Setari Cookie-uri

AM O PROBLEMA! au disparut barbatii BARBATI! si pe acest site FEMEILE NU STIU CE INSEAMNA A FI FEMEIE

OK. Vad ca prostia continua si i-mi asum ce zic!

"i-mi asum" se scrie de fapt, "imi asum", draga Cristina... mda.. prostia continua si imi asum ce zic

Postat pe 22 Septembrie 2008 00:28
primul rand de mai sus apartine celei care a deschis topicul acesta. ca sa nu intelegeti grtesit

Postat pe 22 Septembrie 2008 00:29
De la: G_I_JOE, la data 2008-09-21 13:35:34Parerea mea ( vorba lu` dom` Vacaroiu):
Caras Cristina- gandesti ok;
Sigur nu esti...barbat? :-)) ca prea....
Dar-frankly- nu prea stiu ce cauti pe acest site ( cum- dealtfel nu stiu nici ce caut eu- mai mult decat ceva "galceava" ca sa-mi metin in forma neuronu` pentru dezbaterile de la job);
Combatant sau nu- jocul asta e bun pentru primenirea ideilor ( uneori invechide) despre natura umana; Pe de alta parete- ca experiment- cred ca e suficient pentru tine;
Eu am indraznit ca combat cateva "doamne" care-s numa` bune de pus in fataza cratitei- cu televizoru` aproape si telecomanda blocata pe "acasa" ( sau- parca mai e un post de casnice- nu mai tin minte) si mi-am sculat o intreaga armata in cap:-)
M-a si amuzat- m-a si ingrijorat;
De fapt asta-i nivelul de cultura si de aspiratie la noi;
femei care aspita la "titlul" de intretinute" , de "femei de casa", sau de "psihologi de serviciu" ( cu taote ca ma gandesc serios daca nu cumva in familia lor pluteste nemultumirea si neimplinirea mai ceva decat petrolul din Amoco Cadiz ( pt cine n-a auzit de catastrofa navala in care petrolierul cu numele de mai sus s-a rupt in doua....pe scurt- a fost de rau! :-)))
Nici cand le ironizezi (parafrazandu-le sau repetand mimetic greselile lor- fie de orto- fie de sintaxa) nu se prind; Sau se considera "jicnite" ( cum scriu pe aici :-))) - ca "s-a trezit unu` destept" si da-i si combate;
Aaaa....m-am departat? cred ca da;
Pe scurt: rezumat:
Unele dintre combatante "sar" indiferent care-i subiectu`; Poate la job, la primarie sau la administratia locala /sau acasa unde lucreaza ele nu au oricum alteceva de facut;
Asa ca: 1. ai dreptate;
2. Cine a prisn critica- poate ( dar am dubii) o sa intelega ceva;
3. Nici nu e nevoie ca toata lumea sa arate ok, sa gandeasca ca noi sau sa fie prea inteligent;
Altfel pe cine am mai conduce
Esti Ok- daca n-as fi casatorit- te-as cere! ( simbolistic vorbind)


Ma bucur ca am si "prieteni" pe aici.
1. sunt de acord total cu ce a scris" G_I_JOE"....
Careacterul meu egoist peste masura ma face sa fiu de acord cu oricine imi da dreptate....mai ales cand are si dreptate.
E cam greu sa inteleaga femeile care se simt lezate din orice.
2. pt duduia care a facut remarci despre greselile gramaticala facute...am un calculator care( (de aia am dat o cauta de bani pe el), corecteaza dupa bunul plac ce scriu eu ....sincer nu ma inrereseaza asa mult acest forum si nici "kudica" incat sa previzualizez mesajul si sa corectez....pierdere de timp...lipsa de chef ....NU PRIMESC BANI!!! :sml-
happy0065:
3. eu stiu asa: daca nu am un interes nu ma implic in ceva. Daca duduile care ma tot apostrofeaza nu au alceva mai bun de facut e ok. Mie unde este scandal i-mi place la nebunie. Nu de alceva dar poate iese si un ban din asta

La urama urmei ...mie i-mi convine de minune cand exista si "dudui" prin viata...(multe rau ca asa a vrut bunul dumnezeu).E mai usoara selectia si plaja se ingusteaza . Banuiesc ca si prostia, nu doar acc. rutiere si bagatul degetelor in priza, face parte din selectia naturala a vietii.
Sa fac un topic numai pt femei inteligente? Nu cred. Unde ar fi distractia.?????

