Setari Cookie-uri

Fosta iubita a iubitului meu...

De la: Tazmanian, la data 2010-05-27 21:42:16"am scris acum 2 ani pe acest topic"


si dupa 2 ani esti tot aici halal evolutie...



mda, sunt, doar ca am lipsit destul de mult timp, in fine nu am de ce sa dau explicatii, iar cel mai tare ca si tu esti pe acest forum, hmmm....oare cand vorbesti de cineva nu te uiti intai la tine ...esti de ras
iubi7a_lui
Postat pe 28 Mai 2010 00:27
De la: iubi7a_lui, la data 2010-05-27 21:37:52am scris acum 2 ani pe acest topic si m-am incadrat in cea care a uitat un fost iubit,ce intorsaturi are viata,cel care m-a facut sa il ui pe acel fost am vb cu el 3 ani, dupa care a devenit si el fost, doar ca atunci spuneam ca iubirile vechi se uita,da, poate, dar nu se uita iubirile adevarate, pe acest baiat nu am mai putut sa il uit, incat m-am impacat din nou cu el, acum avem 4 ani impreuna, desii mi-a gresit foarte mult, nu il pot ierta, dar nici sa ma mai despart de el nu pot.El a incercat sa fie cu alta, a fost cateva zile si i-adat in 2 sec papucii pentru mine, "fosta", acea fata nu a fost decat o inlocuitoare, o persoana pe care o folosea sa ma uite pe mine...dar in zadar.
Ce am vrut sa spun este ca aveti grija, pentru ca o iubire adevaratanu se uita asa usor, poate nu se uita deloc, am un sfat pentru cele care incearca sa cladesca o relatie in care exista o fosta, in primul rand ganditi-va daca nu cumva sunteti "roata de la caruta" , ganditi-va daca merita si daca nu va vor da papucii atunci cand va e lumea mai draga, si sa va mai ganditi si la acea fosta, care poate il mai iubeste si ea la randul ei...si nu se merita sa stati cu cineva care se mai gandeste la altcineva, daca vedeti asta mai bine gasitiva pe cineva singur ...care sa aibe inima intreaga, doar pentru voi
ai mare dreptate ..nu e bine sa ai o relatie cu un barbat care mereu se gandeste sau vorbeste de fost nevesta mai ales.ca..divorturile de multe ori se fac numai pe hartie si in rest cei doi divortati raman de multe ori prieteni nedespartiti si dupa despartire
kudika029282
Postat pe 29 Mai 2010 17:25
Chiar imi doresc din tot sufletul sa o vad pe viitoare prietena a fostului meu
Probabil va fi o tipa superba, desteapta, care sa-i ofere tot ce eu nu am putut sa-i ofer. Am mai avut ocazia sa o vad p una cu care a stat cand am fost noi despartiti, ce credeti? arata foarte mult ca mine; am inteles ca chiar i-a placut de el, dar ghici la cine s-a intors el?
De data asta stiu ca nu-l mai vreau inapoi, dar sunt curioasa cat timp o sa stea cu viitoarea, pana o sa-si dea iar seama pe cine iubeste, sau ce a pierdut.
Fetelor, o fosta care i-a oferit aproape totul, alaturi de care a simtit iubirea, fericirea, dar el sau ea au avut la un moment dat un moment in care nu au mai vrut sa continue, nu se uita asa usor. Il vad si acum aproape cu lacrimi in ochi cand am hotarat sa ne despartim, dar ne-am jurat iubire vesnica, cand ne-am spus ca noi vom ramane vesnic in inima celuilalt, dar e timpul ca fiecare sa-si vada de viata lui. Nu zic ca la un moment dat nu o sa iubeasca pe alta, dar stiu ca undeva acolo voi fi doar eu, bucatica aia mica va fi doar a mea, asa ca nu incercati sa o scoateti p fosta de acolo.
Si fiti atente la cei care stau cu voi, doar pentru a le uita p fostele sau care vor sa vada cum e si cu alta. Sincer mie mi-e mila da viitoare lui, poate are deja o actuala, nu stiu ca nu-mi pasa cred. Dar ghici la cine o sa se intoarca cand o sa aveti voi probleme in cuplu?
kudika181837
Postat pe 17 Iunie 2010 13:36
De la: kudika181837, la data 2010-06-17 13:36:48Chiar imi doresc din tot sufletul sa o vad pe viitoare prietena a fostului meu
Probabil va fi o tipa superba, desteapta, care sa-i ofere tot ce eu nu am putut sa-i ofer. Am mai avut ocazia sa o vad p una cu care a stat cand am fost noi despartiti, ce credeti? arata foarte mult ca mine; am inteles ca chiar i-a placut de el, dar ghici la cine s-a intors el?
