Setari Cookie-uri

Piedica unei relatii poate fi... greutatea!?!??

bel putin parerea mea...este ca un baiat vrea o femeie kre sa arate bn...din toate punctele d vedere...dar mai sunt si exceptii
tiby_el2008
Postat pe 3 Ianuarie 2009 11:40
Un baiat, da. Un barbat vrea o femeie de care sa se simta atras fizic (chestia asta cu "aratatul bine" e foarte subiectiva, sa stii)
kitty_krieger
Postat pe 3 Ianuarie 2009 12:18
da...asa e. numai ca lui se pare ca ii place sa ma distruga, incet, incet. rasuceste cutitul in rana, pentru ca stie ca e adanca, si cutitul ff ascutit si stie ca ma doare de mii de ori mai mult k e vorba de el


Buna Ral.

Uite am trecut si eu printr-o chestie asemanatoare...Dupa mai bine de un an de chin, in care eram cautata doar cand el avea nevoie, am realizat ca asa cum ii permit sa se poarte cu mine, asa se va purta.
Intodeuna il acuzam pe el, il consideram cel mai mare egoist, si uneori erau dati cand mai si recunostea...
Numai ca de cateva luni am realizat ca la mine e rezolvarea situatiei. Si zi de zi am invatat sa fiu puternica, si sa ma pregatesc pt momentul cand ma va cauta.

Deci sfatul meu e sa te pretuiesti mai mult, si cand te va cauta sa-l izbesti la propriu, o data, de doua ori...si ori de cate ori va fi nevoie...pana va inceta sa se mai poarte cu tine asa cum o face acum...

Succes, eu una am reusit...si deci cred ca se poate...

adb
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:01
De la: adb, la data 2009-01-30 15:01:05da...asa e. numai ca lui se pare ca ii place sa ma distruga, incet, incet. rasuceste cutitul in rana, pentru ca stie ca e adanca, si cutitul ff ascutit si stie ca ma doare de mii de ori mai mult k e vorba de el


Buna Ral.

Uite am trecut si eu printr-o chestie asemanatoare...Dupa mai bine de un an de chin, in care eram cautata doar cand el avea nevoie, am realizat ca asa cum ii permit sa se poarte cu mine, asa se va purta.
Intodeuna il acuzam pe el, il consideram cel mai mare egoist, si uneori erau dati cand mai si recunostea...
Numai ca de cateva luni am realizat ca la mine e rezolvarea situatiei. Si zi de zi am invatat sa fiu puternica, si sa ma pregatesc pt momentul cand ma va cauta.

Deci sfatul meu e sa te pretuiesti mai mult, si cand te va cauta sa-l izbesti la propriu, o data, de doua ori...si ori de cate ori va fi nevoie...pana va inceta sa se mai poarte cu tine asa cum o face acum...

Succes, eu una am reusit...si deci cred ca se poate...



Buna!
Ma bucur pentru tine. E foarte bine ca ai reusit sa-l "pui la punct".
Numai ca...la mine, asta a ramas doar o poveste, o amintire. Nu pot spune ca am uitat. nu... poate nu a trecut timp suficient, sau poate au fost prea multe,sau, nu stiu...
Cert e ca nu mai conteaza. Persoana lui. In sfarsit m-am "impacat" cu ideea.

Sa va povestesc? ;) De revelion, din senin, mi-a trimis mesaj, ca tot omu' simtit, de "La multi ani". Numai ca eu l-am sunat. Si pe langa urarile specifice, el a incercat sa bata diverse apropo-uri legate de faptul ca nu am facut revelionul cu prietenul meu,asta insemnand pentru el ca am insala si muulte altele. I-am inchis guritza simplu, spunandu-i ca un singur magar m-a inselat pana acum. Si atat.

Apoi, la cateva zile, m-a contactat pe mess, sa vorbim, numa el stie despre ce. Si atunci mie mi-a sarit "tzandara" si am fost foarte acida, foarte rautacioasa, dar si el, foarte sincer. Cred. Sper. Oricum, ideea era ca nu a fost vina lui daca eu m-am implicat prea mult, sentimental, pentru el nu m-a vazut pe mine decat ca pe un joc, tot timpul. Se explica cu asta foooarte multe.
ralukiss
Postat pe 4 Februarie 2009 15:28
Hello again.

Din cate inteleg din mesajul ant ai terminat-o cu el, cel putin tu, pt ca sunt sigura ca el nu o va termina inca ceva timp de acum inainte.

