Setari Cookie-uri

Nu vreau sa ma judecati, vreau sa ma ajutati...

vezi ca nergii au o cultura ciudata.
o sa-i faci fata?
si daca e negru de Somalia, Nigeria, Gana?
te-ai gandit?
Dar, nu conteaza, fugi in America!
Sa vedem cine te mai aduce inapoi.
ori te mananca ala, ori te pune la produs.
sunt cazuri, miiiiii de cazuri.
tu nu vezi ca toti negrii vor in romania?
chiar crezi ca te va lua el in america?
madame044
Postat pe 6 Octombrie 2008 16:06
Nu te mai obosi foarte tare sa ii dai explicatii la urma urmei e barbat!....Daca tu spui ca acum esti pe piciarele tale, o femeie respectata samd...eu zic sa iti gasesti o locuinta, sa stai singura...poate ii vine barbatului tau mintea la cap, asta in cazul in care undeva in sufletul tau ai vrea sa ramaneti impreuna si sa va iubiti...cat despre cel din america, asteapta, lasal sa vina sa va cunoasteti..
Anamaria09
Postat pe 7 Octombrie 2008 14:24
Un bilet dus-intors e cam 1,000 de dolari, nu doua, fii atenta!
Kathara
Postat pe 7 Octombrie 2008 14:46
????ce povesteeeeeee frate....ma bucur sa te observ din nou p aici... nu am inteles mai nimic...credema...a cui este povestea asta lucia????
josse13_13
Postat pe 7 Octombrie 2008 15:39
rain..... hotaraste-te ce vrei si actioneaza.. schimbarea se produce intr-o clipa!!!
clumy
Postat pe 9 Octombrie 2008 11:54
De la: madame044, la data 2008-10-06 16:06:13vezi ca nergii au o cultura ciudata.
o sa-i faci fata?
si daca e negru de Somalia, Nigeria, Gana?
te-ai gandit?
Dar, nu conteaza, fugi in America!
Sa vedem cine te mai aduce inapoi.
ori te mananca ala, ori te pune la produs.
sunt cazuri, miiiiii de cazuri.
tu nu vezi ca toti negrii vor in romania?
chiar crezi ca te va lua el in america?


Dar citeste tot ce s-a scris pana acuma si dupa aia pui intrebari.

Nici prin gând nu o sa parasesca fata cariera din romania pentru america. America îi bancrot acuma^^Pai intradevar ar fi o proasta sa merga acolo...
Si daca negrul vine in romania, si intemeiaza o familie, si ea va fi o femeie puternica va infrunta prejudecatile societatii nationaliste/rasiste...

Intradevar au negri o cultura diferita, -nu ciudata-cei veniti direct din plantagele de banane. Dar invata si ei sa foloseasca cutit si furculita si sa traga apa la wc!

Mai exista si nativi americani negri, care nici nu stiu unde este tara lor de bastine pe harta macar. Si mai sunt si din aia care se conformeaza/asimileaza in societatea culturala in care traiesc...

Intradevar exista mii si mii de cazuri unde sunt femei ademenite pentru prostitutie sau care cad in mana unui pervers.
Si exista mii si mii de familii mixte care sunt fericite.





Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Octombrie 2008 12:19
Mai, sa traiesti alaturi de un om care nu te mai vede practic ... care nici macar sa te ia in brate nu mai binevoieste, mi se pare o porcarie ..

Plus ca stim cu totii ca aproape toate casniciile care incep de la varste fragede se destrama .. Dece oare ? Pai fiindca amandoi cresc, se maturizeaza , se schimba , vad viata altfel si uite de aici apar conflictele ... Dar nu asta vreau sa spun

Eu vreau sa te sfatuiesc sa incerci ceva mai putin ortodox, sa spunem .. ia-ti frumusel doua sapt de concediu si du-te frumusel in america, la domnul de pe net ca sa vezi cum ar fi traiul cu el sau ce-i poate pielea ... ca aici pe net, toti suntem printi si printese ...

ii zpui sotului tau care oricum se poarta ca si cand ai fi un obiect decorativ ... ca pleci in delegatie outside the counry si uite asa frumusel pleci ... daca dupa ce te intorci acasa, vei avea in continuare visuri si il vei dori pe strainul de pe net, atunci desparte-te si gata ...

