Setari Cookie-uri

despre barabtul fecioara

CU PUTINA ATENTIE, AI FI PUTUT OBSERVA SI REMARCI MULT MAI DURE LA SUBIECT, VENITE DIN PARTEA ALTORA. NICI NU TREBUIE SA TE ABTII DE LA COMENTARII. E OK. E OPINIA TA, SI E NORMAL SA O EXPUI, INDIFERENT DE ATITUDINEA CELOR DIN JUR. ESTE UN ASPECT POZITIV, CE TINE DE O PERSONALITATE PUTERNICA.
IN CEEA CE PRIVESTE EDUCATIA, FAMILIA, ANTURAJUL, SUNT DE ACORD CU TINE. SPER SA-TI FIE DE FOLOS!

Postat pe 1 Septembrie 2008 10:01
subscriu la luminitabadea si la lauracris;
este foarte orgolios, egoist, zgircit si morocanos cu familia lui, da lectii de moralitate dar nu este in stare sa le aplice si propriei persoane
cind il auzi cum vb despre relatia noastra am impresia ca traim in relatii diferite; sa va povestesc de ce cred asta...am fost in vacanta cu o alta familie care au reusit toata saptamina sa se certe, el s-a apucat sa povesteasca de relatia noastra cat de bine ne intelegem noi, ca toate prin cate am trecut ne-a invatat ca sa tinem unul la altul...EU am trecut prin multe ca el nu a facut decat sa plece la servici, nu a fost in stare o data sa fie linga mine cind am nevoie, am crescut singura un copil, am tinut o casa in regula, nu l-am neglijat niciodata si care este rezultatul?
lectii de grandomanie pe munca mea, laude nemeritate si mult mult egoism afisat din partea lui;
am obosit intr-o relatie care vreau sa se sfirseasca, dar inca nu am curaj sa ii pun capat...sunt sigura ca o sa vina vremea cind am sa plec dar el nu o sa vada unde a gresit, pentru ca este perfect in viziunea lui..
am obosit alaturi de o fecioara, care m-a schimbat in 6 ani de casnicie cat nu ma mai recunosc;
este un copil care refuza sa se maturizeze si isi face toate mofturile de parca ar fi singur pe lumea asta.
dar este foarte saritor cu prietenii lui, intotdeauna amabil, bine dispus, cu alte cuvinte de nerecunoscut.
cine il vede afara si eu as spune de el cum este acasa, ar spune de mine ca sunt nebuna , mincinoasa si nemultumita de prea mult bine.
in afara de mama lui nimeni nu mi-ar da dreptate
niciodata familia lui nu are dreptate doar straini, noi exageram pentru ca suntem rai intentionati
tot ce fac eu in familie pentru el sau pentru casa este normal ca asa se face intr-o familie, desi el daca face ceva pentru casa trebuie sa ii ridici statuie incepe sa se laude cat este el de destept;daca el te roaga sa il ajuti cu ceva trebuie sa lasi serviciu, copil, treaba, boala sa rezolvi pentru ca altfel iti striga ca tu niciodata nu esti in stare sa faci ceva pentru el, de cite ori te roaga ceva tu nu poti ca asa e caracterul tau infect...
adevarul este ca acum am luat foc si mi-am adus aminte doar defectele unei fecioare, dar are si calitati...care? acum nu imi vin in minte
13ymm
Postat pe 1 Septembrie 2008 11:31
nu as recomanda unei leoaice relatia cu o fecioara (el)... pentru ca o astfel de relatie otraveste tot ce este mai frumos.. mai demn.. la un leu..
pentru a putea supravietui langa un astfel de personaj..iti trebuie o rabdare de fier, pur si simplu nu trebuie sa mai ai pareri, opinii, cu alte cuvinte trebuie sa fii ZERO.. ceea ce este ingrozitor pentru o leoaica.
trebuie sa te trezesti cu gandul la el... sa adormi cu gandul la el.. tot ce faci sa-i fie bine lui... si printre picaturi, daca mai poti, sa te gandesti la tine.
asta e viata langa o FECIOARA ( EL)..
