Setari Cookie-uri

virgine sau versate?

De la: helloyoana10, la data 2008-09-04 13:35:31
De la: just_because, la data 2008-09-04 13:31:17
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 12:54:49Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !




ai perfecta dreptate. chiar am trecut prin asta shi io - k shi alte fete..... curiozitatea bat-o vina!



Si dupa ce ai aflat cum e cu al 2-lea, ai fost multumita? S-au te-ai despartit de primul?


Eu cred ca esti mai curioasa decat vrei sa pari

,,NU-MI DORESC SA AFUL EU PERSONAL,CUM ESTE CU AL DOILEA.....Poate numai daca mi-ar merge rau cu primul...adica neintelegeri,certuri,infidelitate...etc.''

E frumos acum , fluturasi in stomac , alea alea ....totul pare roz dar totusi , trebuie sa recunosti ca exista o anumita curiozitate si la tine.

Majoritatea femeilor au avut un moment de curiozitate ,ca si-au satisfacut-o sau nu asta nu mai conteaza.

In general ajungi la al doilea,al treilea din motive de nepotrivire de caracter sau mai pe inteles te certi cu primul si evident ca atunci cand cunosti pe altcineva ajungi si in pat cu el.

Nu cred ca exista prea multe fete care sa fi trecut la al doilea DOAR din curiozitate !
iris_4_ever
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:50
De la: cnmoha86, la data 2008-09-04 19:46:48Eu zic ca totul este relativ, pt. ca totul depinde de la barbat la barbat. Eu daca as fi barbat vreau ca prietena / sotia mea sa stie ce are de facut in pat.
Nu mi-as lua o femeie virgina pt. nimic in lume. Pt. ce? Sa ma trezesc mai incolo ca ea incepe se aiba curiozitati legate de sexul cu alti barbati? No way! Mai bine sa faca inainte orice vrea ea, sa stie ce inseamna, si apoi sa stea cuminte langa mine; vice-versa si pt. barbati. De ce sa imi iau unu virgin si pe urma sa fie curios cum e sa faca sex cu alte femei.
Oricat de multe i-ai oferi persoanei de langa tine, tentatia aceea tot va exista si mai devreme sau mai tarziu nu va mai putea sa ii faca fata si va ceda.




As completa totusi cu ceva : daca vei ajunge sa cunosti un virgin in nici un caz nu-i vei da papucii pentru ca este virgin !
Eu am avut 3 virgini dar nu ne-am despartit din cauza acestui ,,handicap'' ci din alte motive
iris_4_ever
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:52
De la: just_because, la data 2008-09-04 14:45:14
De la: helloyoana10, la data 2008-09-04 13:35:31
De la: just_because, la data 2008-09-04 13:31:17
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 12:54:49Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !




ai perfecta dreptate. chiar am trecut prin asta shi io - k shi alte fete..... curiozitatea bat-o vina!



Si dupa ce ai aflat cum e cu al 2-lea, ai fost multumita? S-au te-ai despartit de primul?