si please, discuta cu sotul tau , vezi care e problema sau de ce trateaza asa si apoi ia o decizie , FARA SA-TI PESE DE LUME ... IAR CAT DESPRE PARINTI, DACA LE VEI SPUNE CU CE SITUATIE TE CONFRUNTI, TE VOR INTELEGE .. parintii sunt cei care vor fi mereu lg noi si ne vor intelege ... doar vor binele copilului, nu suferinta lui

Postat pe 9 Octombrie 2008 17:10
rain, nu te judeca nimeni.....nu esti fericita si asta este...e trist.eu zic totusi sa ai curaj sa discuti cu sotul tau.ai vorbit cu el?spune-i ce te deranjeaza, stati de vorba!!!!!mergeti la un consilier, faceti ceva pentru casnicia voastra.si daca nici asta nu merge si el intr-adevar nu te iubeste, nu merita, sa stii.mai bine singura decat cu cineva care nu te iubeste.totusi, mai incearca!!!ia tu initiativa, daca vezi ca el vine acasa si doar mananca si doarme.spune-i ce ti-ai dori de la el!!!si eu sunt casatorita si iti spun ca nu poate ramane o relatie chiar ca la inceput, apare o anumita rutina, nu are chef omul tot timpul de romantisme, are poate niste probleme la serviciu sau personale.cauta un moment potrivit, cand e bine dispus si incearca!!!provoaca-l!!atrage-i atentia cu ceva nou!!!.totusi, ma nedumereste ceva:sotul tau stie ca stai noptile pe net?nu s-a trezit niciodata, sa bea apa?nu te-a vazut niciodata vb pe net?nu l-a deranjat chestia asta?AVETI CAMERE SEPARATE??????
si inca ceva:mai tii la el sau nu?eu zic asa, ca nu e o solutie sa te arunci in bratele altuia.trebuie sa iti rezolvi intai problema de acasa.si nu uita ca cel de pe net e si el casatorit....si are si copii....daca se impaca pana la urma cu sotia?si e si din america...e cam departe.nu stiu, poate ar fi bine sa il cunosti un pic mai mult.daca consideri ca rel cu sotul tau nu mai are nici o sansa, rel cu cel de pe net e cam....la prea mare distanta.nu prea sunt solutii.totusi, daca e intr-adevar ceva puternic, o sa reziste..si timpului si altor obstacole.daca e ceva trecator, o sa se stinga de la sine. numai TIMPUL le rezolva pe toate.mult noroc!!!!!si mult curaj!!!noi dam sfaturi, e foarte usor sa faci asta, cel mai greu e sa fii in situatia respectiva.totusi, un lucru e sigur:trebuie sa alegi.nu o poti taragana asa la nesfarsit.
mkdisk
Postat pe 10 Octombrie 2008 10:56
trebuie sa il cunosti si in realitate pe cel din america...gasiti o solutie sa va intalniti.
mkdisk
Postat pe 10 Octombrie 2008 11:11
mai geo...da ce e ceva ca e negru tipu...sa inteleg ca esti rasist?uh...e om bre....chiar e nasol....cand te gandesti ca mai sunt oameni care judeca dupa aparente...nu credeam ca mai exista asa ceva....dar ma rog.
Rain...fa ce iti spune inima....dar mai intai eu zis ca ar trebui sa ai o discutie cu sotul tau...cine stie poate mai puteti salva ceva...sau lamuri macar unele lucruri...
asa ca iubitiva mult...
yohana_maria
Postat pe 10 Octombrie 2008 12:42
