Setari Cookie-uri

Ce simtiti dupa ce va despartiti de cineva?

Un nou inceput
G_Bogdan
Postat pe 21 Februarie 2009 22:21
De la: Kathara, la data 2009-02-21 21:42:27Parerea mea e ca iubirea e ca un drog, iar perioada de dupa e ca dezintoxicarea.
bravo kathara .....ce sa scrii douazeci de randuri cand poti scrie o fraza cu care sa spui totul .....eu sufar intens cateva zile,apoi mai putin spre deloc.....daca e relatia lunga , cam de un an ...atunci suferi mai mult......momentan cea mai lunga relatie pe care am avut-o a fost de 9 luni ....si continua [sper sa nu se termine ;)) 8-> ]........
lucic07
Postat pe 21 Februarie 2009 22:54
dar cum va simtiti cand nu puteti fi cu cineva???
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 00:07
De la: Kathara, la data 2008-08-18 10:59:15
Pentru ca mie uneia incepe sa imi fie dor de respectiva persoana - asta pe langa sentimentul de vina pe ccare il am. Ce nu inteleg eu este daca imi e dor de persoana accea sau doar de ideea de relatie, de afectiune samd.

In principiu, daca ajung sa ma despart de persoana respectiva, nu mai simt nimic, sau nimic bun....deci nici nu se pune problema de a-mi fi dor de ea....
Iesi din casa, intalneste-te cu prieteni, gaseste-ti pe cineva, mergi la chefuri si vei uita de respectiva persoana....
ocs
Postat pe 22 Februarie 2009 11:54
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 00:07:42dar cum va simtiti cand nu puteti fi cu cineva???

Adica ? Din ce motive ? Are pe cineva ? sau e prea departe ? sau e prea "sus" ?
Daca vrei cu adevarat...poti avea orice; trebuie doar sa crezi in tine ca fiind cel mai bun. Eu pe cine am pus ochii am avut...uneori in detrimentul altor persoane...dar asta e viata...lupta si concurenta...Depinde cat de mult iti doresti persoana respectiva. Sa ramanem totusi la nivelul "obisnuit" in sensul ca nu visezi la cai verzi pe pereti si vrei sa-l ai de sot pe Johnny Deep....trebuie sa fim realisti.
ocs
Postat pe 22 Februarie 2009 12:01
Durere mare, lipsa poftei de viatza, timpul se lungeste mai mult decat limita suportabilului, amintirile din locatiile respective devin dureroase si lista poate continua la nesfarsit.
Au trecut lunile, aproape un an de la despartire si totusi nu mai sunt cel ce am fost.
Merg in virtutea inertiei , in limita socialului si totusi nu mi-am regasit ritmul.
Merg, sunt un om normal, cei care nu ma recunosc sunt prietenii mei, cei care pot face comparatie intre mine de atunci, si eu, cel de acum.
Mananc, vorbesc la telefon, conduc masina, merg pe munte, skiez, dar nu mai sunt eu.
Sunt altul.....
Oricum , va multumesc pentru faptul ca ati citit ce-am scris, va multumesc.
sanghelache
Postat pe 22 Februarie 2009 14:21
De la: ocgiogi, la data 2009-02-22 12:01:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 00:07:42dar cum va simtiti cand nu puteti fi cu cineva???

Adica ? Din ce motive ? Are pe cineva ? sau e prea departe ? sau e prea "sus" ?
Daca vrei cu adevarat...poti avea orice; trebuie doar sa crezi in tine ca fiind cel mai bun. Eu pe cine am pus ochii am avut...uneori in detrimentul altor persoane...dar asta e viata...lupta si concurenta...Depinde cat de mult iti doresti persoana respectiva. Sa ramanem totusi la nivelul "obisnuit" in sensul ca nu visezi la cai verzi pe pereti si vrei sa-l ai de sot pe Johnny Deep....trebuie sa fim realisti.



poi diverse motive...ca un exemplu:nu imi doresc o relatie acum,am alte prioritati,etc....
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 14:50
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 14:50:31
De la: ocgiogi, la data 2009-02-22 12:01:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 00:07:42dar cum va simtiti cand nu puteti fi cu cineva???

