Setari Cookie-uri

Piedica unei relatii poate fi... greutatea!?!??

ce aveti in cap fetelor,barbatul care nu va iubeste si nu va apreciaza asa cum va cunoscut grase sau slabe nu va va iubi nici daca voi veti recurge la cine stie ce metode ca sa-i faceti lui pe plac,acel barbat nu are ce cauta in viata voastra,invatati sa laegeti voi nu va mai lasati alese.in cei opt ani de cand sunt cu el m-am ingrasat 20 de gk si nu mi-a reprosat niciodata nimic,nu am simti niciodata ca ceva sa schimbat in comportamentul lui fata de mine si ma iubit la fel de mult,doar atunci cand am inceput sa fac cura de slabire si dadusem jos deja 10 kg a zis ca nu ma mai lasa sa ma ingras nici 0.500 grame,acum sunt in continuare la cura am inceput in iulie si continu pana ajung la greutatea pe care mi-o deresc,organismul mi s-a obisnuit cu noul regim si nu mi se pare nimic greu sau de nerealizat.
va doersc si voua sa gasiti un barbat iubitor si intelegator.
adistefi1970
Postat pe 18 Octombrie 2008 18:06
De la: Georgia99, la data 2008-09-15 22:05:34Buna Raluca ! :* am si eu o poveste asemanatoare..incerc sao simplific,ma rog, sper sa ai rabdare sa citesti :D si sper s afiu destul de coerenta

Timp de 5 ani am avut or elatie cu un tip cu 8 ani mai mare, care ma fascinase prin felul lui matur de a fi,ma atragea, ma aprindeam numai cand se uita la mine, aveam tot timpul fluturasi in stomac cand eram cu el. Nua ma vut o relatie 5 ani de zile intregi,aveam pauze..el tot timpul ma cauta, eu mai ma suparam pe el k facea niste faze aiurea. Aveam suspiciuni ca ar mai avea o prietena, nu neaparat iubita, o tipa cu care se culca, pt k eu eram prea mik si nici makr nu mi-a propus sa fac asta. Tot timpul s eintrocea la mine, iar eu k o proasta il iertam, k oricum nu aveam alta preocupare...pana intr-o zi, cand oficial eram impreuna...il sun seara si imi raspunde o tipa ; nu mi-am pierdut cumpatul, am intrebat de el , m-a intrebat cine sunt..ma rog..pana la urma mi-am dat seama k o ardea cu tipa aia si am aflat p urma ca era si cu ea d eun timp. Eu am vrut sa am o discutie civilizata cu el. L-am intrebat de ce? pt k nu ma supram dk imi zicea ok fato, nu mai merge, nu imi place de tine,haide s ao incheiem. Apreciam daca spunea asta, dar nu sa aflu asa, dintr-o intamplare, de la tipa cu care se culca...el nu mi-a zis nimic, nu mi-a raspuns la tel o vreme si l-am lasat...dupa ateva luni mi-a dat mesaj si si-a cerut scuze, nici makr nu avea curajul sa vb cu mine...dupa aceea ma cautat si am avut acea discutie si mi-a zis k a avut o relatie cu tipa aia, pt k arata f bine, si al corp si al fata, am vazut-o si eu, o tipa frumoasa...asta a pus capac pentru mine, adik de atunci mi-am pierdut increderea in mine si ink o am pierduta, ma cred urata si oribila...iar ce este amzuant este k el chiar nu este o frumusete de baiat....ma rog..ideea e sa nu apuci sa devii ca mine o complexata, incearca sa il eviti pe acest prieten al tau, stiu ca nu este usor, dar o faci pt binele tau ;) cel mai mult conteaza increderea pe care o ai in tine.