Daca te revolti... inseamna ca declansezi un razboi psihologic.. care se va termina atunci cand el o va dori..
lipsa de responsabilitatea este inca o trasatura de caracter a Fecioarei. Oricine este vinovat in jurul lui de ceea ce i se intampla..dar NICIODATA el.
In exterior ... este adorabil.. placut , serviabil..finut, atent... total opus fata de atitudinea lui din casa.
13Ymm parca ai descrie casnicia mea.. ai grija chiar iti schimba caracterul...
luminitabadea
Postat pe 1 Septembrie 2008 12:22
Observ ca Ionut Mirel nu este multumit de comentariile postate aici...nimic de obiectat!Dar analizeaza-te inainte sa spui ceva, te rog! Spui ca ti s-au intamplat lucruri care te-au maturizat...ei, afla ca nu esti singurul!!Nici care a trait asa ceva, nici pe lume. A, si pun pariu ca nu a fost vina ta niciodata cand ai patit ceva...imi pare rau, nu imi place sa ma iau de tine asa, astazi e ziua prietenului meu fecioara, asa ca ar trebui sa spun numai de bine, nu?Uite:Fecioarele nu suporta adevarul cu toate ca il arunca si ei pe sleau=trebuiesc mintiti pentru ai proteja=toata lumea e fericita, nu? Sincer, asta e singura voastra calitate...va credeti atat de buni incat nu puteti crede cand sunteti mintiti.
Eu, una, vreau sa traiesc ziua in care prietenul meu sa vina la mine cu un buchet de flori si sa-si ceara scuze pentru tot ce a facut fara sa-si dea seama pe moment, dar pe care i le-am mentionat eu ulterior.
Cat despre tine, traieste fericit in lumea in care te simti nemuritor si rece...
ablazancadar
Postat pe 1 Septembrie 2008 14:42
Despre barbatul fecioara eu pot spune ca este foarte egoist, iubeste dar sa nu te astepti vreodata sa-si exteriorizeze sentimentele! Poate fi foarte indiferent daca vrea chiar daca nu simte asta... Barbatul fecioara este o persoana extrem de dificila. Eu sunt intr-o relatie de 3 ani de zile cu un barbat fecioara ... si credeti-ma daca ar fi sa mai aleg odata nu as mai face "prostia" pe care am facut-o acum 3 ani!
gabytzuk
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:17
eu pot sa zic ca barbatul feciora nu e asa perfectionist cum ziceti voi...eu stau cu un baiat in feciora de 2 ani si 4 luni...iar in acesti 2 ani si patru luni ne-am certat non stop...iar at cand voima sa n despartim nu voia el pt ca zicea ca ma iubeste...nu ii place curatenia...e chiar lenes..cu o fata s poarta frumos dar nu e atat de atent ...cum ar fi..sa dea o floare sau eu mai stiu c....ma inselat de 2 ori si eu am trecut cu vederea...mi-a tradat increderea de nu stiu cate ori iar acum nu cred ca mai vreau sa mai continui cu el..a fost un chin...prima data s-a intalnit cu o fat sa vada cume sa stea si cu alta iar a doua oara m-a ainselat in adevaratul sens al cuvantului..a stat cu o fata cand noi am fost certati si el inca ma mai suna sa ma intrebe c fac...e un nesimtit...iti scoate ochii la orice...
odis33a
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:33
Buna replica, Irinuca89, "nemuritor si rece"!!
dar nu cred ca vreun El fecioara sa fie chiar Luceafarul de sus...Stiu ca nu sunt "reci", dar le place sa para si fac tot posibilul pana intr-o zi cand nu mai pot...si atunci pleaca la Demiurg si vreau fericirea de o clipa in schimbul nemuririi (adica al perfectiunii)...numai ca nu toti o primesc...Probabil darul depinde de ascendent :))
Eu am invatat o gramada din cele ce scrieti pe aici si ma bucur ca am dat de voi, fetelor si nu numai de voi, desigur.
