Setari Cookie-uri

O iubire la distanta..

De la: razz, la data 2008-11-17 02:38:42daca iubirea este una adevarata,autentica,atunci distanta nu tre sa fie un impediment.stiu ca este f greu la inceput,cand ti-e dor si poate te mai descurajezi din cand in cand,dar pana la urma vor face in asa fel incat sa fie impreuna apropierea masurata in kilometrii e ceva temporar si variabil,pe cand apropierea sufleteasca este ceva ce nu dispare,se mentine.cu alte cuvinte distantele dintre persoane sunt mult mai mari decat distantele dintre suflete
SIDONIA69
Postat pe 26 Aprilie 2009 07:01
De la: razz, la data 2008-11-17 02:38:42daca iubirea este una adevarata,autentica,atunci distanta nu tre sa fie un impediment.stiu ca este f greu la inceput,cand ti-e dor si poate te mai descurajezi din cand in cand,dar pana la urma vor face in asa fel incat sa fie impreuna apropierea masurata in kilometrii e ceva temporar si variabil,pe cand apropierea sufleteasca este ceva ce nu dispare,se mentine.cu alte cuvinte distantele dintre persoane sunt mult mai mari decat distantele dintre suflete
SIDONIA69
Postat pe 26 Aprilie 2009 07:01
De la: magda_65, la data 2008-11-22 22:42:17Ai mare dreptate Razz,frumos raspuns...imi place cum gandesti.
SIDONIA69
Postat pe 26 Aprilie 2009 07:03
De la: magda_65, la data 2008-11-22 22:42:17Ai mare dreptate Razz,frumos raspuns...imi place cum gandesti.
SIDONIA69
Postat pe 26 Aprilie 2009 07:03
"O lupta-i viata, deci te lupta/ Cu dragoste de ea, cu dor..." Nu e usor, dar daca te iubeste tot atata cat il iubesti, atunci tine! Orice relatie dureaza , daca s-au intalnit suflete pereche. Si poate intr-un fel e mai usor la distanta, pentru ca , desi e trist sa petreci mai putin timp impreuna, acele clipe pe care le "furi", pe internet sau intr-o scurta intalnire, sunt mult mai intense decat o iesire in oras, sau o cafea... iar o vacanta impreuna devine ca un film "de-adevarat"... Totul e, ca el sa nu fie "un actor grabit", care sa dispara in ceata la un moment dat... Daca si el te iubeste pe masura, in final, veti reusi sa si fiti impreuna si in acelasi spatiu, nu numai in acelasi timp, daca intelegi ce vreau sa spun. Nu renunta! E visul tau. Si al lui. Si merita sa devina realitate! Succes!
arielle
Postat pe 26 Aprilie 2009 07:35
da ce sa zic frumoasa poveste dar relatiile la distanta nu tin pt k tot timpul cineva are de suferit pt k persoana iubita poate intalni pe altcineva si atunci relatia este distrusa si nu are rost
anadx
Postat pe 26 Aprilie 2009 08:15
asa este ... distanta dintre oameni nu conteaza daca sufletele lor se simt aproape ... nu dispera, daca va iubiti cu adevarat, merita ...
dana_storm
Postat pe 26 Aprilie 2009 08:28
iubire adevarata in ziua de azi mai rar intalnita si sa fie si la distanta si amandoi sa nu calce stramb hmmm eu una nu cred pana nu vad
anadx
Postat pe 26 Aprilie 2009 09:36
iubirea sincera nu moare niciodata .... succes
neinregistrat
Postat pe 26 Aprilie 2009 09:46
eu am o relatie la distanta si comunicam mai mult prin telefon desi nu avem ocazia sa ne vedem decat odata la 2 luni pt k nu avem posibilitate totusi ne iubim foarte mult si e sg lucru pe care nil sp de cate ori ne auzim am increderea k relatia mea o sa reziste pt k avem incredere unul in celalat asta e baza unei relati la distanta si cel mai important comunicarea dak intradevar ti la persoana iubita orice ar fi si oricat de mare e distanta nu va ,va afecta relatia deci in concluzie o relatie la distanta tine
amaliutza
Postat pe 26 Aprilie 2009 09:52
buna....sunt elena....si eu acuma recent de doua zile m-am despartit de prieten .....zice ca distanta asta nu ii cam place si mai ales vrea sa fie singur....un pik......zice ca tine la mine si ca trebuie sa il inteleg ca totul va fi bine.....suntem la 90 km unul de celalalt......ne vedeam cam rar......nu stiu ce sa fac pt ca tin foarte mult la el il iubesc,,,,,cine imi da un sfat....si el tine la mine dar zice ca distanta asta il face sa nu mai tine chiar ca si la inceput.....dar inka vorbim ne sunam.....deci nu suntem certati....doar despartiti,,,,,offffffffff
kudika016105
Postat pe 26 Aprilie 2009 11:30
Eu cred ca relatiile la distanta mereg doar daca exista iubire intre parteneri si daca amandoi isi doresc sa faca posibila relatia,altfel am indoieli. Ca si in relatiile"obisnuite" nu poate iubi doar unul, si kudika016105 daca iubitul tau chiar tine la tine atunci va realiza ca totul e posibil intr-o relatie, daca nu se va intoarce la tine, capul sus, inseamna ca nu te'a iubit suficient de mult. Va doresc numai bine!
