Setari Cookie-uri

ce parere aveti de fetele care umbla dupa tipi cu bani



azi am chef de fluierat a paguba
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 11:48
Unii... chiar o merita,dar doar unii....nu sunt de acord cu asha ceva,sa primeze interesul ....insa bine de fetele care pot, pentru ca si fetele la randul lor sunt folosite si nu ma refer la partea materiala....asha ca asta e lumea in care traim...eu zic ca fiecare gaseste ce cauta....si barbatii care au parte de fete materialiste,si se complac in ipostaza asta...sa nu se planga...pana la urma au ce isi doresc.Mai sunt si fete care nu sunt pe interes...inca nu au disparut...desi e criza financiara...
karmen_lore28
Postat pe 21 Februarie 2009 12:02
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 11:48:52

azi am chef de fluierat a paguba

Sa ai parte de ce iti doresti!

Postat pe 21 Februarie 2009 12:26
Hai sa privim problema si din alt punc de vedere......De ex. eu muncesc de la 17 ani, acum am 28. Am invatat...am muncit...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...
PanteraNeagra
Postat pe 21 Februarie 2009 12:52
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22Hai sa privim problema si din alt punc de vedere......De ex. eu muncesc de la 17 ani, acum am 28. Am invatat...am muncit...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...



Normal...Este o logica a tuturor lucrurilor.
Daca o tipa de ex este inteligenta, are o educatie, sa fim seriosi, nu o sa se indragosteasca de vreun prostanac !


Postat pe 21 Februarie 2009 12:55
De la: Georgia99, la data 2009-02-21 12:55:40
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22Hai sa privim problema si din alt punc de vedere......De ex. eu muncesc de la 17 ani, acum am 28. Am invatat...am muncit...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...



Normal...Este o logica a tuturor lucrurilor.
Daca o tipa de ex este inteligenta, are o educatie, sa fim seriosi, nu o sa se indragosteasca de vreun prostanac !



"s h i t s " happend....
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 12:59
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...

Si atunci te cuplezi cu unu' care are, dar nu-l iubesti ?
(o sa-ti sara marile iubarete fix in cap)

Postat pe 21 Februarie 2009 13:08
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22Hai sa privim problema si din alt punc de vedere......De ex. eu muncesc de la 17 ani, acum am 28. Am invatat...am muncit...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...


una e sa nu poti concepe si alta este chiar sa se intample asta. femei frumoase , cu bani , independente ..bla bla bla... care se indragostesc de "paraziti" zisi "gigolo"... si care devin dependente fizic si psihic de un.... cum sa ii spunem... ambalaj.... o poleiala de macho , intelinta si alte cateva atribute care sa dea gata o femeie vulnerabila sufleteste dar ...INDEPENDENTA FINACIAR....

cum am mai spus "s h i t s" happend all the time....
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 13:15
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 12:59:49
De la: Georgia99, la data 2009-02-21 12:55:40
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22Hai sa privim problema si din alt punc de vedere......De ex. eu muncesc de la 17 ani, acum am 28. Am invatat...am muncit...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...



Normal...Este o logica a tuturor lucrurilor.
Daca o tipa de ex este inteligenta, are o educatie, sa fim seriosi, nu o sa se indragosteasca de vreun prostanac !



"s h i t s " happend....


"s h i t s" happens...mostly to me
Iradiatu_
Postat pe 21 Februarie 2009 13:16
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-21 13:16:44
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 12:59:49
De la: Georgia99, la data 2009-02-21 12:55:40
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22Hai sa privim problema si din alt punc de vedere......De ex. eu muncesc de la 17 ani, acum am 28. Am invatat...am muncit...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...



Normal...Este o logica a tuturor lucrurilor.
Daca o tipa de ex este inteligenta, are o educatie, sa fim seriosi, nu o sa se indragosteasca de vreun prostanac !



"s h i t s " happend....


