2008-10-08 00:02:09Buna tuturor.
Nu ma gandeam ca voi gasi atatea opinii divergente despre barbatul din zodia fecioara ..( nu e zic ca e rau sau bine ci ca m-a uimit)

Punctul meu de vedere cu privire la "feciorel" este urm:
- o persoana atenta la detalii... observa tot si analizeaza tot chiar daca nu o arata
-ii place sa cunoasca tot ce poate despre ceea ce ii intereseaza
-e o persoana atenta si grijulie dar numai cand vrea acest lucru
-sare in ajutorul prietenilor sai
- e un iubit minunat care te surprinde de fiecare data cu ceva nou
- e cam uituc cu privire la date de nastere.. date importante pt noi femeile
- egoist nu e, ar fi in stare sa iti dea si camasa de pe el dk considera ca meriti, si mai sunt multe de scris

Eu iubesc de 3 ani un "feciorel" si pot spune ca pana acum nu m-a dezamagit si nici nu m-a facut sa ma indoiesc de el.A fost pentru mine un real ajutor in diferite momente din viata mea pe care nu i le-as dori nimanui.
Noi suntem si acum de nedespartiti, ca acele jucarii care sunt legate cu un snur si stau botic in botic ,clipa de clipa, zi de zi, luna de luna , an de an.(si asta nu am zis-o eu ci parintii mei)
Eu una sper sa il tina naravul si sa ma bucur in continuare de el si el de mine.

Poate suna ideal,utopic chiar , dar asa e barbatelul meu. Nu zic ca toti sunt asa ,dar daca exista intelegere, comunicare si iubire se pot intampla minuni.

Felicitari Fluturas.Te cred ca ai dreptate.Cele care nu au iubit un"fecior" adevart nici nu stiu ce pierd.Iti doresc sa fii doar fericita,pentruca in general ai dreptate.
numai
Postat pe 8 Octombrie 2008 03:22
da! sunt de 3 ani cu o fecioara.ambi am gresit la inceput.eu am fost sincera pe cand el nu.a trebuit sa-l descos si sa aflu anumite chesti.din moment ce nu a fost sincer si a trebuit sa intuiesc eu ca a gresit si sa-l descos cum pot fi sigura ca nu-mi ascunde si altceva?au trecut 3 ani in care am impresia ca nu s-a schimbat cu nimic pt a ne fi mai bine.el vrea sa ramana cu tot .adica cu parinti,cu prieteni,cu mine.adica nu e dispus sa faca nici un compromis.dupa 3 ani am sentimentul ca a fost o pierdere de timp.da,are si calitati dar ce faci cand nu e incredere?
DIVA_MIRABELA
Postat pe 8 Octombrie 2008 16:05
Buna tuturor,
Va trimit un horoscop amuzant in legatura cu zodia fecioarei.


Fecioara
Semn de pamant: recolta.
Trasatura caracteristica: ingrijorarea.
Fraza favorita: Permite-mi sa te contrazic.
Fecioara este o lupa cu picioare. Ajunge in casa ta si primul lucru pe care-l face este sa treaca cu degetul pe televizor pentru a vedea daca este prafuit. Si, cum are un umor sarcastic, iti va spune:
- Televizorul asta are un mileu foarte frumos pe el!
Nu-i scapa nimic! Sa fie ingrijorata este starea naturala a Fecioarei. Se va plange mereu:
- Sunt ingrijorat, sunt ingrijorat.
Si daca-i spune cineva:
- Dar nu se intampla nimic.
Fecioara va raspunde:
- Asta ma ingrijoreaza cel mai mult

