Setari Cookie-uri

Ghicitul in Carti

De la: amme22, la data 2008-09-22 21:25:07 nu m-am suparat
m-ai facut curioasa. Daca ai fi aici as incerca sa vad daca pot schimba ce mi-ai spune

aaaaa....ce ambitioasa esti, mai draga!foarte bine, numai sa nu ia aspect de incapatanare. nu ti-am zis ca nici nu trebuie sa fiu langa tine? sa sti ca nu este greu sa dai in carti, mai greu este sa le interpretezi si ca sa faci asta trebuie sa VEZI LEGATURA dintre ele. uite,eu am incercat sa VAD ceva in cafea si sa sti ca am stat pe langa doua tipe care au fost de acord sa ma lase sa FUR din ce stiu ele dar..... nu se leaga si pace, asa ca nu am incercat,e clar ca nu trebuie sa insist, cat despre tarot....ma feresc de el, ceva imi spune ca nu trebuie sa ma bag acolo.

Postat pe 22 Septembrie 2008 21:40
De la: maria2010, la data 2008-09-22 21:33:49 dar cum poti sa fi asa draguta cu o baba sluta ca mine?

pt ca nu te vad; si chiar de te-as vedea iar sufletul tau mi-ar place, tot nu ti-as vedea infatisarea, decat (poate) in primele minute
amme22
Postat pe 22 Septembrie 2008 21:41
De la: amme22, la data 2008-09-22 21:41:27
De la: maria2010, la data 2008-09-22 21:33:49 dar cum poti sa fi asa draguta cu o baba sluta ca mine?

pt ca nu te vad; si chiar de te-as vedea iar sufletul tau mi-ar place, tot nu ti-as vedea infatisarea, decat (poate) in primele minute

la prima veder pari o tipa dura, dar pe mine nu m-ai pacalit,ca atre ca a iesit la suprafata sensibilitatea care te caracterizeaza
....marioooo..ce faci? (vb.singura)
auzi,am ramas numai noi doua pe aici? si cand te gandesti ca am de munca pe calc....cu gramada si ma tin de discutii. micutza Rock pe unde o fi? si celelalte?
mercic Amme22!

Postat pe 22 Septembrie 2008 22:29
mamaie, imi tragi si mie o pasenta!?

Postat pe 22 Septembrie 2008 22:31
vai de mineeee.....am inceput sa mananc din litere.scuzati si voi o babutza senila

Postat pe 22 Septembrie 2008 22:32
De la: geo32, la data 2008-09-22 22:31:28mamaie, imi tragi si mie o pasenta!?

ooooooooo......ia uite cine pandea la colt......iti trag si mai multe daca vrei.....banuiam ca esti pe aici si urmeaza sa trantesti ceva

Postat pe 22 Septembrie 2008 22:33
DOAMNELOR , DRAGELE MELE , am mare nevoie de sfatul cuiva si as indrazni sa-l cer cui vrea sa imi dea o mana de ajutor, sa stiu ce poate fi . Acum 30 de ani mi-a spus o tiganca , minunat de frumoasa,in gara, intre oameni , fara sa ma cunoasca , fara sa-mi vada palmele , doar uitandu-se la fata mea, ca voi trece prin doua mari incercari in viata . Una am depasit-o , asa cum a spus ea , la 23-24 de ani, cand s-a produs ruptura cu ai mei si m-am casatorit. Cealalta se petrece acum, la 48 de ani , la fel , cum a prezis tiganca, dar as vrea sa stiu ce se sfarseste in viitorul foarte apropiat. Cuvintele tigancii au fost cam asa: pe la 47-48 de ani ai o mare incercare in viata , de care , daca treci , vei fi fericita si implinita . Ce mi se intampla acum afecteaza toata familia mea de acum , copiii , pe mine si sotul meu. Dar poate ca e vorba de viata mea, sau o alta parte a existentei mele. Stiu ca se va schimba ceva ,stiu ca e vorba de ceva grav, pentru ca tiganca se uita la mine cu ochii mariti , ca si cand ar fi vazut ceva groaznic , ba chiar s-a intors de 2 ori sa se mai uite la mine , in timp ce se indeparta. Atunci cand am intalnit-o, nu credeam in ghicit de niciun fel , mai tarziu am constatat ca se adeveresc rand pe rand prezicerile ei, apoi am aflat ca si eu "stiu sa vad in zat de cafea" mai exact decat cele care se laudau ca au invatat sa ghiceasca. Eu priveam semnele si spuneam ce simteam ca imi transmit. Confirmarea venea de fiecare data...Acum sunt eu cea care are nevoie de un asemenea ajutor. Cred in ce pot sa vada cele care au harul de a simti! Stiu ca sunt foarte putini cei care au aceste daruri , dar EXISTA ! Vreau doar sa stiu la ce fel de pericol sa ma astept ! Ma poate ajuta cineva ? VREA CINEVA SA MA LUMINEZE ?
maria_zada
Postat pe 22 Septembrie 2008 22:35
De la: maria2010, la data 2008-09-22 22:33:55
De la: geo32, la data 2008-09-22 22:31:28mamaie, imi tragi si mie o pasenta!?