Uite, eu m-am zbatut mult timp intre el si alt baiat. La inceput, intre mine si el a fost f frum, ne iubeam la nebunie, toata lumea se mira de noi, de unde atata pasiune intre noi...si toate cele...
Se purta fain cu mine, ma respecta...avea defectele lui, dar eu treceam peste ele tocmai din cauza pasiunii pe care am mentionat-o mai sus...
Pana cand la un moment dat am terminat-o brusc...Motivul a fost unul plauzibil, el era mai mic decat mine cu un an si avea o facultate de terminat, si din cauza ca se intretinea singur...a treb sa renunte la mine(el fiind din alt oras). Mi-a fost f greu sa inteleg asta, stiu ca a fost un egoist...si ca poate nu m-a iubit niciodata. E drept...am simtit fata de el...acelasi lucru pe care-l scriai intr-un mesaj mai vechi tu...si cateodata inca zic ca mai simt asa...

Intre timp cat eu ma tot impacam si desparteam de el, un baiat din anturajul meu ma curta destul de evident...Pana la urma mi-a marturisit ce simte...si...am incercat sa fim impreuna. Dar e destul de evident ca nu am reusit...pt ca mister ma tot cauta...si, si mie ca tine, imi sarea inima, imi tremurau picioarele...Apoi...dupa ceva timp, ore, zile, saptamani...(de fapt mai mult de o sapt n-au durat niciodata impacarile) tot el punea capat...Ma ranea si pe mine, iar eu bineinteles il raneam pe tipul care incerca din rasputeri sa ma cucereasca. Am fost sincera cu amandoi, stiau ambii de existenta celuilat...

Alina

In fine, cu timpul imi era din ce in ce mai usor sa trec peste ceea ce-mi facea...pana am pus capat la tot...Inca ma mai cauta...m-a sunat acum o sapt si ceva( nu mai vb de vreo 3 luni) sa-mi spuna ca-i e dor de mine si ca ar fi vrut sa fiu cu el...atunci...
Nu sunt inca cu tipul celalalt, dar ma gandesc serios sa-i dau o sansa...Stiu ca nu treb sa-i compar...pt ca pe langa faptul ca ei sunt diferiti...si povestile sunt diferite...Dar alaturi de tipul de acum...ma simt apreciata, ascultata, ma simt cea mai importanta pers...cea mai frumoasa...cea mai alintata...si lista continua...E drept ca am visat intodeauna la o dragoste pasionala...cu fiori in stomacinca din prima clipa...insa am ajuns acum sa cred ca mult mai faina si mai trainica e o dragoste construita cu timpul...

Sper sa te ajute cu ceva ceea ce ti-am scris...Macar...sa vezi ca mai sunt si alte fete in situatia ta...si poate asa ai sa ai mai multa putere sa depasesti ceea ce treci...

Cateodata inca mai visez la el..dar ma trezesc imediat...Stiu ca asta va trece cu timpul...ca nu a fost decat o exp...de care imi voi aduce aminte...poate cu drag...Incerc sa ma focalizez pe orice altceva si chiar de ceva timp merge de minune...Pe langa faptul ca ma inteleg f fain cu tipul de langa mine, sunt linistita...si ma pot bucura de viata...

Asa ca draga mea...succes...ia si fa ce-ti place...asculta muzica...danseaza...iesi la plimbare, mergi la si fa poze, i-ati un servici...orice...numai ai grija de tine si de inimmioara ta...Pt ca astfel de chestii raman adanci intiparite in inimile noatre de femei...si ne vor afecta mult timp de aici incolo...Asa ca numai de noi tine...
adb
Postat pe 5 Februarie 2009 00:03
Neata!

In primul rand, m-a ajutat enorm, fiecare vorba spusa aici. Au fost momente in care pur si simplu eram la pamant, in care nu mai stiam ce sa cred, iar cei de langa mine nu mai stiau nici ei ce sfaturi sa imi dea sa nu ajung iar de unde am plecat. Si au fost cateva situatii d-astea.

Pe mine (INCA) nu m-a cautat, a trecut doar o luna, de obicei trec 2-3... si e posibil sa nici nu o mai faca de data asta, avand in vedere ultima "discutie". Si sper sa nu o mai faca. Din tot sufletul. Numai vreau sa apara iar, sa strice iarasi totul. Si tind sa cred ca nu o va mai face, pentru ca pe zi ce trece imi dau seama ca nu mai e la fel, ceva in mine, s-a schimbat. M-am schimbat. Si nu se mai poate juca cu mine.