floaredecolt26
Postat pe 1 Septembrie 2008 16:47
Si eu sunt casatorita cu un "feciorel" de trei ani. La inceput se purta cu mine de parca eram un ou de cristal si sa nu ma sparg. A luptat pt mine, a fost intelegator, imi dovedea ca ma iubeste, stia sa ma asculte, sa aiba rabdare cu mine, sa ma inteleaga, sa ma ajute la treburile casnice fara sa comenteze, era atent ca nu cumva sa ma obosesc prea tare, avea grija de mine. Dar incet incet a iesit la iveala egoismul, lipsa de interes, fuga de responsabilitate, ideeile preconcepute, ca e de datoria mea sa am grija de casa, de copii, de toate chiar daca trebe sa si lucru, ca doar el ce nu lucra, cred ca trebe sa-i ridic statuie pt simplu fapt ca merge la lucru.
DAca eu ma port cum se poarta el scandalul e cat casa..ca de ce ma port asa..dar eu dsa suport.
Ca in orice casnicie sunt si momente frumoase..dar acestea au devenit tot mai rare...si in ritmul asta ma intreb unde vom ajunge? AAvem un copil si eu vrea ca fetita mea sa vada ca parinti ei se inteleg si ca se sprijina si se respecta, nu ca mama ei face compromisuri si lasa de la ea ca totul sa fie bine.
Intradevar e un barbat frumos, care are o logica de fier, e foarte inteligent si destept..din afara e perfect..dar sa stai cu el ... e tare greu...epuizant...te stoarce de orice putere...si eu nu vreau sa ma las...nu vreau sa cedez numa eu...il vreu pe cel cu care m-am maritat!!
LA inceput a trebuit sa lupte pt mine ca sa fie sigur ca sunt a lui, dar cand a inceput sa fie sigur de asta a uitat ca sunt femeie si am nevoie de tandrete, atingeri, intelegere, si sa ma simt iubita ca orice femeie.

Postat pe 1 Septembrie 2008 17:09
Ai dreptate. I-ai facut o analiza tare. Asa e. E omul caruia ii place sa arate ce stie, ce poate. In pata, la fel de egoist, ca si in viata sociala, crede-ma, ca stiu ce vorbesc.
Nu mi-ar mai trebui pentru nimik in lume.
delia_baican
Postat pe 1 Septembrie 2008 17:57
si eu am cunoscut cativa barbati fecioara, si intr-adevar, toate lucrurile pe care le afirmati despre ei sunt foarte adevarate, dar au si calitati, sunt rabdatori, stiu sa fie si atenti, numai cand vor ei, stiu sa pretuiasca un lucru la adevarata valoare, dar cand se vad siguri pe ceva, nu mai acorda atata atentie, chiar daca stie ca o merita....

Postat pe 1 Septembrie 2008 18:18
Hmm...era ca si cum m-as fi asteptat la asta..., poate ca dam vine pe altcineva, asta in situatia in care ai pe cine sa dai vina si nu esti responsabil , atunci da , o faci , dar cand nu ai pe cine sa dai vina? esti singur , te chinui sa iti creezi ceva al tau , sa cauti persoana potrivita pe care o cauti ...ai pe cine sa dai vine? nu cred....ai singura varianta sa te gandesti ca nu esti destul de bun si trebuie sa mai incerci , dai vina pe tine insuti daca esti constient de ceea ce ti se intampla...se pare ca sunt cam "atacat" oarecum , am vrut sa fiu scurt si la obiect dar se pare ca topicul devine subiectiv din cate mi se pare, sau ma insel cumva? daca cineva dintre voi s-a simtit insultata sau si-a creat cearcane cand a citit unul din posturile mele , imi cer scuze...o sa pun o bulina ceva subt post... nu citi daca te enervezi repede :) o zi cat mai placuta si...nu in ultimul rand , nu m-am laudat , pentru ca nu e un motiv de lauda prin ce am trecut , nu doresc nimanui , trust me stiu mai bine decat oricine de aici ..ma adresez lui irinuca89 , daca ma simteam nemuritor si rece probabil nu stiam cum sa iubesc si sa zambesc dar din fericire stiu sa imi fac viatza frumoasa si p cei de langa mine sa zambeasca ...