"s h i t s" happens...mostly to me


iradiatule , ia .. spune mama repede lungimea contului din banca si fa o fisa financiara sa vad dca merita sa ma dau la tine.....

dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 13:28
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 13:28:14
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-21 13:16:44
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 12:59:49
De la: Georgia99, la data 2009-02-21 12:55:40
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22Hai sa privim problema si din alt punc de vedere......De ex. eu muncesc de la 17 ani, acum am 28. Am invatat...am muncit...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...



Normal...Este o logica a tuturor lucrurilor.
Daca o tipa de ex este inteligenta, are o educatie, sa fim seriosi, nu o sa se indragosteasca de vreun prostanac !



"s h i t s " happend....


"s h i t s" happens...mostly to me


iradiatule , ia .. spune mama repede lungimea contului din banca si fa o fisa financiara sa vad dca merita sa ma dau la tine.....



contu meu e mai mult lat decat lung
Iradiatu_
Postat pe 21 Februarie 2009 13:30
raspuns evaziv.... nu se pune....

mai incearca inca o data....
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 13:33
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 13:33:24raspuns evaziv.... nu se pune....

mai incearca inca o data....


Aaa..deci negociem..asta e bine. Ia sa vedem, tu ce aduci in mirifica noastra relatie?
Iradiatu_
Postat pe 21 Februarie 2009 13:36
De la: Roco, la data 2009-02-21 13:08:54
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...

Si atunci te cuplezi cu unu' care are, dar nu-l iubesti ?
(o sa-ti sara marile iubarete fix in cap)[/quote


Eu am muncit de la 16 ani! Exact aceeasi situatie ca a panterei...dar zau ca prefer sa iubesc si sa fiu iubita!Asta nu exclude o situatie financiara buna..Cred ca s-au cam incurcat intelesurile pe aici..
Nu sar in capul nimanui!
Chiar ma retrag ,recunosc invinsa de voi,astia rationali !

ella_c
Postat pe 21 Februarie 2009 13:42
cred ca fenomenul asta a devenit prea banal ca sa ne mai facem griji...si vice-versa se aplica, acum e trendy ca baietii sa umble dupa tipe cu bani. Traim intr-o societate controlata de bani, si astea sunt consecintele. daca n-ai...are ea/el...si gata,problem solved!
mrskattousa
Postat pe 21 Februarie 2009 13:46
De la: ella_c, la data 2009-02-21 13:42:34
De la: Roco, la data 2009-02-21 13:08:54
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...

Si atunci te cuplezi cu unu' care are, dar nu-l iubesti ?
(o sa-ti sara marile iubarete fix in cap)[/quote


Eu am muncit de la 16 ani! Exact aceeasi situatie ca a panterei...dar zau ca prefer sa iubesc si sa fiu iubita!Asta nu exclude o situatie financiara buna..Cred ca s-au cam incurcat intelesurile pe aici..
Nu sar in capul nimanui!
Chiar ma retrag ,recunosc invinsa de voi,astia rationali !





Ella, normal ca vrei sa iubesti si sa fii iubita ! Insa, tu ai putea sa te indragostesti de un tip care nu are niciun viitor, care nu se descurca in viata, pe care nu il duce capul ?
Sunt de acord cu ce ai zis mai sus !

Postat pe 21 Februarie 2009 13:51
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-21 13:36:59
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 13:33:24raspuns evaziv.... nu se pune....

mai incearca inca o data....


Aaa..deci negociem..asta e bine. Ia sa vedem, tu ce aduci in mirifica noastra relatie?

depinde....
bunurile dobandite inaintea casatoriei nu se impart la divort... eu vroiam doar sa stiu care e contul tau in banca....nu de alta dar casa n=o putem cheltui dar banii din cont se topesc vazand cu ochii...
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 13:58
De la: ella_c, la data 2009-02-21 13:42:34
De la: Roco, la data 2009-02-21 13:08:54
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...