Ai grija de u !


sa te crezi ura si oribila la 19 ani este un dezastru,schimbati urgent parerea despre tine ca este neadevarata ai o frumusete naturala si pura ,scapa de complexul asta de inferioritate cat mai curand.
adistefi1970
Postat pe 18 Octombrie 2008 18:21
am specificat..nu s-a intamplat la 19 ani :D eram mai mica, 16. Iar tipul ala chiar nu merita. El nu arata atat de bine, avea insa o parere ffff buna despre el. Iar acum se tine numai dupa mine, sa il iert, etc. Dar acum mi-am gasit un iubit super, asa ca....sa se tot tina dupa mine, ca degeaba se tine :))

Postat pe 18 Octombrie 2008 18:23
De la: Georgia99, la data 2008-10-18 18:23:53am specificat..nu s-a intamplat la 19 ani :D eram mai mica, 16. Iar tipul ala chiar nu merita. El nu arata atat de bine, avea insa o parere ffff buna despre el. Iar acum se tine numai dupa mine, sa il iert, etc. Dar acum mi-am gasit un iubit super, asa ca....sa se tot tina dupa mine, ca degeaba se tine :))
:



adistefi1970
Postat pe 18 Octombrie 2008 18:27
Oricum, multumesc frumos pt complimente

Postat pe 18 Octombrie 2008 18:29
tu decizi daca esti prea grasa sau prea slaba si daca ai nevoie sa pui pe tine niste kg sau sa le dai jos.
nu, cateva kg nu au de ce sa fie o piedica.
ai zis intr-o relatie...pai sa prs ca te casatoresti, faci un copil....ate ingrasi! asta ins ca sotu se desp de tine?
o pers trb sa te placa pt ceea ce esti ca OM. desigur, trb sa fie si acea atractie fizica, dar sunt destui pe care ii atrage mai mult o privire, un zambet...decat niste kg.
stai linistita, nu asta e problema.
ai grija sa slabesti pt tine, sa fii sanatoasa ... nu ca sa ai o relatie.
morticia_adams
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:51
hmm..ralukiss tipul asta are o mare placere in a se juca cu sentimentele tale..stie k pt tine conteaza parerea lui si lucrul asta il face sa se simta superior..ii place sa te vada consumandu-te din cauza lui..iubita..esti frumoasa,ai niste ochi superbi si frumusetzea ta e naturala nu ai nevoie de make-up k altele(scuze) pt a atrage priviri asupra ta...esti tanara trebuie sa ai incredere in tine,sa te iubesti asa cum esti..daca tu nu o faci nu potzi avea pretentzii k ceilaltzi sa o faca..pune piciorul in prag..uita-l pe tipul asta,potzi oricand sa gasesti unul cu aspectul lui fizic(kre probabil e singurul kre t atrage,restul ..:| )si kre sa te iubeasca asa cum esti!trebuie sa intzelegi si sa te convingi singura k raspunzandu-i mereu la jocuri itzi faci singura rau..nu merita sa suferi asa mult din cauza lui..ignora-l si incet incet o sa-l uitzi..iesi in lume..sunt sigura ca te asteapta un baiat doar al tau;))
ubitzica
Postat pe 21 Octombrie 2008 17:53
De la: addictive, la data 2008-10-17 09:53:05ti-am vazut pozele , si nu cred ca esti grasa , am vazut altele de 4ori cat tine si nu aveau absolut nici un complex;esti frumoasa, si daca imi permiti sa zic parerea, arati mult mai bine naturala, fara machiaj, asa cum esti in poza de la avatar.
Baiatul de care zici ca te-a pus pe jar, cred ca in adancul lui tine la tine dar mai mari sunt vanitatea si orgoliul.Normal ca daca ai mai slabi vreo 2 kg, nu ai arata deloc rau, dar ar putea sa fie mai finut, si sa te ajute cu adevarat, sa te sprijine moral.
Oricum , nu e singurul baiat din lumea asta....pup!


paraca mi-ai fi citit gandurile....
e foarte posibil sa fie asa...sau nu...
ramane de vazut
ralukiss
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:40
fetelor (si baietilos), va multumesc muuuult de tot,comentariile astea, faptul ca ati avut cateva minute sa cititi posturile si sa-mi dati un sfat inseamna enorm.
majoritatea m-ati incurajat, multumesc inca o data. mi-am dat seama cata dreptate aveti si ca ar fi cazul sa schimb ceva

si asta fac. mai incerc odata.si gata.