ionut_mirel
Postat pe 1 Septembrie 2008 19:08
Salutare fetelor ! Sunt cu un feciorel de 5 ani si .... Este sotul perfect , daca ai rabdarea necesara . Afectuos, tandru, stie ca poate sa iti ofere totul si din aceas motiv uneori te cam neglijeaja, dar cand simti ca nu mai ai rabdare stie sa readuca momentele romantice in cuplu. Eu sunt rac. Uneori te face sa te simti in al 9-lea cer de fericire, alteori te calca pe bataturi :))) .... Stie sa ofere stabilitate in casa si familie, familist convins , foarte inteligent, si tare fermecator ...
Este devotat muncii si serviciului. Este foarte ambitios pt. a reusii in viata si are tinte inalte.Dar, da... pot sa spun ca este egoist dpdv sentimental, vrea sa fie mereu iubit, in centrul atantiei,sa ii demonstrezi in fiecare zi ca este cel mai cel ( si pe buna dreptate merita sa fie scarpinat intre cornitze ... ) apreciaza o femeie foarte aranjata, ordonata,desteapta si ambitioasa ( nu neaparat ca ma descriu pe mine ... ) sa fie pe aceeasi lungime de unda cu el si sa il completeze in sarcinile care revin intr-o casatorie. Este adevarat ca nu ii place cearta dar ii place sa aiba mereu dreptate, dar , daca stii cum sa faci ca ideile tale sa fie defapt ideile lui cele minunate ... sa-l hipnotizezi putin ... vei vedea ca te asculta si pune in practica ceea ce ai tu in minte , deci , poate fi putin dirijat ... in directia corecta Hiihii ....Nu cere sa muncesti pt bani, ii place lui sa aiba grija de finante, dar cere sa ai grija de restul, casa, copii, toate cele ... si din cand in cand mai da si el o mana de ajutor. Am studiat mai mereu barbatii si din alte zodii si cred ca fecioara este sotul perfect, cu toate ca are si defecte...dar nu prea multe. Daca exista iubire , atunci, alaturi de o fecioara te vei simti cea mai norocoasa sotie .
kudika_girl
Postat pe 2 Septembrie 2008 00:33
nu poate decat sa ma bucure cand vad o femeie fericita , care priveste lucrurile din prisma reusitei si nu din cea a esecului , daca cineva a esuat cu o fecioara...nu se presupune ca toti am fi nemernici , egoisti .... fara sa fac referire la nimeni :) doar generalizez , kudika girl stie ce spune , sot nu am fost , dar ca individ ma regasesc intr-o oarecare masura in cuvintele spuse de ea , o z buna tuturor , si da , am defecte , sunt un om normal ...
ionut_mirel
Postat pe 2 Septembrie 2008 02:14
mai ionel_mirel...nu te mai supara pe noi ca scoatem in evidenta defectele barbatilor din zodia feciaorei, poate tu esti o exceptie, dar ai putea sa retii tot ce se scrie aici despre feciorei si in momentul in care te vei insura si vei avea familia ta si vei avea siguranta sa nu faci ca "sotiorii" nostri. Sa reusesti sa inveti din greselile lor, ca asa e cel mai intelept.
Orice relatie de scurta durata sau inceputul unei relatii de lunga durata sunt cele mai frumoase momente, fluturasi in stomac, fara cearta, atentii, impresionari, tot tacamul, dar din pacate acestea raman amintiri frumoase si de ne uitat...asa ca te rog ionut_mirel fii unul dintre putini barbati care fac ca fiecare zi a unei relatii sa fie ca la inceput

Postat pe 2 Septembrie 2008 09:07
eu traiesc cu o "fecioara" de 5 ani. e tandru, respectuos, sincer(cateodata prea sincer), pasional, atent la detalii, responsabil.in privinta dragostei nu cred faza cu loialitatea pentru ca in cazul meu nu prea e.