KarasCristina
Postat pe 22 Septembrie 2008 08:09
De la: Georgia99, la data 2008-09-22 00:17:47Cristina,unele persoane pe acest forum uneori exagereaza pt a face caterinca. asta e 1 la mana. 2. vrei ca toata lumea sa fie buna? poate ca ai avut si tu probleme similare dar nu scrii pe forum despre ele ma indoiesc ca esti perfecta

Asa este dar cu cat vb de un lucru la nesfarsit( mai ales probleme) cu cat tinzi sa il faci permanent. Eu nu vb de problemele mele pt ca de aia se cheama "PROBLEMELE MELE"
Cum eu nu am mereu disponibilitatea necesara psihica sa ascult parerile altora sau cateodata problemele altora , asa ma gandesc ca nici altii nu nu au chef, timp si nervi sa ma asculte pe mine. Asa este solutia pt a trai normali la cap. Nu vb toata ziua buna ziua de ce nefericiti si plini de probleme suntem noi.
1. oamenii nu sunt cosul de gunoi al nostru si nu i putem folosi asa la nesfarsit.
2 trebuie sa ne asumam cam tot ce facem...NOTA DE PLATA PT TOT CE FACEM, BUNE SAU RELE, VINE ORICUM
3.traim in completitie sociala tot timpul. Fara sa realizam dorim sa moara capra vecinului ca sa fie a noastra cea mai frumoasa si apreciata. Eu nu sunt ipocrita si nu sufar de ipocrizie sociala.
4. INFORAMATIA este cea mai de pret ARMA. Folosita cum trebuie poate distruge vietii.( Vezi cazul OTV )

KarasCristina
Postat pe 22 Septembrie 2008 08:19
De la: Na2am, la data 2008-09-21 23:25:18aaaaaa si daca ai o problema incearca draga sa ti-o rezolvi in alta parte


Faniiiiiii ma cheama. Nu am ce sa fac.
Va iubesc pe toti....pe rand
KarasCristina
Postat pe 22 Septembrie 2008 08:25
quote name='Georgia99' date='2008-09-22 00:17:47']Cristina,unele persoane pe acest forum uneori exagereaza pt a face caterinca. asta e 1 la mana. 2. vrei ca toata lumea sa fie buna? poate ca ai avut si tu probleme similare dar nu scrii pe forum despre ele ma indoiesc ca esti perfecta [/quote]
AOLEU!!!!
Am vazut o poza pe pagina ta din "te guide" cu un tip.( vb serios)
Cred ca ma marit
Fetelor dati navala pe pagina ca aveti ce vedea sincer!!!!

KarasCristina
Postat pe 22 Septembrie 2008 08:31
De la: incognito_c, la data 2008-09-22 00:29:50primul rand de mai sus apartine celei care a deschis topicul acesta. ca sa nu intelegeti grtesit

M-am uitat pe pegina ta( fac temele bine....studiu de caz ete)
Daca tu pui poze reale cu tine pe site si ai 20 de ani......eu nu mai comentez nimic.

Esti frumusica si cred.....cu putin cam inconstienta nevoie de ...publicitate.
KarasCristina
Postat pe 22 Septembrie 2008 08:38
De la: G_I_JOE, la data 2008-09-21 13:35:34Parerea mea ( vorba lu` dom` Vacaroiu):

super tare linkul....recomand cu caldura

http://www.youtube.com/watch?v=MmBGaD8sXZg



KarasCristina
Postat pe 22 Septembrie 2008 08:45
ce fanii draga?? vrei fanii ?? dute la otv ...ink o terminata pe sticla ...mare pierdere

Postat pe 22 Septembrie 2008 16:18
De la: Na2am, la data 2008-09-22 16:18:20ce fanii draga?? vrei fanii ?? dute la otv ...ink o terminata pe sticla ...mare pierdere

Ma da proas__ esti fata mea.
KarasCristina
Postat pe 23 Septembrie 2008 11:39
heeei,parca terminasem cu jignirile!rezolvati ceva? cristina,pe cine esti suparata cu adevarat?pe tine,pe viata...pe cine?ti-am inteles povestea,o.k.,dar acum nu te inteleg!nu poti sa lasi ura?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 23 Septembrie 2008 20:03
karas ::)))) esti o frustrata fata mea.....fa ceva util k ai o gramada de ani...degeaba ii ai asa....

