Setari Cookie-uri

Poate exista prietenie barbat femeie

De la: Diavolyta_, la data 2009-05-02 15:28:16
De la: coffeeta, la data 2009-05-02 15:15:32
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-02 15:14:56
De la: coffeeta, la data 2009-05-02 15:13:52
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-02 15:12:01buzele taleee... doua petaleee

cand ma dadui si eu ghini pe langa geo hop isi baga ghiavolitza coada


Cine eu????



aaaa tu nuuu niciodata


Ma gandeam io.... cum poti sa dai tu vina tocmai pe mine... io care sunt cea mai mica, cea mai gingasa, cea mai firava, cea mai ascultatoare si cuminte... cea mai angelica diavolyta


da da da..si marmota nu mai invelea ciocolata.... acum mulgea vaca
coffeeta
Postat pe 2 Mai 2009 15:31
De la: just_laura, la data 2009-05-02 15:28:38
De la: geo_sh, la data 2009-05-02 15:26:10cu cat mai multi cu atat mai bine!
o punem de-o spirala



dar nu putem face spirala noastra???
in zig-zag....zig-zaga-zuga
da io musai ma tin de tine


o punem de-o spirala-m doi!!?

Postat pe 2 Mai 2009 15:36
mereu am sustinut sus si tare k exista astfel de prietenii....dar de fiekre data, mai devreme sau mai tarziu, regulile erau incalcate de catre el. nu acceptam sa se intreaca limita, dar dupa aceaa, nu mai era la fel....ce era mai trist, e faptul ca baietii sunt sinceri cand leaga amicitii cu fetele si chiar imi parea rau k nu se mai poate.
cu fostii am acceptat sa pastrez o simpla prietenie, dar mereu mai aparea cate un moment knd mai voia "un ultim sarut" ;. eu cum niciodata nu am acceptat sa incurc sentimentele, am preferat sa intrerup orice legatura cu respectivii. mi-am dat seama k nu e cum altfel....
acum sunt multumita k ma inteleg foarte bn cu prietenul surorii mele ; dar desigur, nu-l pot numi prieten-confident pt k mi se pare normal sa pastrez o anumita distanta.
totusi, mai astept k timpul sa-mi dovedeasca k pot exista prietenii baiat-fata,(excluzand cazul in care el e impreuna cu vreo ruda de-a mea sau FF)
x_tina90
Postat pe 2 Mai 2009 16:46
exista prieteni atata timp cat cei doi nu ajung sa se simta atrasi unul de altul ca atunci incep sa se involbureze apele
yumy
Postat pe 2 Mai 2009 16:49
deh ... mai greu cu prieteniile ..:P
si eu am un prieten din copilarie...si toata ziua ma cert cu el :)) facem misto unul de celalalt intr-o veselie, dar ne si ajutam cand avem nevoie...
daca e barbat nu se lasa influentat de vorbele unei pitzipoance..
morticia_adams
Postat pe 2 Mai 2009 23:40
mai de multe ori de la o relatie de prietenie se ajunge la o relatie de iubire de multe ori tine de alte ori nu..de la caz la caz
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 00:58
nu cred ca exista prieteni intr-o fata si baiat ...pentru ca unu din ei e atras de celalat si chiar amandoi si vor sa pastreze aparentele unei prieteni.de cele mai multe ori multe tipe sunt indrgostite de "prietenul lor cel mai bun" sau inves.astfel sufera in tacere pentru ca macar sa il aiba ca aminc
roz5blue6lila7
Postat pe 14 Mai 2009 16:42
chiar dak nu credeam intr-o asemenea prietenie totusi stiu mai multe astfel de prieteni deci pot exista doar sa nu existe atractie intre ei eventual dak fiecare ii implicat intr-o relatie serioasa atunci sansele ca o astfel de prietenie sa existe si sa dureze sunt foarte mari :)
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 14 Mai 2009 18:34
da, eventual sa fie mai batranei asa.....

cristinamei
Postat pe 15 Mai 2009 11:47
toate relatiile mele de prietenie cu baieti s-au finalizat prost. ma refer la prietenie sufleteasca, confidente..secrete etc
de ce? pt ca nici un baiat/barbat nu va putea privi o fata/femeie ca si cum n-ar apartine sexului feminin, tocmai aceasta feminitate ii atrage ..reciproca e la fel de adevarata
aaa...ca exista prietenii sincere intre tipi gay si fete asta e alta parte...
arhanghel
Postat pe 22 Mai 2009 17:01
De la: arhanghel, la data 2009-05-22 17:01:13toate relatiile mele de prietenie cu baieti s-au finalizat prost. ma refer la prietenie sufleteasca, confidente..secrete etc
de ce? pt ca nici un baiat/barbat nu va putea privi o fata/femeie ca si cum n-ar apartine sexului feminin, tocmai aceasta feminitate ii atrage ..reciproca e la fel de adevarata
aaa...ca exista prietenii sincere intre tipi gay si fete asta e alta parte...