De data asta stiu ca nu-l mai vreau inapoi, dar sunt curioasa cat timp o sa stea cu viitoarea, pana o sa-si dea iar seama pe cine iubeste, sau ce a pierdut.
Fetelor, o fosta care i-a oferit aproape totul, alaturi de care a simtit iubirea, fericirea, dar el sau ea au avut la un moment dat un moment in care nu au mai vrut sa continue, nu se uita asa usor. Il vad si acum aproape cu lacrimi in ochi cand am hotarat sa ne despartim, dar ne-am jurat iubire vesnica, cand ne-am spus ca noi vom ramane vesnic in inima celuilalt, dar e timpul ca fiecare sa-si vada de viata lui. Nu zic ca la un moment dat nu o sa iubeasca pe alta, dar stiu ca undeva acolo voi fi doar eu, bucatica aia mica va fi doar a mea, asa ca nu incercati sa o scoateti p fosta de acolo.
Si fiti atente la cei care stau cu voi, doar pentru a le uita p fostele sau care vor sa vada cum e si cu alta. Sincer mie mi-e mila da viitoare lui, poate are deja o actuala, nu stiu ca nu-mi pasa cred. Dar ghici la cine o sa se intoarca cand o sa aveti voi probleme in cuplu?
Charlotte_Ayiline
Postat pe 12 August 2010 00:36
pt kudika181837 ......mi-a placut ce ai scris:)stii de unde toata starea asta a ta de indiferenta? te ai plictisit de el si chiar t distreaza ca sufera din cz ta...ca stii cum suntem noi fetele ii admiram p baieti pana in mom in care ii modelam noi cum vrem, ca apoi nu mai avem nimik interesant de vazut la ei:D poate k o sa gaseasca una mai draguta decat tine si mai inteligenta sa il faca sa o iubeasca...dar fiecare dupa cum ii e norocul:)
Charlotte_Ayiline
Postat pe 12 August 2010 00:42
De la: Charlotte_Ayiline, la data 2010-08-12 00:42:29pt kudika181837 ......mi-a placut ce ai scris:)stii de unde toata starea asta a ta de indiferenta? te ai plictisit de el si chiar t distreaza ca sufera din cz ta...ca stii cum suntem noi fetele ii admiram p baieti pana in mom in care ii modelam noi cum vrem, ca apoi nu mai avem nimik interesant de vazut la ei:D poate k o sa gaseasca una mai draguta decat tine si mai inteligenta sa il faca sa o iubeasca...dar fiecare dupa cum ii e norocul:)
barbatii care nu vreau sa renunte la o fosta dea lor trebuie ocoliti e bine sa nu avem de-a face cu un asemenea specimen de barbat pentru ca nefac multa suferinta deci va spun fugiti cat puteti de barbatii care nu pot rupe legatura cu o fosta dea lor...
kudika029282
Postat pe 12 August 2010 16:59
Ghici cu cine e fostul acum? Cu mine, logic
S-a speriat saracutzul de una care a vrut sa stea cu el
Nu suntem chiar impreuna, dar in fine ideea e ca nu stiu ce-i in capul lui, si nu mi-e indiferent, chiar tin la el, chiar vreau sa raman cu el. Cand a vazut ca pot trai fara el, ca pot iesi cu altu, crede-ti ca-i mai pasa de aia cu care vrajea? Nup.Bine chestia asta se poate aplica si in cazul baietilor care ies cu tipe care vor doar sa-i faca gelosi pe fostii. Am iesit cu un tip cu care nu am avut nimic, dar care mi-a marturisit ulterior ca s-a indragostit de mine
Eu si cu fostul/actualul, nici nu mai stiu cum e, avem deja experienta in chestii de genul, dar de fiecare data impacarea este si mai dulce
kudika181837
Postat pe 12 August 2010 18:02
De la: ioanageorgiuADY, la data 2008-10-29 16:46:17MAI NU VA MAI AGITATI K AM FACUT-O SI EU CANDVA SI IMI PARE RAU,DAK PARTANERII VOSTRI VAU ALES PE VOI CA SA FITI IN LOCUL EX-ELOR LOR INSEAMNA K SUNTE-TI DEOSEBITE SI AVETI ACEL CEVA CE ELE NAU AVUT ,BUCURATIVA DE DRAGOSTEA VOASTRA,NU VA PIERDETI VREMEA CU CHESTI DE GENU` ASTA.
Si apoi ganditiva k eu cand am cunoscut pe viitorul meu sot el mai tinea la fosta lui,care l-a inselat si nu la iubit a suferit mult dupa ea,mai ales k aceasta il cauta si totusi ma ales pe mine,ma iubeste a zis k nu concepe viata fara mine si nu poate trai fara mine,si recent am glumit k dak isi mai aduce aminte de acele faze cu fosta lui?
Stiti ce mi-a zis?
-K ACUM I SAU RIDICAT STANDARDELE!!!!
Deci aveti rabdare ,coplesiti cu iubire si intelegere, si ii ve-ti avea pe viata.
Va pup!!!!!!!


