Setari Cookie-uri

cum facem un barbat fericit si ce conteaza cu adevarat pt el?

De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 18:33:46 cum poti imbina un job,unde stai 12-14 ore,cu gatitul?!






eu nu stiu de unde scoateti voi aceste locuri de munca de 12-14 ore zilnice.. As vrea sa vad si eu persoanele alea care muncesc de dimineata de la 9 pana noaptea la 12!!
Probabil castigati o avere pt ca munciti dublu decat majoritatea persoanelor..
Si daca tu ai un astfel de job, roberta.. ma gandesc ca, nu numai ca tu gatesti doar in week-end.. ci si mananci doar in week-end.. altfel nu vad cum ai avea timp.

Postat pe 26 Septembrie 2008 18:52
Al meu zice ca e fericit daca ma vede pe mine fericita...
Poate nu e raspunsul pe care-l cauti tu... dar asta e raspunsul in cazul meu.
Nu poti generaliza.
Fiecare om e diferit si nevoile sunt diferite, vrei sa aflii ceva, intreaba-l,vb cu el, sigur iti poate raspunde mai bine decat noi.

Parerea mea
sheeva
Postat pe 26 Septembrie 2008 18:54
De la: oanna_81, la data 2008-09-26 18:52:41
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 18:33:46 cum poti imbina un job,unde stai 12-14 ore,cu gatitul?!






eu nu stiu de unde scoateti voi aceste locuri de munca de 12-14 ore zilnice.. As vrea sa vad si eu persoanele alea care muncesc de dimineata de la 9 pana noaptea la 12!!
Probabil castigati o avere pt ca munciti dublu decat majoritatea persoanelor..
Si daca tu ai un astfel de job, roberta.. ma gandesc ca, nu numai ca tu gatesti doar in week-end.. ci si mananci doar in week-end.. altfel nu vad cum ai avea timp.


BA SE POATE !!!!
Si eu ajungeam dimineata la 8-9 la birou si ma dadea afara paznicul pe la 10 - 11 noaptea ,diferenta este ca eu nu aveam copii ,mancam in oras iar daca prietenul facea crize ca stau prea mult la birou ii dadeam papucii
iris_4_ever
Postat pe 26 Septembrie 2008 18:55
si ca sa fiu si eu ,,on topic,,.. cred ca nu trebuie sa faci nimic,, special,, pt a-ti face sotul/iubitul fericit.. e suficient sa te pastrezi asa cum te-a cunoscut (dpdv pshihic si comportamental) si aproape asa cum te-a cunoscut (dpdv fizic). Eu chestiile de genul ,,poa' sa puna 30 de kg pe ea ca tot o iubesc.. sau poa' sa nu-si taie unghiile o luna,,.. le consider ,,abureli,,. Daca as remarca astfel de scapari de igiena din partea sotului meu.. i-as atrage zdravan atentia si daca nu ar remedia lucrurile.. as fi serios pusa pe ganduri cu privire la ,,oare cu cine m-am maritat? ,, .

Postat pe 26 Septembrie 2008 18:58
De la: Iris4ever, la data 2008-09-26 18:55:22
De la: oanna_81, la data 2008-09-26 18:52:41
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 18:33:46 cum poti imbina un job,unde stai 12-14 ore,cu gatitul?!






eu nu stiu de unde scoateti voi aceste locuri de munca de 12-14 ore zilnice.. As vrea sa vad si eu persoanele alea care muncesc de dimineata de la 9 pana noaptea la 12!!
Probabil castigati o avere pt ca munciti dublu decat majoritatea persoanelor..
Si daca tu ai un astfel de job, roberta.. ma gandesc ca, nu numai ca tu gatesti doar in week-end.. ci si mananci doar in week-end.. altfel nu vad cum ai avea timp.


BA SE POATE !!!!
Si eu ajungeam dimineata la 8-9 la birou si ma dadea afara paznicul pe la 10 - 11 noaptea ,diferenta este ca eu nu aveam copii ,mancam in oras iar daca prietenul facea crize ca stau prea mult la birou ii dadeam papucii




o fi.. dar ma indoiesc strasnic ca se intampla asta zilnic si pe toata perioada job-ului.. la fel cum ma indoiesc ca o femeie care are o familie( sau macar o relatie serioasa) isi alege un astfel de job.

