Setari Cookie-uri

Nu vreau sa ma judecati, vreau sa ma ajutati...

Nici nu stiu cum sa incep...
Pana acum 6 ani credeam ca sunt cea mai fericita femeie din lume, dupa, m-am maritat si castelul meu din povesti s-a transformat intr-o cocioaba... Am facut un pas mare convinsa fiind ca toti imi vor raul mai putin iubitul meu, actual sot. Stiti cum e, eu 15 ani, el, printul fermecat de 24, dragoste mare, certuri cu parintii, lacrimi si tot tacamul. Printul fermecat locuia in alt oras, eu fetita indragostita nu stiam cum sa termin mai repede liceul si sa fug in bratele lui. Asa s-a si intamplat, am plecat de acasa imediat dupa ce am terminat liceul, m-am inscris la facultate ca sa scap de parinti si desigur m-am maritat.Am ajuns intr-un oras strain, fara prieteni, fara famile, dar cu inima plina de iubire.Ei bine, am auzit ca dragoste dureaza 3 ani la mine a durat 3 zile dupa nunta... Dar au trecut 6 ani de atunci cu mai multe rele decat bune, am ajuns sa detin o functie importanta, sunt o femeie respectata si invidiata in acelasi timp, dar nu am acea implinire sufleteasca de care am atat de mult nevoie. Nu avem copii pt ca nu putem( pt lume) dar adevarul este ca noi mai facem sex, nu dragoste, cam o data pe luna...Sotul meu nu mai stie sa spuna " te iubesc", nu mai vrea sa ma tina in brate ba pt ca e prea cald, ba ca am picioarele reci, ba ca e meci... Nu cred ca are pe alcineva pt ca e mult prea comod sa faca asemea efort...Acum eu , de plictiseala as putea spune, am intrat pe un site cu jocuri online ( pool games)sa mai fac timpul sa treaca... Am cunoscut acolo un barbat care efectiv m-a fermecat, am acceptat sa-i dau ID-ul meu de messenger ( o sa radeti dar am crezut ca mess-ul e doar pt copii, pana acum) Ei si uite asa am inceput sa vorbim in fiecare zi despre tot felul de prostioare. Dupa un timp am inceput sa devin efectiv dependenta de prietenul meu de pe messenger... Au trecut 4 luni de cand ne vedem in fiecare dimineata si seara( prin webcam), ne trimitem mesaje, vorbim cel putin o data pe saptamana la telefon, daca suntem singuri acasa( si el e casatorit) stam cate o noapte intreaga la povesti...il iubesc cum nu credeam ca se poate iubi. Ei si acum, bomba, el este din America! Eeee unde am gasit si eu iubire, pe alt continent! El imi spune in fiecare zi sa divortez si sa ma duc la el sau daca nu vreau, se muta el in Romania. Simt ca nu mai pot ! Mai oameni buni , ce pot sa fac?! Ma uit in pat si vad o persoana care de mult nu mai e sufletul meu pereche, ma gandesc la parintii mei care ar fi devastati la gandul ca "fetita" lor ar divorta, ma uit la telefon si citesc mesaje care imi fac inima sa zboare. Nu stiu daca puteti sa intelegeti ce lupta se da in sufletul meu... Repet sunt o femeie care a luptat mult pentru aceasta casnicie, pentru confortul celor dragi, am renuntat la mine de atatea ori ca nici nu mai stiu cine sunt. Stiti cum e sa-ti doresti sa nu mai ajungi acasa? Asa ma simt eu cand stiu ca acasa este...nimic. Ce pot eu sa fac?!
rain
Postat pe 18 Septembrie 2008 23:51
Sa te trezesti!!!
Nu o spun cu ironie, ci cu toata empatia .
Nu cred ca "americanu'" e o solutie. Daca mai e ceva de salvat, mobilizeaza-te si salveaza, ca nu poate nimeni altcineva sa faca asta, si aici il includ si pe sot.
Daca nu mai e, atunci departeaza-te , e timpul sa gasesti pe altcineva, chiar daca e foarte greu.
googoodoll
Postat pe 18 Septembrie 2008 23:57
veeeei doamna, in primul rand n-as crede ca respectivu' e din america.
in al doilea rand e ca si cum ai da cioara din mana pe porumbelu' de pe gard!

