Setari Cookie-uri

ce parere aveti de fetele care umbla dupa tipi cu bani

zilele trecut mi-a dat un amic un link...era al unui forum tot de femei ...in care topicul era deschis de o tipa care se plangea ca tipul cu care este acum este sarantoc, ca are un amarat de logan si ca sta cu parinti....si ca ea este genul de tipa care ii place sa fie plimbata si rasfatata etc etc.

de la acel subiect m-am gandit sa deschis aici un topic si sa va intreb ce parere aveti de fetele care singurul lor scop este sa puna mana pe un tip cu bani.

stiti voi tipele care le gasiti in bamboo si care el se uita numai la tipi care conduc masini scumpe peste 40 de k si care le fac tot felul de cadouri scumpe etc etc.


eu personal nu suport genul asta de persoane mi se pare ca sunt niste paraziti care traiesc pe spinarea altor persoane.

astept si parerile voastre
anderson
Postat pe 3 Octombrie 2008 12:05
uras materialismul,fitzele.parea mea ar fi urmatoarea (scuze,dar la altceva nu ma pto gandi cand este vb de ele si de ei).sunt sigura si stiu si cazuri cand e vb si de barbati care umbla dupa banii unei femei,parerea ramane aceasi.
soryanca
Postat pe 3 Octombrie 2008 12:16
De la: anderson, la data 2008-10-03 12:05:23zilele trecut mi-a dat un amic un link...era al unui forum tot de femei ...in care topicul era deschis de o tipa care se plangea ca tipul cu care este acum este sarantoc, ca are un amarat de logan si ca sta cu parinti....si ca ea este genul de tipa care ii place sa fie plimbata si rasfatata etc etc.

de la acel subiect m-am gandit sa deschis aici un topic si sa va intreb ce parere aveti de fetele care singurul lor scop este sa puna mana pe un tip cu bani.

stiti voi tipele care le gasiti in bamboo si care el se uita numai la tipi care conduc masini scumpe peste 40 de k si care le fac tot felul de cadouri scumpe etc etc.


eu personal nu suport genul asta de persoane mi se pare ca sunt niste paraziti care traiesc pe spinarea altor persoane.

astept si parerile voastre



deh..."bambucile" nu ma incanta nici pe mine si sincera sa fiu am o imensa satisfactie atunci cand banii munciti de mine sunt ai mei ...si nu depind de nimeni sa ma rasfete si sa imi faca poftele, ca sa iti raspund la intrebare, femeile de genul astora care nu au alt scop in viata decat sa puna mana pe un tip cu bani, sunt femei fara pic de personalitate din punctul meu de vedere.... imi dau senzatia ca nu sunt cu nimic mai presus decat prostituatele de la pod, sa-mi fie iertata expresia....
nu contest ca dupa casatorie o tipa desteapta foc poate ramane acasa sa isi creasca copii pt ca sotul castiga destul de bine cat sa isi permita sa stea acasa. dar.... " bambucile" nu le inghit absolut deloc....
dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Octombrie 2008 12:20
Oricat de mult am nega, conteaza situatia materiala a partenerului, iar un partener cu bani este mai atractiv decat unul fara bani. Mi s-ar parea cam ipocrit sa nu recunosc asta.
Kathara
Postat pe 3 Octombrie 2008 12:30
ce parere aveti de fetele care umbla dupa tipi cu bani


Mai mult decat proasta!!!!!!!!!
ana_lili36
Postat pe 3 Octombrie 2008 12:59
Atata timp cat sunt departe de mine nu am nimic impotriva lor , fiecare e liber sa-si aleaga partenerul dupa cum doreste.
Ce ma deranjeaza sunt asa zisele ,,fete bune'' care incep sa-si schimbe comportamentul fata de tine si prietenii tai in secunda in care descopera ca printre prietenii tai se numara barbati cu situatii materiale deosebite.

Aveam o colega de serviciu de genul asta .
Intr-o zi a venit un amic sa ma ia de la birou sa mancam impreuna , le-am facut cunostiinta si am invitat-o sa mearga cu noi.
A fost amabila si a refuzat finut asta deoarece baiatul venise cu o masina de serviciu pentru ca X5-ul lui era la reparatii avand o problema cu nu stiu ce bara ce trebuia vopsita sau ceva de genul.