ooooooooo......ia uite cine pandea la colt......iti trag si mai multe daca vrei.....banuiam ca esti pe aici si urmeaza sa trantesti ceva



banuia-i bine!
ma gandeam daca maine seara cade ceva la asternut! nimic complicat.

Postat pe 22 Septembrie 2008 22:39
he he he......daca esti cuminte...cade...ca vei avea tu grija sa ii pui piedica

Postat pe 22 Septembrie 2008 22:44
pentru maria_zada,
fa-ti acum o cafea mica,cat sa iei de 2-3 din ea(ca pe urma nu mai dormi),intoarce-o si las-o pana miine dim. trezeste-te mai devreme un pic ca sa ai timp sa te uiti in ea,cand o bei incearca (si ar fi bine sa reusesti)sa nu tegandesti la probleme,sa nu iti pui niciun fel de intrebare,pur si simplu numara dungile imaginare de pe pereti,nu te ridica de langa ea decat dupa ce ai terminat de baut.intoarce-o asa cum sti si las-o pana miine,nu-i face cruce sau mai stiu eu ce alte chestii,intoarce-o si atat.de ce spun asta:daca intr-adevar ai reusit sa "vezi"in zat,esti singura care iti poti ghici.vorbim miine dupa ce iti ghicesti.vei vedea ca am dreptate. sfatul meu:cand te vei uita in ea, nu incerca sa ghicesti in favoarea ta (se poate intampla, asa ca...atentie),nici sa nu incepi sa disperi daca vezi ceva rau,fa-o cu mult calm,luciditate si nu te opri decat cand ai examinat toata ceasca.jumatatea dreapta a cestii este casa ta si familia ta. sa nu te uiti in ea inainte de rasaritul soarelui si nici sa nu pui degetul in interiorul ei. citeste-o asa cum e ea.
Poate mai sunt si alte pareri

Postat pe 22 Septembrie 2008 22:59
Eu nu va spun decat atat:mama mea (citea in zat de cafea) si-a vazut moartea intr-o ceasca de cafea..Ceea ce n-a intuit ... era vorba despre ea...Iar eu am mostenit-o(chestie de camp energetic puternic) dar nu numai in cafea....

Postat pe 23 Septembrie 2008 00:47
Pt...Maria: dau in tarot cu toate arcanele. 78 sunt... ritualul meu este sa ma spal pe maini inainte....sa tin mainle spre cer cu cartile in mana si sa imi imaginez cum un izvor limpede le spala ... dupa care le amestec pana se opresc singure...apoi pun intrebarea comunicand mental cu "clientul" si le amestec pana simt ca sunt gata... etalez crucea celtica in 98% din cazuri....

merci de sfaturi...sunt invatata cu forumurile, numai ca de obicei sunt genul care isi cere scuze primul indiferent de cine greseste si imi place sa ma port eu frumos....