VELICUSILVIASIMONA
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:37
pt cryptolavinia si kudik girl: fetelor si eu sunt rac si el fecioara si totul e supeeeeeeeeeeer si va dau dreptate in tot ce spuneti.mi-am gasit jumatatea........barbatul ideal pt orice femeie.fericire k a mea doresc la toata lumea.o zi buna.
ely1
Postat pe 2 Septembrie 2008 16:12
vad ca lumea in general are o parere chiar fff buna despre barbatul fecioara ....insa ....eu din experientza mea....sunt total dezamagita de barbatul fecioara....un mincinos...un profitor...dezordonat si la propriu si la figurat...neloial ca sa nu ii spun altfel...are parca mai multe defecte decat calitati...dar pana la urma fiecare padure cu uscaturile ei...nuh????
ellea
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:00
fff adevarat
ellea
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:03
si eu sunt rac, iar el fecioara, si chiar e barbatul cu care ma completez cel mai bine...si nu trebuie sa nu ai opinii ca sa te intelegi cu el, nu trebuie sa fii ZERO, Luminitabadea! Dimpotriva, el tine cont foarte mult de ceea ce-mi doresc eu. asa cum am mai zis, da, e adevarat, nu e barbatul acela care sa-ti aduca flori fara motiv, si nici sa-ti spuna ca te iubeste de 10 ori pe zi, dar are metodele lui de a-si exterioriza sentimentele...daca mai citesc mult tema asta de discutie, s-ar putea sa-l parasesc de teama c-o sa se schimbe:)) aiurea...in schimb...tatal lui, tot fecioara, intruneste toate defectele pe care le-ati scris...iar fratele lui, tot fecioara:)), cam asa si asa...m-ati pus pe ganduri:) orice barbat se poate schimba...orice zodie are defectele si calitatile ei, nu exista o caracterizare general valabila, si cred ca tine mult si de compatibilitatea cu partenerul...uite, de exemplu, eu nu inteleg ce poate vedea cineva ceva bun in barbatul berbec...fereasca dumnezeu, berbec la propriu si la figurat...asta nu inseamna ca pentru o leoaica berbecul nu e bun...sunt prea multe lucruri pe care trebuie sa le iei in calcul...chiar nu poti sa-i spui cuiva sa-si lase iubitul ca e in zodia fecioara si sigur se va schimba pe parcurs...
medeea_o
Postat pe 2 Septembrie 2008 18:19
AUZI..MA SPERII K SI EU MA PRIETEN FECIOARA DE 4 ANI..SI NU CREDEAM K POATE FIA ASA DUPA CASATORIE.... CREDEAM K DUPA PASUL ASTA IMPORTANT TOTUL DEVINE FRUMOS..SI BUN..ADIK NE MATURIZAM SI NE REVENIM...
mihaimelania20042
Postat pe 2 Septembrie 2008 18:32
AUZI..MA SPERII K SI EU MA PRIETEN FECIOARA DE 4 ANI..SI NU CREDEAM K POATE FIA ASA DUPA CASATORIE.... CREDEAM K DUPA PASUL ASTA IMPORTANT TOTUL DEVINE FRUMOS..SI BUN..ADIK NE MATURIZAM SI NE REVENIM...
mihaimelania20042
Postat pe 2 Septembrie 2008 18:32
Si eu sunt o leoaica subjugata de un "feciorel" puturos,egoist,si plictisit de viata...si din nou egoist,egois,egoist si prefacut in fiecare secunda din viata ta si a lui.FECIOARA (barbat) = CEEA CE NU TREBUIE SA AI NICIODATA IN VIATA.SA FUUUUGI CAT TE TIN PICIOARELE.
