Setari Cookie-uri

despre barabtul fecioara

Si eu am un "feciorel" si ma simt tare norocoasa ca il am!!!A durat f mult pana am ajuns in stadiul in care suntem acum...este adevarat vorba aia despre ei - "barbatul fecioara nu este vanator, ci mai degraba vanat". Cu o fecioara trebuie sa ai ffff multa rabdare. Ceea ce a zis INA84 mi se pare descrierea completa a unui feciorel adevarat. Eu sunt rac...si chiar ne completam unul pe altul.Intr-adevar, prin natura lui este un critic - lucru pe care nu il face cu rautate - considera ca in anumite lucruri este mai stiut decat tine si nu face decat sa te invete ceea ce stie el. Niciodata nu m-as plictisi langa el.Din punctul meu de vedere, de la un barbat fecioara ai tot timpul ceva de invatat. Aaa - mai este un lucru pe care INA l-a omis. Este f uituc - nu o face din rautate,ci doar ca uita.
Sa nu va asteptati niciodata sa va faca declaratii de dragoste,serenade sub balcon pt ca asteptati in zadar.Nu se va intampla niciodata acest lucru.Stie sa faca persoana de langa el sa se simta minunat,sa se simta iubita,dar de spus foarte rar o face. Considera ca gesturile sunt de ajuns.
Sunt foarte fericita cu el langa mine!!!!
Nu va pot spune decat ca daca aveti ocazia sa cunoasteti un barbat fecioara - nu-l scapati!!! Nu mai e altul ca el in tot zodiacul!!!
Va pup!!!
mihaela_alina8
Postat pe 3 Septembrie 2008 21:17
niciodata nu mai vreau sa am de a face cu barbatul fecioara... mai bine singura decat cu unul ca si el !!!!!!
29Gia
Postat pe 4 Septembrie 2008 03:20
Am avut parte de 2 barbati feciora cu unul am stat 4 ani jumate cu celalalt sunt in prezent de 1 an jumate din experienta mea pot sa va spun ca sunt niste prefacuti , egoisti, mincinosi , lenesi si dezordonati .Aveti grija la barbati fecioara sunt niste PARSIVI. .Cei mai multi barbati celibatari sunt din zodia feciora. Iti lasa impresia ca sunt perfecti dar daca ii analizezi mai bine sunt exact contrariul .Eu sunt din zodia taur .
50581
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:55
50581....si de ce tot cu o fecioara? sunt curios de ce ai ales tot un "feciorel "
ionut_mirel
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:04
draga,ionut mirel,da-mi voie sa te parafrazez:"stim sa facem femeia care ne este alaturi fericita neconditionat, dar ea oare face acelasi lucru neconditionat ?" si sa-ti spun ca la mine nu a fost asa...nu stiu cum esti tu,dar fecioara cu care am fost eu nu era nici pe departe asa...nu m-a facut in niciun moment sa simt asta,din contra simteam ca eu as putea face orice pt el neconditionat...dar nu si viceversa...totul depinde si vine de la persoana la persoana... :
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:07
si ca sa continui,am un bun prieten care este tot fecioara si care e genul "a face totul pt persoana iubita neconditionat"...si e foarte loial...citeam undeva ca in momentul in care un barbat fecioara si-a gasit femeia vietii lui,el ii va ramane mereu credincios...si o va pretui,acum eu una il vad pe amicul meu fiind capabil de asta,dar cati tineri "feciori" sunt asa?
dydy88
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:45
OK. Va rog ptr a 1000-a oara: nu mai impanziti forumul cu astfel de "topicuri". Faceti unul gen "zodii" si postati acolo toate nelamuririle si problemele voastre existentiale. Nu puteti face asta? vreti sa-l fac eu? VA ROG FRUMOS!!!!
e enervant sa caut subiecte de discutie si sa dau numai peste asa ceva, iar astea ocupa ordinea prioritatii afisarii topicurilor. e chiar enervant!
incerc sa va intaleg preocuparea ptr astfel de subiecte ( am spus ca incerc , nu neaparat ca si reusesc)... da, fiecare are dreptul sa se exprime liber, dar va rog mult faceti un topic compact si va intruniti acolo. ar fi o dovada de respect fata de restul utilizatorilor!
va multumesc anticipat!