Adica ? Din ce motive ? Are pe cineva ? sau e prea departe ? sau e prea "sus" ?
Daca vrei cu adevarat...poti avea orice; trebuie doar sa crezi in tine ca fiind cel mai bun. Eu pe cine am pus ochii am avut...uneori in detrimentul altor persoane...dar asta e viata...lupta si concurenta...Depinde cat de mult iti doresti persoana respectiva. Sa ramanem totusi la nivelul "obisnuit" in sensul ca nu visezi la cai verzi pe pereti si vrei sa-l ai de sot pe Johnny Deep....trebuie sa fim realisti.



poi diverse motive...ca un exemplu:nu imi doresc o relatie acum,am alte prioritati,etc....
ASTA REFERITOR LA EL!!! NU LA MINE!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 14:55
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 14:55:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 14:50:31
De la: ocgiogi, la data 2009-02-22 12:01:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 00:07:42dar cum va simtiti cand nu puteti fi cu cineva???

Adica ? Din ce motive ? Are pe cineva ? sau e prea departe ? sau e prea "sus" ?
Daca vrei cu adevarat...poti avea orice; trebuie doar sa crezi in tine ca fiind cel mai bun. Eu pe cine am pus ochii am avut...uneori in detrimentul altor persoane...dar asta e viata...lupta si concurenta...Depinde cat de mult iti doresti persoana respectiva. Sa ramanem totusi la nivelul "obisnuit" in sensul ca nu visezi la cai verzi pe pereti si vrei sa-l ai de sot pe Johnny Deep....trebuie sa fim realisti.



poi diverse motive...ca un exemplu:nu imi doresc o relatie acum,am alte prioritati,etc....
ASTA REFERITOR LA EL!!! NU LA MINE!!

Hai mai, daca vrei poti...sa-l convingi ca esti prioritatea no. 1...
ocs
Postat pe 22 Februarie 2009 17:34
De la: ocgiogi, la data 2009-02-22 17:34:21
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 14:55:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 14:50:31
De la: ocgiogi, la data 2009-02-22 12:01:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 00:07:42dar cum va simtiti cand nu puteti fi cu cineva???

Adica ? Din ce motive ? Are pe cineva ? sau e prea departe ? sau e prea "sus" ?
Daca vrei cu adevarat...poti avea orice; trebuie doar sa crezi in tine ca fiind cel mai bun. Eu pe cine am pus ochii am avut...uneori in detrimentul altor persoane...dar asta e viata...lupta si concurenta...Depinde cat de mult iti doresti persoana respectiva. Sa ramanem totusi la nivelul "obisnuit" in sensul ca nu visezi la cai verzi pe pereti si vrei sa-l ai de sot pe Johnny Deep....trebuie sa fim realisti.



poi diverse motive...ca un exemplu:nu imi doresc o relatie acum,am alte prioritati,etc....
ASTA REFERITOR LA EL!!! NU LA MINE!!

Hai mai, daca vrei poti...sa-l convingi ca esti prioritatea no. 1...




cand cineva are deja niste idei in cap,nu prea mai poti face nimik... dupa ce isi pune in practica ideile si termina ce si a propus,atunci poate poate mai e o raza de lumina
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 17:47
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 14:55:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 14:50:31
De la: ocgiogi, la data 2009-02-22 12:01:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 00:07:42dar cum va simtiti cand nu puteti fi cu cineva???

Adica ? Din ce motive ? Are pe cineva ? sau e prea departe ? sau e prea "sus" ?
Daca vrei cu adevarat...poti avea orice; trebuie doar sa crezi in tine ca fiind cel mai bun. Eu pe cine am pus ochii am avut...uneori in detrimentul altor persoane...dar asta e viata...lupta si concurenta...Depinde cat de mult iti doresti persoana respectiva. Sa ramanem totusi la nivelul "obisnuit" in sensul ca nu visezi la cai verzi pe pereti si vrei sa-l ai de sot pe Johnny Deep....trebuie sa fim realisti.



poi diverse motive...ca un exemplu:nu imi doresc o relatie acum,am alte prioritati,etc....
ASTA REFERITOR LA EL!!! NU LA MINE!!