Postat pe 18 Septembrie 2008 23:58
geo_32 , de spui ca nu e din America? Iar despre "cioara din mana", poti tu sa-i spui te rog ca e mai important sa-ti iei sotia in brate de cat sa vezi stirile din sport pt a mia oara?
rain
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:06
pentru ca diferenta de fus orar este destul de mare ca sa poti spune ca stateati toata noaptea de vorba! si dimineata. sunt intre 7 si 10 ore diferenta.

apai daca nu l-ai scuturat putin!!

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:10
Stiu care este diferenta de fus orar. Stiu ca acum la el este zi( mai exact( 14:15pm). Locuieste in Olympia ( da Google), este negru( stiu ca e plina lumea). Toata noaptea, inseamna ziua la noi sau noaptea la el ( lucru verificat prin camera, e destul de greu sa faci luna sa rasara ziua)
rain
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:16
e negru!!!!? si acuma spui!!!!?

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:19
Eu ma trezesc zilnic la 06:00 am pt a fi online cand ajunge el acasa de la munca ( 20:00pm) iar el se trezeste la 07:00am pt a fi online cand ajung eu acasa( 17:00pm). Asta inseamna ca avem aprox. 2 ore la dispozitie pt ca el pleaca la munca la 10:15am (ora lui)iar eu plec la munca aprox la 08:20am...
rain
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:20
ok. m-ai convins ca-i negru si american, da' ce convingere ai ca relatia ta cu sotul tau nu poate continua , ca nu poate fi salvata!?

Postat pe 19 Septembrie 2008 00:23
Ai macar idee de diferentele culturale dintre afroamericani si americani, ca sa nu mai vorbim de romania????????
googoodoll
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:23
1.Relatie pt mine inseamna sa nu simti ca locuiesti cu colegul de camera! Ca macar aparitia ta de dupa dus sa-l faca putin sa vibreze, nu sa tipe " am ratat reluarea golului!" Sa ai o dorinta extraordinara de a ajunge acasa si sa-ti tresara inima cand vezi persoana iubita nu garaielile din gat si aerele din...
2. Cred ca stiu care sunt diferentele culturale. Si te rog sa ma crezi ca sunt dispusa sa aflu mai multe daca asta inseamna sa fiu fericita
rain
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:31
De la: rain, la data 2008-09-19 00:31:011.Relatie pt mine inseamna sa nu simti ca locuiesti cu colegul de camera! Ca macar aparitia ta de dupa dus sa-l faca putin sa vibreze, nu sa tipe " am ratat reluarea golului!" Sa ai o dorinta extraordinara de a ajunge acasa si sa-ti tresara inima cand vezi persoana iubita nu garaielile din gat si aerele din...
2. Cred ca stiu care sunt diferentele culturale. Si te rog sa ma crezi ca sunt dispusa sa aflu mai multe daca asta inseamna sa fiu fericita
: si daca nu vei fi?!de ce neaparat in state?!eu zic sa te mai gindesti putin!te-a cam luat valul!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:44
eu cred ca vrei sa fii indragostita, sa iubesti din nou, dar paza buna trece primejdia rea.
ti-amintesti cum a fost intr-un oras strain, dar totusi din romania?
googoodoll
Postat pe 19 Septembrie 2008 00:51
De la: geo32, la data 2008-09-18 23:58:02
in al doilea rand e ca si cum ai da cioara din mana pe porumbelu' de pe gard!