Dupa vreo saptamana urma sa ne vedem iar si el imi propune sa o invit si pe colega mea.
O intreb daca vrea sa iasa cu noi , imi zice ca are nu stiu ce intalnire importanta in seara aia asa ca nu poate desi i-ar facea placere
Ma suna prietenul si imi zice ca ajunge in 5 minute , eu ma duc la baie intre timp si cand ajung inapoi in birou descopar ca a mea colega mai avea un pic si se urca pe saracul baiat.

Mare surpriza ,nu mai avea nimic de facut asa ca merge cu noi la masa.
Cred ca atunci a fost prima data cand am observat transformarea unei femei ....am ramas traznita cand am observat ce usor se poate schimba o femeie la vederea unei masini.

A doua zi o intreb ce mama masii a avut si-mi zice ca daca ii spuneam de prima data ce masina are mergea de prima data cu noi

O alta surpriza a fost cand mi-a spus prietenul meu ca l-a vazut cand a parcat masina si in loc de buna ziua l-a intrebat daca-i masina lui
iris_4_ever
Postat pe 3 Octombrie 2008 13:14
doamne, ce femei josnice, vb ta iris, cat timp sunt departe de mine, no comment
mmodellino
Postat pe 3 Octombrie 2008 13:26
de tipi n-am auzit ca umbla dupa tipe cu cascaval...poate fenomenul fetele bamboo iese mai mult in evidenta.
anderson
Postat pe 3 Octombrie 2008 17:54
De la: anderson, la data 2008-10-03 17:54:35de tipi n-am auzit ca umbla dupa tipe cu cascaval...poate fenomenul fetele bamboo iese mai mult in evidenta.


oh oh anderson... stiu destui si de astia .... diferenta de varsta ii da de gol...
pentru ca doamnele de obicei aleg pusti ...prea putin educati...


mi s-a intamplat si mie ca femeie ...sa creada domnisoara ca ii rezolv eu toate problemele...

de la spagi la profi la scoala pana la masina...si casa...

doar ca nu poti sa te abtii daca borcanul cu miere e proaspat...

dupa usor te trezesti la realitate si verbul ...vreau... devine dusmanul tau
clara1972
Postat pe 3 Octombrie 2008 18:06
De la: anderson, la data 2008-10-03 17:54:35de tipi n-am auzit ca umbla dupa tipe cu cascaval...poate fenomenul fetele bamboo iese mai mult in evidenta.



eee pa dracu nu...ca n-ai auzit tu nu inseamna ca nu exista si " bambucei" stai linistit si zi mersi ca sunt departe de tine. sunt mama si din astia cu duiumul... la fel fenomenul bamboo se vede dar prin cluburi unde "ele" bambucile mai trecute ... se aseaza la masa langa un bombonel super stilat parfumat si ingrijit...pe banii babataii
dar ce zici de alea tinere care intretin paraziti????

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Octombrie 2008 18:07
intrebare si daca un bambucel si bambucica se intalnesc (amandoi cautand persoane cu banii) si cred unul despre altul ca celalalt are banii ce intampla atunci.

Ii vezi fi-ar sa fie esti saraca sau sarac ...pleaca de aici vreau sa ne despartim
anderson
Postat pe 3 Octombrie 2008 18:10
dap... acolo sa vezi teatru ce se joaca ... mai ceva ca pe brodway...