Eu zic sa-i dai o sansa celuilalt tip, ai rabdare si incredere in tine. Cu timpul o sa treaca, si asta, toate trec. Poate cu el va fi bine. :)
Si eu fac asta acum. Si chiar ma simt fooarte bine, ma simt iubita si respectata, simt ca imi e bine, sunt linistita, si, indraznesc sa spun, chiar fericita. Chiar daca e o relatie la distanta.

Si ai dreptate, numai de noi tine. Trebuie sa fim un pic mai egoiste, sa ne gandim la noi si cam atat. E important sa ne fie noua bine, sa fim respectate si iubite, pentru ca asta meritam. :)

Aveti grija de voi!
ralukiss
Postat pe 5 Februarie 2009 10:36
De la: Ralukiss, la data 2009-02-04 15:28:01
De la: adb, la data 2009-01-30 15:01:05da...asa e. numai ca lui se pare ca ii place sa ma distruga, incet, incet. rasuceste cutitul in rana, pentru ca stie ca e adanca, si cutitul ff ascutit si stie ca ma doare de mii de ori mai mult k e vorba de el


Buna Ral.

Uite am trecut si eu printr-o chestie asemanatoare...Dupa mai bine de un an de chin, in care eram cautata doar cand el avea nevoie, am realizat ca asa cum ii permit sa se poarte cu mine, asa se va purta.
Intodeuna il acuzam pe el, il consideram cel mai mare egoist, si uneori erau dati cand mai si recunostea...
Numai ca de cateva luni am realizat ca la mine e rezolvarea situatiei. Si zi de zi am invatat sa fiu puternica, si sa ma pregatesc pt momentul cand ma va cauta.

Deci sfatul meu e sa te pretuiesti mai mult, si cand te va cauta sa-l izbesti la propriu, o data, de doua ori...si ori de cate ori va fi nevoie...pana va inceta sa se mai poarte cu tine asa cum o face acum...

Succes, eu una am reusit...si deci cred ca se poate...



Buna!
Ma bucur pentru tine. E foarte bine ca ai reusit sa-l "pui la punct".
Numai ca...la mine, asta a ramas doar o poveste, o amintire. Nu pot spune ca am uitat. nu... poate nu a trecut timp suficient, sau poate au fost prea multe,sau, nu stiu...
Cert e ca nu mai conteaza. Persoana lui. In sfarsit m-am "impacat" cu ideea.

Sa va povestesc? ;) De revelion, din senin, mi-a trimis mesaj, ca tot omu' simtit, de "La multi ani". Numai ca eu l-am sunat. Si pe langa urarile specifice, el a incercat sa bata diverse apropo-uri legate de faptul ca nu am facut revelionul cu prietenul meu,asta insemnand pentru el ca am insala si muulte altele. I-am inchis guritza simplu, spunandu-i ca un singur magar m-a inselat pana acum. Si atat.

Apoi, la cateva zile, m-a contactat pe mess, sa vorbim, numa el stie despre ce. Si atunci mie mi-a sarit "tzandara" si am fost foarte acida, foarte rautacioasa, dar si el, foarte sincer. Cred. Sper. Oricum, ideea era ca nu a fost vina lui daca eu m-am implicat prea mult, sentimental, pentru el nu m-a vazut pe mine decat ca pe un joc, tot timpul. Se explica cu asta foooarte multe.



aici ai dreptate. tu ai fost cea care AI VRUT sa te implici . si tocmai pt ca te-ai implicat prea tare n-ai avut ochi sa vezi ca el se juca. DAR NU E NIMIC. bucura te ca ai invatat acum! ...si ca data viitoare VA FI ALTFEL. pupicei!
morticia_adams
Postat pe 7 Februarie 2009 15:14
joana_rise, da. asa e

bine ca mi-a trecut


se pare ca am un noroc.... poate ca e vina mea, prea perfectionista. cred ca nici relatia cea noua nu va merge...dar sunt deja
ralukiss
Postat pe 7 Februarie 2009 20:51
Nu`i mai raspunde nici la sms`uri nici cand te suna ...nu`l mai baga in seama..si incearca sa iti impui si uh ca asa trebuie sa faci...adevarul e ca sunt mai mica decat tine dar am patit`O si eu(bne nu neaparat de kg e vOrba dar am ptit si eu cv asemanatOr)..m`am uitat peste pozele tale,si esti super simpatica...si in plus fiecare persOana are O fOrma prOprie..si dOar daca ea vrea sa u nu se simte bine in pielea ei si`o schimba;uh daca te simtit bine in pielea ta ramai asa,il vei gasi intr`O zi pe "EL"..;)..mUlt suCes:*
De la: ralukiss, la data 2008-09-14 09:59:38Voi ce parere aveti?

