Setari Cookie-uri

ne-am despartit, acum vrea sa fim prieteni ...se poate???

Parintii astia..de baieti..sunt niste ciudati..vor sa-si tina copilasul langa ei..si nu isi dau seama cat gresesc...iar baietii...nu am cuvinte...ce sunt multi asa mamosi... si eu am o asemenea problema ..am fost f ceratata cu familia lui...adica de la sora lui a inceput totul..ea nu ma place e prea geloasa...si nici parintii lui nu cred ca ma plac...iar el stie sa imi zica ..":sa tac ca sunt ai lui"..dar eu ce importanta mai am in fata lui...la aceasta vorba..iubitul meu nu m-a parasit..dar s-a racit enorm de mine de cand a inceput cearta cu ei...e atat de familist...dar nu cu mine
iubi7a_lui
Postat pe 18 Ianuarie 2009 21:05
eu nu as mai putea fi prietena cu el...as inebunii..sa vad si sa nu mai fim impreuna...sa nu il mai pot iubii..groaznic...mai mult chin...
iubi7a_lui
Postat pe 18 Ianuarie 2009 21:06
De la: gina37, la data 2008-11-22 17:16:12A, si inca ceva; poti ramane prieten(a) cu fostul sot, dar niciodata cu un fost iubit. Te poti saluta cu el pe strada si sa-l intrebi la modul general ce mai face, dar doar atat, fara detalii.


agoldfish
Postat pe 18 Ianuarie 2009 22:43
Asa sunt barbatii, sa sti.
Eu sunt in prag de divort, avem si o fetita de un an, si la fel am ramas si noi prieteni. Nici mie nu mi se pare chiar normal, dar am acceptat pt. fetita mea, pe care o iubesc foarte mult. Eu sunt de parere ca pe barbati nu o sa-i intelegem niciodata. Eu nu pot sa spun ca il mai iubesc, pt ca as minti, dar nu imi e totuna sa stiu ca eu sunt acasa cu fetita mea si ma gandesc daca imi ajung banii sa ii cumpar tot ce are nevoie, ca sa nu-i lipseasca nimic, si pe el sa il doara undeva de noi. De cand ne-am despartit, nu m-a intrebat nici macar o data daca cumva fetita noastra are tot ce ii trebiue sau daca mie imi ajung banii mei sa ne intretine. Si pt asat am reusit sa ma descurc cum am crezut eu ca e mei bine pt noi doua. Si cred ca ne este foarte bine fara el, desi ca, cateodata imi e dor sa stau cu el la o poveste, dar daca nu s-a mai putu...
Sa sti ca nici pe mine nu ma prea suportau ai lui, asa ca, nu-ti fa griji...
Viata merge inainte, cu sau fara ei....
georgescu_simona21
Postat pe 19 Ianuarie 2009 07:59
De la: iubi7a_lui, la data 2009-01-18 21:05:26Parintii astia..de baieti..sunt niste ciudati..vor sa-si tina copilasul langa ei..si nu isi dau seama cat gresesc...iar baietii...nu am cuvinte...ce sunt multi asa mamosi... si eu am o asemenea problema ..am fost f ceratata cu familia lui...adica de la sora lui a inceput totul..ea nu ma place e prea geloasa...si nici parintii lui nu cred ca ma plac...iar el stie sa imi zica ..":sa tac ca sunt ai lui"..dar eu ce importanta mai am in fata lui...la aceasta vorba..iubitul meu nu m-a parasit..dar s-a racit enorm de mine de cand a inceput cearta cu ei...e atat de familist...dar nu cu mine

Nu te mai gandi ata de mult la chestiile astea, intotdeauna baietii sunt foarte mamosi, eu mi-am pierdut familia din cauza asta...
georgescu_simona21
Postat pe 19 Ianuarie 2009 08:01
Boala lunga, moarte sigura.
Daca il cautai/sunai, ar fi zis ca esti o pisaloaga care nu intelege ca el vrea o "pauza" dar prin faptul ca i-ai respectat decizia l-ai intrigat si probabil se gandeste ca nu a fost chiar decizia lui...