MMMMM ...am prieteni si nu sunt gay, poate nu esti tu destul de concisa cand ii arati calea prieteniei .Stii tu unii sunt de-a dreptul incapatanati
ionia
Postat pe 22 Mai 2009 17:05
femeile sunt " curve" fara nici o suparare in general , asa k ....asta spune multe asa K DA EXISTA , am cativa prieeteni barbati cu care ma inteleg de miinune......si am prietene kre lasa de dorit.... DECI PRETENI NU EXISTA , DOAR CUNOSTINTE
alina_luminita
Postat pe 22 Mai 2009 17:06
De la: alina_luminita, la data 2009-05-22 17:06:09femeile sunt " curve" fara nici o suparare in general , asa k ....asta spune multe asa K DA EXISTA , am cativa prieeteni barbati cu care ma inteleg de miinune......si am prietene kre lasa de dorit.... DECI PRETENI NU EXISTA , DOAR CUNOSTINTE




Ia stai ca n-am inteles ghilimelele .........sau sa ma uit cati ani ai.Pana sa ma uit... e cert ...tu esti convinsa si nimeni nu te poate contrazice
ionia
Postat pe 22 Mai 2009 17:10
bai ionia hai sa fim sfitoare , neseriosi " curve" ma referit neserioase , rautacioase , barfitoare si lista poate continua, nu cred k esti fata/ femeie kre sa nu fi avut io stiu o cearta cu prietena buna , amik , ma rog intelegi ce spun, nu m am referit curve in sensul acela kre presupun k a fost primu lucru la kre te ai gandit..... asa k.... gandeste te si o sa mi dai dreptate ... asta e natura, nu e nimeni de vina,, sau poate e..
alina_luminita
Postat pe 22 Mai 2009 17:13
serioase am vrut sa scriu scuze ...( hai sa fim serioase )
alina_luminita
Postat pe 22 Mai 2009 17:15
De la: alina_luminita, la data 2009-05-22 17:13:10bai ionia hai sa fim sfitoare , neseriosi " curve" ma referit neserioase , rautacioase , barfitoare si lista poate continua, nu cred k esti fata/ femeie kre sa nu fi avut io stiu o cearta cu prietena buna , amik , ma rog intelegi ce spun, nu m am referit curve in sensul acela kre presupun k a fost primu lucru la kre te ai gandit..... asa k.... gandeste te si o sa mi dai dreptate ... asta e natura, nu e nimeni de vina,, sau poate e..



M-am luat de ghilimele ca erau cu "dus-si intors". Fiecare are dreptul la opinie
ionia
Postat pe 22 Mai 2009 17:15
da , ma rog... fiecare cu principiile lui , no offense
alina_luminita
Postat pe 22 Mai 2009 17:18
De la: sylvyzone, la data 2008-08-21 23:02:23Buna,
m-am gandit la acest subiect deoarece sunt curioasa de parerea voastra.
poate exista o prietenie intre un barbat si o femeie?
ce parere aveti de prietena cea mai buna sau din copilarie a lui?
cum ati vedea relatia de prietenie cu cea mai buna, bune prietene care sunt unele foste iubite, dar care il pot influenta spunandui si determinandu-ti iubitul sa le dea dreptate ce tu esti asa si pe dincolco.
de ce le este greu sa accepte ca tu te-ai imprietenit cu cea mai buna prietena a lor din copilarie?

in ce ma priveste, in amicitiile mele.... se pare ca scopul final era de apropiere pt a fi impreuna...ca si cuplu... probabil ca exista.... dar mie nu mi se poate intampla sa am o prietenie sincera si dezinteresata cu un barbat... din partea mea da, din partea lor ba...
Diannnnnnna
Postat pe 22 Mai 2009 18:30
eu cred k da,se poate o prietenie intre un barbat si o femeie dar depinde...pt ca daca esti prieten/a cu fostul/fosta prietena...nu stiu ce sa zic...cred ca nu...:)
angel_05
Postat pe 22 Mai 2009 19:20
De la: ionia, la data 2009-05-22 17:05:51
De la: arhanghel, la data 2009-05-22 17:01:13toate relatiile mele de prietenie cu baieti s-au finalizat prost. ma refer la prietenie sufleteasca, confidente..secrete etc
de ce? pt ca nici un baiat/barbat nu va putea privi o fata/femeie ca si cum n-ar apartine sexului feminin, tocmai aceasta feminitate ii atrage ..reciproca e la fel de adevarata
aaa...ca exista prietenii sincere intre tipi gay si fete asta e alta parte...


