Setari Cookie-uri

Ghicitul in Carti

acum vreo 5 ani am fost la o tipa si mi-a dat in tarot si de-atunci pot sa spun ca am ramas prietena cu ea,si imi da mai mereu in sensul ca nu va ganditi ca zi de zi ,dar odata la 2-3 luni imi face o axa,asa o numim,se indeplinesc unele dintre ele mai putin cele legate de viata personala adik cele care ma intereseaza cel mai mult.trec printr-o perioada foarte dificila chiar as fii foarte recunoscatoare dak ar putea cineva dintre voi sa imi dea o mana de ajutor,cred in toate chestiile astea si consider ca dak ele exista d-zeu le-a facut cu un anumit scop,poate chiar acela de a ne ajuta in anumite perioade grele din viata noastra.astept un rasp,sper din suflet ca ma va ajuta cineva.
lostangel86
Postat pe 21 Octombrie 2008 16:03
(lostangel)Daca vrei putem vb mai multe despre asta pe privat.Lasa-mi mesaj.
Cassey_Tarot
Postat pe 24 Octombrie 2008 23:42
se poate ghicii si cartea de telefoane!?

Postat pe 24 Octombrie 2008 23:53
da' in cartile de bucate?
inocica2
Postat pe 25 Octombrie 2008 00:35
romane politiste ceva??? macar acolo ghicesti "cremenalu' " ...
zic si io....
dandanaua_reloaded
Postat pe 25 Octombrie 2008 00:36
Daca vrea cineva sa ii dau in carti,sa imi lase pe privat numele de botez,culoarea ochilor si ziua nasterii. Va primi mesajul tot pe privat.O zi frumoasa,tuturor! Ps; Acest mesaj,este doar pentru pesoanele interesate de asa ceva!Restul sa se abtina!
Cassey_Tarot
Postat pe 25 Octombrie 2008 14:55
ma numesc ...armaghedon, numele mic.
culoarea ochilor este curcubeica. cateodata chiar verzi, depinde de unghiu' in care-i privesti.
ziua de nastere este la miezu noptii. nu sunt singur daca m-am nascut pe 28 februarie sau pe 29, ca doctoru avea ceasu' inainte cu vreo 5 minute.
daca mai doresti informatii, ma poti apela pe privat si in particular.
astept vesti. da' vezi sa fie bune sau macar sa le spui intro manierea vesela daca-s vesti rele.

Postat pe 25 Octombrie 2008 15:14
De la: geo32, la data 2008-10-25 15:14:31ma numesc ...armaghedon, numele mic.
culoarea ochilor este curcubeica. cateodata chiar verzi, depinde de unghiu' in care-i privesti.
ziua de nastere este la miezu noptii. nu sunt singur daca m-am nascut pe 28 februarie sau pe 29, ca doctoru avea ceasu' inainte cu vreo 5 minute.
daca mai doresti informatii, ma poti apela pe privat si in particular.
astept vesti. da' vezi sa fie bune sau macar sa le spui intro manierea vesela daca-s vesti rele.



Raspuns tipic pt tine.M-am inecat cu cafeaua,de ras
andreea1976
Postat pe 25 Octombrie 2008 15:35

grija mare andreea. nu varsa cafeaua, ca cine stie cine-ti ghiceste in ceasca!!! sau ce-ti ghiceste !

Postat pe 25 Octombrie 2008 15:39
E...lasa Geo ca nu-i mare pierdere
Apropo..cand am fost acasa in vara, vine una la mine si imi zice asa..
ca o sa ma marit curand,dar cica am cununiile legate si daca ii platesc imi face ea nu stiu ce..si se rezolva
Am lasat-o sa-si zica povestile si dupa aia i-am zis ca de fapt eu sunt casatorita.Ce m-am mai distrat,ca nu stia cum s-o mai intoarca

A doua chestie..sti pe cineva care ghiceste si in nescafe?
andreea1976
Postat pe 25 Octombrie 2008 15:57
io cred ca-i doar un caz de imaginatie bogata!
sub orice forma ar iesii cartile, textu' folosit este acelasi. cu mici variatiuni de la caz la caz.


in zatz de ceai!!!