Oare chiar te intereseaza "sa il stiu cat de cat alaturi de mine? sa stiu ca e bine?"
Nu cred ca e bine sa ramaneti "prieteni", sa va vedeti cel putin atata timp cat tu esti indragostita de el si asta pt. ca vei suferi si nu-ti vei putea gasi pe nimeni altcineva.
Uita-l, lumea e plina de barbati...
ocs
Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:06
fugi de el ca de dracu' !!!! o sa doara ca naiba, dar nu creda ca vrei asa un om langa tine...
crissa_909
Postat pe 19 Ianuarie 2009 13:27
Categoric NU! Nu-l lasa sa-ti fie prieten. Vei suferi mult!
WeisseRosse
Postat pe 19 Ianuarie 2009 15:07
Nu aveti cum sa fiti prieteni, nu atat de curand....
Aditxa38
Postat pe 20 Ianuarie 2009 21:13
ba se poate....eu m-am despartit de cineva acum un an jumate si de atunci suntem foarte buni prieteni si are fiecare relatia lui si chiar fiecare e prieten bun cu partenerul celuilat
krsu_chriss
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:31
Categoric ,nu poti fi prietena cu un fost iubit,aveti amintiri comune,prieteni comuni,deci vei intra intr-un cerc vicios in care tu vei fi victima acestei :prietenii"
wdy
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:38
in acest un an ji jumatate care a trecut lucrurile au mers perfect,nu a suferit nici unul din noi,ba chiar am facut doua revelioane impreuna si sa nu mai spun k in fiecare sambata mergem in club impreuna
krsu_chriss
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:48
doar voi doi ?,,,,,,,,,,daca ,,,,,,,,,,da,,,,,,,,,,,,,,,asta nu este prietenie,te agati de orice
wdy
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:51
nu,nu doar noi doi.....eu,el,iubitul meu,iubita lui,varul meu,fratii lui,si toata gasca din care facem parte.........eu imi iubesc actualul iubit foarte mult n'as putea sa ma intorc la fostul
krsu_chriss
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:56
cum zici tu,eu am revazut pe cineva dupa 15 ani si parca m-am intors in timp,intelegi ce-ti spun
wdy
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:03
imi spune tot despre relatia lui.......certuti,impacari,canda se saruta si cum se saruta........dak ink il mai iubesc ar trbui sa fiu geloasa..........dar nu sunt,din contra ma bucur pentru ei ca sa inteleg bine si ca au o reletie frumosa ca si a mea de altfel.......eu sunt geloasa doar cand actualul meu iubit face comentarii despre ala fata
krsu_chriss
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:05
De la: wdy, la data 2009-01-21 12:03:33cum zici tu,eu am revazut pe cineva dupa 15 ani si parca m-am intors in timp,intelegi ce-ti spun
iteleg ce spui dar eu nu simt lucrul asta........ba chiar acum imi este ca un frate
krsu_chriss
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:07
e foarte greu sa ramaneti prieteni in conditiile in care tu il iubesti ....mereu dupa o despartire mi se propune o "prietenie " ......dar sincer nu am vrut niciodata , cel putin nu daca nu a trecut un timp de acceptare a despartirii....si daca el se intoarce la tine mereu ...sunt sigur ca nu din cauza ca nu are cu cine juca fotbal sau poker pe bani ;)) ....ci pentru ca inca mai tine la tine ...cred ...mult noroc
lucic07
Postat pe 30 Ianuarie 2009 02:52
Pot sa te intreb ceva de ce iti faci singura rau? deci asculta aici nu merita el ar face asta pt tine.Sau mai este o varianta poti fi mai diplomata zici ca el faci ca tine si cu timpul isi da el seama singur,parerea mea e ca o sa ai de suferit dupa.deci renunta si daca nu te vei plafona si e aiurea poate vei cunoaste pe cineva care o sa iti placa dar daca u vb de fostul renunta baiatul respectiv .Nu iti mai bate capl
iuliaaissha
Postat pe 31 Ianuarie 2009 18:56
relatia asta de iubit si dupa despartire prieten am o experienta de cativa ani in domeniul asta, da merge daca nu mai simti nimic pt fostul prieten, dar daca il iubesti te va face sa suferi, eu am iubit mult o persoana care nu prea a meritat, am ramas prieteni, iar dupa cativa ani am ajuns la concluzia ca a devenit dependent de prietenia mea, deci nu ca ma iubeste doar ca trebuie sa ma bazaie zilnic............ dar nu am eu timp si nici chef sa-i ascult toata ziua problemele, sa-l incurajez, sa-l sprijin... eu am fost mereu alaturi de el.... iar el atunci demult cand am avut nevoie de el mi-a intors spatele.... atunci pt ce sa-mi pierd eu timpul ascultandu-l? mai bine NU , numai asa poti sa te decuplezi de vechea relatie si sa incepi una noua altfel va fi ca o umbra din trecut care nu te va lasa sa traiesti cu adevarat in prezent, iti urez bafta in continuare si investeste-ti timpul si energia intr-o relatie care nu e consumata nu merita sa perzi timpu visand la ceva ce nu va mai fi....