Asa... nu am sa raspund la mesaje doar am sa va spun ce s-a mai intamplat. Zilele trecute am vorbit cu mama.Pentru prima data in 6 ani de casnicie am vorbit despre cum stau lucrurile mai cu perdea asa dar am lasat loc de interpretari. Eu cred ca a inteles mesajul pentru ca ieri m-a sunat sa-mi spuna ca vrea sa vorbeasca mai mult cu mine pentru ca noi( eu si sotul meu) am luptat prea mult sa fim impreuna pentru a renunta acum. Ideea e ca a inteles ce vreau sa spun....si asta e bine.
Sotul meu este la fel de absent si daca acum o saptamana credeam ca a revenit in viata noastra acum sunt foarte convinsa ca m-am inselat. Iubitul meu de peste ocean este inca in inima si in viata mea.
Deci toate sunt bune si frumoase. Eu imi pregatesc terenul pentru un divort si ma straduiesc sa-mi traiesc viata cu zambetul pe buze.
Va tin la curent daca apar ceva schimbari
rain
Postat pe 11 Octombrie 2008 12:08
Iti doresc toate cele bune,capul sus, viata merge inainte.Iar divortul iti va reda libertatea sa hotarasti ce vrei sa faci si cine merita sa-i daruiesti sufletul. Cine va fi este egal, vei vedea. Principalul este ca americanul tea ajutat virtual si tia deschis ochii. Tea ajutat sa gasesti puntea sa mergi mai departe, singura cu el sau cu altul si sa lasi trecutul in spatele tau. Good luck!
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Octombrie 2008 12:48
poate ca americanul nu e solutia la situatia ta
dar nici sa stai langa un strain toata viata nu e o rezolvare
esti sigura ca ai incercat tot ce e posibil sa refaci casnicia?eu cred ca da din cate spui.
vorbeste cu sotul tau cere divortul si fii fericita!
cat despre parinti ,prieteni colegi lume ,nu ei taraiesca fara ca cineva sa-i tina in brate sa le spuna te iubesc ,sa ii sarute dimineata sa le spuna o vorba buna ....ei se simt bine si nu au decat sa te judece
fii convinsa ca sunt multi altii care o sa spuna bravo ei
eu in locul tau asta as face....MI-AS RECONSTRUI VIATA, as avea grija de mine,as face copii as face sex cu un necunoscut cu 2, m-as simti bine as trai
ok esti respecatata la munk ,ai bani,parintii pe apreciaza ,dar spune-mi crezi k ar fi fericiti sa stie cum traiesti u de fapt?
eu cred k NU
a si cat despre dragostea de pe net,messanger si tot asa.....eu l-am cunoscut pe sotul meu cu aproapre 2 ani in urma pe mess:)
am stat un an impreuna apoi ne-am casatorit
la 5 luni de la casatorie iti pot spune ca merge!
si la mine au fost o gramada care mi-au sp ca sunt nebuna ,ca isi faceau griji pty mine , ca vai si acum nici un e-amil nu trimit sau un mesaj,nimik...
orice ai alege sa faci sa ai incredere ca ai sa faci bine
ca este cea mai buan solutie in acel moment.si sa fii mandra de tine daca alegi sa lupti!
mult noroc:)
seakiki11
Postat pe 11 Octombrie 2008 13:06
de ce nu plecati undeva... pe teren neutru... in africa de sud, nu?
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 13 Octombrie 2008 02:09
Parerea mea, Rain, este ca daca relatia cu sotul tau nu merge, si nu merge, sa nu te mai gandesti atat de mult la parinti, la familie, la lume si sa fii putin egoista, daca se poate spune asta. Pentru ca pana la urma, viata ti-o traiesti tu, nu o traiesc altii pentru tine.

