Setari Cookie-uri

Ghicitul in Carti

cu varf si ....indesat!

Postat pe 23 Septembrie 2008 18:47
nu nu, doar cat am licitat
googoodoll
Postat pe 23 Septembrie 2008 18:54
tu vrei assistent manager sau iubita? de ce poza e un must?
oanatony
Postat pe 23 Septembrie 2008 22:07
pe mine ma intrebi!!!?

Postat pe 23 Septembrie 2008 22:34
De la: oanatony, la data 2008-09-23 22:07:05 tu vrei assistent manager sau iubita? de ce poza e un must?

maaaaaiiiiii.....am impresia ca tu vrei sa afli daca geo e georgeta sau george.

Postat pe 23 Septembrie 2008 22:54
s-a deviat mult de la subiect!
eu as vrea sa stiu unele aspecte din "viitor", dar pe de alta parte imi este teama sa nu dau peste cine stie ce coate goale, d'alde mercedese sau "vrajitoare". si banuiesc ca nici nu merge figura: "hai, care-mi spune si mie viitorul!"
kytte
Postat pe 24 Septembrie 2008 10:56
nici un raspuns la intrebarile mele?
Amaruie
Postat pe 24 Septembrie 2008 11:06
Draga mea ,Amaruie
Nu-ti mai hrani teama....Gandeste pozitiv..
Ceea ce gandesti ,aia esti:ti-e teama de ceva,foarte curand o sa materializezi acel lucru...Fa-i tatalui tau un spatiu de protectie (mental) si ai credinta in Dumnezeu.El este singurul care ne coordoneaza.

Postat pe 24 Septembrie 2008 16:13
De la: Amaruie, la data 2008-09-23 16:18:16buna ziua cred in ghicit in carti ..tot ce mi`a ghicit ea s`a adeverit dar sper ca ceea ce mi`a mai ghicit sa nu se adevereasca ptr ca mi`a zis ca o sa am 2 cumpene mari in viata. ceea ce ma ingrijoreaza e faptul ca i`a ghicit si lui tata dar doar o parte a inceput sa se ingrozeasca la un moment dat de ce vedea in palma si a refuzat sa`i mai ghiceasca..si e adevarat ca am avut multe probleme in familie..toate majoritatea din cauza mamei mele bolnave psihic.as vrea sa imi mai ghiceasca dar de cand i`a vazut mana lui taica`miu refuza sa ma ghiceasca.mi`e tare frica ptr tata..nu stiu ce sa fac el e singurul pe care`l mai am.problema sta cam asa. tiganca.a ajuns sa fie mama mea vitrega...n`am nimic cu ea cu trecutul ei dar ma tem enorm ptr tata ptr ca ea are un copil cu un tigan in puscarie si el peste un an trebuie sa iasa..ma tem ca ceea ce a vazut in palma lui tata era legat de ea si tigan care e razbunator..am auzit multe vorbe despre el..si am auzit si de amenintari..mi`e frica cand o sa iasa din puscarie sa nu`i faca rau lui taica`miu ,mie si bunicilor cu care locuiesc.eu una sincera sa fiu desi stiu ca are si parti bune si nu`i rea la suflet mi`e frica sa nu`si bata joc de taica`miu..mi`e frica sa nu se intample vreo nenorocire din cauza ei.am vb cu tata despre ea i`am spus verde`n fata tot ce cred m`a ascultat dar tot cum vrea el face..ce ma sfatuiti?



