Setari Cookie-uri

divortat cu un copil....am vreo sansa? cine a mai avut astfel de relatii?

buna Si eu sunt casatorita cu un barbat divortat,traim in alta tara,are un baietel care sta in Romania cu mama lui,tot ceea ce face pentru mine este ,imi cumpara totul si doreste foarte mult sa nu isi aminteasca de trecut pentru ca a suferit mult,Ii pasa de copil ,ii trimit elunar bani,il suna cateodata,dar nu cred ca as fost de acord ca el sa plece in vacanta fara mine,ori suntem impreuna ori nu,eu zic sa pui piciorul in prag si sa atragi atentia,doreste sa fie cu tine ,trebuie sa fiti impreuna si in vacante si l a petreceri,trebuie sa vb cu el si daca nu-i convine atunci ...sa-i spui La reveder ,nu merita sa iti pierzi timpul

Postat pe 10 Ianuarie 2009 03:40
nu stiu fetelor de ce va complicati viata....pentru ce trebuie sa suportati atitudinea lor.eu as mai pune o intrebare:oare un barbat necastorit si fara copii s ar uita la o femeie cu o casnicie esuata si copii?nu faceti acte de ''caritate''cu astfel de barbati,platiti cu propria fericire
marinaruxandra
Postat pe 10 Ianuarie 2009 12:20
da, greu lucru
in primul rand, nu stiu daca tu ai copii, dar atunci cand ii ai tu vei trece pe locul 2 din f multe pcte de vedere.
el? probabil ii e teama de o alta relatie. e f imp de ce a divortat. un barbat e ca si un copil: mereu are nevoie de atentie, mereu are nevoie de tine, are nevoie sa-i spui ce sa faca sa vada ca esti ''dependenta'' de el. asa le place.
dar totul se rezolva iubind, tolerand si invatand
daca il iubesti pe el, trebuie sa-i iubesti fetita, trebuie sa-i spui ca-l iubesti, trebuie sa-i spui sa schimbe becul, trebuie sa-i ceri ajutorul.
asta cred eu
ignat
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:29
ai o problema serioasa tu draga
ce reactii.........
oare cati ani ai?
papusa de portelan................
ignat
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:30
De la: ignat, la data 2009-01-22 12:30:55ai o problema serioasa tu draga
ce reactii.........
oare cati ani ai?
papusa de portelan................


asta e pt marina
ignat
Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:31
De ce nu te-a luat si pe u k el la munte?!Cred k copilul isi are locul lui in inima tatalui,iar de fapt u esti ceea ce ii oferi mult mai mult!Si dak iti vb astfel de pe akm,km crezi ca se va purta m incolo?!Fii foarte atenta,Am avut si eu o rel k un barbat kre avea nu doar un copil,ci doi.Am inceput o rel serioasa,insa k timpul a inceput sa puna m mult accent pe copiii lui si pe fosta sotie.Asa k fii foarte atenta.Cred k e m bn sa iti kuti pe altcineva.Vad k si fata lui e km mare,s-ar putea sa aiba si ea o oarekre influenta asupra rel voastre!!!Succes si cred k ar tb sa te iubesti m mult pe tine!Traieste-ti viata ptr u,k numai una ai!
glorya20onna
Postat pe 27 Februarie 2009 16:21
De la: wwwwwwwwwww, la data 2008-09-13 16:05:52am o relatie cu un barbat divortat care are si o fetita destul de mare (12 ani)......de curand a reusit sa isi ia o saptamana de concediu si a preferat sa plece cu fetita lui la munte, eu ramanand acasa....alta saptamana nu mai poate sa isi ia!.....nu se implica cu nimic in viata mea decat daca il rog eu ..........dar as vrea sa vada singur ca am lumina stricata in sufragerie, de pilda, si ar face bine sa mi-o repare!....nu-l intereseaza decat sexul.....in plus ma intreaba mereu de ce stau cu el, ce vad la el, ba chiar se exprima "Ce dracului vezi tu la mine?"...chiar se enerveaza cand ma intreaba din moment ce foloseste expresia "ce dracu"......nu stiu daca e complexat sau se teme ca ma uit la banii lui de stau cu el (eu stau ca il plac)....dar cert e ca a ajuns sa ma oboseasca......sunt curioasa ce experiente cu barbati divortati au avut alte femei....Ma gandesc sa renunt la el!...simt ca ma asteapta si lucruri mult mai rele!


