Setari Cookie-uri

Piedica unei relatii poate fi... greutatea!?!??

Buna Raluca ! :* am si eu o poveste asemanatoare..incerc sao simplific,ma rog, sper sa ai rabdare sa citesti :D si sper s afiu destul de coerenta

Timp de 5 ani am avut or elatie cu un tip cu 8 ani mai mare, care ma fascinase prin felul lui matur de a fi,ma atragea, ma aprindeam numai cand se uita la mine, aveam tot timpul fluturasi in stomac cand eram cu el. Nua ma vut o relatie 5 ani de zile intregi,aveam pauze..el tot timpul ma cauta, eu mai ma suparam pe el k facea niste faze aiurea. Aveam suspiciuni ca ar mai avea o prietena, nu neaparat iubita, o tipa cu care se culca, pt k eu eram prea mik si nici makr nu mi-a propus sa fac asta. Tot timpul s eintrocea la mine, iar eu k o proasta il iertam, k oricum nu aveam alta preocupare...pana intr-o zi, cand oficial eram impreuna...il sun seara si imi raspunde o tipa ; nu mi-am pierdut cumpatul, am intrebat de el , m-a intrebat cine sunt..ma rog..pana la urma mi-am dat seama k o ardea cu tipa aia si am aflat p urma ca era si cu ea d eun timp. Eu am vrut sa am o discutie civilizata cu el. L-am intrebat de ce? pt k nu ma supram dk imi zicea ok fato, nu mai merge, nu imi place de tine,haide s ao incheiem. Apreciam daca spunea asta, dar nu sa aflu asa, dintr-o intamplare, de la tipa cu care se culca...el nu mi-a zis nimic, nu mi-a raspuns la tel o vreme si l-am lasat...dupa ateva luni mi-a dat mesaj si si-a cerut scuze, nici makr nu avea curajul sa vb cu mine...dupa aceea ma cautat si am avut acea discutie si mi-a zis k a avut o relatie cu tipa aia, pt k arata f bine, si al corp si al fata, am vazut-o si eu, o tipa frumoasa...asta a pus capac pentru mine, adik de atunci mi-am pierdut increderea in mine si ink o am pierduta, ma cred urata si oribila...iar ce este amzuant este k el chiar nu este o frumusete de baiat....ma rog..ideea e sa nu apuci sa devii ca mine o complexata, incearca sa il eviti pe acest prieten al tau, stiu ca nu este usor, dar o faci pt binele tau ;) cel mai mult conteaza increderea pe care o ai in tine.

Ai grija de u !

Postat pe 15 Septembrie 2008 22:05
De la: Georgia99, la data 2008-09-15 22:05:34Buna Raluca ! :* am si eu o poveste asemanatoare..incerc sao simplific,ma rog, sper sa ai rabdare sa citesti :D si sper s afiu destul de coerenta

Timp de 5 ani am avut or elatie cu un tip cu 8 ani mai mare, care ma fascinase prin felul lui matur de a fi,ma atragea, ma aprindeam numai cand se uita la mine, aveam tot timpul fluturasi in stomac cand eram cu el. Nua ma vut o relatie 5 ani de zile intregi,aveam pauze..el tot timpul ma cauta, eu mai ma suparam pe el k facea niste faze aiurea. Aveam suspiciuni ca ar mai avea o prietena, nu neaparat iubita, o tipa cu care se culca, pt k eu eram prea mik si nici makr nu mi-a propus sa fac asta. Tot timpul s eintrocea la mine, iar eu k o proasta il iertam, k oricum nu aveam alta preocupare...pana intr-o zi, cand oficial eram impreuna...il sun seara si imi raspunde o tipa ; nu mi-am pierdut cumpatul, am intrebat de el , m-a intrebat cine sunt..ma rog..pana la urma mi-am dat seama k o ardea cu tipa aia si am aflat p urma ca era si cu ea d eun timp. Eu am vrut sa am o discutie civilizata cu el. L-am intrebat de ce? pt k nu ma supram dk imi zicea ok fato, nu mai merge, nu imi place de tine,haide s ao incheiem. Apreciam daca spunea asta, dar nu sa aflu asa, dintr-o intamplare, de la tipa cu care se culca...el nu mi-a zis nimic, nu mi-a raspuns la tel o vreme si l-am lasat...dupa ateva luni mi-a dat mesaj si si-a cerut scuze, nici makr nu avea curajul sa vb cu mine...dupa aceea ma cautat si am avut acea discutie si mi-a zis k a avut o relatie cu tipa aia, pt k arata f bine, si al corp si al fata, am vazut-o si eu, o tipa frumoasa...asta a pus capac pentru mine, adik de atunci mi-am pierdut increderea in mine si ink o am pierduta, ma cred urata si oribila...iar ce este amzuant este k el chiar nu este o frumusete de baiat....ma rog..ideea e sa nu apuci sa devii ca mine o complexata, incearca sa il eviti pe acest prieten al tau, stiu ca nu este usor, dar o faci pt binele tau ;) cel mai mult conteaza increderea pe care o ai in tine.