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Octombrie 2008 18:16
soryanca
Postat pe 4 Octombrie 2008 18:47
De la: anderson, la data 2008-10-03 12:05:23zilele trecut mi-a dat un amic un link...era al unui forum tot de femei ...in care topicul era deschis de o tipa care se plangea ca tipul cu care este acum este sarantoc, ca are un amarat de logan si ca sta cu parinti....si ca ea este genul de tipa care ii place sa fie plimbata si rasfatata etc etc.

de la acel subiect m-am gandit sa deschis aici un topic si sa va intreb ce parere aveti de fetele care singurul lor scop este sa puna mana pe un tip cu bani.

stiti voi tipele care le gasiti in bamboo si care el se uita numai la tipi care conduc masini scumpe peste 40 de k si care le fac tot felul de cadouri scumpe etc etc.


eu personal nu suport genul asta de persoane mi se pare ca sunt niste paraziti care traiesc pe spinarea altor persoane.

astept si parerile voastre


de acord cu tine ,majoritatea fetelor vor tipi cu bani nu conteaza ce varsta au sau cum arata.
eu am o fica de 21 de ani are un prieten italian de vreo patru ani are bani casa si tot ce si-ar dori o fata ,tipul vrea sa se casatoreasca cu ea si sa o duca in italia,ea nici nu vrea sa auda a zis ca daca el vrea sa stea in romania pt ea este ok altfel nu se casatoreste cu el,eu bineinteles ca nu sunt nici pro nici contra este viata ei si o traieste asa cum vrea.
adistefi1970
Postat pe 4 Octombrie 2008 18:58
De la: Iris4ever, la data 2008-10-03 13:14:53Atata timp cat sunt departe de mine nu am nimic impotriva lor , fiecare e liber sa-si aleaga partenerul dupa cum doreste.
Ce ma deranjeaza sunt asa zisele ,,fete bune'' care incep sa-si schimbe comportamentul fata de tine si prietenii tai in secunda in care descopera ca printre prietenii tai se numara barbati cu situatii materiale deosebite.

Aveam o colega de serviciu de genul asta .
Intr-o zi a venit un amic sa ma ia de la birou sa mancam impreuna , le-am facut cunostiinta si am invitat-o sa mearga cu noi.
A fost amabila si a refuzat finut asta deoarece baiatul venise cu o masina de serviciu pentru ca X5-ul lui era la reparatii avand o problema cu nu stiu ce bara ce trebuia vopsita sau ceva de genul.

Dupa vreo saptamana urma sa ne vedem iar si el imi propune sa o invit si pe colega mea.
O intreb daca vrea sa iasa cu noi , imi zice ca are nu stiu ce intalnire importanta in seara aia asa ca nu poate desi i-ar facea placere
Ma suna prietenul si imi zice ca ajunge in 5 minute , eu ma duc la baie intre timp si cand ajung inapoi in birou descopar ca a mea colega mai avea un pic si se urca pe saracul baiat.

Mare surpriza ,nu mai avea nimic de facut asa ca merge cu noi la masa.
Cred ca atunci a fost prima data cand am observat transformarea unei femei ....am ramas traznita cand am observat ce usor se poate schimba o femeie la vederea unei masini.

A doua zi o intreb ce mama masii a avut si-mi zice ca daca ii spuneam de prima data ce masina are mergea de prima data cu noi

O alta surpriza a fost cand mi-a spus prietenul meu ca l-a vazut cand a parcat masina si in loc de buna ziua l-a intrebat daca-i masina lui



sa fi tu sanatoasa cate specimene din astea sunt uneori ma intreb cine face primul pas barbatul sau femeia ca eu nu mai stiu,
adistefi1970
Postat pe 4 Octombrie 2008 19:02
De la: anderson, la data 2008-10-03 17:54:35de tipi n-am auzit ca umbla dupa tipe cu cascaval...poate fenomenul fetele bamboo iese mai mult in evidenta.



sunt si baieti de genul asta cunosc eu unul caz concret.
adistefi1970
Postat pe 4 Octombrie 2008 19:03
am o intrebare: dar o femeie sau un barbat care are banii nu-si da seama care sunt persoanele care stau pe cu el sau ea pt interes?
anderson
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:14
unii da,iar alti nu isi dau seama.multi insa se complac in asta.multora le place ca ei detin puterea,pt ca pana al urma asta iti ofera banii,putere.
soryanca
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:24
Nu numai ca barbatii isi dau seama, dar chiar accentueaza partea materiala. De multe ori, asta e singurul lor atu.
Kathara
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:29
eu nu-mi doresc niciodata ca singurul meu atu intr-o relatie sa fie bani.

prefer sa ma bazez pe calitatile mele ca individ.