depinde... nu trebuie neaparat sa te considere speciala daca este cu tine in locul fostei , fiecare experienta este unica ...poate este cu ea s o uite pe fosta...sau poate este cu ea si se gandeste la fosta...sau poate dupa o perioada isi da seama ca pe fosta o iubeste ...acum depinde de ce s au despartit ....poate fosta a gresit si vrea s o uite definitiv ...sau poate ea era femeia vietii lui si el a gresit... acum....asteapta sa vada ce se intampla....oricum mintea unui om este foarte complexa , niciodata n o sa stii ce zace in ea, uneori nu gasim anumite raspunsuri in noi insine , d apoi sa ne mai gandim ce simte , ce gandeste alta persoana... ...si inca o chestie ...daca dupa despartire realizeaza cat de buna era fosta si ca e posibil sa nu mai existe ca ea...mereu o sa te compare , chiar daca n o sa zica asta in fatza...
bella28
Postat pe 16 August 2010 09:52

Hai ca asta a fost buna
Pai bine ma femeie, dupa ce ti-ai imaginat-o pe femeia aia intr-o mie de feluri, dupa ce ti-ai dat seama ca nu reprezinta un pericol pentru tine, ai barbatu langa tine...ce Dumnezeu mai vrei? Sa-i domini gandurile, amintirile? Eu am poze, albume de poze cu ex-ul meu, e amintirea mea, e fosta mea relatie, a fost dragostea vietii mele si vesnic, indiferent de cine imi va sta alaturi de acum inainte, il voi avea in memorie iar din cand in cand cu siguranta o sa-mi amintesc de el. Dar niciodata nu va reprezenta un pericol pentru urmatorul meu iubit.

Am mai spus asta...asa suntem noi femeile, vrem sa controlam si sa dominam cu totul un barbat. Nu ne multumim niciodata cu ce ne ofera. Daca ai fi multumita de ce iti ofera prietenul tau cu siguranta nu ti-ai pune problema "fosta". Ori ai prea mult timp liber
_Cryssa_
Postat pe 16 August 2010 10:10
nu ca vreti sa controlati totul e o problema. e ca atunci cand o obtineti nu mai stiti ce sa vreti
Histria
Postat pe 16 August 2010 10:12
De la: iubi7a_lui, la data 2010-05-27 21:37:52am scris acum 2 ani pe acest topic si m-am incadrat in cea care a uitat un fost iubit,ce intorsaturi are viata,cel care m-a facut sa il ui pe acel fost am vb cu el 3 ani, dupa care a devenit si el fost, doar ca atunci spuneam ca iubirile vechi se uita,da, poate, dar nu se uita iubirile adevarate, pe acest baiat nu am mai putut sa il uit, incat m-am impacat din nou cu el, acum avem 4 ani impreuna, desii mi-a gresit foarte mult, nu il pot ierta, dar nici sa ma mai despart de el nu pot.El a incercat sa fie cu alta, a fost cateva zile si i-adat in 2 sec papucii pentru mine, "fosta", acea fata nu a fost decat o inlocuitoare, o persoana pe care o folosea sa ma uite pe mine...dar in zadar.
Ce am vrut sa spun este ca aveti grija, pentru ca o iubire adevaratanu se uita asa usor, poate nu se uita deloc, am un sfat pentru cele care incearca sa cladesca o relatie in care exista o fosta, in primul rand ganditi-va daca nu cumva sunteti "roata de la caruta" , ganditi-va daca merita si daca nu va vor da papucii atunci cand va e lumea mai draga, si sa va mai ganditi si la acea fosta, care poate il mai iubeste si ea la randul ei...si nu se merita sa stati cu cineva care se mai gandeste la altcineva, daca vedeti asta mai bine gasitiva pe cineva singur ...care sa aibe inima intreaga, doar pentru voi


si eu sunt o fosta , dupa 5 ani de relatie...acum este cu alta (ma rog, daca mai este) dar zice ca este cu ea doar ca sa treaca peste relatia noastra , ca nu poate sa simta in veci ce a simtit ptr mine , ca niciodata n o sa ma inlocuiasca , si ca se poate desparti oricand de ea ...cu mine a reusit sa treaca peste o relatie de 6 ani , 6 ani in care si a batut joc de el, l a inselat si asa mai departe...si facea comparatii ca pe mine n o sa ma poata uita cum a uitat o pe fosta caci a vazut ca eu l am iubit....dar ea probabil se simtea vinovata si il suna mai mereu...cum ne vedea in oras , a doua zi ii dadea telefon ...el spunea ca vb cu ea ptr nu l mai intereseaza , ii este indiferent ca vb cu ea sau nu...uneori cred c o inteleg de ce l a lasat ...este foarte dificil sa traiesti cu astfel de om care se schimba de la o zi la alta , dar am rezistat 5 ani in care m am zbatut sa fie bine , sa ne casatorim , dar in final am ajuns la despartire.....se pare ca iubirile adevarate nu le uiti intr adevar...acum nu mai vreau sa vorbesc cu el...am rupt orice legatura ...sper sa nu se suceasca si sa ma caute ca nu ar avea niciun rost , s ar complica totul
bella28
Postat pe 16 August 2010 10:16
De la: lempika, la data 2010-08-16 10:16:14
De la: iubi7a_lui, la data 2010-05-27 21:37:52am scris acum 2 ani pe acest topic si m-am incadrat in cea care a uitat un fost iubit,ce intorsaturi are viata,cel care m-a facut sa il ui pe acel fost am vb cu el 3 ani, dupa care a devenit si el fost, doar ca atunci spuneam ca iubirile vechi se uita,da, poate, dar nu se uita iubirile adevarate, pe acest baiat nu am mai putut sa il uit, incat m-am impacat din nou cu el, acum avem 4 ani impreuna, desii mi-a gresit foarte mult, nu il pot ierta, dar nici sa ma mai despart de el nu pot.El a incercat sa fie cu alta, a fost cateva zile si i-adat in 2 sec papucii pentru mine, "fosta", acea fata nu a fost decat o inlocuitoare, o persoana pe care o folosea sa ma uite pe mine...dar in zadar.
Ce am vrut sa spun este ca aveti grija, pentru ca o iubire adevaratanu se uita asa usor, poate nu se uita deloc, am un sfat pentru cele care incearca sa cladesca o relatie in care exista o fosta, in primul rand ganditi-va daca nu cumva sunteti "roata de la caruta" , ganditi-va daca merita si daca nu va vor da papucii atunci cand va e lumea mai draga, si sa va mai ganditi si la acea fosta, care poate il mai iubeste si ea la randul ei...si nu se merita sa stati cu cineva care se mai gandeste la altcineva, daca vedeti asta mai bine gasitiva pe cineva singur ...care sa aibe inima intreaga, doar pentru voi


