Setari Cookie-uri

Poate exista prietenie barbat femeie

De la: kudika025094, la data 2009-05-24 13:37:32
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-14 16:42:37nu cred ca exista prieteni intr-o fata si baiat ...pentru ca unu din ei e atras de celalat si chiar amandoi si vor sa pastreze aparentele unei prieteni.de cele mai multe ori multe tipe sunt indrgostite de "prietenul lor cel mai bun" sau inves.astfel sufera in tacere pentru ca macar sa il aiba ca aminc


deci nu mai inteleg, esti de acord sau nu?
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 13:38
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 13:07:14posibil, daca unul din ei e urat cu spume; daca s-a consumat actul sexy; daca unul isi reprima sentimentele. de unde stii tu Hefe ca unu din amicii tai nu tanjeste la buza ta? io nu cred in relatiile astea. daca aveam 7 ani...poate!



Daca stiti ce e aia o relatie de pura prietenie, intelegeti, daca nu stiti, nu mai comentati ! Eu am cativa f buni prieteni, baieti, cu care ma inteleg f bine inca din liceu, cu care am pastrat legatura pana in prezent, iar de cate ori am ocazia , ma intalnesc cu acesti prieteni - atat baieti cat si fete.

Amicii , adica aia cu care ma salut si ies intamplator cu ei la un cico, poate ca tanjesc la buza mea...dar prietenii cu care vb despre orice, carora le pot cere un sfat, care imi cer sfaturi , carora le cunosc iubitele, aia nu tanjesc dupa buza mea, pt ca e pacat sa strici orelatie de prietenie doar pt ca nu iti poti tine hormonii in frau !

...tu macar stii ce-s aia prieteni ?

Postat pe 24 Mai 2009 13:42
De la: geo_x, la data 2009-05-24 13:13:33
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 13:02:35Hai frate ca exista prietenie intre barbat si femeie ! Eu am si prietene si prieteni, de f mult timp pastrez legatura cu ei, si nu s-a aprins nicio scanteie dubioasa, doar scantei de tovarashi buni !
Nu este normal sa nu poata exista o simpla prietenie inmtre femeie si barbat !


hefe, te asigur ca nu ravnesc la buza ta!



Lasa ca ravnesc eu la a ta !

Postat pe 24 Mai 2009 13:43
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-14 16:42:37nu cred ca exista prieteni intr-o fata si baiat ...pentru ca unu din ei e atras de celalat si chiar amandoi si vor sa pastreze aparentele unei prieteni.de cele mai multe ori multe tipe sunt indrgostite de "prietenul lor cel mai bun" sau inves.astfel sufera in tacere pentru ca macar sa il aiba ca aminc



Asta este problema celor care sunt disperati sa aiba o relatie, neaparat ! Si nu sunt in stare sa faac diferenta dintre prietenie si iubire+atractie

Postat pe 24 Mai 2009 13:46
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 13:43:10
De la: geo_x, la data 2009-05-24 13:13:33
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 13:02:35Hai frate ca exista prietenie intre barbat si femeie ! Eu am si prietene si prieteni, de f mult timp pastrez legatura cu ei, si nu s-a aprins nicio scanteie dubioasa, doar scantei de tovarashi buni !
Nu este normal sa nu poata exista o simpla prietenie inmtre femeie si barbat !


hefe, te asigur ca nu ravnesc la buza ta!



Lasa ca ravnesc eu la a ta !




geo_x
Postat pe 24 Mai 2009 13:47
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 13:42:19
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 13:07:14posibil, daca unul din ei e urat cu spume; daca s-a consumat actul sexy; daca unul isi reprima sentimentele. de unde stii tu Hefe ca unu din amicii tai nu tanjeste la buza ta? io nu cred in relatiile astea. daca aveam 7 ani...poate!



Daca stiti ce e aia o relatie de pura prietenie, intelegeti, daca nu stiti, nu mai comentati ! Eu am cativa f buni prieteni, baieti, cu care ma inteleg f bine inca din liceu, cu care am pastrat legatura pana in prezent, iar de cate ori am ocazia , ma intalnesc cu acesti prieteni - atat baieti cat si fete.