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:47
ce e, anissia? te-a dezamagit vreo fecioara?;))
medeea_o
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:10
nu, draga mea, nu m-a dezamagit niciuna ( cel putin nu inca)
eu inteleg ca e o preocupare a voastra, da, tot respectul,dar e aiurea faptul ca s-au deschis peste 1000 de topicuri pe aceeasi tema, cea a zodiilor. nu inteleg de ce nu postati toate nelamuririle astea intr-unul singur ( la topic ma refer)
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 17:17
De la: dyanaa_88, la data 2008-09-04 16:45:37si ca sa continui,am un bun prieten care este tot fecioara si care e genul "a face totul pt persoana iubita neconditionat"...si e foarte loial...citeam undeva ca in momentul in care un barbat fecioara si-a gasit femeia vietii lui,el ii va ramane mereu credincios...si o va pretui,acum eu una il vad pe amicul meu fiind capabil de asta,dar cati tineri "feciori" sunt asa?


Dyanaa_88 ...sa iti spun ceva...nimic nu e batut in cuie , poate ca suntem cativa care avem o exceptie de la regula sunt si eu pe acolo dar ...majoritatea lucrurilor de aici sunt adevarate, doar ca le am dar in o masura mai mica....si da, atunci cand simti ca ti-ai gasit jumatatea, faci totul , dar m-am "ars" ultima data cand am facut asta,nu are imp ce zodie era, ci ce fel de persoana era, nu imi oferea stabilitatea pe care o cautam si ma facea si pe mine nesigur pe mine, daca mai vreau sa continui sau nu, si....sunt sigur ca sunt mai multi ca mine...ca sunt din ce in ce mai putini baieti/barbati ....as putea sa zic baieti care se maturizeaza din ce in ce mai greu ...as putea deschide un subiect larg pe tema asta...si inca o chestie ...ce-i al tau e pus deoparte, asta e sigur , si ....sunt sigur ca poate daca ai facut totul pentru acel "feciorel" al tau ... poata ca a meritat, nu in totalitate,...dar atunci de ce te-ai decis ca ai fi facut totul ? sa iti dau un sfat, nu ne da sentimenul de a fi siguri p noi , tzinene la limita si am multi prieteni din zodia mea...amici foarte buni ...stiu un singur lucru spune verde in fatza ce te doare si stiu sigur ca doar daca nu ne pasa si nu iubim sincer nu vom face ceva in privintza problemei ... :) o zi buna
ionut_mirel
Postat pe 4 Septembrie 2008 23:00
Draga Mihaela Alina8, nu cred ca am uitat sa precizez ca este "uituc".
Problema este, ca, din punctul meu de vedere, tot ceea ce face, o cam face intentionat, calculat, nicioadata nu face nimic din greseala!!
Cel putin, asa consider eu!
ina84
Postat pe 5 Septembrie 2008 08:38
Si eu sunt taur, am uitat sa precizez.
Consider ca in mare ne potrivim, dar cu ceva eforturi din partea mea de a-l ignora cand abereaza!!
Si da, cred ca joaca f. bine teatru daca vor,sunt imperfecti, imaturi si egoisti, probabil ca au mai multe defecte decat calitati, dar ce sa fac?
Il iubesc...si asta spune tot!
ina84
Postat pe 5 Septembrie 2008 08:42
Ghinionul meu nu l am ales special ,dar la inceput a fost complet diferit de celalalt doar dupa un timp si a aratat adevarata fata sincer acum imi este destul de greu sa renunt ca am impresia ca las pe dracu si dau de tatal lui ... poate depinde si de om eu nu vreau sa generalizez dar din experientele mele atat pot sa spun despre fecioare .Mai am prietene care au trecut prin experiente cu barbati fecioara nu tocmai placute .