Sper ca ati zambit si va doresc o seara frumoasa!!!!
pa pa
cryptolavinia
Postat pe 8 Octombrie 2008 19:36
Intr-adevar, un barbat fecioara este cel mai ipocrit barbat. Am avut o asemenea exeperienta cu un barbat fecioara. La inceput, cand incerca sa ma seduca, ma pusese pe un pidestal de unde nu credeam ca o sa ma mai dea jos. Extrem de atent, de afectuos, de grijuliu. Insa dupa 2 luni, cand deja i-am oferit siguranta si a fost sigur ca am indepartat toti posibilii rivali ( ai lui, evident) s-a produs ruptura. In afara faptului ca m-a inselat si l-am prins,a avut tupeul sa spuna ca sunt eu nebuna si ca de fapt el nu e cu nimeni.L-am prins eu cu respectiva, si se uita la mine si-mi zicea ca el nu are nici o treaba cu acea fata. Si asta cu ea de fata.Ulterior, cand am vrut sa renunt, a reusit sa ma faca sa ma razgandesc. Va puteti imagina ca am locuit impreuna 6 luni,zi de zi , dormeam cu el in pat si el nu se mai atingea de mine?Bine, recunosc, si eu am avut partea mea de vina, pt ca trebuia sa renunt. Dar am sperat ca o sa fie bine, pana la urma. M-am mintit. Acum s-a combinat cu o asa-zisa prietena a mea. Si nici acum nu recunoaste ca ar fi cu ea desi se afiseaza impreuna tot timpul. Am ramas marcata de acest inivid si cred ca o sa fug toata viata de babatii fecioara.Imi doresc din suflet sa-l fac sa se reindragosteasca de mine si atunci sa ma razbun si eu. Credeti ca ma puteti ajuta cu un sfat?
laura1710
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:17
Am cunoscut barbatul fecioara din mai multe puncte de vedere! V-am spus cum este din punct vedere profesional...ei bine, l-am avut langa mine si ca iubit... a fost cea mai frumoasa poveste de dragoste! (Trebuia sa ne casatorim, ne doream un copil...) Romantism, nebunie, gratie, dragoste.. cu toate defectele pe care tocmai le-ati evidentiat, insa pentru mine toate acele defecte erau transformate in calitati! Fara regret spun ca il iubesc si acum, si ca dadca as putea acum as merge la el sa ii spun cat de tare il vreau langa mine si sa ii mai spun ca el pentru mine este TOTUl, dar nu pot... "Feciorelul" meu este indragostit de o alta femeie... poveste lunga si complicata. Asa ca aindiferent cat de mult am suferit dupa despartirea de el, nu regret o secunda nimic din ce a fost, si mai mult (asemeni unui imbecil, ca altfel nu pot sa spun), dupa tot ce mi-a facut... l-as vrea inapoi daca m-ar iubi si ar considera ca putem continua...
ASA ca fecioarele pot da totul atunci cand iubesc cu adevarat, pot fi persoane de nerecunoscut, total opuse tipicului fecioarelor. TREBUIE DOAR SA TE IUBEASCA! pe mine nu m-a iubit...
mariaalecsandra
Postat pe 9 Octombrie 2008 12:33
Imi pare sincer rau, mariaalecsandra. Stiu ce simti. Acelasi lucru il simt si eu. Si sa nu mai adaug si faptul ca eu i-am mai si marturisit cat de mult il iubesc.In lacrimi. A fost groaznic sa-l vezi pe barbatul pe care il iubesti ca este indiferent.Nu cred ca am mai iubit pana acum pe cineva atat de mult.As fi in stare sa-l iert pt toate lucrurile si starile urate la care m-a supus. De fapt, m-am supus.Si daca ar fi fost prima relatie, as fi inteles.Dar am mai avut relatii.Si relatii de lunga durata. Ultima a fost de 5 ani. Dar nu cred ca am iubit atat de mult ca acum. A, si inca o chestie.Fecioara asta de care inca mai sunt indragostita este ingrozitor de urat.Fizic. Dar cred ca rautatea sufletului il urateste si fizic.