daca zice chestia asta, probabil ca nu are fluturasi in stomac atunci cand te vede..... nici eu nu-mi doream o relatie acum (nu spun cate ) saptamani, cand l-am cunoscut pe actualul, chiar era pe ultimul loc in lista prioritatilor.... dar tipul e chiar deosebit si nu vreau sa-i dau cu piciorul
kitty_krieger
Postat pe 22 Februarie 2009 17:49
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-02-22 17:49:52
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 14:55:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 14:50:31
De la: ocgiogi, la data 2009-02-22 12:01:38
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-02-22 00:07:42dar cum va simtiti cand nu puteti fi cu cineva???

Adica ? Din ce motive ? Are pe cineva ? sau e prea departe ? sau e prea "sus" ?
Daca vrei cu adevarat...poti avea orice; trebuie doar sa crezi in tine ca fiind cel mai bun. Eu pe cine am pus ochii am avut...uneori in detrimentul altor persoane...dar asta e viata...lupta si concurenta...Depinde cat de mult iti doresti persoana respectiva. Sa ramanem totusi la nivelul "obisnuit" in sensul ca nu visezi la cai verzi pe pereti si vrei sa-l ai de sot pe Johnny Deep....trebuie sa fim realisti.



poi diverse motive...ca un exemplu:nu imi doresc o relatie acum,am alte prioritati,etc....
ASTA REFERITOR LA EL!!! NU LA MINE!!

daca zice chestia asta, probabil ca nu are fluturasi in stomac atunci cand te vede..... nici eu nu-mi doream o relatie acum (nu spun cate ) saptamani, cand l-am cunoscut pe actualul, chiar era pe ultimul loc in lista prioritatilor.... dar tipul e chiar deosebit si nu vreau sa-i dau cu piciorul




lucky girl... stiu si eu,atunci knd intalnesti pe cineva si chiar iti place nu mai tii cont k poate tu de fapt nu iti doreai o relatie acum!!! sunt pur si simplu,pretexte!!! :)
SweetHappyButterfly
Postat pe 22 Februarie 2009 17:53
De la: 2MuchOfADreamer, la data 2008-10-14 21:46:57
De la: bogdanu, la data 2008-09-09 02:37:50De abia dupa ce pierzi pe cineva drag iti dai seama cat de mult a insemnat pentru tine .....din pacate asta este general valabil !

si dc nu l-ai pierdut din cauza ta, ce faci?...ce faci cand intr-o zi primesti un telefon si afli k cel/cea pe care il/o iubeai avae o alta relatie?... si afli asta dupa ce te-ai indragostit peste urechi...




Eheeee dar ce te faci cand aflii la cateva zile dupa ce i-ai dat papucii k te-a inselat de te ti-au sarit ochii???? Asta dupa ce timp de cateva luni esti fidela , ai incredere, cu toate k dragostea nu exista din partea mea.. dar de fapt traiesti numai in minciuna si inselaciune .. ufff.. sunt intr-o situatie care ma depaseste ..
alice_teodora
Postat pe 23 Februarie 2009 14:34
VIATA MERITA TRAITA SI CU BUNE SI CU RELE ESTE DOAR UNA SI NU MERITA SA SUFERIM DUPA PARTENERII DE VIATA DECAT DUPA PARINTII TATAL MEU A MURIT PE 09.08.2005 SI SOCRUL PE 07.07.2007 SI AVEM UN GOL INCA IN INIMA ATAT EU CAT SI SOTUL MEU DAR PARTENERII DE VIATA SE POT SCHIMBA PARINTII NU PE EI NI I-A DAT DUMNEZEU PE CEI DE LANGA NOI JUMATATEA NOASTRA ESTE CEA PE CARE O ALEGEM SINGURI DAR O SI PUTEM SCHIMBA SINGURI
NICOLETA69
Postat pe 24 Martie 2009 17:24
Pai in momentul acela m-am simti bine , eliberata , am simtit ca am facut alegerea corecta dar dupa aceea in urmatoarele zile cand nu am mai primit nici un raspuns de la el si prietenele mele m-au cam abandonat toate m-am simtit al dracu de singura si mi-a parut rau de decizia luata , ma gandeam ca poate daca nu ma enervam si daca nu ma suparam si daca judecam la rece si daca il iertam si i ziceam hai sa nu ne mai certam si ii acceptam unele chesti avea sa fie mai bine , avea sa se schimbe dar lupu nu se schimba asa am auzit :(( deci la incepu bine dupa aceea rau m-au parasit toate si cand stai acas te gandesti la tot si toate :((
SexintheCity
Postat pe 20 Mai 2009 17:26
depinde de cum a fost acea relatie.. si de ce'am simtit pentru acea persoana...
Diavolyta_
Postat pe 20 Mai 2009 17:31
Cassey_
Postat pe 24 Mai 2009 14:10
regret, intodeauna regret si o idee "ce s'ar fi intamplat daca..."