si eu sunt o fosta , dupa 5 ani de relatie...acum este cu alta (ma rog, daca mai este) dar zice ca este cu ea doar ca sa treaca peste relatia noastra , ca nu poate sa simta in veci ce a simtit ptr mine , ca niciodata n o sa ma inlocuiasca , si ca se poate desparti oricand de ea ...cu mine a reusit sa treaca peste o relatie de 6 ani , 6 ani in care si a batut joc de el, l a inselat si asa mai departe...si facea comparatii ca pe mine n o sa ma poata uita cum a uitat o pe fosta caci a vazut ca eu l am iubit....dar ea probabil se simtea vinovata si il suna mai mereu...cum ne vedea in oras , a doua zi ii dadea telefon ...el spunea ca vb cu ea ptr nu l mai intereseaza , ii este indiferent ca vb cu ea sau nu...uneori cred c o inteleg de ce l a lasat ...este foarte dificil sa traiesti cu astfel de om care se schimba de la o zi la alta , dar am rezistat 5 ani in care m am zbatut sa fie bine , sa ne casatorim , dar in final am ajuns la despartire.....se pare ca iubirile adevarate nu le uiti intr adevar...acum nu mai vreau sa vorbesc cu el...am rupt orice legatura ...sper sa nu se suceasca si sa ma caute ca nu ar avea niciun rost , s ar complica totul
nu are rost sa-ti pierzi vremea cu unul care nu poate sa o uite pe fosta..ala e un ratat care traieste in trecut si vrea sa reinvie trecutul
kudika029282
Postat pe 16 August 2010 18:26
Povestea mea este si mai incurcata. Sunt cu iubitul meu de 1 an si jumatate. Inaintea mea el a avut o relatie de 15 ani cu pauze (in total vreo 10 ani). Acum 2 ani trebuiau sa faca nunta. O ceruse de sotie, arvunise restaurant, dupa care cu 6 luni inainte de nunta au anulat nunta si s-au despartit el mutandu-se de la ea din apartament si revenind in orasul natal de unde sunt si eu. Dupa 5 luni m-a cunoscut pe mine si relatia noastra a inceput. Daca i-as fi cunoscut in totalitate trecutul nu as fi acceptat sa incep relatia cu el. Am aflat doar ce a vrut sa el sa-mi spuna si anume ca n-au reusit sa convietuiasca impreuna si au hotarat de comun acord sa ramana prieteni. Am aflat apoi, treptat, ce a insemna si ce inseamna ea pentru el. In primele 6 luni vorbea tot timpul despre ea,ma compara cu ea pana cand intr-o zi am prins curaj si i-am interzis sa mai vb despre ea. Apoi am descoperit ca-si tine telefonul pe silent cand era acasa de teama sa nu sune ea cand e cu mine, am descoperit ca o avea trecuta in telefon cu nume de barbat. I-am facut un mare scandal, i-am cerut sa limiteze convorbirile cu ea dar si acum dupa 1 an si jumatate vorbesc cand este el la munca, recunosate dar sterge convorbirile din lista de apeluri. Mi-a spus ca desi ma iubeste pe mine nu se poate rupe definitv de o persoana cu care a avut o relatie atat de lunga si ca el nu o mai suna dar nu-i poate impune ei sa nu-l mai sune. Am numarul ei de telefon dar nu as indrazni niciodata sa o sun sa-i reprosez ceva pentru ca daca ea este inca prezenta in viata lui este pentru ca el ii permite.
deutza84
Postat pe 26 August 2010 14:54
De la: deutza84, la data 2010-08-26 14:54:32Povestea mea este si mai incurcata. Sunt cu iubitul meu de 1 an si jumatate. Inaintea mea el a avut o relatie de 15 ani cu pauze (in total vreo 10 ani). Acum 2 ani trebuiau sa faca nunta. O ceruse de sotie, arvunise restaurant, dupa care cu 6 luni inainte de nunta au anulat nunta si s-au despartit el mutandu-se de la ea din apartament si revenind in orasul natal de unde sunt si eu. Dupa 5 luni m-a cunoscut pe mine si relatia noastra a inceput. Daca i-as fi cunoscut in totalitate trecutul nu as fi acceptat sa incep relatia cu el. Am aflat doar ce a vrut sa el sa-mi spuna si anume ca n-au reusit sa convietuiasca impreuna si au hotarat de comun acord sa ramana prieteni. Am aflat apoi, treptat, ce a insemna si ce inseamna ea pentru el. In primele 6 luni vorbea tot timpul despre ea,ma compara cu ea pana cand intr-o zi am prins curaj si i-am interzis sa mai vb despre ea. Apoi am descoperit ca-si tine telefonul pe silent cand era acasa de teama sa nu sune ea cand e cu mine, am descoperit ca o avea trecuta in telefon cu nume de barbat. I-am facut un mare scandal, i-am cerut sa limiteze convorbirile cu ea dar si acum dupa 1 an si jumatate vorbesc cand este el la munca, recunosate dar sterge convorbirile din lista de apeluri. Mi-a spus ca desi ma iubeste pe mine nu se poate rupe definitv de o persoana cu care a avut o relatie atat de lunga si ca el nu o mai suna dar nu-i poate impune ei sa nu-l mai sune. Am numarul ei de telefon dar nu as indrazni niciodata sa o sun sa-i reprosez ceva pentru ca daca ea este inca prezenta in viata lui este pentru ca el ii permite.
de ce nu ai curaj sa te legi de fosta lui ia incearca si suna la ea si intreab=o de ce nu vrea sa il lase in pace pe prietenul tau si vezi ce o sa-ti raspunda..oricum nu e bine sa te complaci in aceasta mocirla...intreaba-l cu cine vrea cu tine sa cu fosta...
kudika029282
Postat pe 26 August 2010 17:11
am si eu o problema si da...sunt convinsa ca eu sunt aia cu probleme daca stau sa discut asta aici... dar chiar vreau pareri din afara... pt ca nu stiu cum sa mai reactionez
sunt cu un tip de 1 an...relatie la distanta...naspa...in fine. inainte de aparitia mea in viata lui a fost ea... o tipa ok... disperata dupa el bla bla. tipa asta a stiut sa joace atat de bine incat m-a facut complet cu nervii. a avut grija de la bun inceput sa se imprieteneasca atat de bine cu cei mai buni prieteni ai iubitului meu ca acum... sa poata fi tot timpul langa el. cand mergeam la el acasa.. era si ea... cand mergeam in orash... si ea. oriunde m-as duce e ea. el imi spune ca nu are ce face, ca nu e interesat absolut deloc, dar e vorba ca e chemata de prietenii lui si nu are cum sa impiedice iesirile cu ea. eu nu stiu ce sa mai fac ... cum sa scap de ea. sa ma ajute cineva pana nu ma face asta complet cu nervii
anny_h
Postat pe 27 Decembrie 2010 21:50
De la: anny_h, la data 2010-12-27 21:50:33am si eu o problema si da...sunt convinsa ca eu sunt aia cu probleme daca stau sa discut asta aici... dar chiar vreau pareri din afara... pt ca nu stiu cum sa mai reactionez
sunt cu un tip de 1 an...relatie la distanta...naspa...in fine. inainte de aparitia mea in viata lui a fost ea... o tipa ok... disperata dupa el bla bla. tipa asta a stiut sa joace atat de bine incat m-a facut complet cu nervii. a avut grija de la bun inceput sa se imprieteneasca atat de bine cu cei mai buni prieteni ai iubitului meu ca acum... sa poata fi tot timpul langa el. cand mergeam la el acasa.. era si ea... cand mergeam in orash... si ea. oriunde m-as duce e ea. el imi spune ca nu are ce face, ca nu e interesat absolut deloc, dar e vorba ca e chemata de prietenii lui si nu are cum sa impiedice iesirile cu ea. eu nu stiu ce sa mai fac ... cum sa scap de ea. sa ma ajute cineva pana nu ma face asta complet cu nervii