50581
Postat pe 5 Septembrie 2008 09:39
Barbatul fecioara? Un egoist ipocrit, capabil de orice doar pt a face avere! Sunt numai pt ei si nu-i intereseaza de nimic altceva, sunt reci, superficiali, zgarciti, strang banii de parca ii voi asigura intrarea in rai!!!Cam atat!
allexxe
Postat pe 5 Septembrie 2008 15:12


mi-a placut cum ai scris ionut_mirel.....ai dreptate.
pupici de la mine pentru toti !!!
o seara si o dumineca cat mai frumoase !!!
sa fiti iubiti
pa pa
cryptolavinia
Postat pe 6 Septembrie 2008 16:26
Un articol bun,adevarat tot ce se spune despre acesti BARBATI FECEOARA...DAR SI UN MARE DEFECT SUNT AFEMEIATI .Se uita dupa orce fusta ai apare in cale .
marlena21
Postat pe 6 Septembrie 2008 21:33
nu neaparat marlena21 , acum depinde daca el considera ca esti aleasa sau nu , daca nu considera trebuie sa il faci sa creada ca esti daca nu vrei sa se uite dupa alte fuste....e genul de om care incearca in permanenta sa gaseasca ce cauta....si ...are momente cand nici el nu mai e sigur de nimic , dar...ce barbat nu se uita dupa fuste;)) macar pe subt ochelari sau macar cand nu esti atenta :P e natura barbatilor .... din fericire pt noi existe fustele
ionut_mirel
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:28
he he, eu sunt fecioara, coincidenta sau nu, am tot avut si iubiti si amici fecioara, chiar si un tata fecioara, cu care m-am inteles bine atata timp cat nu ne-am calcat pe coada si am pastrat o anumita libertate; iubi meu de o saptamana e tot fecioara, sunt curioasa sa vedem cum ne intelegem mai departe. Consider ca toate zodiile au calitatile si defectele lor, nu cred k trebuie vorbit numai de defecte si nu cred ca trebuie sa generalizam la modul acesta. Pupici si bafta!
mihaelazam
Postat pe 8 Septembrie 2008 17:26
De la: mihaelazam, la data 2008-09-08 17:26:04he he, eu sunt fecioara, coincidenta sau nu, am tot avut si iubiti si amici fecioara, chiar si un tata fecioara, cu care m-am inteles bine atata timp cat nu ne-am calcat pe coada si am pastrat o anumita libertate; iubi meu de o saptamana e tot fecioara, sunt curioasa sa vedem cum ne intelegem mai departe. Consider ca toate zodiile au calitatile si defectele lor, nu cred k trebuie vorbit numai de defecte si nu cred ca trebuie sa generalizam la modul acesta. Pupici si bafta!

bravo pentru comentariu.fetele care au "probleme" cu fecioarele oare nu au si cuele insele?
numai
Postat pe 8 Septembrie 2008 18:07
buna! si eu am avut un prieten in zodia aceasta! si am fost impreuna 4 ani! la inceput zici k e painea lui Dumnezeu,dar dak ajungi sa-l cunosti mai bine,iti doresti sa nu-l fi intalnit niciodata! pana te cucereste e tandru,atent ,rabdator,calculat etc.dupa ce simte el k te-a cucerit incepe sa fie indiferent,si mai mult decat orice va spun din propria experienta k sunt extraordinari de prosti,k sa nu zic retardati! al meu era si prost,si incapatanat,egoist peste masura,si se credea buricu pamantului,desi nu era mai nimic de capu lui. joaca un rol extraordinar,nu va lasati pacalite de aparente... sunt cea mai nenorocita zodie!k sa nu va mai spun k li se pare perfect normal sa ii ajuti si sa faci totul dak se poate pt ei,dar ei niciodata nimic pt tine!acum nu zic decat un lucru:bine k s-a terminat!pt o fecioara k sa o cuceresti si eventual sa ramana cu tine trebuie sa sacrifici tot pt el,sa fi supusa si docila,sa nu pui cariera innaintea lui,eventual sa stai aksa si sa-i fi sclava,dar sa nu te astepti nici macar la o floare de la el! nu-mi mai trebuie in viata mea o asa zodie ...mai bine fugiti de ei cat va tin piciorele dak nu vreti sa terminati umilite,sau fara principii ,sau chiar distruse pe plan psihic ! va pup pe toate