Deci, parerea mea este sa divortezi si sa iti refaci viata. Nu zic sa fie cu barbatul din America ci zic sa ai grija, sa te gandesti bine, sa analizezi situatia. Pentru ca tu ai dus si duci in continuare lipsa de afectiune si asta te-ar putea face sa vezi lucruri care nu sunt acolo in realitate. Si spun asta pentru ca si mie mi s-a intamplat ceva asemanator, anul trecut, ma simteam foarte singura, am intalnit un barbat pe net, din America, cu care comunicam la un alt nivel.
Si am avut un fel de "relatie virtuala" dar pana la urma ne-am trezit la realiate si am convenit ca nu duce nicaieri.

Inca mai comunicam, suntem prieteni, ne intelegem foarte bine, nivelul la care comunicam este acelasi dar ne-am dat seama ca de fapt ne-am avantat asa pentru ca ne simteam foarte singuri si cautam un sprijin, cineva care sa ne fie "aproape".

Nu zic ca este la fel in cazul tau, tu stii mai bine, dar zic sa te gandesti foarte bine, pentru ca nu iti doresti sa cazi din lac in put.

Iti doresc sa ai curaj si sa auzim de bine.
Pupici
Lillyanna
Postat pe 16 Octombrie 2008 17:37
De la: madame044, la data 2008-10-06 16:06:13vezi ca nergii au o cultura ciudata.
o sa-i faci fata?
si daca e negru de Somalia, Nigeria, Gana?
te-ai gandit?
Dar, nu conteaza, fugi in America!
Sa vedem cine te mai aduce inapoi.
ori te mananca ala, ori te pune la produs.
sunt cazuri, miiiiii de cazuri.
tu nu vezi ca toti negrii vor in romania?
chiar crezi ca te va lua el in america?

madame044...prietenul meu e negru....nu mai judecati oamenii dupa aparente...si nu mai luati in considerare toate aberatiile ce le auziti...sunt impreuna cu prietenul meu de 1 an de zile....dar nu produc,...nu ma mancat...sunt vie ...fericita...si nu mai fiti rasisti oameni buni...nu mai traim in era sclaviei...of doamne doamne....
yohana_maria
Postat pe 20 Octombrie 2008 15:45
zboara repede la el,timpul nu ne iarta ,daca sotul tau nu stie sa te pretuiasca ,sa ramana cu televizorul,meriti sa fii fericita ,succes
wdy
Postat pe 23 Octombrie 2008 11:27
De la: rain, la data 2008-10-11 12:08:19Asa... nu am sa raspund la mesaje doar am sa va spun ce s-a mai intamplat. Zilele trecute am vorbit cu mama.Pentru prima data in 6 ani de casnicie am vorbit despre cum stau lucrurile mai cu perdea asa dar am lasat loc de interpretari. Eu cred ca a inteles mesajul pentru ca ieri m-a sunat sa-mi spuna ca vrea sa vorbeasca mai mult cu mine pentru ca noi( eu si sotul meu) am luptat prea mult sa fim impreuna pentru a renunta acum. Ideea e ca a inteles ce vreau sa spun....si asta e bine.
Sotul meu este la fel de absent si daca acum o saptamana credeam ca a revenit in viata noastra acum sunt foarte convinsa ca m-am inselat. Iubitul meu de peste ocean este inca in inima si in viata mea.
Deci toate sunt bune si frumoase. Eu imi pregatesc terenul pentru un divort si ma straduiesc sa-mi traiesc viata cu zambetul pe buze.
Va tin la curent daca apar ceva schimbari

bravo tie
succes in continuare si asteptam cat mai multe vesti de la tine
soryanca
Postat pe 23 Octombrie 2008 11:33
De la: rain, la data 2008-09-19 00:16:17Stiu care este diferenta de fus orar. Stiu ca acum la el este zi( mai exact( 14:15pm). Locuieste in Olympia ( da Google), este negru( stiu ca e plina lumea). Toata noaptea, inseamna ziua la noi sau noaptea la el ( lucru verificat prin camera, e destul de greu sa faci luna sa rasara ziua)


Numai tu poti decide ce tb facut.
Sotul este colegul de camera?
Altul,pamantul este plin.
Americanul,negru,ei,aici alta poveste.
Spunea cineva de relatii intre afor si americani,are dreptate.
Mutatul acolo?Pe langa faptul ca dureaza,timp in care se pot schimba multe,nu ai idee ce inseamna sa te trezesti in alta tara,in alta civilizatie,singura,singurica....
Eu zic sa-i lasi pe amandoi si sa-ti traiesti viata.

De ce vb de America si de cum este sa te trezesti acolo singura?
Fiica mea este plecata de cateva luni,este casatorita acolo,vb in fiecare seara,cand ea se trezeste si vad cat de ''singura ''este.
Stiu ce vb,crede-ma.
Alexandra09
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:28
De la: Alexandra09, la data 2008-12-03 18:28:52
De la: rain, la data 2008-09-19 00:16:17Stiu care este diferenta de fus orar. Stiu ca acum la el este zi( mai exact( 14:15pm). Locuieste in Olympia ( da Google), este negru( stiu ca e plina lumea). Toata noaptea, inseamna ziua la noi sau noaptea la el ( lucru verificat prin camera, e destul de greu sa faci luna sa rasara ziua)


Numai tu poti decide ce tb facut.
Sotul este colegul de camera?
Altul,pamantul este plin.
Americanul,negru,ei,aici alta poveste.
Spunea cineva de relatii intre afor si americani,are dreptate.
Mutatul acolo?Pe langa faptul ca dureaza,timp in care se pot schimba multe,nu ai idee ce inseamna sa te trezesti in alta tara,in alta civilizatie,singura,singurica....
Eu zic sa-i lasi pe amandoi si sa-ti traiesti viata.

De ce vb de America si de cum este sa te trezesti acolo singura?
Fiica mea este plecata de cateva luni,este casatorita acolo,vb in fiecare seara,cand ea se trezeste si vad cat de ''singura ''este.
Stiu ce vb,crede-ma.