but life moves on
MidnightFist
Postat pe 15 Iulie 2009 08:49
tristete, mi ales cand stii ca si celalalt e trist, dar si putere, cand stii c-ai facut un lucru corect, iubirea nu e suficienta uneori.
lilioara
Postat pe 15 Iulie 2009 11:03
Un gust dulce- amarui...dulce pentru k il iubeam si il iubesc ink....si amarui pentru k ne-am despartit cu toate k nu-mi doream asta....simt un mare dor dupa acea persoana...as da orice sa-l iau din vise si sa fie iar langa mine...sa-mi spuna k ma iubeste si k aja va fii mereu....mi se pare k mereu suna telefonul si sper sa fie el...acum trec prin aja ceva si nu este tocmai placut...:)
irinuk_90
Postat pe 15 Iulie 2009 11:38
De la: Kathara, la data 2008-10-02 19:24:30
De la: dandanaua_reloaded, la data 2008-10-02 19:01:08
De la: sergiu2001, la data 2008-10-02 18:29:18eu nu mananc de aproape 3 saptamani,plang ore intregi,ma ascund de lume si imi e dorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tare tare de tot de ea:((


chiaaaar????

inca nu am experimentat asemenea senzatii.... trecem pe lista cu "de incercat"


Face bine la silueta faza cu nemancatul, dar dupa 3 zile am poftit la pizza.

Eu am incercat sa plang, dar nu prea mi-a iesit.


Nici eu nu reusesc sa plang dupa despartiri, cateodata incerc sa ma uit la fime siropoase, ca sa ma pot descarca, dar nici macar la ele nu pot plange, tin in mine.
Sterg tot ce se poate sterge in legatura cu pers respecitva, si imi oblig minte sa uite.

Oamenii uita, nu are rost sa insistam atat. Ne uitam paritnii cand ne mor, nu vom uita vreo iubire? Cu siguranta. Pe moment simt putina frustrare, ma simt confuza, parca l-as vrea inapoi, dar parca nu. Parca as vrea sa vina la mine, dar daca atunci cand vine nu-l mai vreau. Sunt un conglomerat de sentimente ciudate.
ctwmn
Postat pe 15 Iulie 2009 11:40
sincer...sentimentul e nashpa...dar pt noi fetele e fff simplu...t simti aiurea la inceput...dar atunci knd o usa s inkide...automat alta s deschide....yo d ex nu sufar....sau e d moment...o zi sau 2 dar shi atunci nu bag in seama....ma atac in sinea mea dar gasesc repede alinare in bratele altuia...
anylssa_reyna
Postat pe 15 Iulie 2009 11:52
depinde de persoana cum te vei simti dupa despartire si cine a pus mai mult suflet mai mult pe sentimente ?
fie barbat sau femeie ....sufera ....mai mult sau mai putin ...dar ...in general ..barbatii mai putin pentru ca sunt barbatii ..si gasesc repede consolarea in alte brate ...femeile sufera mult ...asta e viata
dapyne
Postat pe 16 Iulie 2009 08:49
Tristete si dezamagire,dar si o mare usuare si chef nebun sa ma bucur de libertate si sa fac tot ce-mi trece prin cap.

