Setari Cookie-uri

dar barbatul LEU ?

buna tuturor! eu sunt scorpioanca si timp de un an de zile am avut un prieten leu. era barbatul perfect, cel mai bine ne intelegeam in intimitate, dar aveam planuri de viitor, eu ca o scorpie voiam mereu sa fiu rasfatata si el asta facea. desi stiam ca aceste doua zodii nu se potrivesc am continuat sa cred in dragostea si sinceritatea lui pana anul trecut cand el si-a gasit o tipa plina de bani si ne-am despartit. dintr-o data nu am stiut ce sa mai cred. un sfat pt fete: leii sunt periculosi.... si sa stiti ca nu este singurul leu despre care am parerea asta, deci am o baza in ceea ce spun...
criss3
Postat pe 2 Noiembrie 2008 11:06
De la: Sweet_angel_of_light, la data 2008-08-27 23:03:16e adevarat..chiar sunt imprevizibili...si foarte gelosi..>.>...vad inamicul in orice baiat/barbat care te place sau care iti face avansuri...cel putin in mie nu prea are incredere....


eu nu sunt deloc gelos ... daca simt ca isi face de cap cu altul ... o las ... simplu.
florinbb
Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:30
De la: mainedimineata, la data 2008-08-28 22:43:25mai e ceva ce am observat... nu e prea punctual.. si am vazut asta si la un alt leu. e o caracteristica generala?


intarzii de regula 5 min ...
florinbb
Postat pe 2 Noiembrie 2008 13:32
De la: , la data 2008-08-28 18:14:27Sincer eu cred ca sunt perfecti (si eu bineinteles) dar se pare ca asa ne catalogheaza ceilalti , oricum , asa cum spui astea nu sunt neaparat defecte.

cum sa fiti ma mama perfecti...
in viata mea s-au perindat doar lei,,,primul a fost o dragoste fulgeratoaresi da il consideram perfect insa cu timpul dupa ce a mai trecut indragosteala am inceput sa-i vad adevarata fata..si de atunci le-o vad la toti.Sunteti atat de sarlatani ...niste pisicute care fac orice ca sa isi atinga scopurile,sunteti ambitiosi cateodata ca prostii,orgoliosi,va ganditi doar la voi(eu vreau este verbul cel mai folosit de voi),mincinosi,aplauzele celor din jurul vostrul va hranesc egoul
dar...
aveti un suflet bun,va indragostiti si voi ca orice om.....
aaa...si daca vrei sa-l faci pe un leu sa se simta bine intreabal despre subiectul lui preferat...el
ancaface
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:29
DRAGON,observ multa manie la tine !Probabil,ai si suferit mult dar daca fiecare ar generaliza ar merge toti pe o unica clasificare si ar fi pacat.Cat despre Damosi,leii chiar sant familisti si daca a calcat pe alaturi pt. tine inseamna ca a vazut ceva deosebit si te iubeste chiar daca nu ti-o spune ,ii este mai usor sa se exprime in fapte decat in vorbe.Mai repede minti prin vorbe decat prin gesturi.
agadana2
Postat pe 2 Noiembrie 2008 15:51
barbatul leu: ar fi multe de spus, poate ca nu l-am cunoscut intru totu dar am descoperit multe..intotdeauna va fi el cel care va avea dreptate, el e cel ce va decide pentru viitorul vostru, el hotaraste daca lucrurile intre voi merg sau nu...intr-adevar are o mare problema cu perfectiunea, care te poate flata ...legat de comunicare totu e pana la punct-dar nu sunt genu de oamenii care sa vina sa ti se destainuie tie orice ar simti...plus ca mai au si daru de a fi ipocriti in multe situatii...acum sa nu uit si calitati: reuseste sa te faca sa te simti speciala, ii poti simti in ochi dragostea ce ti-o poarta, iti ofera cu drag totu...si am vazut ca au mai scris unele: pleaca fara sa iti ofere vreo explicatie in momentu' in care se simte lezat de ceva
n_nadina
Postat pe 2 Noiembrie 2008 16:07
ce tot aveti cu leii ? sunt gelosi sunt posesivi, cer ceva dar in schimb ofera fidelitate 100% . as suntem noi leii cerem mullte dar avem si ce oferi. suntem neintelesi . dragostea noastra este altfel
iulian_balau
Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:21
ce tot aveti cu leii ? sunt gelosi sunt posesivi, cer ceva dar in schimb ofera fidelitate 100% . as suntem noi leii cerem mullte dar avem si ce oferi. suntem neintelesi . dragostea noastra este altfel
iulian_balau
Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:22
Eu sunt rac si tocmai am incheiat de o saptamana relatia cu un leu, dupa 7 luni de relatie. Inca ii duc dorul si sufar ca nu a mers, dar nu am mai putut rabda. Sunt f sensibila, iar faptele lui erau neintelese de mine, ma raneau efectiv, cum putea o persoana cu ceva sentimente sa actioneze asa...si in plus lipsa explicatiilor ma termina. Destul de putin prezent, partial il intelegeam: ambitios peste masura, muncea f mult, dar lipsa pe timp de weekend ma bloca. Uneori stiam unde e si ce face, alteori, primeam sms noaptea cand aflam si eu unde a fost si ce a facut. Un astfel de weekend cu un sms pe noapte m-a facut sa cedez nervos si sa il rog sa nu ma mai caute pana cand nu ia in serios relatia si nu ma respecta. Am primit raspuns doar un \\\"fara comentarii...cum crezi tu\\\"......iar comunicarea s-a redus la zero din acel moment.