Cred ca-ai inversat culorile pasarelelor


De la: rain, la data 2008-09-19 00:31:011.Relatie pt mine inseamna sa nu simti ca locuiesti cu colegul de camera! Ca macar aparitia ta de dupa dus sa-l faca putin sa vibreze, nu sa tipe " am ratat reluarea golului!" Sa ai o dorinta extraordinara de a ajunge acasa si sa-ti tresara inima cand vezi persoana iubita nu garaielile din gat si aerele din...
2. Cred ca stiu care sunt diferentele culturale. Si te rog sa ma crezi ca sunt dispusa sa aflu mai multe daca asta inseamna sa fiu fericita


Acuma tu astepti un ajutor in cel fel?

Tu poti sa-l inviti sa vin în vizita în românia sa-l cunosti personal...Si vezi daca îti place si il iubesti intradevar sau e numai o faza de "in lipsa de nimic"... (nu ma refer negativ, dar viata facem si lucruri din plictiseala pentru trecerea timpului ...)



Iar planurile de viitor contin întrebarea cum sa procedezi mai bine în relatia sau fericirea pe care o doresti. Nu-i o combinatie atit de simpla deoarece orcare si-ar parasi tara trebuie sa se îndeplineasca pe plan de munca si începe quasi de la zero.

Irelevant este sa iei in consideratie ce "ar zice lumea sau parintii". TU traiesti viata ta,Tu esti regizoarea vietii sau fericirii tale...






Full_Metal_Jacket
Postat pe 19 Septembrie 2008 01:04
De la: rain, la data 2008-09-19 00:31:011.Relatie pt mine inseamna sa nu simti ca locuiesti cu colegul de camera! Ca macar aparitia ta de dupa dus sa-l faca putin sa vibreze, nu sa tipe " am ratat reluarea golului!" Sa ai o dorinta extraordinara de a ajunge acasa si sa-ti tresara inima cand vezi persoana iubita nu garaielile din gat si aerele din...
2. Cred ca stiu care sunt diferentele culturale. Si te rog sa ma crezi ca sunt dispusa sa aflu mai multe daca asta inseamna sa fiu fericita
....ualeo, fata! Dar tu traiesti un cosmar!!!....brrr....adica tu iesi din dus si el e mort?....mai si ragaie ....vai Doamne, urat mi-a fost in viata de barbatul porc!....ragaie si se scarpina pe burta!...sex nu face!....fata!...e groaznic....eu cred ca nu mai e nimic de facut cu sotul tau, nu ai ce sa-i faci daca nici macar decenta nu mai are fata de tine! .....dar nici ala din America nu-mi inspira incredere!...iar vrei sa faci aceeasi chestie?...data trecuta ai fugit in alt oras, acum vrei sa fugi pe alt continent?...si chiar eventualitatea ca se muta el aici?...e o prostie!...cred ca tipul nu gandeste daca vrea sa faca asta!...sa nu fie sonat asta!...pe urma iar te chinui sa scapi de alta belea!