Sa va dau citatul complet: "Din punct de vedere fizic, exista 3 lucruri importante: inaltmine, greutate, volum. Primul este ok. Restul nu."

Mie mi se pare o maaaaarre mare vrajala, pur si simplu o replica in spatele careia isi ascunde frustrarile si teama de a fi respins chiar de toata lumea. Si, in plus, isi perimite sa-mi vorbeasca oricum, pentru ca stie ca eu nu spun nimic, nu ma revolt, nu fac scandal, sau fac....dar apoi trece. Stie ca eu ma supar, si imi trece, imi trece pentru ca-l iubesc, chiar daca nu i-am spus-o niciodata(si ma simt atat de vinovata).

Ce ar putea sa mai vrea acest om de la mine? Cand oare se va termina joaca asta continua cu "Te vreau/ Ba stai, nu te vreau ca esti prea grasa./ Stai, m-am gandit mai bine, poti sa slabesti, nu pot fara tine./ Adevarul e ca nu am nevoie de inca o belea pe cap."
De ce nu ma lasa naiba o data in pace pentru totdeauna, m-am saturat sa fiu de 3ani jucaria lui, sa-si aduca aminte de mine odata la 3luni. M-am saturat de glumele lui nesarate si de aceleasi apropouri legate de lucruri pe care nu le va avea niciodata. M-am saturat sa fiu jucaria lui preferata.
Uf. daca merit o placuta atarnata de gat pe care sa scrie "Gabarit depasit" si niste luminite galbene, sa ma lase in pace. Dar odata pentru totdeauna.

Ce am facut atat de rau incat nu merit sa fiu...ignorata? Sincer, in momentul de fata e tot ce imi doresc de la el, pentru ca in felul asta simt ca innebunesc. La propriu. De dor, de furie, de durere si de disperare.



Scuzati-mi, va rog, greselile de ortografie, si eventulalele incoerente ale textului.
Multumesc mult celor care isi vor pierde cateva minute sa-mi citeasca "Of-ul" si le multumesc si mai mult celor care-mi vor si spune ceva, orice, pentru ca eu, sincer, nu mai stiu ce sa fac :(
LaRy_X
Postat pe 15 August 2009 16:28
daca nu ti-a mai dat nici un semn de viata pana acum sigur nu o sa mai dea... si daca incepe iar sa se lege de asa zisele "defecte" ale tale, inseamna ca e un complexat si jumatate... si un idiot

m-am uitat si eu la pozele tale de curiozitate, si mi-am dat seama ca e batut in cap baiatul ala. trebuie sa se maturizeze. asa ca fii mandra de cum arati, ca ai de ce
Rock_this
Postat pe 17 August 2009 16:31
draga raluka , am si eu o intrebare pt tine , te ai gandit oare cine e el si ce l indreptateaste sa te judece? e cumva perfect ? nu te lasa descurajata de el, inseamna ca nu te merita , cand iubesti iubesti si calitatile si defectele
angel4ever
Postat pe 19 August 2009 15:01
De la: angel4ever, la data 2009-08-19 15:01:16draga raluka , am si eu o intrebare pt tine , te ai gandit oare cine e el si ce l indreptateaste sa te judece? e cumva perfect ? nu te lasa descurajata de el, inseamna ca nu te merita , cand iubesti iubesti si calitatile si defectele


Buna! Stai linistita, inainte de orice vad defectele la un om, oricine ar fi acela. Iar el e plin.... poate cauta doar un lucru cu care sa ma faca sa ma simt prost. sa ma simt mai putin buna decat altele si astfel sa-i fiu recunoscatoare ca ma tine langa el ;)
ralukiss
Postat pe 24 August 2009 16:29
De la: Rock_this, la data 2009-08-17 16:31:27daca nu ti-a mai dat nici un semn de viata pana acum sigur nu o sa mai dea... si daca incepe iar sa se lege de asa zisele "defecte" ale tale, inseamna ca e un complexat si jumatate... si un idiot

m-am uitat si eu la pozele tale de curiozitate, si mi-am dat seama ca e batut in cap baiatul ala. trebuie sa se maturizeze. asa ca fii mandra de cum arati, ca ai de ce



Tocmai, culmea e ca de prin iunie s-a tot aratat interesant de mine... a inceput iar sa ma caute. Imi amintesc ca in timpul bacului, dupa proba la mate eram fooarte agitata pt ca nu eram sigura daca finalizasem un exercitiu bine, si m-a apelat pe mess sa ma intrebe daca e soare afara si l-am injurat putin si m-a lasat in pace concluzia e ca la el nu merge tot timpul cu vorba buna.