as vrea sa pot sa va povestesc tot ce mi s-a intamplat in ultimul timp, dar acum nici nu pot (nu am net momentan si sunt pe fuga)...si sunt anumite persoane din jurul meu care chiar nu vreau sa stie tot ce se intampla. e ingrozitor cand vezi ca dupa ce folosesti computerul vine cineva si intra exact pe unde ai intrat tu si-ti citeste tot ceea ce scrii pe forum, pe mess.
sa fiti insa pregatite, ca o sa scriu muuult, sa va spun tot, cat mai curand. numa sa se mai linisteasca apele.

va pup pe toate si va multumesc inca odata
ralukiss
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:51
aa....si daca sunteti foarte curioase, imi lasati un mesaj privat, si va raspund
ralukiss
Postat pe 29 Octombrie 2008 19:52
deci... i'm soooo stupid :|
ralukiss
Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:18
buna raluca! sa stii ca tu chiar nu esti grasa. eu in schimb da. dar in privinta barbatilor nu m-am plans niciodata. adica i-am acceptat langa mine decat pe acei barbati care vad mai departe de fizic. si am avut un prieten un an de zile care era opusul meu, f slab, insa niciodata nu s-a plans de cum arat eu, dar relatia nu a tinut prea mult si-a gasit o prietena 'cu bani' care ii satisfacea toate poftele. deci e mai trist asa. acum sunt indragostita de un tip cu 7 ani mai mare ca mine, care la fel mi-a zis ca nu are nici o problema cu kg-ele mele, ma vede atragatoare insa nu se poate indrag de mine si ne vedem din cand in cand, ne sarutam insa nimic mai mult. pot spune ca sufar enorm din aceasta cauza si nu stiu ce sa fac, ce sa schimb. mai am o problema: sunt virgina si chiar as vrea sa imi incep viata sexuala cu el, dar cand stiu ca nu simte nimic pt mine dau inapoi. poate ma ajutati cu un sfat fetelor. ms! cristina
criss3
Postat pe 7 Noiembrie 2008 08:50
De la: criss3, la data 2008-11-07 08:50:14buna raluca! sa stii ca tu chiar nu esti grasa. eu in schimb da. dar in privinta barbatilor nu m-am plans niciodata. adica i-am acceptat langa mine decat pe acei barbati care vad mai departe de fizic. si am avut un prieten un an de zile care era opusul meu, f slab, insa niciodata nu s-a plans de cum arat eu, dar relatia nu a tinut prea mult si-a gasit o prietena 'cu bani' care ii satisfacea toate poftele. deci e mai trist asa. acum sunt indragostita de un tip cu 7 ani mai mare ca mine, care la fel mi-a zis ca nu are nici o problema cu kg-ele mele, ma vede atragatoare insa nu se poate indrag de mine si ne vedem din cand in cand, ne sarutam insa nimic mai mult. pot spune ca sufar enorm din aceasta cauza si nu stiu ce sa fac, ce sa schimb. mai am o problema: sunt virgina si chiar as vrea sa imi incep viata sexuala cu el, dar cand stiu ca nu simte nimic pt mine dau inapoi. poate ma ajutati cu un sfat fetelor. ms! cristina



ai incercat sa vorbesti cu el?
sa ii spui ca vrei ceva serios, si ca ar putea sa se implice si el mai mult?
nu stiu ce sa spun...poarta o discutie cu el, spune-i ce iti doresti

ai incredere in tine, si totul o sa fie ok

te pup
ralukiss
Postat pe 7 Noiembrie 2008 17:58
ralukiss sper ca nu ma bag aiurea, dar vreau sa-ti spun ca ar trebui sa nu te intereseze de parerea celorlalti despre tine mai ales, referitor la aspectul tau fizic.

iar in legatura cu baiatul acela sunt de parere ca tu erai doar colacul lui de salvare (cum au mai spus si alte fete) si invata sa pui in balanta intr-o relatie momentele fericite si momentele in care esti trista si vezi care sunt mai putine... asa cred ca vei putea mereu sa iei decizia corecta fara sa ai regrete ca n-ai facut tot ce trebuia. nu incerca sa te invinovatesti!

