Setari Cookie-uri

despre barabtul fecioara

Buna,
Eu sunt cu o "Fecioara" de 5 ani si atat pot sa va zic-are foarte multe defecte, dar cine nu are?
Dar nu ma plictisesc niciodata, e spontan, e fidel, e copilaros, e nebun, e romantic(nu foarte romantic mai mult pasional). e adevarat ca faptul ca e foarte atent la detalii, foarte critic, se enerveaza repede, e foarte gelos si egoist te poate enerva ingrozitor uneori.
Si iti trebuie multa rabdare....multa
Nu este genul de barbat cu care sa ai o relatie scurta sau o aventura pentru ca te face sa suferi si dupa relatie te trateaza ca un nimic.Dar intr-o relatie de durata este perfect.
Georgy_23
Postat pe 28 August 2008 09:40
Si eu sunt cu un barbat fecioara de 2 ani si jumatate aproape, anul viitor urmeaza sa ne casatorim. Nu e un barbat care sa te ingroape in atentii si cadouri, dar e un foarte bun familist, un barbat de casa, un barbat care iubeste natura, animalele, care vorbeste cu florile, le alinta, le planteaza, le ingrijeste, ii place sa gateasca, te ajuta la curatenie, adooora sa manance, mare gurmand, carnivor innascut, extrem de activ, el duminica la ora 7 e la cumparaturi. Iti da o siguranta si o stabilitate de care orice femeie are nevoie, absolut nicio clipa nu mi-am facut griji, am stiut tot timpul unde este, cu cine, nu s-a pus problema de control, pur si simplu asa ne-am obisnuit, sa stim tot timpul unul de altul. Nu-i place sa iasa fara mine, vrea sa facem totul impreuna, nu ia decizii fara sa ma consulte, nu se ridica din pat dimineata fara sa-l alint :). Are si defecte:). Este extrem de orgolios, insa nu si in ceea ce ma priveste pe mine, este invidios uneori si are momente cand nu se poate bucura pentru reusita altcuiva, iar alteori se bucura ca un copil, este foarte agitat si-i sare tandara foarte usor. Are obiceiul sa ridice tonul dar in urmatoarea secunda isi da seama ca a luat-o pe campii, are gura mea si vorbeste fara el cateodata dar o face din bravura, nu crede intotdeauna ce spune. E dezordonat, dar ii place foarte mult ordinea, e tipicar si comod. Uneori este arogant cu cei din jur, dar il mai trag de manecuta si-si revine. Nu prea-i place sa-si ceara scuze, prefera sa-ti arate ca-i pare rau, decat sa rosteasca "imi pare rau". Nu e romantic, dar asa cum a spus cineva mai devreme, e foarte pasional. Hai ca am trecut iar la calitati:)). Cam asa e fecioara mea...
medeea_o
Postat pe 28 August 2008 10:08
*are gura mare :P
medeea_o
Postat pe 28 August 2008 10:10
sunt mama unui baiat fecioara... de fapt barbat...are 26 de ani maine.poate va ajuta cu ceva daca va spun si parerea unei mame.este minunat sa-l ai ca si copil.extrem de bun,extrem de afectuos,extrem de usor de crescut.are o delicatete deosebita,o intelepciune innascuta si nu iubeste deloc violenta.m-a educat ca om .atata grija aveam sa nu-l ranesc pt.ca era si este extrem de sensibil.nu indrazneam sa-l sarut decat foarte usor pe obraz,nu a trebuit sa-l cert decat de foarte putine ori pt.ca avea si are un bun simt incredibil.nu vorbeam si nu vorbesc neintrebata.are mare nevoie sa fie iubit si acceptat asa cum este,isi face tot felul de reprosuri daca ceva nu este bine si se straduieste sa nu greseasca pt.ca sistemul lui de valori si reperele pe care si le ia sunt extrem de inalte,frumoase si limpezi.a avut mai multe iubite si nu le-a ascuns niciodata.a venit cu toate acasa si cu fiecare a fost atent si bun.fetele l-au parasit.asta nu mai stiu de ce dar,culmea!vorbeste cu toate,isi dau sfaturi,unele au venit sa-mi aduca flori si sa stea de vb. cu mine dupa ce s-au certat-de fapt nici de certat nu s-au certat-...nu stiu ce inseamna asta dar cred ca e de bine.este frumos si ingrijit.acum este prieten cu o sagetatoare.e la fel de