Si atunci te cuplezi cu unu' care are, dar nu-l iubesti ?
(o sa-ti sara marile iubarete fix in cap)[/quote


Eu am muncit de la 16 ani! Exact aceeasi situatie ca a panterei...dar zau ca prefer sa iubesc si sa fiu iubita!Asta nu exclude o situatie financiara buna..Cred ca s-au cam incurcat intelesurile pe aici..
Nu sar in capul nimanui!
Chiar ma retrag ,recunosc invinsa de voi,astia rationali !



ella, nu e vorba de asta ci de faptul ca de multe ori vulnerabilitatea sufleteasca este unul din motivele pt care o femeie independenta .... cade in plasa unui "pitziponc"....
eu la asta marefer, nu poti sti pe cine ti se pune pata... pur si simplu se intampla ca tipul sa aiba o poleiala de cultura generala cateva replici cu care te da gata si poc te trezesti incurcata cu un parazit de 2 lei care ti se suie in cap mai ceva ca un paduche lesinat.

ii spuneam georgiei, de prea multe ori am vazut lucrul asta sa nu pot crede ca este adevarat...fata ... un cont impresionant casa ei mare director la o firma it ... se amorezeaza de un coate goale care-i papa banii ii strica masina intr-un accident teribil... si mai vrea sa ii treaca si apartamentul pe nume...cand in sfarsit fata a spus nu, a luat o sfanta mama de bataie de a ajuns la spital.

crezi ca nu era destul de inteligenta sa stie cu cine are de a face?// o stie prea bine dar... din cauza vulnerabilitatii a ajuns.... la spital.

dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 14:04
Lasand la o parte situatii reale, dar care frizeaza absurdul, nu prea conteaza asa mult partea financiara desi in mod ideal cei doi ai o situatie materiala apropiata si diferentele intre ei in aceasta privinta nu genereaza tensiuni.
Iradiatu_
Postat pe 21 Februarie 2009 14:26
De la: Iradiatu_, la data 2009-02-21 14:26:58Lasand la o parte situatii reale, dar care frizeaza absurdul, nu prea conteaza asa mult partea financiara desi in mod ideal cei doi ai o situatie materiala apropiata si diferentele intre ei in aceasta privinta nu genereaza tensiuni.


pai se vorbea de fetele care umbla dupa barbati cu bani... exista si varianta masculina a acestei "monede"....

tensiunile nu vin din cauza banilor ci din nesiguranta... si neancredere...
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 14:42
Eu cunoscand diverse persoane, am ajuns la concluzia ca intr-adevar unele dintre ele umbla dupa bani, chiar se casatoresc pentru ca respectivul are bani, dar odata cu trecerea anilor ajung invariabil la concluzia ca decapotabila cu care se plimba nu le face cu nimic fericite si se uita cu invidie la cele ce se plimba de mana cu iubitul prin parc.

Cat despre barbatii care cauta o relatie doar de dragul banilor femeii respective, aceste nu dureaza pentru ca mai devreme sau mai tarziu ea se trezeste sau el isi da arama pe fata.

Intr-o oarecare masura cred ca m-ar deranja sa ies cu o femeie care are mult mai multi bani decat mine. Nu neaparat ca si-ar permite lucruri pe care eu nu mi le permit, ci din cauza senzatiei care mi-o da ca ...nu sunt in stare sa am grija de ea (e greu de explicat cu cuvinte , nu are legatura cu banii propriu zis).
Iradiatu_
Postat pe 21 Februarie 2009 14:57
nu e greu de explicat... de fapt inteleg la ce anume te referi....
e senzatia de a te simti (inconstient in inferioritate) dar.... uneori se intampla ca din diverse motive cupluri stabile sa ajunga la astfel de situatii
iti dau un exemplu... ea... nu gaseste de lucru o buna bucata de vreme... el o intretine... ea gasete la un mom dat de munca , un job aproape la fel de bine platit ca el... dar... se remarca si este avansata si castiga dublu ufata de el....
ce te faci te desparti de ea doar pt ca a ajuns sa castige mai bine decat tine????