Postat pe 25 Octombrie 2008 16:01
(andreea1976) Sotul tau a avut un accident de masina,si-a rezolvat problema,cred ca s-a lasat cu un proces dar a castigat.Mai era cu cineva.Te intelegi bine cu el,va iubiti.Esti genul de femeie careia ii plac banii,materialista.O sa ii faci cadou unei femei sau ii vei da bani.Ai demersuri reusite in cariera.Sotul bea si ori ca face "combinatii" ori te va trada.E saten,inalt,masiv,indecis,capricios si mai panicos de felul lui.Daca este adevarat ceva de pe aici,astept un raspuns de confirmare(fara mistouri,evindet)pe privat. O seara buna!
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Octombrie 2008 02:34
Se pare ca aparuse de 2 ori raspunsul meu pt andreea1976...scuze
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Octombrie 2008 03:05
(geo32) Ai o prietena de mai mult timp,ea e mai posesiva decat tine.Tu faci studii,probabil facultate.Esti genul de om,nepasator,rece si indecis,ambitios.Iti iese ce iti propui la modul general vorbind.O sa ai contacte cu legea.Mare atentie la un accident sau vreo boala!Tipa cu care umbli e micuta de inaltime,slaba,satena,o sa aiba o evolutie buna in cariera sau in ce isi propune.Este dezamagita in dragoste,a suferit inaintea ta dupa cel cu care a fost.Aveti o relatie draguta,dar vei intalni o alta femeie prin cunostinte apropiate si va fi sotia ta.O sa vizitezi pe cineva bolnav,ia medicamente mai multe si de mai mult timp.E o persoana cu care nu prea te intelegi bine,cred ca e barbat si a purtat haina de stat sau mai poarta.Este grizonat,ochi caprui,masiv,inalt.Ca fire,calm,inteligent,sufletist,serios.Nu locuiesti cu parintii.Ai un amic care tanjeste dupa prietena ta.
Cassey_Tarot
Postat pe 26 Octombrie 2008 03:17
eu ,sincer ,mi-as dorii sa-mi ghincesca cineva care se pricepe sa citeasca in carti ,dar nu vreo "mercedesa",ci cineva care chiar stie ce spune ... eu zic ca sunt oameni inzestrati cu darul asta si mi-ar place sa incerc ....
Eli_30
Postat pe 26 Octombrie 2008 08:38
Buna ziua tuturor.Cassey,sunt Lucia Marioara, am ochii verzi si m-am nascut intr-o zi de 28.Te rog sa-mi spui cate ceva despre ce vezi in carti despre mine si familia mea.Multumesc si astept cu nerabdare raspunsul tau.
Lucia1960
Postat pe 26 Octombrie 2008 09:02
De la: Cassey, la data 2008-10-26 03:17:01(geo32) Ai o prietena de mai mult timp,ea e mai posesiva decat tine.Tu faci studii,probabil facultate.Esti genul de om,nepasator,rece si indecis,ambitios.Iti iese ce iti propui la modul general vorbind.O sa ai contacte cu legea.Mare atentie la un accident sau vreo boala!Tipa cu care umbli e micuta de inaltime,slaba,satena,o sa aiba o evolutie buna in cariera sau in ce isi propune.Este dezamagita in dragoste,a suferit inaintea ta dupa cel cu care a fost.Aveti o relatie draguta,dar vei intalni o alta femeie prin cunostinte apropiate si va fi sotia ta.O sa vizitezi pe cineva bolnav,ia medicamente mai multe si de mai mult timp.E o persoana cu care nu prea te intelegi bine,cred ca e barbat si a purtat haina de stat sau mai poarta.Este grizonat,ochi caprui,masiv,inalt.Ca fire,calm,inteligent,sufletist,serios.Nu locuiesti cu parintii.Ai un amic care tanjeste dupa prietena ta.



frumoasa incercarea ta!
tare pisicher armaghedon asta!