atent.o perioada au stat la noi si apoi s-au mutat impreuna in bucuresti.de cand sunt impreuna iubita lui e mult mai sigura pe ea,si-a lasat parul lung,este mai eleganta...si cred ca se inteleg bine pt.ca este foarte apropiata si de mine.eu nu am putut fi asa cu soacra mea.mai am si o fetita cu 4 ani mai mica decat fratele ei fecioara.ea este berbec si e mai artagoasa dar nu s-au batut decat o singura data -stiu si data pt.ca am scris-o pe perete-si nici nu a fost deca un simplu schimb de palme.sotul meu si cu mine n-am avut altceva de spus decat sa radem si sa notam data.si armonia dintre ei s-a datorat mai mult lui desi si ea avea mare grija de el.cand avea examene nu intra nici la televizor iar cand fetita a avut oreion nu l-a primit in camera ei pt, ca e mai rau sa se imbolnaveasca baietii de oreion decat fetele.cred ca am cam batut campii si nu stiu daca am spus ceva care sa ajute sau sa lamureasca dar daca eu nu stiu cum e barbatul fecioara...macar va pot spune ca e o mare fericire sa ai un baiat nascut in zodia asta.te educa,te invata cinstea,omenia,tandretea,te tine cu capul pe umeri,ai incredere sa-l lasi oriunde caci nu e asa usor de dus de nas,iar tu nu trebuie decat sa-l lasi in pace si sa fii acolo.
maintreb
Postat pe 28 August 2008 10:14
am cunoscut recent un barbat fecioara, intamplarea a facut sa ajung aproape imediat in patul lui :( m-am uimit pe mine, dar cat l-am uimit pe el !!!!!! mi-e frica sa-mi formulez o parere clara despre el, pare genul de om fff ordonat si exigent,atent la detalii, dar raman cu senzatia ca mereu "joaca teatru",
n_leo
Postat pe 28 August 2008 10:30
Am citit parerile voastre si vreau sa spun si eu in legatura cu barbatul fecioara.Acum 4 ani de zile am cunoscut si eu pe cineva din aceasta zodie care pur si simplu m-a fermecat.Are tot cei trebuie frumos, cu atitudine, cu siguranta atrage privirile oriunde ar intra.Iar aspectul fizic nu e singurul lui atuE si informatCu el nu te plictisesti poti sa vorbesti orice.Toate bune si frumoase pana am descoperit ca sub fata lui de ingeras se ascunde un om fara inima caruia nu-i pasa decat de propria persoana, care foarte usor si fara remuscari se spala pe maini de orice responsabilitate care i-ar afecta imaginea de ingeras si te face raspunzator de toate cate s-au intamplat.El e omul perfect care nu greseste niciodata daca se intampla ceva cu siguranta vina e a celuilalt.Am uitat sa precizez ca atunci cand vrea te face sate simti ultimul om de pe pamant.
Nu stiu daca toti sunt asa si se pare ca nu dar mie impresia asta mi-a lasat-o "feciorelul"pe care l-am cunoscut.
lacrit
Postat pe 28 August 2008 10:46
Viitorul sot al surorii mele este Fecioara,si da,este un barbat fixist si incapatanat,trebuie sa duci foarte multa munca de lamurire ca sa reusesti sa faca asa cum tu doresti si mai rar recunoaste ca a gresit.Probabil relatia lor dureaza din cauza surorii mele care intotdeauna a lasat de la ea.Plus ca barbatii Fecioara nu au nici o legatura cu romantismul,mai ”greseste” el din cand in cand ,asta doar cand eu il atentionez sa faca aia sau sa spuna aia ca sa nu sa se certe cu sora mea care este o persoana foarte romantica si are pretentii de la el, mai ales in aceasta privinta.Ca sa va dau un exemplu,acum cateva zile au implinit un an de cand sunt impreuna,sora mea chiar imi spunea cu doua zile inainte ca e sigura ca el a uitat si parea trista ca si dorea sa sarbatoreasca asa cum trebuie,flori,cina romantica,sampanie,etc...parea atat de abatuta inca l am atentionat cu o zi inainte de evenimentul( pe care l a uitat)care urma sa se intample..si norocul lor cu mine ca astfel toata lumea a fost imapacata si fericita.
Doamnelor/domnisoarelor,va doresc multa rabdare cu barbatul Fecioara