Draga mea nu trebuie sa iti fie frika ,sa sti ca toate astea se imlinesc doar pt cei care cred in ele, sa stii ca Dzeu condamna pe cei care le fac si pe cei car cre in ele,, daca vrei poti sa ma adaugi in lista ta de mess danina20 ,si pot sa iti dau exeple exacte din Biblie d eunde te poti convinge singura,,,imi pare sncer rau ca traiesti cu aceasta teoare in gindul tau.Incredinteaza-ti soarta si viitorul tau si al familiei tale in mina lui Dzeu si ai s avezi ca nimik nu se va intimpla,,,as vrea sa scrii pe aici si la anu si sa ne spui ca nimik nu s-a intimplat.:) mi-as dori sa imi scrii si sa te pot incuraja daca vrei:)
danina20
Postat pe 24 Septembrie 2008 16:26
DRAGA AMARUIE STAI LINISTITA.ORICUM CE E SA SE INTAMPLE SE VA INTAMPLA.NU POTI FACE NIK SA SCHIMBI DESTINUL UNEI PERSOANE.INCEARCA SA NU MAI GANDESTI NEGATIV, LINISTESTE-TE.POATE NU SE VA INTAMPLA NIK CU TATAL TAU CI CU SOTIA LUI.SI EL VA SUFERI SI DE ASTA MAMA TA VITREGA CAND VA GHICIT ERA ASA DE INSPAIMANTATA SI NI A VRUT SA VA ZICA ATUNCI.GANDESTE-TE CA NU VA FI NIMICA RAU CU TINE SI TATAL TAU SI TOTUL VA FI OK.VEI VEDEA
cristal253
Postat pe 24 Septembrie 2008 17:25
EU ACUM VREO LUNA AM FOST LA GHICITOARE SI MI-A SPUS CA O SA MA IMPAC CU IUBITUL MEU SI CA O SA MA CEARA IN CASATORIE IN 3 PUNCTE.CE-I DREPT NE-AM IMPACAT,DAR ACUM NU MAI CRED FAZA CU CASATORIA PT CA EU TOCMAI MI-AM FACUT UN SEMI-AMANT IAR RELATIA CU IUBITUL HABAR N-AM UNDE DUCE.dACA MA MARIT VA ANUNT!SAU POATE MA MARIT CU AMANTUL:D

Postat pe 24 Septembrie 2008 17:29
Pt rock!Te rog cand o sa ai rabdare(daca o sa ai)sa scrii si u un comment cu explicarea fiecarei carti.Eu stiam mai demult sa ghicesc si chiar o faceam bine,dar am pierdut caietul pe care aveam scris ce inseamna fiecare carte,iar cu timpul am uitat si putinele carti pe care le cunosteam.Sau poate stie cineva vreu site,link,whatever,cu explicarea cartilor!Sper ca v-ati prins ca ma refer la carti normale de joc !

Postat pe 24 Septembrie 2008 17:33
PAI TREABA CU GHICITUL NU E ASA DE SIMPLA.
deoinde mult la ce te gandesti atunci cand ti se ghiceste, nu poti fi cu mintea in doua locuri ca atunci nu iti iese nuk cum trebuie, acea persoana care ghiceste nu trebuie sa iti dea imediat dupa ce a dat altei persoane ca se amesteca gandurile pers dinainte cu cea actuala etc
Asa am auzit si eu.Am fost de multe ori la ghicit dar nu toate au spus ce trebuie ptca multe dintre pers care fac asta fac doar pt bani si nu ghicesc cum trebuie.Asa e Romania.Totul pt bani
cristal253
Postat pe 24 Septembrie 2008 17:35
rokxy
Postat pe 24 Septembrie 2008 19:15
PENTRU MARIA 2010 ! Am respectat instructiunile si am gasit multe semne care ma indreptatesc sa sper inspre bine, dar si ceva ce ma ingrijoreaza. Opusa tortitei cestii e o stea cu 5 colturi intr-o floare cu 5 petale , nu stiu ce inseamna. Mai e o figura cu o linie groasa , serpuita alba, care bareaza drumul pe care il voi face curand , cu familie cu tot, iar pe aceasta linie alba e un urs panda asezat. Am imaginatie , dar sunt multe figuri asa de clare si atat de asemanatoare cu cei pe care ii stiu , ca semnificatiile sunt evidente.Suntem toti 5 membrii familiei in stanga cestii, ca si cand ne-am tine de brat unii pe altii si am merge impreuna pe acelasi drum, umar la umar. Fundul canii e negru, doar in mijloc sunt doua figuri mici, privite dinspre drumul pe care trebuie sa-l fac, seamana cu doi ingeri ce se saruta. Sunt pasari albe, doar albe in ceasca, iar in una din ele e un trandafir boboc , sau o lalea nedeschisa. Imi doresc sa se implineasca ce e bine, Sper sa pot trewce peste greutati asa cum am reusit sa beau cafeaua din cana. VA MULTUMESC !
maria_zada
Postat pe 24 Septembrie 2008 23:27
salut.cel mai bun prieten al meu face asta,si nu numai.in "cititul in carti" oarecum,e vorba defapt despre gandurile si trairile tale inconstiente pe care le scoti la suprafata prin intermediul cartilor,sa zicem.de asta le alegi cu mana stanga.(partea stanga din corp e guvernata de partyea dreapta a creierului iar partea dreapta,de stanga.intereseaza te ce inseamna asta).deci nu e neaparat nici un fel de magie sau de a "sti" viitorul cuiva.
Maat_W
Postat pe 25 Septembrie 2008 15:40
mi-amintesc ca si eu am fost la un moment dat int-o situatie de cumpana in viata mea si nu stiam ce decizie sa iau, imi era foarte greu sa aleg:si am cautat o ghicitoare si am gasit una fff scumpa pt ca, se zicea ca e ffff buna.
eu cautam un raspuns la alegerea pe care trebuiam s o fac siastfel am aj la ghicitoare.
Raspunsul ei a fost ca orice as alege depinde de mine, viitorul meu depinde de alegerea pe care o fac.Deci practic nu mi-a zis nik important, era raspunsul pe care il stiam si eu.
si eu sunt sigura ca o ghicitoare iti spune mereu ceea ce vrei sa auzi si daca vede ca esti mai naiv iti zice si lucruri negative ca sa te atraga in mrejele ei pt bani.
cred ca exista dar eu nu am intalnit pe cineva pe care pot sa cred atunci cand imi descrie viitorul asa cum il vede ea.
cristal253
Postat pe 25 Septembrie 2008 16:52
Multumesc tutror pentru incurajari
Amaruie
Postat pe 25 Septembrie 2008 17:08
De la: maria_zada, la data 2008-09-24 23:27:53PENTRU MARIA 2010 ! Am respectat instructiunile si am gasit multe semne care ma indreptatesc sa sper inspre bine, dar si ceva ce ma ingrijoreaza. Opusa tortitei cestii e o stea cu 5 colturi intr-o floare cu 5 petale , nu stiu ce inseamna. Mai e o figura cu o linie groasa , serpuita alba, care bareaza drumul pe care il voi face curand , cu familie cu tot, iar pe aceasta linie alba e un urs panda asezat. Am imaginatie , dar sunt multe figuri asa de clare si atat de asemanatoare cu cei pe care ii stiu , ca semnificatiile sunt evidente.Suntem toti 5 membrii familiei in stanga cestii, ca si cand ne-am tine de brat unii pe altii si am merge impreuna pe acelasi drum, umar la umar. Fundul canii e negru, doar in mijloc sunt doua figuri mici, privite dinspre drumul pe care trebuie sa-l fac, seamana cu doi ingeri ce se saruta. Sunt pasari albe, doar albe in ceasca, iar in una din ele e un trandafir boboc , sau o lalea nedeschisa. Imi doresc sa se implineasca ce e bine, Sper sa pot trewce peste greutati asa cum am reusit sa beau cafeaua din cana. VA MULTUMESC !