sylvie_noir
Postat pe 8 Septembrie 2008 21:49
[quote name=\\\'sylvie_noir\\\' date=\\\'2008-09-08 21:49:11\\\'] buna! si eu am avut un prieten in zodia aceasta! si am fost impreuna 4 ani! la inceput zici k e painea lui Dumnezeu,dar dak ajungi sa-l cunosti mai bine,iti doresti sa nu-l fi intalnit niciodata! pana te cucereste e tandru,atent ,rabdator,calculat etc.dupa ce simte el k te-a cucerit incepe sa fie indiferent,si mai mult decat orice va spun din propria experienta k sunt extraordinari de prosti,k sa nu zic retardati! al meu era si prost,si incapatanat,egoist peste masura,si se credea buricu pamantului,desi nu era mai nimic de capu lui. joaca un rol extraordinar,nu va lasati pacalite de aparente... sunt cea mai nenorocita zodie!k sa nu va mai spun k li se pare perfect normal sa ii ajuti si sa faci totul dak se poate pt ei,dar ei niciodata nimic pt tine!acum nu zic decat un lucru:bine k s-a terminat!pt o fecioara k sa o cuceresti si eventual sa ramana cu tine trebuie sa sacrifici tot pt el,sa fi supusa si docila,sa nu pui cariera innaintea lui,eventual sa stai aksa si sa-i fi sclava,dar sa nu te astepti nici macar la o floare de la el! nu-mi mai trebuie in viata mea o asa zodie ...mai bine fugiti de ei cat va tin piciorele dak nu vreti sa terminati umilite,sau fara principii ,sau chiar distruse pe plan psihic ! va pup pe toate [/quote]



sylvie_noir din cate observ eu aici , barbatii pentru tine sunt niste zodii doamne cum poti sa zici :\"nu-mi mai trebuie in viata mea o asa zodie\" e penibil , si nu vreau sa para o ofensa , e doar o remarca ....dar e ...nu stiu,e neadecvat cum zici , dar bine cine sunt eu sa iti spun asta , ne privesti ca pe obiecte, zodii si ...poate lucruri de ce nu ... si daca era atat de \"prost\" de ce l-ai mai luat ? oare cand alegi nu ai cateva principii proprii? despre care afirmi ca tocmai ajungi sa le incalci din vina \"noastra\" si se pare ca intri in cercul celor care nu stiu sa tzina o fecioara in priza,nu stiu sa o faca sa lupte... gata , tea cucerit si i=a ajuns....pentru ca ii dai totul de asta , oare de ce ai facut asta pentru un \"prost , ca sa nu zic retardat\" ???? a intervenit monotonia poate , poate s-a plictisit , cine stie, diferite motive care ne fac indiferenti , nu suntem indiferenti pentru ca asa suntem noi din neamu\' zodiei suntem asa pentru ca si femeia are partea ei de vina , de asta , cum spunea cineva intelep : \"Sunt consecinta faptelor tale \" oare nu din ceea ce ai scris tu aici vrei sa reiese ca esti perfecta?
ionut_mirel
Postat pe 9 Septembrie 2008 02:55
De la: mainedimineata, la data 2008-08-27 11:00:20Mda.. am stat si eu 7 ani langa un barbat fecioara. Cred ca singura lor caracteristica comuna e spiritul analitic. Al meu era un barbat foarte inteligent si curat, tipicar si ... intr`adevar loial. Dar loialitatea asta vine din egoismul lor iesit din comun .... din nevoia lor de comfort. E capabil sa stea o viata intreaga langa cineva fara sa iubeasca, eventual sa dea impresia ca iubeshte. Au nevoie de sentimentul ala de siguranta. Sunt niste actori innascuti. La inceput se prefac perfect... ai senzatia ca te iubesc mai mult decat pe ei insisi... dupa ce esti cucerita... ai sa vezi ca totul se schimba. In cazul luminitei dupa casatorie... la mine a fost dupa ce ne`am mutat impreuna.. fara casatorie. Da`i sentimentul de siguranta si ai sa`i vezi adevarata fata.

