Setari Cookie-uri

ce parere aveti de fetele care umbla dupa tipi cu bani

De la: anderson, la data 2009-01-20 14:40:44brunni: tu ziceai ca nu merita sa stai cu un tip care n-are ce manca ...eu nu la genul asta de bani ma referam. Eu zic de fetele care cauta gen irinel sau popoentz sau eu mai stiu ce cocota masculina mai umbla prin bamboo.

eu la genul asta de tipe ma refeream ca umbla dupa tipi cu banii

Fiecare are o scara de valori, si daca scara ta de valori e alta decat cea a altora nu insemna ca a ta sau cea a lor este cea mai corecta.
Pt fetele care umbla sa agatze barbatzi cu bani poate pe primul nivel al scari sunt bani si atunci de ce sa-si pierda timpul cu un baiat cu alte calitatzi decat starea finaciara?
emilia84
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:47
Eu chiar le admir, zau!
Si e si mait tzaca-bubu: dai un ban si primesti cotofana! simplu si efectiv.
- nu tu mers la concerte, nu descutii despre carti, despre arte si alte fursecuri -.
Pai!

Cine are dreptate?!
Na na na na naa naaaa!

Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:14
cotofana
portitza_Maria
Postat pe 20 Ianuarie 2009 17:16
De la: anderson, la data 2009-01-20 14:40:44brunni: tu ziceai ca nu merita sa stai cu un tip care n-are ce manca ...eu nu la genul asta de bani ma referam. Eu zic de fetele care cauta gen irinel sau popoentz sau eu mai stiu ce cocota masculina mai umbla prin bamboo.

eu la genul asta de tipe ma refeream ca umbla dupa tipi cu banii


pai da ca acum am inteles si eu am specificat mai jos ca dak ai iubit si il iubesti nu are cazul sal lasi ptr unu cu bani dar in cazul in care nu esti compromisa atunci nu poti sta cu un barbat sa nu aibe nimic sunt fete care sunt cu barbati ce ii iubesc iar apoi ii parasesc in cazul in care nu mai au banii au dat faliment
bruni_eu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:51
De la: bruni_eu, la data 2009-01-20 20:51:28[apoi ii parasesc in cazul in care nu mai au banii au dat faliment

Barilenaco, te respect! Cum le zici tu asa de bine, ce ti-e si viata asta!
Na-s avea parte de ce-ai pomenit!

Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:55
De la: Roco, la data 2009-01-11 08:58:32Dandanaua, BR zicea de doua ore...cu pauze de respiratie, masa si relaxarea ochilor .


Abla, Zi-i sefului solutia si spune-ne si noua cat din ea a rezolvat! Daca nu rezolva cum se cade, trebuie trimis la antrenamente, cantonamente si concursuri.



rocco... da-o naibii de treaba ca limba-i limba si .... safteaua ii saftea...
ori la bal ori la spital...
pai ce... in afara de virginul coman care isi dorea sa atinga punctul "G " cu limba se mai gaseste unul care s-o dea in barci cu atata "limboceala" incat ti se face greata pana si de un oral... unde ma uit unde citesc... hop si scaiu' cu "limboaca"
te asigur ca dupa 2 ore poate sa se duca pe pustiu cu doru' din partea mea....
pai ce eu de limba sunt????
eeee comedie ca m-am aprins!!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Ianuarie 2009 20:06
Dandanaua, eu sunt ca tine, o fac, o comit, ma implic, una-alta, ...zau maica; dar am vazut supcesul obtinut de limba_lata_doo_ceasuri, si am inceput sa-mi pun intrebari.
Pai eu daca pun limba la ceasca doo ceasuri, cred ca fac priapism permanent, ajung ca alalalt !