Draga mea, parca as spune eu povestea ta....am trait ceva similar acum mai bine de jumate de an...si al meu era singur, isi crestea sg fetita tot de 12 ani (frumos, nu?), mama fetei era..... ..si el a fost in concediu cu fetita la mare.....in fine, pana la urma am aflat ca de fapt, el era insurat....asa ca te intreb: esti sigura ca e divortat? aceleasi lucruri ma intreba si pe mine...ce-am vazut la el, de ce el, etc.....deschide bine ochii, daca nu i-ai deschis deja, vad ca topicul e deschis din sept 2008...am citit doar prima ta postare.....
arianne_35
Postat pe 27 Februarie 2009 16:22
Buna !
Esti sigura ca a plecat cu fetita?poate a plecat cu alta femeie iar tie ti-a zis ca e cu fetita,daca te iubea va putea acorda atentie deosebita la amadoua insa daca e cu alta femeie sigur nu te putea lua si pe tine ,e un mare semn de intrebare ptr ca nici macar nu ti-a prezentat copilul ,nu are intentii serioase cu tine chiar daca tu il placi,el nu te place indeajuns , te asigur de asta.Ar trebui sa vb cu el si sa nu mai pierzi timpul ,sufletul tau pereche e undeva si te asteapta ,in timp ce tu stai agatata de un tip care nu iti da atentia si importanta cuvenita si pe care o meriti cu adevarat.
free75ioana
Postat pe 27 Februarie 2009 16:52
fara suparare, cred ca mai bine ti-ai lua un vibrator. ala nu cere mancare, nu lasa par, nu lasa capacul ridicat la toaleta, etc.
si ti-ai mai castiga si tu respectul de sine.
Oana
ioanamioara
Postat pe 27 Februarie 2009 17:35
ignat draga,ce problema am eu?mi am spus parerea .si pentru ca poate este diferita de ata asta nu inseamna insa ca este si gresita.nu oblig pe nimeni sa fie de acord cu mine.era o chestie....cum ii zice?....aaaa....respectarea parareii celorlalti
marinaruxandra
Postat pe 28 Februarie 2009 17:33
parerii*
marinaruxandra
Postat pe 28 Februarie 2009 17:33
Sunt divortata cu un copil si sunt cu cineva acre are 2 si crede-ma nu conteaza numarul copiilor ci ceea ce simti, ceea cea veti in comun ceea ce faceti impreuna ceea ce simtiti impreuna
monikgabriela2007
Postat pe 1 Martie 2009 09:07
eu sunt cu iubitul meu din iunie. treaba nasoala este ca vrea sa divorteze dar asteapta ca nevasta-sa sa faca primul pas. daca l-ar face el, femeia ar fi in stare sa se sinucida. eu cred ca daca ar fi dupa ea, ei nu ar mai divorta niciodata. femeia e in italia de 3 ani, timp in care a fost acasa o data, iar inainte a fost el in in italia trei ani, timp in care nu a fost niciodata acasa. eu il iubesc foarte mult, foarte mult, si el ma iubeste la fel de mult, dar incep sa nu mai fiu fericita cum eram la inceput. cand vreau sa vb cu el dimineata, nu pot pentru ca e baiatul(12ani), iar dupa amiaza vine rar pe la mine pentru ca are treaba in casa. asta nu inseamna ca nu vine. doar ca mai rar. ceea ce ma nemultumeste pe mine este ca trebuie sa ma ascund. avem cateva cunostinte comune, care banuiesc ca suntem impreuna si eu trebuie sa neg. de iesit nu am mai iesit de foarte multa vreme. motivele: el lucreaza o zi cu o zi, in cealalta seara trebuie sa stea acasa cu copilul, plus ca am avut sesiunea, si acum trebuie sa imi fac licenta. nu i-am spus inca faptul ca nu mai pot sta in casa singura. efectiv, nu mai pot vedea cum trece vinerea, sambata si duminica si eu stau ca bufnita in casa.nici nu am chef sa mai invat, sincera sa fiu. el vede ca sufar, imi ridica moralul pe moment, dar dupa ce inchid telefonul nu imi mai pot tine plansul. nu stiu ce sa fac. de despartit nu vreau sa ma despart, pentru ca ne iubim, daca divorteaza, nu ma intereseaza foare tare momentan, pentru ca nu stiu daca as ramane pentru toata viata cu el,dar daca iesim la vedere sunt constienta ca i-as face rau. ce sa fac??? repet, il iubesc mult si sunt iubita la fel de mult. va rog dati-mi voi niste sfaturi
econocgn
Postat pe 1 Martie 2009 11:36