Postat pe 26 Septembrie 2008 19:00
De la: Iris4ever, la data 2008-09-26 18:42:31
De la: raluka_eleny, la data 2008-09-26 13:15:37Eu am observat in ultimul timp, ca cu cat femeia este mai afurista, cu atat barbatul o iubeste mai mult, si implicit relatia dureaza.
.


Io-s de acord cu tine ....



si eu am observat asta!
geo .. ce zici ?? ...
morticia_adams
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:01
e si reciproca valabila?

Postat pe 26 Septembrie 2008 21:03
De la: oanna_81, la data 2008-09-26 18:52:41
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 18:33:46 cum poti imbina un job,unde stai 12-14 ore,cu gatitul?!






eu nu stiu de unde scoateti voi aceste locuri de munca de 12-14 ore zilnice.. As vrea sa vad si eu persoanele alea care muncesc de dimineata de la 9 pana noaptea la 12!!
Probabil castigati o avere pt ca munciti dublu decat majoritatea persoanelor..
Si daca tu ai un astfel de job, roberta.. ma gandesc ca, nu numai ca tu gatesti doar in week-end.. ci si mananci doar in week-end.. altfel nu vad cum ai avea timp.
oana,chiar ma faci sa rid!de unde scoatem de la 9 la 12?nuuu...de la 7 la 7..8..9...11!de vinzari ai auzit?sau de distributie?ti se pare incredibil ca si in romania se lucreaza atit?
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:11
De la: geo32, la data 2008-09-26 21:03:01e si reciproca valabila?


la mine nu!
....ai dreptate, depinde!:)...dar asta am vaz eu la majoritatea..
morticia_adams
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:13
De la: oanna_81, la data 2008-09-26 19:00:41
De la: Iris4ever, la data 2008-09-26 18:55:22
De la: oanna_81, la data 2008-09-26 18:52:41
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 18:33:46 cum poti imbina un job,unde stai 12-14 ore,cu gatitul?!






eu nu stiu de unde scoateti voi aceste locuri de munca de 12-14 ore zilnice.. As vrea sa vad si eu persoanele alea care muncesc de dimineata de la 9 pana noaptea la 12!!
Probabil castigati o avere pt ca munciti dublu decat majoritatea persoanelor..
Si daca tu ai un astfel de job, roberta.. ma gandesc ca, nu numai ca tu gatesti doar in week-end.. ci si mananci doar in week-end.. altfel nu vad cum ai avea timp.


BA SE POATE !!!!
Si eu ajungeam dimineata la 8-9 la birou si ma dadea afara paznicul pe la 10 - 11 noaptea ,diferenta este ca eu nu aveam copii ,mancam in oras iar daca prietenul facea crize ca stau prea mult la birou ii dadeam papucii




o fi.. dar ma indoiesc strasnic ca se intampla asta zilnic si pe toata perioada job-ului.. la fel cum ma indoiesc ca o femeie care are o familie( sau macar o relatie serioasa) isi alege un astfel de job.
nu-mi aleg un job ci o cariera!pentru asta e nevoie de mult,foarte mult efort!o avere nu cistig dar destul de bine,da!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:16
nu.. nu mi se pare incredibil ca in romania se lucreaza atat.. mi s-ar parea incredibil sa se lucreze in orice tara atat. Ok.. sunt job-uri care iti permit ore extra.. dar asta e alegerea fiecaruia. Nici un job nu iti impune 12-14 ore de munca si stii de ce? Pt ca e ilegal, in primul rand.. nu-mi spune ca nu e asa, deoarece am exact 30 de angajati si stiu despre ce e vorba. In nici un contract de munca nu ai voie sa pretinzi angajatului mai mult de 160-180( maxiiiim) de ore de munca pe luna.. ceea ce inseamna 8 ore pe zi, cu week-end-uri libere.
Si eu am angajati care muncesc 12-14 ore pe zi.. dar muncesc numai 3 zile- jumate pe saptamana..
repet.. faptul ca unii decid sa faca ore extra, e alegerea lor. Mai ales in vanzari unde in majoritatea cazurilor castigul iti vine din procente.. sau intr-un post mai inalt unde coordonezi o echipa si din nou.. decizia asupra orelor in plus iti apartine. In plus, in aceste cazuri iti ,,fabrici,, propriul program de munca.
Dar nu spuneti ca sunteti obligati

Postat pe 26 Septembrie 2008 21:21
in fine.. aici era vorba despre femei care sunt in stare sa lucreze, sa se ingrijeasca si sa mai si gateasca. Cu siguranta sunt.. mama mea e cel mai la indemana exemplu..
marea majoritate a celor care isi aleg o cariera ca cea pomenita de tine, nu au o familie sau macar o relatie serioasa.. ar fi imposibil.