Ai grija de u !



Georgia, multumesc din suflet pentru rabdarea si timpul acordat.
Povestile noaste se aseamana un pic (in plus, eu stiu, chiar de la el ca are o amica cu care doar de... intelegi tu. si marea lui curiozitate e daca mai sunt sau nu virgina, cea mai lunga relatie a mea fiind de 1 an si jumatate. insa niciodata nu i-am spus nici "da",nici "ba". din partea mea, poate crede ce doreste in aceasta privinta, pentru ca nu merita un raspuns clar.)

Da, ai dreptate. nu merita. deja au trecut ceva zile. Am inceput scoala..cand sunt in priza toata ziua,rar imi amintesc de el, nu am timp.Sunt sigura ca am sa trec peste asta.

De mica mi s-a spus ca sunt grasuta, pentru ca asa sunt, insa, el nu a facut decat sa ma 'ajute' sa ma desconsider.

Si culmea, si in cazul meu, nu este o frumusete. Daca nu ar fi atat de inalt si altletic, si nu ar avea ochisorii aia atat de frumusei...nu ar da nimeni 2 bani pe el. oricum toata lumea se fereste de el si de reputatia sa....


Multumesc din suflet inca o data. si tu sa ai grija
ralukiss
Postat pe 16 Septembrie 2008 21:02
asa eram si eu.grasuta, indragostita, disperata.a durat calvarul meu timp de un an si 3 luni..apoi, a disparut brusc in cateva zile.stii dc?pentru ca am descoperit iubirea...si prin iubire, m am descoperit pe mine, felul meu de a fi, am inteles de ce imi spunea lumea ca sunt desteapta, amuzanta..nu ma laud, ci vreau doar sa ti explic schimbarile prin care am trecut.diferenta dintre noi 2 este ca la mine, fostul, arata super bine!nu mi venea sa cred cand flirta cu mine si imi dadea de inteles ca ar vrea sa fie ceva intre noi.apoi au inceput discutiile...perioada grea..dar a rasarit soarele!!nu m am uitat peste profilul tau deci nu stiu cat de draguta esti...nici nu vreau sa stiu, pentru ca frumusetea din interior o evidentiaza pe cea de afara.stii cum stau lucrurile la mn acum?eu sunt la fel de plinuta (poate putin mai mult:D), mai indragostita, mai fericita, mai iubita.fostul...nu mai are din frumusetea de atunci decat ochii...in rest...m uit la el si este atat de urat!!din cauza rautatii lui!!si a pierdut stralucirea!!pe cand eu...rasar odata cu soarele in fiecare zi!!m uit in oglinda si spun.."azi sunt mai frumoasa" fa si tu asa, da ti o sansa noua..a inceput scoala...tine te de ea!fa nebunii daca esti la liceu!viseaza!zambeste!iubeste!!ai grija de tine!
lil_mariuk
Postat pe 17 Septembrie 2008 14:31
Acum un an jumate aveam 49 de kg uneori ajungand la 52 .
Barbatii , garla dupa mine ,ajunsesem la un moment sa-mi bag picioarele in ei de barbati pentru ca eram convinsa ca toti se uitau la fizicul meu si nu la ce aveam in cap.

De aici se trag si toate experientele mele pentru ca spre rusinea mea trebuie sa recunosc faptul ca m-am jucat cu barbatii cum aveam eu chef.
Daca initial un tip ma placea pentru fizic,modul meu de a fi venea in completarea fizicului si de aici potopul

In urma unei cure cu revalid+supradyn si alte vitamine de genul m-am trezit cu vreo 5 kg in plus dupa care am fost plecata in sua vreo doua luni de zile si din ianuarie m-am trezit ditamai balena.
Poate unora 67 de kg nu li se pare mult pentru mine insa este ...

Asa ca acu-s femeie cu greutate dar am ramas cu acelasi succes la barbati de unde concluzia mea logica ca nu conteaza greutatea.

Am avut o perioada de vreo luna de zile in care incepusem sa-mi pierd increderea in mine si devenisem frustrata din cauza acestui surplus de greutate.
Modul in care te comporti cand esti cu un tip conteaza foarte mult , daca tu nu ai incredere in tine , daca nu te placi pe tine insuti persoana din fata ta nu are cum sa te aprecieze mai mult .'
Important este ca tu sa te simti bine in pielea ta , grasa,slaba,cu nasul mare , cu sau fara sani .....chiar nu conteaza cum arati pentru persoana iubita.