vrei sa-ti dau numaru' de telefon de la niste racheti??
geo_resuscitat
Postat pe 27 Decembrie 2010 22:07
Si eu sunt o fosta. Dupa un an jumatate de relatie s-a dus cu alta. Auzisem la inceput despre aia numai basme. Ziceai ca e o maaare printesa iar eu o neinsemnata spalatoreasa :))))
Incet incet zvonurile au inceput sa se dezminta si din pacate sau fericire...nici eu nu stiu...am ajuns la concluzia ca e muuuult sub nivelul meu...si ca intelect si ca educatie si ca...in fine.
Sa va descriu tabloul initial: licentiata la o facultate care se termina greu (daca o termini), cu un job super ok, BUNACIUNE, finuta, mereu aranjata, tzoale, fitze alea alea, cu nush ce fitza de masina, vreo 3 apartamente si o casa (ale parintilor dar ale ei implicit din moment ce e fata mamii), foarte bine crescuta si...pfff..povestea mai poate continua.
Realitatea...??? mmmm...o tipa normala, nu urata dar nici mai frumoasa decat mine (si numele meu nu e nascisa :P), slabutza, micutza...deci nu nush ce bunaciune, comun imbracata, cu o scoala post liceala vai de capul ei terminata, de la tzara.Am vazut-o si eu dupa aproape juma de an de cand tot imi doream sa o vad in realitate....si am fost pe de o parte dezamagita. Nu stiu e a vazut la ea. probabil gaura pe care a schimbat-o.
Oricum...pe de o parte e trist sa fii o fosta si sa fii oripilata de alegerea fostului.
ploidevise
Postat pe 28 Decembrie 2010 01:16
De la: anny_h, la data 2010-12-27 21:50:33am si eu o problema si da...sunt convinsa ca eu sunt aia cu probleme daca stau sa discut asta aici... dar chiar vreau pareri din afara... pt ca nu stiu cum sa mai reactionez
sunt cu un tip de 1 an...relatie la distanta...naspa...in fine. inainte de aparitia mea in viata lui a fost ea... o tipa ok... disperata dupa el bla bla. tipa asta a stiut sa joace atat de bine incat m-a facut complet cu nervii. a avut grija de la bun inceput sa se imprieteneasca atat de bine cu cei mai buni prieteni ai iubitului meu ca acum... sa poata fi tot timpul langa el. cand mergeam la el acasa.. era si ea... cand mergeam in orash... si ea. oriunde m-as duce e ea. el imi spune ca nu are ce face, ca nu e interesat absolut deloc, dar e vorba ca e chemata de prietenii lui si nu are cum sa impiedice iesirile cu ea. eu nu stiu ce sa mai fac ... cum sa scap de ea. sa ma ajute cineva pana nu ma face asta complet cu nervii