Postat pe 26 Septembrie 2008 21:26
De la: oanna_81, la data 2008-09-26 21:21:16nu.. nu mi se pare incredibil ca in romania se lucreaza atat.. mi s-ar parea incredibil sa se lucreze in orice tara atat. Ok.. sunt job-uri care iti permit ore extra.. dar asta e alegerea fiecaruia. Nici un job nu iti impune 12-14 ore de munca si stii de ce? Pt ca e ilegal, in primul rand.. nu-mi spune ca nu e asa, deoarece am exact 30 de angajati si stiu despre ce e vorba. In nici un contract de munca nu ai voie sa pretinzi angajatului mai mult de 160-180( maxiiiim) de ore de munca pe luna.. ceea ce inseamna 8 ore pe zi, cu week-end-uri libere.
Si eu am angajati care muncesc 12-14 ore pe zi.. dar muncesc numai 3 zile- jumate pe saptamana..
repet.. faptul ca unii decid sa faca ore extra, e alegerea lor. Mai ales in vanzari unde in majoritatea cazurilor castigul iti vine din procente.. sau intr-un post mai inalt unde coordonezi o echipa si din nou.. decizia asupra orelor in plus iti apartine.
Dar nu spuneti ca sunteti obligati
ca aleg sa muncesc atit...da!cit despre decizia asupra orelor... sincer vorbind acum si fara rautate-cind vei afla mai multe despre vinzari,mai ales vinzari de bauturi ale unor branduri foarte cunoscute gen pepsi sau bergenbier..mai discutam pe tema asta!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:33
De la: oanna_81, la data 2008-09-26 21:26:04in fine.. aici era vorba despre femei care sunt in stare sa lucreze, sa se ingrijeasca si sa mai si gateasca. Cu siguranta sunt.. mama mea e cel mai la indemana exemplu..
marea majoritate a celor care isi aleg o cariera ca cea pomenita de tine, nu au o familie sau macar o relatie serioasa.. ar fi imposibil.
am si famlie si copil si relatia este cit se poate de serioasa!crede-ma pe cuvint pt ca nu am cum sa-ti demonstrez! noroc ca iarna este ceva mai light in vinzari...
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:36
Imi face toate mofturile. Bine ca nu fac ...mofturi, ma alinta,ma iubeste iar dorinta ei e lege pentru mine. Nu ni se pare ca facem un sacrificiu,totul facem din placere,cu pasiune. Copiii sunt in prim-plan,doar sunt ai nostri.In momentul in care-am hotarat sa-i aducem pe lume eram constienti de faptul ca vor avea prioritate.Si toate astea pentru ca ne iubim. Chiar si dupa 20 de ani.
dan_70
Postat pe 26 Septembrie 2008 21:46
chiar nu e necesar sa razi de fiecare data pt ca stiu mai multe decat crezi despre distributie, vanzari, despre pepsi, cola, , kent, ursus sau peroni..
eu nu spun nicidecum ca tu minti.. spun doar ca situatia ta nu e una normala. Si inca nu reusesc sa-mi dau seama cum te ocupi tu de familie daca ZILNIC muncesti de la 7 la 11 noaptea.
Ca fapt divers.. 2 foarte buni prieteni ( si colaboratori) de-ai mei.. unul care este distribuitor kent pe toata transilvania si altul care este agent peroni pe toata regiunea maramures.. tocmai si-au dat demisia acum o saptamana din respectivele posturi. Si stii de ce? din cauza partenerelor de viata ( sotia, intr-unul din cazuri) care ii amenintau cu intreruperea relatie daca acest ritm de viata continua. Unul dintre ei si-a gasit deja o slujba intr-o banca.. de la 9-5. Deci.. am dedus ca nu reuseau sa-si faca partenerele fericite. ( ca sa fiu on topic). Si aici e vorba de barbati!! Ca eu, de 3 ani de cand ma invart in cercul distribuitorilor ( si daca lucrezi in domeniu stii ce inseamna sa ai 3 restaurante si stii cu cati agenti si distribuitori ma intalnesc zilnic) nu am intalnit nici macar o data o femeie pe post de agent/distribuitor.
Repet.. nu pun la indoiala cuvintele tale, sa nu intelegi asta.. doar ca e o situatie aparte. Si fiind aparte, nu se poate generaliza pe baza ei. Nu le poti spune altor femei ca nu e posibil sa gateasca daca au si un loc de munca.. pt ca e o aberatie. In mod normal, la un job stai 8-9 ore. Asa ca iti ramane timp pt restul treburilor.. in cazul tau, sigur ca nu.

