Setari Cookie-uri

divortat cu un copil....am vreo sansa? cine a mai avut astfel de relatii?

am o relatie cu un barbat divortat care are si o fetita destul de mare (12 ani)......de curand a reusit sa isi ia o saptamana de concediu si a preferat sa plece cu fetita lui la munte, eu ramanand acasa....alta saptamana nu mai poate sa isi ia!.....nu se implica cu nimic in viata mea decat daca il rog eu ..........dar as vrea sa vada singur ca am lumina stricata in sufragerie, de pilda, si ar face bine sa mi-o repare!....nu-l intereseaza decat sexul.....in plus ma intreaba mereu de ce stau cu el, ce vad la el, ba chiar se exprima "Ce dracului vezi tu la mine?"...chiar se enerveaza cand ma intreaba din moment ce foloseste expresia "ce dracu"......nu stiu daca e complexat sau se teme ca ma uit la banii lui de stau cu el (eu stau ca il plac)....dar cert e ca a ajuns sa ma oboseasca......sunt curioasa ce experiente cu barbati divortati au avut alte femei....Ma gandesc sa renunt la el!...simt ca ma asteapta si lucruri mult mai rele!

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:05
da,si eu cred la fel pe mine ma lasa rece barbatii delasatori,pe care trebuie sa ii rogi ceva de 100 de ori,care nu observa niciodata nimic,care sunt moi problema nu ar fi ca are un copil,dar daca el ca barbat nu e ok,si deja te-ai cam saturat de felul lui de a fi...nu vad ce rost mai are si de ce nu ati plecat toti 3 in concediu??

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:09
Aceasi intrebare o am si eu : de ce nu ati plecat toti 3 la munte ?

De cand dureaza relatia voastra ?
Tu o cunosti pe fetita ?
iris_4_ever
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:12
suntem impreuna din mai si nu o cunosc pe fetita...eu altceva vroiam: sa isi ia o alta saptamana libera si sa ma duca si pe mine!....daca as insista poate ca ar face dar, ca si pe Larisa, ma deranjeaza barbatii care nu au dorinta, initiativa....as vrea sa nu-i propun eu ci sa vina el cu ideea....dar clar nu se poate pt ca e prea indiferent.....oare asa o fi fost si cu nevasta-sa sau doar cu nevasta-sa se purta frumos si mai plin de initiativa?......ambele variante ma descurajeaza....cand imi zicea cineva inainte ca e greu cu barbatii divortati nu credeam!

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:17
dar cum de nu ti-a facut cunostinta cu ea?eu cred ca el nu vede relatia voastra foarte serioasa atata timp cat nu te-a prezentat fetitei,sau poate vrea sa lase sa treaca un timp...iti dai seama ca daca nu era cu tine si avea pana acum vreo 4-5 femei si i le prezenta pe toate fetitei...saraca o lua razna :)) asta e o varianta sau a 2 a e ca fetita fiind destul de mare i-o fi spus ca nu vrea sa il vada cu alta femeie decat mama ei si atunci....
dar oricum eu zic ca aceasta vacanta putea fi un bun prilej ca sa va cunoasteti,dar l-ai ratat :( tu ce i-ai spus cand te-a informat ca pleaca in vacanta?ti-a cerut parerea? ca totusi formati un cuplu de cateva luni,normal era sa-ti spuna ceva

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:23
De la: dulcevenin, la data 2008-09-13 16:17:34suntem impreuna din mai si nu o cunosc pe fetita


Si nu are de gand sa iti faca cunostiinta cu ea ?
I-ai dat vreodata senzatia ca te-ar deranja faptul ca are un copil ? sincer , nu cred ca ai fi facut asta

La munte a plecat DOAR cu fetita sau si cu alte persoane ?

Desi ....sincer, nu mai conteaza ce raspunzi pentru ca defapt tipul are o problema iar problema nu este fetita lui ci atitudinea pe care o are fata de tine .

Probabil locuiti impreuna daca te astepti sa-ti schimbe becul ....sau daca nu ,cel putin va petreceti marea majoritate a timpului impreuna iar tu deja ai inceput sa-ti pui semne de intrebare daca e ok sau nu.