andacor
Postat pe 2 Septembrie 2008 20:52
eu leu, el fecioara, dar sa fim serioase mai fetelor, leoicele sunt mult mai puternice decat par, eu am avut 2 raci care m-au inshelat shi m-au dezamagit profund, din ce am citit aici nu shtiu daca alegerea cu feciorelul a fost foarte buna
sunt de 9 luni cu el, feciorelul meu e ordonat, eu nu, daca uita sa imi aduca intr-o luna flori ii amintesc eu , teoretic fidel, loial, ma asculta, e saritor, cat poate, nu e gelos, imi place sa shtiu mereu ce face, nu mi-a zis niciodata nimic de ieshirile mele cu fetele deshi el nu prea iese cu baietzii, nici vorba sa ma controleze sau sa imi reprosheze ca ies fara el, nu e critic pentru ca i-am taiat-o de la inceput, defapt l-am luat cu faza ca leii nu se potrivesc cu fecioarele pt ca fecioarele critica tot iar leii nu suporta critica shi astfel nu am parte de critica, el observa lucruri, dar mie nu-mi scapa nimic ,e prea linishtit cateodata pt mine, nu shtie bancuri,....romantic? cateodata, dar daca eu vreau sa mergem undeva sau vreau ceva shtiu cum sa optzin , trebuie alintat dar nu prea mult..iar la faza ca le shtie pe toate , e lucru de la sine intzeles ca eu shtiu ce e mai bine, eu am ultimul cuvant, eu am intotdeauna replica, shi eu is cea mai deshteapta, deshi tre sa recunosc ca el e inteligent, eu am exuberantza, el linishtea, eu cred ca poate fi un sotz bun, e gurmand shi nu gateshte din lene, dar voi vedea ce pot face
just_me
Postat pe 3 Septembrie 2008 02:01
feciorelul meu, trebuie sa recunosc,ishi cere scuze, defapt ishi cere scuze shi cand greshesc eu, eu nu prea cer , am trait ziua cand a venit cu un buchet de flori la mine fara nici un mtiv anume, plus de asta o femeie trebuie sa nu se neglijeze niciodata, sa se puna ea pe primul loc, shi...... raman la ideea mea ca barbatzii pot fi educatzi, plus e asta ei trebuie sa shtie de la inceput cine e sheful , pt nu a avea dubii sau alte probleme....cu totzii avem defecte shi calitatzi
eu leu el fecioara, ce zicetzi din ce am scris mai sus??
just_me
Postat pe 3 Septembrie 2008 02:16
am ajuns sa vb prea mult despre o zodie, incercam sa generalizam si daca nu se potriveste sau nu ne convine incepem sa contrazicem pe cele care stiu din experienta lor prin ce trec...
parerea mea este ca majoritatea trec prin infern alaturi de o fecioara; asta se vede din descrierile fiecaruia;este adevarat ca au si calitati, nu prea le-am gasit cele de aici dar nu inseamna ca ne despartim de ei sau ca ii parasim pentru ca ii iubim asa cum sunt; la toate am observat ca le este dor de cel care era inainte de casatorie(ceea ce inseamna ca pot fi si altfel)
interesant este ca ne contrazic cele care au relatii cu durata f. mica, noi care ne exprimam aici suntem de ceva ani alaturi de ei(eu personal intru in al saptelea an de casnicie)
celor care stiu sa fie alaturi de ei fericite intotdeauna, felicitari si le doresc sa fie asa toata viata
celor care trec din rai in iad in anii petrecuti alaturi de o fecioara le doresc sa reziste cat mai mult psihic si sa le fie viata mai usoara mai ales ca nu ce te doboara te intareste si datorita obisnuintei poate in timp nu o sa mai dam importanta criticilor lor.
13ymm
Postat pe 3 Septembrie 2008 08:50
Am citit toate comentariile si cred ca sunt pertinente.
Si iubitul meu e fecioara, suntem impreuna de 5 ani, il cunosc de aproape 10 ani si vreau sa spun ca este o persoana dificila.