sandibel
Postat pe 13 Februarie 2009 15:20
api la voi nu a fost iubire...a fost mai mult prietenie
ralu_dia
Postat pe 17 Februarie 2009 16:52
Cel mai bine ar fi sa nu ramaneti amici,pt k daca tu esti cea care inca il mai iubeste iar el nu te mai iubeste tu o sa ai de suferit.Eu am trecut prin asta si acum pot sa spun k au trecut 10 luni de cand ne-am despartit si eu nu am uitat de el si de relatia aia.In acest timp am vb la tel destul de mult, imi povestea aproape tot ce facea, unde a fost cu cine s-a distrat, toate necazurile si toate bucuriile lui.L-am intrebat o data de ce ma suna iar raspunsul lui a fost : dupa ce vb cu tine ma simt mai bine, ma linistesc.S-au intamplat multe in perioada asta in care noi eram "amici", amici pe dracu, eu plangeam k o proasta dupa ce inchideam telefonul iar el era mai linistit pt k a vb cu cineva care e dispusa sa-l asculte tot timpul si care il incurajaza de fiecare data cand e nevoie.I-am trimis un mail i-am zis sa nu ma mai caute pt k nu pot fi amica lui atata timp cat inca il iubesc, nu merge, de aproape 3 saptamani nu am mai vb si nici nu am primit vre-un raspuns la acel mail.Sper sa nu ma mai sune iar eu sper sa-l uit.M-am chinuit singura pt k am acceptat toate astea si ar fi trebuit sa trimit acel mail mai de mult dar...
mirela_elena02
Postat pe 18 Februarie 2009 12:41
si eu m-am despartit de fostul prieten dar el mi-a zis ca vrea sa raminem prieteni dar fiecare sa isi vada de viata lui nu stiu ce sa mai cred dar el ma tot suna si doreste sa ne vedem si sa discutam dar mi-a zis ca doar aitat si nimic altceva ce sa fac imi puteti da un sfat sa raman prietena cu el sau nu
ilyescorina
Postat pe 18 Februarie 2009 15:10
fetelor nu va mai chinuiti degeaba
unde a fost iubire nu poate exista prietenie
mai bine taiati raul de la radacina
ralu_dia
Postat pe 18 Februarie 2009 16:12
Buna si eu am patit la fel cu logodnicul meu in urma cu 2 saptamani. a zis prima data k nu mai vrea relatia pt k vrea cariera,pe 17.10.2009 tre sa avem nunta , dar asta e , acum ma chinui sa imi vand florile de nunta , bani de la sala au fost luati si impartiti... imi e foarte greu , dar merg inainte.Si mie mi-a zis k vrea sa ramen prieteni,acum mai noi mi-a zis : sunt sigur k vom putea reusi pe plan profesional impreuna k asociati si dupa ce ne vom pune pe picioare vom putea relua relatia,sincer imi ajunge nu vreau sa fiu un pres pt el, acum plange si regreta , dar asta e viata merge inainte il mai las o perioada sa vad dak mai merita,ce e in capul lui, dak nu la revedere si drum bun.chiar azi si-a luat toate lucrurile kre le mai avea la mine..... in sfarsit ksa mea respira fara el!!!!!!!asta e , nu te da batuta,zambestei mereu cand il vezi,zii si demostreazai k viata ta e frumoasa si fara el,fi tare pt tine si vei vedea k va avea regrete,al meu deja are , azi mi-a plans dar nu l-am intrebat de ce . asa k fi tare , k nu e ultimul !!