lasa-l, ca iti va aparea in viata persoana potrivita, care sa te aprecieze asa cum esti tu si sa vada mai departe de aspectul fizic, fara sa-ti dai seama, dar daca tu inca te vei gandi la baiatul acesta care, parerea mea te raneste voit, s-ar putea sa pierzi \"sansa vietii\" :P

nu-ti pierde speranta nici o clipa! mai devreme sau mai tarziu va aparea si vei fi in culmea fericirii! ;)

atata timp cat nu te iubeste pt ceea ce esti, nu merita sa-i acorzi nici macar un minut din timpul tau pretios :D

sper sa nu credeti ca am vorbit prostii :) am incercat doar sa dau un sfat si sper ca am reusit sa dau unul bun ca si ceilalti :)

te pup si ai grija de tine
matza23
Postat pe 8 Noiembrie 2008 18:51
De la: criss3, la data 2008-11-07 08:50:14buna raluca! sa stii ca tu chiar nu esti grasa. eu in schimb da. dar in privinta barbatilor nu m-am plans niciodata. adica i-am acceptat langa mine decat pe acei barbati care vad mai departe de fizic. si am avut un prieten un an de zile care era opusul meu, f slab, insa niciodata nu s-a plans de cum arat eu, dar relatia nu a tinut prea mult si-a gasit o prietena 'cu bani' care ii satisfacea toate poftele. deci e mai trist asa. acum sunt indragostita de un tip cu 7 ani mai mare ca mine, care la fel mi-a zis ca nu are nici o problema cu kg-ele mele, ma vede atragatoare insa nu se poate indrag de mine si ne vedem din cand in cand, ne sarutam insa nimic mai mult. pot spune ca sufar enorm din aceasta cauza si nu stiu ce sa fac, ce sa schimb. mai am o problema: sunt virgina si chiar as vrea sa imi incep viata sexuala cu el, dar cand stiu ca nu simte nimic pt mine dau inapoi. poate ma ajutati cu un sfat fetelor. ms! cristina



sunt de acord cu ralukiss sa incerci sa vorbesti cu el si sa vezi ce vrea si el de fapt. daca tu nu vrei ce vrea el, eu zic sa nu faci nici un pas referitor la viata sexuala... sau sa n-o faci de dragul lui... daca tu o sa vrei sa faci pasul asta stiind ca el nu te iubeste si probabil nu vrea o relatie stabila (mai mult ca sigur) este alegerea ta... dar gandeste-te nu de doua ori, ci de 4 ori inainte sa faci ceva ce dupa este posibil sa regreti :(

si fetelor nu va mai ganditi la kg in + pt ca se plang "iubitii" trebuie sa ne simtit noi bine in pielea noastra, nu ei in pielea noastra :P nu cred ca am auzit vreo fata/femeie sa se planga de iubitul ei ca e prea gras sau ca are gura stramba :P daca nu ii convine ceva, e liber ca pasarea cerului sa plece :D

si uite un citat care mi se pare plin de adevar :) "Do you love me because I'm beautiful, or am I beautiful because you love me?" raspunsul stiti care trebuie sa fie :P

daca nu credeti ca este adevarat, va pot da un exemplu :P
matza23
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:07
De la: Ralukiss, la data 2008-11-06 20:18:51deci... i'm soooo stupid :|


you're not stupid ralukiss

si sa stii ca acum m-am uitat peste pozele tale si esti super draguta si in nici un caz grasa :|

trebuie sa ai mai multa incredere in tine si cum spuneau si altii, sa inveti sa te iubesti!

de cate ori te uiti in oglinda spune-ti cat de frumoasa esti, "hmmm...ce ochi frumosi am ;;)" si chestii din astea si o sa vezi ce bine o sa te simti dupa :)

sper sa nu te deranjeze ce am scris si sa te ajute >:D<

sper sa mai ne spui ce ai facut si cum te mai simti cand iti vei rezolva problema cu netu' :)
matza23
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:15
De la: Georgia99, la data 2008-10-18 18:23:53am specificat..nu s-a intamplat la 19 ani :D eram mai mica, 16. Iar tipul ala chiar nu merita. El nu arata atat de bine, avea insa o parere ffff buna despre el. Iar acum se tine numai dupa mine, sa il iert, etc. Dar acum mi-am gasit un iubit super, asa ca....sa se tot tina dupa mine, ca degeaba se tine :))