Daca tipul este atat de idiot incat sa iasa cu tine o perioada si apoi sa-ti spuna ca esti grasa nu merita sa-ti pierzi timpul cu el .
Tu ai atuul fata de el ca nu te-ai ingrasat pe parcurs ,ca atunci cand te-a cunoscut erai la fel iar cand a ales sa iasa cu tine a stiut ce alege.



iris_4_ever
Postat pe 17 Septembrie 2008 15:13
De la: lil_mariuk, la data 2008-09-17 14:31:42asa eram si eu.grasuta, indragostita, disperata.a durat calvarul meu timp de un an si 3 luni..apoi, a disparut brusc in cateva zile.stii dc?pentru ca am descoperit iubirea...si prin iubire, m am descoperit pe mine, felul meu de a fi, am inteles de ce imi spunea lumea ca sunt desteapta, amuzanta..nu ma laud, ci vreau doar sa ti explic schimbarile prin care am trecut.diferenta dintre noi 2 este ca la mine, fostul, arata super bine!nu mi venea sa cred cand flirta cu mine si imi dadea de inteles ca ar vrea sa fie ceva intre noi.apoi au inceput discutiile...perioada grea..dar a rasarit soarele!!nu m am uitat peste profilul tau deci nu stiu cat de draguta esti...nici nu vreau sa stiu, pentru ca frumusetea din interior o evidentiaza pe cea de afara.stii cum stau lucrurile la mn acum?eu sunt la fel de plinuta (poate putin mai mult:D), mai indragostita, mai fericita, mai iubita.fostul...nu mai are din frumusetea de atunci decat ochii...in rest...m uit la el si este atat de urat!!din cauza rautatii lui!!si a pierdut stralucirea!!pe cand eu...rasar odata cu soarele in fiecare zi!!m uit in oglinda si spun.."azi sunt mai frumoasa" fa si tu asa, da ti o sansa noua..a inceput scoala...tine te de ea!fa nebunii daca esti la liceu!viseaza!zambeste!iubeste!!ai grija de tine!


sper sa fi la fel de fericita si iubita tot restul vietii. multumesc muult de tot, inseamna mai mult decat va imaginati faptul ca-mi raspundeti.
Deja ma simt mai frumoasa
ralukiss
Postat pe 17 Septembrie 2008 18:44
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-17 15:13:03Acum un an jumate aveam 49 de kg uneori ajungand la 52 .
Barbatii , garla dupa mine ,ajunsesem la un moment sa-mi bag picioarele in ei de barbati pentru ca eram convinsa ca toti se uitau la fizicul meu si nu la ce aveam in cap.

De aici se trag si toate experientele mele pentru ca spre rusinea mea trebuie sa recunosc faptul ca m-am jucat cu barbatii cum aveam eu chef.
Daca initial un tip ma placea pentru fizic,modul meu de a fi venea in completarea fizicului si de aici potopul

In urma unei cure cu revalid+supradyn si alte vitamine de genul m-am trezit cu vreo 5 kg in plus dupa care am fost plecata in sua vreo doua luni de zile si din ianuarie m-am trezit ditamai balena.
Poate unora 67 de kg nu li se pare mult pentru mine insa este ...

Asa ca acu-s femeie cu greutate dar am ramas cu acelasi succes la barbati de unde concluzia mea logica ca nu conteaza greutatea.

Am avut o perioada de vreo luna de zile in care incepusem sa-mi pierd increderea in mine si devenisem frustrata din cauza acestui surplus de greutate.
Modul in care te comporti cand esti cu un tip conteaza foarte mult , daca tu nu ai incredere in tine , daca nu te placi pe tine insuti persoana din fata ta nu are cum sa te aprecieze mai mult .'
Important este ca tu sa te simti bine in pielea ta , grasa,slaba,cu nasul mare , cu sau fara sani .....chiar nu conteaza cum arati pentru persoana iubita.