De la: econocgn, la data 2009-03-01 11:36:22eu sunt cu iubitul meu din iunie. treaba nasoala este ca vrea sa divorteze dar asteapta ca nevasta-sa sa faca primul pas. daca l-ar face el, femeia ar fi in stare sa se sinucida. eu cred ca daca ar fi dupa ea, ei nu ar mai divorta niciodata. femeia e in italia de 3 ani, timp in care a fost acasa o data, iar inainte a fost el in in italia trei ani, timp in care nu a fost niciodata acasa. eu il iubesc foarte mult, foarte mult, si el ma iubeste la fel de mult, dar incep sa nu mai fiu fericita cum eram la inceput. cand vreau sa vb cu el dimineata, nu pot pentru ca e baiatul(12ani), iar dupa amiaza vine rar pe la mine pentru ca are treaba in casa. asta nu inseamna ca nu vine. doar ca mai rar. ceea ce ma nemultumeste pe mine este ca trebuie sa ma ascund. avem cateva cunostinte comune, care banuiesc ca suntem impreuna si eu trebuie sa neg. de iesit nu am mai iesit de foarte multa vreme. motivele: el lucreaza o zi cu o zi, in cealalta seara trebuie sa stea acasa cu copilul, plus ca am avut sesiunea, si acum trebuie sa imi fac licenta. nu i-am spus inca faptul ca nu mai pot sta in casa singura. efectiv, nu mai pot vedea cum trece vinerea, sambata si duminica si eu stau ca bufnita in casa.nici nu am chef sa mai invat, sincera sa fiu. el vede ca sufar, imi ridica moralul pe moment, dar dupa ce inchid telefonul nu imi mai pot tine plansul. nu stiu ce sa fac. de despartit nu vreau sa ma despart, pentru ca ne iubim, daca divorteaza, nu ma intereseaza foare tare momentan, pentru ca nu stiu daca as ramane pentru toata viata cu el,dar daca iesim la vedere sunt constienta ca i-as face rau. ce sa fac??? repet, il iubesc mult si sunt iubita la fel de mult. va rog dati-mi voi niste sfaturi
tu iubesti mult,dar esti sigura ca si el te iubeste?nu vreau sa-ti stric sufletul tocmai azi,dar ar fi bine sa fii ceva mai atenta la sentimentele lui.ceva nu este in regula.
dana_mv
Postat pe 1 Martie 2009 11:40
De la: dana_mv, la data 2009-03-01 11:40:50
De la: econocgn, la data 2009-03-01 11:36:22eu sunt cu iubitul meu din iunie. treaba nasoala este ca vrea sa divorteze dar asteapta ca nevasta-sa sa faca primul pas. daca l-ar face el, femeia ar fi in stare sa se sinucida. eu cred ca daca ar fi dupa ea, ei nu ar mai divorta niciodata. femeia e in italia de 3 ani, timp in care a fost acasa o data, iar inainte a fost el in in italia trei ani, timp in care nu a fost niciodata acasa. eu il iubesc foarte mult, foarte mult, si el ma iubeste la fel de mult, dar incep sa nu mai fiu fericita cum eram la inceput. cand vreau sa vb cu el dimineata, nu pot pentru ca e baiatul(12ani), iar dupa amiaza vine rar pe la mine pentru ca are treaba in casa. asta nu inseamna ca nu vine. doar ca mai rar. ceea ce ma nemultumeste pe mine este ca trebuie sa ma ascund. avem cateva cunostinte comune, care banuiesc ca suntem impreuna si eu trebuie sa neg. de iesit nu am mai iesit de foarte multa vreme. motivele: el lucreaza o zi cu o zi, in cealalta seara trebuie sa stea acasa cu copilul, plus ca am avut sesiunea, si acum trebuie sa imi fac licenta. nu i-am spus inca faptul ca nu mai pot sta in casa singura. efectiv, nu mai pot vedea cum trece vinerea, sambata si duminica si eu stau ca bufnita in casa.nici nu am chef sa mai invat, sincera sa fiu. el vede ca sufar, imi ridica moralul pe moment, dar dupa ce inchid telefonul nu imi mai pot tine plansul. nu stiu ce sa fac. de despartit nu vreau sa ma despart, pentru ca ne iubim, daca divorteaza, nu ma intereseaza foare tare momentan, pentru ca nu stiu daca as ramane pentru toata viata cu el,dar daca iesim la vedere sunt constienta ca i-as face rau. ce sa fac??? repet, il iubesc mult si sunt iubita la fel de mult. va rog dati-mi voi niste sfaturi
tu iubesti mult,dar esti sigura ca si el te iubeste?nu vreau sa-ti stric sufletul tocmai azi,dar ar fi bine sa fii ceva mai atenta la sentimentele lui.ceva nu este in regula.