Postat pe 26 Octombrie 2008 09:11
Dar de astrologie ce spune-ti? pana la urma e tot o forma de ghiceala doar ca nu se folosesc carti ci planete care sunt in univers si care au anumite energii...eu una cred in astrologie, mi-a facut cineva astrograma si mi-a spus o gramada de lucruri adevarate.

Ideea e ca planetele influenteaza destinul omului, datorita energiei pe care o transmit omul este predispus spre o anumita boala sau spre o casnicie nefericita si altele...

Cineva mi-a dat un argument foarte bun pro-astrologie, un citat dintr-o rugaciune: ... precum in CER asa si pe PAMANT"
angi_ca
Postat pe 26 Octombrie 2008 10:29
aaaaa! nu m-am oprit din citit de cateva minute bune! sunt la munca si tre sa plec! e atat de interesant ce spuneti voi aici! si ma bucur ca nu se cearta nimeni inca! am si eu o intrebare pt mamaitza dulce si simpatica! se poate sa simti langa tine un val de raceala ca si cum ar fi fost cineva langa tine? sau sa poti simtii ca este ceva rau langa tine! m-a apucat tremuratul instant! si mi-au ingetat mainile! cred in puterile mintii! va poop fetelor si deabe astept un raspuns si sa mai vb! pupici pentru rock care este talentata si pt restul care sunt aici pe forum !

Postat pe 26 Octombrie 2008 12:51
Cassey ti-am lasat un mesaj si te rog sa-mi raspunzi pe privat daca se poate. pari sa stii ce faci. pupici:-*

Postat pe 26 Octombrie 2008 14:17
De la: Cassey, la data 2008-10-26 02:34:06(andreea1976) Sotul tau a avut un accident de masina,si-a rezolvat problema,cred ca s-a lasat cu un proces dar a castigat.Mai era cu cineva.Te intelegi bine cu el,va iubiti.Esti genul de femeie careia ii plac banii,materialista.O sa ii faci cadou unei femei sau ii vei da bani.Ai demersuri reusite in cariera.Sotul bea si ori ca face "combinatii" ori te va trada.E saten,inalt,masiv,indecis,capricios si mai panicos de felul lui.Daca este adevarat ceva de pe aici,astept un raspuns de confirmare(fara mistouri,evindet)pe privat. O seara buna!



Doamneeeeeeeee.....scuza-ma ca iti spun dar in viata mea nu am ras mai bine..
Am o intrebare: cu asta te ocupi in general sau doar ca hobby?
Daca asta ti-e ocupatia,schimb-o ca nu ca nu ai talent

In rest...imi place ca esti amuzanta
andreea1976
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:27
geo , dragut ca intotdeauna.

andreea...in ce te bagasi mai mama????
dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:42

Eu nu m-am bagat in nimic...domnisoara s-a oferit...
Ema vrei sa-ti ghicesc?
andreea1976
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:47
da verau numa sa nu te uiti la pozele mele .....

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Octombrie 2008 14:55
da' mie-mi ghiceste cineva? cand termin eu curatenia in casa?
inocica2
Postat pe 26 Octombrie 2008 15:29
EXACT ,angi_ca
O astrograma iti arata absolut tot si plusuri si minusuri si ,pe langa asta,iti da si indicii ascunse pentru problemele prin care treci,de ce reactionezi intr-un anume fel intr-o atare situatie...studii,relatii parteneriale,boli,cariera etc...Pacat ca INCA nu este luata in serios..Lumea ar fi mai constienta de ceea ce inseamna viata,destin , evolutie...

Postat pe 26 Octombrie 2008 16:14
se poate ca un om sa traiasca in 2 lumi paralele? se poate ca un om sa fie posedat cand este sub influentza alcoolului? va rog sa nu va bateti joc de ceea ce am intrebat eu pt ca nu stiti in ce mediu am trait! in fine! vreau sa ma lamuresc cu unele chestii! visez multe chestii ciudate! de unele chair uit dar am avut de cateva ori in vis rezolvarea unei probleme si o dataraspunsul la o intrebare! eu am mai si intrebat daca se poate simtii valuri de energie negativa incat sa te faca sa iti fie atat de frica incat sa si respiri! pls vreau un raspuns de la fetele care stiu ceva!