pai cu primul meu prieten am stat 4 ani in care viatza mea sexuala nu era deloc satisfacatoare. ajunsesem sa ma bucur cand nu ne vedeam shi nu ramaneam la el. cautam mereu sa ma cert cu el k sa ma pot suce acasa, pt k avea un apetit sexual de speriat... dc se putea de dimin pana seara.... sau pana dimn urmatoare.... in schimb era foarte atent mai ales dupa primul an cand i-am spus k eu nu sunt in al 9 lea cer, k nu am orgasm de fiecare data shi k m am saturat sa ma tot prefac. a devenit mai atent cu mine, preludii lungi, dar eu tot nu reuseam sa simt ceea ce auzeam la prietenele mele. era frustrant. dar am ramas alaturi de el pt k il iubeam nespus. in tp insa au intervenit neintelegerile shi am ajuns la concluzia k este vina mea k nu reusesc sa ma simt bine, k sa nu mai vb de orgasme( am dat vina pe faptul k mi-am inceput viatza sexuala relativ tarziu - la 22 ani). imi placea mereu primul numar dupa o perioada mai lunga - 3/4 zile - fara sex. dar doar primul. el mereu mai dorea, iar eu k sa nu il supar ma conformam big mistake apoi de a lungul anilor m-am resemnat. asta pana l-am intalnit pe actualul meu prieten! m-am simtit minunat cu el din prima. iti dai seama ce surpriza imensa a fost pentru mine! la inceput am considerat-o o aventura, dar am stat shi intr-o singura noapte am decis k am pierdut prea multi ani. plus k mai erau multe aspecte neplacute in relatia cu fostul care in tp au slabit sentimentele mele de iubire lasand locul obisnuintei. am trecut peste prejudecatile mele de a ramane alaturi de primul shi mi-am zis k tb sa ma gandesc shi la mine shi la binele meu.
acum sunt f multumita dpdv sexual. uneori il inteleg pe fostul meu in ceea ce priveste sexul pt k de 4 luni de zile nu ma mai satur shi dc actualul meu ar putea 24 din 24 eu nu ash avea nimik impotriva eu ma consider un caz fericit pt k mereu ma gandeam cum ar fi cu altul, dar pt k lipsa apetitutului meu sexual a fost privita k o problema atat de fostul cat shi de moi, mi-a fost teama sa nu cad din lac in putz dar uite k nu s-a intamplat!



Eu am stat doi ani cu al meu si la fel si tine ma intrebam ce pana mea o fi asa interesant sa faci sex ca pentru mine mare lucru nu era.....

iris_4_ever
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:55
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 19:55:49
De la: just_because, la data 2008-09-04 14:45:14
De la: helloyoana10, la data 2008-09-04 13:35:31
De la: just_because, la data 2008-09-04 13:31:17
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 12:54:49Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !




ai perfecta dreptate. chiar am trecut prin asta shi io - k shi alte fete..... curiozitatea bat-o vina!



Si dupa ce ai aflat cum e cu al 2-lea, ai fost multumita? S-au te-ai despartit de primul?


pai cu primul meu prieten am stat 4 ani in care viatza mea sexuala nu era deloc satisfacatoare. ajunsesem sa ma bucur cand nu ne vedeam shi nu ramaneam la el. cautam mereu sa ma cert cu el k sa ma pot suce acasa, pt k avea un apetit sexual de speriat... dc se putea de dimin pana seara.... sau pana dimn urmatoare.... in schimb era foarte atent mai ales dupa primul an cand i-am spus k eu nu sunt in al 9 lea cer, k nu am orgasm de fiecare data shi k m am saturat sa ma tot prefac. a devenit mai atent cu mine, preludii lungi, dar eu tot nu reuseam sa simt ceea ce auzeam la prietenele mele. era frustrant. dar am ramas alaturi de el pt k il iubeam nespus. in tp insa au intervenit neintelegerile shi am ajuns la concluzia k este vina mea k nu reusesc sa ma simt bine, k sa nu mai vb de orgasme( am dat vina pe faptul k mi-am inceput viatza sexuala relativ tarziu - la 22 ani). imi placea mereu primul numar dupa o perioada mai lunga - 3/4 zile - fara sex. dar doar primul. el mereu mai dorea, iar eu k sa nu il supar ma conformam big mistake apoi de a lungul anilor m-am resemnat. asta pana l-am intalnit pe actualul meu prieten! m-am simtit minunat cu el din prima. iti dai seama ce surpriza imensa a fost pentru mine! la inceput am considerat-o o aventura, dar am stat shi intr-o singura noapte am decis k am pierdut prea multi ani. plus k mai erau multe aspecte neplacute in relatia cu fostul care in tp au slabit sentimentele mele de iubire lasand locul obisnuintei. am trecut peste prejudecatile mele de a ramane alaturi de primul shi mi-am zis k tb sa ma gandesc shi la mine shi la binele meu.
acum sunt f multumita dpdv sexual. uneori il inteleg pe fostul meu in ceea ce priveste sexul pt k de 4 luni de zile nu ma mai satur shi dc actualul meu ar putea 24 din 24 eu nu ash avea nimik impotriva eu ma consider un caz fericit pt k mereu ma gandeam cum ar fi cu altul, dar pt k lipsa apetitutului meu sexual a fost privita k o problema atat de fostul cat shi de moi, mi-a fost teama sa nu cad din lac in putz dar uite k nu s-a intamplat!