Cam tot ce s-a scris despre ei este adevarat, dar fiecare cu experienta lui.
Al meu are si bune, si rele, ca fiecare:
-este f. inteligent si descurcaret,
-vede tot, orice defect, fara sa se chinuie prea mult, pur si simplu ii sare in ochi orice imperfectiune,
-ii critica pe toti, nimeni nu e suficient de bun, nici macar el,
-e fermecator, sociabil, ii place sa fie mereu in centrul atentiei, ii place sa povesteasca despre el, sa gesticuleze,
-nu face el primul pas, mai ales daca nu e sigur ca si tu esti interesata de el,
-e mereu langa mine daca am vreo problema, ma ajuta, ma intelege, ma consoleaza,
-stie sa faca bani, dar este destul de zgarcit, orice lucru are un pret pentru el, pe care il apreciaza destul ded corect,
-uita mereu datele importante pentru mine, odata a uitat de ziua mea ded nastere, nu imi aduce flori, decat f rar,
-nu este inebunit dupa sex, poate sa stea perioade lungi fara sa faca dragoste, dar stie cum sa te faca sa te simti bine in pat, are intotdeauna grija sa fii tu multumita,
-cere mult, dar uneori uita sa ofere,
-are impresia ca totul i se cuvine, ii place sa fie laudat pentru orice face,
-e in stare sa te faca sa te simti mizerabil doar pentru ca nu ai fost atenta la un mic detaliu,
- este un barbat frumos, mereu aranjat, elegant,
- iti ofera stabilitate, nu ii plac aventurile, desi m-a inselat odata,
-l-am iertat, nici eu nu stiu de ce, poate ca il iubesc
-este foarte grijuliu cu familia,
-face fata stresului cu brio, este foarte calculat,nu face nicioadata nimic din greseala,
-uneori in cere scuze chiar daca se preface ca nu stie cu ce a gresit,
-este un foarte bun actor, si desi nu sunt o persoana naiva, nu mi-am dat seama cand am fost inselata,
-si lista poate continua.
Le inteleg pe cele care au o parere nu prea bune despre ei, sunt greu de inteles si de suportat, dar eu m-am obisnuit, deja ma distreaza tabieturile lui, am reusit sa trec peste critici si defecte si sa incerc sa vad partile frumoase din relatie.
Ca femeie, tebuie sa fiu "perfecta" din toate p.d.v, sa arat f bine, sa fiu desteapta, sa fiu buna, sa il iubesc, dar niciodata sa nu consider ca este al meu, trebuie sa-l tin mereu in priza, sa nu fie sigur pe mine, pentru ca atunci isi pierde interesul.
Cred ca am vorbit prea mult, desi ar fi multe de zis, sper ca v-am fost de folos.
O zi buna!
ina84
Postat pe 3 Septembrie 2008 10:24
Buna, sunt si eu tot o leoaica imblanzita de un feciorel asa cum am observat ca sunt multe pe acest forum (oare de ce suntem atat de multe? sa fie coincidenta?, ca desi suntem leoaice, a se citi:dominatoare, orgolioase, mandre, am cautat si am ales fiecare la un moment dat sa fim dominate, pentru ca asta se intampla intr-o relatie de acest tip).Desi am "doar" 37 ani, sunt casatorita de 18 ani(ne cunoastem de 20) cu un feciorel si m-am simtit datoare fata de el sa va spun si parerea mea.
Este adevarat ce s-a spus si anume ca la inceputul relatiei cu un feciorel, ai falsa impresie ca il poti conduce, dar, odata ce a devenit sigur de tine(ca esti a lui, ca il iubesti) devine dominator, egoist, convins ca el stie cel mai bine ce trebuie si cum trebuie facut si, culmea, ajungi si tu sa crezi. Dar, in acelasi timp ramane omul de care te-ai indragostit, care stie sa te surprinda cu un trandafir rosu fara nici o ocazie, cu o iesire la teatru cu prietenii sau pur si simplu cu o iesire la o cafea, unde sa fim doar noi 2 si unde sa discutam probleme de suflet (sa ma surprinda intrebandu-ma daca stiu ca sunt iubirea vietii lui sau daca stiu cat de mult ma iubeste) si sa ma faca sa simt ca si cum nu ar fi trecut 20 de ani.Este o persoana pe care te poti baza in momente de cumpana, chiar daca uneori ai impresia ca este absent si nu il intereseaza ce se intampla in jurul lui, cand trebuie, stie exact ce are de facut.