am fost si eu intr-o relatie la distanta si stiu cum e sa ai tot felul de ganduri legate de foste. Mai ales and alea nu isi vad de treaba lor. Ce pot sa iti zic? muta-te cat mai repede in aceeasi localitate cu el, incearca sa nu te certi u el din nimicuri pt ca daca relatia se clatina el va avea imediat un refugiu si ai incredere in tine. Pana la urma daca te-a ales pe tine inseamna ca a avut un motiv.
Oricum daca e sa se impace cu aia se va impaca si nu ai tu ce face...In plus sa ii interzici sa se intalneasca cu prieteniisatfel incat sa nu mai aiba ”intrevederi” implicit cu ea iarasi e o miscare proasta pt ca de aici nu poti crea decat certuri.
stiu ca e greu dar nu ai ce face. Totusi...eu zic ca in timp situatia ar trebui sa se mai schimbe. Stiu ca atunci cand am inceput relatia respectiva (la distanta) si eu aveam anumite temeri in legatura cu fosta lui...dar m-am linistit repede.
ploidevise
Postat pe 28 Decembrie 2010 01:21
De la: ploidevise, la data 2010-12-28 01:21:18
De la: anny_h, la data 2010-12-27 21:50:33am si eu o problema si da...sunt convinsa ca eu sunt aia cu probleme daca stau sa discut asta aici... dar chiar vreau pareri din afara... pt ca nu stiu cum sa mai reactionez
sunt cu un tip de 1 an...relatie la distanta...naspa...in fine. inainte de aparitia mea in viata lui a fost ea... o tipa ok... disperata dupa el bla bla. tipa asta a stiut sa joace atat de bine incat m-a facut complet cu nervii. a avut grija de la bun inceput sa se imprieteneasca atat de bine cu cei mai buni prieteni ai iubitului meu ca acum... sa poata fi tot timpul langa el. cand mergeam la el acasa.. era si ea... cand mergeam in orash... si ea. oriunde m-as duce e ea. el imi spune ca nu are ce face, ca nu e interesat absolut deloc, dar e vorba ca e chemata de prietenii lui si nu are cum sa impiedice iesirile cu ea. eu nu stiu ce sa mai fac ... cum sa scap de ea. sa ma ajute cineva pana nu ma face asta complet cu nervii


am fost si eu intr-o relatie la distanta si stiu cum e sa ai tot felul de ganduri legate de foste. Mai ales and alea nu isi vad de treaba lor. Ce pot sa iti zic? muta-te cat mai repede in aceeasi localitate cu el, incearca sa nu te certi u el din nimicuri pt ca daca relatia se clatina el va avea imediat un refugiu si ai incredere in tine. Pana la urma daca te-a ales pe tine inseamna ca a avut un motiv.
Oricum daca e sa se impace cu aia se va impaca si nu ai tu ce face...In plus sa ii interzici sa se intalneasca cu prieteniisatfel incat sa nu mai aiba ”intrevederi” implicit cu ea iarasi e o miscare proasta pt ca de aici nu poti crea decat certuri.
stiu ca e greu dar nu ai ce face. Totusi...eu zic ca in timp situatia ar trebui sa se mai schimbe. Stiu ca atunci cand am inceput relatia respectiva (la distanta) si eu aveam anumite temeri in legatura cu fosta lui...dar m-am linistit repede.
foste sunt foarte periculoase pentru orice femeie ..nu stii niciodata cand il apuca dorul de fosta lui si atunci te lasa cand nu te astepti sa faca asta....
kudika029282
Postat pe 29 Decembrie 2010 10:11
De la: kudika181837, la data 2010-06-17 13:36:48Chiar imi doresc din tot sufletul sa o vad pe viitoare prietena a fostului meu
Probabil va fi o tipa superba, desteapta, care sa-i ofere tot ce eu nu am putut sa-i ofer. Am mai avut ocazia sa o vad p una cu care a stat cand am fost noi despartiti, ce credeti? arata foarte mult ca mine; am inteles ca chiar i-a placut de el, dar ghici la cine s-a intors el?
De data asta stiu ca nu-l mai vreau inapoi, dar sunt curioasa cat timp o sa stea cu viitoarea, pana o sa-si dea iar seama pe cine iubeste, sau ce a pierdut.
Fetelor, o fosta care i-a oferit aproape totul, alaturi de care a simtit iubirea, fericirea, dar el sau ea au avut la un moment dat un moment in care nu au mai vrut sa continue, nu se uita asa usor. Il vad si acum aproape cu lacrimi in ochi cand am hotarat sa ne despartim, dar ne-am jurat iubire vesnica, cand ne-am spus ca noi vom ramane vesnic in inima celuilalt, dar e timpul ca fiecare sa-si vada de viata lui. Nu zic ca la un moment dat nu o sa iubeasca pe alta, dar stiu ca undeva acolo voi fi doar eu, bucatica aia mica va fi doar a mea, asa ca nu incercati sa o scoateti p fosta de acolo.
Si fiti atente la cei care stau cu voi, doar pentru a le uita p fostele sau care vor sa vada cum e si cu alta. Sincer mie mi-e mila da viitoare lui, poate are deja o actuala, nu stiu ca nu-mi pasa cred. Dar ghici la cine o sa se intoarca cand o sa aveti voi probleme in cuplu?