buna! din ce mi-ai zis inteleg ca la drumul pe care il vei face vei avea de rezolvat de rezolvat o problema cruciala pentru tine, chiar daca nu iti dai seama acesta are scopul lui de care iti vei da seama doar acolo. e clar ca vei trece cu bine.ursuletul (daca ai vazut bine)este pe post de strajer in favoarea ta.eu cred ca ai vazut bine.fundul canii e negru ptr. ca esti tu foarte suparata si tematoare dar se pare ca trebuie sa scapi de teama ptr. ca deja ti s-a dat un semn.nu mai zic nimic.curaj si vei vedea ca va fi bine

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:41
De la: Amaruie, la data 2008-09-25 17:08:53Multumesc tutror pentru incurajari

vezi ce inseamna prietenii? deja te-ai mai linistit si vezi altfel lucrurile. urmeaza-le sfaturile!!!

Postat pe 25 Septembrie 2008 17:43
MARIA 2010 , ASA SA FIE ! Stiu ca drumul asta asteapta sa fie facut, stiu si la ce incercare voi fi supusa, iar ursul e premiul meu . SA-TI FIE GURA AURITA !
maria_zada
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:25
Voi reveni cu detalii dupa..., cred ca toate se vor intampla in urmatoarele 3 saptamani. Va multumesc tuturor, sper sa ajungeti la concluzia ca perceperea energiei celorlalti poate fi tradusa de unele persoane, si explica predictiile corecte. Marea problema e ca cel care prezice sa o faca PE BUNE , sarlatani sunt destui...Eu stiu ca e posibil, stiu de ce cred in asa ceva, pe mine m-au lovit bine prezicerile pe care nu le-am luat in seama la timpul potrivit...
maria_zada
Postat pe 25 Septembrie 2008 22:41
Scuze ca ma bag in discutie,(si ca nu pe mine m-ai intrebat,dar nu ma pot abtine)eu dau cu 24 si 36 carti simple de joc.

Postat pe 26 Septembrie 2008 21:54
eu cred ca ghicitul in cari e o chestie ce vine de la satana,asa ca ar fi mai bine sa nu o practicam..e un pacat.
Ada_Ice_Girl_
Postat pe 2 Octombrie 2008 13:19
A avut cineva experiente cu Tarotul de Marsilia? Imi puteti zice mai multe? Stie cineva sa ghiceasca in el?