Postat pe 23 Septembrie 2008 00:57
ce faci?vb si noi pe mess?da mesaj acolo sunt deja

Postat pe 23 Septembrie 2008 01:00
mi-a picat mess-ul!intra din nou!si daca mai pica nu mai iesi asa repede.ca ma loghez la loc.astept sper sa intri repede

Postat pe 23 Septembrie 2008 01:30
Si eu iti sugerez la fel.Fa ti ceasca si uita-te la ea fara sa te influntezi cu ceva
lumidoho
Postat pe 23 Septembrie 2008 13:03
buna! ma primiti si pe mine aici?
kytte
Postat pe 23 Septembrie 2008 14:25
buna ziua cred in ghicit in carti ..tot ce mi`a ghicit ea s`a adeverit dar sper ca ceea ce mi`a mai ghicit sa nu se adevereasca ptr ca mi`a zis ca o sa am 2 cumpene mari in viata. ceea ce ma ingrijoreaza e faptul ca i`a ghicit si lui tata dar doar o parte a inceput sa se ingrozeasca la un moment dat de ce vedea in palma si a refuzat sa`i mai ghiceasca..si e adevarat ca am avut multe probleme in familie..toate majoritatea din cauza mamei mele bolnave psihic.as vrea sa imi mai ghiceasca dar de cand i`a vazut mana lui taica`miu refuza sa ma ghiceasca.mi`e tare frica ptr tata..nu stiu ce sa fac el e singurul pe care`l mai am.problema sta cam asa. tiganca.a ajuns sa fie mama mea vitrega...n`am nimic cu ea cu trecutul ei dar ma tem enorm ptr tata ptr ca ea are un copil cu un tigan in puscarie si el peste un an trebuie sa iasa..ma tem ca ceea ce a vazut in palma lui tata era legat de ea si tigan care e razbunator..am auzit multe vorbe despre el..si am auzit si de amenintari..mi`e frica cand o sa iasa din puscarie sa nu`i faca rau lui taica`miu ,mie si bunicilor cu care locuiesc.eu una sincera sa fiu desi stiu ca are si parti bune si nu`i rea la suflet mi`e frica sa nu`si bata joc de taica`miu..mi`e frica sa nu se intample vreo nenorocire din cauza ei.am vb cu tata despre ea i`am spus verde`n fata tot ce cred m`a ascultat dar tot cum vrea el face..ce ma sfatuiti?
Amaruie
Postat pe 23 Septembrie 2008 16:18
pentru Rock
ti-am spus ca tu esti prea cuminte pentru secolul asta dar te sfatuiesc sa ramai asa.se pare ca esti o fata frumoasa,desteapta si cu foarte mult bun simt.sa te tii intotdeauna de ritualul pe care il faci inainte de tarot.v-am spus ca nu ma pot atinge de ele dar nu inteleg de ce?!?!
ma puteti ajuta cu un raspuns? de cate ori vreau sa pun mana pe ele, tot de atatea ori zic:"mai tarziu dragutelor".

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:52
De la: kytte, la data 2008-09-23 14:25:26buna! ma primiti si pe mine aici?

sigur ca te primim, e loc pentru toata lumea.vorbeam eu care abia m-am inscris. sa stiti ca imi place la voi

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:54
pentru maria_zada
sa ne spui si noi daca ai reusit.am vazut ca si lumidoho a fost de acord cu mine.....asta inseamna ca nu am innebunit inca....oare
ma apuc de munca

Postat pe 23 Septembrie 2008 17:57
facem o septica!?

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:17
n-ar fi mai bun un 66..6 ????
googoodoll
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:20
101, macao, popa-prostu!
sau razboooooi!

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:21
eu ma retrag la un solitaire, ca a zis bula de cristal ca n-am mintea destul de odihnita pt topicurile noi create
googoodoll
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:26
solitaire este pentru oameni singuri!

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:31
si ce propui, sa m-apuc de macao sau razboi?
googoodoll
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:36
noo, zic sa privesti mai bine bulbu' ala de cristal. poate poate!

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:38
poate ma trimite la poker :)))))
googoodoll
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:39
am o chinta, de-ti sufla tot potu'!!

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:43
nu-i nimic, platesc :D
googoodoll
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de tatuaje?Sunt sanatoase? 19 De la: helen_of_troy 1 Septembrie 2010 02:34
Alege culoarea! 5 De la: kudika_10344 22 Noiembrie 2012 13:37
salut 5 De la: coffeeta 29 Martie 2009 16:15
eu taur, el scorpion, o sa mearga? 5 De la: dezsi_dianna 20 Ianuarie 2009 16:24
operatia LASEK 1 De la: kudika146267 7 Ianuarie 2011 15:28