Postat pe 23 Septembrie 2008 22:36
aaaa vezi k e oferta la chupa chups

Postat pe 23 Septembrie 2008 22:37
Imi pare foarte rau pentru ceea ce ti-a facut sotul tau insa nu poti da vina numai pe femeia cu care te-a tradat. Pana la urma el era casatorit cu tine, era treaba lui sa ii pese de sentimentele tale. Cine stie ce i-o fi zis celeilalte femei. Pe de alta parte daca te deranjeaza asa de tare expertele care isi dau cu parerea pe acest forum nu ai decat sa cauti altul mai bun unde femeile is femei si barbatii barbati.
rosebud
Postat pe 23 Septembrie 2008 23:10
Fetele...Cand am zis ca e proasta am facut ...O CONSTATARE.
Daca o femeie nu intelge o gluma sarcastica nu e vina mea.
Da voi sunteti deontoloagele care judecati tot.
Unde se demostreaza frustrarea?????

KarasCristina
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:17
De la: elmasri, la data 2008-09-23 22:36:01karas ::)))) esti o frustrata fata mea.....fa ceva util k ai o gramada de ani...degeaba ii ai asa....

Mai nu am "o gramada de ani" ca nu sunt de varsta mamei mele.
KarasCristina
Postat pe 24 Septembrie 2008 22:19
PLUS..eu am postat pana acum 5 mesaje. Mai exact cu acesta....deci nu prea stau pe forum cum afirma unii. Vin si repet: am raspuns aici pt 'donsoara'




adica il loc sa descoperi ca nu te baga nimeni in seama.....ai calculat tu ca defapt esti mai desteapta...si din acest motiv vorbesti tu cu tine......
di_cristina
Postat pe 27 Septembrie 2008 05:43
Presupun ca ai citit ce am scris mai sus...nu aveam nimic cu nimeni dar se vede ca pe acest forum nimeni nu poate vb deschis si nici normal. Limbajul folosit de cele mentionate de mine nu a fost unul corect. Nu vreau sa jicnesc dar e normal sa te aperi nu?
" satrina,asta chiar ma face sa rid! chiar as vrea sa afiseze o poza,daca o tine,sa vedem cit este de cool!tipa vb despre sala si alte preocupari...ce dracu'de sfaturi sa ne dea?! "