Amicii , adica aia cu care ma salut si ies intamplator cu ei la un cico, poate ca tanjesc la buza mea...dar prietenii cu care vb despre orice, carora le pot cere un sfat, care imi cer sfaturi , carora le cunosc iubitele, aia nu tanjesc dupa buza mea, pt ca e pacat sa strici orelatie de prietenie doar pt ca nu iti poti tine hormonii in frau !

...tu macar stii ce-s aia prieteni ?


nu te mai intepa, daca n-ai inteles ce-am vrut sa zic. si nu avem voie sa ne dam cu parerea daca nu corespunde cu a ta? asta da deontologie!
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 13:50
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 13:50:34
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 13:42:19
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 13:07:14posibil, daca unul din ei e urat cu spume; daca s-a consumat actul sexy; daca unul isi reprima sentimentele. de unde stii tu Hefe ca unu din amicii tai nu tanjeste la buza ta? io nu cred in relatiile astea. daca aveam 7 ani...poate!



Daca stiti ce e aia o relatie de pura prietenie, intelegeti, daca nu stiti, nu mai comentati ! Eu am cativa f buni prieteni, baieti, cu care ma inteleg f bine inca din liceu, cu care am pastrat legatura pana in prezent, iar de cate ori am ocazia , ma intalnesc cu acesti prieteni - atat baieti cat si fete.

Amicii , adica aia cu care ma salut si ies intamplator cu ei la un cico, poate ca tanjesc la buza mea...dar prietenii cu care vb despre orice, carora le pot cere un sfat, care imi cer sfaturi , carora le cunosc iubitele, aia nu tanjesc dupa buza mea, pt ca e pacat sa strici orelatie de prietenie doar pt ca nu iti poti tine hormonii in frau !

...tu macar stii ce-s aia prieteni ?


nu te mai intepa, daca n-ai inteles ce-am vrut sa zic. si nu avem voie sa ne dam cu parerea daca nu corespunde cu a ta? asta da deontologie!



Tu ai zis : ,,eu nu cred in relatiile astea'' - pai cum sa crezi daca nu ai asemenea relatii ?
Inteleg f bine limba romana, am inteles ce ai zis, iar legat de datul cu parerea, scuza-ma, nu ai cum sa te dai cu parerea daca asa cum am scris si mai sus, nu ai o astfel de relatie de prietenie ! Asta numai daca scrii ca sa te afli in treaba !
Te-as invita sa te mai dai cu parerea si despre cele mai bune tehnici de anestezie la gaura mentala !..ia sa vedem ce iese

Postat pe 24 Mai 2009 13:58
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 13:58:09
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 13:50:34
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 13:42:19
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 13:07:14posibil, daca unul din ei e urat cu spume; daca s-a consumat actul sexy; daca unul isi reprima sentimentele. de unde stii tu Hefe ca unu din amicii tai nu tanjeste la buza ta? io nu cred in relatiile astea. daca aveam 7 ani...poate!



Daca stiti ce e aia o relatie de pura prietenie, intelegeti, daca nu stiti, nu mai comentati ! Eu am cativa f buni prieteni, baieti, cu care ma inteleg f bine inca din liceu, cu care am pastrat legatura pana in prezent, iar de cate ori am ocazia , ma intalnesc cu acesti prieteni - atat baieti cat si fete.

Amicii , adica aia cu care ma salut si ies intamplator cu ei la un cico, poate ca tanjesc la buza mea...dar prietenii cu care vb despre orice, carora le pot cere un sfat, care imi cer sfaturi , carora le cunosc iubitele, aia nu tanjesc dupa buza mea, pt ca e pacat sa strici orelatie de prietenie doar pt ca nu iti poti tine hormonii in frau !

...tu macar stii ce-s aia prieteni ?


nu te mai intepa, daca n-ai inteles ce-am vrut sa zic. si nu avem voie sa ne dam cu parerea daca nu corespunde cu a ta? asta da deontologie!