e adevarat in ziua de azi banul e la putere dar poti sa fi puternic (si nu ma refer neaparat fizic) si cu mai putini bani.
anderson
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:46
stii tu vorba aia cu banii nu aduc fericirea dar lipsa lor...incranceneaza lumea...

mai ales in romania unde ideile celor hippie, rasta , sau franciscani... nu spun nimic...


important este sa nu iti dorescti ceea ce nu poti avea (Socrate daca nu m insel) si ca persoana pe care o alegi sa stea langa tine sa nu isi doreasca mai mult ...decat are sau decta ii poti da tu cu moderatie...


dar nu ca nu ne lacomim si noi cateodata...
clara1972
Postat pe 6 Octombrie 2008 12:22
da ai dreptate anderson..........femeile materialiste sunt multe.........eu una nu accept nici macar un suc de la cineva ....prefer sa mi-l platesc singura............m-as simti penibil.........asa am fost educata ..........dar ce spui de barbatii materialisti..........slava domnului sunt o gramada.............stau cu femei numai pt bani...........sau iesi la un suc.....si cand vine nota de plata spun ca au uitat banii acasa...............

Postat pe 6 Octombrie 2008 12:24
eu am stat 4 ani cu un asemenea specimen. l-am intretinut: ieshiri, vacante, cadouri, bani de buzunar! imi placea sa stiu k eu detin puterea financiara. nu zic k era sarac lipit pamantului...d ar era genu de om comod. avea o firmulitza care nu stiu bnici in ziua de azi dc a scos vreun profit.... avea o mashina - cumparata de mamicutza lui, plus o mica parte din suma de la mine - k sa nu zik lumea k baiatu nu a cotizat, dar benzina - tot din banii mei. azi asha maine asha.... pana am obosit... deja pretentiile lui incepeau sa creasca periculos de nesimtit ... shi adunand problemele din cuplu... hura shi la gara.

acum nu stiu ce face... pp k a gasit alta shi mai potenta financiar - k pe mine una nu m-a mai cautat.....

deci specimene masculine exista!!!!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:04
Credea cineva ca numai femeile se vand ? lasa ca nici barbatii nu-s mai de doamne ajuta , acum depinde de fiecare pers in parte daca accepta un parazit de genul asta sau nu .

Fiecare avem optiunea de a alege,daca ,,tu'' esti constient/a de ceea ce ai la usa si nu faci nimic in sensul asta inseamna ca accepti situatia asa cum este.
Vis a vis de barbatii care nu-si dau seama ca unele fete stau cu ei doar pentru partea financiara....nu cred ca exista multi barbati care sa nu-si dea seama de asta ci doar ca accepta situatia asa cum este.

In gen finantatorul se indragosteste de parazit si chiar daca-si da seama ca este ,,iubit'' doar pentru bani se multumesc cu ceea ce au sau mai nou isi cauta scuze de genul ,,daca am eu de ce sa nu o ajut''
iris_4_ever
Postat pe 6 Octombrie 2008 13:17
De la: Iris4ever, la data 2008-10-06 13:17:30Credea cineva ca numai femeile se vand ? lasa ca nici barbatii nu-s mai de doamne ajuta , acum depinde de fiecare pers in parte daca accepta un parazit de genul asta sau nu .

Fiecare avem optiunea de a alege,daca ,,tu'' esti constient/a de ceea ce ai la usa si nu faci nimic in sensul asta inseamna ca accepti situatia asa cum este.
Vis a vis de barbatii care nu-si dau seama ca unele fete stau cu ei doar pentru partea financiara....nu cred ca exista multi barbati care sa nu-si dea seama de asta ci doar ca accepta situatia asa cum este.