Permite-mi sa-ti spun...conteaza motivul pentru care v-ati despartit, si care probabil o sa ii reapara mereu in minte cand o sa te revada...
raluk_hbl
Postat pe 29 Decembrie 2010 16:32
De la: geo_resuscitat, la data 2010-12-27 22:07:05
De la: anny_h, la data 2010-12-27 21:50:33am si eu o problema si da...sunt convinsa ca eu sunt aia cu probleme daca stau sa discut asta aici... dar chiar vreau pareri din afara... pt ca nu stiu cum sa mai reactionez
sunt cu un tip de 1 an...relatie la distanta...naspa...in fine. inainte de aparitia mea in viata lui a fost ea... o tipa ok... disperata dupa el bla bla. tipa asta a stiut sa joace atat de bine incat m-a facut complet cu nervii. a avut grija de la bun inceput sa se imprieteneasca atat de bine cu cei mai buni prieteni ai iubitului meu ca acum... sa poata fi tot timpul langa el. cand mergeam la el acasa.. era si ea... cand mergeam in orash... si ea. oriunde m-as duce e ea. el imi spune ca nu are ce face, ca nu e interesat absolut deloc, dar e vorba ca e chemata de prietenii lui si nu are cum sa impiedice iesirile cu ea. eu nu stiu ce sa mai fac ... cum sa scap de ea. sa ma ajute cineva pana nu ma face asta complet cu nervii


vrei sa-ti dau numaru' de telefon de la niste racheti??


vreau eu niste racheti!
raluk_hbl
Postat pe 29 Decembrie 2010 16:39
doi sau trei racheti?
daca-s doi, doar o parpaleste. daca-s trei...mama mamaaaa!
ii vrei la pachet ?
geo_resuscitat
Postat pe 29 Decembrie 2010 17:53
sincer, ideea cu mutatul in aceeasi localitate am avut-o deja. dar intervine facultatea mea, si multe. el spune ca nu vrea sa se "insoare"
spui ca stii cum e la distanta... deci stii de certurile absurde... din nimicuri si cat strica ele.
legat de intoarcerea la fosta ...nu mi-as face mari probleme. nu prea o agreaza.. dar nah... e neplacut sa stii ca prietenul tau petrece mai mult timp cu fosta decat petrece cu tine.
anny_h
Postat pe 29 Decembrie 2010 18:20
De la: anny_h, la data 2010-12-29 18:20:55sincer, ideea cu mutatul in aceeasi localitate am avut-o deja. dar intervine facultatea mea, si multe. el spune ca nu vrea sa se "insoare"
spui ca stii cum e la distanta... deci stii de certurile absurde... din nimicuri si cat strica ele.
legat de intoarcerea la fosta ...nu mi-as face mari probleme. nu prea o agreaza.. dar nah... e neplacut sa stii ca prietenul tau petrece mai mult timp cu fosta decat petrece cu tine.

stai pe pace ca nu iti va spune tie cat de mult o agreaza sau nu. ca doar nu e nebun sa isi aprinda paie in cap.
dar pana la urma...nu te supara ca te intreb...relatia asta a voastra unde merge?
daca nu are nici un scop gen sa fiti un cuplu unit sa va mutati impreuna sa fiti realmente fizic si nu numai unul alaturi de celalalt...de ce va mai obositi cu distanta?
ploidevise
Postat pe 29 Decembrie 2010 18:56
fiecare femeie e frumoasa in felul ei! poate tipa stia mai bine sa-l satisfaca pe iubitul tausi el tanjeste dupa ea!
roz5blue6lila7
Postat pe 29 Decembrie 2010 19:10
un barbat care se impaca mereu cu o fosta de cate ori nu-i convine ceva in relatia de cuplu nu este un partener serios pentru o relatie de lunga durata..asa va face mereu chiar daca ar fi sotul tau..mai bine sa-l lasi cu fosta decat sa te trezestica el se intoarce la fosta lui pentru ca sa certat cu tine...
kudika029282
Postat pe 30 Decembrie 2010 18:17
eu am 20 de ani, el 22. eu sunt din bv el din buc... el crede ca e prea devreme....
referitor la intrebarea daca ne intelegem bine.. da, oarecum. suntem un cuplu ok.. pana se intoarce in vacante acasa... acolo e cu prietenii lui si cu fosta si se schimba complet. :(
anny_h
Postat pe 30 Decembrie 2010 23:24
De la: anny_h, la data 2010-12-30 23:24:40eu am 20 de ani, el 22. eu sunt din bv el din buc... el crede ca e prea devreme....
referitor la intrebarea daca ne intelegem bine.. da, oarecum. suntem un cuplu ok.. pana se intoarce in vacante acasa... acolo e cu prietenii lui si cu fosta si se schimba complet. :(
mai bine lasa-l sa plece la fosta daca tot o regreta asa de mult...
kudika029282
Postat pe 31 Decembrie 2010 11:33
De la: ralukiss, la data 2008-09-14 12:19:27Mia, printeso, nu poti sa scoti asa, deodata, pe cineva din viata ta, oricat ai vrea.
ai rabdare, si nu-ti fa griji, mai ales daca ai vazut-o chiar tu si ai vazut ca ti-e inferioara.