Tu ai zis : ,,eu nu cred in relatiile astea'' - pai cum sa crezi daca nu ai asemenea relatii ?
Inteleg f bine limba romana, am inteles ce ai zis, iar legat de datul cu parerea, scuza-ma, nu ai cum sa te dai cu parerea daca asa cum am scris si mai sus, nu ai o astfel de relatie de prietenie ! Asta numai daca scrii ca sa te afli in treaba !
Te-as invita sa te mai dai cu parerea si despre cele mai bune tehnici de anestezie la gaura mentala !..ia sa vedem ce iese


pentru ca am avut. nu scriu ca "sa ma aflu in treaba".
"Te-as invita sa te mai dai cu parerea si despre cele mai bune tehnici de anestezie la gaura mentala !..ia sa vedem ce iese" -iti propun un google.sau ce motor de cautare vrei tu. am trecut de stadiu de certareata pe kudika, asa ca somn usor sau gaseste pe altcineva sa-ti versi frustrarile.
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 14:14
Mai draga Diana, nu prea pricepi micile ironii...Lasa ca mai inveti tu !

Ah si vezi ca...eu nu te-am citat prima...tu te-ai contrazis in postari, mare haos iti zace intre neuroni ! Si vezi ca asta nu e cearta :)) este o caterinca, se mai face si intre prieteni !

Postat pe 24 Mai 2009 14:20
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 14:20:20Mai draga Diana, nu prea pricepi micile ironii...Lasa ca mai inveti tu !

Ah si vezi ca...eu nu te-am citat prima...tu te-ai contrazis in postari, mare haos iti zace intre neuroni ! Si vezi ca asta nu e cearta :)) este o caterinca, se mai face si intre prieteni !


"Te-as invita sa te mai dai cu parerea " asta presupun ca era ironia? iti dau din dictionar, ca sa vezi ca nu intelegi limba romana: "A(-ºi) da cu pãrerea (ori câte o pãrere) = a opina; a crede, a considera, a aprecia." Acum pune tu la pers. a 2-a plural.
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 14:28
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 13:07:14io nu cred in relatiile astea. daca aveam 7 ani...poate!


Dupa aceasta replica, ai zis ca ai avut astfel de relatii de prietenie...cum de aia vut tu si cum de nu crezi in ele ..hmm, greu cu logica asta !

De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 14:14:13"Te-as invita sa te mai dai cu parerea si despre cele mai bune tehnici de anestezie la gaura mentala !..ia sa vedem ce iese" -iti propun un google.sau ce motor de cautare vrei tu.


Eu nu am nevoie sa caut pe google despre anaestezie, pt ca eu stiu ! Deci eu chiar pot sa ma dau cu parerea referitor la acest subiect..iar tu care te contrazici in postari, ba ca aia vut astfel de relatii, ba ca nu crezi in ele ( adica nu au fost relatii de prietenie - deci nu ai cum sa stii ce e aia o relatie de prietenie intre un barbat si o femeie - deci nu mai scrie de pomana ca iti irosesti timpul degeaba !

Ironia se regaseste in toata fraza, de l a,,te-as invita'' pana la ,,gaura mentala''..Dupa ce ca nu ai inteles ironia, ma invitai sa mai si caut pe google !

E greu sa faci conexiuni...e greu rau !

Postat pe 24 Mai 2009 14:48
P.s. ma bucur ca recunosti ca esti o bitch! nu te schimba, te rog! sunt sigura ca printre prietenii tai se gaseste macar unu care sa aprecieze trasatura aceasta deosebita. acelasi care aplauda si caterinca ta de prost gust. eu iti recomand sa nu-ti ceri niciodata iertare. aia e pentru fraieri. ramai asa orgolioasa si fada. vei avea numai "succesuri" in viata!
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 14:49
ziceai ceva? am adormit din cauza aberatiilor tale. defapt deobicei nu stau sa urmaresc oamenii care vorbesc in gol si gasesc orice ocazie sa fie bagati in seama. mai stai pe-aici pe forum...sunt foarte curioasa cum vei evolua.
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 14:53
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 14:53:11ziceai ceva? am adormit din cauza aberatiilor tale. defapt deobicei nu stau sa urmaresc oamenii care vorbesc in gol si gasesc orice ocazie sa fie bagati in seama. mai stai pe-aici pe forum...sunt foarte curioasa cum vei evolua.