Daca tipul este atat de idiot incat sa iasa cu tine o perioada si apoi sa-ti spuna ca esti grasa nu merita sa-ti pierzi timpul cu el .
Tu ai atuul fata de el ca nu te-ai ingrasat pe parcurs ,ca atunci cand te-a cunoscut erai la fel iar cand a ales sa iasa cu tine a stiut ce alege.






ai dreptate. dar...acum fiecare face ce vrea. el a ales. tacerea spune mai mult decat mii de cuvinte. am inteles ceea ce am dorit si am actionat in consecinta. mai bine mai tarziu decat niciodata.
a avut ocazia sa ma aiba, acum poate sa stea si in cap pe arcul de trimuf, nu ma mai intereseaza. mi-a facut destul rau.
iar legat de greutate...o sa am grija si de asta. dar numai si numai pentru mine.

ralukiss
Postat pe 17 Septembrie 2008 18:47
Iris are foarte mare dreptate,cel mai important este sa te placi tu pe tine pentru k avand incredere in tine n-o sa mai permiti nimanui sa-ti faca ce-ti face el.Si eu am fost plinuta,dar era o problema medicala,iar culmea dupa ce am slabit iubitul meu de atunci isi dorea foarte tare sa ma ingras pt k nu-i placeau slabanoagele.
annk48
Postat pe 17 Septembrie 2008 20:38
Ai doua probleme: 1- il iubesti (sau crezi k il iubesti) si 2- nu ai incredere in u. Dar le poti rezolva pe aman2: evita-l pe tipul respectiv pentru ca-ti face mai mult rau decat bine si poate o sa gasesti un baiat care sa te faca sa te simti iubita, frumoasa, despteapt, de toate. dar nu te mai agata de tipul ala... detaseaza-te de el, pentru k si el pare nehotarat, si pe langa asta mai e si nesi, parearea mea... Mai bine incerci sa il uiti, si suferi acum o luna, 2 sau 3 decat sa te mai chinui inca nu stiu cata vreme de acum in colo. Si oricum, esti asa cum te simti, dak tu te simti bine in pielea ta, e ok, oricum ai fi.
Andreea_B2
Postat pe 19 Septembrie 2008 13:07
am prieten si tin la el...dar pentru 1.63 m si 59 kg...cred k e prea mult...desi...la coapse imi cam ies oasele...cum credeti?
misterious
Postat pe 19 Septembrie 2008 21:30
De la: Ralukiss, la data 2008-09-14 09:59:38Voi ce parere aveti?

Sa va dau citatul complet: "Din punct de vedere fizic, exista 3 lucruri importante: inaltmine, greutate, volum. Primul este ok. Restul nu."

Mie mi se pare o maaaaarre mare vrajala, pur si simplu o replica in spatele careia isi ascunde frustrarile si teama de a fi respins chiar de toata lumea. Si, in plus, isi perimite sa-mi vorbeasca oricum, pentru ca stie ca eu nu spun nimic, nu ma revolt, nu fac scandal, sau fac....dar apoi trece. Stie ca eu ma supar, si imi trece, imi trece pentru ca-l iubesc, chiar daca nu i-am spus-o niciodata(si ma simt atat de vinovata).

Ce ar putea sa mai vrea acest om de la mine? Cand oare se va termina joaca asta continua cu "Te vreau/ Ba stai, nu te vreau ca esti prea grasa./ Stai, m-am gandit mai bine, poti sa slabesti, nu pot fara tine./ Adevarul e ca nu am nevoie de inca o belea pe cap."
De ce nu ma lasa naiba o data in pace pentru totdeauna, m-am saturat sa fiu de 3ani jucaria lui, sa-si aduca aminte de mine odata la 3luni. M-am saturat de glumele lui nesarate si de aceleasi apropouri legate de lucruri pe care nu le va avea niciodata. M-am saturat sa fiu jucaria lui preferata.
Uf. daca merit o placuta atarnata de gat pe care sa scrie "Gabarit depasit" si niste luminite galbene, sa ma lase in pace. Dar odata pentru totdeauna.

Ce am facut atat de rau incat nu merit sa fiu...ignorata? Sincer, in momentul de fata e tot ce imi doresc de la el, pentru ca in felul asta simt ca innebunesc. La propriu. De dor, de furie, de durere si de disperare.



Scuzati-mi, va rog, greselile de ortografie, si eventulalele incoerente ale textului.
Multumesc mult celor care isi vor pierde cateva minute sa-mi citeasca "Of-ul" si le multumesc si mai mult celor care-mi vor si spune ceva, orice, pentru ca eu, sincer, nu mai stiu ce sa fac :(


Eu cred ca, nu ar trebuii sa fie o problema, in mod normal.

F**t him & next! Ai sa gasesti baiatul care sa te aprecieze asa cum esti!

Sa nu te apuci cumva sa te autopedepsesti (cum se mai intampla, de regula), pt ca esti mai plinutza. Nu merita!



