Setari Cookie-uri

AM O PROBLEMA! au disparut barbatii BARBATI! si pe acest site FEMEILE NU STIU CE INSEAMNA A FI FEMEIE

cristina....si sotul meu a avut amanta!la mii de km,cea mai buna prietena a mea!si eu am suferit dar nu am acuzat toate femeile din jurul meu!si,mai mult,nu am incercat sa fiu victima sau sa o acuz pe cea care era cu el!cine era vinovat?!eu,el,doar noi doi! ce zici?!pai nu am jignit persoanele din jurul meu doar pt ca aveam eu o problema!si am luptat draga,am luptat pt mine,nu pt el!am iesit din mocirla si m-am agatat cu disperare de job,de copilul meu,de prietenii mei...si acum totul e o.k.!si sotul ...acasa!a venit singur,atunci cind eu am pus tacere si punct! mai bine cere-ti scuze la fete ca,ai cam comis-o!!!ce zici?eu cred ca asa ar fi fair play!se vede clar ca vrei sa o dregi dar dai din gafa in gafa!chiar recunosti ,adevarat ca mai subtil,faptul ca ai o problema-cea cu amanta!iti spun eu ca asta te-a adus pe forum!hai,cere-le scuze,chiar ar fi o chestie super!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 16 Septembrie 2008 23:31
Presupun ca ai citit ce am scris mai sus...nu aveam nimic cu nimeni dar se vede ca pe acest forum nimeni nu poate vb deschis si nici normal. Limbajul folosit de cele mentionate de mine nu a fost unul corect. Nu vreau sa jicnesc dar e normal sa te aperi nu?
" satrina,asta chiar ma face sa rid! chiar as vrea sa afiseze o poza,daca o tine,sa vedem cit este de cool!tipa vb despre sala si alte preocupari...ce dracu'de sfaturi sa ne dea?! "

KarasCristina
Postat pe 16 Septembrie 2008 23:41
De la: KarasCristina, la data 2008-09-16 23:41:15Presupun ca ai citit ce am scris mai sus...nu aveam nimic cu nimeni dar se vede ca pe acest forum nimeni nu poate vb deschis si nici normal. Limbajul folosit de cele mentionate de mine nu a fost unul corect. Nu vreau sa jicnesc dar e normal sa te aperi nu?
" satrina,asta chiar ma face sa rid! chiar as vrea sa afiseze o poza,daca o tine,sa vedem cit este de cool!tipa vb despre sala si alte preocupari...ce dracu'de sfaturi sa ne dea?! "




Doamna nu vedeti decat ce vreti ??? va rog sa imi raspunde`ti !!
Sabrina_Nede
Postat pe 16 Septembrie 2008 23:45
De la: KarasCristina, la data 2008-09-16 23:41:15Presupun ca ai citit ce am scris mai sus...nu aveam nimic cu nimeni dar se vede ca pe acest forum nimeni nu poate vb deschis si nici normal. Limbajul folosit de cele mentionate de mine nu a fost unul corect. Nu vreau sa jicnesc dar e normal sa te aperi nu?
" satrina,asta chiar ma face sa rid! chiar as vrea sa afiseze o poza,daca o tine,sa vedem cit este de cool!tipa vb despre sala si alte preocupari...ce dracu'de sfaturi sa ne dea?! "