Postat pe 19 Septembrie 2008 15:47
Am fost si eu in locul tau. Mai putin cei drept...1 an. Ajunsesem sa inebunesc, eram isterica ca nu il mai suportam. Daca incerci sa divortezi o sa te sufoce si o sa te dispere nervos. Atunci se va trezi stentimentul de proprietate din el. "cat e a mea nu-mi trebuie, dar, daca incerca sa scape nu o las"
Nu cred ca i-ti poti inchipui ce bine este fara. Lasa imaginea aia sociala si nu te consuma de ce zice lumea. Parintii mei au avut o perioada dupa divort cand ma dezaprobau profund . Acum i-mi dau dreptate totala. Astia sunt barbatii CARPA. Nu mucesc sau muncesc decat la program, stau si se uita la tv , habar nu au sa faca sex nici macar invatati, nu citesc nimic alceva decat etichetele de pe ambalaje. Eu am avut un "tarantor" din rasa asta Din punctul lor de vedere e asa:
1 nevasta am
2 destepta e
3 arata bine si face si bani
4 am unde sa stau
5 ma suporta oricum as fi
6 nu trebuie sa fac nimic ca sa o am ca doar e nevasta mea
7 de ce sa ma duc la alta sa depun efort, sa cheltui banii mei si poate sa pierd ce am
Ce sunt prost.Lasa ca stau cu asta
concluzie: LUI II CONVINE CREDE-MA!!!!!
.Si acum i-mi da mesaje si sta prin fata blocului chiar daca au trecut ani de la divort. Cand am vazut pronuntat divortul am simtit ca renasac si am dat petrecere de divot. Mai bine i-mi iau un caine decat sa tine in casa un asemenea animal. SPER SA NU FIE CU SUPARARE
KarasCristina
Postat pe 19 Septembrie 2008 17:15
Intr-o seara stateam pe balcon cu iubitul meu la o bere si ne uitam in casa la niste vecini (un el si o ea, nu-i cunosc, sunt de la un bloc de vis-a-vis)....iubitul meu mi-a atras atentia ca eu altfel nu eram atenta la cazul acela: cei doi nu-si vorbeau deloc!...ea tanara si frumoasa tot facea ceva pe acolo (treaba)...el nu facea nimic, era tanar dar cu burta, nici nu se uita la ea o secunda macar de parca ea nu s-ar fi aflat acolo....ala se comporta ca si cum tipa nu exista!....nu tu un pupic pe ceafa, nu tu o palma pe fund, nu tu o sicana, o gluma, ceva!...nimic-nimic....ala era porc adormit pe el!...pe urma s-a dat stingerea, tipa (tanara si frumoasa) a tras jaluzelele si s-a facut intuneric....iubitul meu imi zice "Stii ce cred? Cred ca ea a facut dush, s-a varat in pat, spera si ea ca ala va face dragoste cu ea iar el cand o sa vina se b..., ragaie de 2 ori si se vara in pat transpirat si nimic sex! Nici un sex!"....a doua zi o iau de la capat!...basca ca ala cand se intoarce de la servici cred ca-i face ei capu banita cat a muncit si cat a muncit si ce-a mai muncit si ce obosit e!"........asta-i viata fratilor?....eu zic sa fuga cat le tin picioarele cele aflate in aceasta situatie....singurul avantaj al unui astfel de mariaj e ca te crede lumea la casa ta...dar oare chiar merita?.....

Rain, mai intai desparta-te de sotul tau iar ulterior cauta mai intai sa te linisteti apoi sa cauti o relatie, dar una reala ci nu virtuala!!.....nu dau de obicei astfel de sfaturi pt. ca eu sunt de principiul ca trebuie sa incerci sa indrepti situatia, sa incerci intodeauna sa revigorezi relatia actuala, sa ramai cu sotul/iubitul dar in cazul tau mi se pare ca nu are rost!....Dar tu faci cum crezi.....si nu te mai arunca cu capul inainte data viitoare!