laura1710
Postat pe 9 Octombrie 2008 15:37
cat imi place sa vad fecioarele puse la zid....tipul despre care va povesteam acum o luna si ceva pe acest topic nu a mai dat nici macar vreun semn de viata de cand am decis sa ne despartim si a trecut o luna(am fost impreuna 6 luni), asa ca...fecioreii sunt foooarte "fecioare", daca intelegeti ce vreau sa spun... Multa bafta, fetelor! Fiti tari in fata fecioreilor!
ablazancadar
Postat pe 9 Octombrie 2008 18:18
pt laura si mariaalecsandra....fetelor, daca vreti sa tineti o "fecioara" langa voi fiti cat mai indiferente, cat mai naturale in comportament, iubiti-va pe voi in primul rand, si apoi pe ei.... nu le dati sentimentul de stabilitate, pt ca devin prea siguri pe voi si...cauta in alta parte.
Le place sa se joace, sa fie provocati, sa castige...deci, dati-le impresia ca sunteti valoroase, serviti-le una calda, una rece, nu-i lasati sa se plictiseasca...si se vor intoarce.Nu le aratati ca va pasa prea mult de ei, nu-i sufocati, nu-i cautati voi...va vor cauta ei!
Pana la urma cred ca toti barbatii sunt asa, dar ei parca mai mult decat altii!!
Din experienta mea,asta este singura metoda functionala, si suntem de mai bine de 5 ani impreuna.Am trecut prin multe impreuna, la un moment dat luasem o pauza, el m-a inselat, eu n-am mai vrut sa-l vad, sufeream enorm. Imi spunea ca nu mai stie ce simte, nu vroia sa renunte la mine definitiv, dar mai umbla si cu alta(sau aia umbla dupa el). In fine, in momentul in care am aflat si i-am zis ca nu vreau nici sa mai stiu ca exista, n-a rezistat mai mult de 2 sapt. si a venit singur sa ma caute, ca a gresit si ca pe mine ma vrea, ca a fost un prost...in fine, l-am iertat, de un an jumate e ok (pana acuma).
Sper sa va ajute sfatul meu...va pup!
ina84
Postat pe 10 Octombrie 2008 08:42
Multumesc pt sfat, ina.Voi incerca sa fac asta. Numai ca el inca ma mai suna si inca vrea sa stie ce mai fac, desi teoretic suntem certati.Explicatia lui este foarte ciudata: nu ma mai iubeste dar asta nu inseamna ca nu tine foarte mult la mine. Am avut o perioada de o saptamana cand nu i-am mai raspuns la telefon. Dar a insistat.Si insista, in continuare, ca nu are nici o treaba cu "prietena" mea.Si ca sunt eu nebuna.Respectiva are un trecut cam murdar, de fapt foarte murdar. Iar eu am incercat sa-i spun lui.De fapt, mai toti prietenii lui i-au spus asta. Si ea este si mai saraca cu duhul , daca intelegi ce vreau sa spun. Probabil din cauza asta nici nu vrea sa-mi recunoasca. Dar e foarte ciudat. Daca nu are nici o treaba cu ea, de ce se afiseaza cu ea?Nu mai inteleg.
laura1710
Postat pe 10 Octombrie 2008 11:32
te inteleg laura, dar nu cred ca tu ai nevie de "prietenia "lui, tu vrei sa fii sigura ca te iubeste, sau ma insel???
Spune-i frumos ca tu nu vrei sa fii prietena lui, ca te-a ranit si sa nu te mai caute. punct
Cand o sa-si dea seama ca te iubeste, o sa te vrea inapoi si o sa se poarte ca atare, altfel, nu te ajuta cu nimic, te amagesti singura>
Si de mine se interesa ce fac, cum fac, o punea pe maicasa sa ma sune, ca el n-avea curaj, in fine.
Sper sa fie bine, fii mai hotarata, mai increzatoare, nu ii arata lui ca esti slaba, ok?
Bafta!
ina84
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:29
eu personal nu am intalnit barbati in fecioara dar am un frate in aceasta zodie si l-am urmarit cat de cat