Ai incredere in feeling-ul tau ...

iris_4_ever
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:24
De la: Larisa82, la data 2008-09-13 16:23:30dar cum de nu ti-a facut cunostinta cu ea?eu cred ca el nu vede relatia voastra foarte serioasa atata timp cat nu te-a prezentat fetitei,sau poate vrea sa lase sa treaca un timp...iti dai seama ca daca nu era cu tine si avea pana acum vreo 4-5 femei si i le prezenta pe toate fetitei...saraca o lua razna :)) asta e o varianta sau a 2 a e ca fetita fiind destul de mare i-o fi spus ca nu vrea sa il vada cu alta femeie decat mama ei si atunci....
dar oricum eu zic ca aceasta vacanta putea fi un bun prilej ca sa va cunoasteti,dar l-ai ratat :( tu ce i-ai spus cand te-a informat ca pleaca in vacanta?ti-a cerut parerea? ca totusi formati un cuplu de cateva luni,normal era sa-ti spuna ceva



100% de acord cu Larisa
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:25
probabil din cauza asta l-a lasat si nevasta-sa sau care pe care a lasat?chestia importanta nu e sa te duca si pe tine acum in vacanta,asta o puteti face dupa ce vezi totusi care e relatia voastra sau ce are el de gand cu tine..mie mi se pare ca el nu prea ia in serios relatia voastra..

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:26
nevasta l-a lasat pe el!....iar in varianta ca nu ia in serios relatia noastra iar ma intreb ce il retine?.....am o situatie destul de buna, am terenuri, apartament...el are din nou o situatie buna si chiar daca e preocupat sa-i faca un viitor fetitei (vrea sa-i cumpere casa, etc) pt. o viitoare famile, pt. eventualul copil al nostru as putea contribui eu.....chiar sunt de acord sa-i faca avere fetitei pt ca pt copii mei am si eu de unde!.....deja eu vad foarte departe iar el nu vede nimic!....poate ma reprofilez!.....mi-a zis ca ma vede frumoasa, ca se simte compatibil cu mine in pat, ca il atrag......atunci ce o vrea?......tot pe nevasta-sa????......si cel mai tare ma enerveaza ca ma intreaba mereu ce vad eu la el.....de asta ce mai ziceti?....ce dracu o fi asa complexat?....

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:40
nu stii din ce cauza l-a parasit nevasta-sa?poate ca din cauza firii lui pasive sa zicem nevasta-sa il injura si jignea pana omul si-a pierdut tot respectul de sine si acum i se pare ciudat ca tu il placi asa cum e,si cred ca de aceea te intreaba asta oricum iritanta intrebare,sincer!pe mine m-ar scoate din sarite si cred ca i-as raspunde...pai chiar nu stiu ce dracu vad la tine!!poate s-ar lecui de intrebarea asta stupida

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:44
De la: Larisa82, la data 2008-09-13 16:44:37nu stii din ce cauza l-a parasit nevasta-sa?poate ca din cauza firii lui pasive sa zicem nevasta-sa il injura si jignea pana omul si-a pierdut tot respectul de sine si acum i se pare ciudat ca tu il placi asa cum e,si cred ca de aceea te intreaba asta oricum iritanta intrebare,sincer!pe mine m-ar scoate din sarite si cred ca i-as raspunde...pai chiar nu stiu ce dracu vad la tine!!poate s-ar lecui de intrebarea asta stupida
hi hi...super idee....chiar o sa-i zic!...si mai e ceva!..o data chiar se enervase stii de ce?....am ramas uimita!....nu mi s-a intamplat in alte relatii.....era necajit rau ca avea necazuri mari de tot la servici (era ceva mai deosebit)...vroia sa vina la mine si zicea ca ii este f dor dar era obosit si nu era in stare sa zica o ora.......si eu, ocrotitoare, i-am zis ca in sambata respectiva renunt la vizita programata la sora mea, nu mai ies nicaieri si il astept pe el toata ziua ...sa vina cand vrea!...imi era si mie f dor!......"dar de ce esti asa?" a fost replica lui si pe un ton de repros .....in momentul acela ma intrebam care e ciudatul; eu sau el?....evident unul dintre noi era ciudat!....sa fi exagerat eu?....nu cred!...pana acum nu mi s-a interpretat in asemenea hal un gest ca acesta, din contra, mi s-a apreciat!.....doar imi era si mie dor de el si imi parea rau ca avusese o problema grava la servici....si nu fac in fiecare zi asa....Nu e ciudat?