Succes fetelor, sper sa aveti mai mult noroc decat mine alaturi de leii vostri...
kitty26
Postat pe 2 Noiembrie 2008 19:26
parerea mea? Leii sunt oricum, numai fideli NU !!!
mainedimineata
Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:06
am o relatie d aproape 3 ani ku un leu. tin s mentionez k eu sunt zodia taur. hmmm... ciudata combinatie ar zice unii nuh?? ce sa zic... k ne iubim este un lucru sigur, se vede in ochii lui k ma iubeste si imi si spune asta in fiekare zi, iar yo il ador!!! partea rea este k foarte rar se intampla s treaka o zi fara s ne certam. deci ne certam zilnic si credeti`ma k fara un motiv serios, real... ne apuka asa din toate nimikurile, din cele mai banale si mai stupide motive p kare domnul leu are grija s le faka nu mari, ci imense as putea spune... amplifika totul intr`un mod neasteptat, ma face s ma simt vinovata si cel mai rau este k isi amplifika si lui suferintza... este o fire sensibila insa mult prea orgolioasa, vrea tot timpul s fie in centrul atentiei, s fie laudat si aprobat in tot.. ceea ce este destul d dificil avand in vedere k si taurul este o zodie a carei caracteristika principala este inkapatanarea. din 2 capete tari trebuie s cedeze unul pt k altfel... nu mai ajungem nikaieri! c s zic.. yo am invatzat s las mult d la mine pt k s ne fie bine, insa uneori zodia isi spune cuvantul si nu mai pot lasa. nu am c zice, si el a lasat d multe ori insa orgoliul sau este nemasurat si ii este foarte greu s faka acest lucru, iar dak o face are grija s imi reproseze acest lucru, s imi aminteaska k nu cumva s uit k el a lasat...
in fine ar fi multe d zis despre domnul leu, este iubitor, protector, familist convins, are tot timpul nevoie d iubire si d o stabilitate afectiva, economika, financiara, sociala, isi clarifika cu atentie pozitia sa printre ceilalti, are atitudine d lider etc....
totusi am auzit foarte multe pareri kum k relatia dintre un taur si un leu nu are kum s mearga, nu se potrivesc sub nici o forma amandoi prea inkapatanati, prea gelosi si posesivi, amandoi vor s isi impuna punctul d vedere...noi ne iubim enorm, insa am momente kand ajung s cred k iubirea nu mai este d ajuns k trebuie cv mai mult d atat, trebuie intelegere in primul rand. voi c parere aveti????
onlyangelscanfly
Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:16
Buna sunt o leoaica si am cunoscut un leu,oare va merge relatia?
De ce o relatie leu - varsator nu merge?
jordan83
Postat pe 2 Noiembrie 2008 22:43
De la: mainedimineata, la data 2008-11-02 22:06:35parerea mea? Leii sunt oricum, numai fideli NU !!!




nu stiu ce leu ai gasit tu,dar al meu e cel mai fidel din lume




Postat pe 3 Noiembrie 2008 17:26
De la: Larisa82, la data 2008-11-03 17:26:23
De la: mainedimineata, la data 2008-11-02 22:06:35parerea mea? Leii sunt oricum, numai fideli NU !!!




nu stiu ce leu ai gasit tu,dar al meu e cel mai fidel din lume



si al meu!! d acord ku tine larisa82.
onlyangelscanfly
Postat pe 3 Noiembrie 2008 20:10
De la: ingerSidemon, la data 2008-11-03 20:10:06
De la: Larisa82, la data 2008-11-03 17:26:23
De la: mainedimineata, la data 2008-11-02 22:06:35parerea mea? Leii sunt oricum, numai fideli NU !!!