mi se pare absurd.

roata se invarte si ce ai azi maine s-ar putea sa se duca pe apa sambetei.

dandanaua_reloaded
Postat pe 21 Februarie 2009 15:09
nici eu nu le inteleg pe fetele care cauta numai barbati cu bani...pana la urma cat de low life trebuie sa fii sa accepti sa te "plateasca" iubitul? Cred ca respectivele ajung sa le ceara bani asa cum faceam in copilarie, cand ne dadeau parintii bani de buzunar la inceputul saptamanii...ingrozitor de injositor. M-as simti o tarfa, as fi o tarfa...Dupa parerea mea,ele nu sunt decat niste paraziti...acasa n-au nici ce manca, dar poarta haine de firma, sa faca fatza la Bamboo langa iubitul cu Crystal pe masa...
iar referitor la baietii care alearga dupa femei cu bani, astia sunt..no comment. normal sa nu te simti barbat cand stii ca ea te imbraca, ea te incalta, ea iti plateste factura la tel...ea iti arata lumea...
dezgustator, dar foarte des intalnit...unfortunately...asta ca sa nu uitam vreodata cat de mult poate sa decada fiinta umana cand e vorba de bani.
mrskattousa
Postat pe 21 Februarie 2009 15:16
Pana la urama ajungem la vechea idee ca e bine sa ai bani.
(iar daca ii ai sa ii cheltuiesti cu cine iti place )

Postat pe 21 Februarie 2009 16:22

E prea mult pentru mine sa intru in aceasta prea-minunata polemica ... ...si daca ai bani si nu esti iubit si stii ca persoana care este cu tine este cu tine doar pentru asta ?O fi bine !!!???Nu e la dracu.!!!..va ganditi numai la fetele alea ca ce bine o duc ele sau la aia ca ce bine se simt ei intretinuti fara nici o grija ...dar eu cred ca ei ,cei cu bani, fie ca sunt femei fie ca sunt barbati...ei sunt cei mai ''batuti de soarta''...sunt atatea situatii ...important e sa-ti placa ca are bani ca nu are ...daca sunt saracii amndoi ..sa-si taie venele ?Fericirea unui om nu are pret, zile nu poti cumpara cu bani , asa ca ..Ce dracu mai oameni buni....asa mor romanii de grija altora !

IUBITIVA MULT , PESTE TOT, CU CINE VA PLACE , UNDE VRETI, ETC ETC !!!
Respect!!!!!!!!!
__LL__
Postat pe 21 Februarie 2009 16:53
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-21 16:53:19
IUBITIVA MULT , PESTE TOT, CU CINE VA PLACE , UNDE VRETI, ETC ETC !!!
Respect!!!!!!!!!




Peste tot, adica ?

Postat pe 21 Februarie 2009 17:01
De la: Georgia99, la data 2009-02-21 17:01:46
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-21 16:53:19
IUBITIVA MULT , PESTE TOT, CU CINE VA PLACE , UNDE VRETI, ETC ETC !!!
Respect!!!!!!!!!




Peste tot, adica ?



Uf, eram sigura...;))limba noastra mult iubita si alunecoasa ...!!!Peste tot , la munte , la mare la soare ...si nu mai continui ca nu sade frumos:*!!!Georgia mami, nu mai numara foile din placinta ca ramai nemancata :* !
Pup la tine ~!!!
__LL__
Postat pe 21 Februarie 2009 17:30
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-21 14:04:47
De la: ella_c, la data 2009-02-21 13:42:34
De la: Roco, la data 2009-02-21 13:08:54
De la: PanteraNeagra, la data 2009-02-21 12:52:22...am luptat sa am banii mei, casa mea, masina mea si eu ca o "fraiera" sa ma cuplez cu unul care nu are nimic si pe deasupra mai sta si cu parintii.... Si asta doar pentru ca el e frumos si ma iubeste.....hahahaha. Nu pot sa concep asa ceva...