b3lla_chica05
Postat pe 27 Februarie 2009 13:18
de ce nu ? depinde de cum v-ati despartit si in ce conditii dar in principiu ideea e buna cred eu :)
iubescmovulsiviata
Postat pe 27 Februarie 2009 19:52
eu cred ca nu are nici un rost sa fi prieten cu cel de care te-ai departiti pentru ca daca l-ai iubit el va continua sa te raneasca si ca prieten
ilyescorina
Postat pe 28 Februarie 2009 17:46
De la: annutza, la data 2009-01-14 14:56:27nu vreau sa deschid un alt topic tocmai pt k am gasit exact ce vroiam,numai k la mn este invers,relatia noastra sa terminat de ceva timp si nu am mai vb pana acum cateva zile cand eu ca o proasta i-am dat un msj si asa am vb pe net!acum eu sunt cea care vrea sa"ramanem prieteni"bn recunosc k sper sa ajungem mai departe dar se pare ca el este cel care nu vrea sau asa imi da de inteles,si sincer habar nu am ce sa fac mai ales k el mi-a zis aseara ceva de genul k dak mai vreau sa vb cu el ii stiu nr si id-ul asa k oricand pot sa il sun sau ma rog,adik dak vreau sa vb cu el e ok dar el nu o sa ma sune sau mai stiu eu ce!iar eu nu vreau sa cad in extrema de a fii cea care il streseaza,il suna sau il baga in seama p net!mai ales tinand cont k el zice k nu mai are nr meu!va rog mult ajutati-ma cu un sfat din afara sincer nu stiu ce sa fac si cum sa fac si pt a stii dak as mai avea vreo sansa am nevoie de sfaturile voastre va rog mult

dupa ce m-am despartit de fostu'...o perioada eram buimaca, nu stiam exact ce vreau...il vroiam ink langa mine dar nu vroiam sa stiu de alta in viata lui(desi exista dinainte sa ma cunoasca pe mine)...o perioada ma minteam singura k sunt bine, k putem fi amici k si cand nimic nu s-ar fi intamplat, ii dadeam si lui iluzia k totul e ok...insa incepusem sa ma enervez cand era langa mine la fac si vorbea pe mess cu ea(dc ii intorceam spatele si il ignoram inchidea discutia cu ea...de park i-ar fi pasat de mine...lol) sau cand veneau weekend-urile si eu eram singura acasa(facuta praf) si el era cu ea...asa k am luat decizia sa-mi schimb numarul de tel si adresa de mail k sa nu mai dea de mine(in cazul meu, el vroia sa ramanem amici si ink ma mai suna sa ma intrebe una-alta de scoala sau mai stateam de vorba prin pauze)...boala lunga-i moarte sigura...dc v-ati despartit, accepta situatia...nu-l mai cauta nici macar pt un simplu salut...nu se merita sa suferi
CandyCloudOfLullaby
Postat pe 8 Martie 2009 19:41
mai bine NU....imi vin in minte versurile " Inchid usa, sting lumina, trag oblonul si inchid, magazinul meu de vise nu mai vinde nimanui....." totul sau NIMIC...
anira_38
Postat pe 12 Martie 2009 16:42
Cassey
Postat pe 18 Mai 2009 09:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tin la cea mai buna prietena dar nush dak fac bn 9 De la: kudika326079 18 Octombrie 2010 14:50
nudism acasa 3 De la: kudika_12457 5 August 2012 20:19
Urasc ceea ce sunt... 41 De la: tavytb 26 Ianuarie 2012 15:17
Pls help feteleor!!! 51 De la: spookeanu 15 Martie 2011 20:58
o despartire dureroasa.... 23 De la: crysa_tm 13 Octombrie 2010 16:40