Postat pe 26 Octombrie 2008 19:05
vreau sa va rog si eu caeva prieteneste! nu va mai bateti joc de acesti oameni! pe bune chiar nu stiti ce inseamna... va poop

Postat pe 26 Octombrie 2008 19:08
anamaria , ezoteria nu e un subiect de discutat pe un forum sincer iti s[un risti doar sa fii luata in deradere.
nu este vorba ca nu credem doar ca sunt multe persoane care nu isi expun astfel de credinte. ce iti sugerez este un studiu serios la sala de lectura a bibliotecii. poti gasi raspunsuri si pe net dar sunt vagi si neconcludente.
cel mai bine e sa citesti singura si cand ai ceva serios de intrebat intra pe forumurile unde vei primi raspunsuri bine documentate la intrebarile tale, aici ... se reduce totul la "mishtocareala" pana la urma .

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:12
De la: anamaria2in1, la data 2008-10-26 19:05:00 se poate ca un om sa traiasca in 2 lumi paralele? se poate ca un om sa fie posedat cand este sub influentza alcoolului?

da, se poate. Nu stiu daca se poate numi o alta lume paralela, insa sunt oameni care sub influienta alcoolului se schimba total; nu mai au nimic omenesc in ei. E bine ca acei oameni sa evite sa bea. Din pacate putini constientizeaza transformarea prin care trec iar greul cade in sarcina celor din jurul lor.
Cunosc schimbarea in rau despre care ai vorbit, am vazut acea transformare totala.
Eu cand am avut de-a face cu o cadere de genul asta a unei persoane f. apropiate (spre norocul meu a fost pt o scurta perioada) am ales sa fac 2 lucruri:
1. Sa sfidez turnand bautura in chiuveta chiar in fata celei devenite dependente de ea
2. fara sa ma vada nimeni, puneam apa in toata bautura (cam 1 sfert ori 1/2 de sticla, dupa inspiratie) iar peste o zi sau 2 se strica.
Acum nu stiu ce sa zic, depinde cat de agresiva e persoana la care te referi tu si cat de bine te poti tu apara in cazul in care vei fi atacata (pt ca asta se intampla cand sfidezi)
De la: anamaria2in1, la data 2008-10-26 19:05:00va rog sa nu va bateti joc de ceea ce am intrebat eu pt ca nu stiti in ce mediu am trait! in fine! vreau sa ma lamuresc cu unele chestii! visez multe chestii ciudate! de unele chair uit dar am avut de cateva ori in vis rezolvarea unei probleme si o dataraspunsul la o intrebare! eu am mai si intrebat daca se poate simtii valuri de energie negativa incat sa te faca sa iti fie atat de frica incat sa si respiri! pls vreau un raspuns de la fetele care stiu ceva!

nici nu am de gand sa-mi bat joc de lucruri grave, iar la tine chiar asa sunt.
Da poti simti valuri de energie negativa, ti se poate face teama din nimic.
Nu vad nici o alta solutie pt problemele astea decat biserica si multa credinta in Dumnezeu.
Ar mai fi o solutie: sa pleci de acolo. Insa pt asta iti trebuie macar un loc de munca pt a te putea intretine singura. Nu m-am uitat cati ani ai, imi cer scuze.
amme22
Postat pe 26 Octombrie 2008 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Compatibilitate taur-balanta 1 De la: MissPotter 30 Noiembrie 2009 08:47
Care este diferenta intre naivitate, iubire oarba si prostie? 27 De la: SugarBubbles 30 Mai 2009 12:37
Spuneti-mi si mie,va rog...DE CE? 41 De la: arhanghel 6 Octombrie 2009 02:12
centrala de apartament 2 De la: carmela43 21 Ianuarie 2014 14:40
tratament doctor mihai ciobanu 2 De la: cocancl 2 August 2011 17:11