Postat pe 22 Ianuarie 2009 18:49
corect, astfel de persoane nu au nici o valoare si respect de sine. cu cat e mai bogat cu atata poate ca e si mai batran ca averea se strange in timp... parerea mea estre ca cei care le suporta , nu sunt capabili sa gaseasca ceva mai bun sau nu vor sa faca nici un efort. pica ce pica , o noapte-doua si asta e. fiecare isi alege modul de a trai viata, dar totusi fetelor, treziti-va, chiarcredeti ca nu sunteti bune de nimic mai mult decat un sex contra cost..?pacat ...atunci cum sa fie femeia respectata mai mult, daca voi creati asemenea imagine ...?
stirista21
Postat pe 5 Februarie 2009 16:53
Intr-un cuvant: Astea va fac de ras si va iau si banii (exact ca in proverbul cu ... si... si cu banii luati...) E o tragedie!!!

Postat pe 5 Februarie 2009 17:48
De la: stirista21@yahoo.com, la data 2009-02-05 16:53:49corect, astfel de persoane nu au nici o valoare si respect de sine. cu cat e mai bogat cu atata poate ca e si mai batran ca averea se strange in timp... parerea mea estre ca cei care le suporta , nu sunt capabili sa gaseasca ceva mai bun sau nu vor sa faca nici un efort. pica ce pica , o noapte-doua si asta e. fiecare isi alege modul de a trai viata, dar totusi fetelor, treziti-va, chiarcredeti ca nu sunteti bune de nimic mai mult decat un sex contra cost..?pacat ...atunci cum sa fie femeia respectata mai mult, daca voi creati asemenea imagine ...?

Zau? Si daca e tanar si cu bani, a? Stii, mai sunt aia de familie buna (stiu ca nu ai avut ocazia tu sa cunosti vreunul, dar exista, pe cuvantul meu de onoare! ) ... cei ai caror parinti si bunici au avut mereu un anumit statut. Stii care mai e faza cu astia? Au avut parte si de o educatie buna... Ai sa-mi spui ca e Sci-Fi, dar eu zic sa iei, macar asa, de chestie si varianta asta in considerare, Maritzo mama
Dor_a
Postat pe 5 Februarie 2009 20:24
Eu am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa fii, ori sarac lipit pamantului, ori putred de bogat. Daca te prinde naiba undeva la mijloc, ai incurcat-o.
Am cunoscut femei care fiind puse in situatia sa aleaga intre mine si unul mai bogat, fara nici o exceptie, au ales pe cel mai bogat. Nu le condamn. O vila e mai buna decat un apartament si poate si eu as fi facut la fel, pragmatic vorbind.
Iradiatu_
Postat pe 6 Februarie 2009 15:23
De la: stirista21@yahoo.com, la data 2009-02-05 16:53:49corect, astfel de persoane nu au nici o valoare si respect de sine. cu cat e mai bogat cu atata poate ca e si mai batran ca averea se strange in timp... parerea mea estre ca cei care le suporta , nu sunt capabili sa gaseasca ceva mai bun sau nu vor sa faca nici un efort. pica ce pica , o noapte-doua si asta e. fiecare isi alege modul de a trai viata, dar totusi fetelor, treziti-va, chiarcredeti ca nu sunteti bune de nimic mai mult decat un sex contra cost..?pacat ...atunci cum sa fie femeia respectata mai mult, daca voi creati asemenea imagine ...?


scuza-ma dar tu aici cui anume te-ai adresat??? ca de generalizari sunt satula... asa ca....????
detaliii....
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 15:25
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-06 15:23:24Eu am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa fii, ori sarac lipit pamantului, ori putred de bogat. Daca te prinde naiba undeva la mijloc, ai incurcat-o.
Am cunoscut femei care fiind puse in situatia sa aleaga intre mine si unul mai bogat, fara nici o exceptie, au ales pe cel mai bogat. Nu le condamn. O vila e mai buna decat un apartament si poate si eu as fi facut la fel, pragmatic vorbind.


pragmatic vorbind ...
nu....

dar totusi unde-i dana ..mascota ca era deja oparita gata pe sexul oral....