Postat pe 20 Septembrie 2008 15:05
Buna Raluca.Tema propusa de tine a fost dezbatuta de atatea ori si am fost in situatia ta de n ori daar parca ultima oara a fost cel mai rau.Incerc sa nu scriu foarte mult ci doar esentialul.
Niciodata nu am fost o slabanoaga intoadeuna am fost o plinuta,o grasuta,o pufoasa:)Sa ffi de mica asa iti dai seama ce efecte are asupra psihicului sa mergi cu ochii in pamant pe strada,sa rosesti la orice buna din partea unui coleg frumusel dar care nu ar avea ochi pentru tine.
In fine satula de greutatea mea care deja imi dadea si ma mari batai de cap m-am pus pe slabit cura,sala,ambitie.Eram singura dar ma simteam asa de bine ca munceam pentru mine ma modelam asa cum vroiam si rezultatele erau vizibile si satisfacatoare.Dintro data a aparut un EL nu frumos dar destept al naibii si tare placut prin caracter si asa am inceput o relatie cu sa-i zicem NEA:)Totul ca in orice relatie bun si frumos iesiri,cadouri,flori,atentie etc pana cand am ajuns sa stam impreuna si lucrurile nu au mai fost asa de roz.Cand mergeam pe strada nu ma tinea de mana pretextul lui ca nu ii place dar il vedeam cum se uita in ochii celor care treceau pe langa noi doar doar o vedea ceva de genul vai saraca fata.Insa oamenii eru preocupati cu ale lor insa cand imi zambea un tip pe strada nu-l deranja spunandu-mi k nu este gelos.Am trecut peste astea ca dupa un an si ceva timp in care eu ma indragostisem ca eram doar un COMPROMIS ca lui nu-i plac fetele ca mine ci cele fara nimic in cap dar SLABE.Mi-a rupt inima in doua dar ce sa-i fac degeaba plangeam si ma uitam la el parca era facut din piatra.Nu am fost buna de nimic mult timp slabisem fara sa vreau nici mancare nu mai vroiam,colegii de serviciu imi spuneau ca aratam ca o fantoma,familia se uita la mine si degeaba incercau...nu vroiam pe nimeni decat pe EL.De atunci a trecut un an si ceva am trecut peste acest OM desi acum il accept in viata mea doar ca amic si din cand in cand mai vorbim recunpaste ca a gresit si ca relatia cu mine a fost cea mai frumoasa pe care a avut-o.Eu acum sunt iubita de altcinva caruia nu-i trebuie forme perfecte sa ma tine de mana pe strada si care se mandreste cu mine si uneori e chiar gelos cand cineva se uita gales la mine.Roata se intoarce...eu mi-am gasit fericirea el e singur regretand ceea ce a avut si sufeind in singuratate.
mihaela_ana_mika
Postat pe 21 Septembrie 2008 11:30
am trecut si eu prin asa ceva(nu ma refer la probleme cu greutatea ci la atitudinea fostului dupa despartire) Pune tu punct...nu-i mai da ocazia sa te raneasca...te suna(stiu ca e f greu, dar nu-i raspunde),te cauta pe mess..nu-i raspunde...nu te poti abtine schimba-ti id-ul si o sa poti...eu asa am facut. El n-o sa inceteze sa te caute, si stii de ce? Pt ca lui ii convine de minune...azi cu una maine alta....daca nu mai e niciuna...te cauta pe tine...adik te tine pe post de roata de rezerva...Pt el este f comod sa stie ca inidferent ce ar face si ce ar zice...e cineva acolo care tine la el neconditionat!E prea las sa renunte de tot la tine..cel mai important este sa nu ii mai dai tu oportunitatea sa te raneasca...taie raul de radacina...Macar pt o vreme rupe orice contact cu el...si vei vedea ca timpul le vindeca pe toate! Multa bafta...si ar trebui sa ai mai multa increde in tine..pt ca esti frumoasa...fiecare dintre noi este frumoasa in felul ei..respecta-te tu in primul rand,si te vor respecta si ceilalti! Nu exista niciun motiv in lumea asta pt care sa permiti sa fii calcata in picioare....ce naiba...IA ATITUDINE!!
stephanie88
Postat pe 9 Octombrie 2008 02:28
Iubita, daca-ti mai zice cineva ca esti grasa, trimite-l la cules de rahatei din parc! Arati super bine; e drept ca nu esti subtirica, dar mie mi se pare ca arati super!

Grasa e femeia care ocupa doua locuri in autobuz sau gras e barbatul care nu-si mai vede .... stii tu ce.... de burta.