Postat pe 28 August 2008 11:16
Buna tuturor ! Am scris cateva generalitati despre barbatul fecioara.
Barbatul fecioara este serios, sever si ii plac femeile simple, destepte si tacute. Poti sa ii castigi iubirea prin dulceata, rabdare si indemanare. Fa-l sa simta ca ai nevoie de el si te va pastra. Interiorizarea lui e doar o masca, in fapt, dupa ce reusesti sa ii castigi increderea, va fi mai deschis. Afla care este standardul sau vizavi de femei si incearca sa il atingi, dar fara sa ii arati ca te straduiesti prea tare. Este o persoana corecta, asa ca nu il trada, nu ti-o va ierta niciodata. Da-i timp sa isi rumege gandurile, nu incerca sa il fortezi sau sa te amesteci in discutie in astfel de momente.

Cam asa este un barbat fecioara, dar depinde foarte mult si de
caracterul omului si personalitatea sa.

cryptolavinia
Postat pe 28 August 2008 11:20
Dar astea sunt generalitati dar sa stiti ca, barbatii din zodia fecioara, pe care i-am cunosc eu, cam asa sunt.....prefera sa aiba langa ei o femeie linistita, serioasa, inocenta, "dulcica" si nu in ultimul rand, sa aiba corp frumos, comunicativa......etc.

P.s.fiind in zodia racului, eu ma inteleg fff.bine cu barbatul din zodia fecioara.Dar totul depinde de persaoana...................intelegeti ce vreau sa zic.
pupici
O zi frumoasa tuturor !!!