anonnym_girl
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:44
cum adica o relatie la distanta nu tine? asta am crezut si eu pana sa o traiesc pe propria-mi piele..ne-am cunoscut acum vreo 2 ani,prin foarte cunoscutul site www.hi5.com.el era din sighisoara,eu tocmai din braila.am vorbit destul de mult timp pe net,iar dupa cateva luni am reusit sa ne vedem pentru prima data undeva la munte si de atunci am ramas impreuna. avem 1 an de relatie, el s-a mutat din sighisoara intr-un oras universitar.eu sunt clasa a 12-a,peste 2 luni am bacul si apoi admiterea la o facultate din orasul in care el s-a mutat si asteptam cu nerabdare sa treaca si scurtul timp care a mai ramas...deci relatiile la distanta CHIAR REZISTA atunci cand exista dragoste adevarata :)
Blue89
Postat pe 26 Aprilie 2009 17:10
Toate povestile sunt deopotriva..impresionante.Va doresc multa fericire in continuare...si felicitari pt curajul de care ati dat dovada.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 26 Aprilie 2009 17:48
De la: Roco, la data 2008-11-20 05:54:30Distanta e moartea pasiunii, ma jur![/quote
As adauga si "ochii care nu se vad se uita "
A iubi inseamna si sa traiesti clipe impreuna cu persoana iubita ,clipe bune ,clipe rele....
ionia
Postat pe 26 Aprilie 2009 19:23
dak va iubiti,o sa treceti peste.pe mine ma despart 11000 km de logodnicul meu.si ne iubim,iar eu in iulie ma mut la el,in mexic.dragostea adevarata trece peste orice.dak aveti incredere unul in altul,totul este posibil.deci...luptati pentru iubirea voastra.distanta fizica dintre voi nu conteaza!
kamykazze
Postat pe 27 Aprilie 2009 22:58
De la: ionia, la data 2009-04-26 19:23:09
De la: Roco, la data 2008-11-20 05:54:30Distanta e moartea pasiunii, ma jur![/quote
As adauga si "ochii care nu se vad se uita "
A iubi inseamna si sa traiesti clipe impreuna cu persoana iubita ,clipe bune ,clipe rele....


clipele acelea impreuna,se pot trai si de la distanta.asta,bineinteles,sa fie ceva provizoriu.dak iubesti treci peste ORICE LIMITE,fie ele de distanta sau de orice altcva.o simt pe propria piele.Dragostea invinge!
kamykazze
Postat pe 27 Aprilie 2009 23:01
Eu consider ca daca o relatie incepe la distanta, e foarte posibil sa dureze, in schimb 2 oameni care sunt obisnuiti sa se vada zilnic nu rezista...
Relatia mea a fost de la bun inceput la distanta, iar la un moment dat prietenul meu a trebuit sa faca armata 5 luni la el in tara, moment din care nu am mai stiut nimic de el...doar eu stiu cat am suferit in lunile alea, cum numaram lunile ramase, zilele ramase din luni, etc. Si in tot timpul asta ma gandeam oare a murit, oare m-a uitat(desi slabe sanse...) oare poate sa vorbeasca cu mine dar nu vrea, oare vrea dar nu poate?
Si pana la urma s-a intors si am vb cu el, si mi-a spus ca i-e dor de mine, iar acum cand scriu randurile astea tocmai m-am intors de la el din tara, unde am petrecut impreuna 2 zile, ca bani mai multi nu am avut nici unu din noi(el momentan isi cauta de munca).