Eu am stat doi ani cu al meu si la fel si tine ma intrebam ce pana mea o fi asa interesant sa faci sex ca pentru mine mare lucru nu era.....



bine k am avut curajul sa go on shi sa trecem peste indoctrinarile generatiilor dinaintea noastra... altfel, la ora actuala, io una eram o frustrata
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 5 Septembrie 2008 09:36
De la: helloyoana10, la data 2008-09-04 13:19:58Anissia,ca tot esti profesoara de romana,cum e corect sa scri?jicnit,sau jignit?M-am uitat intr-un dictionar...era scris si cu "c" si cu "g".Cum e corect?


cand ai nelamuriri de genu asta, te uiti in doom, adica dict ortografic, ortoepic si morfologic. ala e regula regulilor. jignit
megas
Postat pe 18 Septembrie 2008 02:06
eu am discutat asta cu prietenul meu .situatia nostra este putin asemanatoare .el are 30 eu 21 doar ca eu nu am fost virgina insa nici nu am avut multi inaintea lui .si el a avut fff multe femei inainte de a fi cu mine.ei vor fete experimentate doar cand e vb numai d sex si in nici un caz de vreo relatie serioasa .atunci intervine altceva .vor o fata mai ""cumintica "" din punctul asta de vedere chiar dak ar insemna ca tb sa o mai invete cate ceva .asa ca din punctul meu d vedere nu ar tb sa iti faci grijii .ceea c mai e adevarat ar fi ca este posibil sa t intrebi la un moment dat cum ar fi cu al 2 lea .sa faci comparatie ,chiar dak va intelegeti bine .t pop
emilik8
Postat pe 18 Septembrie 2008 05:04
De la: cnmoha86, la data 2008-09-04 19:46:48Eu zic ca totul este relativ, pt. ca totul depinde de la barbat la barbat. Eu daca as fi barbat vreau ca prietena / sotia mea sa stie ce are de facut in pat.
Nu mi-as lua o femeie virgina pt. nimic in lume. Pt. ce? Sa ma trezesc mai incolo ca ea incepe se aiba curiozitati legate de sexul cu alti barbati? No way! Mai bine sa faca inainte orice vrea ea, sa stie ce inseamna, si apoi sa stea cuminte langa mine; vice-versa si pt. barbati. De ce sa imi iau unu virgin si pe urma sa fie curios cum e sa faca sex cu alte femei.
Oricat de multe i-ai oferi persoanei de langa tine, tentatia aceea tot va exista si mai devreme sau mai tarziu nu va mai putea sa ii faca fata si va ceda.