cryptolavinia
Postat pe 28 August 2008 11:26
Intr-adevar, barbatul fecioara in postura de sef este insuportabil...In schimb este un bun profesionist, un bun acsultator, saritor in anumite momente si foarte grijuliu cu angajatii! pentru el oamenii cu care lucreaza reprezinta totul!pentru persoanele care au spitit de initiativa, sunt creative si inventive, ascultatoare si cu o puternica coloana vertebrala, barbatul fecioara ca manager, este destul de potrivit...pentru ca ai ce invata de la el!
mariaalecsandra
Postat pe 28 August 2008 11:32
Nu joaca teatru...este el...poate uneo`ri ti se va parea a fi "imposibil de perfect"...dar este el...
Sunt cu un barbat din aceasta zodie si este extraordinar, mai ales pentru femeile care au crezut in dragostea aceea luciferica, perfecta...este barbat ordonat, grijuliu, iubitor, respectuos, fidel/...este natural!DAca stii sa ii ajungi la suflet...vei fi a lui pentru totdeuna!
Incearca , daca vrei sa fie al tau, sa fii naturala mereu, sa il alinti, sa ai grija de el, sa fii atenta la ceea ce vrea, fara a-ti spune prin cuvinte...si nu il insela...simtesau daca nu, descopera foarte repede!
mariaalecsandra
Postat pe 28 August 2008 11:36
Ca sa cuceresti un barbat fecioara trebuie sa fii frumoasa, desteapta si cocheta...e un barbat sofisticat caruia ii plac femeile complicate care ii stimuleaza imaginatia si il incita. Are o parere foarte buna despre el si e foarte selectiv de aceea trebuie sa te ridici la inaltimea pretentiilor lui, sa fii naturala,inteligenta, nonconformista,pasionala,tonica,curata si ingrijita in toate cele,buna gospodina si mai ales sa il iubesti( adora sa ii arati tot timpul ca el e centrul universului tau iar daca te iubeste si el la randul lui vei vedea ca nu va pregeta sa iti arate ca tu esti tot ce isi doreste). Ai grija intotdeauna sa il surprinzi cu ceva, nu suporta femeile apatice si anoste,se plictiseste repede si pleaca spre altceva.
Fii mereu pregatita sa faci toate nebuniile care ii trec prin cap pentru ca e un amant pasional si nonconformist si ii plac provocarile, iar daca va putea sa le faca pe toate cu tine atunci nu isi va mai dori niciodata nimic altceva, va fi cel mai fidel si devotat sot.
E un tip foarte inteligent si perfectionist,cu o cultura solida, caruia ii place sa discute si trebuie sa aiba cu cine...
Eu mi-am gasit sufletul pereche, un barbat fecioara care e frumos, bun, cald, tandru si iubitor cum nu cred ca mai exista altul, dar stiu ca nu e suficient sa il cuceresti, trebuie sa stii sa il pastrezi si sa faci totul pentru asta.