Diana, iti recomand cu caldura ( fara sa fiu o ,,bitch'' ) sa cobori de pe norisul tau roz, pufos !
Vezi ca eu sunt de mult timp utilizatoare pe forum...Oops, cam din august anul trecut, am evoluat stiind sa fac dfierenta intre utilizatorii care au ceva de spus, si toti inadaptatii..!

Vezi ca tu m-ai bagat in seama pe mine, nu eu pe tine !

Hai bate cuba !

Postat pe 24 Mai 2009 15:04
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 15:04:01
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 14:53:11ziceai ceva? am adormit din cauza aberatiilor tale. defapt deobicei nu stau sa urmaresc oamenii care vorbesc in gol si gasesc orice ocazie sa fie bagati in seama. mai stai pe-aici pe forum...sunt foarte curioasa cum vei evolua.



Diana, iti recomand cu caldura ( fara sa fiu o ,,bitch'' ) sa cobori de pe norisul tau roz, pufos !
Vezi ca eu sunt de mult timp utilizatoare pe forum...Oops, cam din august anul trecut, am evoluat stiind sa fac dfierenta intre utilizatorii care au ceva de spus, si toti inadaptatii..!

Vezi ca tu m-ai bagat in seama pe mine, nu eu pe tine !

Hai bate cuba !


"Oops, cam din august anul trecut". hai ca esti comica!!!!!!!!!!!!! eu sunt tocmaaaaaaaaaaaaaaai din iulie 2007!

batem cuba
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 15:10
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 15:10:49 "Oops, cam din august anul trecut". hai ca esti comica!!!!!!!!!!!!! eu sunt tocmaaaaaaaaaaaaaaai din iulie 2007!

batem cuba



Si tot degeaba...mai bine nu te mai lauzi...hai tu , fuguta la intrecerea ,,care pune mai multe emoticoane '' !

Postat pe 24 Mai 2009 15:16
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 15:16:49
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 15:10:49 "Oops, cam din august anul trecut". hai ca esti comica!!!!!!!!!!!!! eu sunt tocmaaaaaaaaaaaaaaai din iulie 2007!

batem cuba



Si tot degeaba...mai bine nu te mai lauzi...hai tu , fuguta la intrecerea ,,care pune mai multe emoticoane '' !


era o ironie, nu ma laudam. dar vad ca e greu sa intelegi ironiile altora.
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 15:19
De la: geo_x, la data 2009-05-24 13:13:33
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 13:02:35Hai frate ca exista prietenie intre barbat si femeie ! Eu am si prietene si prieteni, de f mult timp pastrez legatura cu ei, si nu s-a aprins nicio scanteie dubioasa, doar scantei de tovarashi buni !
Nu este normal sa nu poata exista o simpla prietenie inmtre femeie si barbat !


hefe, te asigur ca nu ravnesc la buza ta!


ravneste el la ale tale..in secret!
arhanghel
Postat pe 24 Mai 2009 16:33
gandesti pentru altii!?
numa' pentru ca tu ai dat de exemplare care au ravnit la tine, nu inseamna ca peste tot se aplica regula!
geo_x
Postat pe 24 Mai 2009 18:01
De la: geo_x, la data 2009-05-24 18:01:56gandesti pentru altii!?
numa' pentru ca tu ai dat de exemplare care au ravnit la tine, nu inseamna ca peste tot se aplica regula!



imi permiti sa fiu de acord cu tine?
ionia
Postat pe 24 Mai 2009 18:11
De la: ionia, la data 2009-05-24 18:11:52
De la: geo_x, la data 2009-05-24 18:01:56gandesti pentru altii!?
numa' pentru ca tu ai dat de exemplare care au ravnit la tine, nu inseamna ca peste tot se aplica regula!