Postat pe 14 Octombrie 2008 19:34
nu cred in asemenea chestii...ghicitul in carti! nimeni nu are "darul" de a vedea viitorul, daca ar fi asa, va dati seama ca majoritatea dintre noi am incerca sa ne schimbam destinele? nu, nu cred!
Lulli
Postat pe 16 Octombrie 2008 13:52
De la: , la data 2008-09-25 17:41:35
De la: maria_zada, la data 2008-09-24 23:27:53PENTRU MARIA 2010 ! Am respectat instructiunile si am gasit multe semne care ma indreptatesc sa sper inspre bine, dar si ceva ce ma ingrijoreaza. Opusa tortitei cestii e o stea cu 5 colturi intr-o floare cu 5 petale , nu stiu ce inseamna. Mai e o figura cu o linie groasa , serpuita alba, care bareaza drumul pe care il voi face curand , cu familie cu tot, iar pe aceasta linie alba e un urs panda asezat. Am imaginatie , dar sunt multe figuri asa de clare si atat de asemanatoare cu cei pe care ii stiu , ca semnificatiile sunt evidente.Suntem toti 5 membrii familiei in stanga cestii, ca si cand ne-am tine de brat unii pe altii si am merge impreuna pe acelasi drum, umar la umar. Fundul canii e negru, doar in mijloc sunt doua figuri mici, privite dinspre drumul pe care trebuie sa-l fac, seamana cu doi ingeri ce se saruta. Sunt pasari albe, doar albe in ceasca, iar in una din ele e un trandafir boboc , sau o lalea nedeschisa. Imi doresc sa se implineasca ce e bine, Sper sa pot trewce peste greutati asa cum am reusit sa beau cafeaua din cana. VA MULTUMESC !

buna! din ce mi-ai zis inteleg ca la drumul pe care il vei face vei avea de rezolvat de rezolvat o problema cruciala pentru tine, chiar daca nu iti dai seama acesta are scopul lui de care iti vei da seama doar acolo. e clar ca vei trece cu bine.ursuletul (daca ai vazut bine)este pe post de strajer in favoarea ta.eu cred ca ai vazut bine.fundul canii e negru ptr. ca esti tu foarte suparata si tematoare dar se pare ca trebuie sa scapi de teama ptr. ca deja ti s-a dat un semn.nu mai zic nimic.curaj si vei vedea ca va fi bine

Nu iti stiu ID-ul, asa ca am dat un quote. As vrea, daca se poate sa vb pe mess. Multumesc !
ama0891
Postat pe 16 Octombrie 2008 14:44
e o intreaga ciudatenie ghicitul asta in absolut orice. asa e, Biblia interzice aflatul viitorului in carti&stuff, dar lasand la o parte cartile, cafeaua si multe altele....visele care se indeplinesc la un mom dat, de ce le avem? daca noi, ca oameni, nu avem aceasta calitate de a afla viitorul de ce il putem afla intr-o oarecare masura?? de ce viata ne atentioneaza? de ce unii efectiv vorbesc si prezic anumite evenimente de obicei negative (asta fiind si cazul meu) ???

Biblia nu e ceea ce ar trebui sa fie. este o carte cu o informatie atent selectata pt manipularea oamenilor de rand! Biserica mereu a vrut sa isi scoata anumite ponoase de pe urma credinciosilor si daca nu am dreptate, de ce trebuie sa dam bani pt lumanari, pt acatiste si alte ritualiri bisericesti? de ce nu sunt gratis daca scopul bisericii este doar de a transpime credinta???

tare mult as vrea sa raspunda la acest mesaj oamenii care spun ca nu cred si se considera credinciosi.
bangla_soul
Postat pe 16 Octombrie 2008 15:39
Nu prea le am cu ghicitul, dar cunosc pe cineva care ghiceste bine si s-a cam adeverit ce mi-a zis.

Postat pe 17 Octombrie 2008 13:04
Ahaaaa.Va sa zica si tu ai premonitii... Nu ai zis nimic pe topicul respectiv...Bangla Soul.

Postat pe 17 Octombrie 2008 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urgent 4 De la: Larisa25101996 26 Aprilie 2010 19:01
ajuta-ma 5 De la: Dontyyy 4 Februarie 2010 09:45
eu leu si el berbec 15 De la: lianavelecico 29 Mai 2009 12:39
nutritionist Timisoara 1 De la: maria899 6 Martie 2010 22:17
help 4 my friend:)) 10 De la: Dontyyy 11 Mai 2010 12:08