In gen finantatorul se indragosteste de parazit si chiar daca-si da seama ca este ,,iubit'' doar pentru bani se multumesc cu ceea ce au sau mai nou isi cauta scuze de genul ,,daca am eu de ce sa nu o ajut''


mda, iris. cam asha a inceput shi la mine... dc el nu are... d c sa nu dau de la mine! plus k faceam asta frecvent cu oricine. apoi in tp... au aparut neintelegerile, lumea a inceput sa-shi dea coate shi implicit sa-mi spuna k vai ce tuta esti k il intretii etc... shi apoi au inceput shi nemultumirile mele. plus k atunci cand am avut o perioada cand nici mie nu-mi mergea bine financiar - cum eram obisnuitzi - au inceput adev probl... care in tp su dus la despartire... dar tb sa recunosc k in ult tp mi-a placut sa fac asta, mai ales k toata lumea observa shi stiam cat de sifonata ii era reputatia, dar... a tb sa spun stop pt k cheltuielile shi pretentiile lui erau din ce in ce mai mai mari shi eu chiar nu aveam niciun beneficiu....
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 6 Octombrie 2008 16:52
De la: heaven_gate, la data 2008-10-06 12:24:43da ai dreptate anderson..........femeile materialiste sunt multe.........eu una nu accept nici macar un suc de la cineva ....prefer sa mi-l platesc singura............m-as simti penibil.........asa am fost educata ..........dar ce spui de barbatii materialisti..........slava domnului sunt o gramada.............stau cu femei numai pt bani...........sau iesi la un suc.....si cand vine nota de plata spun ca au uitat banii acasa...............



mai cunosc eu una din astea adica eu,
daca mergeam la un suc neaparat trebuia sa-mi platesc singura ca altfel ma simteam naspa,tin minte ca trebuia sa ma casatoresc si tot asa procedam pana intr-o zi cand baiatul sa suparat si ia zis maicami ca il fac de ras nici un suc nu il las sa-mi plateasca si cu actualul am facut la fel,m-a invitat la o cafea si i-am zis bine vin dar imi platesc cafeau si replica a fost bine atunci nu mai mergem asta nu inseamna ca acum daca de 1 sau 8 martie,ziua mea sau alte aniversari nu-mi aduce ceva scapa,nu ma intereseaza ce mie imi trebuie ceva de la el nu onteaza valoarea.
adistefi1970
Postat pe 7 Octombrie 2008 05:48
Aditza, si eu imi platesc consumatia dar nu ii scot ochii partenerului cum se pare ca faci tu. Te-s sfatui sa fii mai moderata.
Kathara
Postat pe 7 Octombrie 2008 10:35
De la: SuntSexy, la data 2008-10-07 12:44:08soy mas linda que tu, vieja atascada


Pazea, o fi nebuna din nou?
Kathara
Postat pe 7 Octombrie 2008 12:47
De la: Kathara, la data 2008-10-07 12:47:23
De la: SuntSexy, la data 2008-10-07 12:44:08soy mas linda que tu, vieja atascada


Pazea, o fi nebuna din nou?


Despre ce vorbesti? Esti paranoic sau ceva. Care este modul de bun venit oameni noi aici? Cred cã s-ar putea sã fi nebun.

Postat pe 7 Octombrie 2008 14:46
Hmm banii nu aduc fericirea....dar mai stiu eu unii barbati care la randul lor cauta in femeie perfectiunea intruchipata.Hai sa fim seriosi acum.Exista pentru fiecare o parte proasta:femeile frumoase cauta barbati cu bani care sa le faca toate placerile;barbatii se indragostesc cauta femei frumoase care sa ii faca fericiti.Concluzia:nici unii nici altii nu iau decizii corecte.De ce?pt ca barbatii bogati se vor plictisi mereu de o tipa buna si vor vrea ceva nou...iar femeile frumoase care umbla dupa bani vor realiza ca s-au casatorit practic k un sifonier or something..pfff
mnlssclaudya
Postat pe 20 Octombrie 2008 10:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Diva SLIM ... 3 De la: felixcat 25 Martie 2011 13:30
CAT DE MARE ESTE?(pt femei: clitorisul si pt barbati: penisul) 72 De la: amanda01 7 Iulie 2009 12:53
Misoginism ... 97 De la: pisicuta_razboinica 19 Septembrie 2009 02:41
nepotrivire in pat 42 De la: danuntu_06 30 Martie 2009 11:14
fericire si sex 28 De la: mimi_ca29 21 Ianuarie 2011 21:31