cred ca ai perfecta dreptate mai tarziu sau mai devreme tot va ceda tentatiilor si curiozitatii in acelasi timp.
adistefi1970
Postat pe 18 Septembrie 2008 08:41
Mah pana la urma toate am fost virgine pana la un punct (si eu tot pana la onorabila varsta de 21 de ani helloyoana, ca tot veni vorba), dar stii care e problema?
Trebuie sa incerci mai multe aspecte, inainte de a te aseza la casa ta.
Si nu, pentru un barbat cu scaun la cap nu conteaza daca ea e virgina sau nu, din contra evita virginele pentru ca raman agatate de ei dupa aceea si inseamna o mare responsabilitate (indragosteala si toate cele).
:)
Ok, serios vorbind, chiar daca relatia cu primul pare perfecta, la un moment dat o sa vrei sa incerci si other fish from the sea, sau poate nu, acum depinde de la relatie la relatie.
Ideea este ca in final nu conteaza.
Si nu, pentru un barbat nu conteaza daca femeia cu care este a avut 10 parteneri inainte, care ar fi problema la urma urmei? Important sa existe ceea ce se numeste la americani chemistry si sa se inteleaga ei doi, in pat si in afara patului, ca la urma urmei sexul nu tine de fosti parteneri...tine de 1 + 1. The rest is just history!
Ah da, si daca intr-adevar el se leaga de trecutul unei femei si este stresat de ideea aia, well dump him! Nu are incredere in el, problema lui.
andreea_new
Postat pe 18 Septembrie 2008 09:55
eu nu stiu... fata asta care a scris topicul... care este de fapt problema ei? ce-ti mai pasa draga mea pe cine prefera daca te simti ok cu el?
si de ce imi pare mie ca bravezi un pic , desi nu ai de ce?
un barbat cand vrea cu adevarat o femeie nu o sa se incurce in detalii de genul asta , daca mai e sau nu virgina.
Astea sunt orgolii nejustificate si foarte des intalnite in randul celor de la tara.
summer_rain
Postat pe 18 Septembrie 2008 10:08
mai draguta, am mai spus-o si o repet: virginitattea este o stare fizica si atat! spui ca te iubeste? te-ar fi iubit mai putin daca nu ai fi fost virgina?acum esti un picut cam copil.(fara suparare)
am o intrebare pt. tine: tu l-ai fi iubit mai mult daca ar fi fost virgin?
astea sint chestii care nu trebuie sa conteze intr-o relatie. conteaza ce se intampla in relatia voastra si atat. nu ce a fost sau ce va fi.

Postat pe 18 Septembrie 2008 10:16
hai sa va spun si experienta mea traita care inca nu s-a terminat si care vrea sau mai bine zis vrem(eu si cu iubytul meu)sa se termina(casatoria).Cand ne-am cunoscut el ca macho normal ca mi-a zis ca a mai avut femei trecute prin patul lui,(poate mi-a spus asa ca sa nu imi fie mie frica,ca eram virgina) si cu timpul dupa vreo 4-5 luni am inceput sa avem si relatii sexuale,tin sa va spun ca nici nu mi-am dat seama ca el defapt era virgin,pur si simplu a stiut cum sa se poarte cu mine si m-am simtit super bine chiar vreau sa spun ca ma durut putin,bine ca nu mi-a curs sange,nici lui.si asa vre un an ,cand a inceput sa imi spuna ca il doare super tare si nu mai putea sa fac nimik,am stabilit sa ne ducem la un urolog sa vedem care este problema ,dar sa vb si cu fratele lui care era mai mare.Sa aflu ca el defapt a fost virgin si abia atunci ii se rupsese ata (nu stiu d c tocmai 1 an.
Am uitat sa va spun ca cand eram la inceput vb fff mult si mi-a zis ca nu conteaza la el daca fetele sunt virgine defapt nu punea pret pe virginitate....Dar acum dupa 3 ani imi spune ca mah iubeste enorm ca se bucura ca a fost primul barbat in viata mea si ultimul(ptr ca atuncicand sunt cu el sun in al 9 cer(mai ales cand facem dragoste,si vb aia daca poate si vrea as vrea 24h din 24)
simona_marinela1987
Postat pe 18 Septembrie 2008 11:00
scuze pentru greselile gramaticale dar sunt la munca si tastez repede sa nu vada sefu
simona_marinela1987
Postat pe 18 Septembrie 2008 11:03
...prietenul meu prefera fetele nevirgine:)))))pt k e riscant rau cu ele. ca la un moment dat o sa le roada curiozitatea sa vada si cum e cu altcineva.Asa cred si despre barbati...
alexutzab
Postat pe 18 Septembrie 2008 11:13
Depinde d barbat deasemenea. Sunt tipuri si tipuri. Mie mi se pare ok si virgina si versata. Oricum virgina ajunge versata in 5 minute
alexutzab
Postat pe 18 Septembrie 2008 11:15
Aaaa, iubitul meu pana sa ma cunoasca isi dorea doar o fata virgina. Dar dupa ce m-a cunoscut si-a schimbat radical parerea. Si uite asa au trecut aproape 3 ani si urmeaza sa ne casatorim. THE END
alexutzab
Postat pe 18 Septembrie 2008 11:20
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 12:54:49Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !




Al doilea e cel mai bun!! asta ca sa starnesc curiozitatea celor ce au avut doar unul. Sunt rea acum.
Parerea mea e ca barbatilor le plac femeile versate... dar in sinea lor toti isi doresc sa se insoare cu una care a fost numai a lor si asta tine de orgoliu, care e o caracteristica masculina foarte dezvoltata.
mainedimineata
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:13
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-04 14:18:09Mai exista o situatie nasoala pt virgine..dupa ce se despart de "dezvirginator" :)) au tendinta sa nu doreasca un al doilea curand...si se cam lasa prada relatiilor sexuale in continuare..chiar dak nu mai sunt cu respectivul ...:(


Hmmm... sa stii ca nu e valabila numai la "dezvirginator" problema. E vorba de frica unei relatii noi... si e valabil si la al 2-lea, si la al 3-lea. Eu cred ca frica asta apare la fetele care nu vor sa se simta usuratice, chiar daca nimeni nu stie cati parteneri au avut. pur si simplu nu vor sa treaca prin inca un pat.
mainedimineata
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:31
pai daca nu veri sa te mariti nu face pasul. nu te poate obliga numeni daca tu nu simti acest lucru. daca iti pui semne de intrebare si nu esti pregatita sa faca acest pas nu il faci si gata. daca el vrea acest l;ucru e problema lui, nu si a ta, daca te iubeste atat de mult va tine cont si de parerea ta. in ziua de azi poti trai cu cineva daca il iubesti si 10 ani sa vedeti daca va cunoasteti atat de bine sau nu, daca sunteti compatibili, daca va intelegeti daca ati sta impreuna. fratele meu cand a plecat in America din Romania acum 15 ani mi-a spus cateva vorbe pe care mi le-a confirmat dupa alti cativa ani o matusa in varsta, trecuta de 70 de ani. sunt sfaturi de viata, intelepte pe care la un moment dat in viata trebuie sa ne gandim la valabilitatea lor: daca iubesti cu adevarat un om nu o hartie te tine langa el. daca iubesti intr-adevar un om nu te marita, nu face acest pas, pentru ca intervine simtul proprietatii, invadarea sentimentelor cu bocancii. si tu si el va veti simti stapani unul peste celalalt si atunci intervine dezastrul. mai gandeste-te ce vrei si comunica-i acest lucru fara sa te gandesti prea mult la consecinte. daca te iubeste te va intelege. succes!
mitzura
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:33
am decis :)))

Eu aleg virginii:))
Sabrina_Nede
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:35
eu nu vreau sa ma casatoresc cu o tipa care a fost numai a mea, adica eu sa fiu primul si ultimul. Nu am chef sa stau sa transform o fetitza intr-o femeie.

anderson
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:44
pai si daca femeia e virgina o trimiti pe centura ?:))
Sabrina_Nede
Postat pe 18 Septembrie 2008 12:46
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-18 12:46:38pai si daca femeia e virgina o trimiti pe centura ?:))