niciodata sa nu te simti "urata si oribila" din cauza comportamentului unui baiat sau ce spune!! de ce sa fii tu complexata cand el n-a stiut sa aprecieze ce avea langa el? :|

bafta in noua relatie! sa auzim numai de bine!
matza23
Postat pe 8 Noiembrie 2008 19:19
sunt de acord cu ralukiss sa incerci sa vorbesti cu el si sa vezi ce vrea si el de fapt. daca tu nu vrei ce vrea el, eu zic sa nu faci nici un pas referitor la viata sexuala... sau sa n-o faci de dragul lui... daca tu o sa vrei sa faci pasul asta stiind ca el nu te iubeste si probabil nu vrea o relatie stabila (mai mult ca sigur) este alegerea ta... dar gandeste-te nu de doua ori, ci de 4 ori inainte sa faci ceva ce dupa este posibil sa regreti :(



fetelor, va multumesc din inima pentru sfaturi!
uneori e mai usor sa nu asculti pe cei din jur si sa faci tot ce te taie capul (sau ce-ti zice inima)..... dar de cele mai multe ori tot la vorba lor ajungi....

matzo, am incercat
m-a caut iarasi, acum o luna si ceva. ca de obicei
am hotarat sa ne intalnim sa vorbim
insa...am mers la o prietena f buna de-a mea acasa...si am hotarat sa fim iar impreuna. Fara prea multe cuvinte.
Imi fusese un dor nebun de el, si (cel putin asa parea) lui de mine...
Insa, dupa mai putin de o luna, in care ne-am vazut uneori chiar si o data pe saptamana (desi suntem in acelasi oras, de la el pana la mine sunt 20 de minute de mers pe jos.... eh...ma mai suna seara sa merg la el, cand era singur. eu bineinteles, refuzam)
Ma trezesc intr-o seara cu un mesaj de la el, nu mai stiusem nimic 2 zile de el... Il deranjez. Il stresez. Sa nu il mai caut. Nici la mesaj imi cerea sa nu ii raspund, pentru ca si un mesaj de la mine avea puterea de a-l enerva.

L-am sunat si mi-a spus ca asta vrea. Sa il las in pace.
Asta am facut. I-am inchis. Abia dupa cateva minute am realizat si am izbucnit in plans.

Dupa 2 zile, tot prietena mea, a vorbit cu el, pe net.
Si l-a intrebat ce s-a intamplat. De ce se poarta asa cu mine.
I-a spus pur si simplu ca s-a saturat de mine, ca se intalnea cu mine, DOAR pentru ca asa voiam eu. Si ca el a incercat de multe ori sa-mi explice cum sta treaba, dar eu nu am vrut sa aud. (Numa minciuni)
Apoi, el are o relatie de mult timp si nu ii place sa isi insele prietena.

A...ca sa nu mai spun ca ultima data cand ne-am intalnit, eu eram fff abatuta, speriata si suparata. Si l-am intrebat ce are de gand cu noi. cu mine. Si mi-a raspuns foarte calm ca vrea sa incercam. Am vrut sa-l intreb daca are pe altcineva, dar mi s-a parut cea mai idioata intrebare la momentul respectiv.
Se purta suuper frumos cu mine, vorbea frumos....dar facea ce facea si mai facea cate o aluzie sexuala, la care eu zambeam si schimbam vorba.

Eu am avut, pana in aprilie, o relatie. A durat un an si jumatate. Tipul respectiv pur si simplu ma adora. Mai rar baieti ca el. Iar scumpul meu 'iubit' era aproape sigur ca eu numa sunt virgina. Ha! asta era intrebarea ce-i macina lui sufletzelul, saracul de el. Cred ca de curiozitate, din dorinta de a afla daca mai sunt sau nu virgina nu dormea el noaptea....

a...ca sa nu mai zic. Un prieten de-al lui, cu care s-a certat, cam din cauza mea, pentru ca la un moment dat ala cica se indragostise de mine, mi-a spus, nu de foarte mult timp, ca scumpicul meu facuse chiar par
ralukiss
Postat pe 8 Noiembrie 2008 22:19
scuze. am avut o problema si nu am apucat sa postez tot. asa ca voi termina acu ce aveam de spus :)

deci...cum spuneam... am aflat ca facuse pariuri cu prietenii lui... si eu eram subiectul pariurilor lui...
nu m-a deranjat suficient asta. si tot am aceeptat sa avem o relatie.