.... si am uitat,nu te judec,te inteleg perfect in ce spui cu colegul de camera.
Alexandra09
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:30
Nu are nimeni dreptul sa judece pe nimeni...nici dupa ce au trait ce traiesti tu. Doar ca in acest caz au o mica si admirabila retinere mnacar.
Draga mea, multe dintre noi nu suntem departe de povestea ta. Si eu am trait 15 ani din viata intr-o casnicie asemanatoare, si-i consider pierduti, dar nu terminati. Poate sunt eu mai lasa, dar am doi copii si nu as vrea sa iau o decizie pripita.
Sfatul meu, daca imi permiti, ar fi sa incerci sa mai vorbesti si cu alte persoane. Nu ma intelege gresit. Nu te indemn la desfau ci la realitate. O sa realizezi intr-un tarziu ca mai poti avea astfel de relatii precum cea cu americanul si poate asta o sa te convinga ca nu neaparat el e marea iubire. Poate nici nu s-a nascut inca. Sau poate o s-o intalnesti intr-o zi si o sa realizezi ca este intangibila....doar e si el om, si el casatorit, si el....
Sper doar ca intre timp esti un pic mai bine, mai linistita.
2007anna32
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:09
Rain, mai scrie-ne daca ai noutati, ca sa stim si noi ce se mai intampla acolo la tine.Ne-ai facut curiosi.{Un Mos Nicolae fericit iti doresc!}

Postat pe 5 Decembrie 2008 12:35
nush....e foarte usor sa dai sfaturi cand nu esti in acea situatie....
sunt de parere ca daca nu il mai iubesti pe sotul tau nu ar trebui sa mai ramai cu el doar ca sa nu zica lumea sau mama ta ceva...iar de american nu stiu ce sa zic,tu il cunosti mai bine si stii daca e bun pentru tine...mult succes

Postat pe 9 Decembrie 2008 20:43
De la: madame044, la data 2008-10-06 16:06:13vezi ca nergii au o cultura ciudata.

nu ma pot abtine sa nu comentez cu niste ????????????????????????????????

Postat pe 9 Decembrie 2008 20:55
Hello! Eu cred ca trebuie sa fii fericita, iar din cate am citit eu numai esti demult.Faptul ca ai intalnit pe altcineva cred ca, de fapt ti-a dat curajul sa vrei sa faci ceva mai mult ptr tine, si sa vrei sa faci un pas la care pana acum nu te-ai gandit. Acum ca este de culoare, ca este din America e putin relevant, si tu trebuie ca un om matur sa verifici lucrul asta.Cred ca aitot incercat timp de 6 ani sa salvezi relatia, iar asta a adus la saturatie, asa ca urmeza-ti inima.
Nu are rost sa stai langa um om daca numai simti nimik ptr el, asa va incurcati vietile si tu si sotul tau, cand amandoi a-ti putea sa va regasiti iubirea in alta parte.Cat despre parinti, ei niciodata nu o sa fie deacord cu divortul,ptr ca in general sunt asa.Chiar daca rel ta cu americanul nu va merge, asta nu inseamna sa stai sa-ti pierzi anii langa un om care nu-ti mai trezeste nici un sentiment,Gandeste-te bine la tine la situatia ta, vb cu sotul tau despre voi, poate ca ti-ai pierdut rabdarea, dar mai bine sa vb decat sa nu, clarificati-va sentimentele si luati o hotarare.
Viata e prea scurta ca sa ne sacrificam in zadar.Iti doresc sa cunosti iubirea si sa ai parte de ea cat mai repede posibil.
jeanpierre
Postat pe 20 Decembrie 2008 14:56
Asta e ptr madamme, draga eu cred ca, cultura ta atarna de o creanga.Nu-mi vine sa cred ca in sec 21 mai sunt oameni ca tine pe pamant.Stii cum gandesti tu, ca un om de pe la tara(dar si ala naibii mai stie cate ceva) care habar nu are despre cultura celorlate nationalitati.Ai vazut prea multe filme, cred eu, si e timpul sa te trezesti.
Incearca sa scapi de mentalitati, ca altfel tu o sa fii cel exclus din societate, nu ''negrii ''din Africa(nu se numes negrii ci oameni de culoare).Noi romanii mereu ne plangem ca altii ne considera tigani, ca ne baga in aceasi oala cu ei samdp,si nu ar trebui ptr ca vad eu, avem si noi astfel de specimene pe aici.
SO WAKE UP AND STOP BEEING SO FOOLISH!
jeanpierre
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:03
ASCULTATI INIMA VIATA E SCURTA CE CONTAZA CE ZICE LUMEA SAU PARINTII OR' SA VORBEASCA 1,2 LUNI DAR TU CA MAI AI O VIATA IN FATA MERITA OARE NU ITI DORESTI SA TE TREZESTI LANGA CINEVA IUBIT SA TII IN BRATE UN COPILASI ,DACA NU CONTEAZA PENTRU ALTII PENTRU TINE CONTEAZA NU?E VIATA TA TU DECIZICUM O TRAIESTI
TRAIESTE VIATA LA MAXIM!