logic sa ma exprim asa !normal ca m-am enervat dar,cu toate astea,defectul meu este ca sint o balanta care cauta intotdeauna sa dreaga putin lucrurile!formularea topicului nu a fost ok si mai apoi ceea ce ai scris!ziceam de poza pt ca e normal sa o vedem pe cea care ne spune sa mergem la sala si sa avem alte preocupri!nu?!trebuie sa fe o super femeie ca sa-si permita sa dea sfaturi pe un site!fetele chiar merita scuze,crede-ma!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 16 Septembrie 2008 23:48
Iubiata....cine ce vrea sa fac ca nu inteleg? OK inteleg problema ta. Sunt divortata si tocmai ca nu ar trebui sa tin partea nimanui. Stiu cum e... crede ma!! Chiar stiu cum e ! Si el stia ce face...bla bla bla. Am criticat , am pierdut o sarcina in 8 luni din cauza asta....a fost ..interesat...probabil pt unlele prietene. A trecut timpul ...a vindecat aproape tot...aproape tot!!...Am iertat ca il iubeam si...interesanta soarta dupa ce l-am iertat si am zis ca o iau de la capat cu casnicia mea mult incercata la trei zile am cunoscut un barbat in aeroport. BArbatul casatorit si cu 2 copii . Am auzit tot felul de sfaturi , pareri care mai de care mai abilitate si mai bine intentionate" e casatorit , sotia cum se simte? Tu nu stii cum e? Ai uitat?" "cum poti dormi noaptea???" SI realitatea ??? REALITATEA era ca femeia nu mai vroia nimic de la el de mult timp decat...sa ramana in frumoasa casa si sa aibe banii munciti de el ca daca nu...le va intoarce pe fete impotriva lui. Dupa 3 ani si multe negocieri si situatii dificile a divortat . Acum distinsa doamna ma vb pe unde apuca , vine la mine in firma si plateste oameni sa i-mi faca plangeri penale...le interzice fetelor sa vb cu el si le spune tot felul de lucruri. Fetele la 9 ani nu vor sa se mai duca la scoala pt ca "tata nu vrea sa le cumpere laptop vaio ca nu le iubeste" si ca nu este normal ca sa cresca ca un copil normal...
Am fost si inselata si amanta dar nu judec .Am citit din curiozitate pe kudika ( ca ma dispera cu mailuri) i am dau un coment f scurt dar am citit unele pareri si cum atacau acolo o fata care nu a scris decat ca nu stie ce sa faca.
KarasCristina
Postat pe 17 Septembrie 2008 00:06
De la: KarasCristina, la data 2008-09-17 00:06:22 Am fost si inselata si amanta dar nu judec .Am citit din curiozitate pe kudika ( ca ma dispera cu mailuri) i am dau un coment f scurt dar am citit unele pareri si cum atacau acolo o fata care nu a scris decat ca nu stie ce sa faca.


cristina, e un forum liber. fiecare e liber sa-si expuna opiniile , motivatiile si alte cele.
cand ceri un sfat trebuie sa te astepti la multe, bune sau rele. parerea mea ca oricum nu va tine cont de ele si va face cum vrea muschiu' ei. asa cum ai facut si tu. numa' ca tu esti un caz fericit!
rar, da' fericit!