Dar...acum nu stiu. Nu mai vreau. Nici prin gand nu imi trece sa mai am vreo legatura cu el. Mi-e scarba de el. Poate pare aiurea. Nu numai ca m-a mintit si m-a injosit. dar m-a inselat.

Cred ca am trecut prin multe...pt el...pentru mine, pentru noi. dar asta nu o meritam...
Acum pot spune ca nu vreau sa mai aud de el. si de data asta chiar ma voi tine de promisiune :)
ralukiss
Postat pe 9 Noiembrie 2008 16:10
De la: anarotaru, la data 2008-09-19 21:30:48am prieten si tin la el...dar pentru 1.63 m si 59 kg...cred k e prea mult...desi...la coapse imi cam ies oasele...cum credeti?




mai fata! scuza-ma ca te iau asa, dar 59 de kg si 1.63 e mai mult de ok!
Kr1sst1na
Postat pe 24 Noiembrie 2008 16:45
De la: Ralukiss, la data 2008-11-06 20:18:51deci... i'm soooo stupid :|


Da esti, pentru ca te lasi afectata de asemenea aberatii, gandeste-te ca daca te-ar gasi dezgustatoare nu te-ar mai cauta.

Asa ca dat aviatoare cand un fraier nerecunascator ca asta iti spune va esti grasa, vreau sa-i zambesti si sa-i spui: "Nu sunt grasa draga, SUNT ENORMA si ma bucur ca iti place, probabil ca asta este motivul pentru care stai cu mine si ma alinti atat de des"
OrizonturiDeschise
Postat pe 24 Noiembrie 2008 20:48
Scumpa mea,inca un sfat:fugi cat poti de repede!Poate ca inca nu-ti dai seama cam cat de periculosi pot fi astfel de indivizi.
Am fost maritata cu un asemenea specimen.Eram plinuta de cand m-a cunoscut.Doar ca pe parcurs s-a gandit probabil ca merita sa fiu mai subtirica.Dupa o cearta serioasa,ne-am despartit si eu am slabit f mult(nu mai mancam de \"depresata\" ce eram).Am ajuns la 52 kg/1,69m.Din pacate,perioada asta mi-a afectat metabolismul pe termen lung.Acum,la 6 ani distanta,inca mai trag ponoasele.In fine,ma vede,innebuneste dupa mine si ne casatorim.Dupa vreun an,am luat inapoi in greutate.Si de aici a inceput razboiul lui psihologic.Ma facea sa ma simt cea mai urata femeie,ca nu s-ar mai fi uitat nici un barbat la mine(el fusese primul meu),ca ce norocoasa sunt ca mai sta cu mine.Si totul fff subtil.Ajunsesem in cele mai crunte momente sa ma imaginez taindu-ma cu un cutit pt a scapa de kg in plus.
Din fericire,m-am trezit.Am divortat,dar am dat in extrema cealalta.Eram atat de insetata sa fiu si eu complimentata incat acceptam orice looser langa mine,doar sa \"vrajeasca\" bine.
Si uite-asa,din cauza unui nenorocit,am suferit inca vreo 2 ani dupa divort.Acum sunt bine,usor plinuta,insa impacata cu mine.Am descoperit curajul sa le rad in fata multora care ma sfatuiau sa mai dau jos.Si cu aceasta incredere nebuna in mine m-a gasit un El,frumos de pica,dar care se mandreste cu mine pe de-a intregul!
Scuze daca am scris cam mult,dar am vrut sa trag si un semnal de alarma asupra traumelor psihologice pe care le poate lasa un individ de genul.Multi vorbesc de palme si batai,dar ranile \"nevazute\" sunt cel mai greu de vindecat.
tgv
Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:14
De la: tgv, la data 2008-11-25 14:14:11Scumpa mea,inca un sfat:fugi cat poti de repede!Poate ca inca nu-ti dai seama cam cat de periculosi pot fi astfel de indivizi.
Am fost maritata cu un asemenea specimen.Eram plinuta de cand m-a cunoscut.Doar ca pe parcurs s-a gandit probabil ca merita sa fiu mai subtirica.Dupa o cearta serioasa,ne-am despartit si eu am slabit f mult(nu mai mancam de \"depresata\" ce eram).Am ajuns la 52 kg/1,69m.Din pacate,perioada asta mi-a afectat metabolismul pe termen lung.Acum,la 6 ani distanta,inca mai trag ponoasele.In fine,ma vede,innebuneste dupa mine si ne casatorim.Dupa vreun an,am luat inapoi in greutate.Si de aici a inceput razboiul lui psihologic.Ma facea sa ma simt cea mai urata femeie,ca nu s-ar mai fi uitat nici un barbat la mine(el fusese primul meu),ca ce norocoasa sunt ca mai sta cu mine.Si totul fff subtil.Ajunsesem in cele mai crunte momente sa ma imaginez taindu-ma cu un cutit pt a scapa de kg in plus.
Din fericire,m-am trezit.Am divortat,dar am dat in extrema cealalta.Eram atat de insetata sa fiu si eu complimentata incat acceptam orice looser langa mine,doar sa \"vrajeasca\" bine.
Si uite-asa,din cauza unui nenorocit,am suferit inca vreo 2 ani dupa divort.Acum sunt bine,usor plinuta,insa impacata cu mine.Am descoperit curajul sa le rad in fata multora care ma sfatuiau sa mai dau jos.Si cu aceasta incredere nebuna in mine m-a gasit un El,frumos de pica,dar care se mandreste cu mine pe de-a intregul!
Scuze daca am scris cam mult,dar am vrut sa trag si un semnal de alarma asupra traumelor psihologice pe care le poate lasa un individ de genul.Multi vorbesc de palme si batai,dar ranile \"nevazute\" sunt cel mai greu de vindecat.