pana la urma sa inteleg ca aici ai vrut sa ajungi?? reclama??? auzi tu draguta si cool cum te crezi tu....eu una nu dau 2 bani pe tine pt ca in primul rand nici nu te cunosc si nici nu cred ca mi-ar face placere. in primul rand esti plina de idiotenie. adica miezu de tine te-ai gasit sa comentezi lumea....adica noi sunte-m farieri ca ne dam cu parerea sa comentam...iar tu desteapta de tine te-ai gasit sa ne comentezi pe noi...
di_cristina
Postat pe 27 Septembrie 2008 05:49
Iubiata....cine ce vrea sa fac ca nu inteleg? OK inteleg problema ta. Sunt divortata si tocmai ca nu ar trebui sa tin partea nimanui. Stiu cum e... crede ma!! Chiar stiu cum e ! Si el stia ce face...bla bla bla. Am criticat , am pierdut o sarcina in 8 luni din cauza asta....a fost ..interesat...probabil pt unlele prietene. A trecut timpul ...a vindecat aproape tot...aproape tot!!...Am iertat ca il iubeam si...interesanta soarta dupa ce l-am iertat si am zis ca o iau de la capat cu casnicia mea mult incercata la trei zile am cunoscut un barbat in aeroport. BArbatul casatorit si cu 2 copii . Am auzit tot felul de sfaturi , pareri care mai de care mai abilitate si mai bine intentionate" e casatorit , sotia cum se simte? Tu nu stii cum e? Ai uitat?" "cum poti dormi noaptea???" SI realitatea ??? REALITATEA era ca femeia nu mai vroia nimic de la el de mult timp decat...sa ramana in frumoasa casa si sa aibe banii munciti de el ca daca nu...le va intoarce pe fete impotriva lui. Dupa 3 ani si multe negocieri si situatii dificile a divortat . Acum distinsa doamna ma vb pe unde apuca , vine la mine in firma si plateste oameni sa i-mi faca plangeri penale...le interzice fetelor sa vb cu el si le spune tot felul de lucruri. Fetele la 9 ani nu vor sa se mai duca la scoala pt ca "tata nu vrea sa le cumpere laptop vaio ca nu le iubeste" si ca nu este normal ca sa cresca ca un copil normal...
Am fost si inselata si amanta dar nu judec .Am citit din curiozitate pe kudika ( ca ma dispera cu mailuri) i am dau un coment f scurt dar am citit unele pareri si cum atacau acolo o fata care nu a scris decat ca nu stie ce sa faca.


bun care e faza aici ca nu m-am prins??? acum deja postezi in alta femeie? sa fiu eu a naibii daca te mai inteleg fetita...o balangani aiurea..hotaraste-te ce mama naibii vrei defapt.care iti este problema?
di_cristina
Postat pe 27 Septembrie 2008 06:05
OK! ASA este ! SUNt o certareata Ma cert ca sa lucrez ca am termen maine. Fac tam-tam ca pot! Vb cu tine ca sunt singura si nefericita. Sunt singura in birou si muncesc si am chef de vb. Vb cu mine?





cand ti-ai facut ultima oara un control la cap????
di_cristina
Postat pe 27 Septembrie 2008 06:08
De la: di_cristina, la data 2008-09-27 06:08:10OK! ASA este ! SUNt o certareata Ma cert ca sa lucrez ca am termen maine. Fac tam-tam ca pot! Vb cu tine ca sunt singura si nefericita. Sunt singura in birou si muncesc si am chef de vb. Vb cu mine?





cand ti-ai facut ultima oara un control la cap????



Femeie nu cred ca vb cineva cu tine! Tu ai intrat pe topicul meu nu eu pe al tau. Iar cu bagatul in seama ...asta nu prea stiu ca, daca ti-ai fi facut temele bine, ai fi vazut pe pagina mea ca nu sunt chiar singura.
Sau stai ...Am inteles! Tu esti cainele( dar la feminin) care stai dupa gard si latri de acolo ca sa vada lumea ca tu esti fioros(fioraoasa)
OK! Acum am inteles.
Bafta !
Dar macar pe viitor , incerca sa latri de aproape daca vrei ca sa vad si eu ceva curaj.
KarasCristina
Postat pe 27 Septembrie 2008 15:22
Ca raspuns pt toate DEONTOLOAGELE DE AICI CARE AU CEVA DE COMNETAT ...CÂ ETE. NU I-A IESIT TOCANA BINE SAU BARBATU A FOST LA BERE ASEARA SI NU A VRUT SA O FFFFFFF

Trimis de shangri_la la 22 Septembrie 2008, ora 17:16
Curioasa fiind, de la natura, am citit comentariile facute pe marginea articolului meu. Ba de bine - mai putin - ba de rau
(.........)