Postat pe 17 Septembrie 2008 00:18
"te-ai gandit vreo clipa ce este in sufletul sotie lui? chiar crezi ca ea nu a simtit ca el nu mai este in totalitate al ei? (...)nici nu le mai pot numi femei. "
De acest mesaj ce zici????
Sau: " aly1987 "
"iar pentru 9119 nu pot spune dacat k esti o femeie fara scrupule. M-am abtinut sa fac comentarii la adresa ta, dar ultimul tau comentariu m-a enervat rau. Si ce?... te potrivesti la pat cu el, iti place sa faci sex cu el, va simtiti bine impreuna.. in pat. Dar gandeste-te k nu e barbatul tau ci al altei femei care il asteapta acasa."????????
KarasCristina
Postat pe 17 Septembrie 2008 00:29
si in final care e problema ta???? vrei sa schimbi intreaga lume si nu stii cum??? trebuie sa recunosc ca esti o persoana idealista:))....fiecare e liber sa faca si sa zica ce vrea.....daca nu iti place pe acest forum atunci ce mai cauti aici??? vrei sa ne faci si pe noi sa renuntam la acest forum???sau ce? ma gandesc ca trebuie sa ai un scop anume.....parca spuneai ca TU NU JUDECI pe nimeni.....hmmmm....pai hai sa te luminez: EXACT ASTA FACI!!
LuckyMe
Postat pe 17 Septembrie 2008 00:48
EU inteleg ca este un forum liber da' ma enervez domne'.
E acu' ma calmai.
Da probabil ca muti oamni nu e corecti.
Eu zic asa: la 20 de ani esti "plin " de prieteni pe la 25 realizezi ca au mai ramas 5? La 30 probabil cu niniunul...sau cel mult amici sau devii o persoana antisociala ca nu ai timp si chef sa socializezi pt ca nici nu ai timp si nici nu ai de ce. Eu am ajuns o persoana "total" ocupata si daca mai am timp ma ocup si daca mai am timp il ocup si pe ala. Am zi de zi intelniri cu fatuci care au impresia ca sunt mari femei, ca nu bine asa , ca trebuie sa comenteze altfel...numai sa fie contra si buricul targului. Probabil ca si imaginatia mea a prins personalitate proprie( defect profesioanal...riscul meseriei) si i-mi inchipui ca si pe aceste forumuri sunt fatucile cu pricina.
KarasCristina
Postat pe 17 Septembrie 2008 00:49
pai ok!!sa zicem ca ai dreptate....ca pe acest forum suntem noi fatucile cu pricina. ACUUUM intrebare intrebatoare: CE CAUTI TU PRINTRE NOI , ''FATUCILE CU PRICINA''????noi care ne credem buricul targului, cele mai inteligente si experimentate, etc.
LuckyMe
Postat pe 17 Septembrie 2008 00:53
TE SIMTI VIZATA? SAU AI DECAT CEVA DE SPUS LA ORA ASTA? PAI CA SI TINE ASTA CAUT! TE MULTUMESTE RASPUNSUL?

KarasCristina
Postat pe 17 Septembrie 2008 00:56
nu ma simt ''vizata''......inseamna ca toate care ti-am raspuns intr-un mod pe care TU nu il agreezi ne-am simtit ''vizate''....nu mi se pare normal sa vii si sa faci acest tam-tam acuzand si generalizand si pe deasupra sa te mai si lauzi ca tu nu judeci!!
LuckyMe
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:00
pai ma gandeam ca tu esti undeva foarte sus in comparatie cu noi care ne ''pierdem timpul'' pe un forum si de asta am intrebat ce cauti tu printre noi....
LuckyMe
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:02
OK! ASA este ! SUNt o certareata Ma cert ca sa lucrez ca am termen maine. Fac tam-tam ca pot! Vb cu tine ca sunt singura si nefericita. Sunt singura in birou si muncesc si am chef de vb. Vb cu mine?
KarasCristina
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:04
Nu am stat sa citesc si pagina a doua pentru ca nu cred ca am ce citi ,nu ma intereseaza explicatiile de doi lei .

Am o singura intrebare : doamnele pe care le critici pe acest subiect stiu de existenta lui ?
Daca nu esti de acord cu cineva la un topic in mod normal se raspunde pe acelasi topic nu deschizi subiect nou ca sa te certi singura.

Nu am observat ca vreo fata pe care o critici aici sa fi venit sa-ti dea reply la ceea ce spui
iris_4_ever
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:14
e adevarat dar nu e problema mea ....uite ca cineva mai scrie aici. Vb cu mine?
KarasCristina
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:15
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-17 01:14:16Nu am stat sa citesc si pagina a doua pentru ca nu cred ca am ce citi ,nu ma intereseaza explicatiile de doi lei .

Am o singura intrebare : doamnele pe care le critici pe acest subiect stiu de existenta lui ?
Daca nu esti de acord cu cineva la un topic in mod normal se raspunde pe acelasi topic nu deschizi subiect nou ca sa te certi singura.

Nu am observat ca vreo fata pe care o critici aici sa fi venit sa-ti dea reply la ceea ce spui




iris Doamna a declarat ca se cearta cu ea ca sa nu adoarma.....asa ca hai sa o lasam sa isi vada de treburi.....nu are rost.....
LuckyMe
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:18
De la: KarasCristina, la data 2008-09-17 01:15:58e adevarat dar nu e problema mea ....uite ca cineva mai scrie aici. Vb cu mine?