Postat pe 26 Septembrie 2008 21:53
De la: oanna_81, la data 2008-09-26 21:53:11chiar nu e necesar sa razi de fiecare data pt ca stiu mai multe decat crezi despre distributie, vanzari, despre pepsi, cola, , kent, ursus sau peroni..
eu nu spun nicidecum ca tu minti.. spun doar ca situatia ta nu e una normala. Si inca nu reusesc sa-mi dau seama cum te ocupi tu de familie daca ZILNIC muncesti de la 7 la 11 noaptea.
Ca fapt divers.. 2 foarte buni prieteni ( si colaboratori) de-ai mei.. unul care este distribuitor kent pe toata transilvania si altul care este agent peroni pe toata regiunea maramures.. tocmai si-au dat demisia acum o saptamana din respectivele posturi. Si stii de ce? din cauza partenerilor de viata ( sotia, intr-unul din cazuri) care ii amenintau cu intreruperea relatie daca acest ritm de viata continua. Unul dintre ei si-a gasit deja o slujba intr-o banca.. de la 9-5. Deci.. am dedus ca nu reuseau sa-si faca partenerele fericite. ( ca sa fiu on topic). Si aici e vorba de barbati!! Ca eu, de 3 ani de cand ma invart in cercul distribuitorilor ( si daca lucrezi in domeniu stii ce inseamna sa ai 3 restaurante si stii cu cati agenti si distribuitori ma intalnesc zilnic) nu am intalnit nici macar o data o femeie pe post de agent/distribuitor.
eu nu sint agent vinzari si nici agent livrator dar la noi in firma sint femei agent!din fericire sotul meu lucreaza tot in vinzari,din fericire mama ma ajuta cu copilul,din fericire in vinzari poti urca destul de repede...am deja 6 ani de vinzari! am momente cind cedez psihic sau cind sint foarte obosita dar..cred ca ajunge cit am abordat acest subiect pt ca stricam cheful celorlalti si chiar nu vreau asta.
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:03
ok.. in fine..

Postat pe 26 Septembrie 2008 22:05
De la: geo32, la data 2008-09-26 21:03:01e si reciproca valabila?


la mine da ,doar ca nu am gasit inca unul mai al ca mine
iris_4_ever
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:09
domane,despre ce este vorba aici? despre barbati sau despre vanzari ?
fluturas_
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:15
nu ma contrazic absolut deloc,doar ca voi nu cititi cu atentie...nu e vorba ca eu nu stiu ce m-a atras la el...ca nu barbatul este pb daca zititi atent...pur si simplu,noi ce avem de facut ca sa fim niste partenere ideale...pana acum nu m-a lamurit nimeni...
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:20
eu cred ca difera de la caz la caz, nu? el mai simplu e sa-l intrebi ce anume isi doreste de la o femeie. Astfel vei afla exact cum trebuie sa fii ca sa devii partenera ideala pt el..

Postat pe 26 Septembrie 2008 22:23
De la: oanna_81, la data 2008-09-26 19:00:41
De la: Iris4ever, la data 2008-09-26 18:55:22
De la: oanna_81, la data 2008-09-26 18:52:41
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 18:33:46 cum poti imbina un job,unde stai 12-14 ore,cu gatitul?!






eu nu stiu de unde scoateti voi aceste locuri de munca de 12-14 ore zilnice.. As vrea sa vad si eu persoanele alea care muncesc de dimineata de la 9 pana noaptea la 12!!
Probabil castigati o avere pt ca munciti dublu decat majoritatea persoanelor..
Si daca tu ai un astfel de job, roberta.. ma gandesc ca, nu numai ca tu gatesti doar in week-end.. ci si mananci doar in week-end.. altfel nu vad cum ai avea timp.