Postat pe 19 Septembrie 2008 18:40
Deci...
-ROBERTA_BRUNI, nu neg, poate ca m-a luat valul. Dar cand vad ca un barbat pe care nu l-am atins nici o data, poate sa ma faca sa zambesc indiferent cat de suparata as fi, sau... stii ce a facut seara trecuta? A lasat mess-ul deschis ( si camera)si a dormit pe canapea doar pt a fi in fata calculatorului si pt a ma vedea peste noapte. Poate ai sa razi dar pt mine este ceva extraordinar.
-Googoodoll, cand m-am mutat in alt oras, am plans si nu am fost buna de nimic 1 luna de zile, lumea credea ca sunt bolnava, dar am trecut peste toate schimbarile si greutatile din dragoste. Si?!! Ce am castigat? Mai multe nopti cu lacrimi infudate in perna. Eu cred foarte mult in destin si daca asa trebuie sa fie "so let it be"...si da, imi doresc atat de mult sa fiu iubita ...
-bestdevilinside, chiar azi dimineata( la noi) am vut o discutie de genul asta cu el.Iar a spus sa vin la el, sa divortez, si sa ma mut la el in America.Ei pt prima oara am avut o discutie mai mult de cat serioasa pe aceasta tema. Problema s-a pus in felul urmator: sa spunem ca eu divortez si plec la el, acolo ce ma asteapta? In primul rand este foarte greu sa obtin viza fara de care nu ai cum sa ajungi acolo.Si viza asta te costa !!!Bun, am viza,el este inca casatorit deci sa ma mut in casa lui iese din discutie, ar trebui sa imi gasesc o casa si un loc de munca,bun,cu ce bani fac toate astea? Cu ce ma intretin pana imi gasec un loc de munca? Aici am studii superioare(egale cu 0 acolo), un loc de munca destul de bine platit...acolo visul american... Sa presupunem ca ar veni el la mine nu ar rezista o secunda!!! Nu cunoaste limba, cum ar putea sa se angajeze undeva fara sa inteleaga ce i se cere?!Am ajuns la concluzia ca ar trebui mai intai sa gasim o solutie sa ne intalnim si apoi sa vedem ca se intampla...
-dulcevenin, asta e ! Ce sa-i fac?Asta e sotul meu, iar despre american cine stie o fi, dar pana la proba contrarie e printul meu fermecator...
-KarasCristina, parca ai cita din mintea sotului meu !!! Am avut o discutie de genul asta intr-un cerc de prieteni si acestea au fost exact cuvintele lui, doar ca dupa, s-a imbatat si a mai adaugat ca ar fi mai fericit fara mine, iar dupa a facut o scena de gelozie ca i s-a parut lui ca un prieten se uita mai ciudat la mine...
-Lucia1971, nu ma laud, dar sunt destui barbati care ar vrea sa fie cu mine si care au marturisit acest lucru chiar stiind ca sunt casatorita , dar nici unul nu a reusit sa ma faca sa zambesc asa cum a reusit el ...
rain
Postat pe 19 Septembrie 2008 19:43
Stiti care este durea mea cea mai mare ? Am luptat ata de mult sa fiu cu sotul meu, am incercat, si cred ca am reusit, sa fiu o sotie perfecta. Sunt in orasul asta nenorocit de 6 ani !!!! Nu am nici o prietena, nu am cui sa-i sa-i spun ce ma doare si ce ma bucura...singurii : prieteni" sunt cei ai sotului meu care in prima faza nu au vrut ca eu sa fac parte din grupul lor, acum ma ridica in slavi... In casa, cand suntem singuri, nici nu se uita la mine si daca o face este sa-mi spuna ca ii este foame sau sete sau sa rada de ce bomba a scos pe f..d dar in public, eee, acolo este cel mai ubitor sot din lume si vrea sa ma sarute si sa ma ia in brate de parca ar fi cel mai indragostit om din lume. Va rog sa ma credeti ca am incercat toate trucurile din lume pt a reveni la stiam eu ca poate fi inainte de nunta dar fara nici un rezultat.
Acum, il cunosc pe acest barbat care ma face sa ma simt in RAI doar daca ma uit in ochii lui... Parintii mei cred ca sunt fericita, toata famila asa crede, vai ce sot bun are fata noastra, daca ar sti ei ...
Asta ma doare! Ca nu sunt capabila sa ma hotarasc pe ce drum vreau sa o iau. Desigur,ma gandesc la toate variantele posibile, ca americanul meu poate fi un ciudat care sa-mi faca viata un cosmar sau ca sunt nebuna si ca ar trebui sa-mi vad de viata mea asa cum e ea... dar atunci primesc un mesaj de la el si imi tremura stomacul de emotie!
rain
Postat pe 19 Septembrie 2008 19:55
adica si el este casatorit!!!? nasol!