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 15:27
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-06 15:23:24Eu am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa fii, ori sarac lipit pamantului, ori putred de bogat. Daca te prinde naiba undeva la mijloc, ai incurcat-o

Esti bun! vorba aia: decat batran, bolnav si sarac mai bine tanar, sanatos si bogat!
(vad ca o dau pe proverbe...mai bine m-as duce la biserica)

Postat pe 6 Februarie 2009 17:39
De la: Roco, la data 2009-02-06 17:39:49
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-06 15:23:24Eu am ajuns la concluzia ca cel mai bine e sa fii, ori sarac lipit pamantului, ori putred de bogat. Daca te prinde naiba undeva la mijloc, ai incurcat-o

Esti bun! vorba aia: decat batran, bolnav si sarac mai bine tanar, sanatos si bogat!
(vad ca o dau pe proverbe...mai bine m-as duce la biserica)

direct sub patrafiru' popii unde sa-ti fie rusinica vreo 5 minute....
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 17:45
Din pacate ( sau din fericire pt ele ) ,sunt multe femei care iubesc banii si nu barbatul respectiv..care poate nici el nu le iubeste ci doar le foloseste,sau poate ca le iubeste si e orb de dragoste pt femeia care il minte si care se foloseste de el...
Ce parere sa am...fiecare isi face viata dupa pofta inimii sale,buna..rea...moderata...Dar numai un lucru : banii se duc...asa cum ii obtii,barbatul acela e posibil sa se plictiseasca de ele..."dragostea" se duce...in final raman poate mult mai rau decat erau inainte...
liza24_84
Postat pe 7 Februarie 2009 17:43
De la: Roco, la data 2009-01-06 14:10:28
De la: bangla_soul, la data 2009-01-06 13:45:11lasa ca vine acum criza financiara si ii linisteste pe toti

Adica cum?
Le scade pretul si o sa fie inflatie de 'parazite/i'?



se casatoresc din dragoste

Postat pe 7 Februarie 2009 17:48
De la: liza24_84, la data 2009-02-07 17:43:16Din pacate ( sau din fericire pt ele ) ,sunt multe femei care iubesc banii si nu barbatul respectiv..care poate nici el nu le iubeste ci doar le foloseste,sau poate ca le iubeste si e orb de dragoste pt femeia care il minte si care se foloseste de el...
Ce parere sa am...fiecare isi face viata dupa pofta inimii sale,buna..rea...moderata...Dar numai un lucru : banii se duc...asa cum ii obtii,barbatul acela e posibil sa se plictiseasca de ele..."dragostea" se duce...in final raman poate mult mai rau decat erau inainte...



matusa mea isi iubeste barbatul cu tot cu bani :))
Tipul este super, ceva mai amre decat ea, dar are un caracter super, este f inteligent, bine crescut. Se simt bine impreuna, cheltuie banii impreuna, se iubesc, nu se inseala-ei reprezinta un cuplu f norocos

Postat pe 7 Februarie 2009 17:55
De la: Hefe_me, la data 2009-02-07 17:55:11
De la: liza24_84, la data 2009-02-07 17:43:16Din pacate ( sau din fericire pt ele ) ,sunt multe femei care iubesc banii si nu barbatul respectiv..care poate nici el nu le iubeste ci doar le foloseste,sau poate ca le iubeste si e orb de dragoste pt femeia care il minte si care se foloseste de el...
Ce parere sa am...fiecare isi face viata dupa pofta inimii sale,buna..rea...moderata...Dar numai un lucru : banii se duc...asa cum ii obtii,barbatul acela e posibil sa se plictiseasca de ele..."dragostea" se duce...in final raman poate mult mai rau decat erau inainte...



matusa mea isi iubeste barbatul cu tot cu bani :))
Tipul este super, ceva mai amre decat ea, dar are un caracter super, este f inteligent, bine crescut. Se simt bine impreuna, cheltuie banii impreuna, se iubesc, nu se inseala-ei reprezinta un cuplu f norocos


Sefa :) ...E adevarat ca exista si cupluri care se iubesc cu adevarat...eu m-am referit DOAR la acele femei prefacute care se casatoresc "din dragoste"...din dragoste de bani multi...dar,pana la urma,cine suntem noi sa judecam...? Nu...? Sa ne uitam mai bine in gradina noastra :)
liza24_84
Postat pe 7 Februarie 2009 18:00
De la: liza24_84, la data 2009-02-07 18:00:20
De la: Hefe_me, la data 2009-02-07 17:55:11
De la: liza24_84, la data 2009-02-07 17:43:16Din pacate ( sau din fericire pt ele ) ,sunt multe femei care iubesc banii si nu barbatul respectiv..care poate nici el nu le iubeste ci doar le foloseste,sau poate ca le iubeste si e orb de dragoste pt femeia care il minte si care se foloseste de el...
Ce parere sa am...fiecare isi face viata dupa pofta inimii sale,buna..rea...moderata...Dar numai un lucru : banii se duc...asa cum ii obtii,barbatul acela e posibil sa se plictiseasca de ele..."dragostea" se duce...in final raman poate mult mai rau decat erau inainte...