Postat pe 28 August 2008 12:58
Barbatii Fecioara sunt foarte foarte critici ...si daca esti sensibila te cam saturi .eu cel putin am pus punct pentru ca nu mai puteam suporta... vedea toate defectele altora inclusiv ale mele dar ale lui niciodata eu eram aia care faceam toate compromisurile
Milady
Postat pe 28 August 2008 13:16
Ma intriga acest subiect, intrucat sunt cu un "feciorel" de 4 luni si jumatate.Ne cunosteam de 5 luni inainte sa devenim un cuplu(iar acest lucru s-a intamplat in ziua in care si-a dat demisia).La inceput totul a fost divin,extrem de placut, dar eu sunt o fire dinamica iar el este un copil.Cu toate ca eu am 19 ani iar el 24 pot spune ca nu este cu gandirea nici macar pe aproape unde ar trebui.E innebunit dupa jocuri de toate felurile, e pretentios la orice si comenteaza la orice, oricat de placut ar fi pt tine,ruinand astfel totul.
Te judeca fara incetare si pe urma isi cere scuze,iti distruge momentele frumoase si nu vede ca te deranjeaza.Barbatii fecioara sunt si foarte plictisitori!!!!!Cand vrea sa se simta bine cu tine te tavaleste fffft putin si pe urma se uita la tv sau se joaca,iar daca te superi iti spune ca e obosit sau ca are nevoie de destindere Nu mi se pare corect.Am lasat mult de la mine, dar m-a calcat pe coada cu egoismul lui, inflexibilitatea si logica lui care nu se apropie deloc de realitate.
Poate ca va intrebati de ce mai sunt cu el....nici eu nu prea stiu, numai ca avem prieteni comuni si un inceput atat de grozav...si poate si pentru ca nu m-a jignit niciodata si nu a fost vulgar.
In concluzie, barbatul fecioara este un copil pana peste 30 de ani si cauta siguranta.Este o fire comoda si monotona SERIOS!!!Este fidel si sincer, dar nu apreciaza intimitatea.Daca te astepti sa iti daruiasca flori pt a te cuceri, ia-ti gandul!!El crede ca daca iti zambeste de 2 ori esti a lui, atat de departe merge vanitatea, egoismul si indiferenta sa. El are undrum al lui...daca ii apari in cale, te face sa te simti binevenita,dar daca nu esti mereu de acord cu el si daca incerci sa-l convingi ca atrecut de varsta copilariei, vei avea de suferit....mult....dar te tine langa el pentru tortura emotionala Iti recomand un "feciorel" numai pentru flirturi...atat!!!
ablazancadar
Postat pe 28 August 2008 14:00
TIPICAR, ANALIZEAZA TOTUL PANA LA CEL MAI MIC DETALIU, EGOIST, BUN TATA, SOT IUBITOR DAR NU PREA AFECTUOS, IUBESTE TOT CE ESTE FRUMOS DACA SE POATE PERFECT, IN SENSUL CA INOTOTDEAUNA CAUTA FEMEIA FARA CUSUR, PRIETEN DE INCREDERE, USOR INFLUENTABIL DE PRIETENI...INSA F INCAPATANAT CU CEI DIN FAMILIE ... GREU DE SUPORTAT. CATEODATA AI IMPRESIA CA TRAIESTI SINGUR SI NU LANGA EL , TE POATE IGNORA CAND NU ARE CHEF DE TINE ZILE INTREGI, AH AM UITAT ... F IMPREVIZIBIL CA SI STARE DE SPIRIT, CAND E BINE DISPUS CAND E TOTAL INTORS PE DOS. VREI SA IL CUCERESTI?...FII FEMEIA PERFECTA ...GREU PTR ORICINE NU?
catygirl
Postat pe 28 August 2008 15:47
O, da, Caty, greu sa fii femeia perfecta, de unde cand nimeni nu e perfect?
Insa e minunat ca s-a deschis clubul pro si contra "feciori". Sa ne traiasca feciorii, deci!
floaredecolt26
Postat pe 28 August 2008 19:10
Poate chiar meritam (o parte din noi) sa incerci sa fii un pic mai buna decat cu restul barbatilor ;))
ionut_mirel
Postat pe 28 August 2008 23:24
cryptolavinia: si eu sunt in zodia rac si, din cate am citit (horoscop) ar trebui sa ma inteleg super cu o fecioara. Spune-mi, te rog, cum ai cucerit-o pe fecioara ta. Stiam de la prietenii lui ca nu va suna niciodata o fata oricat de mult o placea. Asa ca am facut un lucru nou, in sensul ca i-am facut rost de nr. de tel si l-am sunat; ne stim de apr. 1 an. Chiar la prima convorbire m-a intrebat ce zodie sunt, mi-a spus ce zodie este el (chiar si data nasterii). A parut bucuros sa ma auda, dar de sunat nu m-a sunat. L-am mai sunat eu, chiar i-am trimis sms si atunci m-a sunat. Dar nu stiu cum sa procedez in continuare, chiar nu sunt obisnuita sa cuceresc, de obicei sunt cucerita. Dar, am riscat si nu stiu daca voi pierde sau voi castiga ............Te rog da-mi un rsp
alynap25
Postat pe 29 August 2008 11:11
multumesc ionut pentru sfaturi
alynap25
Postat pe 29 August 2008 11:48
Cu placere alinap25 , sper sa iti foloseasca :)
ionut_mirel
Postat pe 30 August 2008 23:49
nu va mai ganditi acum ca noi am fi critici si....oarecum cum am mai fi noi .... cred ca cele mai de incredere opinii sunt cele alor femeilor care au cunoscut cel putin mai mult de 2 barbati din aceasta zodie...abia atunci iti permiti sa faci comparatii si sa afirmi anumite lucruri ...dar...si sa fiu sincer chiar ma deranja cand mi se spune : esti la fel ca si celalalt...tot zodia fecioara si celalalt, daca vezi ca nu merge de ce mai perseverezi , (pentru ca iubesti nu ? ) daca iubesti ...atunci nu suntem oare , vorbind de ambii parteneri ...nu suntem pusi in situatia de a ne accepta unul pe celalalt?de a invatza unul de la celalalt ? eu cred ca o fecioara ar fi mult mai plictisitoare daca nu ar avea un caracter atat de complex, daca observatzi are cam cate o picatura din aproape fiecare zodie :)
ionut_mirel
Postat pe 31 August 2008 04:22
mai sunteti impreuna
daca da ar fi bine sa stii ca e rau cu rau dar mai rau fara de rau
bondterm
Postat pe 31 August 2008 10:18
PENTRU IONUT_MIREL:
AM APROAPE DE 2 ORI VARSTA TA, SI AM AVUT OCAZIA SA CUOSC DESTUI BARBATI NASCUTI IN ACEASTA ZODIE, CEEA CE-MI DA DREPTUL SA-MI MENTIN PARERILE. NU CRED CA EXISTA PERSOANA APARTINAND ORICAREI ZODII, CARE SA FIE LIPSITA DE DEFECTE. AVANTAJUL ACESTOR DISCUTII NU CONSTA DOAR IN A-I CUNOASTE PE CEILALTI. IN CEEA CE TE PRIVESTE, POTI INTELEGE CE TRASATURI ALE BARBATILOR FECIOARA LE DERANJEAZA PE DOAMNE, SI TE POTI AUTOEDUCA.