Pupici

Postat pe 16 Octombrie 2008 11:12
Seamana un pic cu povestea mea...
Tu esti chiar dulce, m-am uitat la pozele tale si ai ceva, se vede ceva in ochii tai...esti tare dulce crede-ma.
Si faptul ca nu-i convine greutatea ta, ma intreb eu oare atunci cand te-a cunoscut, nu aratai la fel? Si atunci de ce a fost cu tine, daca tot nu-i place?
Le place sa ne vada ca suferim...asta e adevarul...
sweet_pearl
Postat pe 16 Octombrie 2008 13:06
Georgia99 serios tu te uiti in oglina vreodata?
Eu cred ca nu...
Pentru ca altfel ai vedea cat esti de frumoasa.
Cum poti sa lasi un barbat sa te faca sa nu vezi ceea ce e evident?
Cat de simplu ti se poate zdrunci toata increderea in tine...din cauza unui barbat...
Asa sunt si eu din pacate...
sweet_pearl
Postat pe 16 Octombrie 2008 13:28
De la: sweetyi2baby, la data 2008-10-16 13:28:47Georgia99 serios tu te uiti in oglina vreodata?
Eu cred ca nu...
Pentru ca altfel ai vedea cat esti de frumoasa.
Cum poti sa lasi un barbat sa te faca sa nu vezi ceea ce e evident?
Cat de simplu ti se poate zdrunci toata increderea in tine...din cauza unui barbat...
Asa sunt si eu din pacate...


mi-a trecut :D povestea aceea este mai veche..eram f naiva si ..ica prima mea dragoste. Multumesc pt compliment

Postat pe 16 Octombrie 2008 13:33
De ce se comporta asa?...de ce nu te lasa in pace??....pentru ca ...imtamplator ...ia-i permis.Solutia: cauta-ti un prieten ....care sa te iubeasca....pt ca in timp vei invata si tu sa il iubesti.A ...si inca ceva....oamenii se folosesc de slabiciunile celor din jur ( ascunde-le)
ninushk
Postat pe 16 Octombrie 2008 16:14
Draga mea,uitate la tine ca esti o dulceata de fata,merita sa suferi pt el?
Si eu sunt plinuta de cand ma stiu si slava Domnului mi-am gasit jumatatea,am in sot care ma iubeste si ma apreciaza si nu si-a dorit niciodata sa slabesc.am avut o perioada cand am dat cateva kg bune,fara dieta-probabil ca serviciul,programul,dar dupa ce am nascut si de cand stau acasa le-am pus la loc.Nu zic ca nu as vrea sa fiu mai slaba-sunt cocheta ,imi place sa arat bine,dar ma multumesc cu cat amsi crede-ma ca atunci cand ies pe strada ,multi barbati intorc capul dupa mine.
In concluzie,CAPUL SUS SI MAI MULTA INCREDERE IN TINE.
geany_9
Postat pe 16 Octombrie 2008 18:11
De la: stephanie88, la data 2008-10-09 02:28:50am trecut si eu prin asa ceva(nu ma refer la probleme cu greutatea ci la atitudinea fostului dupa despartire) Pune tu punct...nu-i mai da ocazia sa te raneasca...te suna(stiu ca e f greu, dar nu-i raspunde),te cauta pe mess..nu-i raspunde...nu te poti abtine schimba-ti id-ul si o sa poti...eu asa am facut. El n-o sa inceteze sa te caute, si stii de ce? Pt ca lui ii convine de minune...azi cu una maine alta....daca nu mai e niciuna...te cauta pe tine...adik te tine pe post de roata de rezerva...Pt el este f comod sa stie ca inidferent ce ar face si ce ar zice...e cineva acolo care tine la el neconditionat!E prea las sa renunte de tot la tine..cel mai important este sa nu ii mai dai tu oportunitatea sa te raneasca...taie raul de radacina...Macar pt o vreme rupe orice contact cu el...si vei vedea ca timpul le vindeca pe toate! Multa bafta...si ar trebui sa ai mai multa increde in tine..pt ca esti frumoasa...fiecare dintre noi este frumoasa in felul ei..respecta-te tu in primul rand,si te vor respecta si ceilalti! Nu exista niciun motiv in lumea asta pt care sa permiti sa fii calcata in picioare....ce naiba...IA ATITUDINE!!