Dar pentru restul, noi, cei muritori de rand, cei patati si plini de pacate, care refuzam sa traim in teroare si la indemana unui om de o micime morala indiscutabila, nu exista pavaza pe care o da inaltimea piedestalelor de pe care se arunca atat de nonsalant cu piatra, nu avem nici acea castitate sufleteasca si trupeasca care sa ne permita sa judecam si sa aratam cu degetul... din pacate... sau din fericire?
Citeam, printre randurile lasate de cititoare, ceva despre jignire... sunt mult prea bine educata in acest sens de catre domnul in cauza pentru a putea fi oarecum atinsa de niste stelute puse intre literele "p" si "a"... (........) - intuitia mea imi spune ca veti deveni o(niste) doamna(domane) cat se poate de inselata(inselate) - simt nevoia sa va felicit pentru patosul afisat si pentru educatia desavarsita de care ati dat dovada. Ma intrebam: inainte de a va permite sa-mi adresati astfel de cuvinte, nu ar fi fost mai simplu sa va studiati topica in fraza? Si alinierea cratimelor in text? Si o mica propunere/sfat: ati putea, in timpul dumneavoastra liber,"... sa incercati sa nu mai muscati dupa usi bine ferecate protectoare de prostie.... ." Aveti similitudini socante in limbaj si atitudine. Poate gasiti si alte puncte comune si faceti un anti-fan-club...
Asta doar asa, revenind la o vorba veche: unde dai si unde crapa... e prea usor sa dai acolo unde e mai mica rezistenta... stii sigur ca va crapa (=ceda) repede... unde mai e satisfactia data de victorie?
LA VOI UNDE ESTE SATISFACTIA VICTORIEI??????NU CRED CA AVETI SATISFACTII IN CEVA DECAT CAND VA CEDEAZA ALTII DRUMUL. CA SA FIE DUMUL CU P....STI
KarasCristina
Postat pe 27 Septembrie 2008 15:31
daca eu sunt proasta tu esti cretina fataaaaaa cu acte in regula...si dak nu sunt de acord fataa cu ''sclipirile'' tale de femeie cu experienta asta fataa nu inseamna k sunt proasta....fata ...tu nu stii de gluma hai k ne plictisesti

Postat pe 27 Septembrie 2008 20:27
bai!!!!!!!1
eu am o problema mai mare~!!!!!!!!!!!!
m-au mancat tantarii
morticia_adams
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:08
ma gindeam la topicul deschis de geo!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:27
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-28 21:27:54 ma gindeam la topicul deschis de geo!


Da-i un link sa citeasca ;-)
Full_Metal_Jacket
Postat pe 28 Septembrie 2008 21:35
Vezi ca lipsa de feminitate si deontologia sunt molipsitoare. Daca mai stai mult pe aici risti sa te molipsesti.
rosebud
Postat pe 30 Septembrie 2008 16:08
Nu te mai gandi, Roberta!
te gandesti degeaba.
some things are never gonna change!:)
morticia_adams
Postat pe 30 Septembrie 2008 19:28
concluzia mea, pentru ca nu as putea sa ma abtin, esti o femeie cu multe fustrari, ba spui ca nu te intereseaza gramatica, dar corectezi pe altele, apoi ca nu-ti plac comentariile altora, dar si tu ai niste comentari ... scuza-mi incoerenta, dar ideea era sa nu intelegi ce vreau de fapt
mmodellino
Postat pe 1 Octombrie 2008 09:22
De la: alayna1, la data 2008-10-01 09:22:53concluzia mea, pentru ca nu as putea sa ma abtin, esti o femeie cu multe fustrari, ba spui ca nu te intereseaza gramatica, dar corectezi pe altele, apoi ca nu-ti plac comentariile altora, dar si tu ai niste comentari ... scuza-mi incoerenta, dar ideea era sa nu intelegi ce vreau de fapt



sunt atatea de pe acest forum care se dau atat de destepte, doamne, s-au nascut cu dictionarul si gramatica in brate.......dar nu privesc la modul cum raspund anumitor persoane, expresiile folosite pe care le intalnesti prin satra, rautatea cu care vorbesc....

Postat pe 1 Octombrie 2008 09:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doresc si eu un sfat ! 14 De la: dorinta_cp 25 Octombrie 2009 20:28
parinti 10 De la: BABY_INIMIOARA83 7 Septembrie 2009 02:08
barbatii 9 De la: 2007anna32 20 Iulie 2009 16:47
Cum trebuie sa te comporti intr-o relatie? 95 De la: 2a3d 1 Ianuarie 2013 21:51
vreau sa ma revansez si nu stiu cum. 22 De la: kudika111026 5 Decembrie 2010 11:16