Postat pe 13 Septembrie 2008 16:58
fato,asta e masochist! cred ca lui ii place sa fi rea cu el tu nu vezi?daca cu vorba buna nu l-ai impresionat incerca altfel sa vezi ce se intampla...

Postat pe 13 Septembrie 2008 17:03
Ba da, e ciudata rau situatia ta...iar el...care pare ca nu prea stie ce vrea...
ralukiss
Postat pe 13 Septembrie 2008 17:03
pai dati-mi idei cum sa ma port urat cu el ....ca eu asta nu prea stiu si nu mi s-a mai cerut...eu fiind mai asa .....poate era a dracului nevasta-sa ......iar el, de nostalgia fostei neveste face asa cand ma port frumos, o vrea sa fiu ca nevasta-sa

Postat pe 13 Septembrie 2008 17:45
poate il sufoci. fii si tu mai distanta o vreme. functioneaza ;)
sorin65
Postat pe 12 Octombrie 2008 23:06
in cazul barbatilor nu functioneaza nimic....am incercat de toate...ei vor doar sex si atat...deja m-am obisnuit...nu mai sper!

Postat pe 14 Octombrie 2008 20:45
ce chestie!
da, exista femei pt. care ne dorim doar asta. atat si nimic mai mult.
sorin65
Postat pe 16 Octombrie 2008 15:13
ai grija ce spui!

cata aroganta!

Postat pe 17 Octombrie 2008 11:04
asa e. toti barbatii sunt aroganti si vor doar sex.
sorin65
Postat pe 17 Octombrie 2008 13:20
draguta mea, care este diferenta de varsta dintre voi?
de ce iti pierzi timpul cu el? esti femeie, si cea alintata intr-o relatie tu trebuie sa fii, nu el. enervanta si obsesiva intrebare "ce vezi la el?" denota lipsa coloanei vertebrale,faptul ca nu respecta "ce vezi la el" ti-a aratat prin comportament si tonalitate.(apropo, ce vezi la el?)
scuza-ma daca nu sunt prea coerenta, dar sunt la birou si mai fac si altele!
si asculta-ma pe mine: nici o femeie nu se desparte de un barbat bun, never ever!
gina37
Postat pe 3 Noiembrie 2008 14:51
obsedanta si enervanta intrebare "ce vezi la mine" se referea, (banuiesc eu ca el nu vrea sa zica de ce ma intreaba), la vezi-doamne marea lui avere de 2 bani (are ceva dar pe mine in cot ma doare de ce are ca oricum nici o floare nu mi-a luat....dar in ziua de azi vad ca se obisnuieste sa ti se para ca esti mare nabab si ca nu mai stii cum sa scapi de raul femeilor daca ai o amarata de vila si nu mai stiu ce afacere care da faliment acum ca tot e criza ...deci i se pare, cred, ca nu mai poate scapa de raul femeilor pt amarata lui de avere!

eu m-am decis sa rup aceasta legatura
si chiar vreau sa uit ce mi s-a intamplat in ultimile luni si sa nu imi mai aduc aminte!

si nu mai vreau sa cunosc barbati divortati cu o amarata de vila galbena mai ales daca au si un copil (sorry )

dar daca cineva mai vrea sa isi dea cu parerea cu privire la barbatii divortati, daca mai are cineva experiente sunt dispusa sa discut pe aceasta tema....acum mi-a mai ramas sa ma distrez pe seama a ceea ce am trait si sa ma distrez ca o viata aveam, sa ma rad de ce tampenie de pasiune am mai trait vara asta...ha ha ha

Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:45
"enervanta si obsesiva intrebare "ce vezi la el?" denota lipsa coloanei vertebrale,faptul ca nu respecta "ce vezi la el" ti-a aratat prin comportament si tonalitate.(apropo, ce vezi la el?) "

...asta m-a pus pe ganduri...e posibil si asta, ca el sa nu respecte ce vad eu la el....eu il vedeam un tip corect, puternic, ambitios...dar mi s-a luat acum!...sa gaseasca pe una care il vede opus de cum il vad eu, poate i-o conveni mai mult!

Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:01
De la: sorin65, la data 2008-10-12 23:06:10poate il sufoci. fii si tu mai distanta o vreme. functioneaza ;)
...
aaa....adica sa raman cu el dar sa ma fac ca nu il deranjez prea mult...sa nu il stresez, saracul....Nu domnule! Sa zboare definitiv!

Postat pe 4 Noiembrie 2008 16:51
De la: dulcevenin, la data 2008-11-04 16:51:07
De la: sorin65, la data 2008-10-12 23:06:10poate il sufoci. fii si tu mai distanta o vreme. functioneaza ;)
...
aaa....adica sa raman cu el dar sa ma fac ca nu il deranjez prea mult...sa nu il stresez, saracul....Nu domnule! Sa zboare definitiv!



Ai luat decizia corecta!!!!!! Cauta unul cerebral ...si fara dracaleti
ninushk
Postat pe 5 Noiembrie 2008 20:37
bravo tie! iti doresc puterea de a merge mai departe, intelepciunea de a invata din acesta intamplare si rabdarea de a astepta barbatul potrivit!
gina37
Postat pe 6 Noiembrie 2008 08:48
LASA-L !!! CE MAI ASTEPTI ?! NU VEZI K TE FOLOSESTE?! ESTI DOAR O HAINA PENTRU VREME REA! TREABA TA, DAR DECIDE CAT MAI REPEDE, E PENTRU BINELE TAU!!!
ovia
Postat pe 6 Noiembrie 2008 15:38
De la: wwwwwwwwwww, la data 2008-09-13 16:40:46nevasta l-a lasat pe el!....iar in varianta ca nu ia in serios relatia noastra iar ma intreb ce il retine?.....am o situatie destul de buna, am terenuri, apartament...el are din nou o situatie buna si chiar daca e preocupat sa-i faca un viitor fetitei (vrea sa-i cumpere casa, etc) pt. o viitoare famile, pt. eventualul copil al nostru as putea contribui eu.....chiar sunt de acord sa-i faca avere fetitei pt ca pt copii mei am si eu de unde!.....deja eu vad foarte departe iar el nu vede nimic!....poate ma reprofilez!.....mi-a zis ca ma vede frumoasa, ca se simte compatibil cu mine in pat, ca il atrag......atunci ce o vrea?......tot pe nevasta-sa????......si cel mai tare ma enerveaza ca ma intreaba mereu ce vad eu la el.....de asta ce mai ziceti?....ce dracu o fi asa complexat?....
fa o intoarcere de 180 de grade nu de 360 de grade !!>>>nu-l mai baga in seama ....TE DUCI LA TEATRU, NU AI TIMP DE EL !! TE DUCI LA MUNTE >>>NU-I MAI ESTI DISPONIBILA ... SA VEZI CUM VINE ...hahalera... daca crezi ca poti sa rezisti sa lupti pentru o relatie CARE NU MERITA!!!

Postat pe 2 Decembrie 2008 23:38
Nu te merita!...lasa-l...nu-l mai baga in seama.Cand vrea sa vina sau sa revina,spune-i...tocmai...plecam...sunt ocupata...fara prea multe explicatii.Nici macar pe astea nu le merita!!!Bafta.
magda_65
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:07
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:39
si eu am fost cu un barbat divortat cu 2 copii si exact asa zicea si el ca de ce stau cu el pt ca e plin de bani? si i-am zis ca eu nu sunt fosta lui nevasta si imi pare rau . nu prea cred ca o sa mai mearga relatia voastra pt ca sunt foarte dificili dupa un divort si nu mai au rabdare . sunt foarte incapatanati si egoisti se gandesc doar la ei si la copii lor atat. eu sincer as vrea sa treci peste asta si sa iti cauti pe altcineva . e mai bine si cu cat mai repede cu atat mai bine. mult succes.
papusyka_getutza
Postat pe 27 Decembrie 2008 18:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire imposibila? 2 De la: darksukkubus69 1 Mai 2010 01:37
Unde am gresit?? 19 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 11:16
heeeelp!!! 14 De la: piscolino 17 August 2011 14:21
suntem veri? 16 De la: kudika023530 2 Mai 2010 21:31
Ajutor!!! 5 De la: anybody 10 August 2009 15:56