ei bine era curtat de toate colegele mele care se indragosteau mereu de el
si de ales nu a ales-o nici pe cea mai frumoasa, nici pe cea mai intteligenta si ce vreau sa spun este ca este de fidelitate totala

este un dulce mai tot timpul si sufletist, saritor daca t dai victima si i-o ieie inainte ca de obicei el e mereu victima> nu are bani nicodata, pune el asa, nu-ti cere dar ii dai tu cand il vezi cu fata aia..

ii place la nebunie sa fie copil sau cel putin sa fie tratat ca atare
e greu sa s cri despre fratii pentru ca de obicei sunt enervanti si atat, stiti si voi

Postat pe 30 Octombrie 2008 10:01
Pai hai sa iti zic eu ca stau cu el de 10 ani.E GREU.inceputul unei relatii cu o fecioara e dificil e gelos ,vrea sa stie tot da tot,iti zice ce sa faci cum sa faci,e naspa.dupa ce ii castigi incredera si ai inceput sa il ghicesti tu pe el e bine.te asculta,iti cere parerea ,te duci unde vrei cu cine vrei numai sa nu miroasa el ceva sau sa banuiasca ca sa terminat.sunt sufletisti,stiu sa produca bani,sunt dominati in pat,daca nu iei atitudine ...se termina cu sexu.aici au minus dar au plusuri care compenseaza se sacrifica pt tine,pt familia ta,iubesc si arata,sunt fideli iar daca nu sunt se pricep bine si nu ai sa sti niciodata ca insala deci e tot de bine.iti fac toate poftele si nu scot ochii.sunt deosebiti,sunt dificili da sunt buni la casa omului
elgi
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:16
elgi
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:19
De un timp ma intalnesc si eu cu un "feciorel" si ce am observat eu la el este ca ii plac distractiile,e gelos,ii place sa stie tot ce faci,cu cine vorbesti de ce cum cat si in ce fel este foaaaarttteeee infidel si da ii place siguranta (foarte buni in pat)
lostbutterfly
Postat pe 30 Octombrie 2008 14:41
Sunt casatorita de un an si jumatate cu un feciorel, si inainte am mai fost 5 ani impreuna. Din ce am descoperit eu la el, este fidel, incapatanat, dezordonat, ii place sa se contrazica, minte cu mare usurinta (din fericire pentru mine am reusit sa invat cand minte si cand nu). Aspectul fizic nu prea conteaza pentru el (nici al lui, nici al meu). Este protector, foarte copilaros, ii place sa se alinte si sa-l alint... Concluzia mea: daca stiti cum sa-l luati, daca-i descoperiti si-i invatati toate tabieturile, este un sot perfect...

Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:55
sunt deacord q tine !eu sunt cu un barbat fecioara de 1 si 2luni
loriycikk
Postat pe 18 Noiembrie 2008 19:34
Am si eu un barbat Fecioara...suntem de 3 ani impreuna,dintre care de 1 an si 4 luni stam in concubinaj.....vreau sa va zic ca aveti dreptate si pot sa va afirm ca ei pot sta cu o femeie cat are ea rabdare sa ii astepte ca ei nu au de gand sa se insoare nici in ruptul capului.....fug de responsabilitati,vor sa vada ca au succes la femei,ca sunt mereu in centrul atentiei....si tot ce se poate dar numai si numai ptr.ei.....restul mai vedem.....iar daca noi ca femei ne multumim cu ce ne ofera......e treaba noastra.....puuuuuuuup.
simona26oltean
Postat pe 4 Decembrie 2008 14:51
nici pe departe! barbatul meu este fecioara, suntem impreuna de 2 ani si tot de atata timp imi cere sa ne casatorim,ceea ce vom si face la anu.este tandru si imi spune de zeci de ori pe zi ce mult ma iubeste,fapt pe care mi l-a dovedit in mii de randuri: un singur defect:ESTE CAM GELOS.DE FAPT,AM AVUT MULT DE FURCA DIN CAUZA ASTA, DAR ACUM, DUPA 2 ANI,TOTUL ESTE OK

Postat pe 4 Decembrie 2008 15:00
De la: , la data 2008-11-04 16:55:55Sunt casatorita de un an si jumatate cu un feciorel, si inainte am mai fost 5 ani impreuna. Din ce am descoperit eu la el, este fidel, incapatanat, dezordonat, ii place sa se contrazica, minte cu mare usurinta (din fericire pentru mine am reusit sa invat cand minte si cand nu). Aspectul fizic nu prea conteaza pentru el (nici al lui, nici al meu). Este protector, foarte copilaros, ii place sa se alinte si sa-l alint... Concluzia mea: daca stiti cum sa-l luati, daca-i descoperiti si-i invatati toate tabieturile, este un sot perfect...

PERFECT ADEVARAT!

Postat pe 4 Decembrie 2008 15:01
Vreau sa va mai zic ca sunt singurii din tot zodiacul care au primul loc la burlacie.....le place viata,fug de sacrificii,egoisti.....
simona26oltean
Postat pe 4 Decembrie 2008 15:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gemeni-Scorpioni 9 De la: coffeeta 14 Iunie 2009 21:39
COMPATIBILITATE INTRE UN GEAMAN(EA) SI UN CAPRICORN(EL) 7 De la: camy_doll 13 Iulie 2009 00:11
eu sagetator, el pieste 13 De la: iulia_tziplea 27 Mai 2010 11:46
buna 4 De la: Katte02 3 August 2010 02:14
leu-taur 7 De la: koryne_2007 9 Septembrie 2009 21:24