Bravo !

Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:25
Fetelor, aveti maare dreptate. E o mare prostie, o "ceva" ce care se tot lega, probabil ar fi gasit imediat altceva daca ii faceam pe plac, daca slabeam in timp f scurt atat cat considera el...
In fine, cred ca acum chiar mi-am dat seama (probabil stiam asta de mai mult timp, dar nu voiam sa accept) ca e o maaare prostie din partea mea sa-i fac jocul. Mai ales acum cand am ajuns sa ma inteleg ff bine cu cineva, care se poarta fooarte frumos cu mine, chiar nu am nimic sa-i reprosez. Iar pe 'el', il ignor. Totalmente. M-am trezit intr-o noapte cu un mesaj oribil. Apoi, intrebat de prietena mea, singura care ii mai vorbeste din cunoscutii mei, a spus ca a facut asta doar sa vada cum reactionez, daca ii raspund, etc... si eu...nimic. Iar acum, cand intra pe mess,ma contacteaza de fiecare data, buzzuri, intrebari de genu "mai tii la mine?", "iti mai place de mine?", iar eu...nimic.
Pur si simplu, nu vreau sa mai stiu de el...
ralukiss
Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:47
Nu pot sa va spun cat de trist mi se pare, ingrijorator, chiar ca suntem atat de prostutze uneori si credem in orbeste in niste...prostii. Da, prostii, dar spuse de cel pe care (credem, sau chiar) il iubim...

take care
ralukiss
Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:49
De la: Alecsu, la data 2008-11-24 20:48:45
De la: Ralukiss, la data 2008-11-06 20:18:51deci... i'm soooo stupid :|


Da esti, pentru ca te lasi afectata de asemenea aberatii, gandeste-te ca daca te-ar gasi dezgustatoare nu te-ar mai cauta.