imi permiti sa fiu de acord cu tine?


da!
geo_x
Postat pe 24 Mai 2009 18:14
Fetelor ....puteti sa aveti prieteni fara ca ei sa se dea la voi,dar depinde si de atitudinea voastra pana la urma .
ionia
Postat pe 24 Mai 2009 18:17
Sa va f..... pe toti cei care cautati motive de cearta si kiar o faceti ....ce puii mei nu o puteti face acasa cu nevasta ,barbatul ,vecina sau cine muski mei vreti voi........spuneti va in p..... mei parerea si treceti mai departe





da, cred ca poate exista o prietenie intre un barbat si o femeie fara a se da unul la celalalt....
gratuit89
Postat pe 28 Mai 2009 01:22
De la: gratuit89, la data 2009-05-28 01:22:27 Sa va f..... pe toti cei care cautati motive de cearta si kiar o faceti ....ce puii mei nu o puteti face acasa cu nevasta ,barbatul ,vecina sau cine muski mei vreti voi........spuneti va in p..... mei parerea si treceti mai departe





da, cred ca poate exista o prietenie intre un barbat si o femeie fara a se da unul la celalalt....


l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 15:49
De la: l_diana_c, la data 2009-05-28 15:49:17
De la: gratuit89, la data 2009-05-28 01:22:27 Sa va f..... pe toti cei care cautati motive de cearta si kiar o faceti ....ce puii mei nu o puteti face acasa cu nevasta ,barbatul ,vecina sau cine muski mei vreti voi........spuneti va in p..... mei parerea si treceti mai departe





da, cred ca poate exista o prietenie intre un barbat si o femeie fara a se da unul la celalalt....