Postat pe 21 Decembrie 2008 16:07
Rain, draga mea, un lucru e sigur. De ala de-acasa trebuie sa scapi, Iti f** autostima (iertata fie-mi franceza ).
Cu sau fara negru (nu am nimic impotriva culorii, Doamne fereste!)...

Totusi am ceva impotriva relatiilor cu barbati insurati. Sunt cam mincinosi... stii faza: nevasta NU MA INTELEGE... Si cu barbati care nu-si pot permite sa plateasca ceea ce "consuma", in asta intrand si un bilet de avion. Adica, tu poti face credit ca sa platesti, dar el nu? Cu sistemul de creditare din state?? Draga mea, acolo totul se plateste cu cartea de credit... Daca te duci cu o bancnota de 100 de $ la magazin, se uita la tine ca la urs (zambind politicos, insa), se duc dupa paravan, ti-o ve-ri-fi-ca, fii atenta!! Asa de rari sunt banii cash... Toata lumea are carte de credit. Carte de CREDIT, nu de DEBIT, retine! Cartea de credit inseamna ca - atunci cand o folosesti - banca plateste pentru tine, iar tu poti sa ii platesti bancii in rate (cu o certa dobanda, evident)
Deci, nu poate sa spuna ca el - cu slujba de un an sau o saptamana - nu are o carte de credit pe care o poate folosi. Pe langa faptul ca pretul unui bilet de avon chiar nu e un capat de lume. Mai ales intr-o tara unde salariul mediu e cam doua mii cinci sute de dolari.
Mi se pare cusuta cu ata alba rrrau. Si eu sunt o optimista de fel, jur!
Nu ma astept sa dai atentie la ce-ti zic, dar... eu mi-am facut datoria... Baiatul asta, americanul, e... bad news, darling! It breaks my heart to tell you so, but that's just what it is...
Dor_a
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:24
EU TRAIESC IN AMERICA. DACA E NEGRU MAI BINE LASA. VORBESC SERIOS. NU CREDE CA SUNT RASISTA SAU PROSTI DE GENUL ACESTA. SPUN UN ADEVAR: MAI BINE UITA DE NEGRU!!!

Postat pe 26 Decembrie 2008 05:07
ai nevoie de un mare capac dupa ceafa sa te trezeasca la realitate.numa mess ai in cap .....lasa drecu calculatoru ala si pune de'fa o viata femeie.nu ai nevoie de negrii din america,nu ai nevoie de atata drama!!!!!!!!!!!!!
tot ce ai nevoie in cel mai rau caz este ,un avocat pentru divorturi si gata.esti tanara !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
viata e scurtaaaa!!!!!!!!!!!
viata are de fapt un sfarsit!!!!!!!!!!!!!!!nu esti pe pamantul asta forever.va veni o zi cand viata ta se va sfarsi si vei ramane cu 4 scanduri si niste amarate de amintiri triste!!!!!!!!!!!!!
pune mana si fa ceva din viata ta ca intre negru de pe net si mamelucu de acasa ,vai de viata ta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stiu ca sunt rau dar sti bine ca am dreptate.

bafta multa

Postat pe 26 Decembrie 2008 05:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sf. Valentin 94 De la: scorpio67 19 Februarie 2011 14:24
nu stiu ce sa inteleg din comportamentul lui 8 De la: scorpyoW 14 Ianuarie 2011 21:18
Oare are rost sa-l astept? 10 De la: 30 Aprilie 2013 08:07
Casatorita si indragostita de inca un barbat?? 52 De la: healthy006056 10 Decembrie 2013 12:56
tu crezi in minuni? 3 De la: fatafrumoasa 19 Aprilie 2009 22:11