Postat pe 31 August 2008 10:56
Barbatul Fecioara, bun subiect! Si eu sunt cu o fecioara care ma inebuneste cate-o data. Ca si amic este cel mai bun amic posibil, oricand la orice ora este gata sa te ajute, sa te sprijine, sa faca tot ceea ce poate pt a te ajuta. Ca si iubit este mai ciudat, in sensul ca acuma ma face sa cred ca este "raiul" pe pamant ba ca este "iadul". Stiu doar ca atunci cand are de facut ceva trebuie lasat in pace caci nu suporta sa fie stresat cu telefoane sau mesaje. Trebuie inteles ca are de rezolvat ceva si gata. Incapatanat din cale afara cate-o data dar si pasional in alte ipostaze. Daca ai rabdare cu ei poti sa ii ai alaturi mult timp. Asa vad eu "feciorelul" meu dar trebuie sa tinem cont ca fiecare persoana difera chiar daca se afla sub acelasi semn zodiacal. Iar daca unul a fost "porc" asta nu inseamna ca toti sunt asa. Un cuplu este format din 2 persoane deci trebuie analizate ambele persoane

Adelhait
Postat pe 31 August 2008 11:03
foarte tare raspunsurile voastre.i-am citit sotului meu (care este fecioara )....l-a apucat rasul si mi-a zis ca 95% este adevarat tot ce s-a scris. si ca o parere venita de la o sotie leoaica....daca sti cum sa-i luati pe "feciorei" faceti tot ce vreti cu ei ...eu am reusit doar cu multa tandrete . va pup .
cryblue
Postat pe 31 August 2008 11:34
Scuza-ma ca nu ti-am raspuns mai repede.
Raspuns pentru alynap25 - Dupa mine trebuie sa-l lasi pe el sa faca primul pas. Asa s-a intamplat la mine. Dupa ce am vorbit 7 luni pe messenger, ne-am intalnit in sfarsit. Perioada scurta cat am petrecut-o cu el a fost frumoasa.Barbatul fecioara cand iubeste si e iubit da totul.
Desi ma intelegeam ffff.bine, vorbeam despre orice cu el, nu a fost sa fie sa fim impreuna. Desi i-a placut de inocenta mea de aerul meu copilaros si felul meu de a fi, nu a putut accepta ca sunt plinuta.Acest lucru putin m-a necajit, dar asta este viata merge inainte. Oricum am ramas buni amici(eu inca mai tin la el, dar...).
Ce pot sa-ti spun, trebuie sa fii naturala, sa fii tu insuti si ai sa vezi, ca daca te iubeste o sa fie totul bine.Femeia rac se potriveste f.bine cu barbatul fecioara, iar barbatul fecioara cu femeia rac bine.
Dar totul depinde de caracterul si personalitatea fiecaruia, pot sa fie zodii f.compatibile si sa nu se inteleaga din cauza caracterului sau pot fi zodii diametral opuse (cunosc si eu cupluri) si sa fie fericiti pana la adanci batraneti.
Te pup, te-am adaugat in lista mea de prieteni si daca mai ai intrebari si pot sa te ajut, oricand cu placere.
cryptolavinia
Postat pe 31 August 2008 12:44
parerea despre barbatul Fecioara???Groaznica... traiesc de 13 ani langa asa ceva.. la inceput tandru , protector...dar dupa casatorie...devine un monstru de Egoism, iubirea de sine... atinge superlativul...totul are sens doar daca il priveste pe el direct... restul NU conteaza....