daca femeia e virgina nu ma combin cu ea.
anderson
Postat pe 18 Septembrie 2008 13:22
Pai tu cand te combini cu o fata o intrebi dak e virgina ?
Sau i`o tragi din prima seara sa vezi dak e buna sau nu ?
Sabrina_Nede
Postat pe 18 Septembrie 2008 13:30
Daca nu-ti spune k e virgina??...si alfi la proba contrarie!!...ce faci?
bumbulin
Postat pe 18 Septembrie 2008 14:50
afli
bumbulin
Postat pe 18 Septembrie 2008 14:51
faza cu virginul se afla pe un alt topik si mi se pare incredibil ca un baiat de LAUDA cu asa ceva macar nu stiu ca o faci pe fata cu care iti incepi viata sexuala sa ii fie frica de ce o sa fie......baiatul chiar daca este virgin parerea mea este ca nu trebuie sa strige in gura mare.......poate mai auzim prin ziare ca i=incep si baieti sa isi vanda virginitatea
simona_marinela1987
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:19
De la: simona_marinela1987, la data 2008-09-18 16:19:48faza cu virginul se afla pe un alt topik si mi se pare incredibil ca un baiat de LAUDA cu asa ceva macar nu stiu ca o faci pe fata cu care iti incepi viata sexuala sa ii fie frica de ce o sa fie......baiatul chiar daca este virgin parerea mea este ca nu trebuie sa strige in gura mare.......poate mai auzim prin ziare ca i=incep si baieti sa isi vanda virginitatea


Scuza`ma ...da ce ai vrut sa spui ???
Sabrina_Nede
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:23
Tocmai la tine mah refeream draga sabrina(sper sa nu te confund)dar nu erai de acord ca baieti sa isi pastreze virginatatea,asta intr-un alt topic)si acum zici ca preferi virgini?
Si asta cu "vanzarea" virginitati am vazut-o itr-un ziar dar era o fata care cerea o gramada de bani.....asa poate ajung si baieti astia virgini ,mah refer la Coman stii tu despre ce este vb .
Referitor la autoarea topik-ului cred ca trebuie sa vb cu el si sa-i spui ca nu vrei inca sa te mariti daca te iubeste ar trebuii sa te astepte dca nu vei stii tu ce sa faci
simona_marinela1987
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:35
De la: simona_marinela1987, la data 2008-09-18 16:35:23Tocmai la tine mah refeream draga sabrina(sper sa nu te confund)dar nu erai de acord ca baieti sa isi pastreze virginatatea,asta intr-un alt topic)si acum zici ca preferi virgini?
Si asta cu "vanzarea" virginitati am vazut-o itr-un ziar dar era o fata care cerea o gramada de bani.....asa poate ajung si baieti astia virgini ,mah refer la Coman stii tu despre ce este vb .
Referitor la autoarea topik-ului cred ca trebuie sa vb cu el si sa-i spui ca nu vrei inca sa te mariti daca te iubeste ar trebuii sa te astepte dca nu vei stii tu ce sa faci


:)))))) hai mai :))

:))) Pai eu zic sa nu te mai referi la cineva anume cand iti faci un cont nou , fiind paralela cu intreg subiectul. Ma refer la subiectul virginului. De ce ti`o ia gura pe dinainte iar mintea ramane in urma ??

Daca vrei sa nu mai fi confuza citeste cele 30 sau cate pagini sunt acolo si dupa`ia afirmate :)))




Sabrina_Nede
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:40
in fine chiar nu mai tin minte ce pana mea scria acolo oricum eu te consider o fata de nota 10+ chiar ,,,,,imi place mult cum gandesti,mah repet ca nu mai tin minte ce mesaje ai postat tu acolo ca au fost multe si am citit vreau sa iti spun tot ce era pe topikul ala dar pe parcursul a mai multe zile
simona_marinela1987
Postat pe 18 Septembrie 2008 16:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
... 5 De la: kudika074029 31 Octombrie 2009 01:00
Oare e adevarat k marimea conteaza?....sau nu....? 41 De la: micnegrusiurat4 21 Iulie 2009 00:26
regulile seductiei 89 De la: leo_ 7 August 2010 16:49
pastile pentru cresterea apetitului sexual? 40 De la: timisoara64 25 Ianuarie 2010 12:34
deci...oare e posibil? 45 De la: issa12 26 August 2009 23:06