BA SE POATE !!!!
Si eu ajungeam dimineata la 8-9 la birou si ma dadea afara paznicul pe la 10 - 11 noaptea ,diferenta este ca eu nu aveam copii ,mancam in oras iar daca prietenul facea crize ca stau prea mult la birou ii dadeam papucii




o fi.. dar ma indoiesc strasnic ca se intampla asta zilnic si pe toata perioada job-ului.. la fel cum ma indoiesc ca o femeie care are o familie( sau macar o relatie serioasa) isi alege un astfel de job.
AM SI EU O INTREBARE!sint persoane care traiesc in Romania si nu cunosc programul de lucru in vinzari?fac vinzari de 16 ani si cunosc sute de colegi de la producator si distribuitor care de ani de zile ajung acasa dupa ora zece seara,care de ani de zile nu au avut concediu,care au facut comotie cerebrala noaptea in somn s-au infarct pe teren cind nea nelu a inchis magazinul si a ramas cu banii neincasati!cine nu stie sa nu vorbeasca!faci o cariera,cistigi intradevar multi bani dar pierzi si multe lucruri importante din viata!oricum pentru multi a fost singura posibilitate de a ne cumpara o casa,masina,de a avea un trai decent! sint convinsa ca cei 30 de angajati ai domnisoarei din discutie au un salariu din care traiesc de azi pe miine! sa raspund in legatura cu gatitul:seara facem o salata ,ceva usor iar la prinz mincam minuturi:peste fript,piept de pui fript,garnituri de legume,paste,chestii care se fac usor si repede!Duminica fac o ciorbita ,sarmalute si alte delicatese complicate!

Postat pe 26 Septembrie 2008 22:23
idealul de-aia e ideal, fiindca nu exista !
googoodoll
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:23
oana ms mult...asta cred si eu ca aspectul fizic conteaza...si ca treburile gospodaresti nu prea mai conteaza decat n limita bunului simt...
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:25
De la: dan_70, la data 2008-09-26 21:46:29Imi face toate mofturile. Bine ca nu fac ...mofturi, ma alinta,ma iubeste iar dorinta ei e lege pentru mine. Nu ni se pare ca facem un sacrificiu,totul facem din placere,cu pasiune. Copiii sunt in prim-plan,doar sunt ai nostri.In momentul in care-am hotarat sa-i aducem pe lume eram constienti de faptul ca vor avea prioritate.Si toate astea pentru ca ne iubim. Chiar si dupa 20 de ani.



f frumos...sa auzi si de casnicii fericite...tot asa inainte
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:26
multumesc themis pentru adevarul pe care l-ai expus in citeva rinduri!
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:31

france.. stii bine ca nu sunt domnisoara ci doamna.. asa ca las-o balta cu conturile astea. Nu incepe iar sa te bagi in seama cu chestii de prost gust. Da, angajatii mei mor de foame, ai dreptate.. de aia sunt majoritatea vechi de 3-4 ani si nici in concediu nu vor sa mearga toti!


si daca tot va plangeati ca se vorbeste in afara subiectului..
da lady.. orice ar spune oricine, aspectul fizic conteaza extrem de mult

Postat pe 26 Septembrie 2008 22:35
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 22:31:44multumesc themis pentru adevarul pe care l-ai expus in citeva rinduri!



sunt de acord cu amandoua,sincer nu ma pricep la vanzari ..fac dreptul si reprezint o firma de impresariat artistic...ajung acasa la 5 si tot n-am chef d gatit,comand acasa,...vroiam sa aflu mai multe din experienta voastra d viata ca e mai vasta...si ajung la concluzia ca e greu tare sa fii femeie
mystery83
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:37
De la: LadyLi, la data 2008-09-26 22:37:03
De la: ROBERTA_BRUNI, la data 2008-09-26 22:31:44multumesc themis pentru adevarul pe care l-ai expus in citeva rinduri!



sunt de acord cu amandoua,sincer nu ma pricep la vanzari ..fac dreptul si reprezint o firma de impresariat artistic...ajung acasa la 5 si tot n-am chef d gatit,comand acasa,...vroiam sa aflu mai multe din experienta voastra d viata ca e mai vasta...si ajung la concluzia ca e greu tare sa fii femeie
Fiind intrebat “Cum ar fi barbatii fara femei ?”, Mark Twain a raspuns: “In primul rand fericiti! Apoi putini, putini, din ce in ce mai putini!” - Mark Twain
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Septembrie 2008 22:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sexul oral 28 De la: alegro6543 15 Octombrie 2011 18:32
BUNA ! 8 De la: Celia_29 9 Octombrie 2010 00:28
Masajul erotic 31 De la: DydiG 2 Martie 2010 21:12
Nu stiu ce sa fac 59 De la: kudika029282 16 Februarie 2010 20:59
ma simt urmarit de unbra fostului in relatia mea cu ea 19 De la: everything_for_you 1 Aprilie 2009 14:36