Postat pe 16 Iulie 2009 10:11
Asta-i soarta pana acum numai eu am dat papucii ;)) :D
diddy29
Postat pe 16 Iulie 2009 13:56
cam asa este ....iti dau dreptate esti ok ...cum ai scris
dapyne
Postat pe 17 Iulie 2009 15:21
Fiecare despartire e diferita in felul ei..depinde in ce mod te-ai despartit de acea persoana..eu acum nu mai pot scapa de fostul pt ca ma tot cauta..am avut o relatie de un an jumatate..inainte ma gandeam ca o sa sufar mult daca ne vom separa intro zi...azi pot sa spun ca nu-l mai iubesc si chiar nu-l mai vreau in viata mea..nu sufar deloc si ma simt f libera... am avut totusi si despartiri dureroase,iubiri neimplinite...toate trec..TIMPUL VINDECA...
Lady_Gaga9
Postat pe 17 Iulie 2009 18:10
in cazul relatiilor serioase, eu am fost cea care a spus stop.... asa ca decizia a fost bine cantarita

ah, o singura data s-a intamplat sa-mi dea el papucii (era ceva serios, dar nu dura de foarte mult timp....ok, era serios pentru mine )... am tras o portie sanatoasa de plans, mi-am sunat prietena cea mai buna sa ma descarc, apoi am plecat la distractie; pierderea lui!
kitty_krieger
Postat pe 17 Iulie 2009 18:17
ce bine e ca unii din voi pot fi asa "relaxati"dupa o despartire :( eu am aproape 4 sapt de cand nu mai sunt cu iubitul meu si mi-e asa un dor nebun....numai cand imi aduc aminte cate o vorba de a lui imi vine sa plang,mi-e f greu fara el,incerc sa-l impac dar ma respinge,ma simt fff singura.toti care stiu de situatia mea ma sfatuiesc sa renunt la el si sa merg mai departe dar mi-e f greu dupa 3 ani,si mai ales ca el a fost si primul baiat din viata mea....intelegeti voi...iar eu la randul meu am fost prima lui fata..el e mai mic decat mine cu cateva luni si degeaba am 20 de ani ca nu sunt in stare sa trec peste astfel de momente.mi-e foarte greu.
daca citesti cineva ce am scris poate primesc si niste sfaturi :D numai sa nu imi spuneti sa trec peste,ca NU POT
laura5050
Postat pe 17 Iulie 2009 18:26
De la: laura5050, la data 2009-07-17 18:26:57ce bine e ca unii din voi pot fi asa "relaxati"dupa o despartire :( eu am aproape 4 sapt de cand nu mai sunt cu iubitul meu si mi-e asa un dor nebun....numai cand imi aduc aminte cate o vorba de a lui imi vine sa plang,mi-e f greu fara el,incerc sa-l impac dar ma respinge,ma simt fff singura.toti care stiu de situatia mea ma sfatuiesc sa renunt la el si sa merg mai departe dar mi-e f greu dupa 3 ani,si mai ales ca el a fost si primul baiat din viata mea....intelegeti voi...iar eu la randul meu am fost prima lui fata..el e mai mic decat mine cu cateva luni si degeaba am 20 de ani ca nu sunt in stare sa trec peste astfel de momente.mi-e foarte greu.
daca citesti cineva ce am scris poate primesc si niste sfaturi :D numai sa nu imi spuneti sa trec peste,ca NU POT


Si daca nu vrei sa treci peste ce vrei sa faci ? Tu stai si te vaiti si el este bine mersi cu altele. Esti tanara cauta un baiat care sa te respecte dute si distreazate nu sta sa-ti plangi in pumni ca de cele mai multe ori tot raul e spre bine . si apropos cauta unul cu 3-4 ani mai in varsta decat tine .Mult noroc
valivieru96
Postat pe 17 Iulie 2009 18:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa scap de amintirea lui?..... 16 De la: ANKA77 27 Decembrie 2008 16:52
A fost iubire sau ce a fost? 16 De la: yumalai 2 Mai 2009 15:56
qm se duce p rapa o rel din orgoliu! 19 De la: twins_21 3 Februarie 2013 16:40
mai are vreun sens? 12 De la: kudika_5885 20 Mai 2012 15:24
Telenovela 8 De la: silky 4 Ianuarie 2011 15:22