nu stiu ce leu ai gasit tu,dar al meu e cel mai fidel din lume



si al meu!! d acord ku tine larisa82.





mai,stii ce cred eu? ca mai erau 2 barbati fideli din zodia leului si i-am gasit noi! hihihihi

Postat pe 3 Noiembrie 2008 21:03
mainedimineata si eu am un prieten leu, din Oradea.(Sper ca nu e acelasi!!!) Noi ne intelegem bine, rar ne certam. Poate si varsta te face mai matur, cautam amandoi linistea si armonia si eu zic ca suntem pe drumul cel bun. Nu e gelos, dar nu ii dau motive. Si am reusit sa nu fiu tare posesiva, sa ii dau libertate, in limitele normalului. Noi suntem impreuna mereu, el are o firma unde lucrez cu el si totul e OK. E cu bun simt, ma iubeste, comunicam super, nu stiu ce as putea sa ii reprosez. Poate ca nu vrea sa ne casatorim acum. Amanarea asta nu imi place, dar astept rabdatoare.A mai fost casatorit si a iesit tare sifonat din acea relatie.Nu imi face cadouri, dar cheltuieste bani pentru confortul nostru. Imi spune ca ma iubeste si multe chestii frumoase si cred ca e sincer. Ma apreciaza si imi spune asta si eu ma simt speciala.Eu sunt varsator, dar am simtit din prima clipa ca ne potrivim. Va dau un sfat: nu-l controlati in fiecare clipa, dati-i incredere, nu il lasati sa creada ca fara el nu ati supravietui. Si e valabil pentru toti barbatii. lasati-l pe el sa va cucereasca, nu fiti atat de disponibile, el trebuie sa lupte pentru iubire, altfel se plictiseste.
floare_de_crin
Postat pe 3 Noiembrie 2008 21:39
,, maine dimineata Depinde ce fel de leu ai cunoscut ... poate te-a mintit ca-i leu
poate ca era doar 20 de bani . cit priveste fidelitatea la mine este lege ... o lege nescrisa pe care nu as incalaca-o orice ar fi pe lume. poate sa fie cea mai cea dintre toate ca nu ma poate seduce . pe incercate!
iulian_balau
Postat pe 4 Noiembrie 2008 18:06
sotul meu e leu si e o persoana deosebita..
pe langa multe altele, este foarte fidel..
culmea ironiei! un fost iubit de-al meu este si el leu.. dar a fost ( este in continuare si in mod sigur va fi si in viitor) cel mai infidel barbat pe care l-am cunoscut vreodata!!

deci nu cred ca fidelitatea are prea multe de-a face cu zodia.. ci cu relatia in sine. Atata timp cat un barbat iubeste cu adevarat, este fidel. Asta banuiesc ca este valabil si in cazul femeii.. diferenta este ca, in majoritatea cazurilor femeia nu inseala daca nu mai iubeste.. ea paraseste relatia.

Postat pe 4 Noiembrie 2008 18:51
Intr-adevar....nu tine numai de zodie...Conteaza foarte mult si personalitatea fiecaruia.Si leul"meu" este o persona cu mai multe defecte decat calitati.Bineinteles,el isi vede defectele drept calitati.Fiecare reactioneaza in maniera lui proprie.Nu judec,nu incerc sa schimb...Cateodata,la o anumita varsta e prea tarziu!
Alliy
Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:13
De la: oanna_81, la data 2008-11-04 18:51:11sotul meu e leu si e o persoana deosebita..
pe langa multe altele, este foarte fidel..
culmea ironiei! un fost iubit de-al meu este si el leu.. dar a fost ( este in continuare si in mod sigur va fi si in viitor) cel mai infidel barbat pe care l-am cunoscut vreodata!!

deci nu cred ca fidelitatea are prea multe de-a face cu zodia.. ci cu relatia in sine. Atata timp cat un barbat iubeste cu adevarat, este fidel. Asta banuiesc ca este valabil si in cazul femeii.. diferenta este ca, in majoritatea cazurilor femeia nu inseala daca nu mai iubeste.. ea paraseste relatia.