e incredibil cat de naive (spre prostie) , de rasfatate, apatice si chiar urate inauntru sunt unele femei.

cum iti permiti tu, sa spui ca ea , oricine ar fi ea, iti e "inferioara". uite mie imi pari , o capra, asa din felul in care scrii si judeci, si de aratat, sincer, n as intoarce capul dupa tine nici daca ai sta goala in mijlocu strazii si ar urma sa te calce un camion, desi eu sunt extrem de atent si imi place sa ajut pe toata lumea cum pot.

uratenie adevarata se reflecta pe om, oricum ai ascunde o sub sute de machiaje, sprancene false, zeci de masti, mereu va veni la iveala.

uite acuma stii de ce idiotu ala a ales sa fie cu ea si nu o sterge din tel. pt ca sincer, daca vrei sa fii cu cineva, de gandesti ca pers respectiva e deranjata sa fii sunat chiar si de amice, nu de fostele. te tine ca esti fraiera, obedienta , face ce vrea cu tine cand vrea. e dominatia suprema, si da, majoritatii femeilor le place.

a nu se confunda cu lipsa de respect. poti si TREBUIE sa domini o femeie, dar in acelasi timp sa si o respecti. e crancen. dar nu in cazul tau. esti doar o caprita, in raft, care e acolo cand e nevoie, nici macar nu cred ca e vb de sex, par genu care se multumeste cu 5 minute de sex si cu un fraier langa ea.

rockk
Postat pe 16 Ianuarie 2011 18:13
De la: rockk, la data 2011-01-16 18:13:21
De la: ralukiss, la data 2008-09-14 12:19:27Mia, printeso, nu poti sa scoti asa, deodata, pe cineva din viata ta, oricat ai vrea.
ai rabdare, si nu-ti fa griji, mai ales daca ai vazut-o chiar tu si ai vazut ca ti-e inferioara.


e incredibil cat de naive (spre prostie) , de rasfatate, apatice si chiar urate inauntru sunt unele femei.

cum iti permiti tu, sa spui ca ea , oricine ar fi ea, iti e "inferioara". uite mie imi pari , o capra, asa din felul in care scrii si judeci, si de aratat, sincer, n as intoarce capul dupa tine nici daca ai sta goala in mijlocu strazii si ar urma sa te calce un camion, desi eu sunt extrem de atent si imi place sa ajut pe toata lumea cum pot.

uratenie adevarata se reflecta pe om, oricum ai ascunde o sub sute de machiaje, sprancene false, zeci de masti, mereu va veni la iveala.

uite acuma stii de ce idiotu ala a ales sa fie cu ea si nu o sterge din tel. pt ca sincer, daca vrei sa fii cu cineva, de gandesti ca pers respectiva e deranjata sa fii sunat chiar si de amice, nu de fostele. te tine ca esti fraiera, obedienta , face ce vrea cu tine cand vrea. e dominatia suprema, si da, majoritatii femeilor le place.

a nu se confunda cu lipsa de respect. poti si TREBUIE sa domini o femeie, dar in acelasi timp sa si o respecti. e crancen. dar nu in cazul tau. esti doar o caprita, in raft, care e acolo cand e nevoie, nici macar nu cred ca e vb de sex, par genu care se multumeste cu 5 minute de sex si cu un fraier langa ea.

cum adica nu poti sa scoti o femeie din viata unui barbat ..?si ce daca e fosta..chiar asa sunt de importante fostele pentru voi barbatii..ca doar va place sa schimbati femeile ca sosetele si sa umblati de la una la alta asa ca ce atata regret pentru o fosta...!!!
kudika029282
Postat pe 17 Ianuarie 2011 17:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa dureze 1 an ...sa te plictisesti ...De Dragoste!? :( 17 De la: silionsteluta 12 Aprilie 2010 20:42
astept pareri 37 De la: felixcat 26 Octombrie 2009 14:26
Ce credeti ca gandesc barbatii/baietii despre fete? 30 De la: poitiers 19 Iulie 2012 14:16
Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari? 23 De la: ionia 20 Mai 2009 20:46
idila cu un necunoscut 31 De la: daniela_maryuty 14 Septembrie 2010 18:18