Auch! Cat adevar!!! perfect de acord.
mainedimineata
Postat pe 17 Octombrie 2008 00:14
da,pt persoanele superficiale,greutatea poate fi o piedica,fara sa ia in calcul celalalte calitati...si eu am avut asemenea probleme in perioada liceului trebuie sa recunosc,dar nu pt ca as fi fost gras,dimpotriva eram slabutz si inalt...si mi s-a si spus cateodata in fatza care era motivul pt care eram refuzat.am avut o prietena,care era chiar grasuta,yo fiind mai subtirel de fel,dar era dragutza,finutza,stia sa se aranjeze si sa arate bine cu ce i-a dat Dumnezeu,asta e imp.nu trebuie sa ne plangem de mila akum ca nu aratam cum ne-am fi dorit noi,ci sa incercam sa folosim la maxim potentialul pe care il avem,majoritatea dintre noi au cate ceva care merita sa fie scos in evidenta,unii au zambetul,altii au ochii,etc...asa ca lasa-l in plata domnului pe baiatul ala si cauta in continuare pe altul care sa te plaka asa cum esti tu...si ai trasaturi frumoase,dupa cum remarcau si alte pers inaintea mea
have a nice life
razz
Postat pe 17 Octombrie 2008 01:53
ti-am vazut pozele , si nu cred ca esti grasa , am vazut altele de 4ori cat tine si nu aveau absolut nici un complex;esti frumoasa, si daca imi permiti sa zic parerea, arati mult mai bine naturala, fara machiaj, asa cum esti in poza de la avatar.
Baiatul de care zici ca te-a pus pe jar, cred ca in adancul lui tine la tine dar mai mari sunt vanitatea si orgoliul.Normal ca daca ai mai slabi vreo 2 kg, nu ai arata deloc rau, dar ar putea sa fie mai finut, si sa te ajute cu adevarat, sa te sprijine moral.
Oricum , nu e singurul baiat din lumea asta....pup!
c_r_i
Postat pe 17 Octombrie 2008 09:53
Evident ca piedica unei relatii poate fi greutatea. Fiecare cu gusturile lui, mie personal nu imi plac femeile grase sau femeile fara sani. Nici nu le observ si in mod sigur nu ma vei gasi intr-o relatie serioasa cu una. Cand ma uit la femeia pe care o iubesc nu vreau sa vad o balena dizgratioasa, ci vreau sa vad o femeie gingasa, supla si frumoasa foc. La urma urmelor viata am doar una si e pacat sa nu incerc sa obtin tot ce imi doresc. Poti sa ma judeci si sa imi spui ca sunt egoist, dar eu sunt fericit asa, sunt cu o femeie minunata de mai mult timp si cred ca am ajuns unde sunt pt ca am incercat intotdeauna sa fiu sincer cu mine insumi si sa spun lucrurilor pe nume.

Asa ca, sincer, nu ma intereseaza ca esti trista si disperata si frustrata din cauza problemelor tale... si sa sti ca majoritatea barbatilor nu vor fi (noi empatizam mai greu). Invata sa iti canalizezi sentimentele in directii pozitive, maturizeaza-te si fii constienta ca situatia in care te gasesti a fost provocata de actiunile tale. Puteai sa fii mult mai fericita daca nu il lasai sa te manipuleze si daca nu deveneai atat de dependenta de parerile lui (care oricum oscileaza in functie de ce isi doreste in momentul respectiv de la tine). Mergi la sala, iesi cu alti barbati, fii mai atenta la ce iti doresti si la ce doresc altii de la tine, invata sa spui "nu" si cel mai important iubeste-te pe tine insati.
Esti pusa fata in fata cu o situatie minunata, invata din ea si devin-o mai puternica.
jurah
Postat pe 17 Octombrie 2008 10:41
Ma tot intreb ce vei face ....cand femeia minunata de acum ..nu va mai fi nici asa supla si nici asa frumoasa foc.....cat de fericit vei fi atunci...sau speri ca vei avea 23 ani ...for ever?( si ea ...in egala masura)....O vei abandona....??

ninushk
Postat pe 17 Octombrie 2008 20:04
De la: ninushk, la data 2008-10-17 20:04:26Ma tot intreb ce vei face ....cand femeia minunata de acum ..nu va mai fi nici asa supla si nici asa frumoasa foc.....cat de fericit vei fi atunci...sau speri ca vei avea 23 ani ...for ever?( si ea ...in egala masura)....O vei abandona....??




lasa mai baiatul, o sa ajunga un libidinos care umbla dupa pustoaice prin cluburi :)))) dupa gandirea pe care o are

Postat pe 17 Octombrie 2008 20:16
@ninushk: nu stiu cum voi fi sau ce voi face pe masura ce trece timpul, dar din ce am observat pana acum omul se schimba si asta e de obicei un lucru bun :). Sunt multe lucruri de apreciat la o femeie inafara de cum arata, eu am spus doar ca frumusetea fizica este unul din ele (unul important). Si o intrebare pt tine: presupunand ca esti intr-o relatie sau ai fost, cum s-au schimbat lucrurile pe care le aprecia partenerul tau la tine o data cu trecerea timpului ?

Am raspuns putin brutal mai devreme pt ca intotdeauna m-a deranjat inconsistenta femeilor in aprecierea frumusetii. Pe deoparte va consolati si va incurajati si va spuneti una alteia ca sunteti cele mai minunate si frumoase si ca barbatii nu va merita, iar pe de alta parte cum intrati intr-o camera scanati inconstient fiecare femeie si va comparati ca sa decideti care e mai frumoasa si care e mai urata .. si cel mai des sunteti f competitive cand e vorba de propia atractie sexuala si ati dori ca toti barbatii sa va aprecieze (poate chiar si aia care nu va merita :) ).