Mai zana paroasa ma faci sa imi fac iar cont pentru tine corcituro la cat minti . Nu ai pic de rusine nasparlio? Ce o dai cu barbatul tau fidel ca se stie clar ca Peti nu te baga cu saptamanile in seama , si e si normal dupa ce te-a prins cu Bogdan in pat Pe cine tot incerci sa convingi atata ca ai o viata fericita nu vezi ca te omori non-stop sa creezi o imagine falsa Sa te duci linistita in Vietnam si sa ceri laptopul la un orezar pe acolo ca o sa apara si filmul cu tine iti promit Paparuda cu bascalie ce esti

Postat pe 4 Noiembrie 2008 21:56
fetelor feritiva cat puteti de barbatul in leu....
dannutza4you
Postat pe 4 Noiembrie 2008 23:28
De la: Larisa82, la data 2008-11-03 17:26:23
De la: mainedimineata, la data 2008-11-02 22:06:35parerea mea? Leii sunt oricum, numai fideli NU !!!




nu stiu ce leu ai gasit tu,dar al meu e cel mai fidel din lume





Chiar asa sa fie? eu cunosc mai multi lei si ... sincer cred ca le place sa`ti lase impresia ca sunt fideli. Daca ai afla intr`o zi ca nu iti e fidel, ar scadea in ochii tai si cu siguranta nu ar suporta lucrul asta. Musai sa fie pe locul 1 in viata ta. Nu vreau sa iti spulber iluziile, Doamne da sa fi gasit tu barbatul fidel, dar rar exista barbati fideli in ziua de azi... si cu atat mai putin sa fie un leu care se hraneste cu complimente si adulatii.
mainedimineata
Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:18
De la: dannutza4you, la data 2008-11-04 23:28:06fetelor feritiva cat puteti de barbatul in leu....


DE CE ???? :D vrem detalii !!!
mainedimineata
Postat pe 5 Noiembrie 2008 00:22
De la: mainedimineata, la data 2008-11-05 00:18:20
De la: Larisa82, la data 2008-11-03 17:26:23
De la: mainedimineata, la data 2008-11-02 22:06:35parerea mea? Leii sunt oricum, numai fideli NU !!!




nu stiu ce leu ai gasit tu,dar al meu e cel mai fidel din lume





Chiar asa sa fie? eu cunosc mai multi lei si ... sincer cred ca le place sa`ti lase impresia ca sunt fideli. Daca ai afla intr`o zi ca nu iti e fidel, ar scadea in ochii tai si cu siguranta nu ar suporta lucrul asta. Musai sa fie pe locul 1 in viata ta. Nu vreau sa iti spulber iluziile, Doamne da sa fi gasit tu barbatul fidel, dar rar exista barbati fideli in ziua de azi... si cu atat mai putin sa fie un leu care se hraneste cu complimente si adulatii.




daca as afla intr-o zi ca nu e fidel nu ar mai trai pe planeta asta glumeam...
si referitor la ce ai zis ca vrea sa fie pe locul 1 in viata mea,eu cred ca orice barbat vrea asta indiferent de zodie,sau exista barbati carora le place sa fie pe locul 2? :)) si complimente ii fac eu draga,nu trebuie sa le primeasca din alta parte

Postat pe 5 Noiembrie 2008 09:50
Mdea...true! Sunt si eu curioasa cat mai valoreaza fidelitatea in ziua de azi! Ca multi se pricep foarte bine sa disimuleze:"Vai,sunt fidel!Numai tu existi pt mine!" etc...Dar daca analizezi mai bine situatia...oups,eroare! Minciuna e cat casa!
Alliy
Postat pe 6 Noiembrie 2008 06:19
probabil aveti dreptate in multe aspecte si unii lei fac parte din cei care se ascund cel mai bine.. oricum, eu sunt de parere ca hotul neprins e negustor cinstit! adica, exista barbati care inseala dar fac tot posibilul ca partenera sa nu afle si sa nu simta asta.. si mai sunt cei care inseala si ii doare fix in cot daca sunt prinsi. Macar cei din prima categorie demonstreaza ca au un minim respect si niste sentimente totusi, pe care nu vor sa le puna in primejdie.

eu una deocamdata sunt sigura de fidelitatea sotului meu.. si daca as afla vreodata ca m-a inselat, cred ca s-ar prabusi cerul pe mine .
Dar dupa cum spuneam.. nu cred ca fidelitatea e neaparat o trasatura a zodiei lui, ci a caracterului si relatiei.