Noi ne vedem o data la 6 luni, desi nu am planuit chestia asta...zau ca parca as fi o masochista sa stau asa, de parca as fi singura mereu, dar imi plac atatea lucruri la el, si sunt asa de legata emotional, ca nici sa-l insel nu prea cred ca as fi in stare...Eu chiar nu-i invinovatesc pe cei care nu-si doresc relatii la distanta, pt ca ele iti mananca bani, timp, emotii...si posibilitatea de a fi inselat e foarte mare! Nu de alta, da bietu om poate nu rezista singur...
kudika059077
Postat pe 28 Februarie 2010 23:35
De la: , la data 2008-09-14 11:17:34Totul incepe cam asa:Ea se transfera din Banat la facultate in Ardeal in ultimul an,astfel cunoscandu-l pe el.Din prima clipa cum se vazusera parca simteau ca se cunoscusera de o viata.Zilele treceau si ei se intalneau tot mai des.La cursuri mergeau impreuna si la lucru,k el ii rezolvase sa lucreze cu el.Dupa un timp devenisera foarte buni prieteni.Colegii credeu ca sunt impreuna.Cand era cu El era cea mai fericita,isi dorea ca timpul sa nu se mai termine.Dar nimeni nu stia ca Ea avea un logodnic acasa care se purta foarte urat cu ea.Ea vroia de mult sa puna punct relatiei care nu i-a dus deloc fericire.Intr-un final ea se hotara sa se desparta de logodnic dar acesta a inceput cu amenintari ca nu o sa se desparta niciodata si a batut-o.El o vazu a doua zi la ore umflata la fata,asa afland ca ea avea logodnic.El i-a dat curajul sa-l reclame pe logondic la politie,si sa le spuna parintilor prin ce trecea de la un timp.A prins curajul si l-a dat afara pe logodnic din casa si se despartisera.RElatia ei cu El se racise,de la cei mai buni prieteni a devenit ca o cunostiinta,se salutau schimbau doua cuvinte strict profesionale legate de facultate sau serviciu.Ea vroia o explicatie,El ii spuse ca nu are un motiv sa faca ceea ce face si e mai bine pentru amandoi.A trecut o luna si in care amandoi sufereau dar nici unul nu vroia sa vorbeasca despre asta.Venii banchetul si ei or mers impreuna,or petrecut o noapte de neuitat.Or venit si examenele,dupa care trebuia sa isi de-a licenta.Ea picase 3 examene si si le-a lasat pe toamna,si licenta pentru anul urmator in februarie.Ea plecase la ea acasa,el la fel.Nu s-or mai vazut si nu au mai vorbit trei luni,timp in care ea se gandea numai la el.Nu i-a fost deloc usor.A venit si sesiunea de toamna si ea s-a intros in Ardeal,si-a dat examenele si le-a luat si s-a inscris pentru licenta.S-a intalnit cu El,ca si el avea 2 restante.Ea ia spus ca ia fost dor de El si ca nu la putut uita,el la fel.Au petrecut o zi de neuitat.El a trebuit sa plece ca avea un serviciu si era de prin zona Sibiului.Ea la fel a plecat.Si-or promis ca o sa tina legatura.Or urmat zile de vorbit la telefon si prin intermediul netului.Isi marturiseau cat se iubesc de mult si cat li dor sa se vada.Distanta e cea care ii desparte,400 de km.Or hotarat sa se vada de 2 ori pe luna.Ea lucreaza ,el lucreaza,amandoi vrand sa isi stranga bani pentru a cumpara un apartament sa se mute impreuna la jumatatea distantii,intr-un orasel.Sunt cateva luni de cand ei se bucura de dragostea lor si nu isi pierd speranta si rabdarea ca intr-o zi o sa poata sa se bucure de relatia lor asa cum sunt toate cuplurile..
foarte frumos luptati incontinuare pt sansa voastra
kudika143709
Postat pe 14 Martie 2010 11:46
De la: soryanca, la data 2008-10-06 11:46:37frumoasa poveste.dar o relatie la distnat nu tine.:-(



Ei na, stii tu sigur ? Bucuroasa te contrazic , nu te mai pronunta aiurea.
anissya
Postat pe 14 Martie 2010 12:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 8 De la: alyn27 6 August 2010 00:01
o iubire imposibila 13 De la: kudika500468 12 Mai 2012 19:30
VA ROG UN SFAT.... 17 De la: blondy_alxa 19 Iunie 2011 16:45
povestea mea de iubire a inceput sa sune cu o manea.... 13 De la: Borntobewild 30 Martie 2010 21:25
iubita fratelui meu indragostita de iubitul meu 29 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:45