Cata dreptatae poti sa ai luminitabadea :D parca l-ai descris pe tata =)).
anyma3
Postat pe 31 August 2008 13:32
Din pacate ai dreptate!!! Intr-adevar barbati din zodia Fecioara sunt foarte egoisti...numai ei si iar ei... si eu am avut o realtie de 2 ani cu un asemenea exemplar...doamne bineca s-a terminat. Acesti indivizi nu au calitati decat pentru ei, oricat incerci sa le ingnori defectele, sa te obisnuiesti..nu merge..mie mi-a ajuns pentru tot restul vietii!! Sunt chiar mizerabili si mincinosi..
lucahortenzia
Postat pe 31 August 2008 14:02
si mai sunt si foarte nedrepti, si nerelaisti (asta doar in aparenta) pt. ca ei stiu foarte bine care este realitatea, dar niciodata nu recunosc, ei sustin un punct de vedere care ii avantajaza pe ei in mod direct pana in panzele albe, oricate argumente ca nu are dreptate i-ai aduce, le place sa detina controlul, si sunt in stare sa faca orice ca sa iasa ei in castig....

Postat pe 31 August 2008 14:36
PENTRU VETA13 :


Observ ca ai o placere de a taxa orice greseala , si e ok , atata timp cat ramane la obiect , dar oare pentru ce am vizitat topicul ? nu cred ca exista un motiv mai rezonabil si logic decat acel de a invatza...nu cred ca as fi avut alt motiv, si privind din prisma autoeducarii....doar comparand ceva cu altceva iti dai seama ce ai si ce nu ai ...cu a te autoeduca egal cu a trece prin viatza de unul singur...ceea ce as putea sa o afirm ca deja am facut-o,o si inca o fac si crede-ma nu e un motiv de lauda,dar nici un motiv pentru care ar trebui sa tac,sunt constient de unde am plecat si ma gandesc unde o sa ajung,inca mai am multe de invatzat,experientze care poate nu erau chiar potrivite pentru varsta mea, dar nu aveam nici o vina ca s-au petrecut atunci si stau si ma gandesc ca sunt destul de matur incat sa consider ca am invatzat ceva din ele...mi se pare mie sau varsta spune multe in acest topic?Puteam la fel de bine sa scriu ca am 25, destul de plauzibil,dar nu cred ca e important,e adevarat ca nu am fost atent la ceea ce ai scris...m-a deranjat doar generalitatea si faptul ca nu ai facut referire si la cazuri complet diferite, acolo unde intervine anturajul si mediul de viatza,familia care te influentzeaza si te face o abatere de la regula zodiacului sau iti definitizeaza caracterul predominant zodiei ...o zi cat mai placuta
ionut_mirel
Postat pe 1 Septembrie 2008 01:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu pesti,el gemeni .ce sanse credeti ca avem? 6 De la: dudu 20 Februarie 2009 12:51
buna 7 De la: miss_darine 21 Decembrie 2009 17:47
salutare tuturor! 7 De la: cjcj 31 August 2016 11:53
Eu ce zodie sunt? 9 De la: kudika041151 26 August 2009 09:53
compatibilitatea ea pesti el varsator......... 9 De la: kudika082527 10 Noiembrie 2009 10:02