Postat pe 19 Septembrie 2008 22:56
De la: rain, la data 2008-09-19 19:55:55Stiti care este durea mea cea mai mare ? Am luptat ata de mult sa fiu cu sotul meu, am incercat, si cred ca am reusit, sa fiu o sotie perfecta. Sunt in orasul asta nenorocit de 6 ani !!!! Nu am nici o prietena, nu am cui sa-i sa-i spun ce ma doare si ce ma bucura...singurii : prieteni" sunt cei ai sotului meu care in prima faza nu au vrut ca eu sa fac parte din grupul lor, acum ma ridica in slavi... In casa, cand suntem singuri, nici nu se uita la mine si daca o face este sa-mi spuna ca ii este foame sau sete sau sa rada de ce bomba a scos pe f..d dar in public, eee, acolo este cel mai ubitor sot din lume si vrea sa ma sarute si sa ma ia in brate de parca ar fi cel mai indragostit om din lume. Va rog sa ma credeti ca am incercat toate trucurile din lume pt a reveni la stiam eu ca poate fi inainte de nunta dar fara nici un rezultat.
Acum, il cunosc pe acest barbat care ma face sa ma simt in RAI doar daca ma uit in ochii lui... Parintii mei cred ca sunt fericita, toata famila asa crede, vai ce sot bun are fata noastra, daca ar sti ei ...
Asta ma doare! Ca nu sunt capabila sa ma hotarasc pe ce drum vreau sa o iau. Desigur,ma gandesc la toate variantele posibile, ca americanul meu poate fi un ciudat care sa-mi faca viata un cosmar sau ca sunt nebuna si ca ar trebui sa-mi vad de viata mea asa cum e ea... dar atunci primesc un mesaj de la el si imi tremura stomacul de emotie!


ok, atunci traieste-ti povestea ta de dragoste virtuala, dar stii ce se va intampla? Te va impiedica sa traiesti una reala.Sunt de acord ca o himera dulce-amaruie e mai buna decat nimic, dar viata trece pe langa tine, si e pacat.
googoodoll
Postat pe 19 Septembrie 2008 23:30


Life is too short, don't stress Everyday
Leave your worries behind go out and play
Life is too short, grasp it in your Hand
A natural miracle, have fun while you can

Life is too short, as precious as gold
It's full of surprises, so I am told
Life is too short take it from me
Have as much fun as you wish, just wait and see

Life is too short, people seem to forget
That Life is a gift and its free yes that's it
Life is too short, use your own Eyes
Open yourself and enjoy your own Life



Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Septembrie 2008 03:07
Ok! Am hotarat ca pt moment el sa vina in Romania sa ne intalnim. Asta peste ceva timp desigur pt ca biletul de avion este destul de scump.Stiu ! Sunt nebuna ! Dar eu am sa platesc jumatate din bilet si posibil cazare si cheltuielile pe aici... Vreau sa stiu cum este el " the real thing" Acum mai greu este sa gasesc o cale de a lipsi de acasa cateva zile... Chiar ca nu mai gandesc limpede ! Pt prima oara in viata mea ma gandesc la alt barbat in asa fel incat sunt dispusa sa fac orice...
Am nevoie de ajutorul unui psiholog nu ?
Multumesc pt poezie bestdevilinside
rain
Postat pe 20 Septembrie 2008 11:25
Este textul unui cîntec...
http://www.youtube.com/watch?v=rNZd1SH9O0c

...Ai tot timpul sa-ti construiesti o prietena la care te poti duce s-o vizitezi.
Vai ce ginduri urite am. Iti dau lectii de prostii.

In vizita poti veni si la mine :P

Lumea e plina de nebune si nebuni
noroc cu tanti si nenea psihologul. Chiar ma duc acum la biserica si povestesc pacatele gindite
Full_Metal_Jacket
Postat pe 20 Septembrie 2008 13:54
De la: rain, la data 2008-09-20 11:25:01Ok! Am hotarat ca pt moment el sa vina in Romania sa ne intalnim. Asta peste ceva timp desigur pt ca biletul de avion este destul de scump.Stiu ! Sunt nebuna ! Dar eu am sa platesc jumatate din bilet si posibil cazare si cheltuielile pe aici... Vreau sa stiu cum este el " the real thing" Acum mai greu este sa gasesc o cale de a lipsi de acasa cateva zile... Chiar ca nu mai gandesc limpede ! Pt prima oara in viata mea ma gandesc la alt barbat in asa fel incat sunt dispusa sa fac orice...
Am nevoie de ajutorul unui psiholog nu ?
Multumesc pt poezie bestdevilinside


Ma cam bagi in ceata sincer , in conditiile in care el nu-si poate plati biletul de avion ....(e in jur de vreo 2000 $ ) cum se asteapta ca tu sa te muti in state ?
Sa te muti de tot sau sa mergi doar in vizita ? ca e cam greut cu mutatul asta ,defapt e greu in draci dar ma rog ,nu asta conteaza nu ?