Sunt de acord!
ciucelo
Postat pe 9 Septembrie 2008 08:00
ORIBILI.............barbatii fecioara. Am cunoscut si eu asa ceva timp de 2 ani si sunt falsi. la inceput perfect apoi cand sunt siguri pe tine isi pierd interesul. Am multe cunostinte care au o parere identica cu a mea, au fost inselate de asemenea exemplare. BAG MANA IN FOC. 99% din feciori inseala dupa casatorie si sunt execrabili. CAHHHHH!
babyblue9933399
Postat pe 9 Septembrie 2008 08:13
Buna! azi e ziua fecioarei pe care vroiam sa o cuceresc! sa o sun sa-i spun la multi ani sau nu?
alynap25
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:09
Poti sa-i scrii un LA MULTI ANI! sec. Altfel, va crede ca ti s-au aprins calcaiele si este in detrimentul tau!
ciucelo
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:36
Sunt foarte critici cu cei din jur si ajungi la un moment dat sa te cam saturi , afiseaza un comportament care nu are nicio legatura cu felul lui defapt.Daca stai mult timp cu o fecioara descoperi ca omul de care te-ai indragostit nu exista.Sunt foarte buni la teorie dar in practica sunt dezastru..ei sunt perfectiunea intruchipata si nu dau 2 lei pe tine ca om de langa el.
lulu31
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:09
Am ajuns se regret ca sunt berbec,cand vad ce succes au feciorii.
Daca mai exista vre-o fata frumoasa care s-a plictisit sau doreste sa schimbe,o astept.
Pana atunci succes,si insistati poate ii ajutati sa nu mai fie...FECIORI
sahadrian
Postat pe 9 Septembrie 2008 12:37
aproape tot ce s-a spus este pe cat se poate de adevarat...si eu am cunoscut multe fecioare...toata viata mea a fost'bantuita' de fecioare...ce pot spune e ca sunt multe aspecte comune privind zodia dar mai mult conteaza cum a fost crescut,in ce mediu ...si persoana de langa el.in momentul de fata locuiesc cu o 'fecioara' pe care o cunosc de 1 an si 7 luni...si are toate caracteristicile amintite de voi.nu cred ca sunt false sau joaca teatru...pentru ca nu i-ar merge cu mine...insa ascunde multe...vrea pe cineva cum se crede el(perfect,corect,sincer,spontan etc)dar nu e
egeo
Postat pe 9 Septembrie 2008 16:59
Draga alynap25 nu sta pe ganduri suna, nu te lasa influentata de altii. Nimeni nu este perfect. Fa ce iti dicteaza inima, fii sincera cu tine, daca tii la el, lupta pentru el, de ce ar trebui sa fie important ce spun altii. Pot fi persoane din aceasi zodie dar cu firi si reactii diferite, crede-ma cunosc persoane din aceasi zodie si sunt cu 180 grade diferiti unul de altul. Intr-un timp am ales oamenii dupa zodie si verificam tot timpul cat sunt de compatibila cu ei, apropo zodia mea este rac, dar "nu tot ce zboara, se mananca". Iar acum nu mai tin cont asa mult de zodie.Trebuie sa existe acea legatura speciala "chemistry". Dupa cum am spus, daca il iubesti si el iti impartaseste aceleasi sentimente, luptati unul pentru altul.
Sa fii iubita si multa fericire, daca nu e cu feciorelul acesta, poate va fi cu altcineva.
te pupic ai grija de tine si daca mai vrei sa vorbim, oricand cu placere.

cryptolavinia
Postat pe 9 Septembrie 2008 22:46
Bine spus sahadrian, numai "feciorei" exista? mai sunt si alte zodii, care abia asteapta sa se vorbeasca despre ele. Apropo eu nu am cunoscut pana acum nici un "berbecut".
sa ai o zi frumoasa !!!
pa pa
cryptolavinia
Postat pe 9 Septembrie 2008 22:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatul fecioara - merita efortul sau nu? 21 De la: kudika410270 28 Iulie 2014 12:31
balanta cu ascendent in leu rog detalii 9 De la: Amora 19 Septembrie 2009 09:25
Eu berbec , el berbec 9 De la: Lolytaas 22 Octombrie 2010 19:15
eu varsator - el pesti...ce iese? 4 De la: cryss088 7 Noiembrie 2009 16:19
AU PAIR... 2 De la: healthy011450 29 Septembrie 2010 14:07