Georgia99: incearca sa te referi la propia persoana sau macar sa-ti pastrezi gandurile despre libidinosi...
jurah
Postat pe 18 Octombrie 2008 01:20
incearca sa citesti despre ce este vb in topic....raluca vorbea despre ea iar tu vorbesti despre balene dizgratioase ! D'oh ! Ai vazut pe aici vreo balena cumva ? Invata sa te exprimi frumos fata de o femeie, indiferent cat este de grasa, nu ii zici balena dizgratioasa !

Postat pe 18 Octombrie 2008 01:22
De la: jurah, la data 2008-10-18 01:20:29@ninushk: nu stiu cum voi fi sau ce voi face pe masura ce trece timpul, dar din ce am observat pana acum omul se schimba si asta e de obicei un lucru bun :). Sunt multe lucruri de apreciat la o femeie inafara de cum arata, eu am spus doar ca frumusetea fizica este unul din ele (unul important). Si o intrebare pt tine: presupunand ca esti intr-o relatie sau ai fost, cum s-au schimbat lucrurile pe care le aprecia partenerul tau la tine o data cu trecerea timpului ?

Am raspuns putin brutal mai devreme pt ca intotdeauna m-a deranjat inconsistenta femeilor in aprecierea frumusetii. Pe deoparte va consolati si va incurajati si va spuneti una alteia ca sunteti cele mai minunate si frumoase si ca barbatii nu va merita, iar pe de alta parte cum intrati intr-o camera scanati inconstient fiecare femeie si va comparati ca sa decideti care e mai frumoasa si care e mai urata .. si cel mai des sunteti f competitive cand e vorba de propia atractie sexuala si ati dori ca toti barbatii sa va aprecieze (poate chiar si aia care nu va merita :) ).

Georgia99: incearca sa te referi la propia persoana sau macar sa-ti pastrezi gandurile despre libidinosi...



Ok...iti voi raspunde la intrebare.Sincera sa fiu nu am suferit schimbari foarte mari ...nici comportamnetale si nici ...fizice.Arat la fel de bine , sunt la fel de sclipitoare ...la fel de copilaroasa ..la fel de incapatanata ....la fel de afurisita.Deci sa concluzionez....lucrurile pe care partenerul meu le-a apreciat la mine ....nu s-au schimbat ( si e la fel de indragostit ca acum 15 ani ...cand l-am parasit)
ninushk
Postat pe 18 Octombrie 2008 16:51
jurah...ai dreptate, nu empatizezi absolut deloc!

Cat despre comentariul tau, eu nu te consider egoist, ci superficial. Fooaarte superficial.

Dupa ce partenera ta va naste doi copii, realizezi ca e posibil sa nu-si revina la forma initiala? Ce faci atunci, o parasesti? Ca sa nu spun ca atunci cand o femeie e insarcinata chiar poate ajunge atat de mare cat o "balena" (sa ma ierte celelalte femei). Cum crezi ca o sa se simta ea atunci, cand iti va fi scarba sa pui mana pe ea?

Postat pe 18 Octombrie 2008 17:17
A....si ca sa nu uit .....o femeie va arata bine ....( odata cu trecerea timpului )...doar daca are o personalitate ffff puternica...
ninushk
Postat pe 18 Octombrie 2008 17:17
eu cred ca esti frumusica si ca nu esti grasa. daca tu te simti bine cu tine, este ok, daca vrei sa slabesti, fa-o pentru tine (asa cum fac eu acum:D). si avand in vedere ca te cauta atat de rar... nu situ de ce stai dupa el! esti complexata sau de ce? crede-ma, nu ai de ce sa fii, nu toate femeile straluesc prin frumusete dar pot fi fericite. si din 'experienta mea', greutatea nu este un aspect care sa distruga o relatie. exista muuuulte alte defecte, mai ales de ordin psihic! curaj si cauta-ti unul care sa te faca sa te simti multumita si fericita!
Laurelin
Postat pe 18 Octombrie 2008 18:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt eu nebuna? 18 De la: ali_tzik 6 Noiembrie 2009 23:22
de ce aproape toti barbatii se poarta ca si copii ? 19 De la: blue07scorpion 24 Mai 2009 23:59
barbatii si filmele porno 35 De la: estetique88 30 Mai 2010 13:10
Efecte secundare imediate si pe termen lung a steroizilor 12 De la: Lallz 25 August 2009 16:16
O dilema si poate un raspuns 20 De la: AliceP 24 Octombrie 2009 00:05