MMMMM ...am prieteni si nu sunt gay, poate nu esti tu destul de concisa cand ii arati calea prieteniei .Stii tu unii sunt de-a dreptul incapatanati


nu a fost vorba numai de ei, a fost vorba si de mine in unele cazuri...era inevitabil
arhanghel
Postat pe 23 Mai 2009 10:17
Exiata doar cu conditia sa nu intreci niciodata limita. Cat de buni prieteni ati fi renuntati la imbratisari fara motiv , atingeri nevinovate sau apropouri....chimia isi va spune cuvantul. Marile prietenii asa s-au stricat !
kudika028766
Postat pe 23 Mai 2009 14:47
NU TOT TIMPUL TREBUIE SA EXISTE O SCANTEIE CAT DE MIK
Luzy19
Postat pe 24 Mai 2009 11:48
De la: sylvyzone, la data 2008-08-21 23:02:23Buna,
m-am gandit la acest subiect deoarece sunt curioasa de parerea voastra.
poate exista o prietenie intre un barbat si o femeie?
ce parere aveti de prietena cea mai buna sau din copilarie a lui?
cum ati vedea relatia de prietenie cu cea mai buna, bune prietene care sunt unele foste iubite, dar care il pot influenta spunandui si determinandu-ti iubitul sa le dea dreptate ce tu esti asa si pe dincolco.
de ce le este greu sa accepte ca tu te-ai imprietenit cu cea mai buna prietena a lor din copilarie?


tot nu am inteles problema ta...ca are o prietena f buna? ca esti tu prietena cu aia. in fine, ca raspuns la intrebarea titlu: da, se poate, daca e bazata pe sex.
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 12:55
De la: sylvyzone, la data 2008-08-21 23:02:23Buna,
m-am gandit la acest subiect deoarece sunt curioasa de parerea voastra.
poate exista o prietenie intre un barbat si o femeie?
ce parere aveti de prietena cea mai buna sau din copilarie a lui?
cum ati vedea relatia de prietenie cu cea mai buna, bune prietene care sunt unele foste iubite, dar care il pot influenta spunandui si determinandu-ti iubitul sa le dea dreptate ce tu esti asa si pe dincolco.
de ce le este greu sa accepte ca tu te-ai imprietenit cu cea mai buna prietena a lor din copilarie?



da pana ajunge in pat,dupa aceea daca 1 din este casatorit devin amanti
scorpyoW
Postat pe 24 Mai 2009 13:00
Hai frate ca exista prietenie intre barbat si femeie ! Eu am si prietene si prieteni, de f mult timp pastrez legatura cu ei, si nu s-a aprins nicio scanteie dubioasa, doar scantei de tovarashi buni !
Nu este normal sa nu poata exista o simpla prietenie inmtre femeie si barbat !

Postat pe 24 Mai 2009 13:02
posibil, daca unul din ei e urat cu spume; daca s-a consumat actul sexy; daca unul isi reprima sentimentele. de unde stii tu Hefe ca unu din amicii tai nu tanjeste la buza ta? io nu cred in relatiile astea. daca aveam 7 ani...poate!
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 13:07
De la: Hefe_s_back, la data 2009-05-24 13:02:35Hai frate ca exista prietenie intre barbat si femeie ! Eu am si prietene si prieteni, de f mult timp pastrez legatura cu ei, si nu s-a aprins nicio scanteie dubioasa, doar scantei de tovarashi buni !
Nu este normal sa nu poata exista o simpla prietenie inmtre femeie si barbat !


hefe, te asigur ca nu ravnesc la buza ta!
geo_x
Postat pe 24 Mai 2009 13:13
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 13:20
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-14 16:42:37nu cred ca exista prieteni intr-o fata si baiat ...pentru ca unu din ei e atras de celalat si chiar amandoi si vor sa pastreze aparentele unei prieteni.de cele mai multe ori multe tipe sunt indrgostite de "prietenul lor cel mai bun" sau inves.astfel sufera in tacere pentru ca macar sa il aiba ca aminc
kudika025094
Postat pe 24 Mai 2009 13:35
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-14 16:42:37nu cred ca exista prieteni intr-o fata si baiat ...pentru ca unu din ei e atras de celalat si chiar amandoi si vor sa pastreze aparentele unei prieteni.de cele mai multe ori multe tipe sunt indrgostite de "prietenul lor cel mai bun" sau inves.astfel sufera in tacere pentru ca macar sa il aiba ca aminc[/quote
kudika025094
Postat pe 24 Mai 2009 13:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Te caut pe tine !!! 260 De la: Constantin_Alexandru_2 18 Iulie 2013 23:46
Curios dar Interesant 57 De la: iry24 18 Februarie 2009 13:33
Vi se pare normal? 21 De la: kentfarafiltru 26 Decembrie 2009 11:51
buna vreau sa ma insor 4 De la: Costel_Piu_1 23 Noiembrie 2014 16:24
Ce ma sfatuiti ? Cum sa ii zic ca sunt maritata fara sa il pierd ? 79 De la: perce_neige 22 Iulie 2010 13:57