Postat pe 6 Noiembrie 2008 14:02
De la: Larisa82, la data 2008-11-05 09:50:52
De la: mainedimineata, la data 2008-11-05 00:18:20
De la: Larisa82, la data 2008-11-03 17:26:23
De la: mainedimineata, la data 2008-11-02 22:06:35parerea mea? Leii sunt oricum, numai fideli NU !!!




nu stiu ce leu ai gasit tu,dar al meu e cel mai fidel din lume





Chiar asa sa fie? eu cunosc mai multi lei si ... sincer cred ca le place sa`ti lase impresia ca sunt fideli. Daca ai afla intr`o zi ca nu iti e fidel, ar scadea in ochii tai si cu siguranta nu ar suporta lucrul asta. Musai sa fie pe locul 1 in viata ta. Nu vreau sa iti spulber iluziile, Doamne da sa fi gasit tu barbatul fidel, dar rar exista barbati fideli in ziua de azi... si cu atat mai putin sa fie un leu care se hraneste cu complimente si adulatii.




daca as afla intr-o zi ca nu e fidel nu ar mai trai pe planeta asta glumeam...
si referitor la ce ai zis ca vrea sa fie pe locul 1 in viata mea,eu cred ca orice barbat vrea asta indiferent de zodie,sau exista barbati carora le place sa fie pe locul 2? :)) si complimente ii fac eu draga,nu trebuie sa le primeasca din alta parte


Ei, eu nu ma refer sa fie pe locul 1 ca barbat, ci ca importanta. Sa stii ca nu pe toti ii intereseaza sa fie centrul universului tau. Multora le place sa fie lasati in lumea lor si sa nu fie deranjati decat atunci cand li se nazare lor. Ei bine, leii vor sa fie mereu in centrul atentiei. Cat despre complimente, ei se simt bine daca se vad apreciati de toata lumea; unui leu nu ii ajung complimentele tale. In privinta asta e un nesatul. PAREREA MEA! (si nu cred ca voi avea ocazia sa mi`o schimb)
mainedimineata
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:58
De la: Alliy, la data 2008-11-06 06:19:54Mdea...true! Sunt si eu curioasa cat mai valoreaza fidelitatea in ziua de azi! Ca multi se pricep foarte bine sa disimuleze:"Vai,sunt fidel!Numai tu existi pt mine!" etc...Dar daca analizezi mai bine situatia...oups,eroare! Minciuna e cat casa!

hi hi cine stie, stie!
mainedimineata
Postat pe 6 Noiembrie 2008 18:59
De la: oanna_81, la data 2008-11-06 14:02:08probabil aveti dreptate in multe aspecte si unii lei fac parte din cei care se ascund cel mai bine.. oricum, eu sunt de parere ca hotul neprins e negustor cinstit! adica, exista barbati care inseala dar fac tot posibilul ca partenera sa nu afle si sa nu simta asta.. si mai sunt cei care inseala si ii doare fix in cot daca sunt prinsi. Macar cei din prima categorie demonstreaza ca au un minim respect si niste sentimente totusi, pe care nu vor sa le puna in primejdie.

eu una deocamdata sunt sigura de fidelitatea sotului meu.. si daca as afla vreodata ca m-a inselat, cred ca s-ar prabusi cerul pe mine .
Dar dupa cum spuneam.. nu cred ca fidelitatea e neaparat o trasatura a zodiei lui, ci a caracterului si relatiei.

Mnda... intr`adevar leii astia sunt actori innascuti. Partenera lor nu va simti niciodata ca e inselata. Dar va afla !!!
mainedimineata
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:02
logodnicul meu e leu si ce sa-ti zic la inceput a fost gelos dar dupa ce a capatat incredere in mine nu a mai fost nici o problema.Dar nu a facut niciodata vreo criza de gelozie. E familist convins, orgolios si intotdeauna are dreptate.Sunt persoane inteligente (nu pt ca e logodnicul meu)cunosc mai multi barbati lei si majoritatea au o cultura generala f mare si se pricep la toate chiar daca uneori o mai dau in bara. Tre sa-i mai trezesti la realitate uneori dar in ansamblu sunt baieit buni.
KMY8677
Postat pe 6 Noiembrie 2008 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bãrbatul Taur .... ÎNCÃPÃÞÂNAT ! 78 De la: DeeaDumi 31 Decembrie 2016 15:53
Eu .. taur si el .. gemeni.. 20 De la: IonelaB20 1 Iulie 2014 01:26
Eu balanta,el taur 2 De la: maimutzyk86 5 Iunie 2010 23:08
Caraterizari generale ale zodiilor?!!! 253 De la: yogeolove 15 Iulie 2010 18:44
eu scorpion - el taur... vreo sansa sa dureze relatia? 39 De la: kudika179420 4 Iunie 2010 08:48