.....hai nu mai plange uite ti dau ceva dulce.....
gratuit89
Postat pe 28 Mai 2009 23:43
hei!!!
am citit si eu acest topic nerabdatoare de parerea vosatra deoarece eu sunt intr-o sintuatie de genul. Am un prieten cu care ma inteleg foarte bine.si de fiecare data cand avem ceva pe suflet,ne destainuim unul celuilalt. si nu cred ca e vorba de dragoste pt. ca el a tot avut prietene si de fiecare data cand se certa sau se impaca cu ele venea si imi spunea mie.si eu la randul meu am avut prieten.dar...avand in vedere faptul ca pana acum nu s-a intamplat nimic...adica nu am fost impreuna decat ca prieteni, parerea nea este ca exista prietenie si intre un baiat si o fata.
crovigel
Postat pe 9 Noiembrie 2010 07:07
nu exista prietenie intre barbat si femeie -niciodata ,e la mintea cocosului unul din cei doi totse gandeste la sex cine spune ca exista prietenie probabil nu intelege ce inseamna prietenie EXISTA DAR IN TIMP SE AJUNGE SI LA SEX
kudika183384
Postat pe 9 Noiembrie 2010 08:56
De la: kudika183384, la data 2010-11-09 08:56:18nu exista prietenie intre barbat si femeie -niciodata ,e la mintea cocosului unul din cei doi totse gandeste la sex cine spune ca exista prietenie probabil nu intelege ce inseamna prietenie EXISTA DAR IN TIMP SE AJUNGE SI LA SEX
NOTIUNEA DE PRIETENIE TREBUIE SA GANDESTI IN STRAFUND,NU EXISTA PRIETENIE FARA SEX,BARBATUL E CONSIDERAT PROST DACANU FACE SEX ASTA NU E DOAR IN CONCEPTIA MEA,CI A TUTUROR
kudika183384
Postat pe 9 Noiembrie 2010 09:04
ne cunoastem de cel putin 6 ani,fiind colegi de facultate si de masterat,cu trecerea timpului am devenit poate cei mai buni prieteni,ne intalneam,povesteam eram confidentul unul altuia.dupa 5 ani ceva s-a schimbat,ne-am privit cu alti ochii,nu mai eram prieteni,am devenit barbat si femeie,am avut o relatie de aproape 6 luni,i-am cerut sa se casatoresca cu mine,a fost de acord inainte ea facand planuri de casatorie,doream o nunta organizata de noi.Doar dupa o saptamna de cand a acceptat cerea mea,m-am petrecut de ziua unui coleg de munca,nu mai mult ca de obicei,lucru care a deranjat-o,spunandu-mi ca totul s-a terminat.Cu trecerea timpului ne-am mai intalnit,ne-am si apropiat crezand ca totul va fi din nou bine.Dupa un eveniment nefast,moartea mamei unei colege de facultate si o buna prietena cu amandoi,fiind impreuna la inmormantare ne-am apropiat din nou.Dupa inmormantare in drum ce o conduceam spre casa mi-a propus sa mergem la un suc.Am povestit,i-am spus ce simt ca inca o iubesc foarte mult etc. ea zicand ca are mult de lucru,nu are timp de o relatie,de un barbat in viata ei,dar de Craciun poate o sa-l petrecem impreuna ca si ea tine la mine,ca ne vom mai intalni,ca vom ramane prieteni buni.La o saptamana am sunat-o fiind weekend,sa ne intalnim sa mai uite lucrul sa se destinda,fara prea mari retinei mi-a spus ca si-a gasit pe cineva.SPUNE-MI TE ROG MAI POTI FI PRIETEN,CU CINEVA DUPA CE A ZIS SI CUM S-A COMPORTAT TE ROG DA-MI UN RASPUNS
gennu83
Postat pe 9 Noiembrie 2010 15:40
prietenia este un lucru destul de important in viata oricarei persoane. ne-a fost dat noua fetelor sa avem si prieteni de sex masculti si lor sa aiba prietene de sex feminin. atunci cand vorbesti sincer cu un prieten si ii spui tot, inevitabil de-a lungul timului unul dintre ei incepe sa nutreasca altfel de sentimente ....sau poate amandoi. din cauza orgoliului si a fricii de a nu pierde acea relatie de prietenie, niciunul nu va recunoaste ca simte ceva pentru celalalt. singurul motiv pentru care se ajunge aici, este ca atunci cand esti sincer si iti deschizi sufletul fata de cineva, acea persoana te va cunoaste din ce in ce mai bine. poate mult mai bine ca perechea ta. pentru ca a fost omul potrivit la locul potrivit si mereu atent la necesitatile tale. eu sunt persoana care am prieteni de sex mascultin. am simtit si eu ce am scris mai sus pentru doi dintre ei. am riscat cu unul. am avut o relatie de doi ani, insa am ajuns la concluzia ca a fost o mare greseala. trebuia sa ramana la stadiu de sentimente neimpartasite. la celalalt insa a existat aceasta bariera si o alta ...si nu am vrut sa risc. poate suna a copilarie, infantilism sau lasitate, insa consider si in acest moment, ca daca as fi fost sincera poate il pierdeam definitiv...poate nu avea aceleasi sentimente fata de mine. am preferat sa ma vad cu el doar ca amici si totul sa se rezume la discutii, pentru ca aveam ne voie sa-l stiu langa mine. in concluzie, ar exista prietenii de acest gen, daca ar fi mai putin sincere. prietenii cu discutii limitate, ca niciodata sa nu ajungi sa iti cunosti atat de bine prietenul sau prietena ca sa poti sa incepi sa-ti doresti mai mult decat o simpla amicitie.
larhette20
Postat pe 9 Noiembrie 2010 19:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii mint si kand spun adevarul:))) 130 De la: animallover 15 August 2011 16:40
ce face o femeie sa fie atrasa de un barbat? 73 De la: r_girl 20 Mai 2009 15:06
ce parere aveti despre "iubitul" meu? 16 De la: lucic07 30 Mai 2009 23:42
Am nevoie de ceva sfaturi dak va rog.. 12 De la: dydy88 5 Martie 2010 00:21
am nevoie de sfaturi!!! 4 De la: crysa_tm 26 Iulie 2010 11:42