Am mai vorbit cu el....dar s-a dus totul. Deja nu mai tin la el cum tineam vreodata, cuvintele lui nu mai au niciun efect, nici vorbele frumoase, nici cele urate. Ii raspund doar cu o indiferenta care il face de fiecare data sa ma intrebe de ce nu il mai plac. si atat.


Legat de felul cum arat, sunt constienta ca sunt departe de a fi perfecta. dar nu fizicul e cel mai important la un om, mai conteaza si mintea si inima. Si apoi, sunt destui baieti pe lume
ralukiss
Postat pe 24 August 2009 16:37
De la: ralukiss, la data 2008-09-14 09:59:38Voi ce parere aveti?

Sa va dau citatul complet: "Din punct de vedere fizic, exista 3 lucruri importante: inaltmine, greutate, volum. Primul este ok. Restul nu."

Mie mi se pare o maaaaarre mare vrajala, pur si simplu o replica in spatele careia isi ascunde frustrarile si teama de a fi respins chiar de toata lumea. Si, in plus, isi perimite sa-mi vorbeasca oricum, pentru ca stie ca eu nu spun nimic, nu ma revolt, nu fac scandal, sau fac....dar apoi trece. Stie ca eu ma supar, si imi trece, imi trece pentru ca-l iubesc, chiar daca nu i-am spus-o niciodata(si ma simt atat de vinovata).

Ce ar putea sa mai vrea acest om de la mine? Cand oare se va termina joaca asta continua cu "Te vreau/ Ba stai, nu te vreau ca esti prea grasa./ Stai, m-am gandit mai bine, poti sa slabesti, nu pot fara tine./ Adevarul e ca nu am nevoie de inca o belea pe cap."
De ce nu ma lasa naiba o data in pace pentru totdeauna, m-am saturat sa fiu de 3ani jucaria lui, sa-si aduca aminte de mine odata la 3luni. M-am saturat de glumele lui nesarate si de aceleasi apropouri legate de lucruri pe care nu le va avea niciodata. M-am saturat sa fiu jucaria lui preferata.
Uf. daca merit o placuta atarnata de gat pe care sa scrie "Gabarit depasit" si niste luminite galbene, sa ma lase in pace. Dar odata pentru totdeauna.

Ce am facut atat de rau incat nu merit sa fiu...ignorata? Sincer, in momentul de fata e tot ce imi doresc de la el, pentru ca in felul asta simt ca innebunesc. La propriu. De dor, de furie, de durere si de disperare.



Scuzati-mi, va rog, greselile de ortografie, si eventulalele incoerente ale textului.
Multumesc mult celor care isi vor pierde cateva minute sa-mi citeasca "Of-ul" si le multumesc si mai mult celor care-mi vor si spune ceva, orice, pentru ca eu, sincer, nu mai stiu ce sa fac :(


Nu ai nevoie de el:) dar inca nu iti dai seama. ai nevoie de un barbat, vrei un barbat care sa te trateze asa cum meriti. si vezi ca nu e el acela. De ce o mai lungesti? fi hotarata si mergi mai departe! si ai rabdare ca nu s-a incheiat lumea la un barbat, indrazneste si poate o sa primesti mai mult decat ti-ai inchipuit! trust me!
Diannnnnnna
Postat pe 25 Octombrie 2009 21:56
"Piedica unei relatii poate fi... greutatea!?!??"
Da.
SweetDadyD
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:39
nu tot timpul
depinde de partener
dar......iti zic din proprie experienta ca daca mai pierzi din surplus e foarte bine si partenerul va fi incantat
emiliabeatrice
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:45
nu tot timpul
depinde de partener
dar......iti zic din proprie experienta ca daca mai pierzi din surplus e foarte bine si partenerul va fi incantat
emiliabeatrice
Postat pe 29 Octombrie 2009 14:46
De la: SweetDadyD, la data 2009-10-29 14:39:53"Piedica unei relatii poate fi... greutatea!?!??"
Da.


raule
ralukiss
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire sau orgoliu? 5 De la: XOXO_GG_ 20 Mai 2009 23:29
am si eu nevoie de un sfat 3 De la: rashela 26 August 2009 18:15
ce parere aveti? 49 De la: adina_black 24 Noiembrie 2009 16:20
Se mai gandeste oare la fosta? 18 De la: roxyrory 14 Septembrie 2009 14:03
vreau sa-l schimb!!! 21 De la: gabitzatanas 6 Iulie 2010 23:28