Sigur ca da , te ascult !
iris_4_ever
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:20
Cristina , imi poti face un rezumat al celor doua pagini ? de ce in loc sa te certi cu fetele respective ai preferat sa deschizi un subiect nou ?
iris_4_ever
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:21
Am crezut ca poate se simt...si s-au simtit cei drept dar mi-au trimis mesaje nu au raspuns. De aia am rabufnit....eu am dat un coment scurt si am primit mesaje ca nu stiu ce am scris si vezi doamne ce fara scrupule sunt ca scriu asta. Am citit ce au scris si la alte subiecte si am invitat la dialog pe topic....ca poate nu sunt singura nebuna care ar avea ceva de spus sau care nu este de acord ca "9119" e lipsita de scrupule si ...ce au mai scris ele acolo. Dupa aia toata lumea a adaugat vrute si nevrute dar fara legatura cu scopul. Acum ...fiecare a reactionat cum a vrut. Decat sa intrebe sau sa discute , unele persoane gasesc normal sa comenteze ...si eu zic OK.
KarasCristina
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:30
Din cate am inteles din ceea ce ai scris tu aici despre subiectul ala sunt formate doua tabere .....tu de care parte esti ?

iris_4_ever
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:36
De la: KarasCristina, la data 2008-09-17 00:06:22Iubiata....cine ce vrea sa fac ca nu inteleg? OK inteleg problema ta. Sunt divortata si tocmai ca nu ar trebui sa tin partea nimanui. Stiu cum e... crede ma!! Chiar stiu cum e ! Si el stia ce face...bla bla bla. Am criticat , am pierdut o sarcina in 8 luni din cauza asta....a fost ..interesat...probabil pt unlele prietene. A trecut timpul ...a vindecat aproape tot...aproape tot!!...Am iertat ca il iubeam si...interesanta soarta dupa ce l-am iertat si am zis ca o iau de la capat cu casnicia mea mult incercata la trei zile am cunoscut un barbat in aeroport. BArbatul casatorit si cu 2 copii . Am auzit tot felul de sfaturi , pareri care mai de care mai abilitate si mai bine intentionate" e casatorit , sotia cum se simte? Tu nu stii cum e? Ai uitat?" "cum poti dormi noaptea???" SI realitatea ??? REALITATEA era ca femeia nu mai vroia nimic de la el de mult timp decat...sa ramana in frumoasa casa si sa aibe banii munciti de el ca daca nu...le va intoarce pe fete impotriva lui. Dupa 3 ani si multe negocieri si situatii dificile a divortat . Acum distinsa doamna ma vb pe unde apuca , vine la mine in firma si plateste oameni sa i-mi faca plangeri penale...le interzice fetelor sa vb cu el si le spune tot felul de lucruri. Fetele la 9 ani nu vor sa se mai duca la scoala pt ca "tata nu vrea sa le cumpere laptop vaio ca nu le iubeste" si ca nu este normal ca sa cresca ca un copil normal...
Am fost si inselata si amanta dar nu judec .Am citit din curiozitate pe kudika ( ca ma dispera cu mailuri) i am dau un coment f scurt dar am citit unele pareri si cum atacau acolo o fata care nu a scris decat ca nu stie ce sa faca.
KarasCristina
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:43
Tu de care zici? Oare am si eu motiv sa reactionez ?
KarasCristina
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:43
Sincer ? NU , nu mi se pare corect sa reactionezi pe la spatele lor !
Okay , ai si tu povestea ta dar asta nu inseamna ca toata lumea greseste , fiecare fata are dreptate din punctul ei de vedere corect ?

Nimeni nu stie cum stau lucrurile defapt dar daca cineva pune o intrebare (de orice natura ar fi ea )este normal ca sa existe persoane sa-i raspunda corect ?