Si eu cred la fel....cand un barbat e indragostit, face orice sa ii fie bine cu femeia pe care o iubeste....iar varianta cu sotia care se sinucide in caz de divort...ma abtin.....sa nu fie doar o pacaleala....
Multa putere iti doresc, chiar e complicata situatia.....si mai ai si de invatat....
arianne_35
Postat pe 1 Martie 2009 16:14
salut, cu sigurantza omul nu e pregatit de ceva stabil si serios. eu zic sa-l lasi in pace si vezi ce se mai intampla.
cristi_nne
Postat pe 3 Martie 2009 07:59
mai bine ai lasa in urma relatia asta... mai mult rau iti face decat bine
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 21:34
Eu cred ca-si mai iubeste sotia, iar fetita o sa-i lege toata viata,mai gandeste-te daca iti doresti asa ceva...
ella08
Postat pe 6 Martie 2009 13:11
mai bine o relatie linistita decat una cu un barbat insurat... si cu o fetita... copilul ii va lega intotdeauna
_dulcik_
Postat pe 7 Martie 2009 16:17
si eu sunt divortat. Am un baiat de 15 ani care sta cu ea(cu fosta) dar el vine saptamanal la mine.Am intalnit o femeie(pacienta) eu lucrand la scju bv ca brancardier si am inceput sa ti-n la ea ea a mai fost internata in trecut la mine pe sectie.Insa am aflat ca este sora unei colege de pe alta sectie care a luat imprumut de la banca si a avut girante niste colege de pe sectia mea.Ce pot face din moment ce fratele si sora mea +mama care a lucrat pe aceeasi sectie si colegii stiu despre aceasta probleme si mi-au reprosat ca umblu cu sora acelei colege.Si ea e divortata si simt ca si ra simte ceva pentru mine.Si ea are o fata de 20-22 ani.Ce ma sfatuiesti sa fac.Adresa de E-mail srosu@yahoo.com.Iti multumesc anticipat.Cu drag sorin rosu
kudika425814
Postat pe 26 August 2011 00:02
nu toti barbatii sunt misogini. si eu sunt divortat am un baiat de 15 ani si inainte sa ma aeruc cu capul inainte am avut o sansa sa ma casatoresc cu o persoana cu un copil.aceeasi intrebare mi-a fost pusa :cine ma mai ia in castorie cu un copil? Si iam raspuns :copilul nu are nici o vina.






kudika425814
Postat pe 26 August 2011 00:16
astept raspuns+asl pls.eu nu am foto daca tu ai te-as ruga sa imi trimiti sa am amintire ca esti prima persoana cu care vb pe acest site.multe salutari
kudika425814
Postat pe 26 August 2011 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am si eu nevoie de pararea voastra...Poate a mai fost cineva in situatia mea si ma poate ajuta cu un sfat... 14 De la: anrya 3 Martie 2014 13:12
Ce parere aveti? 16 De la: pisicuta_razboinica 10 Februarie 2010 02:12
O dragoste ciudata..... 28 De la: mkdisk 16 Ianuarie 2009 12:09
Sa-i spun ca-l iubesc sau mai bine termin? 61 De la: leo_ 21 Octombrie 2010 10:47
De ce uneori prea tarziu intelegi ca de fapt iubesti? 37 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:37