Cu riscul sa fiu exclusa din clubul leoaicelor, sunt convinsa ca el este sortitul meu si daca mi s-a oferi o alta sansa sa aleg, as alege la fel: sa fiu " subjugata" de el(un feciorel).
danacolt
Postat pe 3 Septembrie 2008 13:29
Cam asa as zice si eu...daca ar fi sa aleg, as alege tot un fecior...asa "nemuritor si rece", cum ii place sa para uneori...deoarece a fi perfectibil e un lucru cat se poate de bun, la urma urmei, iar ", rece", adica f calculat, rational iarasi e bine.
In cele din urma cam totul tine de felul de a fi al omului, de educatia lui, de aspiratiile lui, ca zodiacul confirma sau infirma propria experienta, chiar nu mai conteaza...
floaredecolt26
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:05
Draga ionut mirel, suna destul de trist ce ai scris acolo, in stil tipic fecioresc...imi pare rau pentru tine, dar, dupa cum am mai spus, nu esti singurul, iar buna dispozitie si bunul simt prin care iti faci viata frumoasa si inseninezi zilele celor din jurul tau nu au de-a face cu ce vorbim aici. Situatia poate ca a deviat usor spre subiectivism, dar numai pentru ca te simti atacat si te aperi ca o fecioara veritabila. Stiu cum e sa suferi si sa fii pur si simplu propulsat din lumea ta catre ceva haotic si mizer, stiu cum e sa te simti singur, dar numai pentru ca refuzi ajutorul, stiu cum e sa te judeci cu tine insuti! Nu ti-am subestimat niciodata capacitatea de a te purta ca un om normal, dar sunt foarte rare ocaziile astea dupa care barbatii fecioara redevin centrul propriului univers. Imi pare rau, nu vroiam sa te atac in niciun fel, aici doar ne dam cu parerea, dar esti singurul care apara soarta "fecioreilor". Uite - admit ca esti exceptia de la regula, dar in acelasi timp confirmi regula.
Sa auzim de bine
ablazancadar
Postat pe 3 Septembrie 2008 18:00
Buna din nou.Eu traiesc langa un barbat fecioara de 3 ani.Si raman uimita cat de mult seamana unul cu celalalt.Al meu?...pai sa va spun:
-puturos,adica pana la 40 ani nu a avut niciodata servici;
-egoist din cale afara (adica tot pentru el si fiica-sa din prima casatorie si atat);
-mofturos la mancare;
-fitoooos nevoie mare;
-dezordonat...contrar zodiei;
-ii place sa pacaleasca femei pe internet...sa le ia banii;
-increzut (cu toate ca nu are cu ce...);
-se enerveaza fffffffff repede ,dar ii trece la fel de repede;
-stie sa-si ceara scuze cand greseste;
-in pat...asa si asa...
...cam asta e,dar sigur am mai uitat cate ceva.
Oricum mai multe defecte decat calitati.
andacor
Postat pe 3 Septembrie 2008 18:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu el berbec....cum e? 3 De la: banalulanonim 5 Octombrie 2010 16:56
hy..o poveste....frumoasa... 29 De la: paula27 23 Noiembrie 2010 16:24
ajutor 2 De la: kudika390562 4 Mai 2011 09:30
eu capricorn, el sagetator 3 De la: Barbie30 9 Iulie 2010 11:18
cine imi spune si mie un tratament bun pentru par???? 68 De la: carmen_natural 7 Octombrie 2011 16:33