Acum ,ca fiecare spune ce crede de ce te stresezi tu ?

iris_4_ever
Postat pe 17 Septembrie 2008 01:57
Ai dreptate. Nu ma mai stresesz. Sunt numai discutii.
Poate pe vor mai fi si alte discutii mai placute si mai putin tensionate.
KarasCristina
Postat pe 17 Septembrie 2008 02:05
Ma bucur ca te-am putut ajuta
iris_4_ever
Postat pe 17 Septembrie 2008 02:16
Parerea mea ( vorba lu` dom` Vacaroiu):
Caras Cristina- gandesti ok;
Sigur nu esti...barbat? :-)) ca prea....
Dar-frankly- nu prea stiu ce cauti pe acest site ( cum- dealtfel nu stiu nici ce caut eu- mai mult decat ceva "galceava" ca sa-mi metin in forma neuronu` pentru dezbaterile de la job);
Combatant sau nu- jocul asta e bun pentru primenirea ideilor ( uneori invechide) despre natura umana; Pe de alta parete- ca experiment- cred ca e suficient pentru tine;
Eu am indraznit ca combat cateva "doamne" care-s numa` bune de pus in fataza cratitei- cu televizoru` aproape si telecomanda blocata pe "acasa" ( sau- parca mai e un post de casnice- nu mai tin minte) si mi-am sculat o intreaga armata in cap:-)
M-a si amuzat- m-a si ingrijorat;
De fapt asta-i nivelul de cultura si de aspiratie la noi;
femei care aspita la "titlul" de intretinute" , de "femei de casa", sau de "psihologi de serviciu" ( cu taote ca ma gandesc serios daca nu cumva in familia lor pluteste nemultumirea si neimplinirea mai ceva decat petrolul din Amoco Cadiz ( pt cine n-a auzit de catastrofa navala in care petrolierul cu numele de mai sus s-a rupt in doua....pe scurt- a fost de rau! :-)))
Nici cand le ironizezi (parafrazandu-le sau repetand mimetic greselile lor- fie de orto- fie de sintaxa) nu se prind; Sau se considera "jicnite" ( cum scriu pe aici :-))) - ca "s-a trezit unu` destept" si da-i si combate;
Aaaa....m-am departat? cred ca da;
Pe scurt: rezumat:
Unele dintre combatante "sar" indiferent care-i subiectu`; Poate la job, la primarie sau la administratia locala /sau acasa unde lucreaza ele nu au oricum alteceva de facut;
Asa ca: 1. ai dreptate;
2. Cine a prisn critica- poate ( dar am dubii) o sa intelega ceva;
3. Nici nu e nevoie ca toata lumea sa arate ok, sa gandeasca ca noi sau sa fie prea inteligent;
Altfel pe cine am mai conduce
Esti Ok- daca n-as fi casatorit- te-as cere! ( simbolistic vorbind)
G_I_JOE
Postat pe 21 Septembrie 2008 13:35
uite unde era femeia cu expereintza de viata si s a gandit ea sa dea sfaturi......se pare k tu esti aia care nu are ce face...

Postat pe 21 Septembrie 2008 23:21
aaaaaa si daca ai o problema incearca draga sa ti-o rezolvi in alta parte

Postat pe 21 Septembrie 2008 23:25
Cristina,unele persoane pe acest forum uneori exagereaza pt a face caterinca. asta e 1 la mana. 2. vrei ca toata lumea sa fie buna? poate ca ai avut si tu probleme similare dar nu scrii pe forum despre ele ma indoiesc ca esti perfecta

Postat pe 22 Septembrie 2008 00:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii dificile 8 De la: yumalai 11 Decembrie 2009 10:00
prea multa cearta intre mine si iubitul meu:(:(: 8 De la: Elif22 8 Iulie 2010 04:28
este oare adevarat? 26 De la: catalina69 21 Octombrie 2009 12:13
Dilema!!! 16 De la: cami_goanga10 6 Aprilie 2010 17:22
Dezamagirea intr-o relatie... 13 De la: Rafinata 25 Iunie 2009 11:51