Si atunci te cuplezi cu unu' care are, dar nu-l iubesti ?
(o sa-ti sara marile iubarete fix in cap)[/quote


Eu am muncit de la 16 ani! Exact aceeasi situatie ca a panterei...dar zau ca prefer sa iubesc si sa fiu iubita!Asta nu exclude o situatie financiara buna..Cred ca s-au cam incurcat intelesurile pe aici..
Nu sar in capul nimanui!
Chiar ma retrag ,recunosc invinsa de voi,astia rationali !



ella, nu e vorba de asta ci de faptul ca de multe ori vulnerabilitatea sufleteasca este unul din motivele pt care o femeie independenta .... cade in plasa unui "pitziponc"....
eu la asta marefer, nu poti sti pe cine ti se pune pata... pur si simplu se intampla ca tipul sa aiba o poleiala de cultura generala cateva replici cu care te da gata si poc te trezesti incurcata cu un parazit de 2 lei care ti se suie in cap mai ceva ca un paduche lesinat.

ii spuneam georgiei, de prea multe ori am vazut lucrul asta sa nu pot crede ca este adevarat...fata ... un cont impresionant casa ei mare director la o firma it ... se amorezeaza de un coate goale care-i papa banii ii strica masina intr-un accident teribil... si mai vrea sa ii treaca si apartamentul pe nume...cand in sfarsit fata a spus nu, a luat o sfanta mama de bataie de a ajuns la spital.

crezi ca nu era destul de inteligenta sa stie cu cine are de a face?// o stie prea bine dar... din cauza vulnerabilitatii a ajuns.... la spital.



Ai dreptate ,sunt cazuri ca cel de mai sus.
Dar cand muncesti pentru fiecare banut si cand te lipsesti de anumite placeri ca sa-ti platesti leasigul la o masina ,cand cresti un copil singura ,nu-ti permiti sa ai de-a face cu unul pe care sa-l intretii.
Asta iese din discutie!
Era vorba de relatiile bazate pe interes financiar,de aceea am si spus ca s-au incurcat pe undeva "intelesurile".
Adica el da banu'.ea da "cotofana"...Cu asta nu prea pot fi de acord si am spus ca nu as putea avea o astfel de relatie ...


ella_c
Postat pe 21 Februarie 2009 17:46
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-21 17:30:15
De la: Georgia99, la data 2009-02-21 17:01:46
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-21 16:53:19
IUBITIVA MULT , PESTE TOT, CU CINE VA PLACE , UNDE VRETI, ETC ETC !!!
Respect!!!!!!!!!




Peste tot, adica ?



Uf, eram sigura...;))limba noastra mult iubita si alunecoasa ...!!!Peste tot , la munte , la mare la soare ...si nu mai continui ca nu sade frumos:*!!!Georgia mami, nu mai numara foile din placinta ca ramai nemancata :* !
Pup la tine ~!!!




intelesesem, dar suna amuzant, ne duceam cu gandul si la altele

Postat pe 21 Februarie 2009 17:58
De la: luckyyyLuke, la data 2009-02-21 16:53:19 Fericirea unui om nu are pret

Mare lucru ai spus ! Chiar asa e...

Postat pe 22 Februarie 2009 02:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am erectii prea multe. 158 De la: Dragos_Enea_1 7 Mai 2014 13:52
Ce prezervative folositi ? 17 De la: kudika_12467 23 August 2012 22:33
Fetelooor...avem o problema mare,mare... 82 De la: therapsong2 20 Iulie 2009 18:23
VA PLACE SEXUL CU FEMEILE MATURE ? 188 De la: 4Life 26 Decembrie 2010 12:20
esecul in pat 99 De la: rodeena_vitan 2 August 2009 19:59