Asa ca dat aviatoare cand un fraier nerecunascator ca asta iti spune va esti grasa, vreau sa-i zambesti si sa-i spui: "Nu sunt grasa draga, SUNT ENORMA si ma bucur ca iti place, probabil ca asta este motivul pentru care stai cu mine si ma alinti atat de des"


esti tare
ralukiss
Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:51
De la: Ralukiss, la data 2008-11-25 14:47:34Fetelor, aveti maare dreptate. E o mare prostie, o "ceva" ce care se tot lega, probabil ar fi gasit imediat altceva daca ii faceam pe plac, daca slabeam in timp f scurt atat cat considera el...
In fine, cred ca acum chiar mi-am dat seama (probabil stiam asta de mai mult timp, dar nu voiam sa accept) ca e o maaare prostie din partea mea sa-i fac jocul. Mai ales acum cand am ajuns sa ma inteleg ff bine cu cineva, care se poarta fooarte frumos cu mine, chiar nu am nimic sa-i reprosez. Iar pe 'el', il ignor. Totalmente. M-am trezit intr-o noapte cu un mesaj oribil. Apoi, intrebat de prietena mea, singura care ii mai vorbeste din cunoscutii mei, a spus ca a facut asta doar sa vada cum reactionez, daca ii raspund, etc... si eu...nimic. Iar acum, cand intra pe mess,ma contacteaza de fiecare data, buzzuri, intrebari de genu "mai tii la mine?", "iti mai place de mine?", iar eu...nimic.
Pur si simplu, nu vreau sa mai stiu de el...

Foarte bine faci

Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:52


Bravo! Sincer,ma bucur ca te-ai distantat.Mai ales ca stim prea bine cat e de greu sa-l ignori si ca,cu cat il tratezi mai mult cu indiferenta,cu atat incearca sa mai trezeasca ceva in tine.
Sa ai parte de iubirea adevarata!
tgv
Postat pe 25 Noiembrie 2008 15:00
De la: tgv, la data 2008-11-25 15:00:16

Bravo! Sincer,ma bucur ca te-ai distantat.Mai ales ca stim prea bine cat e de greu sa-l ignori si ca,cu cat il tratezi mai mult cu indiferenta,cu atat incearca sa mai trezeasca ceva in tine.
Sa ai parte de iubirea adevarata!


:) crede-ma, nu e chiar asa de greu sa il ignor cand imi amintesc cat de frumos facea sa para totul, si de fapt era doar o mare minciuna, o pacaleala, un pariu pus, poate chiar cu el insusi...
de ficare data imi amintesc ca in acea perioada eram "cealalata", fara sa stiu. si ma apuca greata....

deci...o sa fie bine :) incepe sa rasara soarele
ralukiss
Postat pe 26 Noiembrie 2008 15:21
hmm ... atunci recapa-ta incet incet tot ce ai pierdut: zambetul, stralucirea, entuzismul, sclipirea sin ochi si nu lasa soarele sa straluceasca, fa-l tu sa straluceasca prin tine, prin ochii tai sa raspandesti incredere in tine si fortele tale.

Esti o luptatoare si vreau sa cred ca si o invingatoare asa ca eu de la tine astept sa-mi demonstrezi ca poti:).
Iar daca vreodata vei simti cea mai mica indoiala ca nu vei reusi nu te gandi la lucrurile frumoase petrecute alaturi de el, la astea te vei gandi cand le vei povesti nepotilor, gandeste-te ca meriti sa ai langa tine pe cineva care sa te respecte, sa te rasfete si de ce nu sa te invete sa iubesti asa cum n-ai iubit pana acum!


Pupici si succes!

Cu drag,
KrISS
Kr1sst1na
Postat pe 27 Noiembrie 2008 20:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dilema mare ... 27 De la: cocoyonela 26 Februarie 2009 18:08
Il urasc pe fratele lui!!!!!!!!!!!!!!! 14 De la: mirogow 27 Iunie 2009 20:22
Cum sa-l cuceresti si sa-l faci al tau 54 De la: guru_ion 6 Noiembrie 2011 20:02
Help, ceva idei 2 De la: oana84onutza 19 Februarie 2010 18:30
Deci cum sa va zic ... 132 De la: Kathara 15 Ianuarie 2010 00:58