matusa mea isi iubeste barbatul cu tot cu bani :))
Tipul este super, ceva mai amre decat ea, dar are un caracter super, este f inteligent, bine crescut. Se simt bine impreuna, cheltuie banii impreuna, se iubesc, nu se inseala-ei reprezinta un cuplu f norocos


Sefa :) ...E adevarat ca exista si cupluri care se iubesc cu adevarat...eu m-am referit DOAR la acele femei prefacute care se casatoresc "din dragoste"...din dragoste de bani multi...dar,pana la urma,cine suntem noi sa judecam...? Nu...? Sa ne uitam mai bine in gradina noastra :)



Ai dreptate ;)
Insa, de l aideea ca fetele umbla dupa tipi cu bani, sunt judecate si cele care au noroc si de bani si de dragoste reciproca. Lumea este rea si judeca datorita invidiei. In cazul matusii mele, chiar la petrecerea dupa cununie, am observat cum colegele ei de la teatru ii aruncau priviri nu tocmai prietenoase si sa nu mai vorbesc de cate povesti au inventat ca sa o denigreze
Insa acele colege nu s-au uitat la ele, la istoria barbatilor care au trecut prin patul lor. Una dintre ele a fost cuplata cu directorul teatrului, un mos, caruia abia i se scula si se lupta o noapte intreaga cu el :)), pe langa acesta avea un amant, un bodyguard, iar pe langa bodyguard, mai avea unul in Brazilia pe care il viziteaza in vacante.

Postat pe 7 Februarie 2009 18:21
Femei de femei ...ce sa zic...sa nu judecam,dar,in rest,sa fim atente la noi si sa avem grija ca nu cumva viata noastra sa o ia pe acest drum inselator,sa avem grija de corpul nostru...e templu pt sufletul nostru.Va pup pe toate fetele
liza24_84
Postat pe 7 Februarie 2009 18:25
stiti cum e zicala aia cu suma viciilor e constanta?
in viata ai parte de lucruri bune si rele, si suma lor e cam tot constanta, fericirea nu tine doar de bani.
nu zic aici ca strica, dar vin cu altele in coada, daca nu ii faci personal.
googoodoll
Postat pe 7 Februarie 2009 18:31
niste tarfe...mai spalate putin...oricum,pe scara sociala sunt destul de jos....si vedeti voi...de cele mai multe ori,au parte de niste "gaste" cu bani...nu de barbati...ca aia care-s adevarati,nu tin langa ei asemenea specimene,oricat de bine ar arata,au si ei demnitatea lor....nu DOMNILOR?
silviu_m74
Postat pe 18 Februarie 2009 17:56
Unii zic ca da...altii zic ca nu...

Postat pe 19 Februarie 2009 22:22
De la: Roco, la data 2009-01-20 17:14:15Eu chiar le admir, zau!
Si e si mait tzaca-bubu: dai un ban si primesti cotofana! simplu si efectiv.
- nu tu mers la concerte, nu descutii despre carti, despre arte si alte fursecuri -.
Pai!

Cine are dreptate?!
Na na na na naa naaaa!


chiar asa,Roco?
Daca asta afirmi, stii tu ceva..
ella_c
Postat pe 19 Februarie 2009 22:26
De la: ella_c, la data 2009-02-19 22:26:30
De la: Roco, la data 2009-01-20 17:14:15Eu chiar le admir, zau!
Si e si mait tzaca-bubu: dai un ban si primesti cotofana! simplu si efectiv.
- nu tu mers la concerte, nu descutii despre carti, despre arte si alte fursecuri -.
Pai!