Si de ce vrei tu sa te legi la cap cu asa ceva in conditiile in care el este casatorit ?
o sa divortati amandoi sau care e spilu aici ?
iris_4_ever
Postat pe 20 Septembrie 2008 14:37
Ce pot sa spun ? Pledez pt nebunie... Ok situatia e cam urmatoarea: el este casatorit de 2 ani si ceva dar au hotarat sa se desparta.Acum el isi cauta o alta lucuinta dar pana atunci stau inca impreuna. Adica el sta in casa lor iar ea vine uneori sa-si mai ia haine curate ( ea sta mai mult la parintii ei). Au un baietel de 2 ani, el a si fost motivul casatoriei (acum sa nu ma puneti la zid) , care pot sa va spun ca e superb( am o poza cu el)El lucreaza ca agent de paza la un cazino, deci nu are banii de pe lume, si in conditiile prezentate mai sus este destul de greu sa suporte pretul integral al unui bilet de avion.In acest moment nu se pune problema ca eu sa ma mut acolo, a fost la nivel de " what can we do with us ". Ceva de genu' eu te iubesc, tu ma iubesti si acum ce facem? De aceea am spus sa vina el la mine pt ca eu nu pot pleca acolo asa usor...Nici nu mai stiu ce sa cred! Ma uit la iubitul meu sot si-mi vine sa urlu ! Sforaie melodios iar eu stau si ...stiti ca ultima oara cand a pus mana pe mine a fost acum vreo 2 luni? Cred ca de aici si nebunia mea !
O prietena e destul de greu de fabricat, ma gandeam la un curs de specializare de vreo saptamana pt ca am mai fost la astfel de cursuri si pare mai credibil ...
rain
Postat pe 20 Septembrie 2008 21:59
niste cursuri de crosetat intrigi!

Postat pe 20 Septembrie 2008 23:25
Mi se pare o relatie imposibila,dar daca nu esti fericita cu sotul tau nu te poate condamna nimeni.Totusi apare o intrebare: daca tu l-ai iubit atat de mult incat ti-ai parasit familia si prietenii pentru a fi cu el,inseamna ca nu a fost tot timpul asa ca in prezent?Daca raspunsul tau la aceasta intrebare e afirmativ,atunci ce l-a determinat sa se schimbe intr-o asemenea masura? Sau tu nu ai avut suficienta experienta(ceea ce e firesc pt ca abia terminasei liceul) sau nu ati avut posibilitatea sa va cunoasteti suficient...CRED ORICUM CA ACUM ORICE CUVANT E DE PRISOS,esti la marea intalnire.Pot sa-ti urez doar "traieste clipa" si apoi revino cu picioarele pe pamant!
janice18
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:38
pe cat pariem ca nu vine decat daca te oferi sa platesti escapada integral?
si si asa sunt sceptica
googoodoll
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:42
De la: googoodoll, la data 2008-09-20 23:42:44pe cat pariem ca nu vine decat daca te oferi sa platesti escapada integral?
si si asa sunt sceptica



tu nu intelegi ca e in stare sa faci si imprumut la banca, daca-i nevoie. de la lhemans brothers!

Postat pe 20 Septembrie 2008 23:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de la dragoste la ura 9 De la: kudika083965fericita 15 Aprilie 2012 13:08
Am nevoie de ajutor!!! 36 De la: doi_ochi_caprui 17 Iulie 2011 21:04
diferenta mare de varsta 2 De la: Barbie30 23 Octombrie 2010 22:14
Am facut bine ?! 12 De la: adina_black 8 Octombrie 2009 00:15
diferenta intre varste :( 84 De la: kudika332416 13 Mai 2013 13:25