Cine are dreptate?!
Na na na na naa naaaa!


chiar asa,Roco?
Daca asta afirmi, stii tu ceva..

Chiar asa! Asta pare a fi relatia ideala: cotofana face ce e platita sa faca, serviciul este dat cu placere cand e nevoie - nu ca talente, texte, etc, domnu' nu are obligatii, responsabilitati, mustrari de constiinta ca cine stie ce ai spus si s-a suparat, ca ti-a dat totu' (!) si alte povesti nemuritoare.
Inclin sa cred ca per total iesi mai bine in varianta cotofana vesela.

Postat pe 21 Februarie 2009 05:53
[/quote]

chiar asa,Roco?
Daca asta afirmi, stii tu ceva..[/quote]
Chiar asa! Asta pare a fi relatia ideala: cotofana face ce e platita sa faca, serviciul este dat cu placere cand e nevoie - nu ca talente, texte, etc, domnu' nu are obligatii, responsabilitati, mustrari de constiinta ca cine stie ce ai spus si s-a suparat, ca ti-a dat totu' (!) si alte povesti nemuritoare.
Inclin sa cred ca per total iesi mai bine in varianta cotofana vesela.[/quote]

De aceea cred si eu ca unii chiar meritati astfel de relatii ideale!
Cand respectiva va spune ce vreti sa auziti pentru bani! Eu as prefera sa am grija ce spun sa nu supar decat sa aleg aceasta varianta de relatie unde sunt investiti numai ...bani!

Dar eu nu sunt barbat!Poate vad diferit..
Intotdeauna voi opta pentu o relatie cu fluturasi,floricele si sentimente investite...daca va fi cazul!

ella_c
Postat pe 21 Februarie 2009 08:02
De la: ella_c, la data 2009-02-21 08:02:43Intotdeauna voi opta pentu o relatie cu fluturasi,floricele si sentimente investite...daca va fi cazul!

Incepe o relatie cu cinematograful si ai tot ce ai enumerat!

Postat pe 21 Februarie 2009 09:06
De la: Roco, la data 2009-02-21 09:06:08
De la: ella_c, la data 2009-02-21 08:02:43Intotdeauna voi opta pentu o relatie cu fluturasi,floricele si sentimente investite...daca va fi cazul!

Incepe o relatie cu cinematograful si ai tot ce ai enumerat!


Ai si tu dreptatea ta.Probabil daca vrei mult ,primesti ceva(putin).Dar daca pleci din start ca nu vrei nimic...asta ai!
ella_c
Postat pe 21 Februarie 2009 09:15
De la: Roco, la data 2009-02-21 05:53:19
De la: ella_c, la data 2009-02-19 22:26:30
De la: Roco, la data 2009-01-20 17:14:15Eu chiar le admir, zau!
Si e si mait tzaca-bubu: dai un ban si primesti cotofana! simplu si efectiv.
- nu tu mers la concerte, nu descutii despre carti, despre arte si alte fursecuri -.
Pai!

Cine are dreptate?!
Na na na na naa naaaa!


chiar asa,Roco?
Daca asta afirmi, stii tu ceva..

Chiar asa! Asta pare a fi relatia ideala: cotofana face ce e platita sa faca, serviciul este dat cu placere cand e nevoie - nu ca talente, texte, etc, domnu' nu are obligatii, responsabilitati, mustrari de constiinta ca cine stie ce ai spus si s-a suparat, ca ti-a dat totu' (!) si alte povesti nemuritoare.
Inclin sa cred ca per total iesi mai bine in varianta cotofana vesela.




Si tu cu ce te alegi din asta ? In afara de ,,a good f u c k''

Bafta la vanatul de cotofene !

Postat pe 21 Februarie 2009 11:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DUREX 7 De la: yumalai 27 Iulie 2009 16:53
idee de cadou 33 De la: one_size 10 Noiembrie 2009 14:41
Sex si televizor 35 De la: marco002400 5 August 2014 19:46
Am si eu o problema mare!! 70 De la: Jong 21 Februarie 2012 17:40
Cine a probat strap on? 61 De la: kudika148169 19 Ianuarie 2014 17:46